سرمایه گذاری در ایتالیا

30 فروردین 1402 6 نظر

سرمایه گذاری در ایتالیا، شرایط سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور ایتالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. برای سرمایه گذاری در ایتالیا چه شرایطی لازم است؟ آیا به دنبال سرمایه گذاری مطمئن در ایتالیا هستید؟ اگر قصد سرمایه گذاری در ایتالیا را دارید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها دنبال نمایید. در این نوشتار سعی کردیم تا اهم موارد مربوط به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا را به صورت اساسی و روان بیان نماییم. سروران ارجمند چنانچه در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا و یا انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف سؤال داشتید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده نمایید، همچنین می توانید در انتهای این نوشتار نظرات، دیدگاه ها و سؤالات خود را در قسمت ثبت پرسش مطرح نموده تا پاسخ آن را در کوناه ترین زمان ممکن توسط کارشناسان مجرب دریابید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی ایتالیا


 • شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا
 • استانداردهای مرتبط با سرمایه گذاری در ایتالیا
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در ایتالیا
 • سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خودحمایتی
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا
 • مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در ایتالیا
 • سخن پایانی درباره سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا یکی از طرق مهاجرت برای  افزایش سرمایه و همچنین اخذ اقامت ایتالیا محسوب می شود. البته فقط افرادی می توانند در ایتالیا سرمایه گذاری کنند که شرایط مالی مناسبی را داشته باشند. کشور ایتالیا به شدت نحت تاثیر سرمایه گذارهای خارجی قرار دارد و در واقع کشوری می باشد که تجارت خارجی گرا است. کشور ایتالیا در قسمت جنوبی قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر زیبای رم می باشد، از لحاظ جمعیت این کشور پنجمین کشور پرجمعیت اروپا می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت خودحمایتی ایتالیا


یکی از مواردی که باعث جذب افراد برای سرمایه گذاری در ایتالیا می باشد، جاذبه های گردشگری این کشور می باشد. اما افراد باید به این نکته را مدنظر خود قرار دهند که برای سرمایه گذاری در ایتالیا نیاز است که شرایط و ضوابط آن کشور را مورد بررسی قرار داد. در ادامه به سرمایه گذاری در ایتالیا و استانداردهای آن می پردازیم.

استانداردهای مرتبط با سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا و استانداردهای آن برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، یک موضوع بسیار مهم می باشد. به این دلیل که افراد با بررسی این مورد متوجه خواهند شد که آیا سرمایه گذاری در ایتالیا دارای امنیت بالایی برای سرمایه گذاران خارجی است یا خیر؟ آیا قراردادهای سرمایه گذاری در ایتالیا نقض نمی گردد؟ آیا نگرش کشور ایتالیا و همچنین نظام قضایی آن نسبت به سرمایه گذاران خارجی تغییر نمی کند؟ متقاضیان سرمایه گذاری در کشور ایتالیا پیش از هر اقدامی باید پاسخ این سؤالات را دریافت کنند. در ادامه نمودار ریسک مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در ایتالیا را در طی 15 سال مورد بررسی قرار دادیم. در این نمودار عدد 1 کمترین و عدد 7 بیشترین میزان ریسک را نشان می دهد. همانطور که ملاحضه می فرمایید کشور ایتالیا با نمره یک دارای کمترین میزان ریسک برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا می باشد.

خودحمایتی ایتالیا

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی ایتالیا


شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در ایتالیا

برای سرمایه گذاری در ایتالیا نیاز است که شاخص های اقتصادی تاثیر گذار را مورد بررسی قرار داد. کشور ایتالیا یکی از بزرگترین اقتصاد اروپا را داراست. منظور از شاخص های اقتصادی در کشورها برای سرمایه گذاری یعنی افراد باید تولید ناخالصی داخلی ایتالیا، میزان مالیات را مورد بررسی دقیق قرار دهند. با بررسی دقیق این دو شاخص می توان میزان موفقیت و سودآوری سرمایه گذاری در ایتالیا را تحلیل نمود.

 • تولید ناخالص داخلی در کشور ایتالیا

یکی ازشاخص های اندازه گیری رشد اقتصاد در کشورها را می توان با تولید ناخالصی بررسی نمود. کشور ایتالیا هشتمین کشورخودحمایتی ایتالیا جهان از لحاظ تولید ناخالصی داخلی می باشد. به طور کلی تولید ناخالصی داخلی یعنی هرچه تولید ناخالصی بیشتر باشد به نسبت آن نیز میزان تولید و فروش در کشور بالاتر می رود، بنابراین می توان نتیجه گرفت که هرچه تولید ناخالصی داخلی در ایتالیا بالاتر باشد سرمایه گذاری در ایتالیا نیز سود بیشتری خواهد داشت. در نمودار ذیل نرخ تولید ناخالص داخلی ایتالیا را در 10 سال اخیر مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که ملاحضه می فرمایید این نرخ در ایتالیا رو به افزایش می باشد. در ادامه به سرمایه گذاری در ایتالیا و نرخ مالیات آن می پردازیم.   

 

 • نرخ مالیات بر درآمد در کشور ایتالیا

نرخ مالیات یکی از موارد مهمی است که اغلب افراد قبل سرمایه گذاری معمولا آن را مورد بررسی قرار می دهند. خیلی طبیعیسرمایه گذاری در ایتالیا است که برای هیچ سرمایه گذاری خوشایند نیست که مالیات بالایی را بپردازد. بنابراین همه افراد به دنبال کشوری هستند که مالیات کمتری را از سرمایه گذاران دریافت کند. در نمودار ذیل شاخص نرخ مالیات در چند سال اخیر برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا را مورد ارزیایی قرار دادیم. همانگونه که ملاحضه می فرمایید این شاخص سال به سال رو به کاهش می باشد.

 

سرمایه گذاری در ایتالیا

تمکن مالی ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک یکی از طرق پیچیده و دشوار است. خیلی از افراد به دنبال اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا و خرید ملک در این کشور هستند، لازم است بدانید که سرمایه گذری در ایتالیا از طریق خرید ملک منجربه به اخذ اقامت در همان ابتدای امر نمی گردد. معمولا قیمت ملک در ایتالیا بستگی به منطقه دارد و تفاوت های زیادی باهم دارند. اگر به دنبال سرمایه گذاری در ایتالیا و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در این کشور هستید پیشنهاد می کنیم این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب نکنید. بعضی از کشورها هستند که با خرید ملک در همان بتدای امر به افراد و همچنین همراهان اقامت می دهند، از جمله کشورهایی که این شرایط را دارا هستند، می توان: یونان، اسپانیا و پرتغال را نام برد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت را مطالعه کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی یا تمکن مالی ایتالیا


سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت به 4 روش از جمله  ثبت شعبه، ثبت شرکت وابسته، ثبت نمایندگی و ثبت شرکت با مسئولیت محدود صورت می گیرد. در کل بیشتر افراد به دنبال سرمایه گذاری در ایتالیا و ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشند. ثبت این نوع شرکت نیاز به حداقل سرمایه 10 هزار یورویی دارد. جالب است بدانید که با توجه به شرایط اقتصادی کشور ایتالیا اغلب افراد به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور هستند و تعداد افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در ایتالیا هستند، به نسبت کمتر می باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری مطمئن هستید، پیشنهاد می کنیم کشور اتریش را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب نمایید. در ادامه به مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در ایتالیا و ثیت شرکت در این کشور می پردازیم.

 

ایجاد یک حساب بانکی در ایتالیا

ثبت نام برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

ترتیب و اجرای اساسنامه

دریافت کد مالیاتی

دریافت سند هویت

ثبت شرکت تایید آن در دادگاه

 سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی یکی از طرق اخذ اقامت می باشد. در کل برای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا از طریق کارآفرینی نیاز به طرح تجاری می باشد و طرح تجاری نیز باید مورد تایید دولت ایتالیا قرار گیرد. برای سرمایه گذاری در ایتالیا نیاز است که طرح تجاری مرتبط با تحصیلات یا تجارت و سابقه کار متقاضی در غالب پروپوزال تهیه و تنظیم گردد. این پروپوزال اهمیت ویژه ای دارد، زیرا در صورت تایید طرح تجاری، اقامت افراد نیز تایید می گردد و افراد می توانند به سرمایه گذاری در ایتالیا بپردازند.

مدارکی که افراد هنگام اقدام برای کارآفرینی در ایتالیا باید تهیه نمایند به شرح ذیل می باشد:

 • تهیه و تکمیل فرم درخواست کارآفرینی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • طرح تجاری مورد تایید کشور ایتالیا
 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
 • متقاضیانی که در زمینه بیزنس پلان خود سابقه کار داشته باشند نیاز است که سابقه کار خود را ارئه نمایند

سرمایه گذاری در ایتالیا

کارآفرینی در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خودحمایتی

خود حمایتی ایتالیا: روش خودحمایتی پرتغال از روش های بسیار سریع برای دریافت اقامت ایتالیا و اروپا می باشد. این پروسه حدود ۴ الی ۵ ماه زمان می‌برد تا به نتیجه و به دریافت ویزا منجر گردد. محاسنی که طرح خودحمایتی دارد به قرار زیر است:

 • نیاز به بلوک شدن حساب فرد ندارد و تنها نشان دادن گردش مالی کافیست به عبارتی فرد باید نشان دهد که درآمدش و بالای 2 الی 3 هزار دلار می باشد
 • برای این به ازای شخص اصلی نیاز است 31 هزار یورو در حساب موجود باشد و به ازای هر فرد دیگر مبلغ محدودی به این مبلغ اضافه می شود مثلاً برای یک خانواده سه نفره ۴۰ هزار یورو نیاز است
 • برای دریافت اقامت خود حمایتی پرتغال نیاز به مدرک تحصیل بالا نیست
 • محدودیت سنی خاصی ندارد
 • نیاز به ارائه سابقه کار نیست
 • نیاز به ارائه مدرک زبان نیست
 • هزینه های زندگی در این کشور کم است
 • نیاز به پرداخت مالیات ندارید
 • تحصیل بچه ها رایگان است

از جمله موارد الزامی برای این روش:

 • حداقل باید ۶ ماه حتماً در این کشور حضور داشته باشید
 •  برای دریافت ویزا حتما نیاز است که یک آدرس پستی در ایتالیا ارائه دهید
 • همچنین متقاضی در مدت اقامت خود با این روش اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

جالب است بدانید که بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا هستند. لازم به ذکر است، که تمام راه های سرمایه گذاری در ایتالیا منجرب به اخذ اقامت نمی گردد. در واقع افراد قبل از هر اقدامی باید هدف خود را از سرمایه گذاری در ایتالیا مشخص کنند، که آیا به دنبال اخذ اقامت در این کشور هستند؟ یا به دنبال افزایش سرمایه هستند؟بدیهی است که تمامی طرق سرمایه گذاری در ایتالیا مانند خرید ملک و یا در بعضی موارد ثبت شرکت منجرب به اخذ اقامت نمی گردد. یکی از روش هایی که منجرب به اقامت در ایتالیا می شود، سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی می باشد. در این روش اقامت به طرح تجاری بستگی دارد و در صورتی که سود آوری سرمایه گذاری تایید شود، اقامت نیز تمدید شده و در نهایت به اقامت دائم منجرب می گردد.

سرمایه گذاری در ایتالیا

اقامت ایتالیا

مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا

مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا به شرح ذیل می باشد.

 • ایتالیا میزبان نمایشگاه های بزرگ تجاری است که باعث جذب خریداران از سراسر جهان می باشد. به عنوان مثال، Expo2015 در میلان حدود 20 میلیون بازدید کننده از سراسر جهان جذب کرده است
 • زیربنای بسیار زیبایی دارد (هرجند که به منطقه بستگی دارد)
 • نیروی کار متخصص با دانش فنی و تجربه بالا
 • اصلاحات در بازار کار و بخش بانکی در حال انجام است

سرمایه گذاری در ایتالیا

پاسپورت ایتالیا

با تهیه و مشاهده محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت می توانید به طور کامل در جریان کلیه روش های مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا قرار گرفته و از شرایط و ویژگی های هر کدام مطلع شوید. بدین منظور پیشنهاد می شود که به لینک ذیل مراجعه نموده و اطلاعات خود را در باب این محصول کامل نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در ایتالیا

آیا خرید ملک در ایتالیا منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟
خیر. شما باید ابتدا از طریق یکی از روش های سرمایه گذاری اقامت این کشور را کسب کنید و پس از چند سال زندگی در این کشور برای اخذ پاسپورت درخواست دهید.

آیا اخذ ایتالیا اقامت ایتالیا با خرید اوراق قرضه وجود دارد؟
در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری از چه راهی می توان اقدام نمود؟
برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری باید یک بیزنس پلن یا طرح تجاری ارائه دهید که مورد تایید اداره مهاجرت این کشور قرار بگیرد. سپس با ثبت شرکت می توانید به ایتالیا مهاجرت نمایید.


_____________________ سخن پایانی درباره سرمایه گذاری در ایتالیا _____________________

سرمایه گذاری در ایتالیا، شرایط و راه های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. در این این نوشتار برآن شدیم تا برای راهنمایی شما موارد ذیل را تهیه نماییم. ثبت شرکت در ایتالیا، خرید ملک در ایتالیا، کارآفرینی در ایتالیا، استانداردهای سرمایه گذاری در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور ایتالیا از جمله مواردی بود که در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سؤالات خود را دریافت کرده باشید. لازم یع ذکر است بدانید با توجه وضعیت اقتصادی کشور ایتالیا، سرمایه گذاری در این کشور چندان پیشنهاد نمی شود، شما می توانید کشورهایی با شرایط اقصادی بهتری از جمله اتریش، پرتغال را یرای سرمایه گذاری خود انتخاب نمایید. سروران گرامی شما می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده تا در خصوص مهاجرت قانونی به تمامی کشورها به صورت تلفنی و رایگان بهره مند گردید. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید در ذیل همین مقاله در قسمت ثیت پرسش سؤالات خود را مطرح نموده تا پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارشناسان مجرب دریابید.

امتیاز 4.23 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نارین
سلام و عرض ادب خدمت شما من 40 ساله هستم و تمایل دارم برای سرمایه گذاری در اروپا اقدام کنم کل سرمایه من 800 هزار یورو هست از چه طریقی می تونم اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و خیلی از روش ها اعم از قرمز سفید قرمز و بلوکارت، خودحمایتی کشورهایی چون اتریش،سوئیس، فرانسه و پرتغال، خرید ملک پرتغال، یونان، اسپانیا و... شما می توانید با پروسه های سرمایه گذاری به اقامت برسید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نیایش نبوی
توی متن اشاره شد که یکی از مشکلات اقتصادی که ایتالیا باهاش دست و پنجه نرم می کنه، نرخ بیکاری بالای اون هست، میشه بفرمایید حدودا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب نرخ بیکاری در ایتالیا زیر 10 درصد می باشد.
بهناز
سلام با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون من می خواستم برای سرمایه گذاری در ایتالیا اقدام کنم. سوالم اینه امن ترین نوع سرمایه گذاری در این کشور کدام است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز شما می توانید حتی بدون سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت نمایید. شما با نشان دادن سرمایه های خود در ایران می توانید اقامت خودحمایتی ایتالیا را بدست آورید و در محیط حاضر شوید. بعد از حضور در این کشور می توانید سرمایه گذاری مطمئن خود را پیدا کنید و در صورت لزوم سرمایه گذاری داشته باشید.
اهورا
سلام وقت بخیر حداقل میزان سرمایه گزاری از طریق خرید ملک در ایتالیا که بتوان اقامت گرفت چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست گرامی. خرید ملک با هر قیمتی در ایتالیا منجر به دریافت اقامت نمی گردد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون ایا از طریق خرید بیزنس آماده در ایتالیا میشه اقامت این کشور رو بدست بیارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، شرایط دریافت اقامت در ایتالیا از روش های مختلفی امکان پذیر است که یکی از آسان ترین آنها اقامت خودحمایتی می باشد.
خیریه موسوی
با خرید ملک اقامت دائم هم میدن ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز خریدملک در ایتالیا بسیار پیچیده و دشوار می باشد. بهتر است از طرق دیگر جهت اخذ اقامت اقدام نمایید.
مشاوره رایگان