پاسپورت لهستان

1 دی 1401 2 نظر

پاسپورت لهستان

پاسپورت لهستان، شرایط اخذ پاسپورت کشور لهستان و روش های دریافت کارت اقامت لهستان در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است. از آن جا که کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است افراد زیادی قصد مهاجرت به لهستان را دارند و سوالات زیادی در ذهن این اشخاص به وجود می آید از جمله این سوالات: کشور لهستان چگونه کشوری است؟ از چه روش هایی می توان جهت اخذ پاسپورت لهستان اقدام کرد؟ بهترین روش مهاجرت به لهستان واخذ پاسپورت لهستان چیست؟ این مقاله توسط مشاوران متخصص موسسه ملک پور نوشته شده و به تحلیل روش های دریافت پاسپورت لهستان پرداخته شده است. امید است که در این مقاله توانسته باشیم به سوال های شما پاسخ داده باشیم. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و بهترین مسیر مهاجرت به لهستان و دریافت پاسپورت این کشور را برای خود تشخیص دهید.

 • پاسپورت لهستان و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت لهستان و اعتبار آن
 • پاسپورت لهستان و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت لهستان از طریق کار
 • پاسپورت لهستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت لهستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت لهستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت لهستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • پاسپورت لهستان و پناهندگی
 • پاسپورت لهستان و نکات مهم در باب لهستان
 • پاسپورت لهستان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت لهستان
 • پاسپورت لهستان و سخن پایانی

پاسپورت لهستان

پاسپورت لهستان و شرایط عمومی آن

جهت اخذ پاسپورت لهستان و دریافت تابعیت این کشور، متقاضیان ابتدا می بایست با این کشور آشنا شوند. کشور لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که در مرکز اروپا و هم جوار آن دریای بالتیک و کشورهای روسیه از شمال، چک و اسلواکی از جنوب، در شرق آن اوکراین و از غرب آلمان می باشد. پایتخت آن ورشو و بزرگترین شهر آن نیز شهر ورشو می باشد. جمعیت لهستان بیشتر از ۳۸ میلیون نفر و مساحت آن ۳۱۲,۶۸۵ کیلومتر مربع است. کشور لهستان به دلیل نزدیکی به دریای بالتیک آب و هوای معتدل و اقیانوسی دارد. از جمله جاذبه های گردشگری می توان به طبیعت زیبا این کشور اشاره داشت که هر ساله توریست های زیادی را روانه این کشور می کند. در کشور لهستان دادن پاسپورت از قانون اصل خون پیروی می کند ولی کودکانی که در خاک لهستان متولد شدند ولی پدر و مادر آن ها مشخص نیست نیز شهروند لهستانی محسوب خواهند شد وپاسپورت لهستان را می گیرند. البته بین اقامت دائم و دارندگان پاسپورت لهستان تفاوت است کسانی که اقامت دائم لهستان را دارند بر خلاف کسانی که پاسپورت لهستان را دارند قادر به شرکت و دادن رأی در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری نیستند. شما عزیزان می تواند با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، بهترین مسیر مهاجرت را برای خود به راحتی تشخیص دهید و پای در مسیری درست بگذارید.

پاسپورت لهستان

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت لهستان و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت لهستان را در این جا مورد ارزیابی قرار می دهیم اعتبار پاسپورت هر کشوری به این بستگی دارد که شهروندان آن کشور به چند کشور دیگر بدون ویزا می توانند سفر کنند. پاسپورت کشور لهستان نیز در دنیا در ردیف پنجم قرار دارد و دارای امتیاز 113 است. بر این اساس، شهروندان لهستانی به وسیله پاسپورت لهستان می توانند به 113 کشور بدون این که به ویزا نیاز داشته باشند رفت و آمد کنند. کشور لهستان از نظر اعتبار پاسپورت با کشورهایی نظیر جمهوری چک، اسلوونی، استونی، لتونی و مجارستان هم ردیف است. باید اضافه کرد که کسانی که پاسپورت لهستان را دارند و جزو تبعه لهستان محسوب می شوند به کلیه کشورهای عضو شنگن و عضو اتحادیه اروپا می توانند بدون نیاز به ویزا به راحتی رفت و آمد داشته باشند. ولی لهستان مانند کشورهایی چون هلند، دانمارک، آلمان و اتریش مورد توجه افراد قرار نگرفته است و شناخت افراد نسبت به کشور لهستان کمتر است.

پاسپورت لهستان و روش های اخذ پاسپورت

برای گرفتن پاسپورت لهستان، راه های متفاوتی وجود دارد که هر کدام شرایط و مراحل وقوانین مخصوص به خود را دارد و چون مهاجرت از طریق تحصیل نمی تواند منجر به اقامت شود، بنابراین گرفتن اقامت و تابعیت لهستان از طریق تحصیل امکان پذیر نمی باشد. باید به این نکته توجه کرد که شخص در صورتی از طریق تحصیل می تواند پاسپورت لهستان و حق شهروندی لهستان را بگیرد که بعد از تحصیل بتواند شغلی برای خود بیابد. مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز می تواند منجر به گرفتن پاسپورت لهستان شود. ما در ادامه، گرفتن پاسپورت لهستان را از طریق کار، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری، تحصیل و پناهندگی را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم تا متقاضیان مهاجرت به لهستان و پاسپورت لهستان بتوانند بهترین مسیر را متناسب با شرایط خود برای خود و خانواده خود پیدا کنند. برای گرفتن پاسپورت لهستان مدارک زیر مورد نیاز است:

 • عکس
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک اقامت قانونی ازلحظه ورود به کشور لهستان
 • درآمد مناسب
 • دوره های بیمه متقاضی
 • تسلط کامل به زبان لهستانی و وضعیت تاریخی و سیاسی لهستان

پاسپورت لهستان از طریق کار

پاسپورت لهستان

اخذ پاسپورت لهستان از طریق کار یکی از ۶ روش مهاجرتی است که شخص برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهد تا آینده ای متفاوت را برای خود رقم زند. پرداختن به مشاغل لهستان، برای افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از کشورهای ایرلند و سوئد زندگی می کنند نیاز به دریافت مجوز کار دارد. مانند دیگر کشورها، برای گرفتن ویزای کاری در لهستان نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و رزومه کاری دارد که از طریق سایت های اداره کار این کشور انجام می شود و یا از طریق ارتباط مستقیم با کارفرما می باشد که اجازه کار را دریافت می کنند. بعد از دریافت پیشنهاد کار باید برای گرفتن ویزا به سفارت مراجعه کرد. شخص بعد از گذشت یک سال از اقامت کاری او در لهستان می تواند اقامت خود را تمدید کند و بعد از ۳ سال می تواند برای اقامت لهستان به صورت دائم درخواست بدهد. سپس با کار به مدت ۵ الی ۶ سال به صورت مداوم می تواند پاسپورت لهستان را اخذ کند. نمودار روبرو نرخ بیکاری کشور لهستان را در سال های گذشته نشان می دهد. طبق نمودار، در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در کشور لهستان حدود 3٪ بوده که نرخ بسیار خوبی می باشد.

پاسپورت لهستان

کار در لهستان

پاسپورت لهستان از طریق تحصیل

یکی از نکته های مهم در کشور لهستان این است که تحصیلات و سطح سواد در میان مردم این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است؛ ولی شخص نمی تواند از طریق مهاجرت به لهستان و تحصیل اقامت دائم لهستان را اخذ کند. فرد در صورت پیدا کردن کار بعد از پایان تحصیلات می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کند و درست بعد از گذشت مدت زمان ۵ الی۶ سال برای اخذ پاسپورت لهستان درخواست بدهد. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع لیسانس را در این کشور دارند، می بایست مدارک اتمام تحصیل در مقاطع قبلی خویش را حتماً به همراه داشته باشند. تحصیل در لهستان برای دانشجویان مقطع کارشناسی به مدت ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. در صورت داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ تدریس در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی انجام می شود. هزینه تحصیل در این مقطع معمولاً بین ۲ الی۶ هزاریورو متغیر می باشد. در این مقطع دانشجو به مدت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار دارد. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع فوق لیسانس را در این کشور دارند، بایستی به این نکته توجه نمایند که گپ تحصیلی بین مقطع لیسانس و فوق لیسانس آن ها از زمان دریافت مدرک لیسانس باید کمتر از 7 الی 8 سال باشد و می بایست حتماً این فاصله را  با سابقه کار مرتبط توجیه نمایند. مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور ۱ الی ۲ سال می باشد که متناسب با رشته و نوع دانشگاه تفاوت هایی دارد. در این کشور تدریس در مقاطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. در جدول زیر نام تعدادی از دانشگاه های برتر لهستان آورده شده است. مطالبی که در این مقاله آورده شده اند توسط موسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیرقانونی است.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

Jagiellonian University

۸۰۱-۱۰۰۰

University of Warsaw

۸۰۱-۱۰۰۰

Adam Mickiewicz University

+۱۰۰۱

AGH University of Science and Technology

+۱۰۰۱

Warsaw University of Technology

+۱۰۰۱

University of Gdańsk

+۱۰۰۱

Gdańsk University of Technology

+۱۰۰۱

University of Łódź

+۱۰۰۱

Łodz University of Technology

+۱۰۰۱

Nicolaus Copernicus University in Toruń

+۱۰۰۱

University of Silesia in Katowice

+۱۰۰۱

پاسپورت لهستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لهستان و گرفتن پاسپورت لهستان از طریق سرمایه گذاری، به منظور جذب سرمایه خارجی و در مقابل آن اخذ اقامت و شهروندی توسط شخص سرمایه گذار می باشد. سرمایه گذار می تواند از طریق خرید ملک تجاری ومسکونی، خرید اوراق بانکی و یا ثبت شرکت سرمایه گذاری کند تا بتواند اقامت لهستان را اخذ کند. افراد می توانند با پرداخت هزینه های مربوط به اجاره دفتر و حساب داری یک شرکت تجاری را ثبت کنند که شرکت ها به صورت شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه حدود ۱۴۰۰ یورو شرکت سهامی عام با سرمایه حداقل ۱۰۰۰۰۰ یورو و شرکت سهامی خاص باسرمایه حدود ۱۴۰۰۰ می باشد که شخص باید بیزنس پلن یا نقشه کاری خود رانیز ارائه دهد. این نوع سرمایه گذاری شرط حضور ندارد و می توان یک نماینده که شرایط اقامت در لهستان را دارد انتخاب کند که ابتدا یک اقامت یک ساله می دهند که می شود آن را تمدید کرد و پس از سه بار تمدید می تواند اقامت دائم لهستان را بگیرد و بعد از گذشت ۵ سال می تواند تابعیت لهستان را بگیرد. در نمودار زیر، نرخ ریسک مصادره اموال را در کشور لهستان مشاهده می نمایید.

پاسپورت لهستان

پاسپورت لهستان از طریق ازدواج

برای گرفتن پاسپورت لهستان راه های متفاوتی وجود دارد که هر کدام شرایط و مراحل وقوانین مخصوص به خود را دارد. از آن جا که پاسپورت کشور لهستان در دنیا در ردیف پنجم قرار دارد و دارای امتیاز بالایی است، شهروندان لهستانی به وسیله پاسپورت لهستان می توانند به تعداد کشورهای بسیاری بدون این که به ویزا نیاز داشته باشند رفت و آمد کنند. متقاضیان می توانند از طریق ازدواج نیز پاسپورت لهستان را اخذ کنند. در مورد گرفتن پاسپورت لهستان از طریق ازدواج نیاز به چندین مرحله دارد که به تشکیل یک خانواده جدید منجر می شود. پس از ارائه مدارک لازم نسبت به ازدواج با یک شخص تبعه لهستان و اثبات تمکن مالی شخص تبعه لهستان برای گذران زندگی توسط افسر ویزا می توانند گواهی ازدواج خود را از اداره ثبت احوال لهستان تحویل بگیرند. به فرد متقاضی به مدت ۲ سال اقامت می دهند و بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج آن ها. با شهروند لهستانی شخص می تواند برای اقامت دائم خود درخواست بدهد. موسسه ملک پور می تواند به شما برای جمع آوری یا تدوین تمام مدارک مورد نیاز برای تکمیل روند قانونی ازدواج در لهستان کمک کند.

پاسپورت لهستان

پاسپورت لهستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

گرفتن پاسپورت لهستان واخذ تابعیت از طریق تولد یکی از راه هایی است که مطابق با اصل خون یا اصل خاک امکان پذیر می باشد. دریافت اقامت هر کشور از طریق سیستم خاک بسیار مهم بوده و مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد. در این روش شخص در خاک هر کشوری که متولد شود می تواند اقامت آن کشور را بگیرد؛ اما طبق قانون اصل خون که اکثر کشورهای دنیا از آن پیروی می کنند اگر پدر یا مادر و یا هر دو تابعیت را انتقال می دهند. این کشور قوانینی وضع کرده است به این صورت که افرادی که فرزند خود را در لهستان به دنیا آورند در صورتی که پدر یا مادر وی تابعیت یا اقامت لهستان را داشته باشند، تابعیت یا اقامت شامل حال وی می شود. در نتیجه لهستان از قانون خون پیروی می کند. کودکانی که در خاک لهستان متولد شدند ولی پدر و مادر آن ها مشخص نباشد، شهروند لهستان محسوب خواهند شد.

 • به کودکانی که یکی از والدین تابعیت لهستان را داشته باشند.
 • کودکانی که در خاک لهستان متولد شدند ولی تابعیت پدر و مادر آن ها مشخص نباشد شهروند لهستان محسوب خواهند شد.
 • کودکان کمتر از ۱۶ سال که به فرزند خواندگی پدر یا مادر لهستانی در آمده باشند.

پاسپورت لهستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی مسیری است که هر پناه جویی طی می کند تا درخواست پناهندگی او مورد بررسی قرار بگیرد. این مراحل شامل دادن درخواست برای پناهندگی، بررسی قانون دابلین در مورد فرد پناهجو و تصمیم گیری در مورد درخواست پناهنده می باشد. شرایط شخص پناهنده در کشور لهستان  در مدت زمان ۸ روز فرد پناهجو درخواست خودرا ارائه دهد تا یک اقامت ۲ ماهه بگیرد و شرایط او مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از بررسی نهایی، نتیجه اعلام می شود در صورت پذیرفتن درخواست اقامت لهستان را دریافت می کند و بعد از مدت ۵ سال می تواند پاسپورت لهستان را اخذ کند. پناهندگی در لهستان از سه روش سیاسی، مذهبی و اجتماعی امکان پذیر است که هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را دارد. توصیه ما به شما این است افرادی که تمایل به خروج از کشور را دارند به جای انتخاب روش پر مخاطره پناهندگی از روش های قانونی مهاجرت برای خروج از کشور استفاده کنند. موسسه ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما از جنبه های پناهندگی بیان گردید.

پاسپورت لهستان و نکات مهم در باب لهستان

مهاجرت به لهستان و اخذ پاسپورت لهستان از چند روش امکان پذیراست. یکی از راه های آن تحصیل می باشد که در صورتی که فرد بعد از تحصیل مشغول به کار شود، بعد از مدت ۵ سال می تواند اقامت دائم لهستان را به دست آورد. از روش های دیگر می توان به روش اخذ اقامت از طریق ازدواج اشاره داشت که در این روش در صورت ازدواج متقاضی با شخصی که تبعه لهستان است، بعد از دو سال اقامت موقت و بعد از پنج سال متقاضی می تواند جهت دریافت شهروندی تاقدام نماید. نکته ای که قابل ذکر است این است که درست است که کشور لهستان در منطقه شنگن و اتحادیه اروپا قرار دارد؛ ولی نسبت به کشورهایی چون آلمان اتریش و دانمارک در ردیف پایین تری نسبت به رتبه جهانی قرار دارد و می توان با هزینه های بسیار مناسب اقامت و تابعیت این کشورها را نیز اخذ کرد.

پاسپورت لهستان و وکیل معتبر برای امور مهم

گرفتن پاسپورت هر کشوری نیازمند داشتن اطلاعات زیادی درباره مطالب مربوط به قوانین داخلی آن کشور می باشد. از آن جا که گرفتن پاسپورت لهستان نیز مانند سایر کشورها نیاز به داشتن اشراف کامل به  نکات ریز دارد، در نتیجه باید با نظارت کامل و دقیق و همه جانبه مشاوران زبده در امر مهاجرت انجام شود. شما می توانید برای مهاجرت به لهستان و گرفتن پاسپورت لهستان و اخذ تابعیت و اقامت لهستان از تجربه و علم و دانش مشاوران زبده و ماهر در امر مهاجرات که در موسسات معتبر مشغول به کار هستند استفاده کنید تا بتوانید بهترین، کوتاه ترین و کم هزینه ترین راه و مسیر مهاجرت به لهستان و گرفتن اقامت و تابعیت لهستان را انتخاب کنید. در این زمینه موسسه ملک پور با داشتن مشاوران مجرب به شما در امر مهاجرت یاری می رساند.

سوالات متداول راجع به پاسپورت لهستان

✅ اعتبار و رتبه پاسپورت لهستان در میان پاسپورت کشورهای جهان چگونه است؟

پاسپورت لهستان در رتبه پنجم معتبرترین پاسپورت های جهان قرار دارد و همردیف کشورهایی نظیر جمهوری چک، مجارستان، لتونی و اسلوونی می باشد.

✅ مزایای دریافت پاسپورت لهستان چیست؟

با دریافت پاسپورت لهستان می توان به 81 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا و به 32 کشور با دریافت ویزا در بدو ورود سفر کرد.

✅ روش هایی که مستقیماً منجر به اخذ اقامت دادم و پاسپورت لهستان می شوند کدامند؟

مهاجرت به لهستان از طریق کار، ازدواج و سرمایه گذاری منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود.

✅ شرایط اخذ پاسپورت لهستان از طریق تولد چگونه است؟

با توجه به پیروی کشور لهستان از اصل خون در اعطای اقامت و تابعیت از طریق تولد، پاسپورت لهستان به فرزندانی اعطا می شود که دارای والدین لهستانی باشند.

 

_____________________ پاسپورت لهستان و نتیجه گیری _____________________

پاسپورت لهستان و تمام روش های اخذ کارت اقامت لهستان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. شرایط موجود برای اخذ پاسپورت لهستان بعد از مهاجرت به لهستان نسبتا دشوار می باشد. کشورهای دیگری چون اتریش، آلمان و کانادا وجود دارد که در صورت داشتن شرایط موجود در آن کشور شما می توانید برای اخذ اقامت آن اقدام کنید. شما می توانید از طریق ویدیوها و اطلاعات رایگان در وب سایت های رسمی موسسه ملک پور، اطلاعات بیشتری درباره پاسپورت لهستان و اخذ اقامت و تابعیت آن کشور را کسب کنید. همچنین شما می توانید با برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، از خدمات مشاوره رایگان تلفنی موسسه ملک پور استفاده نمایید. در انتها شما عزیزان می توانید با ثبت پرسش ها و پیشنهادات و نظرات خود در قسمت پایانی مقاله، ما را جهت ارائه خدمات بهتر راهنمایی کرده و  پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید. موسسه ملک پور بزرگترین موسسه مشاوره مهاجرتی در کل خاورمیانه است که از مشاوران زبده در امر مهاجرت برخوردار است و با کمال میل پذیرای شما عزیزان جهت تشخیص مسیر مهاجرت و همراه شما جهت برداشتن قدم های استوار در این مسیر می باشد.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
داریوش ابراهیمی
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله پاسپورت لهستان، آیا پس از تحصیل در کشور لهستان می توان به اقامت دائم و پاسپورت رسید؟ چند سال برای رسیدن به پاسپورت نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی از راه های اخذ اقامت و در نهایت تابعیت و پاسپورت کشور لهستان تحصیل می باشد. البته مد نظر داشته باشید که به صرف تحصیل اقامت و پاسپورتی داده نمی شود و باید وارد بازار کار این کشور شوید. عموماً بعد از 6 تا 7 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات می توانید پاسپورت دریافت نمایید. موفق باشید.
هادی منوچهری
با سلام و احترام، با اقامت دائمی لهستان میشه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا مثل آلمان ، اتریش یا هلند کار و زندگی کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت دریافت جاب آفر شما میتوانید در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار کنید. 
مشاوره رایگان