تحصیل در کره جنوبی

4 نظر

تحصیل در کره جنوبی

گرچه تحصیل در کره جنوبی دارای شرایط خاص خود است، اما همچنان افرادی علاقمند به تحصیل در کره جنوبی می باشند. به همین دلیل قصد داریم که این مقاله را به بررسی شرایط و هزینه تحصیل در کره جنوبی، رشته های تحصیلی در کره جنوبی، شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی و... اختصاص دهیم. افرادی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند باید بدانند که شرایط تحصیل در بسیاری از رشته ها در این کشور فراهم است. همچنین اعلام درخواست پذیرش در بسیاری از دانشگاه های کره جنوبی امکان پذیر است. تحصیل به زبان انگلیسی در کره جنوبی شامل هزینه می شود. هزینه تحصیل در کره جنوبی با توجه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی افراد، متفاوت خواهد بود که در ادامه مقاله جزئیات بیشتری در این زمینه مطرح می نماییم. موسسه ملک پور در این مقاله، موضوع تحصیل در کره جنوبی را به صورت کامل و جزیی بررسی می کند تا در صورتی که قصد تحصیل در این کشور را دارید بتوانید با اطلاعات کافی و به روز در این زمینه اقدام نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود که از طریق برقراری تماس تلفنی و یا پر کردن فرم تماس بر روی وب سایت، با مشاوران مجرب و متخصص این موسسه ارتباط گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 • شرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی
 • تحصیل در مدارس کره جنوبی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی
 • تحصیل دکترا در کره جنوبی
 • بورسیه تحصیلی در کره جنوبی
 • هزینه تحصیل و زندگی در کره جنوبی
 • کار دانشجویی در کره جنوبی
 • شرایط اخذ ویزای همراه کره جنوبی
 • معرفی دانشگاه های برتر کره جنوبی
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کره جنوبی
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در کره جنوبی
 • سخن پایانی درباره تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبیشرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی

در صورتی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید، بهتر است که در ابتدا از شرایط عمومی تحصیل در این کشور اطلاع یابید. کره جنوبی جزو کشورهای تحصیلکرده در جهان به شمار می رود. جالب است که بدانید بیشتر جمعیت این کشور، دارای تحصیلات عالیه هستند. سیستم آموزشی در این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به طوری که بین مدارس دولتی و خصوصی در این کشور تفاوت بسیاری وجود ندارد و دانش آموزان می توانند به راحتی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. امکانات آموزشی و ارزش بسیاری که برای آموزش در این کشور گذاشته می شود باعث شده است که این کشور، یکی از کشورهای تحصیلکرده در جهان محسوب شود.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در دانشگاه سولبریج کره جنوبی

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در دانشگاه سولبریج کره جنوبی

 

با وجودی که در این کشور، سیستم آموزشی مناسب و رو به رشدی وجود دارد، اما تحصیل در کره جنوبی دارای نقاط ضعفی نیز می باشد؛ برای مثال جمعیت بالای این کشور باعث شده است که بسیاری از افراد برای ورود به مشاغل مورد نظر خود، دارای تحصیلات آکادمیک بوده و در نتیجه رقابت برای کاریابی بالا باشد. طول دوره تحصیل و رقابتی که بین دانش آموزان در این کشور وجود دارد باعث شده است که اغلب دانش آموزان این رقابت را ترک کنند. جالب است که بدانید حرفه معلمی در این کشور یکی از محبوب ترین حرفه ها و مشاغل می باشد. یکی از موارد مهمی که باید به آن اشاره شود زبان تحصیل در این کشور می باشد که در این مورد باید گفت که زبان تحصیل در این کشور، زبان کره ای است اما در برخی از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که در بخش های بعدی به آن می پردازیم.

تحصیل در مدارس کره جنوبی

یکی از مقاطعی که برای تحصیل در کره جنوبی وجود دارد، تحصیل در مدارس این کشور است. برای تحصیل در مدارس کره جنوبی می توان در 3 مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان اقدام کرد. مدارس در کره جنوبی به آموزش عالی و حرفه ای تقسیم بندی می شوند. انتخاب نوع مدرسه و انتخاب آموزش عالی یا حرفه ای برای دانش آموزان، بستگی به انتخاب خود دانش آموزان دارد. نکته ای که در مورد تحصیل در مدارس کره جنوبی باید بدانید این است که دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس این کشور می پردازند می توانند بدون کنکور به دانشگاه های کره جنوبی وارد شوند. اما قبل از ورود به دانشگاه، آزمونی در بین دانش آموزان برگزار می شود تا سطح علمی دانش آموزان مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. اگر قصد تحصیل در مدارس این کشور را دارید باید از هزینه های تحصیل در مدارس این کشور اطلاع داشته باشید تا بتوانید به راحتی نوع مدرسه خود را انتخاب کنید. تحصیل در مدارس دولتی کره جنوبی به صورت رایگان می باشد؛ اما تحصیل در مدارس خصوصی این کشور نیازمند پرداخت هزینه خواهد بود. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی در حدود سالیانه 15.000.000 تا 42.000.000 skw ( South Korean won) می باشد. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس بین المللی این کشور تحصیل نمایند، اما نکته مهم این است که اگر قصد تحصیل در مدارس را دارید بهتر است کشوری را برای تحصیل انتخاب کنید که بتوانید در مقاطع و سنین پایین، ویزای تحصیلی خود را به راحتی اخذ نمایید. برخی از مدارس کره جنوبی عبارتند از:

 • مدرسه بین المللی یونگ سان
 • مدرسه بین المللی چادویک
 • مدرسه سئول
 • مدرسه جیونگی سون

علاقمندان به تحصیل در مدارس خارج از کشور می توانند کشوری را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند که امکان تحصیل رایگان یا کم هزینه دانش آموزان و داوطلبان در آن فراهم باشد. همچنین شانس دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی نیز برای آن بالا باشد. از جمله کشورهایی که چنین شرایطی را برای دانش آموزان فراهم نموده است، اتریش است. با مراجعه به لینک ذیل و مطالعه مقاله پیشنهادشده، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست خواهید آورد.

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل رایگان در مدارس اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی

با توجه به علاقه ای که برخی از افراد به تحصیل در کره جنوبی دارند، تصمیم داریم که در این بخش به تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی بپردازیم. اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید می توانید در مقطع کارشناسی، پذیرش تحصیلی خود را اخذ نموده و در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید. به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود، ارائه دیپلم 12 ساله الزامی می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در بسیاری از رشته های تحصیلی در کره جنوبی مانند هنر، انواع رشته های مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و... امکان پذیر است. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود 3 الی 4 سال می باشد که دانشجویان پس از گذراندن دوره تحصیل خود می توانند مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایند. در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی باید بدانید که در برخی از رشته ها و دانشگاه ها، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد؛ مانند رشته های مهندسی که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی تحصیل خود را ادامه دهند. اما این نکته را فراموش نکنید که تحصیل در این مقطع در بسیاری از رشته ها به زبان کره ای خواهد بود. بنابراین برای تحصیل در این مقطع تسلط به زبان کره ای با توجه به رشته انتخابی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور باید مدرک زبان در سطح آیلتس 5.5 ارائه شود تا بتوانید پذیرش خود را اخذ کنید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی کره جنوبی با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما بسیار متفاوت خواهد بود؛ اما هزینه تحصیل به طور میانگین در حدود 5000 تا 10.000 دلار آمریکا متغیر می باشد. قطعا دانشجویانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند باید از شروع سال تحصیلی در کره جنوبی اطلاع داشته باشند تا بتوانند در زمان مقرر برای اخذ پذیرش خود اقدام نمایند. شروع سال تحصیلی در کره جنوبی در ماه های سپتامبر و ژانویه است؛ اما همانطور که می دانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود باید چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام نمایید تا بتوانید در رشته و دانشگاه مورد نظر، پذیرش خود را دریافت کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی

یکی دیگر از مقاطعی که می توان برای تحصیل در کره جنوبی اقدام کرد، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی را دارند می توانند به زبان انگلیسی و در بسیاری از رشته ها به تحصیل بپردازند. جالب است که بدانید اغلب دانشجویانی که برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند قصد تحصیل در رشته های مهندسی در این کشور را دارند؛ چرا که صنعت ماشین سازی و همچنین صنعت الکترونیک در این کشور رو به رشد و افزایش است و دانشجویان با تحصیل در این رشته ها قصد دارند که به بازار کار این کشور نیز ورود نمایند. دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی اقدام می نمایند باید بتوانند مدرک زبان خود را در سطح آیلتس 6.5 ارائه نمایند. طول دوره تحصیل در این مقطع، حدود 2 سال می باشد و دانشجویان با گذراندن این دوره و پشت سر گذاشتن پایان نامه خود می توانند مدرک کارشناسی ارشد را بدست آورند. اطلاع از هزینه های تحصیل، یکی از مهمترین مواردیست که مورد توجه دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کره جنوبی قرار می گیرد. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد با توجه به رشته های تحصیلی در کره جنوبی و دانشگاه مورد نظر وی، متفاوت می باشد؛ اما به طور میانگین هزینه تحصیل در این مقطع در حدود سالی 6000 دلار تا 18000 دلار آمریکا متغیر خواهد بود.

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل مهندسی در کره جنوبی

تحصیل دکترا در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکترا، یکی از پرطرفدارترین مقاطع برای دانشجویان به شمار می رود. دانشجویانی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند برای اخذ پذیرش در این مقطع و از دانشگاه های این کشور باید بتوانند در ابتدا تأیید سوپروایزر یا استاد راهنما را داشته باشند. همچنین داشتن رزومه علمی و قوی مناسب و ارائه مقالات متعدد داخلی و ISI بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع نیاز به سطح زبان بسیار بالا و در سطح آیلتس 7 خواهند داشت. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها در حدود 2 الی 3 سال می باشد و دانشجویان با گذراندن این دوره موفق به اخذ مدرک دکترا خواهند شد. دانشجویانی که در اندیشه تحصیل در مقطع دکترا در این کشور هستند باید بدانند که هزینه تحصیل در این مقطع بسیار متفاوت است و با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی شخص متقاضی متغیر می باشد. نکته ای که در مورد تحصیل در این مقطع وجود دارد این است که دانشجویان می توانند هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی در این کشور، مشغول به تحصیل شوند. پذیرش در دانشگاه های دولتی کره جنوبی، سالیانه هزینه ای در حدود 2000 تا 4000 دلار آمریکا را شامل می شود و در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی این کشور شوید، ملزم به پرداخت هزینه ای در حدود 4000 تا 7000 دلار آمریکا می باشید.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

به طور معمول دانشجویانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند در اندیشه دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی نیز هستند تا بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور به حداقل برسانند. به همین دلیل در این بخش شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی را بررسی می نماییم.

دانشجویانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند باید بدانند که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار پایین خواهد بود. اما دانشجویانی که به تحصیل در مقطع دکترا می پردازند از شانس بالاتری برای اخذ بورسیه تحصیلی برخوردار هستند. نکته ای که در مورد بورسیه تحصیلی در این کشور باید بدانید این است که دریافت بورسیه تحصیلی ممکن است تنها 50 درصد از هزینه های تحصیل دانشجویان را تأمین نماید. بنابراین دانشجویان باید بتوانند مابقی هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تأمین کنند. در برخی از مواقع دانشجویان موفق به اخذ بورسیه 100 درصد می شوند که در این حالت، تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان تأمین خواهد شد؛ اما دریافت بورسیه تحصیلی مساله ای قطعی نخواهد بود و بستگی به رزومه شخص دانشجو دارد. این کشور دارای بورسیه های تحصیلی متفاوتی است که دانشجویان می توانند با توجه به نیاز خود برای یکی از انواع آن اقدام نمایند. برخی از بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی از قرار ذیل است:

 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی سئول
 • بورسیه تحصیلی Yonsei
 • بورسیه تحصیلی Kaist
 • بورسیه تحصیلی مطالعات هنکوکو

تحصیل در کره جنوبی

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

هزینه تحصیل و زندگی در کره جنوبی

اشخاصی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند باید قبل از هر اقدامی برای اخذ پذیرش و ویزای این کشور، از هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی اطلاع داشته باشند. در این بخش از مقاله، هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی را بررسی می نماییم. کشور کره جنوبی در مقایسه با بسیاری از کشورها از هزینه های بسیار بالایی برای تحصیل و زندگی برخوردار است. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور را دارند به مراتب دارای هزینه بالاتری خواهند بود. جدول زیر هزینه های تحصیل در کره جنوبی را نشان می دهد.

 

مقطع تحصیلی

شهریه به دلار آمریکا

مدارس

10.000 تا 35.000 دلار

کارشناسی

5000 تا 10.000 دلار

کارشناسی ارشد

6000 تا 18000 دلار

دکترا

4000 تا 7000 دلار

 

هزینه زندگی در کره جنوبی یکی دیگر از مواردیست که باید مورد بررسی قرار گیرد. کره جنوبی در زمره کشورهاییست که از هزینه زندگی بالایی نسبت به بسیاری از کشورها برخوردار است و گاهاً دانشجویان ممکن است هزینه ای در حدود 1000 دلار آمریکا در ماه را داشته باشند. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید از هزینه های زندگی در این کشور به صورت جزیی اطلاع داشته باشید. در جدول زیر، هزینه برخی از اقلام و خدمات در کره جنوبی به نمایش درآمده است.

 

موارد

هزینه ها به وون

هزینه ها به دلار آمریکا

رستوران ارزان قیمت

8.000.00

6.51 $

غذا در مک دونالد

6.500.00

5.29 $

کاپوچینو

4.484.88

3.65 $

یک بطری کوکا کولا

1.656.29

1.35 $

یک بطری آب معدنی

900.30

0.73 $

1 لیتر شیر

2.478.91

2.02 $

1 کیلوگرم برنج

4.299.98      

3.50 $

12 عدد تخم مرغ

3.173.14      

2.58 $

1 کیلوگرم پنیر

20.031.56

16.29 $

1 کیلوگرم فیله مرغ

10.567.38

8.59 $

1 کیلوگرم گوشت گاو

31.518.06

25.63 $

1 کیلوگرم گوجه فرنگی

6.770.73      

5.51 $

1 کیلوگرم سیب زمینی

4.441.50

3.61 $

1 کیلوگرم پیاز

3.116.11

2.53 $

 

در جدول زیر می توانید هزینه های مربوط به اجاره ملک و یا خرید ملک در کره جنوبی را نیز مشاهده نمایید.

 

موارد

هزینه ها به وون

هزینه ها به دلار آمریکا

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

709.368.26

574.70 $

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

471.364.36

381.88 $

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1.893.044.42

1.533.66 $

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1.065.490.20

863.21 $

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

14.038.368.62

11.373.27 $

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

7.126.765.06

5.773.79 $

تحصیل در کره جنوبی

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

کار دانشجویی در کره جنوبی

به طور قطع دانشجویانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند به دنبال انجام کار دانشجویی در کره جنوبی نیز هستند تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند. دانشجویان با اخذ ویزای تایپ D که همان ویزای دانشجویی می باشد می توانند اقامت موقت بلند مدت دریافت کنند که در این صورت اجازه کار در طول تحصیل خود را نیز خواهند داشت. اما دریافت اجازه کار در این کشور، قوانین خاص خود را دارد که دانشجویان باید از آن اطلاع داشته باشند. دانشجویانی که از طریق تحصیل وارد این کشور می شوند، امکان کار تا 6 ماه اول را نخواهند داشت؛ اما پس از آن می توانند اجازه کار در کره جنوبی را دریافت نموده و مشغول به کار شوند. دانشجویان در طول تحصیل خود اجازه کار به صورت محدود و پاره وقت را خواهند داشت. اجازه کار برای دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی آنها متفاوت می باشد؛ اما به طور معمول دانشجویان اجازه کار در حدود 20 ساعت در هفته را دارند که می توانند بخشی از هزینه های خود را تأمین نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع دکترا اجازه کار به صورت 30 ساعت در هفته را خواهند داشت. نکته بسیار مهمی که در مورد کار دانشجویی در کره جنوبی وجود دارد این است که اداره کار این کشور به دانشجویان مجوز کار در مشاغل محدود مانند نیروی خدماتی، کارآموزی، کار در رستوران ها، کار در فروشگاه ها و... را می دهد و دانشجویان در اینگونه مشاغل اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهند داشت. اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارید بهتر است از قوانین اکثر کشورها اطلاع داشته باشید تا بتوانید با آگاهی از قوانین بهترین کشور را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما، تهیه و مشاهده ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت است تا بتوانید با استفاده از آن، از قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف اطلاع داشته باشید.

گام به گام تا اخذ اقامت

از دیگر محصولات بی نظیر موسسه ملک پور که در زمینه کار و کاریابی تهیه شده است، محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور می باشد. این محصول توسط مدیر موسسه ملک پور تهیه شده و اطلاعات کاملی را در اختیار متقاضیان کار در خارج از کشور قرار می دهد.

 

کار در جمهوری چک

شرایط اخذ ویزای همراه کره جنوبی

اشخاص متأهلی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند، به طور قطع در اندیشه اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده خود نیز هستند تا بتوانند همسر و فرزندان خود را نیز همراه داشته باشند. دانشجویان متأهلی که ویزای تحصیلی کره جنوبی را اخذ می نمایند این امکان را دارند که برای اعضای خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر 20 سال، درخواست ویزای همراه دهند. در این صورت همراهان می توانند ویزای F3 را اخذ نمایند. نکته بسیار مهمی که در مورد ویزای همراه باید بدانید این است که مدت ویزای همراه بستگی به ویزای شخص اصلی دارد و تا مدت زمانی که فرد اصلی ویزا داشته باشد، همراهان وی نیز می توانند در کنار متقاضی اصلی حضور داشته باشند. به منظور دریافت ویزای همراه بایستی مدارک زیر را ارائه نمایید.

 • تکمیل و ارائه فرم F3
 • ارائه پاسپورت اشخاص همراه
 • ارائه عکس همراهان
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه سند ازدواج

معرفی دانشگاه های برتر کره جنوبی

همانطور که می دانید برای متقاضیان تحصیل در کره جنوبی، دانستن برترین دانشگاه های این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این کشور با داشتن بهترین دانشگاه ها و همچنین سطح علمی بالا مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان می باشد. دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های این کشور را دارند می توانند در بسیاری از رشته ها مانند انواع رشته های مهندسی، پزشکی، رشته های مدیریت، انواع رشته های هنر و... تحصیل نمایند. به همین دلیل در این بخش از مقاله به معرفی دانشگاه های برتر کره جنوبی می پردازیم تا با اطلاع از شرایط هر دانشگاه بتوانید برای تحصیل خود در این کشور اقدام داشته باشید.

 

اسامی دانشگاه

رتبه در کشور

رتبه در جهان

دانشگاه ملی سئول

1

116

Korea Advanced Institute of Science & Technology KAIST

2

204

Korea University        

3

285

Yonsei University       

4

287

دانشگاه هانیانگ 

5

385

Sungkyunkwan University      

6

428

Pohang University of Science & Technology

7

481

Kyungpook (Kyungbook) National University   

8

529

Pusan National University      

9

545

Chung Ang University

10

583

تحصیل در کره جنوبی

دانشگاه بین المللی بازرگانی سولبریج

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی

اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید باید بدانید که تهیه و جمع آوری مدارک یکی از مهمترین مواردی است که دانشجویان باید رعایت نمایند؛ چرا که اگر مدارک تحصیلی شما به صورت ناقص ارائه گردد، ممکن است با نقصی مدارک و یا در برخی از مواقع با ردی ویزای این کشور مواجه شوید. بنابراین جمع آوری و تهیه مدارک یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در اخذ پذیرش و ویزا می باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه و جمع آوری شده است. بنابراین هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون اجازه، حرام و غیرقانونی می باشد. در ذیل این مطلب، به معرفی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی می پردازیم.

 • ارائه پاسپورت شخص متقاضیتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات هر کدام
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه مدارک هویتی شخص متقاضی
 • تکمیل و ارائه فرم ویزا
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه شخص متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کره جنوبی

دریافت اقامت و تابعیت برای دانشجویانی که از طریق تحصیل در کره جنوبی وارد این کشور می شوند، یکی از مهمترین موارد به حساب می آید. به طور معمول افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، در اندیشه دریافت اقامت و تابعیت از آن کشور نیز هستند. به همین دلیل در این مقاله به وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کره جنوبی می پردازیم. جالب است که بدانید کشور زیبای کره جنوبی جزو کشورهای مهاجرپذیر محسوب نمی شود و تعداد افرادی که به این کشور مهاجرت می نمایند بسیار اندک هستند. اگر از طریق تحصیل در کره جنوبی وارد این کشور می شوید باید بدانید که پس از تحصیل خود و در صورتی که بتوانید کار متناسب را بدست آورید که امکان پرداخت بیمه و مالیات برای شما وجود داشته باشد، می توانید با گذشت 3 سال از زندگی و کار در این کشور به اقامت دائم دست یابید. مطابق با قوانین کره جنوبی اشخاصی می توانند پاسپورت این کشور را اخذ نمایند که به مدت 5 سال در این کشور زندگی و کار کرده باشند؛ یعنی به مدت 5 سال از اقامت دائم آنها در این کشور گذشته باشد. در این صورت می توان درخواست پاسپورت این کشور را مطرح کرد. اما نکته مهم در اخذ پاسپورت کره جنوبی این است که اشخاص متقاضی باید به زبان کره ای تسلط کافی داشته باشند. همچنین بایستی از قوانین و فرهنگ این کشور نیز اطلاع داشته و بتوانید در آزمون کتبی و شفاهی این کشور نمره مورد قبول را بدست آورید. در این صورت می توانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید. همانظور که گفته شد این کشور جزو کشورهای مهاجرپذیر محسوب نمی شود و اشخاصی که قصد تحصیل و کار در این کشور را دارند، با هزینه های بالای زندگی و تحصیل در این کشور مواجه می شوند که گاهاً با انجام کار دانشجویی نیز امکان تأمین هزینه ها وجود ندارد. چنانچه قصد اخذ اقامت و تابعیت دوم را دارید می توانید کشوری را انتخاب نمایید که امکان اخذ اقامت و تابعیت آن به راحتی برای شما فراهم شده و هزینه تحصیل و زندگی در آن مقرون به صرفه باشد. کشورهایی مانند اتریش، آلمان، نروژ، هلند، دانمارک، فنلاند و... از این دست کشورها می باشند که از هزینه های تحصیل و زندگی مناسبی نیز برخوردار هستند.


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام شرایط تحصیل در کره برای مقظع دکترا چیه؟ نیاز به مدرک زبان دارم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ:


سوالات متداول راجع به تحصیل در کره جنوبی

✅ آیا با تحصیل در کره جنوبی می توان به اقامت و تابعیت این کشور دست یافت؟

دانشجویان پس از تحصیل در این کشور در صورتی که بتوانند وارد بازار کار شده و بیمه و مالیات پرداخت نمایند، می توانند به اقامت و تابعیت کره جنوبی دست یابند.

✅ آیا تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس کره جنوبی امکان پذیر است؟

در کشور کره جنوبی و در مقطع لیسانس، تحصیل به زبان کره ای می باشد؛ اما در برخی از رشته ها می توان به زبان انگلیسی نیز تحصیل کرد.

✅ آیا امکان اشتغال به کار دانشجویی در کره جنوبی وجود دارد؟

بله؛ دانشجویان می توانند در حین تحصیل، مشغول به کار در مشاغل محدود و مشخص شوند.

✅ هزینه تحصیل در کره جنوبی چه مقدار است؟

تحصیل در کره جنوبی نسبت به بسیاری از کشورها بالاست. به طور میانگین هزینه تحصیل در مدارس کره جنوبی، سالیانه 10 تا 35 هزار دلار، در مقطع کارشناسی 5 تا 10 هزار دلار، در مقطع کارشناسی ارشد 6 تا 18 هزار دلار و در مقطع دکترا 4 تا 7 هزار دلار می باشد.


_____________ نکته پایانی تحصیل در کره جنوبی_____________

در این مقاله شرایط تحصیل در کره جنوبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین رشته های تحصیلی در کره جنوبی و شروع سال تحصیلی و تحصیل دکترا در کره جنوبی بررسی شد تا اشخاصی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند از شرایط و هزینه تحصیل در کره جنوبی اطلاع داشته و بتوانند با دانستن قوانین، به راحتی برای این کشور اقدام نمایند. قطعاً تحصیل در کره جنوبی دربردارنده هزینه های بسیاری است که شخص دانشجو باید آن را متحمل شود؛ اما این کشور نیز مانند بسیاری از کشورها دارای بورسیه تحصیلی نیز می باشد. دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی، شرایط و قوانین خاص خود را دارد که باید آن ها را رعایت نمایید. در صورتی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی را دارید می توانید آخرین قوانین آن یعنی بورسیه تحصیلی کره جنوبی 2020 را مطالعه کنید. برای تحصیل در کره جنوبی، دانستن شروع سال تحصیلی یکی از مهمترین موارد محسوب می شود؛ چرا که دانشجویان باید چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی، اقدام به اخذ پذیرش و سپس ویزا نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین بررسی شرایط خود در مورد تحصیل در کره جنوبی می توانید با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در پایان مقاله مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آرمان مهدوی
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله عالیتون، خواستم بپرسم آیا میشه برای تحصیل در کره جنوبی در مقطع لیسانس بورسیه دریافت کرد و برای این منظور حتما باید زبان کره ای بلد باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف دانستن زبان کره ای بورسیه اهدا نمی شود و در مقطع لیسانس اکثر کورس ها به زبان کره ای است و برای پذیرش حتما باید از مدرک زبان B2 کره ای داشته باشید. شرایط عمومی بورسیه هم علاوه بر زبان داشتن مقاللت علمی معتبر و سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. موفق باشید.
شقايق
سلام وقتتون بخير تحصيل در كره جنوبي با زبان انگليسي آيا امكان پذير مي باشد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله قطعا امکان پذیر می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر طبق رزومه شما لطفا با با موسسه تماس حاصل فرمایید.
zahra9999
سلام ببخشید آیا رشته زبان انگلیسی در دانشگاه های کره در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا بورسیه دارن؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت دریافت بورسیه در مقطع دکتری و تحت شرایطی من جمله داشتن نمره زبان (آیلتس ۷ به بالا)،رزومه تحصیلی و کاری قوی،داشتن مقالات ISI و یافت سوپروایزر امکان پذیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان می‌توانید روی خطوط موسسه تماس برقرار بفرمایید.پیروز باشید.
سارا موسوی
سلام خسته نباشید، رشته ی ادبیات زبان انگلیسی هست در دانشگاه های کره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله شما میتوانید با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را برای مهاجرت به کشورهای تاپ، به صورت کامل بررسی کنند
مشاوره رایگان