سرمایه گذاری در بلاروس

30 فروردین 1402 2 نظر

سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس و روش های گوناگون برای اخذ اقامت از این طریق در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است.از آنجا که سرمایه گذاری در بلاروس یکی از اصلی ترین راه های اخذ اقامت این کشور است، دانستن تمامی اطلاعات مورد نظر در خصوص استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور و شاخص های تأثیرگذار بر جایگاه اقتصادی بلاروس در سطح جهانی امری خطیر است. با مطالعه این مقاله می توان پاسخ سؤالاتی را همچون چگونگی اقدام برای ثبت شرکت در بلاروس و خرید ملک در بلاروس یافت.تلاش ما در موسسه ملک پور بر آن بوده است که اطلاعات جامعی را در خصوص انواع روش ها و شرایط سرمایه گذاری در بلاروس در اختیار شما عزیزان و همراهان گرامی قرار دهیم. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بهره مندی از دانش و تجربه وکلای متخصص با شماره تماس های موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید.

عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در بلاروس
 • استانداردهای سرمایه گذاری در بلاروس
 • شاخصه های اقتصادی تاثیرگذار در بلاروس
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در بلاروس
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در بلاروس
 • سرمایه گذاری در بلاروس از سایر روش ها
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری بلاروس
 • دریافت اقامت دائم و تابعیت بلاروس از روش سرمایه گذاری
 • هزینه های زندگی در بلاروس
 • سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در بلاروس
 • سخن پایانی در زمینه سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروسشرایط عمومی سرمایه گذاری در بلاروس

بلاروس یک کشور محصور در خشکی واقع در اروپای شرقی است. این کشور از شمال شرقی با روسیه، از جنوب با اوکراین، از غرب با لهستان و از شمال غربی با لیتوانی و لتونی همسایه است. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر آن مینسک است. بیش از 40٪ از مساحت بلاروس را مناطق جنگلی تشکیل داده است. بخش های عمده اقتصادی آن را عمدتاً صنایع خدماتی و تولیدی تشکیل می دهند. زبان های روسی و بلاروسی هر دو زبان های رسمی بلاروس محسوب می شوند. به لحاظ اقتصادی این کشور پس از انحلال جماهیر شوروی شرایط سختی را تجربه کرد و همچنین تولید در این کشور در سال ۲۰۰۸ به دلیل رکود جهانی ضربه سختی دید. هرچند به طور کلی از زمان استقلال بلاروس و جدا شدن آن از جماهیر شوروی، امکانات مناسبی به سرمایه گذاران در این کشور اختصاص داده شده است؛ اما مهاجرت به بلاروس با سرمایه گذاری موضوعی است که قبل از اقدام، نیاز به بررسی دقیق و کامل شرایط کلی اقتصادی و سرمایه گذاری بلاروس دارد.

استانداردهای سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس

بررسی جایگاه جهانی کشور بلاروس به لحاظ اقتصادی و نیز بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور، از اهمیت بالایی برخوردار است و می بایست قبل از اقدام به آن توجه نمود.در این حیطه شاخص هایی همچون نرخ ریسک مصادره اموال، موارد بسیار مهم و تأثیر گذاری هستند که می بایست مورد بررسی کامل قرار گیرند. همچنین میزان سلامت نظام قضایی یک کشور و نرخ فساد در آن می تواند نقش بسزایی در جایگاه جهانی اقتصادی آن کشور داشته باشد. Expropriation risk یا ریسک مصادره اموال یکی از شاخص هایی است که تا حدودی میزان فساد در دستگاه قضایی یک کشور را مشخص می نماید.این شاخص میزان ریسک سرمایه گذار در ارتباط با نقض قراردادها یا مصادره اموال را از طرف کشور مورد نظر بررسی می کند. لازم به ذکر است که هرچه این عدد کمتر بوده و به عدد۱ نزدیکتر شود، میزان ریسک کمتر و هرچه این عدد بزرگتر باشد میزان ریسک سرمایه گذار بیشتر است. در نمودار روبروی نرخ مصادره اموال در بلاروس در سال های اخیر را مشاهده می نمایید.

 

سرمایه گذاری در بلاروس

همانطور که گفته شد میزان کنترل فساد در یک کشور نیز یکی از عواملی است که در امنیت سرمایه گذاری در آن کشو تعیین کننده است.در نمودار زیر، میزان کنترل فساد در بلاروس را مشاهده می نمایید. این شاخص در کشور بلاروس منفی و نزدیک به صفر است. هر چه مقدار عددی این شاخص به مثبت 2.5 نزدیک تر باشد، این کشور از نظر امنیت سرمایه گذاری و کنترل فساد اداری و اقتصادی مناسب تر می باشد.

 

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در بلاروس

یکی دیگر از عوامل بسیار تأثیر گذار در انتخاب یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاری، شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در یک کشور هستند. از جمله این شاخص ها می توان به نرخ بیکاری، میزان مالیات و تولید ناخالص داخلی یک کشور اشاره کرد. متقاضیان سرمایه گذاری در بلاروس می بایست قبل از هرگونه اقدام، تمامی این شاخص ها را مورد بررسی قرار دهند.در ادامه به بررسی هریک از این شاخص ها به همراه ارائه و تحلیل نمودار آن ها پرداخته ایم:

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری از عوامل و فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاری است. در نمودار زیر نرخ بیکاری در بلاروس را در سال‌ های اخیر مشاهده می نمایید:

سرمایه گذاری در بلاروس

 • مالیات در بلاروس

یکی دیگر از شاخص های مهم و تأثیرگذار در انتخاب مقصد سرمایه گذاری، نرخ مالیات در آن کشور است که افراد می بایست قبل از تصمیم گیری نرخ مالیات در این کشور را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند. در نمودار زیر میزان نرخ مالیات در بلاروس در سال های اخیر را مشاهده می فرمایید.

سرمایه گذاری در بلاروس

 • نرخ تولید ناخالص داخلی بلاروس

میزان تولید ناخالص داخلی در یک کشور، معیار تعیین کننده ای در جایگاه اقتصادی آن کشور در سطح جهانی است.به طور کلی یکی از مهم ترین معیارهای تعیین یک کشور مناسب برای سرمایه گذاری، میزان تولید ناخالص داخلی این کشور است. در نمودار زیر میزان تولید ناخالص داخلی بلاروس را در سال های اخیر مشاهده می نمایید.

سرمایه گذاری در بلاروس

شما عزیزان می توانید اطلاعات لازم در خصوص سرمایه گذاری در اروپا را در لینک زیر مشاهده فرمایید:

سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس

به طور کلی شهروند هر کشور در جهان حق خرید و استفاده از املاک و مستغلات در بلاروس را دارد. پس از انعقاد معامله خرید و فروش، فرد خارجی گواهی مالکیت دریافت می کند و مالک کامل آن می شود.از آنجا که در سال ۲۰۱۴ بر اساس تحقیقات، کشور بلاروس به لحاظ استانداردهای زندگی رتبه سوم را در بین ۱۷۸ کشور دنیا به خود اختصاص داد، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور از محبوبیت زیادی در بین متقاضیان برخوردار شد. قیمت املاک در بلاروس حدوداً برای هر مترمربع از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار تعیین شده است.افراد برای به دست آوردن اقامت بلاروس از طریق خرید ملک می بایست مبلغی در حدود حداقل ۱۵۰ هزار یورو در بخش املاک این کشور سرمایه گذاری کنند. طبق قانون افرادی که در این کشور ملک خریداری می کنند می توانند از آن برای اهداف تجاری خود نیز استفاده کرده و از سود حاصل بهره مند شوند. لازم به ذکر است که افراد خارجی از طریق خرید ملک در این کشور، کارت اقامت ۷ ساله بلاروس را دریافت می نمایند.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در بلاروس

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از راه های اخذ اقامت بلاروس محسوب می شود. این روش مناسب افرادیست که مایل هستند علاوه بر دریافت اقامت، بیزنس و کسب و کار خود را نیز در بلاروس راه اندازی نمایند.می توان گفت که راه اندازی یک بیزنس و یا کسب و کار در بلاروس به دلیل وجود شرایط نسبتاً مناسب زندگی و هزینه های جاری می تواند گزینه مناسبی باشد. افراد با دارا بودن هزینه حداقل ۱۵۰ هزار دلاری می توانند شرکت و بیزنس خود را در بلاروس راه اندازی نمایند.این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه ملک پور گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. در این روش متقاضی می بایست از طریق یک ویزای ۳ ماهه وارد شده و بتواند کسب و کار خود را آغاز نماید. پس از آن با دریافت اقامت پس از ۷ سال فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد. در جدول زیر انواع مختلف شرکت ها در بلاروس را مشاهده می نمایید:

 

انواع شرکت در بلاروس

شرکت اعتباری اضافی یا ALC

شرکت با مسئولیت محدود یا LLC

شرکت سهامی، سهامی مشترک، سهامی باز یا JSC,CJSC,OJSC

شرکت یکپارچه سازمانی یا UE

سرمایه گذاری در بلاروس از سایر روش ها

از روش های سرمایه گذاری دیگر می توان به خرید اوراق قرضه و اقامت خودحمایتی یا اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اشاره نمود. اقامت خودحمایتی در اصل نوعی روش سرمایه داری به حساب می آید. به این صورت که فرد متقاضی، بدون سرمایه گذاری و تنها با نشان دادن تمکن مالی نقد و غیر نقد خود و اثبات درآمد سالیانه متناسب می تواند اقامت کشور مورد نظر را دریافت نماید. برخی از کشورها مانند اتریش، پرتغال، فرانسه، اسپانیا، یونان و سوییس از این طریق به افراد اقامت می دهند. در بلاروس اخذ اقامت از این روش امکان پذیر نمی باشد اما چنانچه مایل به اقدام از این روش برای اخذ اقامت کشورهای نامبرده باشید می توانید اطلاعات لازم را از طریق تماس با مشاورین موسسه به دست آورید. همچنین شما عزیزان می توانید اطلاعات لازم در رابطه با اقامت خودحمایتی اتریش و پرتغال را که یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی است در لینک زیر مشاهده نمایید:

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری بلاروس

همانطورکه می دانید برای دریافت انواع ویزای هر کشور، نیاز به ارائه یک سری مدارک تعیین شده از طرف متقاضیان وجود دارد. متقاضیان با در دست داشتن این مدارک و با رزرو وقت قبلی به سفارت کشور مورد نظرمراجعه نموده و برای دریافت ویزای آن اقدام می نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه ‌گذاری بلاروس عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی به صورت رنگی (۲ قطعه)
 • طرح تجاری یا بیزنس پلن
 • فرم دریافت ویزا به صورت تکمیل شده
 • یک دعوت نامه تأیید شده از سوی شرکت بلاروسی
 • بیمه نامه درمانی
 • ارائه تمکن مالی
 • کپی قرارداد فی مابین شرکت بلاروسی و فرد متقاضی
 • بلیط هواپیما

سرمایه گذاری در بلاروس

دریافت اقامت دائم و تابعیت بلاروس از روش سرمایه گذاری

همانطور که بررسی شد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک می تواند منجر به اخذ اقامت در بلاروس برای افراد خارجی گردد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک، ۱۵۰ هزار دلار و حداقل گردش حساب سالانه یک شرکت برای دریافت اقامت بلاروس، ۱۵۰ هزار دلار می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که افراد می توانند از این دو روش برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت دریافت نمایند.نکته جالب در خصوص اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت این است که اگر فرد اصلی فرزند بالای ۱۸ سال نیز داشته باشد، با قراردادن وی به عنوان یکی از شریک های خود می تواند برای او درخواست اقامت دهد.

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انتخاب مسیر مهاجرت خود از محصول بی نظیر راهنمای گام به گام اخذ اقامت بهره مند شوید.

هزینه های زندگی در بلاروس

میزان هزینه های زندگی در بلاروس موضوع مهمیست که متقاضیان مهاجرت به بلاروس با سرمایه گذاری می بایست به آن توجه نمایند. هزینه های زندگی در بلاروس رنج نسبتاً مناسبی را در بر می گیرد و ماهانه در حدود ۵۰۰-۶۰۰ یورو برای تأمین هزینه های متوسط پاسخگو می باشد که همین موضوع، یکی از عوامل تأثیرگذار در محبوبیت این کشور در میان برخی از متقاضیان است. در جدول زیر هزینه برخی از اقلام و مایحتاج ضروری زندگی در بلاروس را مشاهده می نمایید:

 

هزینه (دلار)

 کالا یا خدمات

7.65

یک وعده غذا در رستوران

0.41

یک بطری آب

0.66

یک لیتر شیر

0.93

یک کیلوگرم برنج

1.14

۱۲ عدد تخم مرغ

1.16

یک کیلوگرم موز

1.59

یک کیلوگرم گوجه

0.45

یک کیلوگرم سیب زمینی

13.77

رفت و آمد عمومی ماهانه

313.95

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

208.02

اجاره آپارتمان ۱ خوابه بیرون شهر

سوالات متداول راجع به تحصیل در سرمایه گذاری در بلاروس

✅ آیا سرمایه گذاری در بلاروس از طریق خرید ملک منجر به اخذ اقامت می شود؟

بله، متقاضیان برای بدست آوردن اقامت بلاروس از طریق خرید ملک می بایست مبلغی در حدود حداقل ۱۵۰ هزار دلار در بخش املاک این کشور سرمایه گذاری کنند.

✅ حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در بلاروس چقدر است؟

افراد خارجی با سرمایه اولیه حداقل ۱۵۰ هزار دلار می توانند برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند.

✅ سرمایه گذاری در بلاروس از چه روش هایی برای ایرانیان امکان پذیر است؟

ایرانیان از دو طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت می توانند برای دریافت اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

✅ زبان رسمی کشور بلاروس چیست؟

زبان های روسی و بلاروسی هر دو زبان های رسمی بلاروس محسوب می شوند.

 

_____________________ سخن پایانی در زمینه سرمایه گذاری در بلاروس _____________________

روش های مختلف سرمایه گذاری در بلاروس و اخذ اقامت از این طریق در این نوشتار به طور علمی مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که گفته شد افراد خارجی از دو طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت و با سرمایه اولیه حداقل ۱۵۰ هزار دلار می توانند برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند.آنچه لازم به ذکر است این است که معیارهای تأثیرگذار در موفقیت یک سرمایه گذاری و انتخاب مقصد مناسب برای سرمایه گذاری می بایست از قبل مورد بررسی کامل قرار گیرد. همچنین جمع آوری مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بلاروس نیازمند داشتن یک برنامه ریزی منظم است که در بسیاری از موارد این امر بدون استفاده از تجربه افراد متخصص در این مسیر امکان پذیر نمی باشد. در این خصوص شما عزیزان می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از طریق تماس با تلفن های موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، از یاری کارشناسان متخصص و مجرب موسسه بهره مند شده و پروسه خود را آغاز نمایید. امید است توانسته باشیم در این مقاله، پاسخ شما عزیزان را در خصوص مهاجرت به بلاروس با سرمایه گذاری و نحوه اقدام برای آن داده باشیم. همچنین شما عزیزان می توانید سؤالات خود را در پایان این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان موسسه در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما همراهان همیشگی باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ناصر زینی
سلام ممنون بابت مقاله بسیار عالیتون در خصوص سرمایه گذاری در بلاروس خیلی خوب توضیح دادید مثل اینکه خرید ملک در این کشور خیلی عالیه از کجا باید شروع کنم ملک ها را کجا میتوانم ببینم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفده نمایید .
نیک نفس
سلام ممنون از مقاله خوبتون در خصوص سرمایه گذاری بلاروس میشه لطفا در خصوص خرید ملک بفرمایید پروسه چقدر زمان میبره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت نمیتوان مدت زمان مشخصی برای خرید ملک‌ ارا‌ئه نمود کل پروسه در صورت داشتن مجموع شرایط نظیر داشتن حساب بانکی و‌ انتقال مبلغ بابت خرید ملک و پر‌اخت هزینه های جانبی اجرایی خواهد بود.توصیه میکنم برای دریافت مشاوره‌ تخصصی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر روی خطوط موسسه تماس برقرار بفرمایید.موفق باشید.
مشاوره رایگان