مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)

2 نظر

تحصیل در مدرسه فنی مودلینگ اتریش

تحصیل در کالج های فنی حرفه ای این امکان را برای دانش آموزان و داوطلبان فراهم می کند که با آموزش عملی و کسب مهارت های لازم، آمادگی خود را برای ورود به بازار کار بالا برده و حتی بدون نیاز به ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مقاطع بالاتر، موقعیت های شغلی مناسب را یافته و به کار در زمینه تخصصی خود مشغول شوند. تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) نیز با ایجاد بستر آموزش مهارت در زمینه های مختلفی چون صنعت ساخت و ساز و... دانش آموزان را برای ورود به بازار کار و یا تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر آماده می کند. تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) فرصتی بی نظیر برای دانش آموزان و داوطلبان رشته های فنی حرفه ای است تا تجربه تحصیل در یکی از برترین مؤسسات آموزش فنی در سطح اروپا و بزرگترین مدرسه در سطح اتریش را بدست آورند. تحصیل در این مدرسه به زبان آلمانی انجام می شود و خدمات خوابگاهی و فراغتی به دانش آموزان ارائه می گردد. برای کسب اطلاع از مزایای تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)، شرایط و نیازمندی های آن می توانید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. همچنین در صورت پر کردن فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور می توانید ضمن دریافت مشاوره تلفنی رایگان، از خدمات این موسسه در زمینه اخذ پذیرش از مدارس اتریش اطلاع یابید.

 • معرفی مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)
 • هزینه های اسکان در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)
 • شرایط اخذ ویزای دانش آموزی اتریش
 • خدمات موسسه MIE در زمینه تحصیل در مدارس اتریش
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)
 • سخن پایانی در باب مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)

تحصیل در مدرسه فنی مودلینگ اتریشمعرفی مدرسه فنی مودلینگ اتریش (HTL Moedling)

مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) اتریش، بزرگترین مدرسه اتریش با حدود 3000 دانش آموز و 500 معلم است که از شهرت بسیاری در سطح اتریش و اروپا برخوردار است. قدمت این مدرسه، بیش از 100 سال است و دارای پردیس های گسترده پارک مانندی می باشد. فارغ التحصیلان این مدرسه برای کار در اتریش دارای متقاضیان بسیاری هستند و تعداد زیادی از شرکت ها مایل به همکاری با این افراد هستند.  

در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) به 5 سال آموزش فنی پیشرفته در رشته های مشخصی برای نیازهای حرفه ای بالاتر پرداخته می شود. دانش آموزان با قبولی در آزمون دبیرستان (matura) فارغ التحصیل خواهند شد و پس از 3 سال فعالیت، عنوان مهندس اتریشی به آن ها اعطا می شود. همچنین مجوزهای مربوطه مطابق با قانون تجارت اتریش به فارغ التحصیلان این مدرسه فنی حرفه ای اعطا می گردد. پس از آن دانش آموختگان می توانند در دانشگاه یا دانشگاه علوم کاربردی به ادامه تحصیل بپردازند. رشته های تحصیلی که شامل شرایط فوق می شوند عبارتند از:

 

زمینه های تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) با طول دوره 5 سال

مهندسی ساخت و ساز - ساخت و ساز ساختمان

مهندسی ساخت و ساز - مهندسی عمران

مهندسی محیط زیست

مهندسی الکترونیک و کامپیوتر

مهندسی خودرو

فناوری چوب

معماری داخلی

مکاترونیک

مهندسی صنایع

مهندسی مکانیک

 

علاوه بر موارد فوق، شرایط تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) به مدت 4 سال و با تأکید بر آموزش عملی و کاربردی فراهم شده است. در پایان دوره نیز آزمون برگزار می شود و به پذیرفته شدگان آن مجوزهای مربوطه مطابق با قانون تجارت اتریش اعطا می شود. فارغ التحصیلان این دوره ها می توانند در دوره ها تحصیلی پیشرفته مربوطه شرکت کرده و تحصیلات خود را ادامه دهند. این شرایط تحصیلی برای رشته های زیر فراهم است:

 

زمینه های تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) با طول دوره 4 سال

مهندسی ساخت و ساز

الکترونیک

مهندسی برق

مهندسی خودرو

مهندسی مکانیک

مکاترونیک

نجاری

 

در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) اتریش، کالج های متوسطه و دوره های تحصیلات پیشرفته ای در 4 ترم برگزار می شود که این دوره های تحصیلی کوتاه مدت منجر به کسب و افزایش مهارت های حرفه ای برای نیازهای حرفه ای بالاتر می شود. فارغ التحصیلی از این دوره ها نیز منوط به قبولی در آزمون پایانی می باشد و پس از 3 سال تمرین مهارت و فعالیت، به دانش آموختگان عنوان مهندس اتریشی اعطا می شود. همچنین این افراد می توانند مجوزهای مربوطه مطابق با قانون تجارت اتریش را دریافت کنند. شرایط برای ادامه تحصیل فارغ التحصیلان این دوره نیز در دانشگاه یا دانشگاه علوم کاربردی مهیاست. رشته هایی که در این کالج ها به تدریس و آموزش آن ها پرداخته می شوند در جدول ذیل قابل مشاهده است.

 

زمینه های تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) با طول دوره 4 ترم

مهندسی ساخت و ساز - ساخت و ساز ساختمان

مهندسی محیط زیست

الکترونیک و فناوری اطلاعات

برنامه ریزی انرژی: فناوری ساختمان و برودتی

فناوری چوب

طراحی داخلی

طراحی داخلی و ترمیم مبلمان

مواد و طراحی

 

تحصیل در مدرسه فنی مودلینگ اتریش

هزینه های اسکان در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)

 • اسکان و خوابگاه:

یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، محل اسکان و هزینه های آن است. مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) اتریش دارای یک پردیس به نام CampusM می باشد که شامل خوابگاه ها و اتاق های مجرد و منفرد است. اتاق های منفرد برای دانشجویان بالای 18 سال قابل استفاده است. همچنین خوابگاه های اسکان دختران و پسران به صورت جداگانه از یکدیگر طراحی و تعبیه شده است. هزینه ماهیانه اسکان در خوابگاه ها 495 یورو است که به مدت 10 ماه در سال در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می گیرد و این مبلغ شامل خدماتی از جمله دریافت سه وعده صبحانه، ناهار و شام، امکانات و فعالیت های متعدد فراغتی، رویدادهای اجتماعی و پشتیبانی و در دسترس بودن معلمان در مواقع اضطراری می شود. این مقاله توسط موسسه ملک پور نگارش شده و کپی برداری از آن بدون کسب اجازه، دارای منع قانونی بوده و از لحاظ شرعی حرام است. هزینه زندگی در آپارتمان های مجرد این پردیس، 530 یورو در ماه است که به مدت 10 ماه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. این مبلغ نیز هزینه وعده های غذایی صبحانه، ناهار، شام، فعالیت های فراغتی و پشتیبانی و در دسترس بودن معلمان را شامل می شود.

 • سایر هزینه ها:

زندگی در خارج از کشور، علاوه بر هزینه اسکان و خورد و خوراک که بخش مهمی از هزینه ها را تشکیل می دهد، شامل هزینه های دیگری مانند پوشاک و... می شود. با بررسی جدول زیر می توانید از قیمت برخی کالا و اجناس در کشور اتریش اطلاع یافته و برآورد دقیق تری از هزینه های زندگی خود در این کشور داشته باشید.

 

اجناس و خدمات

قیمت به یورو

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

12

1 کیلومتر تاکسی

1.8

اینترنت ماهیانه

32.8

جفت شلوار جین

84.66

لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره ای

33.91

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی اتریش

برای تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)، نیاز به اخذ ویزای دانش آموزی اتریش می باشد. یکی از مهم ترین مواردی که در صدور ویزا مورد توجه قرار می گیرد، دریافت پذیرش از مرکز آموزشی مورد نظر است. از شروط اصلی درخواست پذیرش جهت تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)،  9 سال تحصیل (برای مدرسه 5 یا 4 ساله) و یا ارائه دیپلم دبیرستان برای شرکت در دوره تحصیلی بعد از متوسطه (4 ترم) است. زبان رسمی تدریس در این مدرسه، آلمانی است و حداقل 1 سال حضور در کلاس های مقدماتی آلمانی تا سال 2021 برنامه ریزی شده است. به منظور یادگیری راحت تر و سریع تر، دانش آموزان باید دانش پایه ای زبان آلمانی در سطح A1 داشته باشند. با توجه به ضرورت این موضوع، پیشنهاد می کنیم برای یادگیری مؤثر و سریع زبان آلمانی از محصول آموزش زبان آلمانی موسسه ملک پور به تدریس استاد ملک پور بهره مند گردید. اطلاعات کامل در خصوص این محصول و چگونگی تهیه آن در لینک زیر قابل دسترس می باشد.

تحصیل در مدرسه فنی مودلینگ اتریش

آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی

از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانش آموزی اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات
 • فرم های پر شده
 • عکس
 • رسید بانکی مبنی بر پرداخت شهریه

لازم به ذکر است که کلیه اسناد و مدارک بایستی به زبان آلمانی ترجمه شده و به طور کامل ارائه گردد.

تحصیل در مدرسه فنی مودلینگ اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

خدمات موسسه MIE در زمینه تحصیل در مدارس اتریش

موسسه ملک پور که دفتر مرکزی آن در کشور اتریش و پایتخت آن –وین- برقرار می باشد، خدمات ارزنده ای را برای متقاضیان تحصیل در مدارس اتریش در نظر گرفته است. این موسسه با همکاری مراکز آموزشی معتبر در اتریش، شرایط مناسب تحصیل داوطلبان و دانش آموزان در کشور اتریش را فراهم کرده است. با توجه به همکاری انحصاری مدارس و مؤسسات معتبر آموزشی اتریش با موسسه ملک پور، تسلط موکلان این موسسه بر قوانین حال حاضر این کشور و همکاری با برترین وکلای اتریشی، چنانچه قصد ادامه تحصیل در برترین مؤسسات و مراکز اروپایی را دارید به شما توصیه می کنیم که با موسسه ملک پور تماس گرفته و از تجربه همکاری انحصاری این موسسه با برترین مدارس و مؤسسات آموزش عالی اتریش بهره مند گردید.

تحصیل در مدرسه فنی مودلینگ اتریش

موسسه ملک پور

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)

✅ تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) شامل چه دوره هایی می شود؟

در این مدرسه، دوره های تحصیلی 4 و 5 ساله و دوره تحصیلات پیشرفته 4 ترمه برگزار می شود که در آن ها به تدریس رشته های تخصصی در زمینه صنعت ساخت و ساز، محیط زیست و... پرداخته می شود.

✅ مزایای تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) چیست؟

این مدرسه از اعتبار بسیاری در سطح اتریش و اروپا برخوردار بوده، در انتهای دوره و در صورت قبولی در آزمون نهایی و پس از 3 سال فعالیت، عنوان مهندس اتریشی به دانش آموختگان اعطا می شود. با این مدرک می توان برای ورود به بازار کار اتریش و اروپا مسیر هموارتری را طی کرد.

✅ زبان تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) چیست؟

تدریس و تحصیل در این مدرسه به زبان آلمانی می باشد و برای یادگیری راحت تر، دانش آموزان باید دانش پایه زبان آلمانی در سطح A1 داشته باشند. البته در این مدرسه، حداقل یک سال حضور در دوره های مقدماتی آلمانی تا سال 2021 برنامه ریزی شده است.

✅ آیا تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) شامل خوابگاه و خدمات اسکان می شود؟

بله؛ متقاضیان می توانند در پردیس مدرسه فنی مودلینگ اتریش (HTL Moedling) که شامل خوابگاه و اتاق های منفرد می شود اسکان داشته و با پرداخت هزینه از امکانات خوابگاهی شامل وعده های غذایی سه گانه، فعالیت های فراغتی، رویدادهای اجتماعی و پشتیبانی معلمان بهره مند گردند.

 

_____________سخن پایانی در باب تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)_____________

تحصیل در خارج از کشور برای افراد بسیاری از جمله دانش آموزان، جذاب و قابل دسترس می باشد. مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling)، بزرگترین مدرسه در اتریش است که از اعتبار بسیاری در اروپا برخوردار است. این مدرسه دوره های تحصیلی 4 و 5 ساله و تحصیلات پیشرفته 4 ترمه را برگزار می کند که در آن به آموزش رشته های تخصصی در زمینه ساخت و ساز، محیط زیست و... می پردازد. در پایان نیز با پذیرش در آزمون نهایی و فارغ التحصیلی، عنوان مهندس اتریشی به دانش آموختگان اطلاق می شود. مدرک صادره شده پس از تحصیل در مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) بسیار معتبر بوده و شرایط را برای ورود به بازار کار اتریش و اروپا هموار می کند. همچنین شرایط اسکان دانش آموزان در خوابگاه و اتاق های منفرد فراهم شده است. موسسه ملک پور در یک همکاری انحصاری با مدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ (HTL Moedling) اتریش، شرایط اخذ پذیرش و ادامه تحصیل دانش آموزان را در این مدرسه تسهیل نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اعلام آمادگی می توانید از طریق شماره تماس های این موسسه و یا پر کردن فرم تماس، با مشاورین مجرب ما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین در صورتی که سوالات خود را در پایان مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید در کوتاه ترین زمان به آن پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
غلامزاده
سلام عرض میکنم. ایا می توان پس از تمام کردن سال سوم هنرستان ایران برای تحصیل درمدرسه فنی حرفه ای اچ تی ال مدلینگ اقدام کنیم یا چون همین مدرک رو از ایران داریم دیگه اجازه تحصیل دوباره دبیرستان در این رشته رو نداریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما دیپلم ایران را داشته باشید و شرایط ورود به HTL که معمولاً در اکثر رشته های هنر آزمون ورودی دارد بلی می توانید اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهدی رمضانی
سلام عرض ادب. ایا با تحصیل در مدارس اتریش پدر یا مادر میتونن همراه فرزندشون به اتریش سفر کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به واسطه تحصیل فرزندان به پدر و مادر ویزای گاردین داده نمی شود اما با ویزاهای توریستی می توانند اقدام نمایند. موفق باشید.
مشاوره رایگان