خرید ملک بلاروس

20 دی 1401 2 نظر

خرید ملک بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس از طرق مختلفی مانند خرید ملک در این کشور امکان پذیر است. در این مقاله به موضوع خرید ملک بلاروس و موضوعات پیرامون آن مانند مراحل خرید، قیمت خرید ملک در بلاروس و سایر نکات مهم در این زمینه می پردازیم. با توجه به قوانین موجود در کشور بلاروس در باب سرمایه گذاری و خرید ملک پیشنهاد می شود این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات مهاجرتی شما نسبت به قوانین خرید املاک و مستغلات در بلاروس ارتقا یابد تا در صورتی که قصد جدی در باب خرید ملک بلاروس دارید، با اطلاعات کامل اقدام به این کار نمایید. تردیدی نیست که اطلاع از قوانین، شما را با چالش های پیش رو آشنا کرده و تأثیر مثبتی بر تصمیم گیری شما و طی کردن موفقیت آمیز پروسه سرمایه گذاری مورد نظر دارد. در این مقاله قیمت خرید ملک در بلاروس و مراحل خرید آن بررسی خواهد شد. دریافت مشاوره و راهنمایی از مشاوران مجرب و متخصص در امر سرمایه گذاری می تواند راهگشای شما در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک بلاروس باشد. پیشنهاد ما، تماس با موسسه ملک پور و یا در صورت امکان، پر کردن فرم تماس رایگان است تا از این طرق، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 • شرایط عمومی خرید ملک بلاروس
 • اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک
 • استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در بلاروس
 • مراحل خرید ملک در بلاروس
 • قیمت اجاره و خرید خانه در بلاروس
 • سوالات متداول راجع به خرید ملک بلاروس
 • کلام پایانی در باب خرید ملک بلاروس

خرید ملک بلاروسشرایط عمومی خرید ملک بلاروس

متقاضیانی که قصد خرید ملک و اخذ اقامت بلاروس را دارند می بایست به این نکات زیر توجه نمایند. کشور بلاروس از نظر موقعیت جغرافیایی در اروپای شرقی واقع شده است. این کشور در همسایگی کشورهایی نظیر لهستان، روسیه، اوکراین، لتونی و لیتوانی است. این کشور پایخت زیبایی به نام مینسک دارد. رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور حدود 44/54 میلیارد دلار در سال 2018 اعلام شده است. قوانین و مقررات خرید املاک و مستغلات کشور بلاروس که در مارچ ۲۰۱۴ به تصویب رسید، این امکان را به متقاضیان خرید ملک می دهد تا بتوانند به راحتی ملک مورد نظر خود را در این کشور خریداری نمایند. از طرفی با خرید ملک این متقاضیان می توانند تحت شرایطی اقامت بلاروس را چه به صورت دائم و چه موقت اخذ نمایند. به منظور خرید ملک بلاروس لازم است که در ابتدا از وزارت دادگستری این کشور، مجوز رسمی دریافت کرده و اثبات کنید که در صورت خریداری ملک، از آن استفاده کرده و در آن اقامت خواهید داشت. طول پروسه خرید ملک در بلاروس ممکن است چند ماه به طول انجامد. بدون شک اطلاع از قوانین خرید و فروش در این کشور، از طولانی شدن بیش از اندازه فرآیند خرید ملک در این کشور جلوگیری می کند. شما عزیزان می توانید با خرید محصول گام به گام اخذ اقامت موسسه ملک پور، مسیر مهاجرت خودتان را هموار سازید.

گام به گام تا اخذ اقامت

اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک

خرید ملک بلاروس

به طور کلی راه های اخذ اقامت بلاروس به 7 دسته تقسیم بندی می گردد. خرید مسکن در بلاروس جزو اقامت های سرمایه گذاری محسوب می گردد. در کل 7 مسیر مهاجرت به شرح زیر هستند : 1- سرمایه گذاری 2- تحصیل 3- کار 4-ازدواج 5- تولد 6- اقامت افراد خاص 7- پناهندگی. همانگونه که اشاره کردیم از جمله روش های اخذ اقامت بلاروس که در قالب سرمایه گذاری محسوب می گردد، خرید مسکن در بلاروس است. متقاضیان اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک می بایست این نکته را در نظر بگیرند که خرید مسکن در بلاروس می تواند مسیری جذاب برای دریافت اقامت بلاروس باشد. در اینجا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که با خرید مسکن در بلاروس به ارزش حداقل 150 هزار دلار، اقامت دائم این کشور را پس از هفت سال می توان دریافت کرد. این نوع از اقامت بدین ترتیب است که در مرحله اول به متقاضی اقامت دو ساله اعطا می گردد و تقریباً بعد از گذشت حدود پنج سال، در صورتی که که فرد مشکل قانونی نداشته باشد تبدیل به اقامت دائم می گردد.

خرید ملک بلاروس

اقامت بلاروس

استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در بلاروس

یکی از نکات مهم که اشخاص سرمایه گذار می بایست به آن توجه ویژه نمایند، نرخ رشد اقتصادی و شاخص های سرمایه گذاری و ریسک سرمایه گذاری در کشور هدف است. خرید ملک در بلاروس طی سالیان اخیر با رشد زیادی به همراه بوده که این نکته سبب شده که سرمایه گذاران زیادی از سوی دولت بلاروس جذب گردند. اطلاع از قوانین سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری در بلاروس از این جهت مهم است که به متقاضیان خرید مسکن در بلاروس کمک می کند تا به اهداف تجاری و اقامتی خویش دست یابند. در نیمه دوم سال 2018 میزان سرمایه گذاری خارجی در این کشور 298 میلیون دلار بوده است و این کاهش در میزان سرمایه گذاری، بر روی تصمیمات سرمایه گذاران تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. در نمودار زیر می توانید تغییرات میزان سرمایه گذاری خارجی در بلاروس را در سال های گذشته مشاهده نمایید.

خرید ملک بلاروس

همانگونه که در نمودار ذیل مشاهده می فرمایید نرخ تورم در سال های اخیر در کشور بلاروس روند صعودی داشته است و این نکته برای متقاضیان خرید ملک بسیار حائز اهمیت است. نرخ تورم در هر کشور، نشان دهنده میزان تعادل نقدینگی موجود در بازار و نیاز بازار است. در کشور بلاروس تورم نسبتاً بالا است و خرید ملک می تواند هم با سود و هم ضرر همراه باشد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که هرگونه کپی برداری از مقاله مورد مطالعه شما عزیزان شرعاً و قانوناً حرام است و حتماً مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

خرید ملک بلاروس

در نمودار زیر میزان رشد اقتصادی کشور بلاروس را مشاهده می فرمایید. همان گونه که مشخص است این کشور رشد اقتصادی منفی را در سال اخیر تجربه کرده است. به طور کلی بررسی شاخص رشد اقتصادی یک کشور، جهت سرمایه گذاری در آن بسیار مهم است. عزیزانی که قصد خرید مسکن در بلاروس را دارند می بایست حتماً به شاخص های اقتصادی نظیر رشد اقتصادی توجه ویژه کنند. کشور بلاروس با توجه به نوسانات زیاد در رشد اقتصادی، شاید جهت خرید ملک خیلی مناسب نباشد.

خرید ملک بلاروس

در نمودار زیر نرخ ریسک مصادره اموال در بلاروس را مشاهده می فرمایید. همان گونه که مشخص است کشور بلاروس در سال های اخیر تلاش های زیادی را انجام داده است تا ریسک سرمایه گذاری در این کشور کاهش یابد.

خرید ملک بلاروس

در اینجا به بررسی نرخ کنترل فساد در بلاروس می پردازیم. همان گونه که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید کشور بلاروس در زمینه کنترل فساد خیلی موفق عمل نکرده است. همین نکته باعث می شود که عدالت اجتماعی در یک کشور پایین آید و از جذابیت سرمایه گذاری در یک کشور بکاهد.

خرید ملک بلاروس

خرید ملک بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس

مراحل خرید ملک در بلاروس

در حال حاضر با توجه به شرایط حاکم بر بازار مسکن در بلاروس، شرایط جهت خرید و فروش ملک برای اتباع خارج از بلاروس فراهم است. متقاضیان خرید مسکن در بلاروس به راحتی می توانند اقدام به خرید ملک های مسکونی و تجاری یا اداری اقدام کنند. قیمت خانه در بلاروس در نقطه قیاس با دیگر کشورها، برای متقاضیان جذابیت بیشتری دارد. ملک هایی که در این کشور وجود دارد در مقابل سایر کشورها نرخ پایین تری دارد. با توجه به قوانین وضع شده در حوزه خرید و فروش ملک در بلاروس، سرمایه گذاران بیشتری جهت خرید مسکن در بلاروس جذب این بازار شده اند. اشخاص متقاضی خرید مسکن در بلاروس می بایست ابتدا از سمت وزارت دادگستری بلاروس مجوز رسمی خرید مسکن را اخذ کنند. ضمناٌ متقاضیان خرید مسکن در بلاروس جهت دریافت اقامت دائم خویش و همراهان می بایست ثابت کنند که در ملک خریداری شده اقامت مستمر خواهند داشت. اقامت مستمر فرد اصلی و همراهان می بایست از سمت وزارت دادگستری بلاروس مورد تایید واقع گردد.

اشخاص متقاضی جهت کسب جواز خرید ملک از سمت وزارت دادگستری بلاروس می بایست مدارکی را ارائه دهند که دال بر قصد جدی آن ها در خرید ملک باشد. این عزیزان پس از اثبات موضوع ذکر شده می توانند اجازه خرید ملک بدون محدودیت را از وزارت دادگستری بلاروس اخذ کنند. اشخاص متقاضی با ارائه مدارک و دلایل ذیل می توانند در امر اخذ مجوز با زمان کمتری اقدام نمایند:

 • ارائه اسناد و مدارکی نشان دهنده وضعیت تاهل
 • ارائه مدارک فرزندان
 • ارائه مدارک دال بر تحصیل فرزند در مدارس و دانشگاه های بلاروس
 • برخورداری از مجوز کار در بلاروس
 • مسلط بودن به زبان و فرهنگ بلاروسی

شما عزیزان می توانید با مطالعه مقاله ذیل اطلاعات خود را در زمینه روش های مهاجرت به بلاروس افزایش دهید.

خرید ملک بلاروس

مهاجرت به بلاروس

خرید ملک بلاروس

قیمت اجاره و خرید خانه در بلاروس

با توجه به قوانین مصوب در خصوص سرمایه گذاری و جذب خریدار املاک در بلاروس، سرمایه گذاران خارجی فراوانی بلاروس را مقصد سرمایه گذاری خود قرار داده اند. قیمت خرید ملک در بلاروس در این کشور مناسب است و همین امر باعث شده است که افراد بسیاری توانایی اخذ اقامت بلاروس را از طریق خرید ملک به دست آورند. در خصوص هزینه های زندگی نیز باید خدمتتان عرض کنیم که با توجه به هزینه های مقرون به صرفه بلاروس، این کشور به یکی از کشورهای جذاب برای مهاجرین تبدیل شده است. در این بخش، هزینه های خرید ملک در شهرهای مختلف بلاروس با حداقل 150 هزار یورو و بیشتر آورده شده است. متقاضیان خرید ملک بلاروس می توانند ملکی را در این حدود قیمت خریداری نمایند. 

 

اجاره ماهانه ملک در بلاروس

هزینه اجاره در ماه

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

331 دلار

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

236 دلار

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

553 دلار

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز

390 دلار

 

هزینه خرید ملک در بلاروس نیز به طور میانگین و بر حسب موقعیت مکانی ملک، در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

خرید ملک بلاروس

هزینه های خرید ملک

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

1.147 دلار

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

1.067 دلار


سوالات متداول راجع به خرید ملک بلاروس

✅ آیا با خرید ملک در بلاروس می توان پاسپورت دریافت کرد؟

قوانین خرید ملک بلاروس بدین ترتیب است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم می گردد. پس از اخذ اقامت دائم، شخص با یادگیری زبان و قوانین اجتماعی بلاروس می تواند جهت اخذ پاسپورت اقدام نماید.

✅ جهت خرید ملک در بلاروس آیا باید حتماً از وکیل استفاده کرد؟

الزامی به وجود وکیل در پروسه خرید ملک بلاروس نیست. اما این نکته قابل تامل است که آیا متقاضی خرید ملک از قوانین خرید ملک و حتی ارزش ملک آگاهی کافی دارد؟ قطعاً حضور وکیل در این پروسه می تواند کاملاً تاثیرگذار باشد.

✅ حداقل میزان مبلغی که جهت خرید ملک در بلاروس مورد نیاز است چقدر است؟

در بلاروس با خرید ملک به ارزش حداقل ۱۵۰ هزار یورو می توانید اقامت اخذ کنید. البته ملک های مختلفی در بلاروس وجود دارد ولی املاکی که قابلیت خرید و فروش دارند در این حدود قیمت قرار گرفته اند.


______________ کلام پایانی در باب خرید ملک بلاروس _____________

در مقاله فوق، شرایط کلی سرمایه گذاری در بلاروسر، جزئیات خرید ملاک بلاروس و قیمت خرید ملک در بلاروس ارائه شد. شما سروران گرامی با حداقل سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار یورو می توانید برای خرید ملک در بلاروس اقدام کنید. خرید ملک در بلاروس نیاز به اخذ مجوز رسمی دادگستری و اثبات اقامت در آن ملک را دارد. کشورهای دیگری نظیر پرتغال و سوئیس نیز روش خرید ملک را به عنوان روشی برای مهاجرت به این کشورها تعریف کرده اند. با مراجعه به وب سایت های موسسه ملک پور و مطالعه مقالات و ویدئوهای مربوطه و یا تکمیل فرم تماس و برقراری تماس تلفنی با موسسه می توانید ضمن دریافت مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در صورتی که سوالات خود را در پایان مقاله درج نمایید، مشاورین مجرب موسسه در فرصت کوتاهی به آن ها پاسخ خواهند داد.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
اسفندیاری
سلام و عرض ادب آیا می توانم با خرید ملک بلاروس برای خودم و پدر و مادرم اقامت بگیرم؟ حداقل قیمتی که سرمایه گذار خارجی می تواند در این کشور ملک خریداری کند چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر با خرید ملک اقامت اعطا نمی شود اما برای خیلی از کشورها امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
احمدیان
سلام و عرض ادب با توجه به مقاله خوبتون خرید ملک در بلاروس منجر به دریافت اقامت نمیشه. حالا میخواستم بدونم که در کدوم کشورها میشه با خرید ملک اقامت دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عرض ادب و ارادت در کشورهایی نظیر پرتغال، یونان، اسپانیا، برزیل،دومینیکا به واسطه خرید املاک و مستغلات امکان دریافت اقامت این کشورها رو دارید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با موسسه تماس بگیرید موفق باشید
مشاوره رایگان