کارآفرینی در یونان

15 دی 1401 بدون نظر

کارآفرینی در یونان

در این نوشتار مقوله کارآفرینی در یونان و استانداردها و شاخص های تأثیر گذار بر این موضوع مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. کشور یونان در قسمت جنوبی جزیره بالکان قرار دارد. مساحت این کشور حدود 131 هزار کیلومتر و جمعیت آن بیش از 10 میلیون نفر است. زبان رسمی مردمان این کشور زبان یونانی و پایتخت آن شهر آتن است. این کشور دارای مرزهای مشترکی با کشورهای آلبانی، کشور ترکیه، کشور مقدونیه و بلغارستان است. این کشور بسیار دیدنی بوده و جاذبه های توریستی بسیار زیادی دارد که همین امر باعث جلب توجه بسیاری از گردشگران جهت بازدید از این کشور می شود. راه ها و روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یونان وجود دارد که یکی از این راه ها کارآفرینی در یونان است که دارای شرایط خاص خود است که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد. اگر پس از مطالعه این نوشتار نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با کارآفرینی در یونان و دریافت اقامت یونان از طریق کارآفرینی بودید می توانید بصورت رایگان مشاوره تلفنی با مشاورین موسسه ملک پور داشته باشید. در ادامه این نوشتار همراه با شما خوانندگان گرامی عناوین زیر را بررسی می کنیم:

 • مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در یونان
 • استاندارد های تاثیرگذار بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان
 • شاخص های تاثیرگذار بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان
 • انواع کارآفرینی در یونان
 • چگونگی راه اندازی کسب و کار در یونان
 • اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت
 • سوالات متداول راجع به کارآفرینی در یونان
 • سخن پایانی

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکمدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در یونان

کشور یونان یکی از کشورهای پذیرنده کارآفرین و متقاضیان کار از سرتاسر کشورها است. تسلط متقاضیان کارآفرینی در یونان و متقاضیان دریافت اقامت یونان از طریق کارآفرینی به زبان انگلیسی می تواند کمک بسیاری به آن ها در زمینه راه اندازی کسب و کار و یا دریافت ویزای استارت آپ یونان نماید. در صورتی که متقاضیان کارآفرینی در یونان از اعضای اتحادیه اروپا باشند و یا از دانشگاه های گردشگری فارغ التحصیل شده باشند می توانند با توجه به وجود جاذبه های توریستی و گردشگری در یونان در این زمینه مشغول به کار گردند، این امکان برای اتباع غیر اتحادیه اروپا با تحصیل در دانشگاه های گردشگری کشور یونان فراهم می گردد.

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور-قسمت اول

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور-قسمت اول

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور-قسمت دوم

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور-قسمت دوم

 

تهیه و تدوین این نوشتار توسط مشاورین با تجربه موسسه ملک پور انجام شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ایراد قانونی دارد. یکی از شرایط ایجاد کسب و کار در یونان اثبات تمکن مالی است. همچنین مصاحبه ای با متقاضی صورت می گیرد که در صورت موفقیت در مصاحبه مربوطه شخص می تواند موقعیت شغلی خود را جهت کارآفرینی در یونان مشخص نماید.

استانداردهای تاثیرگذار بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان

در فرایند کارآفرینی در یونان از روش های مختلف نظیر ثبت شرکت، استارت آپ و یا افتتاح رستوران، متقاضیان کارآفرینی در یونان در ابتدا باید به حفظ میزان سرمایه اولیه خود توجه نمایند. تمامی سرمایه گذاران باید بیش از سوددهی کار به حفظ سرمایه خود توجه داشته باشند و لذا توجه به استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری و کارآفرینی در یونان در این زمینه بسیار کمک کننده است. از استانداردهای بسیار مهم در مبحث سرمایه گذاری خارجی می توان به نرخ کنترل فساد و نرخ مصادره اموال در یونان اشاره داشت. در مصادره اموال دولت کشور مربوطه می تواند به راحتی سرمایه گذار را از سرمایه اولیه اش محروم نماید که تحریمات، تغییر دولت و تغییر قوانین از عوامل موثر بر کاهش یا افزایش این نرخ می باشند. نموداری که در این قسمت مشاهده می کنید بیانگر نرخ مصادره اموال در کشور یونان است که در سال های اخیر روند مناسبی را طی کرده است، عدد یک در این نمودار نشان دهنده کمترین میزان خطر و عدد 7 نشان دهنده بالاترین میزان خطر در خصوص مصادره اموال است.

سرمایه گذاری در یونان

استاندارد موثر بعدی بر کارآفرینی در یونان، نرخ کنترل فساد است. کشور یونان در حال حاضر در این زمینه رتبه 60 را به خود اختصاص داده است که چندان رضایت بخش نمی باشد. نموداری که در این قسمت مشاهده می کنید بیانگر نرخ کنترل فساد است:

خرید ملک یونان

شاخص های تاثیرگذار بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان

علاوه بر استانداردهای موثر بر کارآفرینی در یونان و سرمایه گذاری در این کشور، شاخص های موثر در این زمینه را نیز باید مورد توجه قرار داد. از جمله این شاخص ها می توان به نرخ مالیات، نرخ بیکاری و نرخ تولید ناخالص داخلی اشاره نمود. نرخ بیکاری در کشور یونان در حال حاضر به طور تقریبی 19.71 درصد است که در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی درصد بالایی محسوب می شود:

سرمایه گذاری در یونان

یکی دیگر از شاخص های موثر بر کارآفرینی در یونان، نرخ تولید ناخالص داخلی است. این نمودار بیانگر میزان رشد و شکوفایی اقتصادی یونان در سال های اخیر می باشد. لازم به ذکر است که در سال های اخیر یونان دچار بحران اقتصادی بوده و همین امر سبب می شود این کشور در حال حاضر دارای نرخ تولید ناخالص پایین تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی باشد؛ لذا همچنان می توان به آینده اقتصادی یونان امیدوار بود. نموداری که در این قسمت مشاهده می کنید بیانگر نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور یونان است:

سرمایه گذاری در یونان

شاخص بعدی که باید در زمینه کارآفرینی در یونان مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد نرخ مالیات در این کشور می باشد. به صورت کلی نرخ مالیات به دو بخش نرخ مالیات بر درآمد اشخاص و نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها تقسیم می شود. نرخ مالیات مشخص شده برای شرکت ها در کشور یونان طی سال های اخیر کاهش داشته و در حال حاضر برابر با 24 درصد است. نرخ مالیات بر درآمد اشخاص در کشور یونان در آخرین آمارهای جهانی برابر با 45 درصد می باشد.

انواع کارآفرینی در یونان

همانگونه که بیان نمودیم یکی از بهترین راه ها جهت کارآفرینی در یونان و دریافت اقامت کارآفرینی یونان، ثبت شرکت در این کشور است. انواع مختلفی از شرکت ها جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری در یونان وجود دارند که متقاضیان باید در خصوص آن ها دارای اطلاعات کافی باشند. بر طبق قوانین ثبت شرکت در کشور یونان، دو ساختار شرکت های سهامی با مسئولیت محدود و شرکت های مسئولیت محدود قابل بررسی خواهد بود. انواع شرکت در کشور یونان به شرکت های عمومی، شرکت های مشارکتی فعال، شرکت های مشارکتی به صورت غیرفعال، تجارت مستقل، دفاتر شعبه ای و شرکت های دارای مسئولیت محدود تقسیم می گردند و هر مورد قوانین مشخص شده ای دارند. حداقل هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت های دارای مسئولیت محدود 6 الی 18 هزار یورو است و سرمایه داران باید حداقل متشکل از دو نفر باشند. باید توجه داشت که یک درصد کل سرمایه حق مالیات می باشد.

چگونگی راه اندازی کسب و کار در یونان

متقاضیان کارآفرینی در یونان جهت ایجاد هر نوع کسب و کاری در کشور یونان باید در ابتدای کار حساب بانکی را در کشور یونان افتتاح نمایند و با واریز وجه در این حساب، میزان تمکن مالی خود را جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در یونان به اثبات رسانیده و سپس درخواست خود را به دولت کشور یونان ارائه نمایند. پس از ارائه درخواست، زمانی برای انجام مصاحبه با متقاضی مشخص می گردد و متقاضی باید در زمان و روز مشخص شده جهت انجام مصاحبه حضور پیدا نماید. در صورت موفقیت در مصاحبه، متقاضی باید موقعیت شغلی خود را جهت راه اندازی در کشور یونان مشخص نماید و اطلاعات کاملی را در رابطه با آن به کشور یونان ارائه کند. پس از پذیرش موقعیت شغلی، قراردادی با متقاضی بسته شده و وی می تواند جهت دریافت ویزای کارآفرینی یونان اقدام نماید. پس از دریافت ویزای کارآفرینی متقاضی باید کسب و کار خود را راه اندازی کند و به سوددهی دست پیدا نماید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان

اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

در خصوص دریافت اقامت از طریق کارآفرینی در یونان و یا از طریق ثبت شرکت و دیگر روش ها دولت یونان در سال 2013 قانونی را تصویب و اعلام نمود که بر اساس آن متقاضیان با راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری به ارزش 250 هزار یورو در کشور یونان می توانند اقامت دائم و پاسپورت این کشور زیبا را کسب نمایند. این نوع سرمایه گذاری می تواند در زمینه های مختلف خرید ملک، ثبت شرکت و یا افتتاح رستوران در این کشور باشد. متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری به ارزش 250 هزار یورو در کشور یونان برای خانواده خود شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر نیز اقامت دائم یونان را کسب نمایند. البته لازم به ذکر است که متقاضی کارآفرینی در یونان در این زمینه باید دارای پست های سطح بالا و مدیریتی باشد و یا ملکی را خریداری کرده باشد. متقاضیان پس از 5 سال زندگی در یونان می توانند به اقامت دائم این کشور و پس از 7 سال به تابعیت و پاسپورت کشور یونان دست پیدا نمایند. البته باید توجه داشت که ثبت شرکت به تنهایی باعث دریافت اقامت دائمی یونان نمی گردد بلکه متقاضی باید کسب و کار خود را راه اندازی نماید و از این طریق به سوددهی برسد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

 

پیشنهاد می گردد که محصول ویدیویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا همانند یک کارشناس مهاجرتی در رابطه با مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به کارآفرینی در یونان

✅ نرخ مصادره اموال در کشور یونان به چه صورت است؟

نرخ مصادره اموال در کشور یونان در سال های اخیر نشان دهنده عملکرد مناسب دولت در این زمینه و تأیید امنیت سرمایه گذاری در یونان است.

✅ آیا امکان دریافت ویزای اقامت برای خانواده متقاضی کارآفرینی در یونان وجود دارد؟

متقاضی کارآفرینی در یونان با سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در این کشور نه تنها برای خانواده خود بلکه برای پدر و مادر خود و همسرش نیز می تواند اقامت یونان را به دست آورد.

✅ برای رسیدن به اقامت دائم یونان چند سال زندگی و حضور در این کشور لازم است؟

شخصی که به مدت 5 سال در کشور یونان به صورت قانونی اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم اخذ نماید.

✅ بهترین راه جهت کارآفرینی در یونان کدام روش است؟

بهترین راه جهت کارآفرینی در یونان، ثبت شرکت در این کشور است.


_____________سخن پایانی___________

سروران گرامی در این نوشتار مبحث کارآفرینی در یونان و تمامی عوامل تأثیر گذار در سرمایه گذاری را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دادیم. علاقه مندان به کارآفرینی در یونان باید جهت ایجاد کسب و کار در این کشور به ثبت شرکت بپردازند. امکان ثبت انواع مختلفی از شرکت ها جهت کارآفرینی در یونان وجود دارد. علاوه بر آن همانطور که اشاره کردیم با سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در کشور زیبای یونان شما می توانید برای خانواده و والدین نیز اقامت دائم این کشور را بدست آورید. لازم به ذکر است که علاقمندان به کارآفرینی می توانند از برنامه های متنوع کارآفرینی در ایالات مختلف کشور زیبای کانادا نیز استفاده نمایند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات جامع تر درخصوص کارآفرینی در یونان از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردیده و سوالات خود را در بخش انتهایی مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان