ویزای گرجستان

19 دی 1401 1 نظر

ویزای گرجستان

به دلیل درخواست شما پیرامون شرایط جدید ویزای گرجستان ۲۰۲۱ بر آن شدیم تا به سوالات شما در زمینه این ویزا پاسخ بدهیم. ویزای گرجستان چند روزه است؟ امکان دریافت ویزای گردشگری گرجستان وجود دارد؟ هزینه ویزای گرجستان چقدر است؟ هزینه ويزاي گرجستان براي ايرانيان رایگان است؟ نحوه دریافت ویزای کشور گرجستان چیست؟ در این مقاله تلاش نموده ایم تا جوابی به این نوع سوالات بدهیم. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط ویزای گرجستان را دارید می توانید با شماره های موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان در این خصوص بهره مند گردید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم:

 • ویزای گرجستان و شرایط عمومی
 • ویزای گرجستان و انواع ویزا
 • ویزای گرجستان از طریق تحصیل
 • ویزای گرجستان از طریق کار
 • ویزای گرجستان از طریق درمان
 • ویزای گرجستان از طریق سرمایه گذاری
 • ویزای گرجستان و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای گرجستان و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای گرجستان و وقت سفارت
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای گرجستان
 • سخن پایانی در زمینه ویزای گرجستان

تماس با ما

ویزای گرجستان و شرایط عمومی آن

پیش از سفر یا مهاجرت به گرجستان می بایست شرایط عمومی این کشور مورد مطالعه قرار گیرد. گرجستان که از کشورهای منطقه قفقاز است که با کشورهای روسیه، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان مرز مشترک دارد. پایتخت کشور گرجستان شهر قفقاز می باشد و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به باتومی، کوتائیسی،  روستاوی و . . . اشاره کرد. جمعیت کشور گرجستان چیزی در حدود ۴ میلیون نفر است که در کشوری با مساحتی ۷۰ هزار کیلومتر مربع زندگی می کنند. گرجستان را می توان یکی از کوچکترین کشورهای آسیایی برشمرد، واحد پول این کشور لاری نام دارد و زبان رسمی مردمان آن نیز زبان گرجی است. راه های مختلفی برای دریافت ویزای این کشور وجود دارد. در ادامه مقاله با شرایط دریافت ویزای گرجستان برای ایرانیان آشنا خواهیم شد.

ویزای گرجستان و انواع ویزا

به طور کلی برای دریافت ویزای گرجستان ۲۰۲۱ چهار نوع ویزا وجود دارد، این چهار نوع ویزا شامل ویزا های تایپ A، تایپ B، تایپ C و تایپ D هستند که افراد بر اساس خواسته خود جهت دریافت ویزا، می‌توانند برای دریافت هر یک از این انواع ویزا اقدام کنند. در ادامه این چهار نوع ویزا را به صورت مختصر شرح خواهیم داد:

 • ویزای تایپ A:

 این نوع ویزا عموما مخصوص سیاستمداران و دیپلمات‌های خارجی است که برای سفرهای دیپلماتیک خود از این نوع ویزا استفاده می‌کنند.

 • ویزای تایپB:

این ویزا مخصوص هیئت های خارجی، کارکنان ادارات، مامورین بین المللی و . . . برای انجام امور خدماتی و سیاسی اعطا میگردد.

 • ویزای تایپ C: 

ویزای تایپ C ویزای اقامت کوتاه مدت است، بدین معنا که افرادی که قصد دریافت ویزای گردشگری گرجستان را دارند، می‌توانند از ویزای تایپ C  استفاده نمایند.

 • ویزای تایپD: 

این نوع ویزا ویزای اقامت بلند مدت است. افرادی که قصد تحصیل، کار، سرمایه گذاری یا هرگونه قامت بلند مدت در گرجستان سایر کشورها را دارند از ویزای تایپ D استفاده می کنند.تحصیل در خارج از کشور

?اعزام دانشجو به گرجستان?

ویزای گرجستان از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به گرجستان تحصیل در این کشور است. در نظام آموزشی کشور گرجستان که از مقطع دبستان یا ابتدایی شروع می شود افراد از سن ۶ سالگی وارد مقطع ابتدایی خواهد شد و تا سن ۱۲ سالگی مقطع ابتدایی را به پایان خواهند رساند. پس از پایان مقطع ابتدایی افراد دو مقطع دبیرستان را در پیش خواهند داشت که از سن ۱۲ تا ۱۵ سالگی و از ۱۵ سال تا ۱۸ سالگی ادامه خواهد داشت. افرادی که قصد تحصیل در مدارس گرجستان را دارند می‌بایست قیمی نیز به عنوان سرپرست خود در کشور گرجستان داشته باشند. همچنین تسلط به زبان گرجی نیز از دیگر مواردی است که بسیار اهمیت دارد. راحت ترین راه برای مهاجرت به  کشور گرجستان از طریق تحصیل، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. تحصیل در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور امکان پذیر است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دوره دکترا بین ۳ الی ۴ سال به طول خواهد انجامید. هزینه های تحصیل در کشور گرجستان نسبتاً پایین است و حدوداً سالیانه بین ۲ تا ۶ هزار یورو هزینه تحصیل خواهد داشت. داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان گرجی از موارد مهم برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های گرجستان است. 

ویزای گرجستان از طریق کار

یکی دیگر از راه های مهاجرت به گرجستان مهاجرت از طریق کار به این کشور است. مطابق قوانین ورود به گرجستان افرادی که قصد دریافت ویزای کاری را دارند نمی‌توانند ابتدائاً ویزای خود را دریافت نموده و سپس وارد خاک گرجستان شوند و به کاریابی بپردازند، بلکه می بایست از داخل ایران نسبت به کاریابی در گرجستان اهتمام بورزند و از طریق متخصصین این امر و یا سایتهای کاریابی گرجستانی به کاریابی مشغول گردند. افرادی که بتوانند به کار در کشور گرجستان دست پیدا کنند و بتوانند کارفرمای گرجی داشته باشند، می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی از این کشور ویزای کاری گرجستان را دریافت نموده و برای کار وارد این کشور شوند. ما این راه مهاجرتی را برای کشور گرجستان پیشنهاد نمی کنیم، چرا که خود این کشور با بحران بیکاری دست و پنجه نرم می کند و مطابق آخرین بررسی های جهانی کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که از نرخ بیکاری بالای 18 درصد رنج می برد. نمودار مربوط به نرخ بیکاری کشورها می توانید در ذیل مشاهده نمایید:

این نمودار نرخ بیکاری در کشور گرجستان را نشان می دهد.

ویزای گرجستان از طریق درمان

یکی از راه های سفر به گرجستان جهت درمان و دریافت خدمات پزشکی در این کشور است. این نوع ویزا به افرادی که قصد مداوا بیماری خود را دارند اعطا می گردد. بر اساس قوانین ورود به گرجستان اگر مدت زمان مداوای آنها بیشتر از ۹۰ روز باشد می‌توانند برای دریافت ویزای درمان اقدام کنند اما اگر طول دوره مداوای آنها کمتر از سه ماه است، می‌توانند بدون نیاز به ویزای درمان، به این کشور سفر نمایند.

ویزای گرجستان از طریق سرمایه گذاری

 یکی از مهمترین راه های مهاجرت و دریافت ویزای کشور گرجستان، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است و افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور به اقامت گرجستان دست پیدا کنند. برای سرمایه گذاری در گرجستان سه راه ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و خرید ملک امکان پذیر است که هر سه آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • خرید ملک: 

افرادی که مبادرت به خرید ملک در گرجستان را می‌کنند اگر سرمایه گذاری و خرید ملک آنها بالای ۳۵ هزار یورو باشد، می‌توانند اقامت ۱ ساله ای را به جهت خرید ملک خود دریافت نمایند و اقامت خود را سال به سال تمدید کنند. پس از گذشت مدت زمان ۶ سال از خرید ملک می توانند اقامت دائم گرجستان را دریافت کنند.

تحصیل در خارج از کشور

?خرید ملک در گرجستان?

 • ثبت شرکت:

یکی از راه‌های مهم سرمایه گذاری در گرجستان ثبت شرکت در این کشور است. متقاضیان خارجی می توانند با بودجه مالی مابین ۲ الی ۴ هزار یورو مبادرت به ثبت شرکت در کشور گرجستان نموده و به ایجاد کسب و کار و کارآفرینی مشغول گردند و از این طریق اقامت کشور گرجستان را به صورت خانوادگی دریافت نمایند.

 • خرید اوراق قرضه:

متقاضیان خارجی نیز می توانند با صرف هزینه ای حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار یورویی و خرید اوراق قرضه از دولت گرجستان به اقامت این کشور به صورت خانوادگی دست پیدا کنند، در این نوع سرمایه گذاری علاوه بر فرد همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او نیز اقامت گرجستان را دریافت خواهند کرد.

ویزای گرجستان و مدارک لازم برای اقدام

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کشور گرجستان و بستگی به نوع مهاجرت یا سفر به این کشور می‌تواند متفاوت باشد، اما برای همه این راه های مهاجرتی و سفر به این کشور برخی از مدارک همچون مدارک هویتی، پاسپورت، عکس پاسپورتی و . . . به صورت مشترک است. برخی از مدارک نیز به صورت اختصاصی و بسته به نوع مهاجرت باید ارائه گردد که در ادامه این مدارک را برای راه‌های مختلف مهاجرتی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی:تحصیل دکترا در اتریش

 • مدرک دیپلم
 • مدرک زبان
 • ریز نمرات تحصیلی
 • نامه تمکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • و . . .

مدارک لازم برای ویزای کاری:

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک مربوط به پیشنهاد شغلی
 • ارائه مربوط به مدارک مربوط به سابقه کاری در صورت نیاز
 • و . . .

مدارک مربوط به ویزای سرمایه گذاری:

 • تاییدیه دولت گرجستان
 • ارائه مدارک مالی
 • ارائه طرح تجاری
 • ارائه مدارک تمامی سهامداران
 • و . . .

ویزای گرجستان و وکیل متخصص ویزا

یکی از مهمترین مباحثی که می تواند موفقیت مهاجرت به کشورهای مختلف را تا حدودی تضمین نماید داشتن مشاور متخصص مربوط به مهاجرت است. موسسه MIE بهترین موسسه مهاجرتی خاورمیانه با بیش از ۲۰ سال سابقه کار در زمینه امور مهاجرتی لقب قدیمی ترین و معتبرترین موسسه مهاجرتی ایران را یدک می‌کشد. افراد می‌توانند در تمامی امور مهاجرتی ضمن مشاوره دقیق و اصولی و پس از انعقاد قرارداد تمامی امور مهاجرتی خود را به انجام برسانند. لازم به ذکر است با توجه به گسترش واکسیناسیون کووید 19 شرایط دریافت ویزای توریستی گرجستان ۲۰۲۱ سهل تر شده است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 ویزای گرجستان و وقت سفارت 

گرجستان از معدود کشورهایی است که نیاز به دریافت ویزا برای ایرانیان جهت سفر به این کشور ندارد. مطابق قراردادی که بین دولت ایران و دولت گرجستان به امضا رسیده است، اتباع دو کشور برای سفر به کشورهای خود نیاز به دریافت ویزا ندارند و به همین دلیل سفر به گرجستان یکی از مقاصد جذاب برای هموطنان ما می باشد. ویزای گرجستان به دلیل پاندمی کرونا با مشکلاتی مواجه بود اما این شرایط با توجه به شروع واکسیناسیون برطرف شده است. افرادی که قصد سفر به گرجستان را دارند می بایست سه مدرک شامل گذرنامه (که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد) برنامه سفر خود به گرجستان (من جمله رزرو هتل و بلیط و . . .) و همچنین اثبات تمکن مالی برای سفر و خروج از گرجستان را نیاز خواهند داشت. مدت زمان لازم برای ورود به کشور گرجستان حداکثر ۶ هفته خواهد بود. متقاضیان تنها در هنگام حضور در فرودگاه گرجستان نیاز به دریافت مجوز ورود به این کشور را دارند. لازم به ذکر است که هزینه ویزای گرجستان برای ایرانیان به صورت رایگان خواهد بود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای گرجستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره ویزای گرجستان

✅آیا ایرانیان برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا دارند؟

خیر، ایرانیان برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا ندارند.

✅آیا امکان تحصیل در دانشگاههای گرجستان فراهم است؟

بله، متقاضیان می توانند جهت تحصیل در دانشگاه های گرجستان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به این کشور مهاجرت نمایند.

✅برای مهاجرت کاری به گرجستان چه مدارکی لازم است؟

مهمترین آنها داشتن نامه رسمی پیشنهاد شغلی و مدارک هویتی است.

✅هزینه های مربوط به خرید ملک در گرجستان چقدر است؟

با خرید ملک به ارزش حداقل 35 هزار یورو می توان اقامت موقت گرجستان را کسب نمود.

✅آیا امکان تحصیل در مدارس گرجستان برای ایرانیان وجود دارد؟ 

در صورتی که در این کشور قیم داشته باشند یا به صورت خانوادگی به این کشور مهاجرت نموده باشند می توانند مبادرت به تحصیل در دانشگاه های گرجستان نمایند.

 


_____________سخن پایانی درباره ویزای گرجستان __________

ویزای گرجستان، محدودیت های ویزای گرجستان و همچنین هزینه ویزای گرجستان آشنا شدیم. در این مقاله با انواع و اقسام ویزاها و نحوه مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل و کار و سرمایه گذاری نیز آشنا شدیم. گرجستان از جمله کشورهایی است که ایرانیان برای سفر به آن نیاز به دریافت ویزا ندارند و مقصد مناسبی برای سفر و گردشگری می باشد، اما اگر قصد مهاجرت تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری را دارید، گرجستان مقصد مناسبی برای شما نخواهد بود. در صورتی که سوالات بیشتری در زمینه ويزاي گرجستان براي ايرانيان دارید می توانید در ذیل مقاله مطرح نمایید تا مشاورین به شما پاسخ دهند و یا در تماس با مشاورین سوالات خود را به صورت تلفنی از مشاوران موسسه MIE پرسش بفرمایید.

امتیاز 3.41 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم نصری
آیا با کارت pr کانادا و تراول دکیومنت کانادا می‌توان بدون ویزا به گرجستان سفر کرد؟ از کانادا به گرجستان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر
مشاوره رایگان