تحصیل مهندسی در فنلاند

15 دی 1401 بدون نظر

فنلاند از منظر موقعیت نظام آموزشی شرایط عالی را جهت تحصیل دانشجویان بین الملل بوجود آورده است. در واقع دانشجویان متقاضی بین الملل می توانند با تحصیل در فنلاند از یک موقعیت عالی آموزشی با سطح کیفیت بالا و ارزان برخوردار گردند. این موضوع در حالی می باشد که آن ها قادر خواهند بود از امکانات آموزشی استاندارد در کنار تحصیل به زبان انگلیسی بهره مند گردند. از آن جایی که رشته مهندسی از جمله رشته های تحصیلی پرطرفدار در سراسر جهان می باشد، بر آن شدیم تا در این مقاله، اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل مهندسی در فنلاند ارائه کنیم که می تواند در تکمیل اطلاعات شما در این زمینه مؤثر باشد. انتظار می رود با مطالعه این مقاله، به آگاهی کاملی از شرایط سنی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان، هزینه تحصیل مهندسی در مقاطع مختلف تحصیلی در فنلاند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی، بازار کار فنلاند برای رشته های مهندسی و شرایط اخذ اقامت و تابعیت فنلاند پس از تحصیل دست یابید. در صورت مطالعه مقاله و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان جهت انتخاب روش مهاجرتی و کشور مقصد می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط خاص برای تحصیل و کار در شادترین کشور جهان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط خاص برای تحصیل و کار در شادترین کشور جهان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط خاص برای تحصیل و کار در شادترین کشور جهان

 

تماس با ما

تحصیل مهندسی در فنلاند

شرایط عمومی تحصیل در فنلاند

فنلاند جزو کشورهای اسکاندیناوی به شمار می رود. طی سال های متمادی، فنلاند به عنوان یکی از کشورهای صدرنشین‌ جدول رنکینگ کیفیت زندگی در میان سایر کشورهای جهان قرار گرفته است. بدون اغراق می توان اظهار نمود که فنلاند به یکی از بهترین های نظام آموزشی دنیا مجهز باشد. از آنجا که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در رشته مهندسی در فنلاند می باشند، بنابراین باید اعلام نمود که دانشجویان به واسطه تحصیل در این کشور قادر خواهند بود کار خویش را در حیطه صنعت ادامه دهند.

جمله پیشین از این منظر ارائه گردید که روابط دانشگاه ها و صنعت در فنلاند از تعامل خوبی برخوردار می باشد. به صورتی که دانشگاه های مهندسی فنلاند تا حدودی این امر را تضمین می نمایند. ارائه سطح بالای کیفیت آموزش در کنار ارزان بودن آن از دیگر خصوصیات تحصیل در فنلاند می باشد. به صورتی که دوره های زبان فنلاندی نیز در این کشور رایگان می باشد. در واقع برخی از دانشگاه های فنلاند این امکان را فراهم نموده اند که با فراگیری زبان فنلاندی، بر روی شهریه تحصیلی دانشجویان در سال بعد 70%-60% تخفیف قائل شوند. در ادامه قصد بر آن داریم با موضوعات اساسی تری پیرامون موضوع تحصیل مهندسی در فنلاند آشنا شویم.

تحصیل پزشکی در فنلاند

? تحصیل پزشکی در فنلاند ?

تحصیل مهندسی در فنلاند در مقطع لیسانس

فنلاند دارای سیستم آموزش پرورش شناخته شده ای در سطح دنیا می باشد. افراد تابعه این کشور و تبعه کشور های اتحادیه اروپا قادر خواهند بود از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند گردند. چنانچه دانشجویان بین الملل علاقمند به تحصیل در این کشور باشند می توانند از تحصیل ارزان و مقرون به صرفه آن بهره کافی را ببرند. درواقع سیستم آموشی فنلاند به نحوی می باشد که تمرکز دانشجویان را علاوه بر رشته تحصیلی به به سایر مهارت ها معطوف می نماید. در حقیقت دانشجویان علاوه بر یادگیری رشته تحصیلی مربوطه در سایر زمینه ها نیز مهارت های کافی را آموزش می بینند. همچنین به واسطه این امر شرایطی فراهم گشته است که فرد می تواند در آخرین سال های تحصیل خویش در رشته دیگری مشغول به تحصیل شوند و رشته تحصیلی دیگری را تجربه نمایند. در مقطع کارشناسی در فنلاند انواع رشته های تحصیلی قابل ارائه می باشد. دانشجویان می توانند برای انواع رشته نظیر فنی و مهندسی، بیزینس و مدیریت، علوم کامپیوتر، ریاضی، IT، علوم تجربی و سایر رشته ها اقدام نمایند. به واسطه تحصیل مهندسی در فنلاند افراد قادر خواهند بود از علم به روز و تکنولوژی پیشرفته بهره مند گردند. بنابراین دانشجویان با تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی قادر خواهند بود از تنوع رشته تحصیلی بهره مند گردند. به همین ترتیب تنوع انتخاب در افراد نیز افزایش می یابد و افراد متقاضی می توانند با قدرت بیشتر انتخاب نمایند. چنانچه متقای تحصیل در رشته مهندسی در مقطع کارشناسی در فنلاند می باشید، بایستی از دیپلم 12 ساله برخوردار باشید. طول مدت دوره در مقطع کارشناسی در این کشور در بازه 4-3 سال می باشد. تحصیل در این مقطع به هر دو زبان انگلیسی و فنلاندی ارائه می گردد. همچنین دوره های تحصیل به زبان انگلیسی در بیش از 400 برنامه آموزشی آماده ارائه به دانشجویان این مقطع می باشد. تحصیل به زبان فنلاندی از آنجا که می تواند تقریباً رایگان درنظر گرفته شود برای دانشجویان بسیار می تواند مقرون به صرفه واقع گردد. مدرک آیلتس در نظر گرفته شده جهت تحصیل در این مقطع با کسب نمره زبان 6 کفایت می نماید. این در صورتی می باشد که در برخی از دانشگاه ها ملزم به ارائه مدرک زبان نخواهند بود و تنها با آزمون ورودی قادر می باشند تحصیل در رشته مربوطه را آغاز نمایند. در واقع آزمون ورودی از جانب دانشگاه مربوطه برگزار می شود. لازم به ذکر می باشد که هزینه تحصیل در مهندسی در مقطع کارشناسی می تواند به صورت متوسط مقدار 9000 یورو در سال را به خود اختصاص دهد.

با توجه به اینکه امکان یادگیری زبان فنلاندی به صورت رایگان برای دانشجویان وجود دارد درصورتی که دانشجو در کلاس های زبان فنلاندی شرکت کند به اندازه ای که زبان فنلاندی را یاد بگیرد می تواند بورس دریافت کند و حتی اگر به صورت کامل مسلط شود تحصیل او رایگان خواهد شد.

تحصیل مهندسی در فنلاند در مقطع فوق لیسانس

فنلاند از منظر تحصیلات عالی در جایگاه یکی از بهترین کشورها قرار گرفته است. در واقع دانشجویان بی الملل متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند قادر خواهند بود از مزایا و سیستم عالی دانشگاه های این کشور بهره مند گردند. تحصیل در رشته مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند مشمول 109 دوره به زبان انگلیسی می باشد. هزینه های تحصیلی در این مقطع با توجه به نوع رشته و دانشگاه می تواند مقادیر متفاوتی را اتخاذ نماید. این در حالی است که به عنوان مثال می توان به دانشگاه تورکو به عنوان ارزان ترین دانشگاه در این مقطع در فنلاند اشاره داشت. هزینه قابل پرداخت به دانشگاه تورکو به صورت متوسط به میزان 1000 یورو در سال می باشد. همچنین می توان به صورت متوسط میزان شهریه و هزینه قابل پرداخت به دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد را در حدود بازه 15000-8000 یورو برآورد نمود. لازم به ذکر می باشد تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی به نمره آیلتس 6.5 احتیاج می باشد. طول زمان درنظر گرفته شده در این مقطع تحصیلی به مدت 2-1.5 سال خواهد بود.

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

? تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند ?

تحصیل مهندسی در فنلاند در مقطع دکتری (PHD)

چنانچه متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند در مقطع دکتری می باشید، می بایست تحصیلات خویش را در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسانده باشید. دانشگاه های فنلاند برای متقاضیان در این مقطع بورسیه های متنوعی را در نظر گرفته اند. جهت اخذ بورسیه های تحصیلی ملزم به دارا بودن شرایطی ویژه ای خواهید بود. این شرایط مشمول معدل خوب، برخورداری از مقالات معتبر متعدد و تسلط و مهارت کافی بر زبان انگلیسی می باشد. بدین ترتیب دانشجویان با شرایط مذکور قادر خواهند بود از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های فنلاند بهره مند گردند. همچنین شرط لازم و اساسی جهت پذیرش از دانشگاه های فنلاند، برخورداری از سوپروایزر یا استاد راهنما خواهد بود. در واقع دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری با ارئه رزومه قوی به اساتید فنلاندی قادر خواهند بود جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. متقاضی می بایست به واسطه پیشینه تحصیلی خویش و مصاحبه با استاد فنلاندی، نظر وی را جلب نماید. متقاضیان جهت تحصیل در مقطع دکتری فنلاند ملزم به کسب مدرک آیلتس با نمره زبان 7 می باشند. در جدول ذیل برخی از دانشگاه های برگزیده فنلاند در سطح جهان بیان شده است.

 

نام دانشگاه

رتبه بین المللی دانشگاه مربوطه

هلسینکی

110

آلتو

140

تورکو

285

جیواسکیلا

336

تامپره

366

اولو

376

فنلاند شرقی

481

هزینه های تحصیل مهندسی در فنلاند

دانشگاه ها در کشور فنلاند به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. زبان تحصیل در هر یک از دانشگاه های فنلاند با توجه به تقسیم بندی مذکور به فنلاندی و انگلیسی تقسیم بندی می شود. به این ترتیب دانشگاه فنلاند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به این که در کدام نوع از دسته قرار می گیرند، می توانند هزینه های متفاوتی را در بر بگیرند. تحصیل در دانشگاه های دولتی فنلاند با تدریس به زبان فنلاندی برای دانشجویان بین الملل تقریباً رایگان خواهد بود. همچنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی با تدریس به زبان انگلیسی در برگیرنده هزینه های متفاوتی خواهد بود. بنابراین چنانچه قصد تحصیل مهندسی در فنلاند را در سر می پرورانید، بایستی دانشگاه های خصوصی این کشور را درنظر داشته باشید. فنلاند به واسطه شرایطی که برای دانشجویان بین المل بوجود آورده است، این امکان را برای آنان فراهم نموده است که تا حد بسیاری بتوانند در هزینه ها صرفه جویی نمایند. چنانچه مستحضر می باشید هزینه تحصیل مهندسی در فنلاند مبنی بر مقاطع تحصیلی متفاوت می تواند مقادیر متفاوتی را نیز در بر بگیرد. همچنین دانشگاه و نوع رشته تحصیلی مدنظر نیز می تواند هزینه های متفاوتی را شامل گردد. لازم به ذکر می باشد که دانشجویان جزو کشورهای اتحادیه اروپا از پرداخت شهریه منع گردیده اند و می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. این در حالی است که همچنان دانشجویان اتباع سایر کشورها ملزم به پرداخت شهریه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهند بود. این در حالی است که اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های فنلاند در مقطع دکتری به صورت رایگان در نظر گرفته شده اند. جدول ذیل جهت ارائه هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه های فنلاند منظور شده است.

 

نام دانشگاه

شهریه تحصیلی به صورت سالیانه (یورو)

آلتو

15000-12000

Abo Akademi

12000-8000

علوم کاربردی آرکادا

9000-6000

هاگا-هلیا UAS

9500-8500

هلسینکی متروپولیا

12000-10000

فنلاند شرقی

15000-8000

هلسینکی

18000-13000

اوولو

13000-10000

تامپره

12000-8000

تورکو

16000-8000

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

? هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند ?

هزینه زندگی در فنلاند

چنانچه متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند می باشید، سایر هزینه های زندگی در این کشور را می بایست در نظر داشته باشید. هزینه های زندگی در یک کشور دیگر منوط به محل سکونت، حمل و نقل، خورد و خوراک و سایر هزینه ها می باشد. به همین ترتیب علاوه بر هزینه های تحصیل، فرد متقاضی می بایست از عهده سایر هزینه های زندگی در فنلاند نیز برآید. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هزینه های منظور شده با توجه به محل سکونت می تواند از مقادیر متفاوت برخوردار گردد. در واقع با توجه به این که دانشگاه مورد نظر در یک شهر گران قیمت یا ارزان قیمت باشد می تواند مقادیر متفاوتی از زندگی را برای دانشجویان بوجود بیاورد. لذا در حالت عمومی می توان جهت هزینه های زندگی در فنلاند میزان حدودی 900-700 یورو در ماه را در نظر داشت و هزینه تحصیل بین8 تا10 هزار یورو. بایستی این نکته را متذکر شویم که علاوه بر شهر محل زندگی، سبک و سیاق زندگی هر فرد نیز می تواند در این امر بسیار مؤثر شود. جدول ذیل جهت نمایش هزینه های زندگی در فنلاند درنظر گرفته شده است.

 

هزینه ها

قیمت (یورو)

رستوران

وعده غذایی، رستوران گران قیمت

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده

آب (بطری 0.33 لیتر)

11.00

70.00

1.64

بازار

شیر (منظم)، (1 لیتر)

نان شیرینی تازه (500 گرم)

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

سینه های مرغ (بدون پوست)، (1 کیلوگرم)

دور گوشت گاو (1 کیلوگرم)، (یا گوشت قرمز قرمز معادل)

سیب (1 کیلوگرم)

موز (1 کیلوگرم)

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

پیاز (1 کیلوگرم)

0.94

1.93

2.00

6.40

9.62

13.50

2.07

1.59

2.81

1.34

حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

پاس ماهانه (قیمت عادی)

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

بنزین (1 لیتر)

3.00

57.30

1.60

1.53

مسکن

 آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 1 خوابه درخارج شهر

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

752.74

585.56

1288.62

968.18

تحصیل مهندسی در فنلاند به همراه بورس تحصیلی

تحصیل مهندسی در فنلاند و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از موضوعات جذاب برای متقاضیان تحصیل در این کشور می باشند. گرچه فنلاند شرایطی را فراهم آورده است که متقاضیان به واسطه تحصیل در این کشور، هزینه و شهریه کمی متقبل شوند. اما با این حال شرایط و اخذ بورس تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان می تواند بسیار دلنشین و جذاب باشد. همچنین هزینه ها در مقطع دکتری در فنلاند به گونه ای می باشد که به صورت معمول از فرد دریافت نمی گردد. اما همچنان بورسیه های تحصیلی در این مقطع جهت تحقیقات به دانشجویان دکتری تعلق می گیرد. مؤسسات و سازمان های آموزشی فنلاند بخش وسیعی از بورس تحصیلی جهت ارائه به دانشجویان بین الملل جدا از کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته است. جدول ذیل جهت معرفی بورسیه های تحصیلی مقاطع مختلف در فنلاند ارائه گردیده است. با توجه به اینکه نگارش این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور انجام شده است؛ در صورت کپی برداری از محتوای مقاله بدون ذکر نام منبع، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت. چرا که این امر از نظر شرعی حرام و از نظر قانونی خلاف است. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود، پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

 

شرایط دانشجو

مقطع مورد نظر

نوع بورسیه

نام بورسیه

ردیف

خارج از اتحادیه اروپا

کارشناسی- کارشناسی ارشد

فاند کامل

دانشگاه تمپر

1

خارج از اتحادیه اروپا

ارشناسی ارشد

فاند کامل

دانشگاه هلسینکی

2

تمامی ملیت ها

دکتری

نیمه فاند

نوکیا

3

خارج از اتحادیه اروپا

کارشناسی ارشد

فقط شهریه

دانشگاه لاپلاند

4

خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس

کارشناسی- کارشناسی ارشد

تا 30%شهریه

دانشگاه هاگا هلیا

5

تحصیل مهندسی در فنلاند به زبان انگلیسی

مطابق بر تعبیه هایی که دانشگاه های کشور فنلاند بوجود آورده اند، دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند قادر خواهند بود بدون نیاز به به فراگیری زبان فنلاندی، تحصیلات عالیه خویش را در این کشور آغاز نمایند. به همین ترتیب نگرانی بابت یادگیری زبان فنلاندی نخواهند داشت. لذا دانشجویان متقاضی تنها با تقویت بر مهارت های زبان انگلیسی قادر خواهند بود تحصیل در دانشگاه های این کشور را آغاز نمایند. این موضوع در حالتی می باشد که امکان تحصیل در مقطع کارشناسی بدون اخذ مدرک زبان تحت شرایطی نیز وجود دارد. لازم به ذکر می باشد تحصیل در رشته های مهندسی برای دانشجویان متقاضی کشورهای انگلیسی زبان همچون استرالیا و کانادا نیز بدون اخذ مدرک زبان امکان پذیر می باشد. همینطور چنانچه پیشتر به آن اشاره نمودیم عن قریب به 400 دوره آموزشی متنوع در کشور فنلاند جهت تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل موجو می باشد. خوشبختانه اکثریت قریب به اتفاق مردم در فنلاند به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند. از این رو برقراری روابط اجتماعی برای دانشجویان اتباع خارجی بسیار آسان خواهد بود. به همین تریتب دانشجو جهت کاریابی در این کشور اعم از کار ضمن تحصیل و یا پس از تحصیل با مشکلات عدیده ای روبرو نخواهد بود.

تحصیل در فنلاند

? تحصیل در فنلاند ?

مدارک مورد نیاز تحصیل مهندسی در فنلاند

دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند بایستی در نظر داشته باشند که علاوه بر مهیا نمود مدراک مرتبط با پذیرش، مدارک ویزای تحصلی خویش را نیز فراهم آوردند. در واقع جهت تحصیل طولانی مدت در یک کشور دیگر ملزم به اخذ ویزا آن کشور خواهید بود. از آن جا که به واسطه تحصیل بلند مدت در فنلاند به این کشور مهاجرت نمودید، بنابراین برای ورود به این کشور می بایست به ویزای تحصیلی مجهز باشید. بدین ترتیب متقاضیان تحصیل که قصد بیش از 3 ماه اقامت در فنلاند را دارند، ملزم به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند خواهند بود. جدول ذیل جهت اقدامات و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی فنلاند در نظر گرفته شده است.

 

مدارک و اقدامات لازم جهت پذیرش تحصیلی فنلاند

مدارک و اقدامات لازم جهت ویزای تحصیلی فنلاند

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

ارائه مدارک هویتی

ارائه مدارک و سوابق تحصیلی

ارائه مدرک زبان

ارائه توصیه نامه از جانب اساتید برجسته

ارائه انگیزه نامه

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه فنلاندی

دارا بودن تمکن مالی

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

ارائه عکس پاسپورتی

ارائه تمامی سوابق تحصیلی

ارائه مدرک زبان

ارائه بیمه سلامت

ویزای همراه دانشجویی در فنلاند

از نکاتی که برای دانشجویان متأهل متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند حائز اهمیت می باشد، موضوع همراه در این کشور می باشد. در واقع بسیاری از دانشجویان علاقمند به همراهی خانواده خویش در دوران تحصیل می باشند. فنلاند مطابق بر قوانین این کشور شرایطی را فراهم آورده است که دانشجویان متأهل به واسطه آن قادر باشند از همراهی خانواده خویش بهره ببرند. منظور از همراه د راین نوع از ویزا همسر و فرزندان وابسته زیر 18 سال سن می باشد. دانشجویان می توانند طی در خواست از اداره مهاجرت فنلاند جهت ویزای همراه خویش اقدام نمایند. در واقع دانشجویان می توانند به دو صورت از همراهی خانواده خویش در فنلاند بهره ببرند. طریقه اول به این صورت می باشد که فرد می تواند در هنگام در خواست ویزای تحصیلی خود برای ویزای همراه نیز اقدام نماید. طریقه دوم به این شکل می باشد که فرد با اقامت در فنلاند و آغاز تحصیل و با ارائه نامه از جانب دانشگاه جهت درخواست ویزای همراه اقدام نماید. از شروطی که می بایست جهت دریافت ویزای همراه اثبات نمود، وضعیت تمکن مالی فرد متقاضی می باشد. این موضوع بدین معنا می باشد که فرد متقاضی بایستی اثبات نماید که از تأمین هزینه های خانواده خویش در فنلاند بر می آید. همچنین محل اقامت و سکونت خانواده خویش را فراهم آورده باشد. لازم به ذکر می باشد مطابق بر قوانین کشور فنلاند، ویزای همراه برای افرادی قابل انجام خواهد بود که از عقد زوجین حداقل مدت زمان 2 سال گذشته باشد.

شرایط اقامت فنلاند پس از تحصیل مهندسی

مطابق بر تعبیه های کشور فنلاند، دانشجویان قادر خواهند بود از امکانات و مزایای کار ضمن تحصیل برخوردار گردند. براساس این قانون دانشجویان می توانند به مدت زمان 25 ساعت در طول هفته از مزایای کار د رفنلاند بهره مند گردند. کار ضمن تحصیل از آن جا که می تواند به عنوان سابقه کار نیز درنظر گرفته شود، بهتر می باشد در راستای رشته تحصیلی انتخاب گردد. دانشجویان رشته مهندسی قادر خواهند بود با اتمام رساندن تحصیل خویش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به کار پس از تحصیل در این کشور مشغول گردند. در واقع دانشجویان می توانند به واسطه تحصیل مهندسی در فنلاند از امکانات و مزایای کار پس از تحصیل این کشور نیز بهره مند گردند. مدت زمان درنظر گرفته شده جهت اقامت کاریابی پس از اتمام تحصیل، یک سال می باشد. لذا دانشجویان فارغ التحصیل می توانند به واسطه مدت زمان یک سال در کشور فنلاند حضور داشته باشند و جهت کاریابی در این کشور اقدام نمایند. خوشبختانه میان دانشگاه های فنلاند و صنعت این کشور هماهنگی کافی وجود دارد. بدین جهت دانشجویان فارغ التحصیل مهندسی در فنلاند می توانند از این طریق وارد بازار کار شوند و از مشاغل حرفه ای برخوردار گردند. موضوعی که می تواند در امر کاریابی بسیار مؤثر واقع گردد، شاخص اقتصادی نرخ بیکاری کشور فنلاند می باشد. در حقیقت با بررسی نرخ بیکاری یک کشور، می توان به این موضوع پی برد؛ چه تعداد افراد جویای کار در آن کشور موجو می باشد که همچنان موفق به کسب کار متناسب خویش نگشته اند. لازم به ذکر می باشد افراد با کار و زندگی در فنلاند و همچنین پرداخت مالیات در این کشور قادر خواهند بود پس از گذشت 5-3 سال جهت اقامت دائم خویش اقدام نمایند. این در صورتی می باشد که پس از گذشت 7-6 سال می توانند جهت دریافت شهروندی فنلاند درخواست خود را ارائه دهند.

کار پس از تحصیل در فنلاند

? کار پس از تحصیل در فنلاند ?

با مشاهده محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور می توانید با نکات مهم کاریابی در خارج از کشور و رموز موفقیت در این امر آشنا شده و نکات کاربردی آن ها را به کار گیرید. این محصول توسط موسسه ملک پور تهیه و توسط شخص استاد ملک پور آموزش داده شده است.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول راجع به تحصیل مهندسی در فنلاند

✅ آیا تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند امکان پذیر است؟

بله شما می توانید با تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند از زبان تدریس فنلاندی بهره مند گردید.

✅ شرایط تحصیل رایگان در فنلاند چیست؟

با فراگیری زبان فنلاندی قادر خواهید بود از تحصیل رایگان در این کشور برخوردار گردید.

✅ آیا امکان کار ضمن تحصیل در فنلاند وجود دارد؟

بله، دانشجویان متقاضی تحصیل می توانند از 25 ساعت کار در طول هفته بهره مند گردند.

✅ چگونه می توان به اقامت فنلاند پس از تحصیل دست یافت؟

دانشجویان پس از اتمام تحصیل قادر خواهند بود به مدت زمان یک سال در فنلاند اقامت داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند. پس از چند سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم به فرد اعطا می شود.


سخن آخر در باب تحصیل مهندسی در فنلاند

تحصیل مهندسی در فنلاند، شرایط سنی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و سایر شرایط مانند هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند و... مورد بررسی و تفحص قرار گرفت. دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند قادر خواهند بود به واسطه تحصیل در این کشور از مزایای کیفیت آموزش عالی آن بهره مند گردند. تحصیل مهندسی در فنلاند در هر یک از سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. همچنین با توجه به شرایطی که دانشگاه های این کشور بوجود آورده اند، افراد می توانند از تحصیل ارزان و حتی در برخی شرایط تحصیل رایگان در این کشور بهره مند گردند. لازم به ذکر می باشد که مطابق بر تعبیه های کشور فنلاند، دانشجویان می توانند از 25 ساعت کار ضمن تحصیل در طول هفته برخوردار گردند. این در حالی است که دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در فنلاند نیز پس از فارغ التحصیلی می توانند در صنایع مختلف این کشور شروع به فعالیت نمایند. به این علت که دانشگاه های مهندسی فنلاند ارتباط بسیار خوبی با صنعت دارا می باشند. با این حال می توانید کشورهای همانند آلمان و یا اتریش را نیز جهت تحصیل در رشته های مهندسی تحت بررسی خویش قرار دهید. جهت بررسی شرایط خود می توانید با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و یا برای تکمیل فرم تماس اقدام نمایید. همچنین با طرح سوالات خود در "ثبت پرسش" می توانید پاسخ آن ها را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان