ویزای تحصیلی کره جنوبی

5 نظر

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی و هزینه پذیرش تحصیلی در کره جنوبی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرند. کشور کره جنوبی در سال های اخیر با تأکید بر سیستم آموزشی و تغییر استانداردهای آموزشی و برنامه های درسی، سعی در بهبود جامعه اقتصادی و تغییر چهره بین المللی خود در سطح جهان داشته است؛ لذا هر ساله دانشجویان بسیاری جهت تحصیل در این کشور، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی می نمایند. امروزه کره جنوبی به کشوری موفق و در حال رشد از نظر اقتصادی در میان جوامع مدرن تبدیل شده است واین کشور با ارائه بورسیه، با توجه به کیفیت آموزشی سطح بالا و تدریس دروس به زبان انگلیسی، مهاجران زیادی را جهت تحصیل جذب می نماید. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی باید توجه داشته باشند که پس از فارغ التحصیلی می توانند با تغییر ویزای خود به ویزای کاری، در این کشور مشغول به کار شده و پس از مدتی جهت دریافت اقامت دائمی و تابعیت این کشور اقدام نمایند. رشته های تحصیلی در کره جنوبی از تنوع بالایی برخوردار بوده، دانشگاه های این کشور دارای اعتبار در سطح بین المللی می باشند و هزینه های تحصیل در کره جنوبی اندک است. اما به طور کلی متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی باید توجه نمایند که اخذ ویزای تحصیلی این کشور تا حدودی پیچیده است و متقاضیان مهاجرت تحصیلی می توانند جهت بررسی شرایط خود برای کشورهای مختلف و دریافت مشاوره، با موسسه ملک پورتماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایند تا از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا عناوین زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 • شرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی
 • تحصیل در مدارس کره جنوبی
 • تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری
 • مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کره جنوبی
 • معرفی دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در کره جنوبی
 • هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در کره جنوبی
 • شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی
 • وضعیت کار دانشجویی در کره جنوبی
 • شرایط کار پس از تحصیل در کره جنوبی
 • تحصیل در کره جنوبی و بررسی ویزای همراه
 • دریافت اقامت و تابعیت از طریق تحصیل در کره جنوبی
 • سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی کره جنوبی
 • نکات نهایی در خصوص ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبیشرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی

دانشگاه های کره جنوبی یکی از بهترین دانشگاه ها در میان تمامی دانشگاه های جهان می باشند. آموزش و پرورش در این کشور رقابتی بوده و همین امر موجب ارائه خدمات آموزشی با کیفیت شده است. هزینه تحصیل و زندگی در کشور کره جنوبی نسبت به کشورهایی نظیر آمریکا، انگلستان و کانادا ارزان است و هر ساله دانشگاه ها کمک هزینه های تحصیلی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. کره جنوبی در بخش آموزش سرمایه گذاری بسیاری انجام داده و در زمینه فن آوری و همچنین نوآوری در کنار کشورهایی نظیر سنگاپور، تایوان و هنگ کنک، چهار قطب اقتصادی در آسیا را تشکیل می دهند. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی در صورت تمایل به آشنایی با زبان و فرهنگ این کشور، تجربه فوق العاده ای را در کره جنوبی به دست می آورند. یکی از نکات جالب توجه در زمینه آموزش این است که تفاوت چندانی میان مدارس دولتی و خصوصی این کشور وجود ندارد و اکثر مردم این کشور به علت شغل خود حتماً باید دارای تحصیلات آکادمیک باشند. با توجه به موارد ذکر شده، تدریس در کره جنوبی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و معلمی یکی از محبوبترین مشاغل در این کشور است.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در مدارس کره جنوبی

مدارس در کشور کره جنوبی همانند اکثر کشورها به سه دوره ابتدایی، متوسطه و دبیرستان تقسیم می گردند که دوران دبیرستان بسیار رقابتی است و دانش آموزان تحت فشار تحصیلی می باشند. اکثر دانش آموزان بین المللی نیز تحت تأثیر این رقابتها و فشارهای پیشرفت تحصیلی اما در سطح کمتر قرار می گیرند. مدارس موجود در کره جنوبی نه تنها بر آموزش اصولی دروس، بلکه بر آموزش اخلاقی و اجتماعی صحیح نیز تأکید دارند. متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی از مقطع دبستان تا دکترا می توانند در این کشور مشغول به تحصیل گردند. مدارس دولتی در کره جنوبی رایگان می باشند، اما هزینه پذیرش تحصیلی از کره جنوبی در مدارس خصوصی سالانه بین 12. 600 تا 35. 300 دلار آمریکا است. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی می توانند در مدارس بین المللی موجود در این کشور تحصیل نمایند. این مدارس به دانش اموزان خارجی کمک می کنند تا خود را با کشور جدید سازگار نموده و به کسب تجربیات جدید در بین دانش اموزان مختلف از کشورهای مختلف بپردازند. زبان تدریس در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان در کره جنوبی، زبان کره ای می باشد و زبان انگلیسی یکی دیگر از دروس آموزشی در مدارس خصوصی و دولتی است. در مدارس بین المللی نیز دروس به زبان انگلیسی و در برخی از مدارس به زبان انگلیسی -آلمانی و برخی دیگر به زبان فرانسوی تدریس می گردند.

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی باید بدانند که این کشور دارای بهترین دانشگاه ها در آسیا است. رشته های تحصیلی در کره جنوبی متنوع بوده و تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی در رشته هایی نظیر مهندسی، علوم اجتماعی، هنر و پزشکی فراهم است و با توجه به رشته انتخابی، این مقطع مشمول مدت زمان 3 الی 4 سال می گردد. دانشجویان بین المللی متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی جهت اقدام برای دریافت ویزا نیازمند ارائه مدارکی از قبیل پاسپورت معتبر، نمره آیلتس 5. 5 در زبان انگلیسی، عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت بوده و باید دارای معدل و رزومه تحصیلی عالی باشند. این مقاله توسط موسسه ملک پور به نگارش در آمده است و هرگونه کپی برداری ازآن شرعاً و قانوناً حرام است. بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی بین 5 الی 10 هزار دلار در سال است. یکی از مواردی که متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی باید به آن توجه نمایند این است که شانس دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در این کشور پایین بوده و تا حدودی می توان گفت که این مورد برای دانشجویان بین المللی غیرممکن است. شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی در قسمت های بعدی این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد

وجود صنایع متعددی نظیر ماشین سازی، کشتی سازی، الکترونیک، صنایع شیمیایی و غیره و پیشرفت روز افزون آنها، باعث جلب توجه بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور شده است. در مقطه فوق لیسانس، دروس به زبان انگلیسی ارائه می گردند واین مقطع مشمول رشته های متعدد بسیاری می گردد. مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی یک دوره زمانی دو سال است و در هنگام فارغ التحصیلی متقاضی ویزای تحصیلی کره جنوبی باید پایان نامه ارائه و از آن دفاع نماید. هزینه تحصیل در این مقطع در کشور کره جنوبی 6 الی 18 هزار دلار آمریکا است. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی عبارتند از: مدرک کارشناسی، ارائه معرفی نامه از جانب اساتید، رزومه تحصیلی، انگیزه نامه و ارائه مدرک آیلتس با نمره 6. 5. همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان می توانند به مدت یک سال دوره های مدیریت کسب و کار را در این کشور بگذرانند.

تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری

با توجه به پیشرفت در زمینه نوآوری، کره جنوبی هر سال شاهده متقاضیان بسیاری جهت دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی در مقطع دکترا می باشد. طول این دوره در کره جنوبی سه سال بوده و هزینه هر ترم بین 2. 300 الی 3. 600 دلار است. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی باید بدانند که دانشگاه های این کشور بورسیه های تحصیلی سخاوتمندانه ای را برای دانشجویان بین المللی در این مقطع در نظر گرفته اند که بخش زیادی از هزینه های زندگی دانشجویی در کره جنوبی و هزینه تحصیل آن ها را تحت پوشش قرار می دهد. ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 7، چندین مقاله معتبر و رزومه های تحقیقاتی و پژوهشی برای اخذ پذیرش در این دوره ضروری است و یکی از ضروریات دریافت پذیرش در این مقطع، داشتن یک استاد راهنما و تأیید وی برای تمایل به همکاری با دانشجو جهت انجام پروژه های علمی و تحقیقاتی است. متقاضیان در این مقطع باید 36 واحد درسی را پاس نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کره جنوبی

متقاضیان تحصیل در کره جنوبی، در ابتدا باید ویزای تحصیلی کره جنوبی را دریافت نمایند تا بتوانند جهت تحصیل وارد این کشور شوند. ویزای تحصیلی کره جنوبی یک ویزای نوع D است که در رده ویزاهای بلند مدت قرار دارند. آماده نمودن مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و متقاضیان باید قبل از ارائه درخواست، تمامی مدارک مورد نیاز را آماده نمایند تا بتوانند به راحتی پروسه دریافت ویزا را طی کنند. مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کره جنوبی عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک شناسایی
 • مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی آن ها
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی
 • فرم درخواست ویزا که توسط متقاضی تکمیل شده است.
 • فیش واریز هزینه ویزا
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از جانب اساتید
 • سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • عکس
 • نامه پذیرش ارسال شده از جانب دانشگاه

در جدول زیر می توانید انواع ویزای تحصیلی نوع D در کره جنوبی را مشاهده نمایید:

 

نام ویزا

مقطع تحصیلی

D-2-1

کاردانی

D-2-2

کارشناسی

D-2-3

کارشناسی ارشد

D-2-4

دکترا

D-2-5

تحقیقاتی

معرفی دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در کره جنوبی

کشور کره جنوبی به عنوان یکی از قطب های مهم علمی و تحصیلی در قاره آسیاست و تقریباً دارای 370 مرکز آموزش عالی است و 179 مرکز خصوصی و 43 مرکز به عنوان دانشگاه ملی شناخته می شوند. متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی باید بدانند که با توجه به رقابت موجود در کره جنوبی، ورود به دانشگاه های این کشور هم برای خود اتباع کره و هم برای دانشجویان خارجی تا حدودی دشوار است. با وجود این رقابت ها و با وجود این که خود اتباع کره افراد بسیار سخت کوش و تحصیل کرده ای می باشند، اما دانشگاه های کره نسبت به دانشجویان بین المللی سخاوتمندانه عمل نموده و بورسیه های تحصیلی عالی را برای آن ها در نظر می گیرند. تقریباً تمامی رشته ها در دانشگاه های کره جنوبی تدریس می گردند اما رشته هایی که دارای بیشترین میزان مخاطب می باشند عبارتند از معماری، باستان شناسی، مهندسی، دندان پزشکی، پزشکی، هنر، مدیریت وMBA. مدارک ارائه شده توسط اکثر دانشگاه های کشور کره جنوبی مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران هستند. در جدول موجود در زیر نام برخی از دانشگاه های کره و رتبه جهانی آنها ارائه گردیده است:

 

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی

دانشگاه ملی سئول

116

موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره (KAIST)

204

دانشگاه کره

285

دانشگاه Sungkyunkwan

428

دانشگاه علم و فناوری Pohang (POSTECH)

471

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در کره جنوبی

در این بخش از مقاله به بررسی هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در کره جنوبی می پردازیم. متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی بهتر است بدانند که هزینه های زندگی در کره جنوبی بالاخص در شهرهای بزرگی که دارای دانشگاه های معتبر می باشند، تا حدودی بالا است و هزینه تقریبی برای هر نفر در ماه حدود 1000 دلار آمریکا می باشد. هزینه های زندگی در این کشور به بخش های مختلفی نظیر هزینه خورد و خوراک، حمل و نقل، تحصیل، اجاره خانه و غیره تقسیم می گردد. البته باید در نظر داشت که میزان هزینه زندگی تا حدود زیادی به نوع زندگی و عادت ها و مکان اقامت دانشجو نیز بستگی دارد. هزینه تحصیل نیز بسته به رشته های تحصیلی در کره جنوبی، در مقطع کارشناسی 3 الی 4 هزار دلار و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا 3800 الی 6 هزار دلاراست. در جداول ذیل، برخی از هزینه های زندگی و هزینه اجاره خانه در کره جنوبی ارائه می گردند.

 

اقلام و کالا

قیمت

اقلام و کالا

قیمت

یک وعده غذایی در رستوران

8. 000 وون کره

سیب (ا کیلوگرم)

7. 656 وون کره

مک دونالد

6. 500 وون کره

موز (1 کیلوگرم)

4. 517 وون کره

شیر (1 لیتر)

2. 479 وون کره

پیاز (1 کیلوگرم)

3. 117 وون کره

پنیر محلی

20. 034 وون کره

سیب زمینی (1کیلوگرم)

4. 441 وون کره

برنج سفید (1کیلوگرم)

4. 300 وون کره

آب معدنی (1. 5 لیتر)

1. 394 وون کره

تخم مرغ (12 عدد)

3. 173 وون کره

گوجه (1کیلوگرم)

6. 771 وون کره

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

10. 569 وون کره

پرتقال (1کیلوگرم)

6. 163 وون کره

گوشت (1 کیلوگرم)

31. 528 وون کره

یک پاکت سیگار

4. 500 وون کره

 

هزینه های خرید ملک در کره جنوبی و اجاره بها نیز در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

خربد ملک و اجاره بها در کره جنوبی

قیمت

اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز

709. 686 وون کره

اجاره آپارتمان تک خوابه در خارج از مرکز

471. 416 وون کره

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز

1. 893. 570 وون کره

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز

1. 065. 490 وون کره

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز

14. 039. 048 وون کره

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز

7. 126. 814 وون کره

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

اگرچه هزینه تحصیل در کشور کره جنوبی نسبتاً گران قیمت است، اما با توجه به علاقه دولت این کشور در جذب دانشجویان بین المللی و تمایل این کشور در بالا بردن سطح علمی در دانشگاه ها و همچنین افزایش رتبه دانشگاه های خود در سرتاسر جهان، هر سال بسیاری از دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی عالی را برای دانشجویان در نظر می گیرند که بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در کره جنوبی را تحت پوشش قرر می دهد. یکی از مواردی که متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی باید به آن توجه نمایند این است که برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کشور کره جنوبی، داشتن رزومه تحصیلی عالی، معدل بالا و مدرک زبان معتبر ضروری بوده و ارائه بورسیه تحصیلی کاملاً رقابتی است. در دوران تحصیل کارشناسی، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تا حدودی غیرممکن است، اما امکان دریافت بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

وضعیت کار دانشجویی در کره جنوبی

یکی از نکات بسیار مهمی که متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی باید به آن توجه نمایند، موضوع امکان کار در حین تحصیل و یا همان کار دانشجویی است؛ زیرا داشتن مجوز کار همزمان با تحصیل، امکان پرداخت برخی از هزینه های تحصیل و زندگی را برای دانشجو فراهم می نماید. افرادی که از طریق دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی وارد این کشور می شوند باید توجه داشته باشند که در شش ماه اول، ویزای آن ها موقتی بوده و اجازه کار ندارند؛ اما پس از شش ماه مجوز کار را دریافت کرده و دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند 20 ساعت در هفته و دانشجویان دوره دکترا 30 ساعت در هفته، به صورت پاره وقت، مشغول به کار گردند. متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی لازم است بدانند که اداره کار این کشور تنها برای مشاغلی نظیر نیروهای خدماتی، کار در رستوران ها، کار در دانشگاه ها، تدریس زبان و کارآموزی برای دانشجویان بین المللی مجوز کار صادر می نماید. البته مجوز کار تا زمانی دارای اعتبار است که دانشجو در هفتاد درصد کلاس های درس خود شرکت کرده و نمرات آن ها کمتر از حد مشخص شده نباشد؛ در غیر این صورت مجوز کار باطل می گردد.

شرایط کار پس از تحصیل در کره جنوبی

معمولاً اکثر متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی، ورود به این کشور از طریق تحصیل را راهی برای دریافت اقامت کاری این کشور، پس از فارغ التحصیلی می دانند. این متقاضیان باید در نظر داشته باشند که در اواخر تحصیلات خود به دنبال کار در کره جنوبی باشند تا با دریافت پیشنهاد کاری و یا یافتن کار مناسب بتوانند موفق به دریافت اقامت کاری این کشور گردند. این دانشجویان همچنین در صورت گذراندن دوره کارآموزی در شرکت های معتبر و اثبات آن به اداره مهاجرت می توانند اقامت کاری دریافت کنند. دانشجویانی که در اواخر دوران تحصیل موفق به یافتن کار نمی شوند می توانند درخواست ویزای جستجوی کار دهند و در صورت صدور ویزا، شش ماه فرصت خواهند داشت که کار مناسب را پیدا نموده و با ارائه قرارداد کاری خود به اداره مهاجرت، موفق به دریافت اقامت کشور کره جنوبی شوند. البته متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی باید بدانند که کره جنوبی چندان مهاجرپذیر نبوده و اولویت کاری با شهروندان خود کره جنوبی است. یکی از نکات قابل توجه درخصوص کار در کره جنوبی، آگاهی از نرخ بیکاری در این کشور است که در نمودار زیر نشان داده شده است:

ویزای تحصیلی کره جنوبی

افرادی که کشور کره جنوبی را به قصد کار در آن برای تحصیل انتخاب می نمایند، قطعاً نیاز به اطلاعاتی در خصوص بهترین کشور برای کار و نحوه کاریابی خواهند داشت. شما عزیزان می توانید با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، بیشترین و بروزترین اطلاعات در این زمینه را دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی و بررسی ویزای همراه

یکی از موضوعاتی که همواره ذهن متقاضیان متاهل ویزای تحصیلی کره جنوبی را به خود مشغول می نماید، امکان یا عدم امکان داشتن همراه است. دانشجویان در حال تحصیل در کشور کره جنوبی با استفاده از ویزای نوع F3 که ویزای مخصوص همراهان است، می توانند خانواده خود را به کشور کره جنوبی بیاورند. البته لازم است که بدانیم تنها همسر و فرزندان زیر 20 سال متقاضی می توانند با وی همراه شوند. مدت زمان ویزای اقامتی افراد همراه دقیقاً همان مدت زمان ویزای تحصیلی متقاضی است. در صورتی که متقاضی اقامت خود را تمدید نماید، ویزای همراهان وی نیز تمدید می گردد. مدارک موجود در لیست زیر جهت اخذ ویزای همراه کشور کره جنوبی ضروری است:

 • اصل پاسپورت دارای اعتبار و کپی آن
 • عکس
 • رسید نشان دهنده پرداخت هزینه
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • فرم تکمیل شده مربوط به ویزای نوع F3
 • گواهی دانشجویی همسر

دریافت اقامت و تابعیت از طریق تحصیل در کره جنوبی

همانگونه که قبلاً ذکر کردیم کشور کره جنوبی چندان مهاجرپذیر نمی باشد و با وجود اینکه دارای شرایط اقتصادی خوبی است، اما مهاجران کمتری را نسبت به کشورهای دیگر می پذیرد. متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی پس از پایان تحصیلات خود می توانند با یافتن کار، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و پس از سه سال اقامت و کار در این کشور برای دریافت اقامت دائم کره جنوبی اقدام نمایند. اما دریافت پاسپورت این کشور چندان کار ساده ای نیست و متقاضیان باید کاملاً به زبان کره ای تسلط داشته، امتحانات مربوط به تاریخ و فرهنگ کره را پاس کرده و حتماً پنج سال از اقامت کلی آن ها در این کشور گذشته باشد.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

اقامت کره جنوبی

دریافت اقامت و تابعیت کره جنوبی چندان کار ساده ای نمی باشد، لذا بهتر است که متقاضیان قبل از انجام هر کاری با مشاورین مجرب مؤسسات مهاجرتی معتبر مشاوره نموده و از راهنمایی های آن ها برخوردار گردند. پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه تصمیم گیری در خصوص انتخاب مسیر مهاجرت خود، ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و مشاهده نمایید تا مانند یک مشاور متخصص مهاجرتی مسیر خود را بیابید.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی کره جنوبی

✅ آیا امکان دریافت اقامت کره جنوبی دائم پس از فارغ التحصیلی وجود دارد؟

بله؛ با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و سه سال اقامت و کار در کره جنوبی، امکان دریافت اقامت این کشور وجود دارد.

✅ آیا امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده متقاضیان ویزای تحصیلی کره جنوبی وجود دارد؟

بله؛ برای همسر و فرزندان زیر 20 سال متقاضی، امکان دریافت ویزای همراه وجود دارد.

✅ آیا امکان تحصیل در کره جنوبی به همراه اخذ بورسیه تحصیلی فراهم است؟

بله؛ متقاضیان واجد شرایط (رزومه تحصیلی عالی، معدل بالا و مدرک زبان معتبر) می توانند برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا درخواست اخذ بورسیه دهند که بسیار رقابتی می باشد.

✅ آیا اجازه کار همزمان با تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان وجود دارد؟

بله دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، 20 ساعت کار پاره وقت و در مقطع دکترا 30 ساعت کار پاره وقت در هفته انجام دهند.

 

_____________ نکات نهایی در خصوص ویزای تحصیلی اقامت کره جنوبی_____________

ویزای تحصیلی کره جنوبی، شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی و رشته های تحصیلی در کره جنوبی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بیان گردید کیفیت سطح علمی در کشوره کره جنوبی بسیار بالاست اما متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی باید بدانند که دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور و دریافت ویزای این کشور چندان کار ساده ای نیست و اقامت در این کشور، امتیازات مربوط به کشورهای برتر اروپایی نظیر آلمان، اتریش، هلند و یا کانادا را نخواهد داشت. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی و یا سایر کشورها قبل از انجام هر کاری بهتر است اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه بدست بیاورند و در صورت هرگونه سوال و یا ابهام می توانند با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایند و بدین ترتیب از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردند. در صورت داشتن هرگونه سوال، در قسمت انتهایی این مقاله در بخش "ثبت پرسش" سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی کامرانی
سلام وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون برای کشور کره جنوبی اگر بورسیه تحصیلی بتونیم برای مقطع دکترا دریافت کنیم باز هم نیاز به ارائه تمکن مالی هست ؟ اگر این بورسیه کل هزینه های زندگی رو پوشش بده باید باز پول تو حساب بزاریم ؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر بورسیه شما شامل تماهی هزینه ها شود نه لزوماً نیازی به ارائه تمکن مالی ندارید، اما اگر صرفاً فقط هزینه های تحصیل را شامل بشود باید هزینه های زندگی را داشته باشید. موفق باشید.
Fahimeh
سلام وقتتون بخیر باشه ممنون از اطلاعات دقیق و جامعی ک ارائه دادید میخواستم بدونم در صورتی که پذیرش فول فاند دکترا داشته باشیم از یکی از دانشگاه های کره جنوبی، آیا همسر دانشجو هم شامل شرایط عدم ارائه تمکن مالی میشه یا خیر؟ همچنین میخواستم بدونم همسر فرد دانشجو، اجازه کار داره و اگر این امکان وجود داره، چ کارهایی عموما وجود داره و با چ حدود درآمدی؟ (توجه به این نکته لازمه ک همسر من، سابقه تدریس خوبی دارند، بعلاوه نمره زبان 6.5)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما پذیرش فول فاند داشته باشید که تمام هزینه های شما ساپورت میشه درخصوص کار همراه گاهاً لازم که شما ابتدا از اداره کار یا مهاجرت مجوز بگیرید. درخصوص میزان حقوق و دستمزد هم کاملاً بسته شغل و تخصص متغییر می باشد. موفق باشید.
حمید شاهی پور
با سلام. ایا بعد از تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور کره جنوبی به فارغ التحصیلان که تبعه کشور دیگه هستند اجازه ماندن و پیدا کردن کار رو میدن؟ اگر اجازه دارند برای چه مدت میتونند کار رو پیدا کنند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ممکن است این قانون براسا س هر دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت باشد ولی در حالت کلی دانشجو ۶ ماه الی یکسال زمان دارد تا پیشنهاد شغلی دریافت کرده و ویزای خود را به کاری تبدیل کند. سپاس
نغمه فهیمی
سلام ببخشید میخواستم بدونم در صورتی که من ازمون تاپیک رو بدم و سطحم دو باشه. میتونم بدون نمره زبان ایتلس برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟ یا حتما باید نمره زبان انگلیسی داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بسته به رشته تحصیلی و کشور متفاوت است. برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
ثریا البوشوکه
ببخشید چطوری باید بریم ویزا بگیریم؟ بعدم اگه واسه ادامه تحصیل بدون بورسیه بخوایم بریم باید چکار کنیم؟ از ۱۸سال به بالا میشه بدون پاسپورت بریم؟ میشه کامل درباره اینکه بدون بورسیه بریم توضیح بدید خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بعد از اخذ مدرک دیپلم شما می توانید برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرید. داشتن پاسپورت الزامی می باشد.
مشاوره رایگان