ویزای تحصیلی لهستان

14 دی 1401 بدون نظر

ویزای تحصیلی لهستان

تمامی مطالب این مقاله درباره موضوع اصلی ویزای تحصیلی لهستان، هزینه تحصیل در لهستان و شرایط سنی تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان می باشد. در ادامه تصمیم داریم شما را با رتبه بالاترین و بهترین دانشگاه های لهستان آشنا کنیم و شرایط اخذ ویزای تحصیلی لهستان را برایتان بازگو کنیم. قطعاً اگر دانشجوی متقاضی ادامه تحصیل در لهستان می باشید، با سوالات متعددی روبرو می شوید از جمله این که: آیا اخذ ویزای تحصیلی لهستان بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر می باشد؟ آیا امکان تحصیل رایگان در لهستان برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ آیا می‌توان تحصیل در بهترین دانشگاه های لهستان را تجربه کرد؟ هزینه تحصیل در لهستان سالانه چقدر است؟ شما متقاضیان محترم قطعاً با مطالعه این مقاله به پاسخ این سوالات و سوالات ذهنی خود را در خصوص تحصیل در دانشگاه های لهستان و ویزای تحصیلی لهستان دست خواهید یافت. مؤسسه مشاوره ای MIE همواره سعی دارد تا اطلاعات جدیدی را در خصوص مهاجرت تحصیلی به لهستان در اختیار شما سروران گرامی قرار دهد. متقاضیان این امر می‌توانند از طریق تماس تلفنی با کارشناسان این مؤسسه مشاوره رایگان داشته باشند.

موضوعات قابل بحث در مقاله پیش رو درخصوص ویزای تحصیلی لهستان عبارتنداز:

 • شرایط ویزای تحصیلی لهستان
 • مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی لهستان در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی لهستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی لهستان در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی لهستان
 • هزینه‌ های زندگی و تحصیل در لهستان
 • اجازه کار دانشجویی در لهستان
 • بررسی ویزای همراه دانشجو در لهستان
 • معرفی دانشگاه های برتر لهستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی لهستان
 • شرایط کار پس از تحصیل لهستان
 • اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در لهستان
 • نتیجه گیری در خصوص ویزای تحصیلی لهستان

تحصیل در مدارس کاناداشرایط ویزای تحصیلی لهستان

لهستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که به دلیل ارائه آموزش ارزان و به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی در شهرهای مختلف جهت مهاجرت تحصیلی بسیار مناسب می باشد. دانشجویان می توانند تحصیلات مقطع دانشگاهی خود را با پرداخت هزینه بسیار کم در لهستان به پایان برسانند و صاحب مدرک تحصیلی از اکشوری شوند که در کل اتحادیه اروپا معتبر است. به منظور تحصیل در لهستان نیازی نیست که بخواهید مدرک زبان بسیار بالایی ارائه دهد. زیرا دانشگاه‌ های این کشور مدرک زبان با سطح پایین را نیز می پذیرند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

 

مؤسسات و دانشگاه هایی که در این کشور قرار دارند، به نوبه خود به دلیل ارائه آموزش عالی رتبه های جهانی بالایی را به خود اختصاص داده اند. کشور لهستان به تمامی دانشجویانی که مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه های معتبر این کشور اخذ نموده باشند، اجازه می‌ دهد پس از فارغ‌التحصیلی تا ۲ سال و یا ۳ سال در لهستان اقامت داشته باشند و در جستجوی کار مرتبط با مدرک تحصیلیشان باشند. در ادامه به بررسی جزئیات تحصیل و کار پس از تحصیل در کشور لهستان خواهیم پرداخت.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل در مدارس

کودکان لهستانی همانند کودکان ایرانی از سنین ۷ سالگی به مدرسه می روند به عبارتی کودکان وارد مقطع دبستان می‌ شوند و تحصیل در مقطع مدارس آنان تا سن ۱۸ سالگی ادامه دارد. برخی از والدین فرزندانشان را در سن ۶ سالگی در پیش دبستان ثبت نام می‌ کنند. دوره‌ های پیش دبستانی سبب می‌ شود تا کودکان با محیط مدرسه و کتاب درسی آشنا شوند. دانش آموزان پس از دوره پیش دبستانی به ترتیب وارد مقطع ابتدایی و دبیرستان می‌ شوند. اساتید در مقطع دبیرستان دروسی نظیر: تاریخ، زبان خارجی، زبان لهستانی، ریاضی، نجوم و چند درس دیگر را به دانش آموزان آموزش می دهند و در پایان سال از آنان امتحان می گیرند. پس از پایان مقطع دبیرستان برخی از دانش‌آموزان وارد دانشگاه ها یا مدارس فنی لهستان می‌ شوند. ولی متاسفانه بعضی از آنان دیگر تمایلی به تحصیل در دانشگاه‌ ها ندارند و در پایان مقطع دبیرستان ترک تحصیل می‌ کنند. دانشجویانی که وارد مدارس فنی و حرفه‌ ای لهستان می‌ شوند در دوره های دو ساله شرکت می‌ کنند. پس از اتمام این دوره ها به آنان مدارکی داده می‌ شود که زمینه ورود آنان به بازار کار لهستان در مشاغلی همچون فروشندگی، حسابداری و یا مکانیکی می باشد.

 

نام مدارس

شهریه

مدرسه انگلیس تیمز

35900 الی 54900

مدرسه آمریکایی ورشو

50591 الی 96380

مدرسه بین المللی اروپا ورشو

29200 الی 46000

مدرسه ویلی برانت ورشو

25830

مقدماتی انگلیسی

16500 الی 27000

مدرسه بین المللی مریدین

36000 الی 40500

ویزای تحصیلی لهستان در مقطع کارشناسی

تحصیلات مقطع کارشناسی شما در کشور لهستان پس از ۳ سال و در برخی از گرایش‌ ها، پس از ۴ سال به اتمام می‌ رسد. دانشگاه های لهستان به دلیل ارائه دوره های تحصیلی ارزان و مقرون به صرفه جهت تحصیل در مقطع کارشناسی و یا مقاطع دیگر بسیار مناسب می باشند. بعلاوه پایین بودن هزینه های زندگی بر محبوبیت هرچه بیشتر کشور لهستان افزوده است. دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی به دو زبان انگلیسی و لهستانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. شما با توجه به سطح زبانی که دارید می توانید برنامه های تحصیلی را به یکی از این دو زبان انتخاب کنید ولی به دلیل این که یادگیری زبان لهستانی بسیار سخت می باشد و این زبان خارج از کشور لهستان هیچ کاربردی ندارد، توصیه می گردد به زبان انگلیسی که در سراسر دنیا شناخته شده است تحصیل نمایید. برای این که دانشگاه شما را در این مقطع ثبت نام کند، بایستی آیلتس ۵ و در بعضی رشته‌ ها آیلتس ۵.۵ ارائه دهید. البته اگر سطح زبان شما پایین می باشد، می توانید در دوره‌ های زبانی که قبل از دوره اصلی به منظور تقویت سطح زبان دانشجویان برگزار می‌ شود، شرکت کنید. هزینه دوره های زبان انگلیسی ۳۵۰۰ یورو و هزینه دوره های زبان لهستانی ۲۵۰۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است تحصیل در لهستان بدون ارائه مدرک زبان نیز امکان پذیر است. به این صورت که مسئولین دانشگاه با شخص متقاضی مصاحبه می‌ کنند، اگر شخص در مصاحبه قبول شود دیگر از او مدرک زبان نمی خواهند. حسابداری، روابط بین‌الملل، کامپیوتر و چندین رشته دیگر به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه می‌ شوند.

ویزای تحصیلی لهستان در مقطع کارشناسی ارشد

تمامی دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه های لهستان در مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله، ۱.۵ ساله و در بعضی رشته ها ۱ ساله فارغ‌التحصیل می‌ شوند. دانشگاه های لهستان دانشجویان مقطع فوق لیسانس را زمانی ثبت‌ نام می‌ کنند که آنان مدرک زبان سطح آیلتس ۶ ارائه دهند. دانشجوی متقاضی در صورت نیاز به افزایش مهارت سطح زبان خود در این مقطع نیز می‌ تواند با دوره زبان مشروط به دوره اصلی وارد کشور لهستان شود. هزینه این دوره ها به زبان انگلیسی ۳۵۰۰ یورو به زبان لهستانی ۲۵۰۰ یورو می باشد. رشته هایی نظیر: اقتصاد، مهندسی، مدیریت و حسابداری از جمله رشته هایی هستند که در این مقطع ارائه می‌ شوند. دانشجویان باید سالانه ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو شهریه تحصیل بپردازند. البته شهریه برخی از رشته‌ ها کمی گران است. به عنوان مثال هزینه رشته مدیریت بازرگانی سالانه ۸ هزار یورو می باشد. دانشگاه های این کشور متقاضیانی که گپ تحصیلیشان بیش از ۵ سال باشد را ثبت نام نمی کنند.

ویزای تحصیلی لهستان در مقطع دکترا

معمولاً سه سال طول می‌ کشد تا تحصیلات شما در مقطع دکترا به پایان برسد. برای این که بتوانید به منظور تحصیل در این مقطع به لهستان مهاجرت کنید و ویزای تحصیلی لهستان را اخذ نمایید، بایستی ابتدا یک استاد راهنما پیدا کنید. پس از یافتن استاد راهنما موظف هستید پروپوزال تحقیقاتی، مقالات، آیلتس۶.۵ و یا ۷ را برای استاد راهنمای خود ارسال کنید. اگر سوپروایزر مدارک شما را تایید کرد، می توانید با پرداخت سالانه ۳ تا ۶ هزار یورو به منظور تحصیل به لهستان سفر کنید. بهتر است برای تحصیل در لهستان بیش از هفت سال گپ تحصیلی نداشته باشید.

بورسیه تحصیلی لهستان

لهستان به دانشجویان مقطع دکترا بورسیه تحصیلی اعطا می‌ کند. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورتی که نشان دهند برتری علمی بسیار قوی دارند ممکن است، برخی از بورسیه ها به آنان اعطا شود. مبلغی برخی از بورسیه ها کم است و تنها قسمتی از هزینه تحصیل دانشجو را پوشش می‌ دهد. ولی مبلغ بعضی از بورسیه ها بالا می باشد و علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی دانشجویی را نیز پوشش می‌ دهد. بورسیه ها در کشور لهستان به دو دسته تقسیم می شوند. بعضی از آن ها تنها به دانشجویانی تعلیق می‌ گیرد که شهروند یک کشور خاص می باشند و کشور آنان رابطه علمی با لهستان دارد. این بورسیه‌ ها دولتی هستند ولی بعضی دیگر از بورسیه ها در هر ۳ مقطع دانشگاهی به دانشجویان برتر اعطا می شوند. در جدول زیر نام چند بورسیه تحصیلی را ذکر نمودیم.

 

بورسیه

مبلغ زلوتی

مقطع

بورسیه دانشگاه swps

به اندازه شهریه

کارشناسی

بورس تحصیلی دانشگاه لازارسکی

تا 20000

کارشناسی و کارشناسی ارشد

بورسیه دولتی

ماهانه 2200

کارشناسی ارشد

دانشگاه صنعتی گدانسک

ماهانه 2000

دکترا

هزینه‌ های زندگی و تحصیل در لهستان

همانطور که خاطرنشان کردیم؛ شهریه تحصیل و هزینه های زندگی در کشور لهستان به نسبت کشورهای دیگر کم می باشد. در موضوعات فوق هزینه های تحصیل در هر ۳ مقطع دانشگاهی و همچنین هزینه‌ های دوره زبان را بیان نمودیم. به طور کلی دانستیم که برای مقطع لیسانس ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو، برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو و برای مقطع دکترا ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو می بایست سالانه شهریه تحصیل پرداخت کنید. هزینه های دوره زبان انگلیسی ۳۵۰۰ یورو و هزینه دوره های زبان لهستانی ۲۵۰۰ یورو می باشد. هزینه های زندگی در این کشور نیز مقرون به صرفه است. بدین صورت که هزینه های زندگی یک دانشجو به طور متوسط ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه است. جدول زیر را برای درک بهتر شما عزیزان از هزینه های زندگی در لهستان طراحی نمودیم.

 

موارد

هزینه (زلوتی)

کاپوچینو

8.86

شیر لیتری

2.61

برنج کیلویی

3.67

نان 500 گرم

3.14

پنیر محلی کیلویی

24.07

تخم مرغ 12 عدد

7.91

گوشت گاو کیلویی

34.05

گوشت مرغ کیلویی

16.69

موز کیلویی

4.65

سیب کیلویی

3.47

پرتقال کیلویی

5.11

پیاز کیلویی

3.02

سیب زمینی کیلیویی

2.6

گوجه فرنگی کیلویی

6.25

تاکسی یک کیلو متر

9.4

باشگاه تناسب اندام یک ماه

103.21

اجاره آپارتمان شهری 1 خواب

2146.34

اجاره آپارتمان شهری 3 خواب

3762.17

اجاره آپارتمان برون شهری 1 خواب

1668.07

اجاره آپارتمان برون شهری 3 خواب

2856.10

اجازه کار دانشجویی در لهستان

معمولا اکثر کشورها به دانشجویان خارجی اجازه کار ضمن تحصیل را می‌ دهند. ولی کشور لهستان برخلاف کشورهای دیگر به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه مشغول شدن به کار نیمه وقت را نمی دهد. تنها دانشجویان دکترا می‌ توانند در صورت تمایل و بدون دریافت اجازه کار مشغول به کار دانشجویی در این کشور شوند. این قانون برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا تعیین شده است. بنابراین دانشجویان بین‌المللی در نظر داشته باشند که باید بدون کار دانشجویی از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود برآیند. دانشجویان دکترا حق ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.

بررسی ویزای همراه دانشجو در لهستان

افرادی که در اخذ ویزای تحصیلی لهستان و پروسه مهاجرت تحصیلی به این کشور موفق شوند و اقامت بلند مدت این کشور را به دست آورند، می توانند برای شریک زندگی و فرزندان خود برای ویزای الحاق خانواده اقدام کنند. طبق قوانین این کشور و دیگر کشورها به شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال همراه می گویند. برای این که مراحل درخواست ویزای شما به خوبی پیش رود، باید نشان دهید که شرایط مالی خوبی دارد. در واقع داشتن پتانسیل مالی یکی از شروط اولیه برای الحاق خانواده می باشد. این مقاله توسط موسسه ملک پور با تلاش و تحقیقات فراوان به صورت یک پارچه به تحریر درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن از لحاظ حقوقی جرم محسوب می شود.

معرفی دانشگاه های برتر لهستان

در عناوین فوق مقاله ویزای تحصیلی لهستان، توضیحات مورد نیاز برای ارتباط با تحصیل در لهستان را توضیح دادیم. در این قسمت سعی داریم شما را با دانشگاه‌ های کشور لهستان آشنا نماییم. انتخاب یک دانشگاه خوب یکی از موارد قابل توجه به جهت تحصیل در لهستان می باشد. در جدول زیر به معرفی چند دانشگاه رنک بالای لهستان پرداخته ایم.

 

دانشگاه

رتبه بندی QS 2020

رتبه بندی 2020

 رتبه بندی ARWU 2019

دانشگاهJagiellonian

338

601

301

دانشگاه ورشو

349

601

401

دانشگاه صنعتی ورشو

521

1001

801

دانشگاه آدام میکیویچ پوزنان

801

801

701

دانشگاه علم و صنعت

801

1001

601

دانشگاه صنعتی کراکو

801

-

-

دانشگاه صنعتی گدانسک

801

801

-

دانشگاه صنعتی لودز

801

1001

-

دانشگاه Nicolaus

801

1001

901

دانشگاه صنعتی پزنان

801

-

-

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی لهستان

مدارکی که به منظور تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی لهستان، بایستی از سوی متقاضیان این امر ارائه شود به شرح زیر می باشد:

تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه رزومه
 • پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • اثبات محل اقامت
 • ارائه نامه بانکی
 • پر کردن فرم آنلاین درخواست ویزا
 • ارائه عکس پاسپورتی

شرایط کار پس از تحصیل لهستان

یکی از فاکتور های اساسی دانشجویان متقاضی، دریافت مجوز کار پس از پایان تحصیل در کشور لهستان می‌ باشد. در واقع دانشجویان قصد دارند پس از این که مدرک خود را از یکی از دانشگاه های معتمد لهستان دریافت کردند، در این کشور بمانند و اقامت کاری دریافت کنند. کشور لهستان به دانشجویان خارجی فارغ التحصیل اجازه سکونت در یکی از شهرهای لهستان به مدت ۲ تا ۳ سال را می دهد. لازم به ذکر است؛ دانشجوی متقاضی باید نشان دهد که پتانسیل مالی لازم را به منظور زندگی در لهستان در طول مدت ۲ تا ۳ سال را دارد و نیاز به حمایت دولت این کشور ندارد. بهتر است برای کاریابی به کشورهای پیشرفته تری نظیر: آلمان، اتریش و یا کانادا بروید. از آن جا که دانشجویان قبل از کاریابی در لهستان نرخ بیکاری این کشور را بررسی می‌ کنند، نمودار زیر را ترسیم نموده ایم.

با توجه به نمودار زیر نرخ بیکاری لهستان 6.5 است. برای داشتن مهاجرت موفق به توصیه می‌ گردد، محصول مسیر سبز مهاجرت را از سایت موسسه ملک پور خریداری نمایید. شما با مشاهده این محصول با ۷ دسته بندی مهاجرت و با تمامی قوانین کشور های برتر آشنا می شوید.

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در لهستان

امکان درخواست پاسپورت لهستان در صورتی وجود دارد که ۳ سال پس از دریافت کارت اقامت دائم در این کشور حضور به عمل آورید. یکی از شروط اولیه برای دریافت کارت اقامت دائم لهستان کاریابی در این کشور می باشد. شما باید ۵ سال به طور مداوم در این کشور مشغول به کار شوید تا کارت اقامت دائم برایتان صادر شود. یکی از مزایایی که کشور لهستان در بحث دریافت تابعیت و شهروندی دارد این می باشد که تابعیت دوگانه را قبول می‌ کند. از این رو دیگر نیازی نیست که فرد متقاضی تابعیت اولیه خود را از دست دهد.


_____________نتیجه گیری در خصوص ویزای تحصیلی لهستان__________

در این مقاله به طور مختصر و مفید موضوع ویزای‌ تحصیلی لهستان، تمکن مالی ویزای تحصیلی لهستان، شرایط سنی تحصیل در لهستان و همچنین شرایط تحصیل  در لهستان بدون مدرک زبان را مورد بررسی قرار دادیم و عناوین آن نظیر: تحصیل ارزان در لهستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی لهستان را نیز بررسی نمودیم. با توجه به آن چه در مطالب این مقاله بیان شد آگاه شدیم که، هزینه های زندگی در شهر های لهستان و شهریه تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور بسیار ارزان است. بنابراین لهستان می تواند کشور مناسبی جهت تحصیل باشد. لهستان به دانشجو فارغ التحصیل حق ماندن به مدت دو تا سه سال را می‌ دهد. دانشجو در این مدت باید به دنبال کار مناسب باشد. پایین بودن نرخ بیکاری در لهستان یکی از مزیت های مهم جهت یافتن کار است. شما همراهان همیشگی می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی لهستان با کارشناسان مؤسسه مشاوره‌ای MIE تماس حاصل نمایید. مشاوره شما با کارشناسان ما رایگان است. در صورت تمایل و رضایت از مقاله ویزای تحصیلی لهستان، نظرات خود را با دادن پنج ستاره اعلام کنید.

امتیاز 2.33 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان