لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

3 نظر

همه ساله متقاضیان بسیاری تمایل دارند برای کار به بهترین کشورهایی اروپایی مانند آلمان و اتریش مهاجرت نمایند و از این طریق آینده درخشانی را برای خود و خانواده ی خود رقم بزنند. از این رو مطالبی را در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز اتریش، چگونگی اقدام و طی نمودن مراحل مورد نیاز اخذ ویزا و همچنین شرایط کاریابی در اتریش گردآوری نموده ایم. با توجه به آنچه در این نوشتار خواهید خواند، بررسی لیست مشاغل مورد نیاز اتریش یکی از مهمترین و اساسی ترین گام ها به منظور برنامه ریزی دقیق برای یافتن شغل مورد نظر در اتریش می باشد. شهر وین،پایتخت کشور اتریش به مدت 10 سال متوالی به عنوان بهترین شهرجهان از لحاظ امکانات رفاهی شناخته شده است، همچنین نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و شرایط بسیار مناسبی برای متقاضیان کاریابی در این کشور به وجود آمده است و همین امر کشور اتریش را به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت کاری و اخذ اقامت تبدیل کرده است، بنابراین متقاضیان بسیاری سؤالاتی را در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در ذهن دارن که سعی کرده ایم در این نوشتار پاسخگوی این عزیزان باشیم.موسسه ملک پور با دارا بودن سال ها تجربه و بهره گیری از بهترین مشاوران مهاجرتی همواره یاری دهنده شما عزیزان در تمامی مراحل مهاجرت خواهد بود. در این راستا شما مخاطبین گرامی برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی و بهره گیری از تخصص مشاوران توانمند در زمینه مهاجرت می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی و یا پر کردن فرم تماس، با موسسه ملک پور ارتباط حاصل فرمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


 

شرایط اقامت کاری یا بدون کار در اتریش در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

شرایط کار در اتریش

از آنجا که کشور اتریش جزء کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، شهروندان سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدون دریافت مجوز و ویزا می توانند در آنجا زندگی و کار کنند. اما بدیهی است که شهروندان غیر از اتحادیه اروپا از جمله ایرانی ها برای کار در اتریش نیاز به اخذ ویزا و مجوز دارند. بنابراین دریافت ویزای کاری این کشور اولین شرط از شرایط کار در اتریش است. بدیهی است که اخذ ویزای کار اتریش شرایط مخصوص به خود را دارد که از جمله آن ها می توانیم به شرایط سنی مناسب، رشته تحصیلی کار آمد و سابقه کار است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. از جمله دیگر شرایط کار در اتریش دارا بودن سطح قابل قبولی از زبان است. بر این اساس، افرادی که با زبان آلمانی آشنایی دارند راحت تر می توانند وارد بازار کار شوند، هر چند می توان گفت برای ورود به برخی مشاغل مانند مشاغل تحقیقاتی و تخصصی، داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز کارساز خواهد بود.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


به طور کلی افراد با داشتن شرایط مناسب جهت دریافت مجوز کار در کشور اتریش، قادر خواهند بود در یکی از بهترین کشورهای اروپا مشغول به کار شده و اقامت دریافت نمایند. همچنین به منظور برنامه ریزی دقیق تر در این خصوص می بایست تحقیقات لازم را در رابطه با لیست مشاغل مورد نیاز اتریش انجام دهند.کشور اتریش با توجه به دارا بودن نرخ بیکاری بسیار پایین، شریط بسیار مناسبی برای کاریابی دارد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش را مشاهده می نمایید:

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

چگونگی دریافت ویزای کار اتریش

به طور کلی اخذ ویزای کار در کشور اتریش از چند روش امکانپذیر است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

دریافت پیشنهاد شغلی(JOB OFFER):

دریافت job offer و یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما یکی از روش های اقدام برای کار در کشور اتریش است که در این روش لازم است متقاضی یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت در اتریش دریافت نماید، اما لازم به ذکر است برای اقدام از این طریق، می بایست جایگاه شغلی مورد نظر به مدت سه ماه در اتریش و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود تا در صورت عدم مراجعه  فرد تبعه و یا مقیم اتریش، کارفرما بتواند یک فرد خارجی را در آن جایگاه شغلی استخدام نماید و در آن صورت متقاضی برای دریافت ویزای کاری کشور اتریش اقدام نماید.

در جدول زیر سیستم امتیاز بندی نیروی کار مورد نیاز در اتریش نمایش داده شده است:

 

وضعیت تحصیلی

حداکثر ۳۰ امتیاز

تحصیل در رشته های مورد نیاز

۲۰ امتیاز

دارای شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه های اتریش

۲۵ امتیاز

تحصیل با حداقل مدت ۳ سال در موسسه آموزش عالی

۳۰ امتیاز

سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

حداکثر ۲۰ امتیاز

هر یک سال سابقه کار مرتبط

۲ امتیاز

هر یک سال سابقه کار مرتبط در اتریش

۴ امتیاز

سطح زبان آلمانی

حداکثر۱۵ امتیاز

سطح A1 زبان آلمانی

۵ امتیاز

سطح A2 زبان آلمانی

۱۰ امتیاز

سطح B1 زبان آلمانی

۱۵ امتیاز

سطح زبان انگلیسی

حداکثر ۱۰ امتیاز

سطح A2  انگلیسی

۵ امتیاز

سطح B1 انگلیسی

۱۰ امتیاز

سن

حداکثر ۱۵ امتیاز

تا ۳۰ سالگی

۱۵ امتیاز

تا ۴۰ سالگی

۱۰ امتیاز

مجموع امتیازات

۹۰ امتیاز

امتیاز مورد نیاز

۵۵ امتیاز

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت کاری یا بدون کار در اتریش


ویزای جستجوی کار (JOBSEEKER):

روش دیگر برای دریافت ویزای کاری اتریش، اقدام از طریق ویزای جستجوی کار یا jobseeker می باشد. صدور این ویزا بر اساس سیستم امتیازبندی می باشد و فرد می بایست حداقل ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مورد نظر را بدست آورده باشد تا بتواند برای دریافت این نوع ویزا اقدام نماید. مدت زمان این ویزا شش ماه خواهد بود و متقاضی در این مدت در کشور اتریش حضور یافته و به جست و جوی پوزیشن کاری مورد نظر خود بپردازد.

 

شرایط و مهارت ویژه

حداکثر 40 امتیاز

مدرک تحصیلی از موسسات آموزش عالی (دوره ۴ ساله)

۲۰ امتیاز

مدرک تحصیلی در رشته ریاضیات،علوم انسانی،علوم طبیعی یا تکنولوژی

۳۰ امتیاز

مدرک تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد

۴۰ امتیاز

فعالیت های پژوهشی و نوآورانه

۲۰ امتیاز

جوایز شناخته شده مانند المپیاد

۲۰ امتیاز

در رشته های مدیریتی ارشد و با دارا بودن بورس اوراق بهادار و یا شرکتی که مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش باشد حقوق زیر را دریافت کرده باشد:

حداکثر ۳۰ امتیاز

از۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو

۲۰ امتیاز

از ۶۰۰۰۰یورو تا ۷۰۰۰۰ یورو

۲۵ امتیاز

بیش از ۷۰۰۰۰ یورو

۳۰ امتیاز

مدارک تحصیلی از کشور اتریش

حداکثر ۱۰ امتیاز

اخذ مدرک دیپلم از کشور اتریش

۵ امتیاز

اخذ مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از اتریش

۱۰ امتیاز

سن

حداکثر ۲۰ امتیاز

تا ۳۵ سال

۲۰ امتیاز

از ۳۶ تا ۴۰ سال

۱۵ امتیاز

از ۴۱ تا ۴۵ سال

۱۰ امتیاز

سطح زبان

حداکثر ۱۰ امتیاز

زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A1

۵ امتیاز

زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A2

۱۰ امتیاز

وضعیت شغلی

حداکثر ۲۰ امتیاز

هر یک سال سابقه کار

۲ امتیاز

هر ۶ ماه سابقه کار در کشور اتریش

۱۰ امتیاز

مجموع امتیازات

۱۰۰ امتیاز

حداقل امتیاز مورد نیاز

۷۰ امتیاز

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

متقاضیانی که واجد شرایط باشند، پس از انجام اقدامات اولیه با در دست داشتن مدارک زیر می توانند برای اخذ ویزای کاری اتریش اقدام نمایند:

  • گذرنامه
  • گواهی تولد
  • عکسی که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
  • اثبات محل اسکان در اتریش (مانند قرارداد اجاره یا توافق اولیه در مورد اجاره ملک)
  • بیمه نامه درمانی (بیمه اجباری سلامت یا بیمه معادل)
  • نامه تمکن مالی

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2024

اقدام برای اخذ ویزای کاری اتریش بدون کسب اطلاع در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2022 امکان پذیر نیست و متقاضیان بایستی لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در سال جاری را از سایت اداره مهاجرت اتریش دریافت نمایند.  موسسه ملک پور با تحقیقات گسترده خود، فهرستی را تهیه کرده است که در آن به برخی از کمبودهای شغلی به روز کشور اتریش اشاره شده است. 

 

مشاغل مورد نیاز کشور اتریش

مهندسین برق

مهندسین آی تی

مهندسین مکانیک

تجارت و بیزنس

مددکار

بهداشت عمومی

پردازشگر داده

ساخت و ساز

میزان حقوق و درآمد در اتریش

سطح درآمد و حقوق دریافتی مشاغل مختلف در اتریش، از دیگر موارد مهم برای متقاضیان کار در اتریش است. چرا که ممکن است شرایط فرد برای اخذ ویزای کاری چند کشور مساعد باشد و فرد با اطلاع از میزان حقوق خود می تواند پس از مقایسه و ارزیابی آن با میزان درآمد در دیگر کشورها، تصمیم گیری قاطعانه و آگاهانه تری داشته باشد. برای این منظور، جدولی تهیه شده است که حقوق سالیانه برخی از پرتقاضاترین رشته های شغلی را معرفی کرده است. توجه شما را به مشاهده جدول ذیل جلب می نماییم.

 

شغل

میانگین حقوق سالیانه/یورو

مهندس نرم افزار

۵۵.۸۹۱

مدیر پروژه آی تی

۷۷.۳۴۶

مدیر پروژه

۸۸.۵۰۱

مهندسان

۷۳.۹۰۳

مدیر تجارت

۸۴.۸۳۲

معمار

۴۸.۰۷۸

توسعه دهنده نرم افزار

۵۵.۰۸۹

نحوه کاریابی در اتریش و معرفی برترین موسسات و سایت های کاریابی در اتریش

در عناوین قبلی به انواع روش های اخذ ویزای کاری اتریش اشاره شده و شرایط دریافت پیشنهادی کاری و یا اقدام از طریق دریافت ویزای جستجوی کار اتریش شرح داده شد. اکنون به جاست که به بررسی نحوه کاریابی و چگونگی یافتن شغل مورد نظر بپردازیم. کاریابی در اتریش از روش های مختلفی امکان پذیر است که یکی از آن ها استفاده از سایت های کاریابی و مؤسسات فعال در این زمینه می باشد که به صورت آنلاین، خدمات خود را ارائه می دهند. در سایت های کاریابی اتریش، فرصت های شغلی مورد نیاز این کشور درج شده و شما می توانید با مراجعه به آن ها، موقعیت های کاری مرتبط با روزمه تحصیلی خود را بررسی نمایید. توجه به این نکته بسیار مهم است که برای اقدام از طریق سایت های کاریابی، قبلاً از اعتبار آن ها اطمینان حاصل نمایید. در جدول زیر، نام برخی از معتبرترین سایت های کاریابی در اتریش معرفی شده است.

 

سایت کاریابی در اتریش

jobnet.at

karriere.at

stepstone.at

austria.xpatjobs.com

 

 اگر قصد مهاجرت به اتریش و یا کشورهای دیگر را دارید بهتر است در ابتدا از قوانین مهاجرت به صورت کامل اطلاع داشته باشید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید به همین دلیل می توانید ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا از تمام قوانین اطلاع کافی را بدست آورید.

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

به علاوه موسسه های مختلفی هم در کشور اتریش وجود دارند که متقاضیان برای دریافت خدمات کاریابی می توانند به آن ها مراجعه نمایند و رزومه خود را به منظور کاریابی برای هریک از این موسسات ارسال نمایند. اسامی برخی از این موسسات کاریابی در اتریش عبارتند از:

  • Jobbox
  • Start people
  • PBS Job Services
  • Markus Baldauf

شرایط اخذ ویزای همراه اتریش

چگونگی دریافت ویزای همراه موضوعی است که می تواند دغدغه ی بسیار مهمی برای متقاضیان اخذ ویزای کار در کشور اتریش باشد. در این خصوص می توان گفت با توجه به مطالب گفته شده و دو روش اشتغال به کار در اتریش، نحوه دریافت ویزای همراه می تواند متفاوت باشد. به طوریکه اگر فرد متقاضی از طریق ویزای جستجوی کار اتریش اقدام به مهاجرت کاری به اتریش کرده باشد، نمی تواند در طول مدتی که به دنبال کار می گردد درخواستی مبنی بر الحاق همراهان دهد و این کار فقط در زمانی امکان پذیر است که فرد توسط یک کارفرما استخدام شود. در مقابل آن لازم است بگوییم افرادی که از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی وارد کشور اتریش می شوند از همان ابتدا قادر به درخواست ویزا برای همراهان خود هستند و بنابراین پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز اتریش و انجام اقدامات لازمه و دریافت جاب آفر، مدت زیادی برای درخواست ویزای همراه به طول نمی انجامد. لازم به ذکر است که همراهان شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شوند.

اخذ اقامت و تابعیت با کار در اتریش

ویزای کاری کشور اتریش، از طرق مختلف می تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود.افراد می توانند با اشتغال در زمینه کاری خود موفق به دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش شوند و در این صورت متقاضی فقط قادر به کار برای یک کارفرمای مشخص می باشد و سپس بعد از گذشت 2 سال و اشتغال به کار بودن فرد به مدت حداقل 21 ماه، می تواند اقدام به دریافت کارت قرمز سفید قرمز پلاس نماید و پس از دریافت آن قادر به اشتغال و کار برای دیگر کارفرما ها خواهد بود. کارت قرمز سفید قرمز پلاس به مدت 3 سال اعتبار داشته و پس از گذشت این 3 سال، با توجه به اینکه فرد به مدت 5 سال در کشور اتریش مشغول به کار بوده است می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. همچنین در سال ششم اقامت، فرد قادر به درخ,است برای دریافت پاسپورت نیز خواهد بود.


سوالات متداول

✔️ ویزای جاب سیکر اتریش بر چه اساسی صادر می شود؟

صدور این ویزا بر اساس سیستم امتیازبندی می باشد و فرد می بایست حداقل ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مورد نظر را بدست آورده باشد.

✔️ زبان مورد نیاز برای کاریابی در اتریش چیست؟

افرادی که با زبان آلمانی آشنایی دارند راحت تر می توانند وارد بازار کار شوند، اما در مواردی زبان انگلیسی نیز کارساز خواهد بود.

✔️ بهترین سن برای ویزای کار اتریش چه سنی است؟

افراد زیر 35 سال بیشترین امتیاز سن را دریافت می نمایند.

✔️ آیا می توان در صورت اخذ ویزای جست و جوی کار در همان ابتدا برای دریافت ویزای همراه نیز اقدام کرد؟

خیر، این کار فقط در صورتی امکان پذیر است که فرد در این 6 ماه توسط یک کارفرما استخدام شود.


سخن پایانی

همانطور که بررسی شد، به دلیل مناسب کار در کشور اتریش و نرخ پایین بیکاری در این کشور، همه ساله متقاضیان بسیاری برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام می نمایند.از این رو بر آن شدیم تا مطالبی را در خصوص چگونگی اخذ ویزلی کار اتریش و لیست مشاغل مورد نیاز اتریش و نیز موضوعات مرتبط با آن جمع آوری نماییم تا پاسخگوی سؤالات شما همراهان همیشگی موسسه ملک پور باشیم. با توجه به آنچه گفته شد بررسی لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2022 و شرایط کاریابی در اتریش از مهمترین اقدامات اولیه برای شروع مراحل دریافت ویزای کار کشور اتریش است. در این راستا موسسه ملک پور خدمات بسیاری را برای راحتی شما عزیزان متقاضیان مهاجرت کاری فراهم آورده است. به علاوه اقدام برای کار در اتریش به صورت تخصصی توسط مشاوران متخصص موسسه ملک پور خدمتی دیگر از سوی ما به شما عزیزان است. بنابراین پیشنهاد می کنیم با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را کامل کنید تا ضمن دریافت مشاوره تلفنی رایگان، بهترین خدمات را در زمینه اخذ ویزای کار آلمان و اتریش دریافت کنید. همچنین می توانید نظرات و دیدگاه های خود را در پایان این مقاله بیان نمایید تا مشاورین متخصص موسسه ملک پور در سریع ترین زمان پاسخگوی شما همراهان گرامی باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهران منصورپور
با سلام و احترام ممنون از مقاله خوبتون. میخواستم بپرسم آیا رشته هایی مثل مهندسی معماری می توانند در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش قرار گیرند؟ آیا با مدرک فوق لیسانس معماری قادر به اخذ ویزای کار اتریش هستم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان وجود دارد و رشته های فنی و مهندسی عموماً امیتاز بالایی دارند اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که با مدرک معماری از ایران مستقیم نمی توانید وارد بازار کار شوید و نیازمند به معادلسازی در محیط است. پیشنهاد می کنم قبل هر اقدامی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
عبدالله حسینی
سلام و وقت بخیر من مهندس برق هستم و رشته من در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش قرار دارد. امتیاز خود را محاسه کردم و بالای 65 امتیاز دارم. آیا برای بنده می توان ویزای جست و جو کار اقدام کرد؟ شانس کاریابی من چقدر است؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته شما رشته خیلی خوبی است و هم برای کشور اتریش و هم کشور آلمان شانس دریافت ویزای جستجوی کار را دارید و عموماً رشته هایی مثل برق، کامپیوتر، مکانیک جز رشته های پر تقاضا است و شانس کاریابی بالایی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سحر
سلام وقتتون بخیر همسر بنده کاشی کار هستتد و 36سال سن دارند،مدرک فنی و حرفه ای و ده سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی هم درموضوع کاشی کاری دارند تحصیلاتشون سیکل هست،ما دوفرزند زیر 18سال هم داریم که یکی از پسرانم بیماری اوتیسم داره به نظرتون ما میتونیم از طریق جاب آفر اقدام کنیم؟جاب آفر هم نیاز به تمکن مالی داره؟اگه جواب بله هست لطف کنین بفرمایید چه میزان تمکن مالی لازم هست سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شانس شما برای روش ویزای کار و جاب آفر مناسب نیست شما میتوانید از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایید و همسر شما به عنوان همراه در اروپا کار کنند با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
مشاوره رایگان