روش های مهاجرت به بلاروس

28 آذر 1401 3 نظر

مهاجرت به بلاروس

کشور بلاروس با زبان رایج روسی و هزینه پایین زندگی، از جمله کشورهاییست که ممکن است که در فهرست کشورهای مقصد برای مهاجرت قرار گرفته باشد. از آن جایی که روش های مهاجرت به بلاروس متعدد می باشند، اطلاع کلی از شرایط هر یک روش ها و شرایط زندگی در این کشور می تواند نقش تأثیرگذاری در انتخاب متقاضیان داشته باشد. کشور بلاروس که در همسایگی روسیه، لتونی و لهستان قرار دارد، امکان تحصیل دانشجویان خارجی را فراهم کرده و دیگر روش ها چون سرمایه گذاری و کار را پیش روی متقاضیان مهاجرت به بلاروس قرار داده است. با مطالعه مقاله زیر می توانید از شرایط هر یک از این روش ها اطلاع یابید. همچنین تکمیل فرم تماس و یا تماس تلفنی با موسسه ملک پور نیز می تواند راهی مناسب برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان از کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرت باشد. روش های مهاجرت به بلاروس و شرایط زندگی در این کشور، در قالب عناوین زیر مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط عمومی مهاجرت به بلاروس
 • مهاجرت به بلاروس از طریق کار
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به بلاروس با سرمایه گذاری
 • مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به بلاروس با تولد فرزند
 • مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی
 • مهاجرت هنرمندان و افراد فوق هنرمند به بلاروس
 • هزینه های زندگی در بلاروس
 • شرایط اخذ تابعیت بلاروس
 • سولات متداول راجع به روش های مهاجرت به بلاروس
 • سخن پایانی در باب روش های مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروسشرایط عمومی مهاجرت به بلاروس

کشور زیبا و امن بلاروس یکی از کشورهاییست که برای کار و تحصیل مناسب می باشد و همچنین پاسپورت این کشور از رتبه بالاتری برخوردار است.به علت هزینه پایین تحصیل در بلاروس، این کشور مقصد مناسبی برای بسیاری از متقاضیان تحصیل ارزان می باشد. پایتخت این کشور شهر مینسک می باشد که بسیار زیبا و مدرن هست. زبان رسمی و رایج در این کشور، روسی می باشد و از کشورهای همسایه آن می توان به لتونی، لهستان و روسیه اشاره کرد.

اخذ اقامت بلاروس از طرق مختلفی مانند کار، تحصیل و سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی امکان پذیر است و در بخش های بعدی این مقاله، به مطالعه جزئی هر یک از این روش ها می پردازیم. لازم به ذکر است که این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نوشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع و کسب اجازه، از لحاظ شرعی و قانونی خلاف قوانین می باشد.

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

دریافت ویزا کاری در کشور بلاروس منجر به اخذ اقامت و نهایتاً تابعیت متقاضی خواهد شد. با 5 سال کار در این کشور می توان اقامت دائم بلاروس را دریافت کرده و پس از 7 سال، برای دریافت پاسپورت درخواست داد. البته دریافت پاسپورت، نیاز به داشتن شرایطی مانند تسلط بر زبان روسی و عدم ارتکاب جرم می باشد.

دریافت اقامت کاری بلاروس، ساده نیست و نیاز به داشتن دعوتنامه کاری از یک کارفرمای بلاروسی دارد. کارفرما بایستی آگهی استخدام پذیرش نیروی جدید کار را به مدت سه ماه منتشر کند و با تمدید آن به مدت سه ماه دیگر، در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد؛ کارفرما می تواند دعوتنامه کاری برای متقاضی بین المللی ارسال نماید. اقامت کاری دریافت شده قابلیت تمدید دارد. از شرایط مورد نیاز برای کار در بلاروس می توان به مهارت زبان بلاروسی، رزومه کاری مناسب و دریافت پیشنهاد شغلی در زمینه مدرک تحصیلی فرد اشاره کرد. جالب است که بدانید کشور بلاروس دارای نرخ پایین بیکاری می باشد و حداقل درآمد در بلاروس، مبلغ چشمگیر 4.968 یورو در ماه است. مشاغلی که متقاضیان آن از شانس بالاتری برای پذیرش برخوردارند و با کمبود نیرو در بلاروس مواجه است عبارتند از: مدیریت بازرگانی، مهندسی مکانیک، امور مالی و حسابداری و... . در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در بلاروس را مشاهده نمایید.

مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در بلاروس بسیار مناسب است و همین امر باعث شده اکثر دانشجویان از کشورهای دیگر، این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند؛ چرا که از امنیت بالایی برخوردار است و علاوه بر این، هزینه های تحصیل بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. تحصیل در بلاروس در مقطع لیسانس نیاز به دیپلم 12 ساله دارد. تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی بلاروس مستلزم دانش زبان بلاروسی است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی بلاروس که به زبان انگلیسی می باشد، نیاز به پرداخت شهریه معادل 2500 تا 3500 دلار در سال دارد؛ البته بسته به رشته و دانشگاه فرد متغیر است.

دوره یک ساله پادکف در این کشور ارائه می شود که در آن به آموزش زبان روسی پرداخته می شود و با گذراندن موفقیت آمیز این دوره می توان وارد دوره اصلی تحصیل در دانشگاه شد. این دوره برای متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می شود. طول دوره دکتری در بلاروس، 3 تا 5 سال است و تحصیل در این مقطع نیاز به داشتن مشاور راهنما یا سوپروایزر دارد. به طور میانگین، شهریه سالیانه تحصیل در بلاروس 3500 تا 4000 دلار می باشد که این مبلغ برای تحصیل در رشته های پرطرفدار پزشکی و دندانپزشکی تا 5200 یورو در سال افزایش می یابد. به منظور تحصیل در دوره چهار ساله لیسانس نیاز به آیلتس 6 و تحصیل در دوره دو ساله فوق لیسانس نیاز به آیلتس 6.5 دارد. امکان اخذ بورسیه در این کشور فراهم است. از سال 2019 دولت سالانه به 100 نفر از دانشجویان خارجی دارای شرایط، بورسیه تحصیلی اعطا می نماید. همانطور که می دانید تحصیل منجر به اقامت دائم نمی شود و با کار در کشور مورد نظر می توانید ضمن تغییر اقامت تحصیلی خود به کاری، پس از چند سال اقامت دائم دریافت نمایید.

روش های مهاجرت به بلاروس

تحصیل در بلاروس

مهاجرت به بلاروس با سرمایه گذاری

مهاجرت به بلاروس

در چند سال اخیر کشور بلاروس رشد اقتصادی چشم گیری داشته و باعث جلب توجه متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور شده است. البته نرخ ریسک مصادره اموال این کشور در سال های اخیر، عدد 6 بوده که امنیت پایین سرمایه گذاری در این کشور را نشان می دهد. منظور از ریسک مصادره اموال، برخورد و عملکرد سیستم نظام قضایی آن کشور با اموال سرمایه گذاری در مواقع بروز بحران و اختلافات سیاسی و... می باشد؛ هر چه این عدد به 7 نزدیک تر باشد؛ ریسک مصادره اموال بیشتر و هر چه به 1 نزدیک تر باشد؛ ریسک مصادره اموال کمتر خواهد بود. نمودار این شاخص را در کشور برزیل در تصویر روبرو مشاهده می نمایید.

مهاجرت به بلاروس

علاوه بر شاخص ریسک مصادره اموال، با بررسی شاخص های دیگری چون کنترل فساد نیز می توان از شرایط امنیت سرمایه گذاری در بلاروس اطلاع یافت. بالطبع در کشورهایی که این شاخص به عدد مثبت 2.5 نزدیک باشد، عملکرد دستگاه قضایی در کنترل فساد اداری و اقتصادی بهتر بوده و هر چه این نرخ به منفی 2.5 نزدیک تر باشد، فساد اداری و اقتصادی بیشتری در کشور جریان دارد. با مقدمه کوتاه یاد شده، به خوبی می توانید نمودار نرخ کنترل فساد را در کشور بلاروس بررسی و ارزیابی نمایید.

مهاجرت به بلاروس

همان طور که گفتیم کشور بلاروس از رشد اقتصادی در سال های اخیر برخوردار بوده و همین امر شرایط را برای حضور سرمایه گذاران خارجی و تجارت مساعد کرده است. موقعیت جغرافیایی استراتژیک، دسترسی مستقیم به بازارهای اتحادیه اروپا، تضمین حقوق سرمایه گذاران و حمایت از آنها، نیروی کار ماهر، کیفیت خوب زندگی و... از مزایای سرمایه گذاری در بلاروس محسوب می شود. برای بررسی رشد اقتصادی این کشور می توان میزان تولیدات ناخالص داخلی بلاروس در سال های اخیر را مورد مطالعه و بررسی قرار داد. نمودار روبرو، تغییرات این شاخص در سال های گذشته و روند صعودی آن را نشان می دهد.

یکی از روش های مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری می باشد که از طریق ثبت یک شرکت یا خرید ملک امکان پذیر است. به منظور ثبت شرکت در بلاروس، فرد بایستی در ابتدا یک بیزینس پلن یا طرح تجاری ارائه دهید و پس از تأیید آن، برای ثبت شرکت اقدام نموده و با حداقل سرمایه گذاری 150 هزار یورو، اقامت بلاروس را به مرور زمان به دست آورد. همان طور که گفته شد اخذ اقامت بلاروس با خرید ملک به ارزش 150 هزار یورو نیز امکان پذیر است. دیگر روش های سرمایه گذاری در بلاروس را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید.

روش های مهاجرت به بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از روشهای اخذ اقامت بلاروس می باشد که فرد می تواند از طریق ازدواج با اتباع این کشور، اقامت بلاروس را دریافت نماید. البته بدین منظور لازمست که فرد واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کرده و مدارک لازم را ارائه دهد. همچنین تبعه بلاروسی بایستی توانایی پرداخت هزینه های زندگی مشترک را داشته باشد. نکته حائز اهمیت این است که فرد بایستی حداقل سه سال در خاک بلاروس با همسر بلاروسی خود زندگی کرده و در طی این مدت از هم جدا نشوند تا بتواند اقامت دائم بلاروس را دریافت کند. در غیر این صورت، اقامت وی باطل شده و ملزم به ترک خاک بلاروس خواهد شد.

مهاجرت به بلاروس با تولد فرزند

تولد فرزند یکی از روش های مهاجرت به بلاروس می باشد که شرایط خاص خود را دارد. در کشور بلاروس تنها در صورتی اقامت و تابعیت به فرزند متولد شده اعطا می شود که یکی از والدین وی یعنی یا پدر یا مادر، تابعیت بلاروس را داشته باشند؛ در غیر این صورت به فرزند این نوع اقامت تعلق نمی گیرد. بنابراین سیستم اعطای تابعیت در بلاروس از طریق تولد، بر اساس سیستم خون است.

مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از راه های پرخطر مهاجرت است. پناهندگی در بلاروس شرایط سخت و پیچیده ای دارد و عموماً پناهندگان شرایط و رفاه مناسبی ندارند؛ بسیاری از افراد در این راه، جان و پول خود را از دست داده اند. بنا بر قوانین پناهندگی در بلاروس، در صورتی که فرد نتواند صداقت ادعای خود را اثبات کند، مجرم شناخته شده و محکوم می شود؛ اما در صورت اثبات ادعای خود و تأیید وی به عنوان پناهنده، در صورت عدم ارتکاب جرم و تسلط بر زبان روسی رایج در بلاروس می تواند پس از 7 سال اقامت و پاسپورت بلاروس را دریافت نماید. لازم به ذکر می باشد موسسه ملک پور هیچ گونه فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و اقدام از این روش را نیز توصیه نمی کند.

مهاجرت هنرمندان و افراد فوق هنرمند به بلاروس

مهاجرت هنرمندان و افراد موفق از طریق فعالیت خود، نیاز به رزومه قوی و سابقه درخشان دارد؛ سوابق کاری و هنری، اثر ثبت شده، فعالیت های علمی و... می تواند تاثیر بسیار زیادی در پرونده مهاجرتی فرد داشته باشد؛ زیرا تمام این افتخارات یا مقام های ورزشی یا اثرات هنری توسط اداره مهاجرت کشور مقصد مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تأیید و برخورداری از شرایط لازم، مانند تمکن مالی و توانایی کسب درآمد از حرفه تخصصی هنری خویش یا...، شرایط مهاجرت و اقامت فرد در کشور مورد نظر فراهم می شود. البته این امر مستلزم آن است که بستر قانونی این روش در کشور مورد نظر مهیا شده باشد. چنان که در حال حاضر، این روش مهاجرت و اخذ ویزا در کشور بلاروس، قابل اقدام نمی باشد؛ اما در کشورهایی نظیر کانادا، اتریش، فرانسه و استرالیا این امر امکان پذیر می باشد.

روش های مهاجرت به بلاروس

اقامت هنرمندان در اتریش

هزینه های زندگی در بلاروس

زندگی در بلاروس بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. هزینه زندگی در این کشور به طور متوسط، 500 یورو در ماه می باشد. در جدول زیر می توانید برخی از هزینه های زندگی در این کشور را مشاهده نمایید.

 

هزینه های زندگی در بلاروس

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

€ 6.48

هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی)

€ 21.26

مک دونالد

€ 3.24

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

€ 1.19 

سیستم (گرمایش-برق- خنک کننده- آب-زباله) برای آپارتمان

€ 40.36 

بنزین 1 لیتر

€ 2.23 

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

€ 736.81 

متوسط حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)

€ 264.91 

شرایط اخذ تابعیت بلاروس

هر ساله 4500 تا 5000 نفر تابعیت بلاروس را کسب می کنند که بیشترین تعداد افراد از کشورهای مانند اوکراین، روسیه و قزاقستان می باشند. از شرایط کلی دریافت تابعیت بلاروس، حداقل سن 18 سال، اقامت 7 ساله در بلاروس، اطلاع از قوانین بلاروس و پایبندی به آن، دانش زبان روسی یا بلاروسی، درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده و... می باشد. البته باید گفت همانطور که می دانید فرزندان متولد شده از والدین بلاروسی، به طور خودکار تابعیت این کشور را دریافت می نمایند. پاسپورت بلاروس از نظر قدرت در جایگاه 41 جهان در حال حاضر قرار دارد و با استفاده از آن می توان به 69 کشور بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد. روش های متعددی برای دریافت پاسپورت بلاروس وجود دارد که عبارتند از: تولد، ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و پناهندگی. اطلاعات کامل در خصوص انواع روش های دریافت پاسپورت بلاروس یا دیگر کشورهای مطرح و شناخته شده جهان را می توانید با خریداری و مشاهده محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس مدیر موسسه ملک پور به دست آورید. 

مهاجرت به بلاروس

سوالات متداول راجع به روش های مهاجرت به بلاروس

✅ آیا خرید ملک در بلاروس منجر به اقامت می شود؟

بله؛ با خرید ملک در بلاروس به ارزش حداقل 150،000 یورو می توان اقامت بلاروس را دریافت کرد.

✅ اقامت در بلاروس از طریق تحصیل چگونه است؟

پس از تحصیل در بلاروس، در صورت یافتن کار و اشتغال در این کشور می توانید اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کرده و پس از 5 سال کار، اقامت دائم و سپس پاسپورت دریافت نمایید.

✅ روش های سرمایه گذاری در بلاروس کدامند؟

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک و ثبت شرکت امکان پذیر است. با سرمایه گذاری 150 هزار یورویی در ثبت شرکت یا خرید ملک می توان اقامت بلاروس را تحت شرایطی به دست آورد.

 

_____________________ سخن پایانی در باب روش های مهاجرت به بلاروس _____________________

همانطور که ملاحظه فرمودید تمام نکات مربوط به روش های مهاجرت به بلاروس و هزینه های زندگی در این کشور مورد تحلیل و بررسی شما عزیزان قرار گرفت. هزینه ها در این کشور تقریباً ارزان و مناسب می باشد و همین امر، امتیاز مثبتی در جهت افزایش مهاجرت به بلاروس محسوب می شود. با سالیانه سه تا چهار هزار یورو هزینه می توان به تحصیل در بلاروس پرداخته و پس از آن با پنج سال کار در بلاروس به اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور دست یافت. از دیگر روش های مهاجرت به بلاروس و اخذ اقامت، سرمایه گذاری در خرید ملک یا ثبت شرکت می باشد. با هزینه 150 هزار یورو می توان اقامت بلاروس با خرید ملک یا ثبت شرکت را به دست آورد. ازدواج با تبعه بلاروسی منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؛ اما با توجه به تابعیت کشور بلاروس از سیستم خون، تولد فرزند در خاک بلاروس و از والدینی با تبعه غیربلاروسی، آثار اقامتی برای فرزند در پی نخواهد داشت. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به بلاروس یا دیگر کشورهای معتبر اروپایی مانند اتریش و یا خارج از آن مانند کشورهای آمریکایی و استرالیایی می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. ضمن این که تکمیل فرم تماس نیز شما را از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند خواهد کرد. در پایان مقاله نیز فرصتی برای طرح سوال و پاسخ مشاوران به آن در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

امتیاز 4.31 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سميرا
در روش هاي مهاجرت به بلاروس آيا روش خريد ملك هم وجود داره ؟ يعني با خريد ملك اقامت ميده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در خیلی از کشورها ایرانی ها می توانند ملک بخرند اما کشور بلاروس هم جز کشورهایی است که به صرف خرید ملک اقامت نمی دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مریم
باعرض سلام و ادب-من 11 ساله که حسابداری کار میکنم -حدود 6 سال سابقه بیمه دارم -زبانم در حد متوسط هست -میخاستم بدونم چطور میتونم بابت ویزای کار اقدام کنم؟ ضمن اینکه مدرک طراحی لباس هم دارم و در این زمینه هم کار میکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، شما برای کار حسابداری باید بتوانید کارفرمایی پیدا کنید که رزومه شما را پذیرفته و به شما جاب آفر ارائه نماید. توجه داشته باشید که نظام مالی کشورها با هم متفاوت است و شانس شما برای کار در این زمینه کمتر است. بهتر است از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور استفاده نمایید تا شانس خود را برای کاریابی بالاتر ببرید.
zekrallh
من یک شهروند افغانستانی میخوام در کشور بلاروس در خواست پناهندگی بدهم چون من غير قانوني فعلا در ایران هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE درمورد پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد.