مهاجرت به چین

1 نظر

مهاجرت به چین، بررسی روش های اصلی مهاجرت به چین، آسان ترین و بهترین راه مهاجرت به چین، اخذ اقامت دائم و پاسپورت چین و دیگر مسائل مربوط به مهاجرت به چین را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. کشور چین یکی از وسیع ترین و پر جمعیت ترین کشور های جهان می باشد. چین به واسطه رشد و پیشرفت چشمگیری که در زمینه های مختلف از جمله رشد اقتصادی، پیشرفت بی نظیر در زمینه های آموزشی، کشاورزی و... در سالیان گذشته داشته توانسته جایگاه خوبی را در سطح جهان به دست آورد و به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان از جمله هم وطنان عزیزمان، خواهان مهاجرت به این کشور پهناور می باشند. افرادی که تمایل دارند برای مهاجرت به چین اقدام نمایند برای پایین آمدن ریسک کار می توانند با وکیل مهاجرت به چین مشورت نمایند. موسسه ملک پور (MIE) با سال ها سابقه در امر مهاجرت می تواند شما عزیزان را در زمینه مهاجرت به چین راهنمایی نموده و در این راه همراه شما دوستان عزیز باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه و یا از طریق تکمیل فرم تماس، به صورت مشاوره تلفنی رایگان، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه ما در میان بگذارید تا پس از بررسی بهترین روش مهاجرت به شما عزیزان پیشنهاد داده شود.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به چین

زندگی در چین و شرایط مهاجرت به چین

چین کشوری واقع در غرب آسیا، یکی از پر جمعیت ترین نقاط و کشور های جهان به شمار می رود.پایتخت این کشور که در سالیان گذشته بسیار رشد و پیشرفت اقتصادی چشمگیری داشته، شهر پکن می باشد. چین یک کشور مهاجرپذیر به شمار می رود که یک هشتم جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند.

 

  • ویدئوی موسسه ملک پور در مورد انواع روش های مهاجرت

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد انواع روش های مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد انواع روش های مهاجرت

 

اکثر متقاضیان با هدف کار و اخذ اقامت دائم به این کشور مهاجرت می نمایند. از اصلی ترین راه های مهاجرت به چین می توان مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی را نام برد. متقاضیان می توانند از روش های یاد شده به این کشور وارد شوند و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایند. با توجه به این که کشور چین کشور صنعتی به شمار می رود، بیشترین جذب مهاجر از طریق کار، سرمایه گذاری و تحصیل می باشد. در ادامه به بررسی هر کدام از روش های اعلام شده می پردازیم.

مهاجرت به چین از روش کار

یکی از اصلی ترین روش های مهاجرت که بسیار مورد علاقه مهاجرین می باشد روش مهاجرت از روش کار می باشد. در اکثر کشور ها متقاضیان برای مهاجرت کاری باید از سمت یک کارفرما یا یک شرکت معتبر دعوت نامه کاری یا جاب آفر دریافت کرده باشند تا بتوانند به واسطه آن پیشنهاد کاری به آن کشور مهاجرت و در آنجا مشغول به کار شوند.

مهاجرت به چین

اما در کشور چین به دلیل جمعیت بسیار زیاد و کمبود کار بسیاری از شهروندان چین با معضل بیکاری روبرو هستند متقاضیان به سختی می توانند در این کشور کار پیدا کنند و می توان به این نتیجه رسید که پیدا کردن کار برای شهروندان خارجی کار بسیار سختی و تقریباً غیر ممکنی می باشد. یکی از روش هایی که می توان از طریق آن وارد بازار کار در کشور چین شد تحصیل در این کشور می باشد، افراد این امکان را دارند که در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور با تخصص و علمی که دارند در زمینه تخصصی خود وارد بازار کار شوند و بتوانند از سمت کارفرما یا شرکت معتبر پیشنهاد کار دریافت نمایند. متقاضیان پس از ورود به بازار کار در صورتی که بتوانند به صورت پیوسته 4 سال و در هر سال بیش از 6 ماه در شانگ های اقامت داشته باشند و بیش از 600،000 یوآن درآمد داشته باشند و مالیات خود را بپردازند، می توانند برای اخذ اقامت دائم کشور چین اقدام نمایند و گرین کارت چین را دریافت نمایند.

لیست مشاغل مورد نیاز چین را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید: 

مدرس زبان انگلیسی و مترجم زبان انگلیسی

مدیر فروش شرکت بازرگانی

مشاغل it

مشاغل حسابداری و مالی

مشاغل حوزه بازاریابی و خلاقیت

مشاغل مدیریت هتل

ویراستار، نویسنده، روزنامه نگار انگلیسی

مشاغل تبلیغاتی

پناهندگی نروژ

کار در چین

مهاجرت به چین از روش تحصیل

از اصلی ترین و بهترین روش های مهاجرت به چین تحصیل در این کشور می باشد. این کشور پهناور هر ساله مقصد هزاران دانشجوی بین المللی می باشد که برای اخذ اقامت چین از طریق تحصیل اقدام نموده اند، چین دارای دانشگاه های بسیاری می باشد که به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می گردند. بیش از 190 دانشگاه دولتی و خصوصی در کشور چین مورد تایید وزارت علوم می باشند و متقاضیان به این نکته توجه نمایند که قبل از هر گونه اقدام بررسی نمایند که دانشگاه مورد نظرشان مورد تایید وزارت علوم باشد. با توجه به پیشرفت چین در زمینه آموزش، دانشگاه های معتبر این کشور در رنک برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته که موجب گردیده با کشور های تاپ اروپایی و آمریکایی وارد رقابت شوند. از نکات حائز اهمیت تحصیل در چین این است که دانشجو پس از اخذ پذیرش از دانشگاه معتبر در چین این امکان را دارد تا به راحتی برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. تحصیل در کشور چین در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور چین به زبان چینی می باشد و کسانی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه ها را دارند باید به زبان چینی تسلط داشته باشند. اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور چین به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد و نکته مثبت تحصیل به زبان انگلیسی در چین این می باشد که فرد در صورتی که در سطح آیلتس 5.5 زبان بلد باشد این امکان را دارد که در دانشگاه های انگلیسی زبان به تحصیل بپردازد. طول دوره در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال و در مقطع دکتری 3 الی 4 سال می باشد. هزینه تحصیل در کشور چین بسیار پایین می باشد و در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت میانگین 3 الی 8 هزار دلار و در مقطع دکتری 4 الی 9 هزار دلار است.

پناهندگی نروژ

تحصیل در چین

مهاجرت به چین از روش سرمایه گذاری

بی شک کشور چین که عنوان دومین اقتصاد برتر جهان را نیز یدک می کشد از مراکز اصلی سرمایه گذاری های جهان نیز می باشد. متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در چین را دارند و قصد دارند از این روش به کشور چین مهاجرت کنند این امکان را دارند تا از طریق برنامه های سرمایه گذاری که دولت چین قرار داده به این کشور مهاجرت نمایند. متقاضیان می توانند برای سرمایه گذاری در کشور چین اقدام نمایند و با پرداخت مالیات و حفظ سرمایه گذاری برای اقامت دائم درخواست دهند.

روش های سرمایه گذاری در کشور چین:

  • سرمایه گذاری در غرب کشور چین با سرمایه ای بیش از 500 هزار دلار آمریکا
  • سرمایه گذاری در بخش های خارجی که دولت چین مشخص نموده است به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا
  • بیش از یک میلیون دلار سرمایه گذاری در مرکز کشور چین
  • بیش از دو میلیون دلار سرمایه گذاری در جمهوری خلق چین (در این روش سرمایه گذار این امکان را دارد تا مستقیم برای اخذ اقامت دائم جمهوری خلق چین درخواست دهد.)

همانطور که می دانید یکی از ابتدایی ترین نکات که در خصوص سرمایه گذاری خارجی بایستی مد نظر و توجه قرار گیرد، امنیت سرمایه گذاری در آن کشور است.

  • نمودار نرخ مصادر اموال در چین:

مهاجرت به چین

پناهندگی نروژ

سرمایه گذاری در چین

مهاجرت به چین از روش تولد

یکی دیگر از روش های که با آن امکان مهاجرت به چین و اخذ اقامت و تابعیت از طریق آن وجود دارد روش تولد است. اخذ اقامت و تابعیت از روش تولد از 2 طریق ممکن می باشد :روش خاک و روش خون. بر اساس قوانین بین المللی در اصل خاک هر نوزادی که در کشورهایی مثل کانادا یا آمریکا یا برزیل به دنیا آید بدون توجه به تابعیت پدر و مادرش به آن نوزاد تابعیت آن کشور داده می شود. اما در اکثر کشور های جهان قانون خون اعمال می شود و در این قانون متقاضی در صورتی تابعیت کشور را به دست می آورد که یا پدر یا مادر تبعه آن کشور باشند. کشور چین نیز عموماً از قانون خون پیروی می کند. اگر چه در کشور چین تابعیت بر اصل خون اهدا می شود ولی کسانی که با نسب و نژاد چینی که در کشور های ماکائو و هنگ کنگ به دنیا آیند از اتباع چین محسوب می شوند که در این قانون می توان اثراتی از اصل خام را مشاهده کرد. بر اساس قوانین در کشور چین در صورتی که یا پدر و یا مادر تابعیت چین را داشته باشند یا نوزادانی که بدون تابعیت و بدون کشور هستند و پدر و مادر آن ها مشخص نیست می توانند تابعیت کشور چین را به دست آورند.

مهاجرت به چین از روش ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به چین روش ازدواج می باشد. متقاضیان مهاجرت به چین این امکان را دارند تا از طریق ویزای ازدواج به کشور چین مهاجرت کرده و در آن جا به زندگی بپردازند. برای مهاجرت از روش ازدواج به کشور چین شخص متقاضی باید واجد شرایط خاصی باشد. متقاضی باید با یک فرد که دارای تابعیت چین می باشد و یا شخصی که اقامت دائم کشور چین را دارد ازدواج کرده باشد و از این ازدواج 5 سال گذشته باشد و باید به دولت چین اثبات کنند که دارای محلی برای اقامت می باشند و از پس هزینه های خود بر می آیند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تدوین گردیده و هر گونه استفاده از آن بدون استفاده از نام منبع شرعا و قانوناً خلاف مقررات است. متقاضی در صورتی که بتواند نشان دهد که 5 سال از تاریخ ازدواجش با یک تبعه چین می گذرد و 9 ماه از سال را در هر 5 سال گذشته در چین زندگی کرده است. شما عزیزان می توانید با خریداری محصول گام به گام اخذ اقامت و مشاهده آن اطلاعات بسیار مناسبی از روش هاش گوناگون مهاجرتی به دست آورید و در راه مهاجرت خودتات وکیل خودتان باشید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

مهاجرت به چین از روش پناهندگی

از روش های مهاجرت به چین روش پناهندگی می باشد. در علم مهاجرت پناهجو به فرد یا افرادی گفته می شود که بنا به دلایل نژادی، دینی و یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص در کشور خودشان مورد آزار و شنکنجه قرار می گیرند و احتمال مرگ آن ها وجود دارند و به کشور های دیگر پناه می برند را پناهجو می گویند.

مهاجرت از روش پناهندگی پر خطر ترین راه مهاجرت می باشد که در این راه افراد بسیاری جان و مال خود را از دست داده اند و موسسه ملک پور خدماتی برای روش پناهندگی ارائه نمی کند و این روش را به هیچ عنوان به شما مردم عزیز پیشنهاد نمی دهد.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به پناهندگی

 

کشور چین در سال 1982 به کشور های عضو کنوانسیون حقوق پناهندگان پیوست و این معاهده را پذیرفت که البته با توجه به قبول این معاهده و قوانین پناهندگی، این کشور تحت نظارت قوانینی که در داخل چین وضع می گردد در حال تغییر و رو به پیشرفت است. پناهجویانی که برای پناهندگی وارد کشور چین می شوند باید پس از ورود به این کشور به دفتر سازمان ملل UNHCR رفته و درخواست خود مبنی بر اعلام پناهندگی را تحویل این سازمان نمایند. در بیشتر مواقع وضعیت پناهجویان در چین به این صورت می باشد که در ابتدا به صورت موقت در این کشور امکانات اولیه و ابتدایی برای پناهجویان فراهم می گردد تا بتوانند زندگی نمایند و تا مشخص شدن وضعیت پناهجو و اینکه بتواند دلیلی قانع کننده و محکمه پسند ارائه نماید و در بیشتر موارد تا مشخص شدن و بررسی کامل پرونده پناهجویان را به کشور ثالث می فرستند. پناهجویانی که اعلام پناهندگی می کنند تا قبول شدن پرونده اجازه کار و استخدام شدند نخواهند داشت و مورد حمایت سازمان ملل خواهند بود.

مهاجرت به چین برای افراد موفق و هنرمندان

کسانی که هنرمند یا بازیگر یا به هر طریق دارای معروفیتی می باشند می توانند از این راه برای اقامت و مهاجرت به برخی از کشور ها اقدام کنند. این افراد برای مهاجرت باید در رشته های خود در سطوح بین المللی فعالیت داشته باشند و فقط در زمینه هنری خود فعالیت حرفه ای داشته باشند یا خود اشتغال باشند. سابقه کار، مدرک زبان از مهم ترین شرایط دریافت این نوع ویزا به شمار می رود. همچنین فرد باید نشان دهد که پس از مهاجرت نیز ادامه کار هنری خود را انجام می دهد. اگر چه مهاجرت به چین مقصد مناسبی برای هنرمندان یا افراد موفق نمی تواند باشد، پیشنهاد موسسه ملک پور کشور های سطح اول جهان و اروپا برای این افراد است. آنها می توانند با داشتن شرایط به کشور های بی نظیری همچون کانادا، اتریش، فرانسه و... مهاجرت کرده و در این کشور ها فعالیت خود را ادامه دهند. موسسه مهاجرتی ملک پور می تواند راهنمایی خوبی برای شما عزیزان در این زمینه باشد.

پناهندگی نروژ

ویزای هنرمندی اتریش

هزینه های زندگی در چین

از دیگر مواردی که متقاضیان مهاجرت به چین باید به آن توجه بسیاری داشته باشند هزینه زندگی در چین می باشد. با بررسی هزینه زندگی در چین می توان به این موضوع دست یافت که آیا کشور چین برای زندگی مناسب می باشد؟میزان هزینه های زندگی افراد در چین نسبت به شهر و محل و نوع زندگی با هم متفاوت است اما اگر بخواهیم به صورت میانگین هزینه زندگی یک نفر در پکن پایتخت چین را بررسی کنیم می توان گفت برای یک ماه زندگی در حد متوسط ماهیانه 1500 یوان می باشد. در ادامه به بررسی برخی از هزینه های مصرفی در شهر پکن کشور چین به صورت جدول پرداخته ایم:

 

قیمت اجاره و خرید آپارتمان در شهر پکن

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

910 یورو

اجاره آپارتمان 3خوابه در مرکز شهر

1،916 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج مرکز شهر

521یورو

اجاره آپارتمان 3خوابه درخارج از مرکز شهر

1،213یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

12،863 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

6،085 یورو

 

علاوه بر مسکن، قیمت سایر کالا و خدمات را می توانید در جدول زیر مطالعه نمایید.

 

کالا

مقدار

قیمت

گوشت

1 کیلو

8،56 یورو

مرغ

1 کیلو

3 یورو

پنیر

1 کیلو

14 یورو

تخم مرغ

12 عدد

1.70 یورو

برنج

1 کیلو

1.17 یورو

نان

500 گرم

1.50 یورو

شیر

1 لیتر

1.62 یورو

سیب

1 کیلو

1.71 یورو

موز

1 کیلو

1.22 یورو

پرتغال

1 کیلو

1.62 یورو

گوجه

1 کیلو

1.09 یورو

سیب زمینی

1 کیلو

0.72 یورو

پیاز

1 کیلو

0.65 یورو

کاهو

1 کیلو

0.72 یورو

آب معدنی

1.5 لیتر

0.56 یورو

سیگار

20 عدد

2.46 یورو

هزینه های قبوض(برق، گاز،آب)آپارتمان 80 متری

1 ماه

51 یورو

 مزایای مهاجرت به چین

از دیگر مواردی که متقاضیان برای مهاجرت باید به آن توجه نمایند بررسی مزایای مهاجرت به چین می باشد. زیرا با بررسی معایب و مزایای مهاجرت به چین می توان به این نتیجه رسید که آیا چین کشور مناسبی برای مهاجرت می باشد یا خیر. از مزایای کشور چین می توان به رشد چشم گیر وبدون توقف اقتصاد این کشور اشاره نمود به طوری که در حال حاضر دومین اقتصاد برتر جهان به شمار می رود و مطابق با پیش بینی کارشناسان تا سال 2025، این کشور در زمینه اقتصاد از کشور آمریکا پیشی خواهد گرفت. این اقتصاد قوی می تواند نقطه عطفی برای کسانی باشد که تمایل به سرمایه گذاری در چین دارند. همچنین کسانی که دارای تخصص و حرفه خاصی می باشند می توانند به واسطه اقتصاد قوی این کشور به راحتی در صنعت چین مشغول به کار شوند. از دیگر مزایای کشور چین می توان به ارزانی بسیار و پایین بودن هزینه زندگی در این کشور اشاره کرد. 

پناهندگی نروژ

پاسپورت چین

با توجه به گستردگی روش های مهاجرت و جزییات حقوقی و هزینه های هریک از این روش ها برای تصمیم گیری صحیح و انتخاب بهترین گزینه مهاجرت برای هر فرد با توجه به شرایط و رزومه و شرایط مالی وی می تواند متفاوت باشد. موسسه MIE با تلاش استاد ملک پور مدیریت مجموعه در سری ویدئویی کم نظیری به بررسی تمامی روش های مهاجرت و نکات سرمایه گذاری پرداخته اند و به صورت کامل بررسی نموده اند. شما عزیزان با مشاهده این سری ویدئویی فوق العاده می توانید با تمامی روش های مهاجرت و مزایا و معایب آن ها آشنا شده و به سادگی مسیر مهاجرت خود را تعیین نمایید. برای کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

گام به گام تا کار


سوالات متداول راجع به مهاجرت به چین

✅ سریع ترین راه برای اخذ اقامت دائم کشور چین کدام روش می باشد

بهترین روش برای اخذ اقامت دائم در چین روش های کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی می باشد که در صورت راه اندازی بیزینس و یا استخدام توسط کار فرما می تواند با گذشت 5 سال زندگی و پرداخت مالیات منجر به اقامت دائم می گردد.

✅ آیا مهاجرت به چین از روش تحصیل منجر به اقامت دائم می گردد؟

تحصیل به تنهایی منجر به اقامت نمی گردد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در صورتی کار مورد نظر خود را پیدا نمایند وارد بازار کار شوند و اقامت خود را از اقامت تحصیلی به کاری تبدیل کنند.

✅ آیا مهاجرت به کشور چین از طریق کار به صورت مستقیم امکان پذیر می باشد؟

خیر؛ ویزای برای جست و جوی کار در کشور چین تعریف نشده است و متقاضیان در صورتی که بتوانند از سمت کارفرما در چین پیشنهاد کاری دریافت کنند این امکان را دارند برای مهاجرت به چین از روش جاب آفر اقدام نمایند.

✅ آیا دانشگاه های کشور چین مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند؟

با توجه به تعداد زیاد دانشگاه ها در چین تعداد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران 190 دانشگاه می باشد.


_____________سخن پایانی در باب مهاجرت به چین_____________

مهاجرت به چین، آسان ترین و بهترین راه مهاجرت به چین، شرایط مهاجرت از طریق تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری، اخذ اقامت دائم و پاسپورت چین و دیگر موارد مرتبط به مهاجرت به چین را در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار دادیم. کشور پهناور چین و دومین اقتصاد برتر جهان، کشوری با قدمت چند هزار ساله که در دهه های گذشته رشد بسیار چشم گیری در تمامی زمینه ها داشته است و یکی از مقاصد محبوب برای مردم در سراسر جهان می باشد و سالیانه افراد بیشماری از انواع روش ها برای مهاجرت و اخذ اقامت چین اقدام می کنند. افرادی که تمایل دارند برای مهاجرت به چین اقدام نمایند برای پایین آمدن ریسک کار می توانند با وکیل مهاجرت به چین مشورت نمایند. موسسه ملک پور با سابقه طلایی در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را در زمینه مهاجرت به چین و اخذ اقامت چین راهنمایی نموده و به شما در این راه یاری رساند. شما می توانید با مراجعه به سایت های موسسه ملک پور مقالات مرتبط به مهاجرت به چین و دیگر مقالات مرتبط به مهاجرت را مطالعه نمایید. همچنین با برقراری تماس با موسسه و یا تکمیل فرم تماس می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین ما در میان بگذارید تا آن ها با بررسی شرایط، آسان ترین و بهترین راه مهاجرت به چین را به شما پیشنهاد دهند. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در بخش "ثبت پرسش" مقاله مطرح نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
رحمانی
سلام. خسته نباشید. برای تحصیل mba در چین چیکار باید بکنیم. به چه مدارک و به خصوص مدرک زبانی نیاز داریم و تا چه سنی می تونیم اقدام کنیم. تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به اینکه نفرمودید چند ساله هستید و باید شرایط شما به طور تخصصی بررسی شود نیاز بر این می باشد ما اطلاعات کلی شما را داشته باشیم برای راهنمایی بهتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
مشاوره رایگان