کارآفرینی در یونان - شرایط و مدارک لازم

6 نظر

از جمله شرایط اصلی برای کارآفرینی در یونان اثبات تمکن مالی است شخص باید ثابت کند وضع مالی خوبی دارد. یکی از بهترین راه ها جهت کارآفرینی در یونان ثبت شرکت در یونان است، انواع شرکت در کشور یونان شامل شرکت های عمومی، شرکت های مشارکتی فعال، شرکت های مشارکتی به صورت غیرفعال، تجارت مستقل، دفاتر شعبه ای و شرکت های دارای مسئولیت محدود است. برای ثبت شرکت در یونان حداقل به دو نفر نیاز است یک سهام دار و یک مدیرعامل. حداقل سرمایه مورد نیاز برای این کار 7000 هزار یورو میباشد. اگر پس از مطالعه این نوشتار نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با کارآفرینی در یونان و دریافت اقامت یونان از طریق کارآفرینی بودید می توانید بصورت رایگان مشاوره تلفنی با مشاورین موسسه ملک پور داشته باشید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می کنیم:

تماس با ما

کارآفرینی در یونان شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در یونان

کشور یونان یکی از کشورهای پذیرنده کارآفرین و متقاضیان کار از سرتاسر کشورها است. تسلط متقاضیان کارآفرینی در یونان و متقاضیان دریافت اقامت یونان از طریق کارآفرینی به زبان انگلیسی می تواند کمک بسیاری به آن ها در زمینه راه اندازی کسب و کار و یا دریافت ویزای استارت آپ یونان نماید. در صورتی که متقاضیان کارآفرینی در یونان از اعضای اتحادیه اروپا باشند و یا از دانشگاه های گردشگری فارغ التحصیل شده باشند می توانند با توجه به وجود جاذبه های توریستی و گردشگری در یونان در این زمینه مشغول به کار گردند، این امکان برای اتباع غیر اتحادیه اروپا با تحصیل در دانشگاه های گردشگری کشور یونان فراهم می گردد. یکی از شرایط ایجاد کسب و کار در یونان اثبات تمکن مالی است. همچنین مصاحبه ای با متقاضی صورت می گیرد که در صورت موفقیت در مصاحبه مربوطه شخص می تواند موقعیت شغلی خود را جهت کارآفرینی در یونان مشخص نماید.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور


انواع کارآفرینی در یونان

همانگونه که بیان نمودیم یکی از بهترین راه ها جهت کارآفرینی در یونان و دریافت اقامت کارآفرینی یونان، ثبت شرکت در این کشور است. انواع مختلفی از شرکت ها جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان وجود دارند که متقاضیان باید در خصوص آن ها دارای اطلاعات کافی باشند. بر طبق قوانین ثبت شرکت در کشور یونان، دو ساختار شرکت های سهامی با مسئولیت محدود و شرکت های مسئولیت محدود قابل بررسی خواهد بود. انواع شرکت در کشور یونان به شرکت های عمومی، شرکت های مشارکتی فعال، شرکت های مشارکتی به صورت غیرفعال، تجارت مستقل، دفاتر شعبه ای و شرکت های دارای مسئولیت محدود تقسیم می گردند و هر مورد قوانین مشخص شده ای دارند. حداقل هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت های دارای مسئولیت محدود 6 الی 18 هزار یورو است و سرمایه داران باید حداقل متشکل از دو نفر باشند. باید توجه داشت که یک درصد کل سرمایه حق مالیات می باشد.

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور


مدارک لازم برای کارآفرینی در یونان

برای شروع  کارآفرینی در یونان، شما به تهیه مدارک و انجام مراحل مربوطه نیاز دارید. مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به نوع شرکت و دیگر عوامل متغیر باشد. در اینجا چند موارد از مدارک مورد نیاز برای کارآفرینی در یونان را لیست کرده ایم:

 • درخواست ثبت شرکت: برای شروع فرآیند ثبت شرکت، باید یک درخواست رسمی برای ثبت شرکت خود به اداره ثبت شرکتها  ارائه دهید.
 • اطلاعات شخصی: مدارک شناسایی شما (مانند پاسپورت یا کارت ملی) برای اثبات هویت شما به عنوان بنیان‌ گذار شرکت.
 • آدرس ثابت: ارائه آدرس ثابت شرکت برای ثبت در اسناد رسمی.
 • اساسنامه شرکت: اساسنامه شرکت که جزئیات مهمی مانند نام شرکت، آدرس، شرکای تأسیس‌ گذار و سرمایه اجتماعی را دربرمی‌گیرد.
 • تشکیل مجلس مدیریت: اگر شرکت شما یک نوع شرکت محدود (Limited Company) است، باید اعضای مجلس مدیریت را معرفی و ثبت کنید.
 • پرداخت سرمایه اجتماعی: اطلاعات مربوط به پرداخت سرمایه اجتماعی شرکت.
 • موافقت از سازمان‌های مرتبط: ممکن است نیاز به موافقت یا اطلاعیه از سازمان‌های مختلفی مانند اداره مالیات یا اداره تجارت داشته باشید.
 • پرداخت هزینه‌های ثبت: پرداخت هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت

استانداردهای تاثیرگذار بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان

در فرایند کارآفرینی در یونان از روش های مختلف نظیر ثبت شرکت، استارت آپ و یا افتتاح رستوران، متقاضیان کارآفرینی در یونان در ابتدا باید به حفظ میزان سرمایه اولیه خود توجه نمایند. تمامی سرمایه گذاران باید بیش از سوددهی کار به حفظ سرمایه خود توجه داشته باشند و لذا توجه به استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری و کارآفرینی در یونان در این زمینه بسیار کمک کننده است. از استانداردهای بسیار مهم در مبحث سرمایه گذاری خارجی می توان به نرخ کنترل فساد و نرخ مصادره اموال در یونان اشاره داشت. در مصادره اموال دولت کشور مربوطه می تواند به راحتی سرمایه گذار را از سرمایه اولیه اش محروم نماید که تحریمات، تغییر دولت و تغییر قوانین از عوامل موثر بر کاهش یا افزایش این نرخ می باشند. نموداری که در این قسمت مشاهده می کنید بیانگر نرخ مصادره اموال در کشور یونان است که در سال های اخیر روند مناسبی را طی کرده است، عدد یک در این نمودار نشان دهنده کمترین میزان خطر و عدد 7 نشان دهنده بالاترین میزان خطر در خصوص مصادره اموال است.

سرمایه گذاری در یونان

استاندارد موثر بعدی بر کارآفرینی در یونان، نرخ کنترل فساد است. کشور یونان در حال حاضر در این زمینه رتبه 60 را به خود اختصاص داده است که چندان رضایت بخش نمی باشد. نموداری که در این قسمت مشاهده می کنید بیانگر نرخ کنترل فساد است:

خرید ملک یونان

شاخص های تاثیرگذار بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان

علاوه بر استانداردهای موثر بر کارآفرینی در یونان و سرمایه گذاری در این کشور، شاخص های موثر در این زمینه را نیز باید مورد توجه قرار داد. از جمله این شاخص ها می توان به نرخ مالیات، نرخ بیکاری و نرخ تولید ناخالص داخلی اشاره نمود. نرخ بیکاری در کشور یونان در حال حاضر به طور تقریبی 10.83 درصد است و روند آن رو به کاهش است:

سرمایه گذاری در یونان

یکی دیگر از شاخص های موثر بر کارآفرینی در یونان، نرخ تولید ناخالص داخلی است. این نمودار بیانگر میزان رشد و شکوفایی اقتصادی یونان در سال های اخیر می باشد. لازم به ذکر است که در سال های اخیر یونان دچار بحران اقتصادی بوده و همین امر سبب می شود این کشور در حال حاضر دارای نرخ تولید ناخالص پایین تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی باشد؛ لذا همچنان می توان به آینده اقتصادی یونان امیدوار بود. نموداری که در این قسمت مشاهده می کنید بیانگر نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور یونان است:

سرمایه گذاری در یونان

شاخص بعدی که باید در زمینه کارآفرینی در یونان مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد نرخ مالیات در این کشور می باشد. به صورت کلی نرخ مالیات به دو بخش نرخ مالیات بر درآمد اشخاص و نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها تقسیم می شود. نرخ مالیات مشخص شده برای شرکت ها در کشور یونان طی سال های اخیر کاهش داشته و در حال حاضر برابر با 24 درصد است. نرخ مالیات بر درآمد اشخاص در کشور یونان در آخرین آمارهای جهانی برابر با 45 درصد می باشد.

موانع کارآفرینی در یونان

مانند بسیاری از کشورها، در یونان نیز برخی موانع و چالش‌ ها برای کارآفرینی وجود دارد. برخی از این موانع ممکن موارد زیر باشد:

 • مشکلات مالی: دسترسی به منابع مالی ممکن است برای کارآفرینان دشوار باشد، ممکن است برخی از کسب‌ وکارها را تحت فشار قرار گیرند.
 • محدودیت‌های مالیاتی: قوانین مالیاتی و محدودیت‌ های زیاد می‌توانند برای کارآفرینان یک موانع باشند.
 • بحران اقتصادی: بحران‌ های اقتصادی ممکن است تأثیرات منفی بر روند رشد و توسعه کسب‌ و کارها داشته باشند.
 • عدم اطمینان حقوقی: ناپایداری در سیاست و قوانین ممکن است باعث ایجاد عدم اطمینان حقوقی در زمینه تجارت شود.
 • تأخیر در پرداخت‌ها: تأخیر در پرداخت‌ها و اعتبارات ممکن است برای کسب‌ و کارها مشکلات اقتصادی ایجاد کند.

در کشور یونان موانع بیشتر در زمینه های اداری و تجاری و موانع در راه تجارت در سرمایه گذاری است.

چگونگی راه اندازی کسب و کار در یونان

متقاضیان کارآفرینی در یونان جهت ایجاد هر نوع کسب و کاری در کشور یونان باید در ابتدای کار حساب بانکی را در کشور یونان افتتاح نمایند و با واریز وجه در این حساب، میزان تمکن مالی خود را جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در یونان به اثبات رسانیده و سپس درخواست خود را به دولت کشور یونان ارائه نمایند. پس از ارائه درخواست، زمانی برای انجام مصاحبه با متقاضی مشخص می گردد و متقاضی باید در زمان و روز مشخص شده جهت انجام مصاحبه حضور پیدا نماید. در صورت موفقیت در مصاحبه، متقاضی باید موقعیت شغلی خود را جهت راه اندازی در کشور یونان مشخص نماید و اطلاعات کاملی را در رابطه با آن به کشور یونان ارائه کند. پس از پذیرش موقعیت شغلی، قراردادی با متقاضی بسته شده و وی می تواند جهت دریافت ویزای کارآفرینی یونان اقدام نماید. پس از دریافت ویزای کارآفرینی متقاضی باید کسب و کار خود را راه اندازی کند و به سوددهی دست پیدا نماید.

اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

در خصوص دریافت اقامت از طریق کارآفرینی در یونان و یا از طریق ثبت شرکت و دیگر روش ها دولت یونان در سال 2013 قانونی را تصویب و اعلام نمود که بر اساس آن متقاضیان با راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری به ارزش 250 هزار یورو در کشور یونان می توانند اقامت دائم و پاسپورت این کشور زیبا را کسب نمایند. این نوع سرمایه گذاری می تواند در زمینه های مختلف خرید ملک، ثبت شرکت و یا افتتاح رستوران در این کشور باشد. متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری به ارزش 250 هزار یورو در کشور یونان برای خانواده خود شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر نیز اقامت دائم یونان را کسب نمایند. البته لازم به ذکر است که متقاضی کارآفرینی در یونان در این زمینه باید دارای پست های سطح بالا و مدیریتی باشد و یا ملکی را خریداری کرده باشد. متقاضیان پس از 5 سال زندگی در یونان می توانند به اقامت دائم این کشور و پس از 7 سال به تابعیت و پاسپورت کشور یونان دست پیدا نمایند. البته باید توجه داشت که ثبت شرکت به تنهایی باعث دریافت اقامت دائمی یونان نمی گردد بلکه متقاضی باید کسب و کار خود را راه اندازی نماید و از این طریق به سوددهی برسد.


سوالات متداول

✔️ نرخ مصادره اموال در کشور یونان به چه صورت است؟

نرخ مصادره اموال در کشور یونان در سال های اخیر نشان دهنده عملکرد مناسب دولت در این زمینه و تأیید امنیت سرمایه گذاری در یونان است.

✔️آیا امکان دریافت ویزای اقامت برای خانواده متقاضی کارآفرینی در یونان وجود دارد؟

متقاضی کارآفرینی در یونان با سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در این کشور نه تنها برای خانواده خود بلکه برای پدر و مادر خود و همسرش نیز می تواند اقامت یونان را به دست آورد.

✔️ برای رسیدن به اقامت دائم یونان چند سال زندگی و حضور در این کشور لازم است؟

شخصی که به مدت 5 سال در کشور یونان به صورت قانونی اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم اخذ نماید.

✔️ بهترین راه جهت کارآفرینی در یونان کدام روش است؟

بهترین راه جهت کارآفرینی در یونان، ثبت شرکت در این کشور است.


_____________سخن پایانی___________

سروران گرامی در این نوشتار مبحث کارآفرینی در یونان و تمامی عوامل تأثیر گذار در سرمایه گذاری را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دادیم. علاقه مندان به کارآفرینی در یونان باید جهت ایجاد کسب و کار در این کشور به ثبت شرکت بپردازند. امکان ثبت انواع مختلفی از شرکت ها جهت کارآفرینی در یونان وجود دارد. علاوه بر آن همانطور که اشاره کردیم با سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در کشور زیبای یونان شما می توانید برای خانواده و والدین نیز اقامت دائم این کشور را بدست آورید. لازم به ذکر است که علاقمندان به کارآفرینی می توانند از برنامه های متنوع کارآفرینی در ایالات مختلف کشور زیبای کانادا نیز استفاده نمایند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات جامع تر درخصوص کارآفرینی در یونان از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردیده و سوالات خود را در بخش انتهایی مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.


ثبت پرسش
علی بوستانی
سلام ایا در زمینه ساز های سنتی همم امکان کار آفرینی در یونان وجود داره و حداقل هزینه مورد نیاز چقدر هست؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بیزنس پلن شما باید توسط تیم متخصص این زمینه بررسی شود تا در مورد امکان پذیری و هزینه های آن بتوان اظهار نظر کرد.
اکبر
سلام و عرض ادب من 54 سالمه و در ایران کارآفرین هستم و تصمیم دارم برای ایجاد کسب و کار یا سرمایه گذاری در ملک به یونان مهاجرت نمایم. شما چه مسیری را توصیه می نمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای دریافت گلدن ویزا در این کشور اقدام داشته باشید.
زهرا
سلام و عرض ادب بهترین حیطه برای کار آفرینی در یونان کدوم حوزه ها هست؟ من میخواستم به کمک موسسه شما برای کارآفرینی در حوزه گزدشگری اقدام کنم میشه راهنماییم کنید چطور میشه مشاوره بشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بهترین بیزنس به شرایط و سوابق شما بستگی دارد و برای بررسی جزئیات کار با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
نفیسی
سلام و عرض ادب بنده ۵۹سال دارم و شرکت کامپیوتری دارم و12تا کارمند دارم ۳تاشون بیمه براشون پرداخت نمیکنم ایا با این بیزینس میتونم توی یونان اقامت بگیرم و شعبه دوم افتتاح کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز ماهیت کاری شرکت شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
دولت شاه
سلام و ارادت بنده گاوداری دارم در وحومه شهرکرج ۵۷ساله و۳فرزند دارم ۱۴ساله گاو‌داری دارم وفعاله ایامیتونم باهمین کاربیام اونجا راه اندازی کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بررسی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید‌
شمسی فر
سلام و عرض ادب بنده ۴۶سال سن دارم و شرکت تجهیزات پزشکی برای دستگاه های لیزر رو دارم ۱۷ساله وهمسرم مهندس قطعات سنگین کارخانه هست ۵۲سال سن داره ویه فرزند ۲۷ساله دخترهم داریم ایامیتونیم بااین شرایط برای این کشور اقدام کنیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز به نظر می‌رسد امکان اقدام خواهید داشت اما پیشنهاد می‌شود با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان به طور دقیق‌تر شرایط شما را بررسی نمایند
مشاوره رایگان