تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

بدون نظر

تحصیل در خارج از کشور از جمله پرطرفدارترین روش های تحصیلی به ویژه برای جوانان و نوجوانان می باشد. در این میان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی با استقبال گسترده ای روبرو شده اند. در میان رشته های پزشکی نیز رشته دندانپزشکی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به ویژه که شرایط کاری این رشته و میزان درآمد نیز مناسب بوده و به همین دلیل افراد بسیاری، برای تحصیل در رشته دندانپزشکی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می نمایند. تحصیل دندانپزشکی در مجارستان مناسب برای دانشجویانیست که تمایل به تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی با سطح علمی بالا و معتبر به ویژه در زمینه پزشکی دارند و از طرفی قصد گذارندن زندگی دانشجویی در کشوری نسبتاً ارزان قیمت را دارند. مدرک پزشکی صادر شده از کشور مجارستان معتبر بوده و از طرفی هزینه های زندگی در این کشور، متناسب با شرایط زندگی دانشجویی می باشد. اطلاعات بیشتر مانند شرایط و هزینه تحصیل دندان پزشکی در مجارستان و مدارک مورد نیاز را می توانید با مطالعه مقاله زیر به دست آورید. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا کامل کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت خواهید کرد.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

 

 • شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان
 • تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان
 • بورسیه پزشکی مجارستان
 • دانشگاه ها و کالج های پزشکی مجارستان
 • شرایط کار و اخذ اقامت مجارستان پس از تحصیل دندانپزشکی
 • سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان
 • جمع بندی پایانی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

<style="text-align: justify;">اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان های مختلف از جمله آلمانی و انگلیسی و در سطح مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. برنامه های درسی این رشته شامل دروس علوم پایه و بالینی می شود که در علوم پایه به آموزش موضوعات بنیادی (فیزیک، شیمی، بیوشیمی و زیست شناسی سلولی، مورفولوژی، آناتومی، بافت شناسی، آسیب شناسی، میکروب شناسی، زیست شناسی عملکردی و مطالعات رفتاری پرداخته می شود.

آموزش علوم پایه در دو سال اول تحصیلی انجام می شود و از سال سوم، دوره بالینی آغاز می شود که در آن دانشجو با اصول درمان بیمار آشنا شده و در سال های بعد همزمان به درمان بیماران می پردازد. در پایان دوره تحصیلی، دانشجویان اقدام به ارائه پایان نامه و شرکت در آزمون های اصلی شامل پروتز، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، جراحی دهان و دوره هستی شناسی می نمایند. سپس در یک آزمون کتبی نهایی و ارائه شفاهی مراقبت از بیمار شرکت می نمایند.

همان طور که گفته شد امکان تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان های آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است. برای مثال دانشگاه پچ، دوره تحصیل دندانپزشکی به زبان آلمانی را با اعطای درجه کارشناسی و طول دوره تحصیلی 5 سال فراهم کرده است. البته که امکان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی و با درجات مختلف (از جمله درجه دکتری) در دانشگاه پچ فراهم است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی

علاقه مندان به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی می توانند برای تحصیل این رشته در مقاطع مختلفی از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های متعددی از کشور مجارستان اقدام نمایند. دانشگاه های سملویس (Semmelweis)، سگد (Szeged)، پچ (Pecs) و دبرسن (Debrecen) از جمله معتبرترین دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان هستند که شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی فراهم آورده اند. بدون شک تحصیل به زبان انگلیسی، نیاز به دانش زبان در سطح مناسب دارد. دانش زبان مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی بسته به دانشگاه و شرایط پذیرش متفاوت است؛ برای مثال دانش زبان انگلیسی در سطح B2 برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پچ نیاز است.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در مجارستان شامل هزینه می شود و علاقه مندان به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان بایستی شهریه سالیانه خود را بابت تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور پرداخت نمایند. با بررسی شرایط و هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان که در آن ها امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی فراهم شده است، می توان حداقل شهریه سالیانه مورد نیاز برای این رشته تحصیلی را 16 هزار دلار تخمین زد. در نظر داشته باشید این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور نگارش شده است و در صورتی که از اطلاعات آن بدون کسب اجازه و یا ذکر نویسنده کپی برداری انجام شود، امری غیرقانونی و خلاف شرع صورت گرفته است.

بورسیه پزشکی مجارستان

بسته به دانشگاه و شرایط دانشجو، امکان اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. برای مثال بورسیه پزشکی مجارستان به دانشجویان دانشگاه پچ تعلق می گیرد. علاوه بر این دولت مجارستان اقدام به اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی کرده است که این بورسیه شامل دوره های مختلف تحصیلی از جمله دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می شود. این بورسیه، دانشجو را معاف از پرداخت شهریه دانشگاهی کرده و علاوه بر این، کمک هزینه ماهیانه برای زندگی، اسکان و بیمه درمانی دانشجویان اعطا می نماید.

دانشگاه ها و کالج های پزشکی مجارستان

در این بخش از مقاله به معرفی دانشگاه ها و کالج های پزشکی مجاستان می پردازیم که در آن ها به تدریس و آموزش دندانپزشکی پرداخته می شود. در جدول زیر، اسامی چهار دانشگاه دندانپزشکی مجارستان را که به آموزش این رشته به زبان انگلیسی می پردازند مشاهده می نمایید.

 

Semmelweis University of Dentistry

دانشگاه دندانپزشکی سملویس

University of Dentistry in Szeged

دانشگاه دندانپزشکی سگد

University of Dentistry in Pecs

دانشگاه دندانپزشکی پچ

University of Debrecen

دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه دندانپزشکی سملویس در بوداپست مجارستان:

این دانشگاه به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی در مجارستان شناخته می شود که اقدام به ارائه یک برنامه بین المللی کرد؛ بر این اساس، در این دانشگاه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است. طول دوره دندانپزشکی در این دانشگاه، 5 سال است و مبنای آموزش در این دانشگاه، ارتباط و یکپارچگی بین علوم پایه و بالینی می باشد. در حال حاضر تعداد دانشجویان ثبت نام شده در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سملویس برابر با 630 نفر است. پذیرش در این دانشگاه، منوط به موفقیت در آزمون چندگزینه ای در دروس شیمی و زیست شناسی می باشد. همچنین دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه ای معادل 18200 دلار در سال هستند.

 • دانشگاه دندانپزشکی سگد

طول این دوره تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی 5 سال است و پرداخت شهریه سالیانه 16300 دلار، از جمله شرایط آن می باشد.

 • دانشگاه دندانپزشکی پچ

دانشکده پزشکی این دانشگاه در فهرست مدارس پزشکی سازمان WHO قرار گفته و اعتبار آن توسط شورای اعتباربخشی مجارستان تأیید شده است. تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه، به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان بایستی سالیانه 16300 دلار شهریه پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که طول دوره تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه، پنج سال است و شرط ورود به آن، شرکت در آزمون اولیه و موفقیت در دروس شیمی و زیست می باشد.

 • دانشگاه دبرسن

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دبرسن مجارستان به مدت 5 سال به طول می انجامد. شهریه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه، 16 هزار دلار در سال است که شرایط را برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی مهیا می سازد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

دانشگاه دامپزشکی مجارستان

شرایط کار و اخذ اقامت مجارستان پس از تحصیل دندانپزشکی

همان طور که می دانید تحصیل به خودی خود منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشوری نمی شود و بر همین اساس، دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان که تمایل به اخذ اقامت و تابعیت این کشور پس از تحصیل دارند، بایستی ویزای تحصیلی خود را به نوع دیگری از ویزا مانند ویزای کاری تغییر دهند. بدین منظور لازم است که با دریافت جاب آفر از این کشور، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر داده و پس از حدود 5 سال، برای تبدیل اقامت کاری خود به اقامت دائم اقدام نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به اعتبار مدرک دندانپزشکی مجارستان می توان در صورت دریافت جاب آفر در دیگر کشورها، اقامت کاری آن کشور را دریافت کرد.

عموماً بیشترین پیشنهادات شغلی خود پس از تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را از شهرهای بوداپست (پایتخت مجارستان)، دبرسن، گدس، پچ و برخی دیگر از شهرهای شناخته شده این کشور دریافت خواهدی کرد. متوسط حقوق در مجارستان، 718 دلار است و حقوق دندانپزشکان در مجارستان 2843 دلار تخمین زده شده است؛ بنابراین این شغل از درآمد مناسبی در مجارستان در مقایسه با متوسط درآمد در این کشور برخوردار است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت مجارستان


سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

✅ آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله؛ دانشجویان می توانند با داشتن دانش زبان انگلیسی (حدود B2) به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان بپردازند.

✅ هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

شهریه سالیانه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان حداقل 16 هزار دلار برآورد شده است.

✅ طول دوره تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

عموماً 5 سال.

✅ آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با اخذ بورسیه امکان پذیر است؟

بله؛ دانشجویان می توانند از انواع بورسیه های موجود از جمله بورسیه دولت مجارستان استفاده نمایند.


_____________جمع بندی پایانی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان___________

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان از جمله موضوعات جالب توجه برای دانشجویانیست که تمایل به تجربه تحصیل در رشته های پزشکی در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور را در کنار هزینه های متناسب زندگی دارند. تحصیل دندانپزشکی در مجارستان عموماً به مدت 5 سال به طول می انجامد و به زبان های مختلفی از جمله انگلیسی امکان پذیر است. دانشجویان می توانند از بورسیه پزشکی مجارستان نیز بهره مند گردند؛ علاوه بر این بورسیه دولت مجارستان نیز شرایط مساعدی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. چنانچه با مطالعه این مقاله، نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر و یا پاسخ مناسب به سوالات خود در زمینه شرایط و هزینه تحصیل دندان پزشکی در مجارستان می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید و از این طرق، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. ضمن این که طرح سوالات شما در پایان مقاله، پاسخ به آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به دنبال خواهد داشت.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان