دانشگاه های اسپانیا

5 آذر 1402 1 نظر

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تمایل دارند که دانشگاه های اسپانیا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند و برای این منظور بهتر است تا کمی با دانشگاه های این کشور آشنا شویم. برای آشنایی بیشتر با رنکینگ بهترین دانشگاه های اسپانیا، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، توضیحاتی در خصوص برخی دانشگاه ها و... بهتر است تا این مقاله را با دقت زیادی مطالعه نمایید. انتخاب دانشگاه در آینده افراد می تواند نقش تاثیر گذاری داشته باشد و در رزومه تحصیلی افراد نقش داشته باشد. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور برای آشنایی بیشتر شما با دانشگاه های اسپانیا و شرایط این کشور تهیه و تنظیم شده است. توصیه می کنیم پس از مطالعه این نوشتار اگر پرسشی در مورد دانشگاه های اسپانیا و شرایط تحصیل در این کشور دارید با مشاورین موسسه تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کنید و شرایط خود را بررسی نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد دانشگاه اسپانیا


در این مقاله موارد زیر بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشگاه های اسپانیا

شرایط عمومی تحصیل در اسپانیا

آشنایی با شرایط تحصیل در اسپانیا یکی از اولین مواردی است که خوب است تا تمام متقاضیان تحصیل در اسپانیا با آن آشنا شوند. این کشور مانند کشورهای بسیار دیگری در قاره اروپا نظام آموزشی با سطح بالایی برخوردار است. در این کشور تحصیل از سن 6 الی 17 سال برای دانش آموزان اسپانیایی اجباری است و دانش آموزان در مدارس دولتی به صورت رایگان و به زبان اسپانیولی می توانند تحصیل نمایند. دانش آموزان پس از دریافت دیپلم می توانند برای ورود به دانشگاه های اسپانیا اقدام کرده و در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل شوند و این تحصیلات می تواند تا مقاطع بالاتر ادامه داشته باشد. مراکز آموزشی و دانشگاه های اسپانیا در سطح خوبی از نظر رتبه علمی قرار دارند و هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در برتربن دانشگاه های اسپانیا به این کشور مهاجرت می نمایند و اقامت تحصیلی دریافت می کنند.

دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که دانشگاه های اسپانیا محدودیت خاصی برای پذیرش ندارند اما متقاضیان برای بالا بردن شانس ویزای خود نباید گپ تحصیلی بالایی داشته باشند. دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی نیز می توانند برای تحصیل پزشکی به صورت رایگان نیز به این کشور وارد شوند. متقاضیان رشته پزشکی ابتدا یک دوره پیش پزشکی با هزینه حدودی 4.000 الی 5.000 یورو پشت سر می گذارند. در این دوره به دانشجویان زبان اسپانیولی هم آموزش داده می شود تا برای ورود به دانشگاه های رایگان مشکلی نداشته باشند و بتوانند به آن ورود کنند. البته دانشگاه های انگلیسی زبان هم وجود دارد که دانشجویان باید بتوانند حداقل مدرک IELTS 6 برای بسیاری از دانشگاه ها ارائه نمایند و البته دانشجویان برای دانشگاه های خصوصی باید شهریه ای در حدود 5 تا 18 هزار یورو بسته به رشته و دانشگاه پرداخت نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه تحصیل در اسپانیا


رنکینگ دانشگاه های اسپانیا

بررسی رنکینگ دانشگاه های اسپانیا یکی دیگر از مراحلی است که دانشجویان برای انتخاب نوع دانشگاه خود باید آن را مورد بررسی قرار دهند. البته رتبه بندی های متعددی برای دانشگاه ها وجود دارد که با توجه به معیارهای مختلف دانشگاه ها را رتبه بندی می کنند. یکی از معتبرترین این رتبه بندی ها QS (Symonds Quacquarelli) است که توسط موسسه کاراکالی سیمونز انگلستان صورت می گیرد و از مهم ترین نظام های رتبه بندی دنیا به حساب می آید. بالاترین رتبه در بین دانشگاه های اسپانیا متعلق به دانشگاه بارسلونا است که در رتبه 165 این رتبه بندی قرار گرفته است و مابقی دانشگاه های این کشور نیز پس از دانشگاه قرار گرفته اند. به طور کلی می توان گفت حداقل 10 مورد از بهترین دانشگاه های اسپانیا در بین 400 دانشگاه های دنیا قرار دارند که جایگاه بسیار خوبی است و نشان از کیفیت بالای آن دارد. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه ها، نام و رتبه آنها در سطح اسپانیا و جهان را در جدولی تهیه نموده ایم که می توانید مشاهده نمایید.

 

رتبه در اسپانیا

رتبه جهانی

نام دانشگاه

1

165

University of Barcelona

2

188

Autonomous University of Barcelona

3

192

Universidad Autónoma de Madrid

4

212

Complutense University of Madrid

5

245

University of Navarra

6

285

Pompeu Fabra University

7

298

Charles III University of Madrid

8

300

Polytechnic University of Catalonia

9

335

IE University

10

336

Technical University of Valencia

معرفی دانشگاه های برتر اسپانیا

اکنون که با رتبه بندی بهترین دانشگاه های اسپانیا آشنا شدیم خوب است تا قدری بیشتر در مورد این دانشگاه ها بدانیم. اگرچه هر کدام از این دانشگاه ها را می توان در یک مقاله مجزا مورد تحلیل و بررسی قرار داد اما ما در این قسمت کلیاتی در خصوص برخی از بهترین دانشگاه های اسپانیا را عنوان می نماییم که می تواند بیشتر شما را با این دانشگاه ها آشنا نماید و ذهنیتی درست به شما بدهد. مقاله حاضر را تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور تهیه و تنظیم نموده اند و به همین دلیل هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و غیر مجاز می باشد. در ادامه به بررسی دانشگاه های مختلف می پردازیم.

دانشگاه های اسپانیاUniversity of Barcelona

دانشگاه بارسلونا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیاست که با بیش از 500 سال سابقه در ایالت کاتالونیای اسپانیا واقع شده است. این دانشگاه در رتبه بندی QS برترین دانشگاه اسپانیا به حساب می آید و در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد. دانشجویان در این دانشگاه می توانند در بیش از 150 رشته تحصیلی آموزش ببینند و از امکانات بی نظیر این دانشگاه استفاده نمایند. همینطور خوابگاه دانشجویی برای استفاده دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که می توانند از آن بهره مند شوند.

دانشگاه های اسپانیاAutonomous University of Barcelona

در لیست بهترین دانشگاه های اسپانیا باز هم دانشگاهی از شهر بارسلونا قرار دارد. دانشگاهی که در سال 1986 تشکیل شده است و نام آن اتونوما است. این دانشگاه بیش از 30.000 دانشجو دارد که دانشکده های مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. فعالیت های مختلف پژوهشی و فرهنگی در این دانشگاه صورت می گیرد و از این نظر جزو بهترین دانشگاه های اسپانیا است.

دانشگاه های اسپانیاUniversidad Autónoma de Madrid

این دانشگاه یکی از دانشگاه های با عمر حدود 50 سال در پایتخت اسپانیاست که دانشکده های متعددی از جمله هنر، علوم پایه، پزشکی، حقوق و... را در خود جای داده است. دانشگاه مستقل مادرید هر ساله پذیرای حدود 30.000 دانشجو است که کمتر از 20 درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشکده پزشکی این دانشگاه از معتبرترین دانشکده های پزشکی اسپانیاست و نزدیکی آن به بیمارستان لاپاز می تواند از نکات مثبت و کمک کننده به دانشجویان این رشته باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا

اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا یکی از موارد مهمی است که دانشجویان برای بودجه بندی هزینه های خود باید در نظر بگیرند تا در این کشور با مشکل مالی مواجه نشوند. البته در خصوص هزینه های تحصیل مواردی ذکر شد و می دانیم که تحصیل به زبان اسپانیولی در این کشور رایگان و به زبان انگلیسی نیز با هزینه ای در حدود 5 تا 18 هزار یورو همراه است اما علاوه بر هزینه تحصیل متقاضی باید هزینه های زندگی را نیز برآورد کند. البته مشخصاً این هزینه در شهرهای مختلف تفاوت زیادی با هم دارد و سبک زندگی افراد نیز می تواند در کاهش یا افزایش هزینه های زندگی نقش به سزایی داشته باشد. به طور معمول و مطابق آمارهای موجود زندگی در این کشور حدود 700 یورو برای هر فرد هزینه خواهد داشت که این هزینه در شهرهایی مانند مادرید می تواند بیشتر باشد. با این مبلغ می توان گفت که هزینه های زندگی در اسپانیا نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی پایین تر است و می تواند مقصد مقرون به صرفه ای برای دانشجویان باشد. اکنون برای اینکه با برخی هزینه های روزمره در این کشور بیشتر آشنا شوید جدولی را تهیه نموده ایم که در آن می توانید برخی هزینه ها را مشاهده نمایید.

 

میانگین هزینه های زندگی در اسپانیا

شرح

هزینه (یورو)

 

شرح

هزینه (یورو)

غذا در رستوران معمولی

10

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

1.45

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.19

تاکسی (1 کیلومتر)

1.10

شیر (1 لیتری)

0.80

گازوئیل (1 لیتر)

1.29

برنج (1 کیلو)

1

هزینه باشگاه (ماهیانه)

37.13

نان سفید (500 گرم)

1.01

هزینه انرژی (آب، برق و...)

118.54

تخم مرغ (12 عدد)

1.83

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

677

سیب (1 کیلو)

1.74

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

510

سیب زمینی (1 کیلو)

1.11

اینترنت

40.26

مک دونالد

7.50

سینما

8

کاپوچینو

1.66

شهریه مهدکودک خصوصی

365

 

اگر تمایل دارید تا ذهن خود را برای ثروتمند شدن آماده نمایید، می توانید از دانش و تجربیات استاد ملک پور که در محصول بی نظیر هنر جذب ثروت به شما ارائه شده است استفاده نمایید. این محصول راهنمایی کاربردی برای آماده سازی ذهن و انجام اقدامات اساسی برای ثروتمند شدن است.


سوالات متداول

✅ آیا می توان به صورت رایگان در دانشگاه های اسپانیا به صورت رایگان و در رشته پزشکی تحصیل نمود؟

بله، دانشجویان می توانند با گذراندن یک دوره پیش پزشکی و فراگیری زبان اسپانیایی در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان در رشته پزشکی مشغول به تحصیل گردند.

✅ هزینه های زندگی در کشور اسپانیا به صورت میانگین به چه میزان است؟

اگرچه نمی توان هزینه مشخصی برای زندگی تعیین نمود اما می توان حدود 700 یورو به طور میانگین برای زندگی در این کشور در نظر گرفت.

✅ هزینه تحصیل دوره های پیش پزشکی در کشور اسپانیا برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

این دوره ها برای دانشجویان در حدود 3 تا 5 هزار یورو هزینه خواهد داشت و با دانشجویان موارد متعددی برای آماده سازی رشته های پزشکی آموزش داده می شود.

✅ اگر دانشجو بخواهد به زبان انگلیسی درس بخواند، آیا باید مدرک زبان ارائه نمایند؟

شاید برخی دانشگاه ها از شخص نمره زبان نخواهند ولی داشتن نمره زبان حداقل آیلتس 5.5 تا 6 می تواند در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل نماید.


سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با موضوعات مختلفی در باب دانشگاه های اسپانیا از جمله شرایط تحصیل در این کشور، رنکینگ دانشگاه های اسپانیا و موضوعات دیگری در این خصوص آشنا نماییم و تمام این مسائل را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دادیم. به صورت خلاصه می توانیم بگوییم که تحصیل در این کشور به زبان اسپانیولی رایگان است ولی دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی و در دانشگاه های خصوصی نیز تحصیل کنند. حتی دانشجویان علاقمند به رشته پزشکی نیز می توانند در این کشور به صورت رایگان تحصیل کنند. دانشگاه های معتبر به همراه هزینه های پایین زندگی می تواند اسپانیا را به گزینه خوبی برای تحصیل دانشجویان تبدیل نماید. تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور این مقاله در خصوص دانشگاه های اسپانیا را ارائه نموده است تا شما را با این موضوع آشنا نماید. پس از مطالعه این مقاله می توانید طی یک مشاوره رایگان تلفنی تمام شرایط خود را با کارشناسان موسسه در میان بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. البته شما می توانید سوالات خود را در زیر همین مقاله یادداشت کنید و پاسخ آن را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سهیلا
سلام و وقت بخیر خدمت شما و تشکر بابت سایت خیلی خوبتون....آیا تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی رایگان هست؟ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله برای دریافت مشاوره باتوجه به شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
مشاوره رایگان