خرید ملک در مالزی

2 نظر

خرید ملک در مالزی

مالزی یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره کهن با شهرهای توسعه یافته ای مانند کوالالامپور چندین سال است که مورد توجه مهاجرین و به ویژه سرمایه گذاران بین المللی قرارگرفته است. موقعیت جغرافیایی خاصی که این کشور دارد و همچنین سیاست های کلانی که منجر به جهش اقتصادی در مالزی شده اند، باعث شده اند که این کشور به مرکزی برای تجارت و بازرگانی تبدیل شود. روش های متفاوتی جهت سرمایه گذاری در مالزی وجود دارد. یکی از این روش ها خرید ملک در مالزی می باشد. خرید ملک در مالزی از جمله روش های سرمایه گذاری به شمار می آید که تحت شرایطی می تواند منجر به اخذ اقامت مالزی نیز گردد. سرمایه گذاری و خرید ملک در مالزی به این دلیل مورد توجه قرار گرفته است که متقاضیان می توانند علاوه بر بهره مندی از زندگی در شهرهای پیشرفته و مدرنی مانند کوالالامپور، از زندگی در شهرهای زیبای ساحلی این کشور نیز برخوردار شوند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در مالزی با کارشناسان موسسه ملک پور تماس گرفته و به صورت تلفنی مشاوره رایگان دریافت کنید. با پر کردن فرم تماس نیز می توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

  • شرایط عمومی خرید ملک در مالزی
  • اقامت مالزی از طریق خرید ملک
  • استانداردهای سرمایه گذاری در مالزی
  • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در مالزی
  • قیمت خرید خانه در مالزی
  • مزایای اقامت خانه دوم مالزی
  • سوالات متداول راجع به خرید ملک در مالزی
  • سخن پایانی

خرید ملک در مالزیشرایط عمومی خرید ملک در مالزی

مالزی یکی از کشورهای عضو در سازمان تجارت جهانی می باشد. موقعیت جغرافیایی این کشور، ارتباطی که این کشور از قدیم با دولت بریتانیا داشته است و همچنین همسایگی مالزی با مراکز تجاری مهمی مانند چین و سنگاپور دلایل عمده ای جهت رونق اقتصادی این کشور می باشند. این رونق اقتصادی منجر به محبوبیت مهاجرت به مالزی شده است. یکی از راه های مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری می باشد. روش های متنوعی از قبیل ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه و همچنین خرید ملک در مالزی منجر به اقامت مالزی می شوند. در این مقاله به بررسی شرایط و قوانین تجاری در خصوص خرید ملک در مالزی می پردازیم. خرید ملک در مالزی تقریباً برای تمامی افراد خارجی ممکن می باشد. البته خرید از طریق طرح خانه دوم در مالزی منجر به اقامت این کشور خواهد شد که در ادامه تشریح خواهد شد. به بررسی هزینه مهاجرن به مالزی از طریق این روش نیز می پردازیم. با مطالعه مقاله زیر شما عزیزان می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص روش های اخذ اقامت مالزی به دست آورید.

خرید ملک در مالزی

اقامت مالزی

اقامت مالزی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاران خارجی که به هدف سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک در مالزی می کنند می توانند بدون محدودیت این اقدام را انجام بدهند. ولی این خرید ملک به صورت مستقیم منجر به اقامت فرد متقاضی نمی گردد. روش طراحی شده جهت کسب اقامت مالزی طرح اقامتی خانه دوم مالزی (Malaysia My Second Home) می باشد. این روش اقامتی که به نام (MM2H) شناخته می شود از سال 2002 اجرایی شده و راه را جهت کسب اقامت مالزی بسیار ساده کرده است. در این روش که افراد بر اساس سن و همچنین میزان دارایی امتیازاتی را به دست می آورند، می توانند به یک اقامت 10 ساله دست پیدا بکنند. افراد با این اقامت اجازه خرید ملک در مالزی، ثبت شرکت در مالزی و بسیاری فعالیت های تجاری دیگر را دارند. در ادامه به تفصیل به بررسی این روش می پردازیم. البته شما عزیزان می توانید با خرید ملک در کشورهایی نظیر اسپانیا و یا پرتغال به صورت مستقیم به اقامت اتحادیه اروپا دست یابید. با مطالعه مقاله زیر اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

استانداردهای سرمایه گذاری در مالزی

خرید ملک در مالزی

در هنگام انتخاب یک کشور برای سرمایه گذاری بررسی استاندارهای سرمایه گذاری بسیار مهم می باشد. استانداردهای سرمایه گذاری نشان دهنده میزان مناسب بودن کشور مقصد جهت انتقال سرمایه می باشند. در موضوع خرید ملک در مالزی استاندارهایی از قبیل میزان نرخ ریسک مصادره اموال بررسی می گردند. این نرخ نشان دهنده امنیت سرمایه یک شخص خارجی در کشور مقصد می باشد. در نمودار زیر می بینیم که این نرخ در مالزی عدد 2 را نشان می دهد. در این نمودار عدد یک پایین ترین نرخ ریسک و عدد 7 نامناسب ترین نرخ را نشان می دهد.

 

 

خرید ملک در مالزی

استاندارد دیگری که قابلیت ارزیابی را دارد میزان کنترل فساد در مالزی می باشد. کنترل مناسب فساد در ارگان های دولتی و دستگاه های قضایی یک کشور به عنوان مقصد سرمایه گذاری می تواند سرمایه گذاران خارجی را به ورود به آن کشور ترغیب کند. در نمودار مربوط به این استاندارد اعداد کم تر از صفر نشان دهنده کنترل نامناسب هستند. هر چه که عدد به سمت +2.5 پیش می رود میزان کنترل فساد دقیق تر و قوی تر می شود.

 

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در مالزی

شاخص های اقتصادی در انتخاب و یا عدم انتخاب مالزی به عنوان مقصدی جهت خرید ملک بسیار تاثیر گذارند. شاخص اولی که بررسی می کنیم نرخ بیکاری در مالزی می باشد. در نمودار زیر می بینیم که طی 10 سال گذشته همواره نرخ بیکاری در این کشور کم تر از 3.5 درصد بوده است که نرخ عالی محسوب می شود. به استثنای ماه های اولیه سال 2020 که به دلیل تاثیر ویروس کرونا نرخ بیکاری در مالزی افزایش داشته و به رقم 5.5 درصد رسیده است.

خرید ملک در مالزی

 

شاخص دومی که بررسی می کنیم میزان مالیات بر درآمد در مالزی می باشد. این نرخ را در نمودار زیر مشاهده می کنیم که در ده سال گذشته همواره بین 25 الی 30 درصد بوده است.

خرید ملک در مالزی

 

یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار جهت انتخاب خرید ملک در مالزی به منظور سرمایه گذاری، میزان رشد اقتصادی در این کشور می باشد. در نمودار زیر درصد رشد اقتصادی و میزان تولید ناخالص داخلی را مشاهده می کنیم. می بینیم که تولید ناخالص داخلی در سال های گذشته همواره مثبت بوده است.

خرید ملک در مالزی

قیمت خرید خانه در مالزی

در ادامه به بررسی حداقل سرمایه و همچنین هزینه های مهاجرت به مالزی می پردازیم. قیمت خرید خانه در مالزی برای افراد خارجی تا سال 2020 حداقل یک میلیون رینگت مالزی بوده است. طبق مصوبه جدید دولت مالزی حداقل میزان خرید ملک در مالزی به 600 هزار رینگت مالزی کاهش یافته است. البته این حداقل با توجه به استان و شهر مورد نظر و همچنین کاربری ملک متغیر می باشد. قیمت خرید خانه در مالزی در شهر کوالالامپور برای املاک مسکونی 600 هزار رینگت و برای املاک تجاری و صنعتی یک میلیون رینگت می باشد. هزینه مهاجرت به مالزی از طریق خرید خانه در ایالتی مانند مالاکا برای املاک مسکونی 500 هزار رینگت می باشد. در جدول زیر میانگین قیمت خرید خانه در مالزی را مشاهده می کنید:

 

موقعیت ملک

قیمت به دلار آمریکا

یک متر مربع ملک در مرکز شهر

2145.83

یک متر مربع ملک در خارج از مرکز شهر

1207.49

 

شما عزیزان جهت کسب اقامت در اکثر کشورهای دنیا، از طرق گوناگون نیاز به اطلاعات موثق و به روزی دارید که شما را جهت انتخاب و تصمیم گیری یاری دهد. با تهیه محصول گام به گام تا اخذ اقامت می توانید به این اطلاعات دقیق دست یابید.

خودحمایتی یونان

مزایای اقامت خانه دوم مالزی

اقامت خانه دوم مالزی یک طرح مهاجرتی است که از سال 2002 به متقاضیان اجازه ورود به خاک کشور مالزی را می دهد. از مزایای اقامت خانه دوم مالزی این می باشد که شخص اصلی می تواند همسر و فرزندانش را به همراه داشته باشد. اجازه خرید ملک مسکونی، ملک تجاری، خرید خودرو و فعالیت های تجاری در مالزی را دارد. تا این لحظه بیشترین کشورهایی که شهروندان آن ها از طریق اقامت خانه دوم مالزی (MM2H) اقامت مالزی را به دست آورده اند بریتانیا، بنگلادش، بریتانیا، کشورهای اسکاندیناوی، کره جنوبی، ژاپن، ایران و کشورهای عربی بوده اند. در این نوع اقامت دو عامل سن و میزان تمکن مالی عوامل اصلی کسب اقامت مالزی می باشند. شخصی که واجد شرایط باشد یک اقامت 10 ساله دریافت می کند. این اقامت با توجه به اعتبار پاسپورت قابل تمدید می باشد. این روش برای افراد کمتر از 50 سال و همچنین افراد بالای 50 سال سن شرایط متفاوتی دارد. به طور کلی هر اندازه که تمکن مالی فرد بیش تر باشد شانس بالاتری جهت کسب اقامت مالزی دارد.

برای افرادی که سن آن ها کم تر از 50 سال می باشد، باید ثابت کنند که میزان تمکن مالی آن ها 300.000 هزار رینگت مالزی می باشد. همچنین باید ثابت کنند که درآمد ماهیانه ای معادل 10.000 رینگت مالزی دارند. البته نیازی به انتقال این درآمد و ثرمایه به مالزی ندارند ولی در صورت انتقال درآمد به مالزی از پرداخت هر گونه مالیات معاف خواهند شد.

افرادی که سن بالاتر از 50 سال دارند می بایست ثابت کنند که ارزش دارایی آن ها حداقل 150.000 رینگت می باشد. همچنین اثبات دارا بودن درآمد ماهیانه 5000 رینگت نیز لازم می باشد. این افراد نیز در صورت انتقال سرمایه به مالزی از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. این روش شباهت هایی با روش های خودحمایتی در کشورهای اروپایی دارد که پیشنهاد می شود مقاله زیر در خصوص خودحمایتی اتریش را مطالعه بفرمایید.

بورسیه تحصیلی در پرتغال

خودحمایتی اتریش


سوالات متداول راجع به خرید ملک در مالزی

✅ هزینه مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک در مالزی چه مقدار است؟

حداقل میزان خرید ملک در مالزی در حال حاضر 600.000 رینگت مالزی می باشد.

✅ نحوه خرید ملک و استفاده از مزایای اقامت خانه دوم مالزی به چه صورت است؟

افراد بعد از کسب اقامت می بایست یک حساب بانکی در مالزی افتتاح کنند و آن تمکن مالی 300000 رینگیتی را وارد آن حساب بکنند. بعد از یک سال می تواند 150000 رینگت از آن مبالغ را خارج کرده و از آن ها در مسائلی مانند خرید ملک، هزینه تحصیل، خرید خودرو و هزینه های درمانی استفاده کند.

✅ آیا امکان استفاده از 150000 رینگت باقی مانده ممکن می باشد؟

این مبلغ باقیمانده باید تا انتهای اقامت فرد در حساب بانکی او باقی بماند.


_____________سخن پایانی_____________

مالزی یکی از کشورهای پیشرفته قاره آسیا می باشد که در سال های گذشته پیشرفت زیادی داشته و دارای شاخص های اقتصادی و رفاهی بالایی می باشد. همین باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری و یا خرید ملک در مالزی باشند. در این مقاله شرایط خرید ملک در مالزی، مزایای اقامت خانه دوم مالزی و همچنین قیمت خرید خانه در مالزی در کاربری های متفاوت بررسی گردید. بررسی شد که هزینه مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک به چه صورت می باشد. البته کشورهایی در اروپا مانند پرتغال و اسپانیا شرایط بسیار مناسب تری جهت خرید ملک و کسب اقامت ایجاد می کنند. شما عزیزان در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص خرید ملک در مالزی دارید می توانید آن ها در بخش دیدگاه مطرح کنید. همچنین با تماس با کارشناسان موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس می توانید به صورت رایگان مشاوره مهاجرتی دریافت کنید.

امتیاز 4.07 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر میخواستم بدونم ایا میتونم با خرید ملک درمالزی به اقامت و پاسپورت برسم؟ مبلغی که باید سرمایه گذاری کنم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر. خرید ملک در این کشور برای شما و اعضای خانواده شما اقامتی به همراه نخواهد داشت. در حال حاضر کشورهایی که به واسطه خرید ملک اقامت ارائه می کنند عبارت اند از ؛ پرتغال، یونان، اسپانیا، دومینیکا، برزیل . توصیه میکنم برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با موسسه تماس برقرار بفرمایید. موفق باشید
علی خدابنده
سلام یک را راحت جهت اقامت در اروپا را میخواهم حدود 3 سال اقامت یک کشور راحت بدون دردسر و که ببینم ارزش داره سرمایه ام را ببرم در اروپا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای معرفی مسیر باید شرایط سن، تحصیلات، سرمایه، سطح زبان شما دقیق بررسی شود تا بتوان مسیر درستی را پیش روی شما قرار داد. اما اگر به طور کلی شرایط سرمایه ای فراهم باشد روش های خرید ملک، خودحمایتی و سرمایه گذاری در انگلستان از گزینه های مناسب برای مهاجرت شما باشد.
مشاوره رایگان