تحصیل دوره زبان در مالزی

14 دی 1401 بدون نظر

تحصیل دوره زبان در مالزی

تحصیل دوره زبان در مالزی، هزینه کالج زبان انگلیسی در مالزی و هزینه های مربوط به زندگی دانشجویی در مالزی در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی علمی قرار می گیرند. شرکت در دوره های زبان برگزار شده در کشور مالزی برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان سایر کشورها و یا خود مالزی بسیار سودمند است. تحصیل دوره زبان در مالزی با توجه به پیشرفته ترین و بهترین متدهای روز دنیا می باشد و امکان تحصیل با هزینه اندک و مزایای بسیار را در محیطی کاملاً امن برای دانشجویان بین المللی فراهم می نمایند. دانشگاه ها و کالج های موجود در این کشور نیز بسیار معتبر بوده و اکثراً دارای رتبه های جهانی سطح بالایی در میان دانشگاه ها و کالج های جهان می باشند. در صورتی که پس از مطالعه مقاله موجود نیازمند دریافت مشاوره در رابطه با تحصیل دوره زبان در مالزی بودید می توانید به صورت رایگان با موسسه ملک پور ارتباط تلفنی برقرار نمایید. در ادامه به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

  • شرایط تحصیل دوره زبان در مالزی
  • هزینه تحصیل دوره زبان در مالزی
  • مدت اعتبار دوره زبان مالزی
  • کالج ها و دانشگاه های ارائه دهنده دوره زبان در مالزی
  • هزینه زندگی دانشجویی در مالزی
  • شرایط کار دانشجویی با ویزای دوره زبان مالزی
  • شرایط اخذ ویزای همراه برای دوره زبان در مالزی
  • شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل دوره زبان در مالزی
  • سخن پایانی

تحصیل در مدارس کاناداشرایط تحصیل دوره زبان در مالزی

کشور مالزی در قسمت جنوب شرقی آسیا واقع گردیده و شهر کوالالامپور پایتخت این کشور می باشد که در میان ده شهر زیبای موجود در آسیا شناخته می شود. مدرک دانشگاه های معتبر و با کیفیت کشور مالزی مورد قبول تمامی کشورها از جمله ایران می باشد. جمعیت این کشور زیبا حدود 26 میلیون نفر است و زبان رسمی مردمان آن زبان مالیایی است. آب و هوای این کشور زیبا در تمامی طول سال گرم بوده و شرجی است. مالزی متشکل از سیزده استان مختلف بوده که هر کدام به عنوان یک پادشاهی شناخته می شوند. دوره زبان مالزی در دانشگاه ها و کالج های این کشور برگزار می گردند و شرایط یادگیری زبان انگلیسی را در محیطی بسیار مناسب برای دانشجویان بین المللی فراهم می نمایند. این دوره های زبان کوتاه مدت و فشرده و یا بلند مدت و غیر فشرده می باشند و دارای هزینه مناسبی هستند، البته هزینه هر دوره به طول دوره، که یک الی دوازده ماه متغیر می باشد، بستگی دارد. دانشجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند می توانند در آزمون آیلتس و تافل شرکت نمایند. پس از به پایان رسیدن تحصیل دوره زبان در مالزی، متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تمامی کشورها به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. دوره های زبان آلمانی نیز در مالزی برگزار می گردند که در هفته سه جلسه یک ساعت می باشند. امکان تحصیل دوره هتلداری در مالزی که یک دوره یک سال است برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد و دانشجویان در طول دوره حقوقی معادل 500 الی 1500 رینگیت(120 الی 365 دلار) دریافت می نمایند. در این دوره دانشجو جهت کارآموزی وارد هتل های 4 و 5 ستاره این کشور می شود و کار پس از فارغ التحصیلی خود را به این شیوه تضمین می نماید. جهت تحصیل دوره هتلداری در مالزی متقاضیان باید دارای آیلتس 5 باشند.

هزینه تحصیل دوره زبان در مالزی

دانشجویان جهت تحصیل دوره زبان در مالزی در ابتدا تعیین سطح می گردند و با توجه به آن وارد دوره مورد نظر در کالج یا دانشگاه می شوند. هزینه این دوره های زبان با توجه به طول دوره متفاوت است. هزینه تحصیل در دوره های کوتاه مدت در مالزی حدود 3600 رینگیت معادل 900 دلار، دوره های سه ماه 7370 رینگیت معادل 1800 دلار و دوره های نه ماه 18470 رینگیت معادل 4500 دلار است. لازم به ذکر است که این هزینه ها با توجه به کالج و دانشگاه انتخابی تا حدودی متغیر می باشد. هزینه های تحصیل دوره زبان در مالزی و هزینه تحصیل در این کشور مناسب تر از دیگر کشورها می باشد. برای شرکت در دوره های زبان در کشور مالزی نیازی به اثبات تمکن مالی وجود ندارد. هزینه تحصیل دانشجویان در دانشگاه های خصوصی مالزی در دوره لیسانس در مالزی 10 الی 12 هزار دلار، دوره فوق لیسانس 7 الی 8 هزار دلار و هزینه دوره دکترا 10 الی 12 هزار دلار است. هزینه دوره زبان آلمانی در مالزی 300 دلار با تضمین کار و 194 الی 250 دلار بدون تضمین کار است. هزینه تحصیل دوره پزشکی در مالزی نیز حدود 20 هزار دلار است.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

مدت اعتبار دوره زبان مالزی

علاقه مندان به تحصیل دوره زبان در مالزی با توجه به نمره ای که در آزمون تعیین سطح کسب می نمایند وارد دوره های یک الی دوازده ماه می شوند. کالج ها و دانشگاه های ارائه دهنده دوره های زبان در مالزی کاملاً معتبر می باشند و دانشجویان پس از اتمام دوره می توانند در آزمون آیلتس و تافل شرکت نمایند. این دوره ها به دو صورت فشرده و غیر فشرده در چهار سطح از مقدماتی تا پیشرفته طبقه بندی می گردند. ویزای دانشجویی برای متقاضیان تحصیل دوره زبان در مالزی با توجه به مدت دوره تحصیل دانشجو صادر می گردد. پروسه دریافت پذیرش از دانشگاه ها و کالج های مالزی جهت شرکت در دوره های زبان در این شرکت و صدور ویزای دانشجویی برای ورود به مالزی تنها 4 الی 6 هفته بطول می انجامد. در کل فرایند اخذ پذیرش جهت شرکت در دوره های زبان در مالزی چندان فرایند سخت و پیچیده ای نمی باشد اما متقاضیان بهتر است قبل از اقدام به این کار از مشاوره متخصص استفاده نمایند.

کالج ها و دانشگاه های ارائه دهنده دوره زبان در مالزی

همانگونه که بیان نمودیم برخی از دانشگاه ها و کالج ها ارائه دهنده دوره های مختلف زبان در کشور مالزی و دوره های کوتاه مدت در مالزی می باشند و دانشجویان بین المللی می توانند جهت شرکت در این دوره ها از آن ها پذیرش اخذ نمایند. برخی از بهترین کالج ها جهت تحصیل دوره زبان در مالزی در این بخش مقاله مورد بررسی قرار می گیرند.

کالج زبان مالزی آیمک IMEC: اساتیدی که در این کالج تدریس می نمایند همگی بومی کشور مالزی می باشند و دانشجویانی که در این کالج دوره زبان خود را به پایان می رسانند می توانند حداقل به نمره آیلتس 6 دست پیدا نمایند. دانشجویان در این کالج با توجه به نیاز خود به زبان چه جهت کار و چه جهت ادامه تحصیل می توانند وارد دوره زبان مناسب شوند.

کالج زبان لندن Lea: این کالج در نزدیکی شهر کوالالامپور روزانه دارای 5 ساعت کلاس در 5 روز هفته به استثنای روزهای شنبه و یکشنبه است.

کالج زبان ای ال اس ELS: این کالج دارای شش شعبه مختلف در شهرهای مختلف مالزی است که سیستم آموزشی آن از سیستم موجود در آمریکا پیروی می نماید و برخی از اساتید آن آمریکایی می باشند. دوره زبان مالزی در این کالج 4، 5 و 6 ماه می باشند.

کالج زبان بریتیش کانسیل British Council: در صورتی که متقاضیان تمایل دارند تا مکالمه خود را بهبود بخشند بهتر است وارد این کالج شوند. این کالج جزو کالج های موجود در کشور مالزی است که در آن آزمون آیلتس برگزار می گردد. دوره های زبان در این کالج 5 دوره متشکل از 5 سطح می باشند.

هزینه زندگی دانشجویی در مالزی

کشور مالزی یکی از کشورهایی آسیایی می باشد که کیفیت زندگی در آن در سطح بالا و مطلوبی قرار دارد اما هزینه زندگی در آن اندک و برای دانشجویان خارجی بسیار مناسب است. هزینه مربوط به یک زندگی دانشجویی در این کشور به صورت متوسط حدود 10 الی 12 هزار دلار در سال است که مشمول هزینه های مربوط به مواد غذایی، محل اسکان، حمل و نقل و غیره می گردد. هزینه یک خانواده سه الی چهار نفر در کشور مالزی حدود 3400 دلار در ماه می باشد. در جدول زیر هزینه های مربوط به برخی از موارد مصرفی در مالزی بر اساس دلار آمریکا قابل مشاهده می باشند:

 

هزینه(دلار)

اقلام

هزینه(دلار)

اقلام

0.55

آب معدنی یک و نیم لیتری

1.40

دوازده عدد تخم مرغ

14.55

یک وعده غذایی دو نفره در رستوران

3.68

فیله مرغ یک کیلویی

2.30

یک کیلو پرتقال

4.24

یک پاکت سیگار

0.73

بلیط حمل و نقل یک طرفه

0.96

یک کیلو برنج

1.10

یک کیلو گوجه

2.16

یک کیلو سیب

33.93

یک ماه حق عضویت باشگاه

1.20

یک کیلو موز

52.26

شلوار لی

7.09

یک کیلو گوشت قرمز

25.37

تی شرت تابستانی

0.77

یک کیلو سیب زمینی

67.12

کفش ورزشی

0.97

یک کیلو پیاز

شرایط کار دانشجویی با ویزای دوره زبان مالزی

دانشجویان در حال تحصیل در کشور مالزی برای انجام کار دانشجویی با محدودیت های بسیاری مواجه می باشند. جهت اشتغال به کار در حین تحصیل دانشجویان باید از اداره کار مالزی مجوز کار دریافت نمایند. دانشجویان خارجی در حال تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مالزی می توانند 20 ساعت به صورت پاره وقت در طول تعطیلات میان ترم و تعطیلات مربوط به برگزاری جشنها به کار مشغول شوند. این دانشجویان مجاز به کار در پمپ بنزین ها، هتل ها رستوران ها و فروشگاه ها می باشند اما اجازه ندارند به عنوان ماساژور، صندوق دار، مدیر روابط عمومی و نوازنده مشغول به کار شوند. حقوق دریافتی دلنشجویان به ازای هر ساعت کار در مالزی 150 رينگيت معادل 36 دلار است که این مبلغ تا حدودی می تواند هزینه تحصیل و زندگی در مالزی را پوشش دهد.

شرایط اخذ ویزای همراه برای دوره زبان در مالزی

دانشجویانی که تمایل دارند در کشور مالزی به تحصیل مشغول گردند و یا به تحصیل دوره زبان مالزی بپردازند باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند. متقاضیان متاهل تمایل دارند که همسر و فرزندان خود را نیز در طول تحصیل کنار خود داشته باشند. باید به این نکته توجه داشت که امکان صدور ویزای همراه در کشور مالزی فقط برای خانواده دانشجویان در حال تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. دانشجویان دوره کارشناسی نمی توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه دهند. دانشجویان در حال تحصیل در دوره زبان مالزی نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که شرایط همراهی خانواده برای تحصیل در مالزی برای آن ها وجود نخواهد داشت و خانواده متقاضیان دوره زبان در مالزی نمی تواند با ویزای همراه وارد خاک این کشور شوند. دانش آموزان در حال تحصیل در مالزی نیز تنها می توانند در طول تحصیل مادر خود را به عنوان همراه کنار خود داشته باشند و ویزای همراه فقط برای مادر دانش آموز صادر می گردد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل دوره زبان در مالزی

دانشجویان علاقه مند به تحصیل دوره زبان در مالزی پس از اتمام این دوره می توانند وارد بهترین دانشگاه های کشور مالزی جهت ادامه تحصیل در رشته های مختلف شوند. و یا این که می توانند در کشور مالزی به جستجوی کار پرداخته و در صورت یافتن کار ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. اما علاقه مندان به تحصیل دوره زبان در مالزی باید بدانند که یافتن کار در این کشور برای خارجیان بسیار دشوار است، زیرا بر اساس قوانین موجود در مالزی که به شدت اجرایی می باشند، اولویت با نیروی کار محلی است. کارفرمایان در کشور مالزی در ابتدا باید اقدام به جذب نیروی بومی و محلی نمایند و در صورتی که برای شغل مورد نظر هیچ نیروی بومی یافت نگردید، سپس می توانند جهت جذب نیروی خارجی اقدام نمایند. در صورتی که متقاضی موفق به یافتن شغلی در کشور مالزی شود، به اقامتی بین یک الی پنج سال دست پیدا می نماید و سپس می تواند جهت دریافت اقامت دائم مالزی درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهد. از عوامل موثر بر کاریابی در هر کشوری نرخ بیکاری در آن کشور است که نمودار نرخ بیکاری کشور مالزی در زیر قابل مشاهده می باشد:

تحصیل دوره زبان در مالزی


_____________سخن پایانی__________

تحصیل دوره زبان در مالزی، بهترین کالج زبان انگلیسی در مالزی و شرایط دریافت ویزای همراه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بیان نمودیم دوره های زبان در مالزی به صورت فشرده و غیر فشرده بوده و با توجه به نمره تعیین سطح ممکن است از یک الی دوازده ماه بطول انجامند. هزینه کالج زبان در مالزی با توجه به مدت دوره متغیر می باشد. دانشجویان متاهل توجه داشته باشند که امکان همراهی خانواده در این دوره برای متقاضیان وجود ندارد. پس از اتمام تحصیل دوره زبان در مالزی دانشجویان می توانند در بهترین دانشگاه های سراسر دنیا و یا در دانشگاه های معتبر کشور مالزی به تحصیل بپردازند. پس از شرکت در دوره های زبان در کشور مالزی، همنین دانشجویان می توانند در آزمون آیلتس و یا تافل شرکت نمایند. جهت دریافت اطلاعات کاملتر درخصوص تحصیل دوره زبان در مالزی و اعزام دانشجو به کالج زبان مالزی از مشاوره متخصصین و کارشناسان موسسه ملک پور بهره مند شوید و یا سوالات خود را در باکس زیر مطرح و پاسخ سریع آن ها را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان