تحصیل پرستاری در دانمارک

2 نظر

تحصیل پرستاری در دانمارک،  هزینه ها و آزمون ورودی پرستاری در دانمارک و شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک را ما در این مقاله به صورت مفصل مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما عزیزان اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید. آیا به واسطه تحصیل پرستاری در دانمارک امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد؟ آیا اجازه کار دانشجویی به دانشجویان پرستاری داده می شود؟ آیا تحصیل پرستاری در دانمارک منجر به اخذ ویزای همراه به صورت همزمان برای متقاضی اصلی خواهد شد؟ با توجه به اینکه کشور دانمارک یکی از کشورهای ایده آل به لحاظ مهاجرت و اخذ اقامت به حساب می‌آید و همچنین با توجه به سیستم آموزشی این کشور، دانمارک تبدیل به یکی از مقاصد مهم مهاجرتی به ویژه مهاجرت تحصیلی شده است. تحصیل پرستاری در دانمارک دارای شرایط و قوانین است که ما در این مقاله به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم. با توجه به اینکه تحصیل پرستاری در دانمارک قوانینی مثل تحصیل پزشکی دارد، پیشنهاد می‌شود افراد متقاضی این مقاله را به دقت مطالعه نمایند تا با مواردی که مربوط به تحصیل پرستاری در دانمارک است مثل؛ ارائه مدارک مورد نیاز، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در دانمارک آشنا شوید. اگر کشور دانمارک را به مقصد مهاجرت تحصیلی خود قرار داده‌ایم و نسبت به تحصیل پرستاری در دانمارک اطلاعات کافی ندارید این مقاله با دقت مطالعه نمایید و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد موسسه ملک پور (MIE) مشاوره تخصصی و رایگان داشته باشید.

مباحثی که در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد:

 • تحصیل پرستاری در دانمارک و شرایط عمومی
 • شرایط ورود به رشته پرستاری در دانمارک
 • دانشگاه های دانمارک برای پرستاری
 • مدارک لازم برای پذیرش پرستاری در دانمارک
 • هزینه های تحصیل پرستاری در دانمارک
 • هزینه زندگی در دانمارک
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک
 • کار پس از تحصیل پرستاری در دانمارک
 • شرایط اخذ اقامت و تابعیت دانمارک پس از تحصیل
 • سوالات متداول

تماس با ما

تحصیل پرستاری در دانمارک

تحصیل پرستاری در دانمارک و شرایط عمومی

تحصیل پرستاری در دانمارک و مهاجرت تحصیلی به این کشور مستلزم این است که افراد متقاضی علاوه بر علم به قوانین کشور دانمارک و شرایط اخذ اقامت این کشور پس از فارغ‌التحصیل شدن، نسبت به شرایط عمومی دانمارک نیز اطلاعات کاملی داشته باشند. کشور دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که در حوزه اسکاندیناوی قرار گرفته است. این کشور یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه علم و فناوری به حساب می‌آید. پایتخت کشور دانمارک شهر زیبای کپنهاگ است و علاوه بر این شهر شهرهایی مثل آرهوس و آلبورگ جزء شهرهای مهم و پر جمعیت دانمارک به حساب می‌آیند. زبان رسمی کشور دانمارک دنیش یا دانمارکی می باشد که حدود ۹۵ درصد از جمعیت ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری این کشور به زبان دانمارکی تلکم می کنند. واحد پولی رایج کشور دانمارک کرون دانمارک می باشد. مساحت این کشور در حدود ۴۲ هزار کیلومتر مربع است. کشور دانمارک با کشورهای مثل آلمان، نروژ و سوئد هم مرز می باشد. این کشور یکی از قویترین سیستم های آموزشی در جهان را داراست و این امر باعث می‌شود که دانمارک یکی از مقاصد مهم مهاجرت تحصیلی برای اتباع خارجی به حساب آید.

هزینه های زندگی در فنلاند

مهاجرت به دانمارک

شرایط ورود به رشته پرستاری در دانمارک

تحصیل پرستاری در دانمارک همانند تحصیل پزشکی در این کشور مستلزم این است فرد متقاضی علاوه بر داشتن مدرک دیپلم 12 ساله در رشته تجربی مدرک زبان دانمارکی نیز ارائه دهد. و شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور به این صورت است که افراد متقاضی باید مدارک دیپلم ۱۲ ساله خود را ارائه دهند تا بتوانند وارد کالج های پری مدیکال و یا پیش پزشکی در این کشور شوند. دور تحصیل در کالج پریکال یک سال می باشد و افراد در صورت قبولی در آزمون های این کالج می‌توانند وارد دانشگاه های پزشکی دانمارک شوند. تحصیل پرستاری در دانمارک در مقایسه با دیگر کشورها مقرون به صرفه تر می باشد زیرا این کشور هزینه های تحصیل پایین تری را برای دانشجویان پیش‌بینی کرده است و همچنین هزینه‌های زندگی در این کشور نیز مقرون به صرفه می باشد. تحصیل در دانشگاههای پزشکی در این کشور به زبان دانمارکی می ‌باشد و هر فرد متقاضی می تواند پس از گذراندن آزمون های کالج های پری مدیکال وارد دانشگاه های پزشکی این کشور شود. اعتبار دانشگاههای پزشکی این کشور در سطح بین المللی بالا می باشد. تحصیل در دانشگاه های پزشکی دانمارک در مقایسه با دیگر کشورها راحت تر و کم هزینه تر می باشد.

دانشگاه های دانمارک برای پرستاری

تحصیل پرستاری در دانمارک در چند دانشگاه این کشور برای افراد متقاضی امکان پذیر است، در میان این دانشگاه‌ها، دانشگاه VIA شهرت بسیار زیادی در این خصوص دارد. طول دوره تحصیل پرستاری در کشور دانمارک ۴ سال می باشند و میانگین هزینه های تحصیل پرستاری در دانمارک ۳۷۰۰ یورو است. رشته پرستاری در کشور دانمارک جزء رشته های مهم و کارآمد به حساب می آید. افراد متقاضی برای ورود به رشته‌های پرستاری همانند رشته پزشکی باید به زبان دانمارکی در سطح B2 مسلط باشند. البته برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می‌توان با داشتن مدرک زبان نروژی و سوئد نیز ادامه تحصیل داد. یکی از مواردی که در خصوص تحصیل پرستاری در دانمارک برای افراد متقاضی حائز اهمیت است انتخاب دانشگاه مورد تایید در این کشور می باشد. لازم به ذکر است افراد متقاضی بعد از اخذ مدرک لیسانس پرستاری می‌توانند در مقطع فوق لیسانس به مدت دو سال ادامه تحصیل دهند و دوره فوق لیسانس نیز به زبان دانمارکی برگزار می‌شود. ما در این بخش به بررسی برخی از دانشگاه‌های دانمارک در رشته‌های پرستاری که امکان اخذ پذیرش برای متقاضیان وجود دارد می پردازیم که شامل موارد زیر است:

 • دانشگاه دانمارک شمالی
 • دانشگاه کپنهاگ
 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه VIA

مدارک لازم برای پذیرش پرستاری در دانمارک

برای تحصیل پرستاری در دانمارک افراد متقاضی باید به این نکته توجه داشته باشند که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک ارائه مدارک مورد نیاز پذیرش و در نهایت اخذ ویزا می تواند به آنها کمک کند به راحتی اقامت دانمارک را اخذ نمایند و وارد این کشور شوند. ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و کالج‌های دانمارک می ‌تواند به افراد متقاضی کمک کند که پروسه اخذ پذیرش و ویزای آنها سریعتر و با موفقیت انجام شود. لازم به ذکر است مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان در دانمارک نیز امکان پذیر خواهد بود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پرستاری دانمارک شامل موارد زیر است:

 • ارائه فرم پذیرش از دانشگاه یا کالج
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی دیپلم 12ساله به همراه ترجمه
 • مدرک زبان دانمارکی حداقل B2
 • مدارک هویتی باید ترجمه و ارائه شود
 • پاسپورت معتبر که حداقل 6ماه اعتبار داشته باشد باید ارائه شود
 • ارائه گواهی سلامت
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی

هزینه های تحصیل پرستاری در دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک و همچنین تحصیل پرستاری در دانمارک مستلزم این است که افراد متقاضی نسبت و به هزینه‌های پیش روی خود به ویژه هزینه های تحصیل در این کشور علم و آگاهی لازم را داشته باشند. ما در این بخش به بررسی هزینه های پیش روی افراد متقاضی در دانشگاه های پرستاری دانمارک می‌پردازیم. لازم به ذکر است کشور دانمارک نظام آموزشی رایگان ندارد و هزینه های تحصیل در این کشور در مقایسه با برخی کشورها نسبتاً بالاست، به عنوان مثال هزینه تحصیل پرستاری در دانشگاه های دانمارک به طور میانگین بین ۴۵ تا ۱۲۰ هزار کرون که حدود ۶ تا ۱۶ هزار یورو در سال می باشد. با توجه به اینکه کشور دانمارک نظام آموزشی خصوصی دارد و افراد متقاضی برای ادامه تحصیل در رشته های پرستاری باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنند برخی از دانشگاه‌های این کشور اقدام به ارائه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان غیر اروپایی می نمایند. به عنوان مثال دانشگاه UCL دانمارک به مدت یک ترم با هزینه ماهانه ۸۰۰ یورو بورسیه هایی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

هزینه زندگی در دانمارک

یکی دیگر از مواردی که در خصوص مهاجرت تحصیلی و همچنین تحصیل پرستاری در دانمارک برای افراد متقاضی حائز اهمیت خواهد بود این است که، علاوه بر هزینه های تحصیل افراد متقاضی بتواند هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند. هزینه زندگی در دانمارک همانند دیگر کشورها در شهرهای مختلف این کشور متفاوت می باشد. البته هزینه‌های زندگی بستگی به سبک زندگی افراد متقاضی نیز دارد و ممکن است متفاوت باشد. لازم به ذکر است افراد متقاضی می تواند برای اینکه هزینه‌های زندگی خود را تا بخشی پوشش دهند به صورت پاره وقت کار کنند و در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه زندگی خود را با کار دانشجویی تامین کنند. میانگین هزینه های زندگی در دانمارک 700 الی ۱۰0۰ یورو در ماه می باشد. در جدول زیر بخشی از هزینه‌های زندگی پیش روی افراد متقاضی شرح داده شده است که عبارتند از:

 

آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر

ماهانه 6.700 کرون (895 یورو)

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

ماهانه 12600 کرون (1680 یورو)

رستوران متوسط برای 2 نفر

600 کرون (80 یورو)

بنزین (۱ لیتر)

1.5 یورو

شیر، (۱ لیتر)

9 کرون (1 یورو)

تخم مرغ

3 یورو

حمل و نقل عمومی

24 کرون (3 یورو)

باشگاه (ماهانه)

33 یورو

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک

در خصوص تحصیل پرستاری در دانمارک موردی که افراد متقاضی باید نسبت به آن توجه نشان دهند این است که چه مدارکی را پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور به سفارت دانمارک ارائه دهند و همچنین مهاجرت پرستاران به دانمارک بدون مدرک زبان امکان پذیر است. در صورتی که فرد متقاضی پرونده کاملی را به سفارت دانمارک ارائه دهند می تواند شانس اخذ ویزای خود را افزایش دهد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانمارک شامل موارد زیر می باشد:

 • ارائه فرم تکمیل شده ویزا
 • پرداخت هزینه های سفارت
 • ارائه نامه و پذیرش از دانشگاه های معتبر دانمارک
 • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
 • ارائه گذرنامه معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه چند قطعه عکس پاسپورتی
 • مشخص نمودن محل اسکان و ارائه اسناد محل اسکان
 • ارائه نامه تمکن مالی به مبلغ 12 هزار بورو
 • تهیه بلیط هواپیما

تحصیل پرستاری در دانمارک و کار پس از تحصیل

یکی از مهمترین مواردی که افراد متقاضی تحصیل پرستاری در دانمارک به آن توجه ویژه ای نشان می‌دهند این است که آیا امکان کار پس از تحصیل در این کشور برای آنها وجود دارد یا خیر؟ و همچنین حقوق پرستاری در دانمارک چقدر است؟ علم و آگاهی نسبت به قوانین و شرایط کار پس از تحصیل در کشور دانمارک می ‌تواند به افراد متقاضی کمک کند که در صورت داشتن شرایط لازم بتوانند وارد بازار کار این کشور شوند. یکی از مهمترین مواردی که در خصوص ورود به بازار کار پس از فارغ‌التحصیل شدن افراد متقاضی باید به آن توجه داشته باشند، علم و آگاهی‌ نسبت به نرخ بیکاری این کشور است. بر اساس آخرین آمار ارائه شده در سال ۲۰۲۰ نرخ بیکاری کشور دانمارک ۴.۸ درصد اعلام شد. این نرخ بیکاری نشان‌دهنده بازار کار خیلی خوبه این کشور در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی می باشد. افراد متقاضی پس از فارغ التحصیل شدن به مدت 6 ماه الی یک سال فرصت دارند که در کشور دانمارک بمانند تا نهایتاً جذب بازار کار این کشور شوند. در صورت ورود به بازار کار کشور دانمارک متقاضی می تواند اقامت خود را تمدید نماید و بر اساس قرارداد که فی مابین متقاضی با کارفرما بسته می‌شود هر سال اقامت وی تمدید خواهد. به طور کلی شرایط کار پرستاران و کادر درمانی در کشور دانمارک مساعد است و این کشور، زمینه مهاجرت راحت این قشر را فراهم کرده است. با مراجعه به مقاله زیر می توانید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت پرستاران و کادر درمانی به دانمارک به دست آورید.

تحصیل پرستاری در دانمارک

 

شرایط اخذ اقامت و تابعیت دانمارک پس از تحصیل

تحصیل پرستاری در دانمارک برای افراد متقاضی که این کشور را هدف مهاجرتی خود قرار دادند از این نظر حائز اهمیت می باشد که پس از فارغ‌التحصیل شدن در این کشور آیا امکان ورود افراد به بازار کار وجود دارد؟ آیا پس از ورود به بازار کار امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی و همراهان وی وجود دارد یا خیر؟ نکته قابل توجه این است که کشور دانمارک یکی از کشورهای مهاجرپذیر به حساب می‌آید و حقوق پرستاری در دانمارک برای تامین هزینه های زندگی کامل می باشد. در صورت ورود فرد متقاضی به بازار کار این کشور امکان اخذ اقامت پس از پروسه ۵ ساله برای وجود خواهد داشت. متقاضی در صورتی که مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت نموده باشد و اقامت وی هر سال تمدید شده باشد می تواند بعد از ۵ سال اقامت دائم را اخذ نماید. پروسه اخذ تابعیت دانمارک پس از اخذ کارت اقامت دائم خواهد بود و در صورتیکه فرد متقاضی به قوانین دانمارک پایبند باشد و جرم کیفری مرتکب نشده باشد و در جامعه دانمارک ادغام شده باشد می تواند پس از 3 سال تابعیت این کشور را اخذ نماید. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نگارش شده و کپی برداری از این مقاله پیگرد قانونی دارد.


سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل پرستاری در دانمارک منجر به اخذ اقامت دائم برای افراد متقاضی خواهد شد؟

بله، در صورت ورود فرد متقاضی به بازار کار این کشور امکان اخذ اقامت دائم وجود خواهد داشت

✔️ آیا تحصیل پرستاری در دانمارک به فرد متقاضی اجازه الحاق خانواده را خواهد داد؟

بله، دانمارک یکی از کشورهایی است که همراهان می توانند به صورت همزمان وارد شوند

✔️ آیا نظام آموزشی دانمارک رایگان می باشد؟

خیر، البته باید توجه داشت برخی دانشگاه های دانمارک بورسیه های تحصیلی را برای اتباع خارجی در نظر گرفته اند.

✔️ آیا تحصیل پرستاری در دانمارک بدون مدرک زبان است و هزینه تحصیل در این کشور رایگان می باشد؟

خیر، برای ورود به دانشگاه های پرستاری متقاضی باید حداقل مدرک B2 دانمارکی را داشته باشد و همچنین تحصیل پرستاری در دانمارک رایگان نمی باشد و حداقل هزینه تحصیل در این کشور 6 الی 16 هزار یورو می باشد.


____________ سخن پایانی____________

تحصیل پرستاری در دانمارک، مهاجرت پرستاران به دانمارک، هزینه ها و آزمون ورودی پرستاری در دانمارک، شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک و مدارکی که افراد متقاضی باید به دانشگاه ها و سفارت دانمارک ارائه دهند را ما در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم تا اطلاعات شما عزیزان در این خصوص ارتقاء یابد. دانمارک یکی از کشورهای ایده آل‌ به لحاظ مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید و تحصیل پرستاری در دانمارک می ‌تواند به افراد متقاضی این امکان را دهد که پس از فارغ‌التحصیل شدن در این کشور بتوانند وارد بازار کار دانمارک شوند و امکان اخذ اقامت دائم برای آنها مهیا شود. راحت ترین کشور برای مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان و همچنین بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران کشور دانمارک می ‌تواند باشد زیرا این کشور قوانین خاص و ویژه‌ای را برای پزشکان و پرستاران در نظر گرفته است که امکان مهاجرت آنها تسهیل یافته است. با توجه به قوانین کشور دانمارک پیشنهاد می شود در صورتیکه تحصیل پرستاری در دانمارک را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه شما در خصوص تحصیل پرستاری در دانمارک و مواردی که پیش روی شما است ارتقا یابد. در خصوص تحصیل پرستاری در دانمارک مطالعه کامل این مقاله و سپس اخذ مشاوره با مشاورین ارشد موسسه ملک پور به صورت تخصصی و رایگان پیشنهاد می شود.

امتیاز 4.34 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدیس
سلام. ارادت. آیا افرادی که لیسانس پرستاری در ایران دارند میتونن برای تحصیل پرستاری در دانمارک اقدام کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای کار یا تحصیل در این کشور باید ابتدا مدرک خود را در این کشور معادلسازی نمایید و با زبان دانمارکی آشنا شوید. برای این منظور موارد متعددی از شرایط شما همچون سن، تحصیلات، سرمایه و سطح زبان باید بررسی گردد.
نیان
سلام وقت بخیر. ممنون از توضیحاتتون. برای تحصیل در رشته پرستاری آیا آزمون ورودی گرفته میشه یاخیر؟ ممنون میشم پاسخ بدین.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر آزمونی گرفته نمیشه اما در بسیاری از کشورها تحصیل در این رشته شرایط خاصی دارد و شما باید به زبان رسمی کشور تسلط داشته باشید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
مشاوره رایگان