شرایط پناهندگی در ایتالیا

23 نظر

شرایط پناهندگی در ایتالیا شامل:

 • پناهنده وارد خاک ایتالیا شده باشد
 • خطر جانی به واسطه افکار، باور، دین، نژاد، قومیت و... به دلیل بازگشت به کشور مبدا
 • خطر آزار و اذیت و عدم دریافت حمایت از کشور مبدا

بر اساس قوانین پناهندگی ایتالیا فرد بعد از درخواست می تواند مجوز اقامت شش ماهه گرفته و نتیجه درخواست رسمی پناهندگی 2 تا 6 ماه بعد اعلام خواهد شد. سالانه افراد زیادی بنا به دلایل مختلف و عموماً به دلیل شرایط بد اقتصادی و اجتماعی خود، بدون توجه به شرایط پناهندگی طبق کنواسیون پناهندگی و عدم بررسی شرایط کشور اقدام به مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی می نمایند. نرخ بیکاری کشور ایتالیا در ماه فوریه سال 2023 عدد 7.6 درصد ثبت شده است که نسبت به کشورهای تراز اول اروپایی که عموماً نرخ بیکاری زیر 5 درصد دارند، عدد بالایی است. شما سروران عزیز می توانید درباره مهاجرت قانونی به ایتالیا و بررسی شرایط عمومی خود با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارایه می گردد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پناهندگی ایتالیا

قوانین پناهندگی ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و عضویت این کشور در کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) یکی از معاهدات مهم بین المللی است که کشورهای عضو این کنوانسیون را ملزم به رعایت قوانین حقوق بشر و حمایت از حقوق پناهندگان می کند. کشور ایتالیا امضاء کننده اعلامیه جهانی 1948 می باشد که در ماده 14 آن عنوان شده است که "هرکس حق دارد از حق پناهندگی در کشورهای دیگر بنا به تعریف کنوانسیون پناهندگی استفاده نماید". طبق تعریف کنوانسیون پناهندگی از شخص پناهنده، فردی می تواند از پناهندگی ایتالیا استفاده نماید که بنابر یک دلیل و ترس واقعی اعم از نژاد، رنگ پوست، ملیت، عقاید سیاسی مغایر با حکومت یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص تحت شکنجه شدید قرار دارد و نمی تواند به کشور خود باز گردد. بنابر تعریف کنوانسیون ژنو متقاضیانی که شامل تعریف فوق می شوند می توانند جهت پناهندگی درخواست دهند. علاوه بر این ایتالیا امضاء کننده میثاق بین المللی حقوق مدنی و حقوق سیاسی سال 1966 و کنوانسیون اروپا برای حمایت از حقوق بشر 1950 و همچنین کنوانسیون 1951 می باشد. هر سه این پیمان ها حاوی مقررات مربوط به پناهندگی هستند. 

خطرات پناهندگی در ایتالیا

پناهندگی ایتالیا مسیری است که بسیاری از افراد بدون آگاهی از مسیرهای قانونی مهاجرت، تحت تاثیر تبلیغات افراد سود جو و قاچاقچی اقدام به مهاجرت می کنند. خطرات پناهندگی در ایتالیا شامل:

 • خطراتی در مسیر مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی وجود دارد که همراه با قاچاقچی ها و افراد نامطمئن صورت می گیرد
 • شما هیچ نتیجه روشنی در این روش ندارید.
 • شما در کمپ های پناهندگی ایتالیا اسکان داده می شوید.
 • با توجه به اینکه عموم مهاجرین ایتالیا از کشورهای قاره آفریقا می باشند که به دلیل شرایط بد اقتصادی، فقر و بیماری های عفونی واگیردار و خطرناک اقدام به پناهندگی می نمایند، سبب شده است کمپ های پناهندگی ایتالیا از وضعیت بسیار نامساعدی برخودار باشند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


 

در حال حاضر پناهندگی ایتالیا بسیار سخت و دارای شرایط نامساعدی می باشد که وقتی ماتئو سالوینی در ماه ژوئن به عنوان وزیر خارجی ایتالیا برگزیده شد، به طور روشن عنوان کرد که "زمان های خوب" برای پناهجویان و مهاجرین غیر قانونی به پایان رسیده است. در سال 2018 تنها 6.5 درصد از درخواست پناهندگی ایتالیا قبول شده و شامل حفاظت های حقوق بین الملل در ایتالیا گردیده اند. 61 درصد با ردی قطعی مواجه شدند. در جدول ذیل آمار پناهندگان در ایتالیا را در استان های مختلف می بینید.

پناهندگی ایتالیا

در نمودار ذیل تعداد درخواست های مورد قبول با رنگ سبز و تعداد درخواست های رد شده با رنگ قرمز در سال های اخیر در کشور ایتالیا نشان داده شده است:

پناهندگی ایتالیا

حقوق پناهندگی در ایتالیا

در قوانین پناهندگی ایتالیا هر پناهجو شناخته شده با وضعیت پذیرفته شده، دارای حقوق خاصی می باشد. لیست مهم ترین حقوق پناهندگی در ایتالیا در زیر عنوان شده:

 • اجازه داشتن مجوز اقامت: اقامت 5 ساله با قابلیت تمدید
 • داشتن مدارک مسافرتی مختص پناهندگان
 • حق کار، تحصیل و اخذ کمک پزشکی
 • امکان الحاق خانواده
 • اخذ حقوق ماهیانه پناهندگی در ایتالیا (روزی 2.5 یورو + هزینه اسکان و غذا که مبلغ به فرد اعطا نمی شود)

دقت داشته باشید اگر پرونده شما به عنوان پناهنده مورد تایید نباشد، وضعیت های دیگری شامل حفاظت جانبی، حفاظت ویژه، محافظت اجتماعی، رد درخواست مواجه خواهید شد. مجوز اقامت ایتالیا مجاز برای این روش ها کوتاه تر است و حقوق متفاوتی را شامل خواهد شد.

مراحل درخواست پناهندگی در ایتالیا

پناهندگی ایتالیا مراحلی دارد که ابتدا متقاضیان درخواست پناهندگی باید به پلیس مرزی یا دفتر کابینه مربوطه (رئیس پلیس استانی) مراجعه شود. درخواست کنندگان باید تمام حقایق مربوط به علت درخواست پناهندگی در ایتالیا را توضیح و همراه با تمام اسناد مورد نیاز نشان دهند. سپس جلسه ای توسط کمیسیون ملی حق پناهندگی که شامل رئیس پلیس، نماینده رئیس شورای وزیران، نماینده وزرات امور خارجه و مهاجرت و همچنین نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می باشد برگزار می گردد که متقاضی پناهندگی در ایتالیا حق شرکت دارد. در عرض 2 روز پس از دریافت اسناد درخواست کننده، کارشناس ارشد آن را به کمیسیون منطقه ای مربوطه، منتقل می کند که باید ظرف 30 روز جلسه تشکیل دهد. اگر درخواست جهت بررسی قابل قبول اعلام شود، کمیسیون مربوطه باید تصمیم بگیرد که وضعیت متقاضی پناهندگی را تشخیص دهد. در شرایط زیر به طور کامل درخواست های پناهندگی ایتالیا رد می شوند که شامل قانون دوبلین نیز می شود:

 • قانون دوبلین بیان می دارد که اگر متقاضی قبل از اعلام پناهندگی ابتدا در کشور دیگریی ورود داشته و اعلام پناهندگی نماید دیگر نمی تواند در کشور دومی (در اینجا ایتالیا) اعلام پناهندگی نماید.
 • مرتکب اعمال خلاف اصول سازمان ملل بوده باشد.
 • در ایتالیا برای جرمی که در قانون کیفری تعیین شده است، مجرم شناخته شده است.
 • دیگر دلایلی که منجر به پایان دادن به وضعیت پناهندگی ایتالیا می شوند جرم علیه صلح، جنایات جنگی یا جرایمی علیه بشریت است که طبق قوانین بین المللی تعریف شده است.

کیس های پناهندگی در ایتالیا

عموم افرادی که اقدام به پناهندگی ایتالیا می نمایند و طبق تعریف کنوانسیون پناهندگی شامل موارد پناهندگی می شوند که بیان می دارد: "هر شخصی که بنابر یک دلیل و ترس واقعی اعم از نژاد، رنگ پوست، ملیت، عقاید سیاسی مغایر با حکومت، عضویت در گروه های اجتماعی خاص، آزار و اذیت های جنسی تحت شکنجه شدید قرار دارد و نمی تواند به کشور خود باز گردد"، کیس هایی را مطرح می نمایند که در ذیل به آنها اشاره می شود:

 • کیس مذهبی: بسیاری از افراد به دلیل داشتن یک مذهب و پیروی از آئین های آن نمی توانند در کشور خود به زندگی عادی بپردازند و جانشان در خطر است، مانند مسلمانان کشور میانمار که به واسطه مسلمان بودنشان (مذهب) مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار می گیرند. عموماً این افراد می توانند اقدام به پناهندگی نمایند.
 • کیس اجتماعی: در خصوص کیس اجتماعی باید اذعان داشت که افراد به دلیل عضویت در گروه های خاص اجتماعی، فرقه های خاص یا وجود جنگ های داخلی و تحمیلی مثل کشور عراق، سوریه می توانند اقدام به پناهندگی در ایتالیا یا کشورهای دیگر را داشته باشند.
 • کیس سیاسی: در مورد کیس های سیاسی، افرادی که عقاید مغایر با حکومت دارند یا با عضویت در حزب های سیاسی خاص که باعث می شود جانشان از سوی حکومت مرکزی در خطر باشد می توانند برای پناهندگی ایتالیا و کشورهای دیگر اقدام نمایند.

متاسفانه بسیاری از افراد بدون بررسی راه های قانونی و شرایط عمومی خود اقدام به پناهندگی می نمایند و راه را بر افرادی که واقعا ناچار به اقدام از این مسیر می باشند، عموماً بررسی و جواب نهایی پرونده های پناهندگی بین 1.5 تا 2 سال به طول می انجامد. در نمودار زیر تعداد درخواست های پناهندگی ایتالیا را مشاهده می فرمایید که به دلیل شرایط نامساعد کمپ ها و سخت گیری های کشور ایتالیا به طور مشخصی سیر نزولی به خود گرفته است.

 

پناهندگی ایتالیا

نحوه تکمیل فرم درخواست پناهندگی در ایتالیا

فرم درخواست پناهندگی در ایتالیا Modello C3 نام دارد و در این فرم درخواست پناهندگی خود را رسمی خواهید کرد. دقت داشته باشید که در مراحل قبلی نیز فرمی در اداره پلیس مرزی تکمیل می کنید اما C3 فرم اصلی می باشد. برای تکمیل فرم C3 اطلاعات زیر نیاز است:

 • اطلاعات فردی
 • اطلاعات خانواده
 • دلیل فرار از کشور محل اقامت
 • مسیر رسیدن به ایتالیا
 • اسناد اثبات کننده وضعیت متقاضی به عنوان پناهنده

برای تکمیل فرم می توانید درخواست مترجم نمایید. دقت داشته باشید که حتما کپی این فرم و اسناد وضعیتتان را نزد خود داشته باشید.

مدت زمان رسیدگی به درخواست پناهندگی در ایتالیا

زمان رسیدگی به درخواست پناهندگی در ایتالیا بازه دقیقی ندارد. فرد پس از ورود به کشور ایتالیا و ثبت درخواست در اداره پلیس مرزی، باید برای انگشت نگاری و ثبت اطلاعات و عکس اقدام نماید. پس از این مورد با تکمیل فرم C3 درخواست بررسی می شود. زمان اعلام شده سی روز کاری است اما به دلیل تعدد درخواست ها این بازه 6 ماه تا دو سال امکان تعلیق دارد. البته دقت داشته باشید که پرونده فرد امکان اولویت گذاری را داشته باشد، مثلا نوجوانان بدون همراه.

روش های جایگزین پناهندگی ایتالیا

با توجه به اینکه پناهندگی ایتالیا دارای ریسک ها و خطرات بسیاری می باشد، توصیه می شود درخصوص امر مهاجرت و موفقیت در آن قبل از هر اقدامی تحقیق کرده و با یک مشاور مهاجرت معتبر مشاوره نموده و با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام نمایید. در خصوص مهاجرت به ایتالیا و اقدام از طریق راه های قانونی می توانید از روش های مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج اقدام نمایید.

پناهندگی ایتالیا و روش جایگزین آن از طریق تحصیل

تحصیل در ایتالیا که می تواند روشی جایگزین پناهندگی ایتالیا قلمداد شود بدین صورت است که تحصیل در ایتالیا با توجه به بورس های استانی و دانشگاه های ارزان این کشور مورد توجه افراد بسیاری قرار می گیرد. تحصیل در ایتالیا مستلزم داشتن نمره زبان آیلتس حداقل 6 تا 6.5 بسته به رشته و دانشگاه متغیر می باشد. مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل این فرصت را فراهم می آورد که شما به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار باشید. البته این نکته را در نظر بگیرید که با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی کشور ایتالیا عموم دانشجویان بعد از اتمام تحصیل فرصت چندانی در خصوص کاریابی در این کشور ندارند و باید کشور ایتالیا را ترک کنند. درخصوص مطالعه بیشتر در مورد تحصیل در ایتالیا و آشنایی با انواع بورس ها و پذیرش از ایتالیا به مقاله زیر مراجعه نمایید.

پناهندگی ایتالیا و روش جایگزین آن از طریق کار

در مورد کار در ایتالیا باید توجه داشته باشید که شما نیاز به یک ویزای کار یا به عبارتی مجوز کار در ایتالیا نیازمند هستید. برای دریافت ویزای کار با توجه به اینکه کشور ایتالیا مثل کشورهای آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی دارای ویزای جستجوی کار نیست، شما باید از یک شرکت یا کارفرما یک پیشنهاد شغلی معتبر (جاب آفر) داشته باشید. در کشور ایتالیا با 5 سال کار تمام وقت و پرداخت بیمه و مالیات می توانید درخواست اقامت دائم نمایید. در نمودار ذیل آخرین آمار از نرخ بیکاری ایتالیا عنوان شده است. چنان چه مشاهده می نمایید نرخ بیکاری ایتالیا به نسبت کشورهایی همچون آلمان و اتریش بسیار زیاد می باشد و حاکی از آن است که موقعیت کار در ایتالیا مساعد نیست.

نمودار نرخ بیکاری در ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و روش جایگزین آن از طریق سرمایه گذاری

در خصوص سرمایه گذاری در ایتالیا به عنوان روشی جایگزین پناهندگی ایتالیا، شما می توانید از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی که مورد تأیید اداره بازرگانی ایتالیا بوده و موجب اشتغال زایی شود اقدام داشته باشید. روش دیگر سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی است. مقدار سرمایه لازم مبلغی در حدود 50.000 هزار یورو برای ثبت شرکت و حداقل 2.000.000 میلیون یورو برای خرید اوراق قرضه دولتی ایتالیا می باشد. در روش های سرمایه گذاری ابتدا یک اقامت دو ساله و بعد سه ساله اهدا می گردد. عموم سرمایه گذاری های ایتالیا دارای اجازه همراه بوده و فرد می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقدام کند. با توجه به اینکه اقتصاد ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر اروپایی ضعیف بوده، چندان توصیه نمی شود.

در نمودار زیر نرخ رشد اقتصادی ایتالیا را ملاحظه می فرمائید که با تولید ناخاص داخلی بیان شده است:

نمودار رشد اقتصادی ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و راه جایگزین از طریق ازدواج

در امر مهاجرت یکی از راه های کسب اقامت که جایگزین پناهندگی ایتالیا محسوب می شود، ازدواج با یک تبعه یا شهروند همان کشور (در اینجا کشور ایتالیا) می باشد. اما این بدان معنی نیست که هر فردی با هر شرایطی بتواند موفق به این امر شود. در مورد ازدواج با یک فرد ایتالیایی باید توجه داشته باشید که فرد مورد نظر شما حتماً تابعیت یا پاسپورت کشور ایتالیا داشته باشد. سپس باید آثار عقد و نکاح در کشور ایران و ایتالیا را مطالعه کرده و نسبت به آن آگاه باشید. در این امر به ازدواج های صوری هیچگونه اقامتی داده نمی شود و البته عواقب ناخوشایندی برای طرفین به دنبال خواهد داشت. در ابتدا یک اقامت موقت عموماً ۳ ساله به شخص داده می شود و سپس در صورت رعایت شرایط و قوانینی فرد می تواند اقدام به دریافت تابعیت یا پاسپورت ایتالیا نماید.

پناهندگی ایتالیا و راه جایگزین آن از طریق تولد

در خصوص تولد در ایتالیا و آثار اقامتی آن باید توجه داشته باشید کشور مورد نظر شما از کدام قانون تابعیت اصلی پیروی می کند. در مورد تابعیت اصلی باید توجه داشته باشید که کشورها از دو قاعده خاک و خون پیروی می کنند. سیستم خاک بیان می دارد که به واسطه تولد فرزند در خاک یک کشور تابعیت آن کشور به نوزاد تحمیل می گردد. معروف ترین کشورهایی که در حال حاضر از این قاعده پیروی می کنند کشورهایی نظیر کانادا، آمریکا و برزیل می باشند. سیستم خون بیان می دارد که نوزاد به واسطه تابعیت پدر یا مادر خود تابعیت را دریافت می کند. طبق این قاعده که در قانون مدنی کشور ما ایران نیز به آن اشاره شده است نوزاد به واسطه خون پدر تابعیت ایران را صرف تولد در هر کشوری دریافت می کند. کشور ایتالیا نیز از قاعده خون پیروی می کند و صرف تولد فرزند در کشور ایتالیا، آثار اقامتی ندارد.

 

سوالات متداول در زمینه پناهندگی ایتالیا

✔️ آیا با پناهندگی در ایتالیا می توان به تابعیت این کشور دست یافت؟
تنها بخش کمی از متقاضیان پناهندگی که مشکل جدی و واقعی برای فرار و ترک کشور خود دارند (جنگ زدگی، خطر مرگ، ...) می توانند در کشور ایتالیا و سایر کشورها پناهنده شوند و باقی این افراد به اصطلاح دیپورت خواهند شد.


✔️ آیا پناهندگی ایتالیا روش خوبی است؟
خیر. بدلیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا، خطرات مسیر، دشواری زندگی در کمپ، تضمینی نبودن قبولی درخواست پناهندگی و وجود روش های جایگزین، روش پناهندگی در هلند به هیچ وجه توصیه نمی شود.


✔️ آیا کشور ایتالیا کنوانسیون ژنو را پذیرفته است؟
بله. کشور ایتالیا جزو کشورهای تابع این کنوانسیون محسوب می شود.

✔️ شرایط درخواست پناهندگی در سفارت ایتالیا چیست؟
درخواست پناهندگی در سفارت ایتالیا انجام نمی شود، در ابتدا در اداره پلیس مرزی صورت میگیرد.


✔️ خدمات موسسه ملک پور در باب مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی چیست؟
موسسه ملک پور پناهندگی را روش نادرستی دانسته و هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد.

 

 سخن پایانی

پناهندگی ایتالیا، خطرات مهاجرت با قاچاقچی، روش های جایگزین آن و پاسخ به این سوال که ایا ایتالیا پناهنده می پذیرد؟ در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی تفصیلی قرار گرفت. بسیاری از افراد با توجه به شرایط بد زندگی خود و بدون تحقیق، اقدام به پناهندگی در ایتالیا می نمایند و غافل از اینکه با این روش نه تنها به مقصود نمی رسند بلکه خود را در شرایط بدتری قرار می دهند. با توجه به سوالات و تقاضای مکرر شما همراهان عزیز در وبسایت ما و همینطور در اینستاگرام و کانال های تلگرامی موسسه ملک پور، بر آن شدیم تا در این مقاله به پناهندگی ایتالیا، خطرات و رسیک مربوط به آن و همچنین روش های جایگزین آن مثل مهاجرت از طریق تحصیل در ایتالیا، کار، سرمایه گذاری در ایتالیا و... بپردازیم. مؤکداً تکرار می نماییم که موسسه مشاوره ای MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی نداشته و صرفاً جهت آگاهی و بنا به درخواست همراهان همیشگی ما از خطرات و مسیرهای پناهندگی ایتالیا اقدام به نگارش این مقاله علمی نموده ایم. شما سروران عزیز می توانید در خصوص مهاجرت قانونی و روش های جایگزین پناهندگی با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده، از مشاوران، مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین در انتهای همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح نموده و در کمترین زمان ممکن به پاسخ خود دست یابید.

امتیاز 4.03 از 5 ( 29 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
شفیع الله ارین
رفتن به ایتالیا از راه قانونی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز روش هایی همچون اخذ ویزای تحصیلی یا خودحمایتی از روشهای مناسب برای ورود به کشور ایتالیا می باشند پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
رستم مولانی
درخواست پناهندگی میخوام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد
خالد ارباب زاده
درخواست پناهندگی بخاطر خطر جانم وفامیل من
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد
hayatullah Faqiryar
من می‌خواهم به کشور ایتالیا پناهنده شوم هر قدر کوشش نمودم ایمیل آدرس شانرا حاصل نکردم تا اسناد های دست داشته خود را ارسال نمایم لذا درمورد توجه همکاری را خواهانم. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE درمورد پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد.
hayatullah
فورم درخواست پناهندگی را ذکر نکردین ایمیل آدرس که مابتوانیم مدارک هایمان را بفرستیم وجود ندارد. اگر درزمینه لطف فرمائيد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE در مورد پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد و مقالات صرفاً به جه آگاهی از خطرات این روش است.
محمدی
سلام وقت بخیر من حدود 3 تا ملک در ایران دارم و حدود 54 سالمه آیا راهی به جز پناهندگی درایتالیا هست که بتونم اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز. شما می توانید از طریق روش خودحمایتی در ایتالیا و یا برخی کشورهای دیگر اقامت قانونی دریافت نمایید.
سمر شیبانی
ایا در صورت پناهنده شدن در کانادا هزینه تحصیل توسط دولت پرداخت می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. موسسه MIE مشاوره و خدماتی در خصوص موضوعات پناهندگی ارائه نمی نماید.
خیریه موسوی
در رابطه با پناهندگی اقدام دارید ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، موسسه MIE هیچگونه مشاوره، اقدامی در خصوص پناهندگی ارائه نمی نماید.
جمال پور
من میتونم توریستی برم ایتالیا و درخواست پناهندگی کنم و تا زمانی که کارم درست میشه کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز تا زمان اینکه با درخواست پناهندگی شما موافقت نشود اجازه کار نخواهید داشت.
sadeghi
سلام. من واقعا نمیدونم مردم برای چی جون و مالشون رو میذارن کف دستشون و میرن پناهنده میشن. دم شما گرم که این مسیر رو پیش نمیبرید و اطلاعات درست در خصوص ریسک هاش میدین. خدا حفظتون کنه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. ممنونیم از لطف و محبت شما.
نگار احمدی
سلام. ممنون از مقاله خوببتون. می خواستم بدونم برای یه خانواده 3 نفره با سرمایه 200 هزار یورو امکان مهاجرت به یه کشور اروپایی خوب هست؟ من 48 سالمه و دو پسر 14 ساله دارم دوقلو. سطح زبان انگلیسیمم متوسطه. ممنون میشم بفرمایید مسیری هست که ما بتونیم با همین سرمایه اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما از روش‌های مختلفی می‌توانید اقامت اروپا را اخذ نمایید بهتر است برای دریافت مشاوره با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید‌.
ذبیح الله باقری
سلام و درود. فرزند بنده 18 ساله هست و دیپلم دارد. میخواهم برای ایشان اقدام کنم. روش جایگزین برای ایشان در ایتالیا را چه پیشنهاد می دهید؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهترین روش برای فرزندتان اخذ پذیرش تحصیلی می باشد.
میرحسینی
سلام وقت شما به خیر آیا پناهندگی رو به کسی که پول کافی برای مهاجرت نداره توصیه می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز پناهندگی پیشنهاد نمی‌شود. در حال حاضر برای بعضی از کشورها امکان کاریابی رایگان وجود دارد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
Farzan
من میدونم مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی اصلا گزینه درستی نیست اما این کشور رو خیلی دوست دارم، من ۳۵ سالمه و مدرک فوق لیسانس کامپیوتر دارم، مجرد و آیلتس ۶ و نیم دارم، آیا راهی هست که بتونم برای این کشور اقدم کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرابط کلی شما مناسب است و شما می‌توانید از روش‌های تحصیلی کاری و یا سرمایه‌گذاری اقدام نمایید برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
Sahara
سلام وقت بخیر برای تحصیل در ایتالیا هزینه سال اول زندگی به همراه شهریه تقریبا چه میزان هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما باید حدود 25 هزار یورو برای تحصیل و زندگی در نظر داشته باشید. امکان دریافت بورسه هم وجود دارد.
عادل
سلام خسته نباشید بنده 28 سالمه و تحصیلاتم ارشد هست تمکن مالیم در حد 20 میلیارد هست و مجرد هستم ممنوم میشم بفرمایید با توجه به شرایط بنده چه روشی میتونه مناسب تره باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با کارشناسان موسسه در تماس باشید‌
سحر رضایی
سلام سحرم افغانی هستم خانواده ۷ نفر هست در ایران هستم اما وضع خوبی اصلا ندارم پدرم مریض هست درخواست پناهندگی برای ایتالیا میخواستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. موسسه MIE مشاوره و اقدامی در خصوص روش پناهندگی ارائه نمی نماید و میتوانید برای دریافت مشاوره در خصوص سایر روش های مهاجرتی از طریق شماره 02149196000 اقدام نمایید.
خیری
سلام من برای پناهندگی میخاستم اقدام کنم اما با مطالعه این مقاله متوجه شدم گزینه مناسبی نیست شما خودتون چه پیشنهاد می‌دهید از چه طریق می‌شود اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما قابل بررسی می باشد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
Sima
با سلام از طریق پناهندگی، چقدر زمان می برد که اقامت ایتالیا را گرفت؟ و آیا اقامت ایتالیا از طریق پناهندگی نیز، نیازمند سطح زبان معینی است یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز موسسه MIE هیچگونه مشاوره و خدماتی در خصوص روش پناهندگی ارائه نمی نماید.
حامدشریفی
سلام من یک افغان هستم مقیم ایران میخام به ایتالیابرم ۱۸سالمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. شما میتوانید از طریق روش قانونی و تحصیل به این کشور مهاجرت نمایید.
مینا شفیعی
سلام و عرض ادب ببخشید برای پناهندگی در ایتالیا میتونم اول تحصیلی برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز، شما میتوانید اقامت تحصیلی خود را حفظ نموده و پس از آن وارد بازار کار در اروپا شوید و به هیچ عنوان روش پناهندگی را توصیه نمیکنیم.
ساجده
سلام بنده در قبرس شمالی هستم 57سالمه و کاری رفتم چندساله چجوری امکانش هست از طریق پناهندگی به ایتالیا برم و ایا تحصیل پسرم توی دانشگاه هنر رایگان میشه اگه از این طریق برم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. موسسه MIE هیچ مشاوره و اقدامی برای روش پناهندگی ندارد و توصیه میکنیم برای روش های قانونی شرایط شما بررسی شود.
پریزاد
سلام بنده میخواستم مهاجرت کنم به ایتالیا از چه روشهایی به صورت قانونی قابل انجامه با کمترین هزینه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. روش ها به شرایط شما بستگی دارند ولی به طور کلی روش های کار، تحصیل و حتی خودحمایتی برای دریافت اقامت این کشور امکان پذیر هستند.
مشاوره رایگان