خود حمایتی و اقامت تمکن مالی یونان

13 اردیبهشت 1402 25 نظر

اقامت تمکن مالی یونان یا خود حمایتی یکی از روش های مناسب برای افراد دارای سرمایه و بیزینس در کشور مبدا می باشد چرا که در این روش فرد بایستی دارایی خاص و درآمد ثابت ماهانه داشته باشد. در خود حمایتی یونان افراد با اجاره مسکن، پرینت حساب بانکی و اثبات درآمد ماهانه می توانند مقدمات رسیدن به اقامت دائم این کشور را فراهم آورند. دقت داشته باشید در روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی اجازه کار اکتیو وجود ندارد اما راه هایی برای رسیدن به درآمد یورویی وجود دارد. میزان سرمایه مورد نیاز در ویزای تمکن مالی یونان و تمام مراحل اخذ در این محتوا بررسی شده است. چنانچه سوالات دیگری در زمینه خود حمایتی یونان برایتان پیش آمده است می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا با پر کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خود حمایتی یونان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

خودحمایتی یونان

بررسی افراد واجد شرایط برای اقامت تمکن مالی یونان

از طریق خود حمایتی یونان سرپرست خانواده می بایست به دولت یونان اعلام نماید که در حدود 30 هزار یورو نفر اصلی + 50 درصد مبلغ ذکر شده برای همسر + 20 درصد از مبلغ یاد شده برای هر فرزند در حساب بانكي خود دارد و همچنين ماهیانه 2000 تا 2500 یورو برای خود، 500 یورو برای همسر و 375 یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود درآمد ثابت دارد، تا بتواند برای اخذ اقامت دائم یونان از طریق تمکن مالی واجد شرایط بشود.

سرمایه مورد نیاز اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان در یک نگاه

مبلغ تمکن مالی

30000 یورو متقاضی

15000 یورو همسر

6000 یورو هر فرزند

درامد ماهانه

2500 یورو متقاضی

500 یورو همسر

375 یورو هر فرزند

مدت زمان اقامت

اول: 2 سال

دوم: 3 سال

سوم: 2 سال

مدت زمان اخذ پاسپورت

پس از 7 سال

اخذ اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان مناسب برای افرادیست که از نظر مالی در شرایط خوبی قرار دارند و تمایل دارند به همراه همه اعضای خانواده به این کشور اروپایی مهاجرت کنند. اقامت تمکن مالی یونان یکی از بهترین و کم دردسرترین روش های اخذ اقامت یونان و زندگی در حوزه اتحادیه اروپاست که پرسه کاری آن معمولاً زیر چهار ماه امکان می پذیرد. مجوز اقامت تمکن مالی یونان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند ابتدا یک 2 سال و بعد 3 سال و بعد تا 2 ساله صادر می شود و پس از 7 سال به پاسپورت یونان منجر خواهد شد.

کسانی که می خواهند اجازه اقامت از طریق خود حمایتی یونان را به عنوان سرمایه گذار یا کارآفرین بدست آورند، باید فرایند زیر را انجام دهند:

 • دو فرم درخواست تکمیل شده (در اداره وزارت کشور)
 • گذرنامه اصلی و یک کپی از هر صفحه
 • سه عکس گذرنامه بیومتریک
 • گواهی بهداشتی که توسط یک بیمارستان یونان پر شده است ( شامل اشعه ایکس از قفسه سینه و آزمایش سل)
 • اثبات بیمه درمانی
 • مدارک کافی برای تأمین مالی اقامت شما
 • قرارداد کار (در صورت امکان)
 • مدارک اقامت محلی (به عنوان مثال قرارداد اجاره)
 • مدارک پرداختی درخواست EUR150 به اداره مالیات ملی (Eforia)

کسانی که می خواهند اجازه اقامت برای یونان را به عنوان سرمایه گذار یا کارآفرین بدست آورند، باید یک فرایند مشابه با آنچه که در بالا ذکر شد، تکمیل کند. سرمایه گذاران مجوز اقامت برای توسعه فعالیت های سرمایه گذاری صادر می کنند. متقاضیان در این مورد موافقت کرده اند حداقل 300000 یورو را در فعالیت هایی که به اقتصاد یونان سود می رسانند، سرمایه گذاری کنند. در اوایل سال 2014، دولت یونان همچنین مجوز اقامت 5 ساله را برای اتباع کشورهای ثروتمند و خانواده هایشان که ملک را با ارزش حداقل 250000 یورو خریداری می کنند، آغاز کرده است. این اجازه اقامت می تواند تا زمانی که اموال در اختیار دارنده مجوز باشد، تمدید می شود.

مراحل دریافت اقامت تمکن مالی یونان

اقامت از طریق تمکن مالی یا به عبارتی اقامت از طریق خود حمایتی یونان از محبوب ارین روش های اقامت به شمار می رود. دانستن مراحل دریافت اقامت تمکن مالی یونان برای متقاضیان این روش اقامتی بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. این مراحل در ادامه برای شما بیان شده است.

 • اقدام برای دریافت ویزای توریستی یونان در سفارت یا کنسولگری، که این نوع ویزا، از نوع توریستی C است.
 • قدم بعدی در این زمینه سفر به یونان که حضور متقاضی برای این منظور الزامی است.
 • در هنگام حضور در یونان باید افتتاح حساب توسط فرد انجام شود که برای این منظور مبلغی حدود 25 هزار تا 30 هزار یورو باید پرداخت شود.
 • در این مرحله باید برای ویزای تمکن مالی یا به عبارتی ویزای خود حمایتی یونان در خواست داده شود که این درخواست پس از دو ماه پاسخ دهی می شود.
 • در مرحله پس از پذیرش در خواست ویزای تمکن مالی به فرد برگه تردد داده شده و اجازه زندگی برای مدت محدود یک ماه داده می شود.
 • انگشت نگاری و مرحله بیومتریک از مراحل پایانی این پروسه است پس از این مرحله فرد به اقامت تمکن مالی که حدودا 3 ساله است دست می یابد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت خود حمایتی یونان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تمکن مالی یونان و مهاجرت از طریق خود حمایتی یونان به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی اشتغال
 • گواهی سهام شرکت که نشان دهنده میزان سود دهی سهام باشد ارائه گردد.
 • حساب بانکی در ايران و يا خارج از ايران
 • اجاره نامه املاك
 • فیش حقوقی معتبر
 • حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن
 • كليه سند هاي مالکیت كه تمكن مالي را نشان دهد
 • عکس
 • مدارك هويتي متقاضی و کلیه افراد تحت سرپرستي
 • عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
 • گواهی سلامت که به تایید سفارت یونان باشد

لازم به ذکر است مدارک فوق باید مورد تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه باشد و بایستی به صورت ترجمه شده به سفارت ارئه بشود. در مقایسه ویزای تمکن مالی یونان با ویزای خود حمایتی اتریش باید گفت که دریافت ویزای تمکن مالی یونان نسبت به خود حمایتی اتریش راحت تر بوده و از طرفی، روش خود حمایتی اتریش دارای محدودیت ظرفیت می باشد.

فلسفه اقامت خود حمایتی یونان

فلسفه خود حمایتی یونان یا سایر کشورهایی که این پلن را برای اتباع خارجی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند قرارداده اند باید در باور های مذهبی آن جامعه جست و جو کرد. در کشور های غربی عیدی وجود دارد به نام عید شکرگزاری مردم این کشورها به پاس نعمات و جامعه ای که دارند این عید را جشن می گیرند. از این رو به پاس این شکرگزاری پلن خود حمایتی رو برای اتباع خارجی  که توانایی حمایت مالی از خود و خانواده خود را  دارند قرار داده اند تا بتوانند فرصت حضور و زندگی در این کشوها را داشته باشند. کشورهایی مثل یونان، اتریش، اسپانیا کشورهای تاپ و بسیار خوبی هستند که این پلن را به اتباع خارجی ارائه می دهد و از کشور ما نیز خانواده های زیادی از این روش به این کشورها مهاجرت کرده اند و فرصت زندگی در قاره اروپا را برای خانواده خود فراهم نموده اند.

شرایط اخذ ویزای همراه از طریق حودحمایتی یونان

مهاجرت از طریق خود حمایتی یونان برای کسانی که به صورت خانوادگی قصد مهاجرت دارند بهترین گزینه ممکن است. در این روش خانواده شخص متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند همراه با شخص متقاضی برای زندگی از طریق خود حمایتی یونان اقدام کنند. این راه برای افرادی که فرزند بالای 18 سال دارند و قصد مهاجرت دارند وجود دارد که یا از طریق گلدن ویزای یونان برای فرزندان تا 21 سال اقدام بکنند یا از طریق روش تحصیلی برای این عزیزانی که فرزند بالای این سن دارند، اقدام می کنیم تا بتوانند همراه با خانواده در این کشور اروپایی زندگی کنند.

شرایط تمدید اقامت یونان از طریق تمکن مالی

همانطور که پیش تر اشاره شد از طریق تمکن مالی یونان می توان به اقامت یونان دست پیدا کرد با این حال شاید برای شما جالب توجه باشد که این اقامت امکان تمدید کردن را برای شما فراهم کرده است. در صورتی که شرایط تمدید اقامت یونان از طریق تمکن مالی داشته باشید این کار را به راحتی می توانید انجام دهید. از جمله شرایط تمدید اقامت تمکن مالی یونان حدودا 5 سال زندگی در این کشور بدون موارد سوء سابقه و جرم است. پرداخت مالیات در طول این مدت از دیگر شرایط لازم برای تمدید اقامت است. گفتنی است که شما پس از 7 سال می توانید پاسپورت یونان را دریافت کنید.

مزایای اقامت خود حمایتی یونان

روش مهاجرت از طریق خود حمایتی یونان سریع ترین و بهترین روش برای اخذ اقامت دائم اروپا است و پروسه انجام این کار در زمان نسبتاً کوتاهی امکان پذیر است. مهاجرت از طریق خود حمایتی یونان چندین مزیت عمده و مهم برای برای متقاضیان دارد که عبارتند از:

مزایای خود حمایتی یونان

 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • فاصله نزدیک جغرافیایی تا ایران
 • هزینه های زندگی پایین به نسبت سایر کشورهای اروپایی
 • هزینه پایین اخذ اقامت کشور اروپایی
 • شرایط نسبتاً راحت اخذ اقامت یونان
 • سهولت مهاجرت و اخذ اقامت از یونان به کشورهای برتر اروپایی مانند اتریش
 • امکان سودآوری از طرقی مانند ثبت شرکت، خرید و اجاره ملک، و خرید سهام

معایب اقامت تمکن مالی یونان

گرچه اقامت تمکن مالی یونان از بهترین روش های مهاجرتی و اقامتی این کشور به شمار می رود با این حال در کنار مزایای این انتخاب بد نیست از چالش ها و گاهی معایب این تصمیم نیز مطلع باشیم. از جمله معایب این نوع اقامت در یونان نداشتن اجازه کار وفعالیت در یونان برای شما است. برای دریافت اقامت تمکن مالی گاهی برای تمدید سخت گیری های صورت می گیرد و گاهی درخواست های تمدید علی رغم رعایت کلیه شرایط با رد رو برو می شود.

هزینه های زندگی در یونان

افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق خود حمایتی یونان هستند ممکن است سوالاتی در زمینه هزینه های زندگی در یونان داشته باشند. کشور یونان از کشورهای ارزان قیمت اتحادیه اروپا است و هزینه های زندگی در آن به طور معمول پایین است. در جدول زیر تعدادی از مایحتاج زندگی را و متوسط قیمت آنها در کشور یونان و شهر آتن را مشاهده خواهید کرد:

کالا، خدمات یا ملک

متوسط هزینه ( یورو)

رستوران

5- 40

شیر

1.22

گوشت گاو (یک کیلو)

9.49

تخم مرغ (12 عدد)

3.03

سیب، موز، پرتغال

1-1.40

پیاز و سیب زمینی

0.95-1.50

آب (یک و نیم لیتر)

0.85

ورود به تاکسی

3.45

بنزین (هر لیتر)

1.55

آب، برق، گرمایش، سرمایش

144

شهریه مهدکودک

354

یک سال تحصیل در مدارس بین المللی

7000-6000

اجاره اپارتمان در مرکز شهر (ماهیانه)

300-700  

اجاره اپارتمان در حومه شهر (ماهیانه)

290 - 550

خرید هرمتر مربع آپارتمان در مرکز شهر به طور متوسط

1500

خرید هرمتر مربع آپارتمان در حومه شهر به طور متوسط

1600

میانگین حقوق ماهیانه (بعد از پرداخت مالیات)

760

خدمات موسسه ملک پور در زمینه خود حمایتی یونان

مهاجرت به یونان از طریق خود حمایتی یکی از سخت ترین روش های مهاجرتی  می باشد و از این رو پیشنهاد ما این است که از مشاورین متخصص در زمینه  مهاجرت خود حمایتی یونان بهره مند بشوید که قطعاً کمک بسزایی در پیشبرد روند پرونده ی شما خواهند داشت. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه و بهره گیری از متخصصان مجرب بین المللی در قاره اروپا و امریکا و تیم های مجرب در کل زمان انجام این پرسه در کنار متقاضیان قرار دارد و هر روزه با متقاضیان در ارتباط هستند. جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین موسسه می توانید با شماره تلفن های این موسسه تماس حاصل نمایید. 

امنیت و استانداردهای سرمایه گذاری در یونان

افرادی که می خواهد از طریق خود حمایتی یونان اقدام به مهاجرت می کنند امنیت  سرمایه گذاری یونان یکی از سوالات اساسی آنها است. سرمایه گذاری در یونان عمدتاً به تولید، تجارت و نگهداری، اطلاعات و ارتباطات در زمینه برق و گاز، سرگرمی و تفریحی، املاک و مستغلات، مسکن و خدمات غذایی تقسیم می شود. رشد خرید ملک در چند سال اخیر در یونان افزایش یافته است و افراد از سراسر جهان برای خرید ملک به این کشور مهاجرت می کنند. از سال 2015، دولت کنترل سرمایه های ورودی به این کشور را اعمال کرده است، به خصوص برای جلوگیری از فروپاشی نظام بانکی. این وضعیت منفی فرصت سرمایه گذاران خارجی جدید را از بین می برد. با وجود بسیاری از اصلاحات اقتصادی ساختاری که از آن زمان انجام شده است، سرمایه گذاران خارجی همچنان از بوروکراسی اداری در یونان و فساد دولتی می ترسند. اما از طرفی کشور یونان برای حمایت از دارایی های افراد خارجی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند استاندارهای جهانی مختلفی را رعایت می کند.

تعدادی از این استانداردها برای حمایت از سرمایه سرمایه گذاران خارجی عبارتند از

 • عضویت در آژانس تضمین سرمایه گذاری چند جانبه یا کنوانسیون MIGA است.
 • عضویت در ICCWBO نهاد داوری بین المللی و اتاق بازرگانی بین المللی است.
 • یونان عضو ICSID مرکز بین المللی حل و فصل مناقشات سرمایه گذاری است.
 • همچنین یونان کنوانسیون های سرمایه گذاری دو جانبه را به رسمیت می شناسد.

در نمودار زیر می توانید نرخ خطر مصادره اموال در سرمایه گذاری خارجی در یونان را مشاهده و بررسی نمایید. در این نمودار، نرخ مصادره اموال در کمترین مقدار خود یعنی عدد 1 به سر می برد و همین امر، به یکی از فاکتورهای امنیت و استانداردهای سرمایه گذاری در یونان اشاره دارد.

نمودار نرخ مصادره اموال یونان

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در یونان

در طول دوره بحران اقتصادی پس از یونان، یونان در تلاش برای جذب سرمایه گذاری با تأثیر مثبت و بلند مدت در اقتصاد ملی، با هدف کاهش بیکاری، ایجاد زیرساخت های مدرن، کشف و استفاده از فن آوری های جدید و به طور کلی وضع زندگی شهروندان بهبود می یابد. برای افرادی که می خواهند از روش خود حمایتی یونان اقدام کنند و قصد زندگی در یونان دارند انگیزه های متعددی را برای جذب سرمایه گذاری استراتژیک فراهم می کند، از جمله:

 • روش های سریع پیگیری
 • انگیزه های مالی خاص و معافیت ها
 • هزینه تخفیف ویژه در طول پروانه صدور مجوز
 • ویزای طلایی (GOLDEN VISA)

سرمایه گذاری های استراتژیک ممکن است توسط موسسات عمومی (سرمایه گذاری های استراتژیک عمومی) یا سرمایه گذاران خصوصی (سرمایه گذاری های استراتژیک خصوصی)، یا توسط مشارکت های دولتی و خصوصی (سرمایه گذاری های PPP استراتژیک) یا قراردادهای مختلط انجام شود. سرمایه گذاری های استراتژیک به پروژه های بزرگ شامل ساخت، بازسازی، گسترش، بازسازی، نوسازی یا نگهداری زیرساخت ها، امکانات و شبکه های موجود در بخش های زیر باشد:

 • ساخت
 • انرژی
 • گردشگری
 • حمل و نقل و ارتباطات
 • ارائه خدمات بهداشتی
 • مدیریت زباله
 • فناوری و نوآوری بالا
 • تحصیلات
 • فرهنگ
 • بخش اصلی و پردازش مواد غذایی کشاورزی

 

پادکست پرسش و پاسخ موسسه MIE

پرسش: سلام بنده یک ویدیو دیدم در خصوص اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک. ممنون میشم توضیح بدید.

 


سوالات متداول 

✔️ امنیت سرمایه گذاری در کشور یونان چگونه است؟

بر اساس تحلیل نرخ مصادره اموال در یونان و سایر استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می توان گفت که سرمایه گذاری در یونان از امنیت کافی برخوردار است.

✔️ سرمایه لازم برای نمایش تمکن مالی در روش خود حمایتی یونان چقدر است؟

در این روش سرپرست خانواده می بایست به دولت یونان اعلام نماید که 50.000 یورو در حساب بانكي خود و ماهیانه 2500  یورو برای خود، 500 یورو برای همسر و 375 یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود درآمد ثابت دارد.

✔️ مدت زمان لازم برای اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتی چقدر است؟

مجوز اقامت برای افرادی که از روش خود حمایتی یونان قصد مهاجرت دارند ابتدا یک سال و بعد 3 سال و بعد تا 2 ساله صادر می شود و پس از 7 سال به پاسپورت یونان منجر خواهد شد.

✔️ شروط مطرح شده در روش خود حمایتی یونان کدامند؟

متقاضیان اجازه کار برای کارفرما را نداشته و در صورت تمایل به کار بایستی کسب و کاری را راه اندازی نمایند. همچنین این روش دارای شرط حضور می باشد.

سخن پایانی

خود حمایتی یونان، هزینه اقامت یونان از طریق تمکن مالی و شرایط اقامت خود حمایتی یونان در این مقاله مورد بحث و برسی قرار گرفت. اقامت خود حمایتی یونان از جمله راه های مهاجرت است که در عین اینکه متقاضیان زیادی دارد پیچیدگی های خاص خودش را دارد. امیدواریم که در این مقاله به پرسش هایی که در ذهن شما عزیزان شکل گرفته بود پاسخ داده باشیم. در صورت تمایل به مهاجرت از طریق خود حمایتی یونان و اخذ اقامت یونان با دفاتر موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی سایت موسسه کامل نموده و مشاوره رایگان و تخصص دریافت کنید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد شرایط اخذ اقامت خود حمایتی یونان سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کنید تا در سریعترین زمان ممکن به آن پاسخ بدهیم.

امتیاز 4.97 از 5 ( 30 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی اسدی
سلام من مقالات متعددی در خصوص روش های سرمایه گذاری خوندم و این روش خودحمایتی برایم بسیار جالب بود. سوال من این است که برای خودحمایتی یونان شرط حضور به مدت مشخصی وجود دارد یا خیر؟ و اینکه فرزندان من بعد از 18 سال هم اقامتشان حفظ می شود و باید برای آنها هم درآمد نشان دهم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خودحمایتی یونان شرط حضور ندارد ولی روی کارت اقامت خودحمایتی اجازه کار داده نمی شود و بهتر است که برای افرادی که به سن قانونی و کار می رسند از روشهای تحصیلی یا کارق اقدام بشه و اگر خود حمایتی دارند نوع اقامت را تغییر بدهند. البته جایی ذکر نشده که بچه هایی چند سال خودحمایتی داشتند و پس از سن قانونی باید درآمد نشان بدهند چون همچنان وابسته به پدر و مادر هستند به چالش خاصی بر نمی خورند. موفق باشید.
محمدی
سلام و عرض ادب آیا اگر خانواده با خودحمایتی یونان تو یونان باشند، من می تونم در مدارس فنلاند تحصیل رایگان داشته باشم به زبان فنلاندی؟ موفق باشید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و وقت بخیر در صورتی که قیم داشته باشید امکان مهاجرت تحصیلی به فنلاند و تحصیل به زبان فنلاندی رو خواهید داشت توصیه میکنم برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید
صالحپور
با سلام و احترام سپاس از اطلاعات خوبی که در اختیار می گذارید. آیا درخواست اقامت از طریق خرید ملک نیاز به ارائه مدارک دیگر تمکن مالی دارد ؟ یا صرف خرید یک ملک به ارزش 250 هزار دلار، اقامت بدون حضورداده می شود؟ امکان اجاره دادن ملک وجود دارد؟ از پاسخگویی شما تشکر میکنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، شما باید بتوانید ملکی به حداقل ارزش 250 هزار یورو خریداری نمایید و هزینه های مربوط به خرید آن را نیز پرداخت نمایید. بعد از خرید امکان اجاره املاک خود را نیز خواهید داشت.
matin
سلام وقت شما بخیر میخواستم بدونم نرخ یورو به نرخ ازاد محاسبه میشه یا بانکی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز تمکن مالی قبلا با نرخ دولتی بوده ولی امروزه با نرخ آزاد ارائه شود شانس شما بهتر خواهد بود
ساسان رنجیران
سلام وقت بخیر من یه سوال داشتم مدتی هست که قصد سرمایه گذاری در کشور یونان دارم اما ترس ازبین رفتن سرمایه دارم میخواسستم بدونم به نظر شما ریسک این کار چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز به طور کلی مقوله سرمایه گذاری در هرکجای دنیا، خطرات و ریسک های خاص خود را دارد. این خطرات در کشور یونان در سطح پایینی قرار دارد و درصد خطرات احتمالی پایین است.
مرادی
سلام میخواستم بپرسم شما روش خود حمایتی رو برای دریافت اقامت روش خوبی میدونید چه روشی رو به عنوان بهترین روش پیشنهاد میدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام تمامی این روش ها با توجه به شرایط فرد از بهترین روش ها برای مهاجرت می باشد اگر شما سرمایه مناسب دارید و نیاز به کار کردن و کسب درآمد ندارید قطعا روش خودحمایتی یکی از بهترین روش ها برای شما می باشد
مونا حیدری
درود وقت بخیر از طریق خودحمایتی یونان اقامت می خوام بگیرم.بعد از چند سال میتونم پاسپورت این کشور رو بدست بیارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بعد از اخذ اقامت یونان، 7 سال باید زمان سپری شود تا شما بتوانید پاسپورت این کشور را اخذ نمایید.
جواد
سلام بعد از اینکه اقامت از طریق خودحمایتی گرفتیم می تونیم اقامتمون رو به پاسپورت هم تبدیل کنیم و پاسپ.رت یونان بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این امکان بعد از 7 سال اقامت از طریق خودحمایتی در این کشور، امکان پذیر است.
هما دارایی
کمترین میزان برای سرمایه گذاری یونان از طریق خود حمایتی چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای درخواست ویزای خود حماینی هر فرد باید مبلغ30 هزار یورو در حساب خود موجود داشته باشد.
بهاره نسبی
با سلام میشه لطفا راهنمایی کنید که مجوزی که برای اولین بار از راه خودحمایتی کشور یونان صادر میشه اعتبارش چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای اولین بار مجوز اقامت شما از این طریق، یک ساله خواهد بود.
آزاده
میشه روش خود حمایتی رو دقیق برام توضیح بدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در روش خود حمایتی شما باید ثابت کنید که از کشور مبدا خود درامد بالایی دارید که توان اداره کردن زندگی در کشور مقصد بدون نیاز به کار کردن خواهید داشت.
هاشمی
اگر از طریق خود حمایتی اقدام کنیم بعد از چند سال میتونیم به پاسپورت یونان دست پیدا کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بعد از 7 سال می توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید.
هادی
امکانش هست با استفاده از روش خود حمایتی والدینم رو هم با خودم به یونان ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر در خودحمایتی همراه میشه همسر و فرزند زیر 18 سال ولی با سرمایه گذاری در ملک می توانید.
لویمی
با روش خود حمایتی چه مدت زمانی رو باید داخل کشور یونان بگذرونیم؟ و آیا میتونم تردد داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی اقامت خودحمایتی یونان شرط حضور دارد ولی سالی باید 6 ماه حضور داشته باشید. تردد هم بلی آزاد است.
شیما
وقت بخیر در صورتی که در این روش اجازه کار نداشته باشیم چطور میتونیم در آمد داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این روش فرصت اقا و زندگی به شما میده که بعدش بتونید سرمایه گذاری کنید درآمد هم داشته باشید.
مریم مرادی
آیا با دریافت اقامت خودحمایتی می‌توان همزمان فرد اصلی و همراهان با هم وارد یونان شوند و همزمان ویزای آنها صادر شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله خوشبختانه در روش خود حمایتی از همان ابتدا فرد می تواد به همراه خانواده خود وارد این کشور شود.
ساحل صادقی
سلام میشه بفرماید هزینه دریافت گلدن ویزای یونان چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام جهت اخذ ویزای طلایی یونان باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهید: ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو خریداری کنید. اجاره ده ساله ملک در شرکتی که در یونان ثبت شده حداقل ۴۰۰ هزار یورو سرمایه‌ گذاری کنید. ۴۰۰ هزار یورو در اوراق قرضه دولتی یونان سرمایه گذاری کنید. ۴۰۰ هزار یورو در اوراق قرضه یا سهام شرکت های موجود در یونان سرمایه گذاری کنید. سپرده ۴۰۰ هزار یورویی را در یک بانک یونان قرار دهید. ۸۰۰ هزار یورو در اوراق قرضه شرکتی یا دولتی سرمایه گذاری کنید.
لیندا
عرض ادب و اردت در صورت تمایل به اقدام از طریق خودحمایتی و سپس سرمایه گذاری در این کشور آیا می توانیم خانواده خود را استخدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تا زمانی که اقامت تان روی خودحمایتی است خیر
Nahid Nafas
با سلام میخواستم بپرسم با گرفتن اقامت سه ساله یونان به روش تمکن مالی امکان زندگی و تحصیل در سایر کشورهای حوزه شنگن هم وجود دارد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز می توانید از دانشگاه دیگر کشورها پذیرش بگیرید و ادامه تحصیل بدهید ولی اینکه برید برای زندگی خیر این زمانی است که شما پاسپورت داشته باشید.
مینا قدسی
اگه بخواید بزرگ ترین ایراد های روش خود حمایتی رو مطرح کنید چه ایراد هایی رو برای کشور یونان میگید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
همه روش های مهاجرتی دارای مزایا و معایبی می باشد که معایب روش خود حمایتی به شرح زیر است: عدم اجازه کار وفعالیت در یونان برای تمدید اقامت خود حمایتی گاهی سخت گیری های زیاد می کنند و گاهی درخواست های تمدید علی رغم رعایت کلیه شرایط رد می شود.
ثنا آبادی
سلام من یه مقدار سرمایه دارم و قصد دریافت اقامت یونان رو از طریق خودحمایتی رو داشتم سوالم این بود که چه افرادی رو میتونم با خودم همراه ببرم و ویزا شون رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورتی که موفق شوید ویزای خود حمایتی را دریافت کنید می توانید همسر و فرزندان زیر21 سال را با خود همراه ببرید.
سیما سعیدی
سلام روزتون بخیر توی روش خود حمایتی حساب بانکی مهمه ؟ یا مثلا میشه 2 تا خونه توی یونان بگیریم یکی اجاره بدیم اونو برای سرمایه معرفی کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
این ویزا با خرید ملک شما می تونیداقامت 5 ساله بگیرید و بعد از اون اقامت دائم و پاسپورت دریافت کنید.
امیرمهدی
با سلام و درود از طریق خود حمایتی برای دریافت اقامت اقدام کنیم در نهایت میشه با این روش به پاسپورت برسیم؟ بعد از چند سال میشه پاس گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بت سلام و درود بله دوست عزیز این روش منجر به دریافت پاسپورت نیز می شود. مجوز اقامت برای افرادی که از روش خود حمایتی یونان قصد مهاجرت دارند ابتدا یک سال و بعد 3 سال و بعد تا 2 ساله صادر می شود و پس از 7 سال به پاسپورت یونان منجر خواهد شد.
شاهین استیری
با سلام، برای اخذ اقامت یونان از راه تمکن مالی، علاوه بر حساب بانکی و درآمد ثابت ماهیانه، آیا داشتن سند ملکی و داشتن سابقه ویزای شنگن نیز ضروریست؟ با سپاس.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای روش خودحمایتی شما می بایست یک درامد پسیو ارائه دهید یعنی درامدی که به حضور شما در ایران وابسته نباشد. مانند اجاره ملک. ضمنا نیازی به سفر شنگن نمی باشد.
somayeh
با سلام میخواستم بدونم در حالت کلی ارزش پاسپورت یونان نسبت به ایران از چه جایگاهی بروردار است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز اگر موفق به دریافت پاسپورت یونان شوید، می توانید بدون روادید به 132 کشور دنیا سفر کنند و تعداد کشورهایی که به ویزای مرزی یونان نیاز دارند 96 کشور می باشد با توجه به مواردی که ذکر شد واضح است که پاسپورت این کشور از جایگاه بسیار مطلوب تری نسبت به ایران برخوردار است.
مشاوره رایگان