اقامت اتریش از طریق کار

3 نظر

اقامت اتریش از طریق کار، شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مهاجرت، اخذ تابعیت اتریش از طریق کار و مشاغل مورد نیاز اتریش 2024 در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما چرا اتریش؟ آیا با کار در اتریش می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟ وضعیت کار و نرخ بیکاری در کشور اتریش  چگونه می باشد؟ روش های کاریابی در کشور اتریش چیست؟ شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار چه می باشد؟ این ها از جمله سوالاتی باشند که متقاضیان اقامت اتریش از طریق کار در پی یافتن پاسخ مناسب برای آن ها می باشند. موسسه ملک پور یکی از معتبرین مؤسسات مهاجرتی می باشد که با استقرار یکی از دفاتر اصلی آن در پایتخت اتریش و ارتباط با وکلای برجسته اتریشی، بهترین گزینه برای یاری شما جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار می باشد. افرادی که خواهان مهاجرت به اتریش و دریافت اقامت اتریش از طریق کار می باشند، می توانند مقاله پیش رو را تا انتها مطالعه کرده و به اطلاعات کافی در این خصوص دست یابند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، مشاوران ما جهت ارائه مشاوره تلفنی رایگان با شما تماس خواهند گرفت. در ادامه به مباحث زیر خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


 

اقامت کاری یا بدون کار در اتریش در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما

اقامت اتریش از طریق کار

زندگی در اتریش و شرایط اقامت اتریش از طریق کار آن

کشور اتریش، یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد که دارای مساحت 85 کیلومتر مربع و جمعیت 9 میلیون نفری می باشد. این کشور در همسایگی کشورهای برجسته ای نظیر آلمان، سوییس و ایتالیا قرار گرفته است. زبان رایج در این کشور، آلمانی می باشد اما اکثر مردم آن به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


به طور کلی اقامت اتریش از طریق کار می تواند یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور باشد. نکته بسیار مهمی که در این خصوص باید بدان توجه کرد،‌ سیستم اعطای ویزای کاری اتریش به صورت امتیازی می باشد. جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار، لازم است که فرد متقاضی، حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب نماید.

یکی از عوامل اصلی کسب امتیاز در سیستم امتیازبندی کار اتریش، تحصیلات آکادمیک وی می باشد. به این دلیل به عبارت آکادمیک اشاره شده است که شاید مدارک فنی و حرفه ای  صادر شده توسط آموزشگاه های عالی آزاد تحت نظر وزارت کار، در این بخش به کار نیایند. تحصیلات در دانشگاه های معتبر، موجب کسب امتیاز در این سیستم می شود.

دومین عامل مهم جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار، سن شخص می باشد. شخصی که قصد مهاجرت و اقامت اتریش از طریق کار را دارد، باید در زمره نیروی کار جوان به شمار آید. شخص متقاضی در بازه سنی 18 تا 35 سال می تواند بهترین نتیجه را برای کسب امتیاز شرایط کار در اتریش، دریافت نماید.

سومین عامل در این خصوص، سابقه کاری شخص متقاضی می باشد. سابقه کاری می تواند بیانگر سطح تخصص و میزان مهارت شخص باشد. این موضوع در سیستم امتیازبندی اعطای ویزای کاری اتریش بسیار تأثیرگذار است.

چهارمین عامل مهم برای مهاجرت و دریافت تابعیت و اقامت اتریش از طریق کار، میزان تسلط بر زبان می باشد. هرچه تسلط شما بر زبان آلمانی بیشتر باشد، امتیاز بیشتری را در این بخش به دست آورده و شرایط بهتری جهت دریافت ویزای کاری و یافتن شغل خواهید داشت.

انواع ویزای کار انریش

اصولاً برای مهاجرت و دریافت تابعیت و اقامت اتریش از طریق کار، دو نوع ویزا ارائه می شود. در نوع اول، شخص شغل مورد نظر خود را یافته و کارفرمای اتریشی نیز برای وی درخواست الحاق نیروی کار یا به اصطلاح جاب آفر (job offer) صادر کرده است. در این حالت شخص، دچار دردسر و یا چالش های زیادی نخواهد شد و تمامی امور ویزا با کارفرما می باشد. اما در حالت بعدی، شخص کارفرمایی تعیین نکرده و از طریق ویزای جست و جوی کار (Job Seeker) در اتریش وارد این کشور شده و در مدتی مشخص، به جستجوی کار می پردازد. البته که برای کار در اتریش به مدت کمتر از 90 روز،‌ نیاز به اخذ ویزای بلند مدت این کشور نمی باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت کاری یا بدون کار در اتریش


 

طبق آخرین به روز رسانی های قانونی در کشور اتریش، شخصی که قصد دریافت ویزای جستجوی کار در اتریش را داشته باشد، باید امتیاز لازم از جدول ذیل را کسب نماید. بدین منظور افراد خواهان دریافت ویزای جست و جوی کار در اتریش بایست از سقف امتیازات تعریف شده (100 امتیاز) حداقل 70 امتیاز را کسب نمایند. در ادامه جدولی که هر متقاضی جست و جوی کار باید بداند و بر اساس آن، رزومه خود را تعیین کند، ضمیمه شده است.

 

شرایط مورد نیاز برای هر کارگر فوق ماهر

امتیاز

مهارت های خاص و توانایی ها

نهایت امتیاز: 40 امتیاز

فارغ التحصیل یک دوره آموزشی عالی که حداقل طول دوره 4 سال باشد.

20

رشته تحصیل شخص در رشته های ریاضی، علوم اطلاعات، علوم طبیعی یا فناوری و تکنولوژی باشد.

30

دکترا یا فوق دکترا

40

حقوق خالص ماهیانه شغل مدیریت شخص که آن شرکت در لیست شرکت های بورس ثبت شده باشد و اداره
تجارت خارجی اتریش در خصوص آن، فعالیت گزارش مثبتی ارائه دهد:
50000 الی 60000 یورو در سال
60000 الی 70000 یورو در سال
70000 یورو و بالاتر

20
25
30

فعالیت های پژوهشی و نو آورانه
ثبت اختراع و نشریات

20

جوایز بین المللی

20

سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص شخص

نهایت امتیاز: 20 امتیاز

سابقه کار
شش ماه سابقه کار در کشور اتریش

2
10

توانایی زبان

نهایت امتیاز: 10 امتیاز

دانش زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح ابتدایی A1

5

دانش زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح متوسط A2

10

سن

نهایت امتیاز: 20 امتیاز

تا 35 سال سن
تا 40 سال سن
تا 45 سال سن

20
15
10

تحصیل در اتریش

نهایت امتیاز: 10 امتیاز

بخش دوم تحصیلات متوسطه

5

تحصیلات در مقطع کارشناسی یا فوق لیسانس

10

نهایت امتیاز قابل کسب

100

حداقل امتیاز مورد نیاز

70 امتیاز

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در اتریش و آلمان


با کسب این امتیازات می توانید به کارت قرمز سفید قرمز و یا بلوکارت اتریش دست پیدا کنید. اما چنانچه در خصوص بلوکارت یا کارت آبی که کارت مخصوص استخدام نیروهای کاری در کشورهای اروپایی می باشد، نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. همچنین در مقاله ویزای کاری اتریش، اطلاعات کاملی در خصوص اخذ این ویزا در کشور اتریش ارائه شده است.

امتیازات لازم جهت اخذ ویزای پیشنهاد کاری در اتریش در جدول ذیل نمایش داده شده است. افراد متقاضی این ویزای کاری باید حداقل 55 امتیاز از 90 امتیاز کل، اخذ نمایند.

 

شرایط مورد نیاز برای هر کارگر فوق ماهر

امتیاز

صلاحیت

نهایت امتیاز: 30 امتیاز

تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه

20 امتیاز

مدارک دانشگاهی عمومی

25 امتیاز

فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل 3 سال

30 امتیاز

سن

نهایت امتیاز: 15 امتیاز

تا 30 سال

15 امتیاز

تا 40 سال

10 امتیاز

مهارت های زبانی انگلیسی

نهایت امتیاز: 10 امتیاز

انگلیسی در سطح A2

5 امتیاز

انگلیسی در سطح B1

10 امتیاز

مهارت های زبانی آلمانی

نهایت امتیاز: 15 امتیاز

آلمانی در سطح A1

5 امتیاز

آلمانی در سطح A2

10 امتیاز

آلمانی در سطح B2

15 امتیاز

تجربه کاری مرتبط

نهایت امتیاز: 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر یک سال کار در اتریش

4 امتیاز

مجموع کل امتیازات قابل دریافت

90 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

55 امتیاز

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اتریش از طریق کار

ترتیب ارائه مدارک جهت مهاجرت و طی کردن پروسه اخذ اقامت اتریش از طریق کار، بسیار حساس می باشد. این مدارک باید با تجربه های قبلی پیش رود. وجود یک وکیل مهاجرتی که به سطح کاملی از اطلاعات مهاجرتی به ویژه اقامت اتریش از طریق کار یا سایر روش های قانونی داشته باشد، بسیار حائز اهمیت و در موفقیت پرونده مهاجرتی شما بسیار مؤثر می باشد. از این رو به شما عزیزان توصیه و پیشنهاد می شود که با حضور یک وکیل درجه اول و ماهر، برای مهاجرت خود اقدام کرده و مدارک خود را تهیه و تحویل نمایید. مدارک لازم برای اقامت اتریش از طریق کار عبارت اند از:

 • پاسپورت
 • مدرک تولد
 • عکس
 • مدرک اسکان محلی
 • مدرک بیمه سلامت
 • مدرک تمکن مالی

ادامه مدارک شخص، با توجه به شرایط وی و نحوه اقدام متقاضی مورد نیاز است و باید ارائه شود.

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک درآمد سالهای گذشته
 • ارائه مدارکی مبنی بر فعالیت های پژوهشگرانه و نوآورانه (در صورت وجود)
 • ارائه مدارک و گواهی های جوایز بین المللی (در صورت وجود)
 • ارائه مدرک سابقه کار
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه مدارک تحصیلی در اتریش (در صورت وجود)

نرخ بیکاری و شرایط بازار کار اتریش

از اصلی ترین نکاتی که باید قبل از تصمیم گیری در خصوص اقامت اتریش از طریق کار درنظر گرفت، این می باشد که آیا کشور اتریش، پذیرای نیروی کار خارجی هست یا خیر. این موضوع را می توان از طرق مختلفی سنجید. بررسی نرخ بیکاری در اتریش، یکی از این طرق می باشد. نرخ بیکاری در هر کشور، بیان گر میزان توسعه اقتصادی و میزان مهاجرپذیر بودن یا نبودن آن کشور می باشد. کشور اتریش از دیر باز، به دنبال کاهش میزان نرخ بیکاری در کشور بوده است. از این رو همواره سعی کرده است که در عرصه کار و تولید مشاغل، پیش قدم باشد. توسعه صنعت و همچنین رونق گردشگری و جذب توریست، تأثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری در این کشور داشته است. برای مشاهده وضعیت کنونی نرخ بیکاری و مقایسه آن با سال های گذشته، می توانید تصویر ذیل را مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری اتریش

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2024

برای مهاجرت، دریافت تابعیت و اقامت اتریش از طریق کار، قبل از تصمیم گیری برای این کشور، باید این نکته را در نظر گرفت که چه مشاغلی در این کشور با تقاضای بیشتری مواجه هستند. اگر هر کدام از رشته های دنیا را به کشور خود بپذیرند، دیگر نوبتی برای رسیدگی به مردمان کشور خود نمی ماند. از این رو یک سری مشاغل خاص را از طریق مهاجرین دریافت می کنند و به آن ها ویزای کار اعطا خواهد کرد. این مشاغل عموما هر ساله توسط دولت کشور مقصد اعلام می شود. پس شما عزیزان با مراجعه به سایت مهاجرتی کشور اتریش، می توانید این اطلاعات را دریافت کنید. موسسه ملک پور از این رو به بررسی این مشاغل پرداخته است. این مقاله توسط موسسه ملک پور در خصوص اقامت اتریش از طریق کار نگارش شده است و هر گونه تقلید و کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت. در ادامه به بررسی لیست مشاغل مورد نیاز اتریش به طور کلی خواهیم پرداخت.

 

مشاغل مورد نیاز در اتریش در سال 2024

حسابداران دستمزد پرداخت

مهندسین ویژه

در و پنجره ساز

چشم پزشک و اپتیک چشم

ماشین کار

مهندس مکانیک متخصص

سازنده کف و دیوار

ساخت و ساز مبلمان

تکنسین مهندسی مکانیک

کمک مکانیک متخصص

آهنگر و سازنده کالسکه

سرآشپز رستوران

سیاه زن

سازنده بتن

تکنسین های ویژه مهندسی
ارتباطات ولتاژ پایین

لایه های کف مخصوص

تکنسین مهندس برق و فناوری

نجار

کفپوش

نصب کننده ماشین

مهندس تجهیزات کشاورزی

نصب کننده الکتریکی

کارگران ماشین چوبی

نصب و روش اندازی اتصالات، ورق فلز

گردانندگان فلزی

کمک متخصص خاص

پرستاران واجد شرایط

تکنسین مهندسی جریان ضعیف

مهندس برق و قدرت

مکانیک موتور

لوله کش ساختمان

تکنسین های ویژه

مهندس پردازش داده

سازندگان دیسک، برش و پانچ

تکنسین مدیریت کسب و کار

تکنسین ویژه در مدیریت کسب وکار

سقف کاذب

لوله کش، اتصالات لوله

قلم زن ماشین آلات و رادیاتور

تکنسین مکانیک سنگین

برش کار مشعل، جوشکار

صیقل کار

پردازنده های پلاستیک

مهندس عمران

 

میزان درآمد مشاغل در اتریش

متقاضیان مهاجرت و اقامت اتریش از طریق کار، قطعاً در صدد بررسی میزان حقوق و دریافتی افراد بابت کار در کشور اتریش بر می آیند. کشور اتریش به جهت سطح بالای زندگی و ارائه امکانات رفاهی از قبیل بیمه سلامت، رعایت تمامی حقوق شهروندی، ارائه وام های بانکی و... از محبوب ترین کشورها و مقاصد برای مهاجرت در چند ساله اخیر به حساب می آید. کارفرمایان و دولت مردان این کشور نیز در پی بهبود شرایط زندگی مردم و ساکنان این کشور بوده و راهکارهایی را در این مورد به کار گرفته اند. از اصلی ترین این راهکارها، افزایش میزان حقوق و دریافتی کارکنان کشور و تعدیل سطح مالیات می باشد. بدین ترتیب هم دولت به مالیات و درآمد خود می رسد و هم نیروی کاری در کشور اتریش، به رفاه نسبی و رضایت فردی و اجتماعی خواهد رسید. موسسه ملک پور در ادامه به بررسی برخی از مشاغل و میزان حقوق و دریافتی آن ها می پردازد:

 

عنوان شغلی

میانگین درآمد ناخالص شخص

مدیریت

3308 یورو

کشاورزی، صنایع غذایی

2776 یورو

هنر و فرهنگ

2449 یورو

بانکداری

3938 یورو

صنعت خودرو

2590 یورو

صنعت شیمی

1946 یورو

سازه و املاک

4426 یورو

حمایت مشتری

2600 یورو

حسابدار و اقتصاددان

2733 یورو

مهندس برق و قدرت

3872 یورو

آموزش و علوم و تحقیقات

2311 یورو

تکنولوژی اطلاعات

4137 یورو

خبرنگاری و رسانه

2296 یورو

مارکتینگ و تبلیغات

2891 یورو

مشاغل مدیریتی

5549 یورو

منابع انسانی

2849 یورو

حقوق و قانون گذاری

7622 یورو

نحوه کاریابی در اتریش

متقاضیان اقامت اتریش از طریق کار، نیازمند کسب اطلاعاتی پیرامون نحوه کاریابی در این کشور می باشند. لازم به ذکر است که متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار می بایست به منظور کار در این کشور، امتیاز لازم را به دست آورند. چرا که سیستم کار در کشور اتریش به صورت امتیازی بوده و تنها افرادی می‌توانند برای این منظور اقدام نمایند که امتیاز لازم را کسب نمایند.

به منظور کاریابی در اتریش تسلط به زبان آلمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است و از نقاط قوت افراد محسوب می گردد. اما افرادی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند نیز شانس کاریابی در این کشور را دارا هستند. متقاضیان مهاجرت و دریافت تابعیت و اقامت اتریش از طریق کار می‌توانند از طریق وب سایت های معتبر کاریابی در این کشور، برای این منظور اقدام نمایند. همچنین مؤسسات کاریابی در این زمینه بسیار کمک کننده بوده و افراد می توانند با ارسال رزومه خود از قبیل مشخصات دقیق فردی، سوابق شغلی و تحصیلی و همچنین شرح مهارت ها و تخصص های خود از تجربه این مؤسسات در زمینه کاریابی بهره مند گردند. البته بهترین گزینه برای افرادی که از طریق ویزاهای جستجوی کار وارد کشور اتریش شده باشند، جستجو در روزنامه های محلی این کشور می باشد. در اکثر موارد، کارفرمایان تمایل به مصاحبه با فرد متقاضی اقامت اتریش از طریق کار را دارند. این مصاحبه برای افرادی که از طریق ویزاهای جستجوی کار در این کشور حضور داشته باشند، به صورت حضوری و برای سایرین بصورت آنلاین برگزار می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه کاریابی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

اقامت اتریش از طریق کار

معرفی مؤسسات کاریابی در اتریش

یکی از مراحل اصلی برای افرادی که در طلب اخذ اقامت اتریش از طریق کار می باشند، یافتن شغل مناسب می باشد. برای این منظور می توان از طریق مؤسسات کاریابی اقدام نمود. امروزه با پیشرفت علم و ارتقای سطح مهارت افراد در سرتاسر جهان، شرکت های بزرگ تجاری و صنعتی به نیروهای ماهر و متخصص نیازمند می باشد. یکی از روش هایی که می توان از طریق آن، از شرایط جذب نیروی شرکت ها مطلع شده و یا با آن ها ارتباط گرفت، اقدام از طریق مؤسسات کاریابی می باشد.

مؤسسات کاریابی با انجام مصاحبه و شناخت ظرفیت های جویندگان شغل و اقامت اتریش از طریق کار، مهارت های آن ها را با نیازهای شرکت های تجاری مطابقت داده و نیروهای کار را جهت مصاحبه و استخدام در این شرکت ها معرفی می نمایند. در ادامه چند مورد از قوی ترین موسسات کاریابی در اتریش رامورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • موسسه خدمات کاریابی بین المللی «من پاور»

 • https://www.manpower.com/ManpowerUSA/home

 این موسسه با سطح فعالیت سرزمینی با تمامی کمپانی های سطح کشور اتریش در ارتباط بوده و همواره با معرفی نیروی کار اقدام به پیدا نمودن شغل برای جویندگان می نماید.

 • موسسه کاریابی «اوتی و همکاران»

 • https://www.otti.at/

این موسسه بیشتر در زمینه صنعتی فعال می باشد و سطح فعالیت آن کل کشور اتریش است.

در ادامه به بررسی سایت های کاریابی در اتریش خواهیم پرداخت.

 • stepstone.at
 • http://www.jobtopus.de
 • http://www.jobsinvienna.com/

نکته قابل توجه برای افرادی که قصد اقامت اتریش از طریق کار را داشته و تصمیم به اقدام از طریق مؤسسات کاریابی دارند، مراجعه به مؤسسات کاریابی معتبر و بررسی اعتبار آن ها قبل از اقدام می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه اتریش

از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق کار، بررسی ویزای همراه این کشور می‌باشد. چرا که عموم افراد، به ویژه افراد متأهل، تمایل به الحاق خانواده خویش دارند تا در کنار یکدیگر بتوانند از امکانات و مزایای این کشور استفاده نمایند. نکته حائز اهمیت این است که عموماً همراهان متقاضیان اقامت اتریش از طریق کار و افرادی که اقامت بلند مدت این کشور را چه از طریق کارت قرمز سفید قرمز، قرمز سفید قرمز پلاس و یا به هر طریق دیگری دریافت کرده اند، می توانند در این کشور کارت قرمز سفید قرمز پلاس را اخذ نموده و از کلیه مزایای آن از جمله بیمه درمان و اجازه کار بهره مند گردند. البته که ورود ایشان همزمان با شخص اصلی و خواهان اقامت اتریش از طریق کار باشد. طبق قوانین کشور اتریش، همراه شخص اصلی و متقاضیان اقامت اتریش از طریق کار عبارتند از:

 • همسر قانونی یا شریک زندگی ثبت شده
 • فرزندان زیر ۱۸ سال چه به صورت حقیقی و چه به صورت فرزند خوانده

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای همراه اتریش و الحاق خانواده عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • مدرک اثبات تولد
 • 4 قطعه عکس متقاضی
 • مدرک اثبات ازدواج
 • مدرک اثبات اقامت همچون اجاره نامه
 • مدرک بیمه و سلامت روحی و جسمی شخص متقاضی
 • مدرک اثبات تمکن مالی
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح A1

اخذ اقامت و پاسپورت اتریش از طریق کار

البته که متقاضیان مهاجرت و دریافت اقامت اتریش از طریق کار، به دنبال یافتن روشی برای دریافت اقامت یا تابعیت کشور اتریش هستند. چرا که با کار کردن در این کشور می توانند به راحتی به اقامت بلند مدت کاری و در نهایت دائم اتریش دست یابند. هر شخصی با امکان دریافت ویزای کاری، چه از طریق پیشنهاد شغلی و چه از طریق ویزای جست و جوی کار، می تواند برای دریافت اقامت دائم اتریش از طریق کار درخواست دهد. بدین صورت که شخص با سپری کردن 5 سال در خاک کشور اتریش، در صورتی که به شغلی مشغول باشد می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور اتریش درخواست دهد. در صورتی که شخص پس از مدت 6 سال، دانستن سطح زبان آلمانی در حد پیشرفته و آگاهی از تاریخ معاصر و فرهنگی کشور اتریش‌ بتواند آزمون دریافت تابعیت کشور اتریش را پشت سر بگذراند، می تواند به عنوان شهروند درجه اول کشور اتریش به شمار آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.


سوالات متداول

✔️ شرایط کار در کشور اتریش برای ایرانیان به چه صورت است؟

ایرانیان برای کار در کشور اتریش می توانند ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار دریافت کنند. با این ویزا 6 ماه فرصت خواهید داشت تا در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازید.

✔️ میزان درآمد در کشور اتریش چه میزان است؟

مشاغل پردرآمد اتریش به طور میانگین 16,900 یورو در ماه حقوق دارند. مشاغلی مانند مدیریت اجرایی و متخصص تحول از مشاغل پر درآمد هستند.

✔️ آیا بدون مدرک زبان می توان در اتریش مشغول به کار شد؟

قوانین اتریش برای اعطای ویزای کار از یک سیستم امتیاز بندی پیروی می کند و در این سیستم شما باید حتما مدرک زبان انگلیسی یا آلمان ارائه دهید تا بتوانید امتیاز کافی را کسب کنید.

✔️ آیا می توان بدون مدرک تحصیلی در اتریش کار کرد؟

برای کار در اتریش باید در سیستم امتیاز بندی این کشور امتیاز کافی کسب کنید و مدرک تحصیلی نیز در این سیستم دارای امتیاز است.

✔️ برای جستجوی کار در اتریش چطور می توانیم اقدام کنیم؟

شما می توانید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید یا ویزای جستجوی کار اتریش را گرفته و در این کشور به صورت حضوری به جستجوی کار بپردازید.

سخن پایانی

اقامت اتریش از طریق کار، مهاجرت به اتریش از طریق کار، اخذ ویزای کار اتریش و مشاغل مورد نیاز اتریش 2022 در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانطور که در مقاله اشاره شد بهترین روش برای اقامت اتریش از طریق کار برای ایرانیان، از طریق دریافت ویزای جست و جوی کار در این کشور می باشد. چرا که با توجه به امتیازات تعریف شده، دریافت ویزای کاری اتریش نسبت به اقدام از طریق مؤسسات کاریابی بسیار راحت تر و میسر تر می باشد. کشور اتریش از برترین کشور های مهاجرپذیر اروپایی می باشد و اقامت اتریش از طریق کار، یکی از بهترین روش های مهاجرت می باشد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت اتریش از طریق کار، می توانید با تماس با موسسه ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه استفاده نمایید. چنانچه فرم تماس را بر روی صفحه اصلی سایت تکمیل نمایید، مشاوران متخخص و کارآزموده موسسه با شما تماس خواهند گرفت. در انتهای این مقاله نیز بخش "ثبت پرسش" وجود دارد که می توانید بستری برای طرح سوالات شما باشد.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سینا اکبری
سلام ممنون از مقاله خوبتان، اگر بنده برای اقامت اتریش از طریق کار اقدام کنم می توانم همسر و فرزندم را با خود از ابتدا همراه نمایم؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزای جستجوی کاراتریش یک فرصت 6 ماهه کاریابی می دهد و از همان ابتدا همراه ندارد و شما پس از دریافت شغل و عقد قرارداد کاری می توانید درخواست الحاق به خانواده بدهید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سمیرا
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوب شما و اطلاعاتی که به ما میدید من 35 ساله هستم و مدرک کامپیوتر با سابقه کاری 10 ساله دارم می خواستم بدونم می تونم برای ویزای کاری اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید و رشته تحصیلی تان شانس خوبی دارید و برای ویزای جستجوی کار اتریش نیازمند به مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی هم می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی عزیزی
سلام، ممنون از مقاله خوبتون. من نساجی خوندم و 4 سال سابقه کار در یک کارخانه نساجی دارم. می خواستم برای اقامت اتریش از طریق کار اقدام کنم و می خوام بدونم با زبان انگلیسی هم می شه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی برای کار در کشور اتریش شما با زبان انگلیسی هم می توانید اقدام نمایید و به شما چه مدرک زبان انگلیسی چه آلمانی ارائه بدهید امتیاز میدهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان