دانشگاه آکادیا کانادا

14 دی 1401 1 نظر

دانشگاه آکادیا کانادا

در نوشتاری که هم اکنون مشغول به مطالعه مطالب آن هستید، مطالب مهمی درباره دانشگاه آکادیا کانادا، اپلای و هزینه دانشگاه آکادیا و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه آکادیا کانادا آورده شده است. شما با مطالعه دقیق این مقاله قطعاً از هزینه تحصیل در دانشگاه آکادیا آگاه خواهید شد. سوالاتی که در ذیل این نوشتار شرح داده شده است، سوالاتی می باشد که ممکن است از ذهن داوطلبان تحصیل در کشور کانادا نقش ببندد. آیا محصلان ایرانی می‌ توانند به منظور تحصیل از دانشگاه آکادیا کانادا پذیرش دریافت کنند؟ دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه آکادیا کانادا چه شرایطی دارد؟ شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه آکادیا کانادا چه مقدار است؟ در مقاله پیش رو سعی داریم به سوالات مطرح شده این قسمت پاسخ دقیق و کاملی دهیم. دانشگاه آکادیا یکی از دانشگاه‌ های علوم انسانی واقع در کانادا می باشد که مدارک صادره از آن به زبان انگلیسی است و در سراسر دنیا معتبر می باشد. این دانشگاه در مقطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی کورس های تحصیلی متعددی را ارائه می دهد. اگر پس از مطالعه این مقاله تا انتها سوالی درباره دانشگاه آکادیا کانادا و یا دیگر امور مهاجرتی داشتید، می توانید با کارشناسان مجرب مؤسسه MIE به منظور دریافت مشاوره رایگان ارتباط بگیرید.

عناوین زیر در خصوص دانشگاه آکادیا کانادا می باشد:

 • درباره دانشگاه آکادیا کانادا
 • شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه آکادیا کانادا
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرشAcadia University Of Canada
 • رتبه دانشگاه و رشته های تحصیلی دانشگاه آکادیا کانادا
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه آکادیا کانادا
 • کمپس های دانشجویی دانشگاه آکادیا و هزینه آن ها
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه آکادیا
 • نتیجه آخر در خصوص دانشگاه آکادیا کانادا

 

 • توضیحات موسسه ملک پور درمورد دانشگاه آکادیا کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد دانشگاه آکادیا کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد دانشگاه آکادیا کانادا

تحصیل در مدارس کانادادرباره دانشکاه آکادیا کانادا

دانشگاه آکادیا به نوبه خود به دلیل ارائه آموزش سطح بالا به عنوان یکی از معتبر ترین دانشگاه ها در کشور کانادا شناخته شده است. دانشجویان ثبت نام شده در این دانشگاه همگی مشغول به تحصیل در زمینه علوم انسانی می باشند. دانشگاه آکادیا در سال ۱۸۳۸ در نوا اسکوشیا کانادا تاسیس گردید. محوطه بسیار عالی و جذاب این دانشگاه ۱۰۰ هکتار است. در حال حاضر ۳۴۰۰ دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته لیسانس در دانشگاه آکادیا می‌ باشند که ۱۰ درصد آنان از سراسر جهان آمده‌اند. این دانشگاه هر ساله تقریباً ۴ میلیون دلار بورسیه تحصیلی و جوایز را در دسترس دانشجویان برتر قرار می‌ دهد. دانشجویان بین المللی اختیار دارند، در یکی از دانشکده های کاربردی و تحصیل حرفه‌ ای، دانشکده علوم و یا دانشکده های هنر ثبت نام نمایند. این دانشکده ها بیش از ۲۰۰ رشته تحصیلی متنوع را ارائه می دهند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه آکادیا کانادا

دریافت پذیرش از Acadia University Of Canada بسیار راحت تر از سایر دانشگاه های کانادا است. معمولاً تمامی دانشجویانی که نمره متوسط داشته باشند شانس بیشتری برای دریافت پذیرش و ثبت نام از این دانشگاه دارند. به طور کلی شرایط تحصیل در دانشگاه آکادیا به این صورت است که تمامی دانشجویان مشتاق تحصیل در این دانشگاه می بایست مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را به صورت رسمی از طریق مؤسسه معتبر و معتمد به این دانشگاه ارسال نمایند. لطفا توجه نمایید که مدارک شما باید با مهر و ترجمه شده باشد. قابل ذکر است، دانشجویانی که دارای تعالی علمی باشند شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه آکادیا کانادا دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش Acadia University Of Canada  

برای تحصیل و پذیرش در دانشگاه آکادیا بایستی مدارکی را از قبل جمع آوری کنید. مدارک شما تاثیر بسزایی در دریافت نامه پذیرش از این دانشگاه دارد. بنابراین در درست و کامل بودن آن دقت کنید. مدارک و اسناد مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه آکادیا کانادا در ذیل این نوشتار ذکر شده است.

مقطع کارشناسی:

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ و یا ارائه مدرک تافل با نمره ۹۰
 • ارائه دیپلم ۱۲ ساله
 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۴

تحصیلات تکمیلی:

 • توصیه‌ نامه
 • انگیزه نامه
 • ارائه مدرک فوق لیسانس جهت تحصیل در مقطع دکترا
 • ارائه مدرک لیسانس جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ارائه رزومه

معرفی دانشگاه کاپیلانو کانادا

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه کاپیلانو کانادا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه کاپیلانو کانادا را به شما خواهیم آموخت.

رتبه دانشگاه و رشته های تحصیلی دانشگاه آکادیا کانادا

دانشگاه هایی که در کشور کانادا قرار دارند، همگی دارای امکانات عالی می باشد. دانشگاه آکادیا نیز همانند سایر دانشگاه‌ ها امکانات مناسبی را برای محصلان خارجی فراهم کرده است‌ البته این دانشگاه در لیست دانشگاه های رتبه برتر جهان رنک ۱۴۷۲ را به خود اختصاص داده است. اگرچه این عدد در سطح جهانی رتبه بالایی محسوب نمی شود، ولی این دانشگاه در داخل کانادا به دلیل ارائه مدرک معتبر و آموزش برتر شناخته شده می باشد. دانشکده های دانشگاه آکادیا نیز در کشور کانادا معروف هستند. ولی رتبه آنان نیز در سطح جهانی پایین می باشد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم کاربردی
 • دانشکده مطالعات تخصصی

در جدول زیر تعدادی از رشته‌ های تحصیلی پرمتقاضی در دانشگاه آکادیا را ذکر نمودیم.

 

علوم کامپیوتر

مدیریت بازرگانی

ریاضیات

الهیات

فلسفه

انگلیسی

هنر

موسیقی درمانی

فیزیک

تغذیه و رژیم غذایی

زیست شناسی

مطالعات زوجین

تئاتر

اسپانیایی

 

دانشگاه NYIT ونکوور

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه NYIT ونکوور

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه NYIT ونکوور را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آکادیا کانادا

Acadia University Of Canada یکی از دانشگاه‌ هایی می باشد که کمک هزینه تحصیل و جوایز محدودی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. در واقع این بورسیه‌ ها تنها به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که نخبه بوده و موفق به کسب نمره A شده باشند. اگر شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه آکادیا را دارید، موظف هستید تا اول مارس مدارک و اسناد مورد نیاز را به دانشگاه ارائه دهید. علاوه بر این می بایست ثابت کنید که نیاز به حمایت مالی دارید. شهریه دانشجویان با اخذ کمک هزینه تحصیلی از این دانشگاه تا حدودی کاهش می‌ یابد. زیرا این دانشگاه هر ساله مبلغ ۴ میلیون دلار را به دانشجویان واجد شرایط در قالب کمک مالی و بورسیه اعطا می‌ نماید‌. همراهان همیشگی مقاله پیش رو توسط مؤسسه MIE به تحریر درآمده است. هرگونه استفاده غیرقانونی از مطالب آن حرام می باشد و این مؤسسه هیچ گونه رضایتی ندارد.

کمپس های دانشجویی دانشگاه آکادیا و هزینه آن ها

شهریه دانشگاه آکادیا کانادا با توجه به منطقه ای که قصد دارید، برای زندگی دانشجویی خود برگزینید، متغیر می باشد. همانطور که در موضوع فوق اشاره کردیم این دانشگاه هر ساله مبلغ ۴ میلیون دلار به دانشجویان برتر در قالب بورسیه اعطا می نماید که این بورسیه بخشی از شهریه تحصیل دانشجویان را کاهش می دهد. در ذیل این متن هزینه های تحصیل و زندگی یک دانشجوی تمام وقت بین المللی را در مقاطع دانشگاهی تشریح نمودیم.

 • هزینه خوابگاه دانشگاه آکادیا کانادا:

این دانشگاه ۱۱ خوابگاه لوکس و مجهز را در اختیار دانشجویان خارج قرار می‌ دهد. محصلان براساس شرایطی که دارند در یکی از این خوابگاه ها ساکن می‌ شوند. هزینه خواب ها در جدول زیر آورده شده است.

دانشگاه وینیپگ کانادا

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه وینیپگ کانادا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه وینیپگ کانادا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه آکادیا

هزینه های تحصیل در سطح کارشناسی در ترم پاییز:

هزینه تحصیل

17.884.00 $

خدمات بهداشتی

750.00 $

تکنولوژی

568.00 $

خدمات دندانپزشکی

165.00 $

خدمات ورزشی

247.00 $

 

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در ترم بهار:

هزینه تحصیل

18.534.00 $

خدمات ورزشی

247.00 $

خدمات دندانپزشکی

165.00 $

تکنولوژی

568.00 $

خدمات بهداشتی

750.00 $

 

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ترم پاییز:

برنامه ا ساله MA

18.058.00 $

خدمات دندانپزشکی

165.00 $

خدمات بهداشتی

750.00 $

 

هزینه های تحصیل در مقطع دکترا:

هزینه تحصیل

21.540.00 $

هزینه ادامه تحصیل

6.150.00 $

هزینه های جانبی

330.00 $

 


_____________نتیجه آخر در خصوص دانشگاه آکادیا کانادا__________

در موضوعات فوق توضیحات کاربردی و کاملاً علمی درباره دانشگاه آکادیا کانادا، اپلای و هزینه دانشگاه آکادیا را به شما داوطلبان تحصیل در کانادا ارائه دادیم. در این نوشتار آموختیم که، به جهت تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه آکادیا کانادا می بایست مدارک مرتبط به مقطع تحصیلی خود را ارائه دهید. بعلاوه تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. مدارکی که ارائه می‌ دهید، باید درست و بدون هیچ نقصی باشد. زیرا در غیر این صورت شانس شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا کاهش می‌ یابد. چنانچه پس از مطالعه دقیق این مقاله به دنبال کسب آگاهی بیشتر در خصوص دانشگاه آکادیا کانادا یا دیگر دانشگاه‌ های این کشور می باشید، می توانید در بخش دیدگاه ها نظرات و پرسش های خود را ثبت نمایید. کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE در کوتاه‌ ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهند داد. همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان مؤسسه ارتباط گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورت رضایت به مقاله فوق ۵ ستاره ارزشمند بدهید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
الناز کیا
سلام برای اخذ پذیرش از این دانشگاه چه مدرک آیلتسی لازمه؟ آیا شرط معدل هم داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز بسته به مقطع تحصیلی که قصد اقدام برای آن را دارید باید بتوانید مدرک زبان ارائه نمایید که به طور معمول حداقل آیلتس 6.5 مورد نیاز است. ضمن اینکه هرچه معدل شما بهتر باشد شانس بهتری برای کار خواهید داشت.
مشاوره رایگان