شرایط ویزای جستجوی کار اتریش

6 نظر

ویزای جستجوی کار اتریش، کار در اتریش، امتیازبندی ویزای جستجوی کار اتریش و شرایط دریافت ویزای کاری اتریش در حال حاضر به عنوان یکی از پر سرچ ترین مطالب برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار می باشد. شانس دریافت پیشنهاد شغلی در وایزای جستجوی کار بسیار بالاتر است چرا که کارفرمایان اتریشی مایل به مصاحبه حضوری هستند. از طرفی دیگر قرار گرفتن در حوزه شنگن و امکان رفت و آمد آسان به سایر کشورهای اروپایی، امکان اخذ اقامت ارزان و تنها با داشتن تمکن مالی برای مدت اقامت، دسترسی به اقامت دائم در کوتاه ترین زمان و امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده از جمله مزایای استخدام در اتریش برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار به شمار می آید.  مهاجرت به اتریش به واسطه کار به دو طریق صورت خواهد گرفت. یا فرد می بایست یک پیشنهاد کاری (Job Offer) از یک کارفرمای خارجی داشته باشد و یا واجد شرایط برای دریافت ویزای جستجوی کار اتریش (Job Seeker) باشد. دریافت ویزای جستجوی کار در اتریش 6 ماهه است و بر اساس امتیازبندی می باشد و شرایط فرد از جمله تحصیلات وی، سابقه کاری، مدرک زبان و سن متقاضی امتیازآور خواهد بود.سطح زبان آلمانی و یا انگلیسی یکی از معیارهای اصلی اخذ ویزا می باشد. پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی با ویزای جستجوی کار اتریش، توضیحات جامع و شفاف متخصصین مجرب ما در زمینه مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار اتریش و سایر کشورها در موسسه ملک پور را مطالعه بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره تلفنی رایگان شما می توانید با موسسه ملک پور تماس تلفنی برقرار نموده و یا فرم تماس را کامل کنید و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماویزای جستجوی کار اتریش

انواع روش های اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

برای اخذ ویزای جستجوی کار در اتریش اگر افراد 70 درصد از امتیازات لازم که برای سیستم امتیازبندی را کسب کنند، به آنها اجازه داده می‌شود تا برای مدت ۶ ماه وارد اتریش شده، و در این مدت با حضور در اتریش متناسب با حرفه خود  کار مناسب را پیدا کنند. مقاضی پس از پیدا کردن کار مناسب می‌تواند کارت قرمز سفید قرمز اتریش که به عبارتی مجوز ویزای کار در این کشور است را دریافت کند. متقاضی بعد از گذشت ۳ سال از کار کردن در اتریش می‌تواند جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند و بعد از گذشت ۶ سال برای دریافت پاسپورت اقدام کند. گفتنی است در این مدت باید مالیات را پرداخت کرده و در امتحان شهروندی نمه مناسب را کسب نماید.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


امتیازبندی ویزای جستجوی کار اتریش

لازم به ذکر است که ویزای جستجوی کار اتریش امتیازبندی شده می باشد Point Based System)). در نتیجه افرادی می توانند واجد شرایط دریافت ویزای جستجوی کار اتریش باشند که در سه گروه مشخص شده نیروی کار مورد نیاز کشور اتریش طبقه بندی شده باشند؛ تحت سه عنوان؛ نیروی کار ماهر و متخصص، نیروی کار کلیدی و نیروی کار متخصص در مشاغلی که کمبود نیروی کار انسانی ماهر دارند. هر کدام از این موارد امتیازبندی های مخصوص به خود را دارند. از محاسن این سیستم می توان به این نکته مهم اشاره نمود که اگر متقاضی امتیاز لازم را اخذ نموده باشد ولی افسر مهاجرت ویزای وی را رد و یا اصطلاحاً ریجکت نماید، این امکان برای وی وجود دارد تا از طریق وکیل اتریشی اعتراض نموده و از طریق دادگاه پرونده را پیگیری کرده و نتیجه مثبت را به دست بیاورد. در جداول زیر جزییات امتیازبندی ویزای جستجوی کار اتریش در هر سه طبقه بندی آورده شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در اتریش و آلمان


ویزای نیروی کار متخصص؛

این افراد می بایست از 100 امتیاز موجود در این قسمت حداقل 70 امتیاز کسب نماید. در این حالت دیگر احتیاجی به آگهی کردن فرصت شغلی مورد نظر در کشور مقصد و همچنین اتحادیه اروپا نمی باشد. لازم به ذکر است در صورتی که فرد جاب آفر دریافت نماید نیز می بایست طبق سیستم امتیازدهی اتریش؛ امتیازات وی محاسبه شود. چنان چه امتیازات متقاضی در زیر عنوان نیروی کار متخصص جای گرفت، شغل مورد نظر وی دیگر آگهی نخواهد شد و کارفرما می تواند نیروی کار مد نظر خود را مستقیماً جذب نماید. امتیازات این قسمت را در قالب یک جدول به تصویر کشیدیم.

امتیاز

عنوان

تحصیلات (حداکثر ۴۰ امتیاز)

20

لیسانس و فوق لیسانس

30

رشته های فنی، کامپیوتر و زیر مجموعه رشته های علوم طبیعی

40

دکترا و پست دکترا

20

فعالیت های  پطوهشی و مقالات علمی

20

 جوایز بین المللی

در صورت داشتن سابقه مدیریتی در یک کمپانی یا بورس بر اساس میزان حقوق دریافتی در سالهای اخیر امتیاز قابل دریافت به صورت زیر است :

20

۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو

25

۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ یورو

30

بیش از ۷۰۰۰۰ یورو

وضعیت شغل حداکثر 20 امتیاز

2 امتیاز به ازای هر سال

سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

10

سابقه ی کاری ۶ ماهه در اتریش

20

سابقه کار بیش از ۱۰ سال

وضعیت مدرک زبان حداکثر 10 امتیاز

10

  متوسط A2 

5

 مبتدی A1

وضعیت سن

20

20 تا 30 سال

15

30 تا 40 سال

10

40 تا 45 سال

تحصیل در کشور اتریش

5

داشتن مدرک کاردانی برای دانشجویان تبادل شده از دانشگاه های اتریش

ویزای نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیروی کار؛

در این قسمت چنان چه فرد از کارفرمای اتریشی درخواست کار دریافت نماید و از 90 امتیاز موجود در این قسمت حداقل 55 امتیاز را کسب نماید می تواند شامل شرایط درخواست کارت قرمز سفید قرمز قرار گیرد. امتیازات مورد نیاز نیروی کار ماهر را می توانید در جدول ذیل این مطلب مشاهده نمایید.

 

عنوان

امتیاز

شرایط ویژه و مهارت ها  (بیشترین امتیاز ۳۰ )

سپری نمودن یک برنامه حداقل ۳ ساله در یک موسسه آموزش عالی

30

داشتن شرایط مطلوب برای ورود به دانشگاه

25

دیدن آموزش حرفه ای در مشاغل کمیاب

20

سابقه کار متناسب با مهارت – (ماکسیمم ۱۰ امتیاز)

سابقه کار به ازای هر سال

2

سابقه کار به ازای هر سال در کشور اتریش

4

مدرک زبان ( ماکسیمم ۱۵ امتیاز)

مدرک آلمانی ( سطح A2 ) مدرک انگلیسی ( سطح B2 )

15

مدرک آلمانی ( سطح A1 ) مدرک انگلیسی ( سطح B1 )

10

دانش ابتدایی از زبان آلمانی (سطح A1)

5

شرایط سنی  (حداکثر 15 امتیاز)

20 تا ۳۰ سال

15

30 تا 40 سال

10

ویزای سایر کارگران کلیدی؛ Other Key Workers

در این قسمت حتماً متقاضی می بایست از یک کارفرما یا یک شرکت خارجی پیشنهاد کاری دریافت نماید. امتیازات متقاضی می بایست به عدد 55 امتیاز برسد. ضمن این که مهم ترین نکته در این نوع از طبقه بندی های ویزای جاب سیکر اتریش این است که کارفرما در صورتی می تواند از متقاضی مهاجرت کاری درخواست کار نماید که در آن عنوان شغلی خاص در کشور اتریش نیروی کاری با مهارت تخصصی در آن زمینه مطلقاً وجود نداشته باشد. در نهایت مبلغ پیشنهادی حقوق نیروی کار مهاجر می بایست طبق ارقام عنوان شده توسط دولت اتریش باشد. این ارقام بر این اساس است که؛ در صورتی که فرد بالای 30 سال باشد؛ حقوق خالص ماهیانه وی می بایست حداقل 3. 132 یورو و در صورتی که زیر 30 سال باشد حداقل حقوق خالص ماهیانه وی می بایست 2. 610 یورو باشد.

عنوان

امتیاز

شرایط ویژه و مهارت ها – حداکثر ۳۰ امتیاز

سپری نمودن یک برنامه حداقل ۳ ساله در یک موسسه آموزش عالی

30

داشتن شرایط مطلوب برای ورود به دانشگاه

25

دیدن آموزش حرفه ای در مشاغل کمیاب

20

سابقه کار متناسب با مهارت – حداکثر ۱۰ امتیاز

سابقه کار به ازای هر سال

2

سابقه کار به ازای هر سال در کشور اتریش

4

مدرک زبان – حداکثر 10 امتیاز

مدرک آلمانی ( سطح A2 ) مدرک انگلیسی ( سطح B2 )

5

مدرک آلمانی ( سطح B1)

10

شرایط سنی – حداکثر 15 امتیاز

تا ۳۰ سال

15

تا 40 سال

10

امتیاز دریافت جایزه برای ورزشکاران و مربیان ورزشی حرفه ای

20

مدارک لازم برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

ویزای جاب سیکر اتریش در حال حاضر در سه قالب و برای سه دسته نیروی کاری صادر خواهد شد که شامل؛ نیروی کار ماهر و متخصص، نیروی کار کلیدی و نیروی کار متخصص در مشاغلی که با کمبود نیروی کار انسانی مواجه هستند. جز به جز شرایط متقاضی مهاجرت از طریق کار بررسی خواهد شد و امتیاز وی می بایست محاسبه شود. این مدارک شامل سن، مدرک تحصیلی و زبان و سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی وی خواهد بود. در جدول زیر این امتیازات را به صورت کلی ملاحظه خواهید نمود.

 

پاسپورت، عکس با مشخصات گذرنامه

سوابق کاری معتبر و مرتبط

مدرک زبان معتبر

سوابق و مدارک تحصیلی

تمکن مالی مکفی برای اقامت شش ماهه در کشور اتریش

تکمیل فرم های ویزای جستجوی کار اتریش

 

موارد یاد شده جزو ابتدایی ترین و لازم ترین اسناد و مدارکی است که می بایست روی پرونده متقاضی کار قرار گیرد. مهم ترین نکته برای اخذ ویزای جستجوی کار در اتریش ارائه تمکن مالی مناسب طی زمان اقامت شش ماهه در این کشور می باشد. نیروی کار می بایست مدارک و مستندات خود را به سفارت و اداره کار و مهاجرت نشان داده و تایید آن ها را برای دریافت ویزای جستجوی کار اتریش دریافت نماید.

مراحل اخذ ویزای جاب سیکر اتریش

برای اینکه بتوانید کار مناسب از طریق جاب سیکر را در اتریش به دست آورید، باید مراحل زیر را به صورت کامل و دقیق اجرا نمایید.

 1. مراجعه به کنسولگری: مراجعه به کنسولگری و ارائه درخواست ویزای جاب سیکر اتریش
 2. پر کردن فرم درخواست و جمع‌آوری اسناد: تکمیل فرم درخواست ویزا با اطلاعات شخصی و ارائه اسناد مانند پاسپورت، عکس‌های احداث نشده، مدارک تحصیلی، و رزومه کاری.
 3. کسب 70 درصد امتیازها: شرکت در سیستم امتیازدهی اتریش و کسب حداقل 70 درصد امتیازها.
 4. پرداخت هزینه ویزا: پرداخت هزینه ویزا به صورت معین شده.
 5. تصویب ویزا و ورود به اتریش: انتظار برای تایید ویزا و سپس ورود به اتریش.
 6. جستجوی شغل: دوره 6 ماهه برای جستجوی فرصت‌های شغلی.
 7. تائید اقامت به عنوان جاب سیکر: تأیید نهایی اقامت اتریش به عنوان جاب سیکر توسط مقامات مهاجرتی اتریش.
 8. جستجوی شغل و پذیرش پیشنهاد کار: جستجوی شغل و دریافت پیشنهاد کار معتبر.
 9. تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کاری: تقاضای تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کاری با ارائه پیشنهاد کار.
 10. تایید ویزای کاری: تایید نهایی ویزای کاری توسط مقامات مهاجرتی اتریش.
 11. شروع به کار در اتریش با ویزای کاری تایید شده.

هزینه ویزای جستجوی کار اتریش

هزینه‌های مختلفی در فرآیند درخواست ویزای جستجوی کار در اتریش وجود داره که این شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه ویزا: حدود ۱۰۰ یورو ممکنه باشه.
 • هزینه های متفرقه متقاضی: ممکنه بخواهید هزینه‌های مختلفی رو پرداخت کنید، مثل هزینه برگزاری مصاحبه یا آزمون‌های مورد نیاز. که برای این منظور باید مبلغ بین 70 الی 150 یورو را در نظر داشته باشید.
 • هزینه ترجمه مدارک: اگر مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی باشه، ممکنه نیاز به ترجمه داشته باشند. برای این منظور نیز نیاز است حدود 20 الی 50 یورو در نظر داشته باشید.

مزایا و معایب اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

مزایای اخد ویزای جاب سیکر اتریش

 • فرصت های شغلی: این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا در اتریش برای یک مدت مشخص به دنبال شغل بگردید و اگر شغل پیدا کنید، می‌توانید اقامت کاری دریافت کنید.
 • امکان اخذ اقامت دائم: پس از یافتن شغل و حضور موفق در بازار کار، می‌توانید به مرحله‌ی مقیمیت دائمی پیش بروید
 • دسترسی به بازار کار اتریش: با این ویزا، می‌توانید به طور مستقیم با بازار کار اتریش در ارتباط باشید و فرصت‌های شغلی را بررسی کنید.

معایب اخد ویزای جاب سیکر اتریش

 • پیچیدگی فرآیند: فرآیند درخواست ویزای جستجوی کار ممکنه زمان‌بر و پیچیده باشه و نیاز به توجه دقیق به مدارک و شرایط دارد.
 • هزینه‌ ها: هزینه‌های مختلفی همچون هزینه ویزا، مصاحبه، و ترجمه مدارک وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.
 • عدم تضمین شغل: در حین دوره جستجوی کار، تضمینی برای یافتن شغل نیست و ممکنه مدت زمان طولانی‌تری طول بکشه.
  زندگی در یک محیط جدید: انتقال به یک کشور جدید ممکنه نیاز به تطابق با محیط جدید و یادگیری زبان و فرهنگ جدید داشته باشه.

مشاغل مورد نیاز اتریش

مهم ترین قدم برای دریافت ویزای جاب سیکر اتریش و اصولاً کار کردن در کشورهای اتحادیه این است که شغل، مهارت و حرفه متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز آن کشور باشد؛ این موضوع به معنای این است که برای رشته و حرفه شما فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد، در غیر این صورت عناوین این مشاغل توسط دولت برای جذب نیروی کار متخصص اعلام نمی گردیدند. در حال حاضر به دلیل سختی های مسیر دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر در اروپا، اتباع ایرانی بیشتر از طریق ویزاهای جستجوی کار اتریش و آلمان جویای کار در اتحادیه می باشند. این دو کشور همه ساله مشاغل مورد نیاز خود را برای جذب نیروی کار متخصص اعلام می نمایند و اصولاً مشاغل مورد نیاز در اتریش بیشتر در زمینه رشته های فنی مهندسی، رشته های پزشکی و پرستاری و دندان پزشکی و گرایش های مرتبط می باشد. مطالب نگارش شده در لیست ذیل توسط کارشناسان ما در موسسه ملک پور تهیه و جمع آوری گردیده است؛ نتیجتاً هرگونه کپی برداری از آن به هر طریقی غیراخلاقی، غیر قانونی و حرام تلقی می گردد. یکی از مواردی که می بایست در نظر بگیرید این است که امکان تمدید ویزای جستجوی کار در خاک اتریش وجود ندارد، در نتیجه فرد می بایست طی مدت شش ماهی که در اختیار دارد موفق به دریافت شغل مورد نظر خود شود. در غیر این صورت می بایست مجدد در کشور متبوع خود درخواست ویزای جستجوی کار داشته باشد. در جدول زیر، به مشاغل مورد نیاز اتریش اشاره شده است.

 

مهندسی شیمی

مهندسی مکانیک

مهندسی عمران سازه

مهندسین برق

پرستاری

مهندسان فارغ التحصیل در زمینه پردازش داده ها

مدیریت کسب و کار

مهندسی مخابرات

مدیریت مالی و حسابدار

فارغ التحصیلان علوم اجتماعی،اقتصاددانان

مهندسی ارتباطات

پزشکان

 

ویزای جستجوی کار اتریش

سایت های کاریابی در اتریش

در این بخش به معرفی برخی ار سایت های کاریابی در اتریش می پردازیم:

www.jobpilot.at

www.jobvector.de

www.derstandard.at/stellenmarkt

www.stepstone.de

www.dermarkt.at

www.monster.de

www.ams.or.at

www.indeed.de

Start People

www.make-it-in-germany. com

PBS Job Service

Az Futuro – Trabajar en Alemania

Otti & Partner

Contacts & Management

JOBBOX

TTA Personal GmbH

Experis Personalberatung

Spouse Career Centre

نرخ بیکاری و بازار کار اتریش

موقعیت جغرافیایی اتریش در قلب اروپا، اقتصاد قوی اتریش و داشتن صنایع مختلف باعث شده است که نرخ بیکاری پایینی در این کشور حاکم باشد. شاخص بیکاری طبق گزارشات اعلام شده؛ 5. 5 درصد برای سالهای اخیر بوده است و این موضوع در واقع بیان گر این مطلب است که در میان هر صد نفر شاید بتوان گفت که فقط چهار الی پنج نفر شاغل نمی باشند و افراد باقی مانده شاغل می باشند. اتریش در مقایسه با سایر کشورها در حوزه اتحادیه اروپا نسبتاً از نرخ بیکاری پایین تری برخوردار است. این نرخ به طور مثال در مقایسه با کشورهایی نظیر اسپانیا، ایتالیا گفته می شود. ثبات اقتصادی، نرخ بیکاری پایین، هزینه های مناسب برای زندگی، تناسب هزینه ها و درآمدها و همچنین تنوع زیاد فرصت های شغلی در کشور اتریش باعث می شود که این کشور مقصد بسیاری از نیروهای کار انسانی باشد. اما در هر صورت لازم است که پیش از هر اقدامی متقاضی از روی لیست مشاغل مورد نیاز و همچنین لیست امتیاز شرایط حال حاضر خود را مورد بررسی قرار دهد، امتیازات خود را محاسبه نماید و سپس اقدام نماید. پروند نرخ بیکاری در اتریش برای سال 2023 برابر 5 درصد بوده است که نرخ پایین تری نسبت به سال قبل ثبت نموده است. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور اتریش را در یک دهه اخیر مشاهده نمایید.

ویزای جستجوی کار اتریش

در ذیل این مطلب میانگین حقوق برخی از برترین مشاغل در اتریش را در قالب یک جدول می توانید مشاهده نمایید؛

 

عناوین شغلی

میانگین درآمد به یورو

میانگین درآمد به دلار آمریکا

مهندس نرم افزار

46.069

55.812

مدیر پروژه

74.247

89.283

مدیر IT

62.169

75.487

مدیر بازاریابی

71.583

86.851

مدیریت بحران

76.636

95.510

ویزای همراه اتریش

چنان چه پیش تر ذکر نمودیم ویزای جاب سیکر اتریش تنها متعلق به فرد متقاضی مهاجرت از طریق کار می باشد. در نتیجه این موضوع متقاضی امکان به همراه بردن همراه و اعضای خانواده خود را در طول این بازه زمانی شش ماهه به اتریش نخواهد داشت. اما در صورتی که متقاضی بتواند در این بازه زمانی شش ماهه از پس مصاحبه ها برآید و موفق به عقد قرارداد کاری با کارفرما شود؛ ویزای جستجوی کار اتریش وی به اقامت کاری تبدیل خواهد شد و در نتیجه این موضوع الحاق و پیوست همسر و فرزندان وی امکان پذیر خواهد بود. در حقوق مهاجرت بین الملل منظور از همراهان عبارت است از همسر قانونی و فرزندان تا زیر سن هجده سال. فردی که موفق به دریافت کار در کشور اتریش شود کارت اقامتی به وی تعلق خواهد گرفت که مدت زمان آن دو سال می باشد و عنوان این کارت ؛ قرمز سفید قرمز (Rot Weiß Rot Karte) می باشد. هنگامی که فرد موفق به دریافت کارت کاری قرمز سفید قرمز شود، می تواند برای همراهان درخواست پیوست به خانواده دهد. عنوان کارت اقامت همسر متقاضی نیزPluß  Rot Weiß Rot می باشد. جالب است بدانید در این حالت همراه از ابتدای ورود اجازه کار تمام وقت خواهد داشت. ضمن این که تحصیل فزرندان زیر 18 سال نیز رایگان خواهد بود.

میزان درآمد در اتریش

اتریش یکی از کشورهایی است که با توسعه‌ی اقتصادی و فراهم بودن فرصت‌های شغلی، جذابیت زیادی برای مهاجران دارد. در زیر، میزان درآمد متوسط ماهیانه برای چند شغل مختلف در اتریش را بررسی خواهیم کرد. این اطلاعات به عنوان یک راهنمای کلی برای آشنایی با شرایط بازار کار اتریش می‌تواند مفید باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که درآمد‌ها ممکنه با توجه به عوامل مختلفی از جمله تجربه کاری، مهارت‌ها و محل کار متغیر باشند.

نوع شغل

میزان درآمد متوسط (یورو)

مهندس نرم‌افزار

۴,۵۰۰ - ۷,۰۰۰

داروساز

۳,۵۰۰ - ۵,۵۰۰

مدیر فروش

۳,۰۰۰ - ۵,۰۰۰

پرستار

۲,۵۰۰ - ۴,۵۰۰

تکنسین تحقیقات پزشکی

۳,۰۰۰ - ۴,۵۰۰

اخذ اقامت و اخذ تابعیت اتریش از طریق کار

ویزای جستجوی کار اتریش و کار در کشور اتریش در نهایت منجر به کسب اقامت دائم و تابعیت و شهروندی این کشور خواهد شد. به طور کلی متقاضی کار می تواند از دو طریق جاب آفر و ویزای جاب سیکر اتریش به این کشور مهاجرت کاری داشته باشد. در هر دو صورت کارت قرمز سفید قرمز برای وی به مدت دو سال صادر خواهد شد. پس از طی این دو سال در صورت تمدید قرارداد کاری، کارت وی با عنوان قرمز سفید قرمز پلاس صادر خواهد شد. به صورت کلی و طبق قانون اتحادیه اروپا؛ نیروی کار انسانی در صورتی که بتواند به مدت پنج سال متوالی در اتحادیه اروپا و به خصوص اتریش کار کند و کارفرما در این مدت برای وی بیمه و مالیات رد کند، این امکان را دارد تا در انتهای سال پنجم برای دریافت اقامت دائم و در انتهای سال ششم برای دریافت تابعیت و پاسپورت اتریش درخواست خود را ارائه نماید. برای دریافت پاسپورت اتریش بایستی علقه خود به این کشور را با تسلط بر زبان و فرهنگ این کشور و... نشان داده و از قوانین اتریش، آگاهی کامل داشته باشید.


سوالات متداول

✔️ مهاجرت به اتریش از طریق کار به چه صورت است؟

از دو روش می توان ویزای کار اتریش را دریافت کرد. در روش اول با دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر و در روش با دریافت ویزای جستجوی کار اتریش.

✔️ آیا به واسطه دریافت ویزای جستجوی کار در اتریش می توان به اقامت دائم دست یافت؟

بله؛ با یافتن کار و بستن قرارداد پس از دریافت ویزای جستجوی کار اتریش و پرداخت بیمه و مالیات به مدت 5 سال می وتوان برای اقامت دائم و پس از آن، پاسپورت اتریش درخواست داد.

✔️ آیا با دریافت ویزای جستجوی کار در اتریش امکان اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان متقاضی کار در اروپا وجود دارد؟

خیر. ویزای جستجوی کار به مدت 6 ماه و صرفاً برای شخص متقاضی صادر خواهد شد. پس از منعقد نمودن قرارداد امکان درخواست برای ملحق شدن خانواده وجود دارد.

✔️ آیا تحصیل فرزندان پس از الحاق خانواده به نیروی کار در اتریش رایگان می باشد؟

بله. تحصیل فرزندان رایگان خواهد بود.


_____________سخن پایانی _____________

ویزای جستجوی کار اتریش، شرایط دریافت ویزای جستجوی کار اتریش و امتیازبندی ویزای جستجوی کار اتریش در این مقاله به دقت مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت و امتیازبندی ویزای جستجوی کار اتریش با جزییات شرح داده شد. لازم است بدانید این ویزا 6 ماهه بوده و فقط به شخص متقاضی مهاجرت از طریق کار تعلق خواهد گرفت و نه کل اعضای خانواده وی. همچنین از دیگر نکات جالب توجه در خصوص ویزای جستجوی کار اتریش این است که مدت زمان این ویزا در خاک کشور اتریش قابل تمدید نخواهد بود. هزینه ویزای کار اتریش در حد برآمدن از پس هزینه های زندگی طی مدت شش ماه اقامت در این کشور خواهد بود؛ در نتیجه در میان مسیرهای مهاجرتی یکی از کم هزینه ترین مسیرهای مهاجرتی می باشد. برای دریافت ویزای جاب سیکر اتریش؛ اقدام در بازه سنی مناسب، ارائه مدرک تحصیلی و سابقه کار مناسب در کنار سطح معقولی از دانش زبان و مهارت های عملی در گرایش کاری متقاضی برای دریافت جایگاه شغلی وی بسیار حائز اهمیت می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای جستجوی کار اتریش و اصولاً ویزاهای کاری، نحوه استخدام و شرایط کار در اتریش و سایر کشورهای طراز اول در سطح جهان با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و یا از طریق تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی تخصصی رایگان مشاورین مجرب ما بهره مند گردید. پر واضح است؛ در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام در این نوشتار می توانید در قسمت دیدگاه ها؛ نظرات و سوالات خود را با ما در میان گذاشته و پاسخ خود را در سریع ترین بازه زمانی ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 4.78 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
قدیرشریفی
کارگرساده
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تهیه پکیج گام به گام کاریابی خارج از کشور پیشنهاد میشود قسمت را میتوانید به صورت اول رایگان مشاهده فرمایید
فخرالدین حسینی
سلام من یک استاد کار در زمینه خیاطی هستم ایا برای من کار هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای کاری می بایست تحصیلات دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط ارائه دهید
سحر
سلام. روز بخیر. من کراتین کار هستم. چطور میتونم در اتریش کارفرما پیدا کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز شرایط سن، تحصیلات، سوابق کاری و سرمایه شما برای پاسخ به این سوال مهم است و پیشنهاد میکنیم برای دریافت پاسخ کامل از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
یلدا پناهی
سلام آیا با مدرک کاردانی کامپیوتر 35 سال سن و 12 سال سابقه برنامه نویسی تخصصی امکان کاریابی در اتریش رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. باید امتیاز خود را در سیستم امتیازبندی برنامه جستجوی کار اتریش بررسی نمایید و در صورتی که امتیاز مناسبی کسب کنید امکان دریافت ویزا خواهید داشت.
علی
سلام من 47 سالمه و 23 سال سابقه کار در زمینه مکانیک دارم مدارک فنی در این زمینه هم دارم آیا با شرایط شانس اقدام برای اتریش رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد‌ پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید
مهرانه
سلام . روز خوش. من در ایران سالن زیبایی دارم. در این حوزه جاب افر بگیرم برای من مناسب تره یا تاسیس یک سالن زیبایی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی، مدرک زبان و مدرک تحصیلی و همچنین پشتوانه مالی شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.
مشاوره رایگان