تحصیل دکترا در اسپانیا

18 دی 1401 2 نظر

تحصیل دکترا در اسپانیا، هزینه تحصیل دکترا در اسپانیا، بورسیه تحصیلی دکترا در اسپانیا و دانشگاه های برتر برای تحصیل دکترا در اسپانیا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. آیا امکان کار ضمن تحصیل دکترا در اسپانیا وجود دارد؟ شرایط تحصیل دکترا در اسپانیا به زبان اسپانیایی چگونه است؟ آیا اسپانیا مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی می باشد؟ با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا پاسخ سوالات خود در زمینه تحصیل دکترا در اسپانیا را دریافت نمائید. ما تلاش کرده ایم تا تمامی نکات و اطلاعات مربوط به تحصیل دکترا در اسپانیا را در این مقاله به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار دهیم. شما می توانید از طریق تماس تلفنی رایگان از مشاوره کارشناسان با تجربه و مشاوران ما در موسسه ملک پور بهره مند شوید. ما در این مقاله به بررسی مباحث و موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط کلی تحصیل دکترا در اسپانیا
 • تحصیل دکترا در اسپانیا با فاند (بورس کامل)
 • معرفی بهترین دانشگاه های اسپانیا
 • مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دکترا در اسپانیا
 • پیدا کردن سوپروایزر برای تحصیل دکترا در اسپانیا
 • طول دوره تحصیل دکترا در اسپانیا
 • وضعیت ویزای همراه دانشجویان دکترا در اسپانیا
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اسپانیا
 • شرایط کار بعد از تحصیل دکترا در اسپانیا
 • سوالات متداول راجع به تحصیل دکترا در اسپانیا
 • تحصیل دکترا در اسپانیا و سخن پایانی

تحصیل دکترا در اسپانیاشرایط کلی تحصیل دکترا در اسپانیا

اسپانیا به عنوان مقصدی برای تحصیل در خارج از کشور نیز بسیار جذاب است. آب و هوای مدیترانه ای، سواحل زیبا، فرهنگ زنده، موسیقی پر جنب و جوش، غذاهاهای متنوع، تحصیل در اسپانیا را به رویای بسیاری از افراد تبدیل می کند. مدرک تحصیلی دانشگاه های اسپانیا مورد قبول کل اتحادیه اروپا می باشد. امکان تحصیل در اسپانیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور فراهم است. تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا به زبان اسپانیایی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل دکترا در اسپانیا بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه می تواند بین ۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال متفاوت باشد. بنابرین نه تنها تحصیل در اسپانیا به صورت ارزان امکان پذیر است، بلکه در صورتی که فرد موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا شود تحصیل در اسپانیا به صورت رایگان نیز امکان پذیر خواهد بود.

کار پس از تحصیل در استرالیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل دکترا در اسپانیا با فاند (بورس کامل)

همان طور که گفته شد امکان تحصیل دکترا در اسپانیا با شهریه نسبتاً پایین تر، نسبت به برخی دیگر از کشورهای اروپایی و یا سایر کشورهای پیشرفته مانند کانادا و استرالیا فراهم است. اما با این حال شما می توانید در صورت دارا بودن یک رزومه تحصیلی قوی و سطح زبان خوب و سایر شرایط لازم برای دریافت بورسیه و فاند تحصیلی در این کشور نیز درخواست بدهید. این بورسیه ها می توانند هزینه تحصیل و زندگی شما در اسپانیا را تا حد بسیار قابل توجهی کاهش بدهند. انواع مختلفی از بورسیه در کشور اسپانیا وجود دارد که بسته به نوع می تواند موجب تخفیف در میزان شهریه دانشگاه و یا کاهش هزینه های زندگی در اسپانیا گردد. همچنین این بورسیه ها می تواند از جانب دولت اسپانیا و یا دانشگاه ها و موسسات خصوصی ارائه شود. شما می توانید برای آگاهی از شرایط دریافت انواع بورسیه در کشور اسپانیا به سایت های رسمی دانشگاه های این کشور مراجعه کرده و یا از یک مشاور با تجربه و آگاه در این زمینه کمک بگیرید. در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی که در اسپانیا به دانشجویان اعطا می شود ارائه شده است.

 

 • این بورسیه با هدف جذب استعدادهای بین المللی از سراسر جهان ارائه می شود.
 • این بورس تحصیلی ۲۰ درصد از هزینه تحصیل را پوشش می دهد.
 • این برنامه ها شامل پزشکی زیستی، مهندسی زیستی، حقوق، تجارت، ارتباطات، روانشناسی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره است.
 • دانشجویان از هر ملیت می توانند درخواست دهند اما فقط دانشجویانی با سوابق تحصیلی عالی برای بورس تحصیلی انتخاب می شوند.
 • UIC به دلیل روش های مدرن و ابتکاری آموزش مشهور است.

UIC Barcelona Scholarship

 • این بورسیه توسط دانشگاه Comillas Pontifical برای مقطع دکترا ارائه می شود.

این بورسیه ۹۰ درصد هزینه تحصیل را پوشش می دهد و همچنین کمک هزینه سالانه را نیز در نظر می گیرد.

 • متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته مربوطه باشند.
 • این بورسیه هر ساله فقط به دو دانشجو تعلق می گیرد، بنابراین یک بورس تحصیلی کاملاً رقابتی است.

Comillas Pontifical University Ph.D. Fellowships

 • آزمایشگاه NETCOM اسپانیا یک گروه تحقیقاتی مستقل است که با موسسه شبکه های IMDEA همکاری می کند.
 • موسسه IMDEA موقعیت های کاری را برای دانشجویان دکترا فراهم کرده است.
 • بودجه این موقعیت ها از طریق آزمایشگاه NETCOM تأمین می شود و متقاضیان باید دانش و تجربه در جاوا اسکریپت، پایتون، سیستم های لینوکس، مسیریابی IP و سوئیچینگ L2 را داشته باشند.
 • متقاضیان باید مهارت زبان خود را به اثبات برسانند.

IMDEA Networks Institute Ph.D. Scholarship

معرفی بهترین دانشگاه های اسپانیا

یکی از مواردی که فرد متقاضی تحصیل در خارج از کشور باید به آن توجه کند اعتبار مدرک دانشگاه های کشور مورد نظر برای مهاجرت تحصیلی می باشد. زیرا هدف افراد از مهاجرت معمولاً دست یابی به شرایط بهتر و ارتقا سطح کیفیت زندگی می باشد. مهاجرت از راه تحصیل، یکی از راه های مهاجرتی است که بسیاری از افراد آن را انتخاب می کنند. علاوه بر میزان هزینه های تحصیل، اعتبار مدرک دانشگاهی نیز یکی از مواردی است که باید حتماً مورد توجه قرار بگیرد. زیرا که فرد پس از فارغ التحصیل شدن هرچقدر از رزومه قوی تری برخوردار باشد، شانس بالاتری برای ورود به بازار کار و پیدا کردن شغل مناسب خواهد داشت. بنابرین مهم است که مدرک دانشگاهی او مورد پذیرش کشورهای مختلف به ویژه کشورهای مدرن و پیشرفته باشد.

همان طور که گفته شد مدرک تحصیلی دانشگاه های اسپانیا مورد قبول کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. بنابرین فردی که از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل می شود می تواند علاوه بر اسپانیا شانس خود را برای یافتن شغل مناسب در سایر کشورهای اروپایی نیز امتحان کند. همچنین مدرک بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور اسپانیا مورد قبول وزرات علوم ایران می باشد. بنابرین فرد می تواند پس از اتمام تحصیل در ایران مشغول به کار شود و یا در دانشگاه های ایران به ادامه تحصیل بپردازد. یکی دیگر از نکاتی که فرد در انتخاب دانشگاه برای تحصیل دکترا در اسپانیا باید به آن توجه کند این است که میزان مقالات و پژوهش های بین المللی آن دانشگاه در رنکینگ جهانی چگونه است. در جدول زیر برخی از دانشگاه های برتر کشور اسپانیا که در مقطع دکترا دانشجو می پذیرند ارائه شده است.

 

رتبه کشوری

رتبه جهانی

شهر

نام دانشگاه

1

75

Barcelona

Universidad de Barcelona

4

132

Logroño

Universidad de La Rioja

5

177

Granada

Universidad de Granada

6

194

Sevilla

Universidad de Sevilla

7

197

Cerdanyola del Vallès

Universidad Autónoma de Barcelona

کار پس از تحصیل در استرالیا

دانشگاه های اسپانیا

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دکترا در اسپانیا

تحصیل دکترا در اسپانیا در دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور امکان پذیر می باشد. مدارک لازم برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی می تواند متفاوت باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اسپانیا به زبان انگلیسی می باشد. برای این منظور شما باید مدرک زبان انگلیسی معتبر ارائه بدهید. البته بسته به دانشگاه و رشته ای که انتخاب می کنید ممکن است از شما بخواهند که از دانش زبان اسپانیایی نیز برخوردار باشید. همان طور که اشاره شد تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا تقریباً رایگان می باشد. فردی که خواهان تحصیل دکترا در اسپانیا در دانشگاه های دولتی این کشور است باید به این نکته توجه کند که دروس ارائه شده در این دانشگاه ها به زبان اسپانیایی خواهند بود. بنابرین لازم است که فرد از تسلط کافی به زبان اسپانیایی برخوردار باشد و برای این منظور باید مدرک زبان اسپانیایی نیز ارائه بدهد. اگرچه که ممکن است برای دریافت پذیرش از برخی از دانشگاه های اسپانیا ملزم به ارائه مدرک زبان نباشید اما باید این نکته را در نظر بگیرید که هرچه سطح زبان شما بالاتر باشد شانس دریافت ویزای تحصیلی برای شما افزایش پیدا می کند.

به طور معمول برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا شما نیازمند ارائه مدارک تحصیلی معتبر در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی، مقالات معتبر علمی(ISI)، توصیه نامه، انگیزه نامه، یک موضوع پروپوزال (پایان نامه) قابل قبول و همچنین پیدا کردن یک استاد راهنما می باشید. جهت تحصیل دکترا در اسپانیا و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور شما باید از اطلاعات کافی و لازم در این زمینه برخوردار باشید. برای این منظور می توانید از یک کارشناس مهاجرتی خبره کمک بگیرید و یا با مطالعه وبسایت دانشگاه مورد نظر از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش آگاه شوید. همچنین در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا نیز درخواست نمائید.

پیدا کردن سوپروایزر برای تحصیل دکترا در اسپانیا

یکی از موارد لازم برای تحصیل دکترا در اسپانیا و همچنین سایر کشورها این است که شما بتوانید یک سوپروایزر (استاد راهنما) برای خود پیدا کنید. معمولاً پروسه پیدا کردن استاد راهنما کمی سخت و زمان بر خواهد بود. برای این منظور لازم است که شما یک رزومه از سوابق تحصیلی و علمی خود را به همراه یک موضوع تز دکترا ( پایان نامه) برای استاد مورد نظر ارسال نمائید. در صورتی که رزومه و موضوع تز شما برای این استاد جالب باشد ممکن است که اطلاعات بیشتر و دقیق تری را از شما درخواست کند و یا خواهان یک مصاحبه حضوری با شما باشد. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که معمولاً اساتید اولویت خود را برای پذیرش دانشجویانی قرار می دهند که قبلاً با آن ها کلاس داشته اند و یا کار کرده اند. بنابرین قوی بودن رزومه و تز دکترا تأثیر بسیار زیادی در شانس شما برای پیدا کردن یک استاد راهنما خواهد داشت.

یکی از روش های موجود برای پیدا کردن استاد راهنما مطالعه مجلات و مقلات علمی و معتبر می باشد. شما می توانید از این طریق با اساتید برتر در حوزه تحصیلی و تخصصی خود آشنایی پیدا کنید. شما می توانید با این اساتید از طریق دانشگاه و یا به صورت مستقیم و با استفاده از ایمیل مکاتبه کرده و ارتباط برقرار کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که زمینه تخصص استاد راهنمای شما باید با رشته تحصیلی و تز دکترای شما مرتبط باشد. استاد راهنما در طی دوره تحصیل دکترا در اسپانیا بر روی روند کار و نوشتن پایان نامه شما نظارت خواهد داشت و همچنین گزارش پیشرفت شما را به دانشگاه ارائه خواهد داد. بسته به رشته تحصیلی در مقطع دکترا ممکن است که شما همراه با افرادی دیگری بر روی یک پروژه پژوهشی و تحقیقاتی کار کنید و یا این که به صورت فردی و تک نفره بر روی پایان نامه خود کار کرده و برای پیشبرد و اتمام پایان نامه تنها با استاد راهنمای خود در ارتباط باشید.

طول دوره تحصیل دکترا در اسپانیا

تحصیل دکترا در اسپانیا به طور تمام وقت معمولاً ۳ سال و به صورت نیمه وقت ۵ سال به طول می انجامد. در صورت نیاز، مدت زمان تحصیل به صورت تمام وقت می تواند تا ۲ سال نیز تمدید شود. به طور کلی تحصیل در مقطع دکترا شامل دو مرحله می باشد. مرحله اول که معمولاً سال اول تحصیل دانشجو را در برمی گرد شامل آموزش و تقویت مهارت های تحقیقاتی و پژوهشی وی می شود تا بتواند با تخصص بیشتری بر روی موضوع دکترای خود کار کند. در مرحله دوم و پس از این که دانشجو مهارت های تحقیقاتی خود را ارتقا بخشید کار بر روی  موضوع پایان نامه خود را شروع می کند. در این مرحله دانشجو بیشتر بر روی تحقیقات و نوشتن پایان نامه خود تمرکز دارد. دانشگاه های اسپانیا معمولاً مایل هستند که مدارک مربوط به درخواست پذیرش دکترا برای سال تحصیلی آینده را از ماه ژانویه تا حداکثر ماه می دریافت نمایند. بنابرین شما باید برای ارائه درخواست خود به دانشگاه لازم است که مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کرده باشید و همچنین یک برنامه ریزی بسیار دقیق داشته باشید.

پس از اتمام تحصیل دکترا در اسپانیا در صورتی که فرد موفق شود شغل مناسبی پیدا کرده و یک قرارداد کاری ببندد می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. در بسیاری از کشورها به دانشجو این فرصت داده می شود تا پس از اتمام تحصیل برای مدتی در آن کشور اقامت داشته باشد و به دنبال کار بگردند. متأسفانه کشور اسپانیا در این زمینه کمی سخت گیر بوده و حداکثر زمانی که برای دانشجو در نظر می گیرد ۶ ماه است. این در حالی است که در برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند انگلستان و یا ایرلند دانشجو تا ۲ سال پس از اتمام تحصیل فرصت دارد تا برای یافتن شغل مناسب در آن کشور حضور داشته باشد. لذا پیشنهاد می شود قبل از اتخاذ تصمیم نهایی تمامی جوانب را برای انتخاب یک کشور جهت مهاجرت در نظر بگیرید.

وضعیت ویزای همراه دانشجویان دکترا در اسپانیا

یک دانشجوی بین المللی که برای تحصیل دکترا در اسپانیا به این کشور مهاجرت کرده است و دارای اقامت تحصیلی می باشد می تواند در صورت داشتن همسر و فرزند آن ها را با خود همراه کند. البته باید به این نکته توجه کرد که ویزای همراه تنها به فرزندان زیر ۱۸ سال تعلق می گیرد. علاوه بر این فرد باید اثبات کند که از توانایی مالی کافی برای تأمین زندگی همسر و فرزندان خود در اسپانیا برخوردار است. در صورتی که با درخواست او موافقت شود همسر و فرزندان او می توانند به اندازه طول دوره تحصیل او در اسپانیا، در این کشور اقامت داشته باشند. فرزندان این شخص در صورتی که به سن تحصیل رسیده باشند می توانند در مدارس دولتی کشور اسپانیا به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. این مقاله توسط موسسه مشاوره ای MIE تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

برای دریافت ویزای همراه فرد متقاضی پس از مهاجرت به اسپانیا و دریافت کارت اقامت خود می تواند به اداره امور مهاجرت اسپانیا مراجعه کرده و برای دریافت اقامت خانواده خود در اسپانیا درخواست بدهد. پروسه بررسی پرونده و درخواست او معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه زمان خواهد برد و در صورت موافقت شدن با آن خانواده فرد دانشجو می توانند در اسپانیا به او ملحق شوند. پس از اتمام تحصیل، چنان چه فرد بتواند شغل مناسبی پیدا کند می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. به طور معمول در بسیاری از کشورهای اروپایی پس از ۵ سال اقامت قانونی و پرداخت بیمه و مالیات می توان اقامت دائم آن کشور را به دست آورد. پس از اخذ اقامت دائم فرد می تواند برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور اسپانیا درخواست بدهد. پاسپورت اسپانیا جزو معتبرترین پاسپورت های دنیا به شمار می آید. فرد دارنده این پاسپورت می تواند به ۹۴ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کند. همچنین به محض ورود به ۳۵ کشور ویزا دریافت می کند.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اسپانیا

برای دریافت پذیرش و تحصیل دکترا در اسپانیا باید چند نکته مهم را درنظر بگیرید:

 • ابتدا با توجه به شرایط و رزومه خود دانشگاه مورد نظر را برای ادامه تحصیل در اسپانیا انتخاب کنید.
 • تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه را بررسی کنید.
 • در صورت نیاز باید تمام مدارک و اسناد مورد درخواست دانشگاه را به زبان انگلیسی یا زبان اسپانیایی ترجمه کنید.
 • اکثر دانشگاه ها برای پذیرش نیازمند ارائه مدرک زبان می باشند. اطمینان حاصل کنید که شما از شرایط لازم برخوردار هستید و در صورت نیاز قبل از ثبت نام حتماً سطح زبان خود را بالا ببرید.
 • برخی از دانشگاه های اسپانیا علاوه بر مدرک زبان انگلیسی از شما می خواهند که مهارت های زبان اسپانیایی خود را نیز اثبات کنید.
 • سابقه تحصیلی شما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز اهمیت دارد و ممکن است معدل شما (GPA) برای دریافت پذیرش از دانشگاه مهم باشد.
 • برای افزایش شانس خود می توانید برای دریافت پذیرش از چند دانشگاه مختلف اقدام کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات لازم در زمینه تحصیل دکترا در اسپانیا و مدارکی که برای پذیرش از دانشگاه های اسپانیا لازم است به وبسایت های رسمی دانشگاه های این کشور مراجعه کنید و یا از یک مشاور مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید. یادآور می شود که در صورت دریافت پذیرش شما باید نامه پذیرش خود را به همراه سایر مدارک به سفارت اسپانیا ارائه بدهید. در صورتی که سفارت اسپانیا پس از بررسی پرونده شما با آن موافقت کند شما می توانید ویزا و اقامت تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایید.

پروسه اخذ پذیرش و دریافت ویزا از حساسیت بالایی برخوردار است. زیرا وجود هرگونه نقص در مدارک و پرونده می تواند موجب رد شدن ویزا و یا درخواست پذیرش شما گردد. با توجه به این که پروسه دریافت پذیرش و اخذ ویزا نیازمند زمان بندی دقیق و همچنین تسلط به کلیه امور و همچنین آگاهی از شرایط دانشگاه های اسپانیا می باشد پیشنهاد می شود که در این مسیر حتماً از یک مشاور و یا کارشناس حاذق و آگاه کمک بگیرید. ارائه بهترین خدمات در زمینه مهاجرت به شما عزیزان یکی از بزرگ ترین اهداف و افتخارات ما در موسسه مشاوره ای MIE می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دکترا در اسپانیا و سایر کشورها از طریق تماس تلفنی رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید.

شرایط کار بعد از تحصیل دکترا در اسپانیا

پس از اتمام دوره تحصیل دکترا در اسپانیا فرد حداکثر ۶ ماه فرصت دارد که در این کشور اقامت داشته باشد تا بتواند به جست و جوی کار بپردازد. معمولاً دانشجویان بین المللی که به تحصیل دکترا در اسپانیا مشغول هستند پیش از اتمام دوره تحصیل خود پروسه جست و جو و یافتن شغل مناسب را شروع می کنند. با توجه به این که در دوره دکترا بر روی مهارت های پژوهشی و تحقیقاتی افراد تمرکز شده است و این مهارت ها و توانایی ها تا حد قابل توجهی ارتقا پیدا می کنند شانس پیدا کردن شغل مناسب در این زمینه ها برای فرد فارغ التحصیل بالاتر می باشد. همچنین بسیاری از دانشجویان، در حین تحصیل در مقطع دکترا توسط اساتید و یا دانشگاه خود موفق به پیدا کردن شغل ضمن تحصیل می شوند. در صورتی که فرد بتواند قرارداد کاری خود را پس از اتمام تحصیل با کارفرما و یا دانشگاه و موسسه ای که در آن کار می کند تمدید کند می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کرده و در اسپانیا بماند.

کار پس از تحصیل در استرالیا

کار در اسپانیا

همان طور که گفته شد مدرک تحصیلی دانشگاه های اسپانیا از اعتبار بالایی برخوردار است و این امکان را برای فرد فراهم می کند که علاوه بر اسپانیا بتواند در سایر کشورهای اروپایی نیز شانس یافتن شغل مناسب را داشته باشد. نرخ بیکاری یکی از شاخص هایی است که می تواند وضعیت بازار کار در یک کشور را به خوبی نشان بدهد. هرچقدر که این نرخ پایین تر باشد نشان دهنده این است که فرصت های شغلی بیشتری در آن کشور فراهم است و امکان یافتن شغل بالاتر است. البته بدیهی است که میزان تحصیلات، سطح زبان و سابقه کار از جمله مواردی هستند که در زمینه یافتن شغل مناسب از اهمیت بالایی برخوردارند. نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور اسپانیا را نمایش می دهد.

تحصیل دکترا در اسپانیا


سوالات متداول راجع به تحصیل دکترا در اسپانیا

✅ هزینه تحصیل دکترا در اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل دکترا در اسپانیا بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه می تواند بین ۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال متفاوت باشد.

✅ آیا امکان تحصیل دکترا در اسپانیا به همراه بورسیه وجود دارد؟

بله؛ با دریافت بورسیه و بسته به مبلغ آن می توان نسبتاً رایگان به تحصیل دکترا در اسپانیا پرداخت.

✅ تحصیل دکترا در اسپانیا به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل دکترا در اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی انجام می شود.

✅ ارائه مدرک زبان برای دریافت پذیرش دکترا در اسپانیا ضروری است؟

ممکن است برای پذیرش دکترا در برخی دانشگاه ها، ارائه مدرک زبان ضروری نباشد؛ اما برای افزایش شانس ویزای تحصیلی مدرک زبان بایستی ارائه گردد.


_____________تحصیل دکترا در اسپانیا و سخن پایانی____________

تحصیل دکترا در اسپانیا، هزینه های تحصیل دکترا در اسپانیا و بورسیه تحصیلی دکترا در اسپانیا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. برای تحصیل دکترا در اسپانیا بهتر است در این زمینه اطلاعات جامع و کافی به دست آورید. شما می توانید برای کسب اطلاعات در زمینه تحصیل دکترا در اسپانیا و سایر کشورها از طریق مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان و مشاوران با تجربه ما در موسسه مشاوره ای MIE در تماس باشید. همچنین پیشنهاد می شود که علاوه بر کشور اسپانیا شرایط تحصیل دکترا در سایر کشورهای اروپایی نظیر انگلستان و همچنین دیگر کشورهای مدرن و پیشرفته مانند استرالیا و کانادا را نیز مورد بررسی قرار دهید. زیرا علاوه بر اعتبار مدرک تحصیلی و هزینه های تحصیلی، امکان دریافت اقامت به منظور جست و جوی شغل مناسب، پس از فارغ التحصیلی و شرایط بازار کار نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند در هر یک از این کشورها متفاوت بوده و در مقایسه با کشور اسپانیا دارای مزایا و معایب خاص خود باشد. در صورت رضایت از محتوای این مقاله لطفاً ۵ ستاره برای آن لحاظ بفرمایید. شما می توانید با ثبت نظرات و سوالات خود در زمینه تحصیل دکترا در اسپانیا در پایان این مقاله پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 4.07 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من فوق لیسانس برق دارم از دانشگاه سراسری و میخوام برای دکترا اقدام کنم ایا میتونم برای بورس اقدام کنم و چه مدارکی میخواد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله میتونید اقدام کنید ویزای کاری هم برای شما مناسب است برای دریافت مشاوره باتوجه به شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
سمیه دانش
سلام. تشکر ویژه دارم از تیم بسیار عالی موسسه ملک پور که در جهت افزایش سطح دانش افراد در زمینه تخصصی مهاجرتی قدم برمیدارید. مقاله تحصیل دکترا در اسپانیا را مطالعه کردم و مطالبی بسیار مفید و کامل بدست آوردم. با آرزوی موفقیت برای شما.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. با تشکر از لطف و محبت شما. رضایت شما موجب خرسندی ماست.
مشاوره رایگان