کار در چین

19 دی 1401 1 نظر

کار در چین

کشور چین، به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا واقع در آسیای شرقی به حساب می آید.این کشور یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان در حوزه اقتصاد و تجارت بین الملل محسوب می شود که در دهه های اخیر در حیطه صنعت و فناوری رشد بسیار قابل توجهی داشته است. وجود نیروی کار بسیار زیاد در این کشور، موجب انتقال بسیاری از نمایندگی ها و کمپانی های مشهور و بزرگ به آن گردیده است و همین امر باعث ایجاد محبوبیت فراوان کشور چین در بین متقاضیان مهاجرت کاری شده است. نرخ بیکاری پایین و نیز میزان درآمد قابل قبول در مشاغل مورد نیاز چین از دیگر عوامل مثبت این کشور به عنوان یک مقصد کاری مناسب به شمار می آیند. در این نوشتار سعی نموده ایم تا با بررسی نکات مهم در خصوص چگونگی کاریابی و نحوه استخدام نیروی کار در چین، مشاغل پر درآمد در چین، چگونگی مهاجرت به چین برای کار جزئیات مربوط به نحوه دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور و نیز مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در چین، شما عزیزان را در انتخاب مسیر درست برای مهاجرت یاری نماییم. علاوه بر این شما عزیزان می توانید از طریق تماس با شماره تلفن های موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، از مشاوره رایگان توسط کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه بهره مند شوید. موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای کار در چین
 • کار در چین و مشاغل مورد نیاز چین
 • نرخ بیکاری و بازار کار در چین
 • میزان حقوق کار در چین
 • نحوه کاریابی و کار در چین
 • مؤسسات و سایت های کاریابی در چین
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در چین
 • اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در چین
 • سوالات متداول راجع به کار در چین
 • سخن پایانی در باب کار در چین

کار در چینشرایط عمومی کار در چین

چین،یا به طور رسمی جمهوری خلق چین، کشوری واقع در آسیای شرقی است. این کشور پرجمعیت ترین کشور جهان است و طبق آمار سال 2019 حدود 1.4 میلیارد نفر جمعیت دارد.همچنین این کشور با مساحت تقریبی 9.6 میلیون کیلومتر مربع، سومین یا چهارمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است.از آنجا که رشد اقتصاد در کشور چین بسیار سریع بوده است و این کشور در حال حاضر دارای دومین اقتصاد بزرگ در جهان است (بعد از ایالات متحده آمریکا) افراد بسیاری علاقه مند هستند تا اطلاعاتی را در ارتباط با کار در چین و چگونگی اخذ اقامت کاری این کشور کسب نمایند. به طور کلی با وجود این که نرخ رشد اقتصادی چین در سالهای اخیر کند شده است، اما این کشور از چشم انداز شغلی خوبی برخوردار است.

در حالی که جمعیت این کشور در حدود 1.4 میلیارد نفر است و یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است، مردم آن نسبت به انگلستان از هزینه زندگی نسبتاً کمی برخوردار هستند. شهرهای بزرگی مانند شانگهای و پایتخت کشور چین شهر پکن از جمله شهرهای اصلی و محبوب چین به حساب می آیند که به طور کلی فرصت های شغلی در این شهرها به مراتب بیشتر هستند.

کار در چین و مشاغل مورد نیاز چین

از آن جا که کشور چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کشور پیشرفته پیشرو و مسلماً بزرگترین اقتصاد در جهان است، تعداد بیشماری از مشاغل جذاب برای متقاضیان خارجی، تجربه کاری جالب، حقوق متناسب و شرایط عالی زندگی در دسترس است.لازم به ذکر است که متقاضیان می بایست قبل از هرگونه اقدام، حیطه ی تخصص خود را با لیست مشاغل مورد نیاز در کشور مورد نظر تطبیق داده و بررسی نمایند. این کار باعث تسریع روند کاریابی شده و اطمینان افراد جهت کاریابی در کشور مورد نظر حاصل می گردد.

در این بخش 10 شغل پر تقاضا و مورد نیاز برای متقاضیان خارجی کار در چین مطرح گردیده است:

 

لیست مشاغل مورد نیاز در چین

معلم زبان انگلیسی

مهندس IT

مهندس برق

مهندس تأسیسات

مهندس مکانیک

مدیر مالی

بازاریاب

مدیر پروژه

هتلداری و گردشگری

هنرمند

نرخ بیکاری و بازار کار در چین

از عوامل و فاکتورهای اصلی که نشان دهنده میزان رشد و توسعه اقتصادی و پویایی صنعت در یک کشور است، نرخ بیکاری در آن کشور است. همچنین یکی از مهم‌ترین عواملی که متقاضیان قبل از انتخاب مقصد مهاجرت باید به آن توجه کنند نحوه استخدام نیروی کار در چین و نرخ بیکاری در کشور مورد نظرشان است.نرخ بیکاری در کشور چین با وجود جمعیت بسیار زیاد این کشور در سال های اخیر به عدد ۴ رسیده است و این امر فرصت های شغلی در کشور چین برای متقاضیان داخلی و خارجی به نسبت خوبی فراهم است و موجب ایجاد محبوبیت این کشور در میان متقاضیان کار در کشورهای خارجی گردیده است. در نمودار زیر نرخ بیکاری در چین را در سال های اخیر مشاهده می فرمایید:

کار در چین

میزان حقوق کار در چین

میزان ساعت کاری در چین طبق قانون میانگین ۸ ساعت در روز مطرح شده است و کارفرما قانوناً اجازه دارد به همین میزان از کارمندان و نیروهای خود درخواست کار داشته باشد مگر اینکه از تسهیلات و یا امتیازات به خصوصی بهره مند باشد.به طور کلی میزان حقوق و درآمد در چین در شهرها و استان های مختلف تفاوت قابل توجهی دارد اما به طور میانگین می توان میزان حقوق و درآمد سالانه در جین را در حدود ۲۹۵۰۰ یوان، معادل ۴۴۲۷.۶۴ دلار در نظر گرفت‌.میزان حقوق در چین برای برخی از مشاغل در جدول زیر بیان شده است:

 

مشاغل

میزان درآمد سالانه به دلار

مهندس IT

16421

مدرس

5770

مدیریت

18293

بازاریابی

13966

نحوه کاریابی در چین

به طور کلی برای دریافت ویزای کار چین متقاضیان می بایست یک دعوتنامه کاری یا جاب آفر از سوی یک کارفرما در چین داشته باشند.به عبارتی داشتن جاب آفر یکی از الزامات برای گرفتن ویزای کاری چین به شمار می آید. همچنین آگاهی از لیست مشاغل پر درآمد در چین در سال ۲۰۲۰ یکی دیگر از موضوعاتی است که فرد می بایست قبل از اقدام در نظر گیرد.

داشتن یک رزومه یا CV که تخصص و مهارت فرد را به طور کامل نشان دهد یکی دیگر از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار در روند کاریابی در چین می باشد.لازم به ذکر است که دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های چین می توانند با یافتن کار پس از تحصیل، اقامت کاری چین را دریافت نموده و در این کشور بمانند.به طور کلی اقدام به اخذ ویزای کار در چین به دلیل نیاز به داشتن جاب آفر به نسبت کشورهایی همچون آلمان و اتریش مشکل تر است. بنابراین متقاضیان می توانند این کشورها را به عنوان مقصدی برای مهاجرت از طریق کار انتخاب نمایند. در بخش های بعدی نام برخی از سایت ها و مؤسسات کاریابی چین را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

مؤسسات و سایت های کاریابی در چین

همان گونه که در بخش های قبل اشاره شد داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در چین یکی از الزامات دریافت ویزای کار این کشور است.یکی از روش های پیدا کردن کارفرما و دریافت جاب آفر، اقدام از طریق مؤسسات و سایت های کاریابی چین می باشد. چنین سایت ها یا مؤسساتی با دریافت رزومه فرد متقاضی وی را در یافتن موقعیت کاری متناسب با شرایط او یاری می نمایند. همچنین استفاده از محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور نیز متقاضیان را به صورت گام به گام و کامل در پروسه کاریابی یاری می نماید.

کار در چین

نام برخی از مؤسسات و سایت های کاریابی چین را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

 

مؤسسات و سایت های کاریابی در چین

http://www.chinajob.com/

http://www.zhaopin.com/

http://www.51job.com/

http://www.jobsdb.com/

http://www.careerjet.cn/

http://cn.indeed.com/

http://www.newchinacareer.com/

http://www.learn4good.com/jobs/language/english/list/country/china/

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چین

چگونگی یافتن کار و دریافت جاب آفر به طور کامل در بخش های پیشین مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر نکات ذکر شده داشتن یک برنامه ریزی دقیق برای آماده سازی مدارک قبل از اقدام یک گام اساسی در روند اخذ ویزای کار چین به حساب می آید. همچنین بهره گیری از دانش و تجربه کارشناسان متخصص در امر مهاجرت یکی از اصلی ترین کلیدها برای طی کردن موفقیت آمیز پروسه آماده سازی مدارک لازم و اقدام برای دریافت ویزا به حساب می آید.این مقاله توسط کارشناسان متخصص و مجرب موسسه ملک پور به رشته تحریر در آمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. در این قسمت لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چین را در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده ایم:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • جاب آفر یا دعوتنامه کاری
 • مجوز کار

اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در چین

متقاضیانی که پس از پیدا کردن شغل مورد نظر و دریافت نامه کاری موفق به دریافت ویزای کاری چین می شوند، می توانند تا مدت قرارداد کاری وضع شده در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال این افراد نیز می توانند با داشتن ویزای همراه وارد کشور چین شده و در همان مدت زمان ذکر شده در چین اقامت داشته باشند.به طور کلی اقامت کاری در چین یک نوع اقامت موقت به حساب آمده و اقامت دائم این کشور فقط شامل افرادی که در موقعیت ها و پست های بسیار مهم مانند مشاغل آموزشی، سیاسی و اقتصادی مشغول به کار هستند می شود. افراد پس از ۴ سال کار کردن در شغل خود می توانند برای دریافت اقامت دائم چین درخواست دهند و پس از گذشت ۱۰ سال تابعیت این کشور را اخذ نمایند. در لینک زیر می توانید اطلاعات کامل را در خصوص روش‌های مهاجرت به چین و اخذ پاسپورت این کشور به دست آورید:


سوالات متداول راجع به کار در چین

✅ دریافت ویزای کاری چین از چه طریقی امکان پذیر است؟

دریافت ویزای کار چین با داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما میسرمی باشد.

✅ میانگین درآمد در کشور چین چقدر است؟

میانگین درآمد سالانه در چین در حدود ۳۵۲۰۰۰ CNY تخمین زده شده است.

✅ ویزای همراه برای ویزای کاری چین شامل چه کسانی می شود؟

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال این افراد نیز می توانند با داشتن ویزای همراه وارد کشور چین شوند.

✅ مشاغل مورد نیاز در کشور چین کدامند؟

مشاغلی همچون مهندسی IT، مهندسی مکانیک، تدریس زبان انگلیسی، هتلداری و گردشگری و نیز برخی از مشاغل مدیریتی به عنوان مشاغل مورد نیاز چین در سال جدید عنوان شده اند.

✅ آیا اخذ اقامت دائم چین از طریق کار ممکن است؟

بله، اخذ اقامت دائم در چین برای مشاغل و پست های مهم امکان پذیر است.


_____________سخن پایانی در باب کار در چین_____________

همانگونه که گفته شد کشور چین با برخورداری از اقتصاد بسیار قوی و رشد و توسعه روز افزون در صنعت و تکنولوژی توانسته است جایگاه ویژه ای را در سطح جهانی بدست آورده و بازارهای تجارتی بسیاری را تحت سلطه خود در آورد. همین امر موجب شده است تا علی رغم جمعیت بسیار بالا در این کشور، نرخ بیکاری در آن به عدد ۴ که یک عدد بسیار پایین به حساب می آید برسد.چنین موضوعاتی موجب شده است تا همه ساله افراد زیادی از سراسر دنیا متقاضی دریافت ویزای کار در چین باشند. آن چه مورد اهمیت است موضوع چگونگی یافتن جاب آفر در این کشور است که اقدام برای دریافت آن از طریق سایت ها مو مؤسسات کاریابی میسر می شود.به طور کلی مشکل بودن پروسه دریافت جاب آفر در کشور چین و بسیاری از دیگر کشور ها، بسیاری از متقاضیان مهاجرت از طریق کار را به سمت اقدام برای دریافت ویزای کار کشورهایی همچون آلمان و اتریش سوق داده است.موسسه ملک پور (MIEا تریش) همواره شما عزیزان را در پروسه مهاجرت یاری نموده و شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان متخصص موسسه ملک پور در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مرادی
سلام وقتتون بخیر ۲۴ سالمه لیسانس مدیریت دولتی دانشگاه ازاد با معدل ۱۶ رو دارم مدرک زبان های کره ایی ،چینی،اسپانیایی،وانگلیسی رو دارم میخوام بدونم با این شرایط ممکنه بتونم در کشور چین یا کره جنوبی و یا یکی از کشور های اروپایی جاب افر بگیرم و کار پیدا کنم؟؟یا موسسه شما میتونه برام کار پیدا کنه؟ ممنون میشم پاسخ بدین.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما با شرایط سن و تحصیلی که دارید می توانید از طریق روش تحیصلی به کشور مد نظر خود ورود پیدا کنید و پس از ورود جاب آفر دریافت کنید. البته شما می توانید با ارائه رزومه خود به کارفرمای خارجی از ابتدا نیز با جاب آفر ورود پیدا کنید. برای این کار شما می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور استفاده نمایید.
مشاوره رایگان