تحصیل پزشکی در مجارستان

5 نظر

تحصیل پزشکی در مجارستان، شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی مجارستان، ازمون ورودی پزشکی مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان رشته پزشکی در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت. ورود به دانشگاه برای تحصیل پزشکی در مجارستانآسان تر است نسبت به کشور های دیگر بسیاری از افراد به علت پرداخت هزینه کمتر و در عین حال استفاده از کیفیت بالای نظام آموزشی اروپا، خواستار شرکت در دوره های پیش پزشکی و ازمون ورودی پزشکی مجارستان هستند که در صورت قبولی در این آزمون، شرایط برای تحصیل آنان در رشته پزشکی فراهم می گردد. همچنین امکان جذب در بازار کار مجارستان و اروپا برای فارغ التحصیلان پزشکی مجارستان بالا می باشد. در ادامه این مقاله تلاش گردیده است به تمامی سوالات رایج پیرامون مبحث تحصیل پزشکی در مجارستان پاسخ علمی داده شده و یک دید کلی از مجارستان به عنوان مقصد تحصیل پزشکی داده شود. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، در یک مشاوره تلفنی رایگان اطلاعات بیشتری خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به مجارستان


 

تماس با ماتحصیل پزشکی در مجارستانشرایط تحصیل در مجارستان رشته پزشکی

از آنجایی که تحصیل در مجارستان با هزینه پایین تری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر همراه است، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرد. تحصیل پزشکی در مجارستان با هزینه به صرفه و در عین حال بهره مندی از کیفیت بالای آموزش و زندگی در این کشور همراه است. افراد می توانند به زبان مجاری و یا انگلیسی به تحصیل پزشکی در این کشور بپردازند که البته تسلط بر زبان بومی این کشور، برای بهبود برقراری ارتباط با بیماران الزامی می باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در موردتحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان


 

تحصیل پزشکی در این کشور ملزم به شرکت در آزمون ورودی پزشکی مجارستان می باشد. دوره یک ساله پیش پزشکی در کشور مجارستان برگزار می شود که در آن به تقویت زبان و دروس آزمون ورودی پزشکی مجارستان پرداخته می شود. با شرکت در این کلاس ها، آمادگی فرد برای پذیرش در آزمون ورودی پزشکی مجارستان یا کشورهای دیگر اروپایی افزایش می یابد. لازم به ذکر است که دانشجو پس از پایان دوره 6 ساله تحصیل پزشکی در مجارستان می تواند وارد بازار کار این کشور شده و یا برای یافتن کار در دیگر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن اقدام نماید. اطلاعات کامل در خصوص تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف در محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس مدیر موسسه ملک پور ارائه شده است که امکان مقایسه مزایای هر یک از این کشورها برای تحصیل پزشکی را فراهم می نماید. در صورت مراجعه به لینک زیر، با نحوه تهیه این محصول آشنا می شوید.

 

گام به گام تا اخذ اقامت

شرایط ورود به رشته پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان می تواند به زبان انگلیسی باشد. افراد بسیاری خواستار تحصیل پزشکی در مجارستان با هزینه پایین به زبان انگلیسی می باشند. با در نظر گرفتن هزینه های دانشگاه و زندگی و کیفیت تحصیل، مجارستان همواره یکی از مناسب ترین مقاصد جهت تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد. تحصیل پزشکی در مجارستان علاوه بر مزایای ذکر شده به علت اینکه در محدوده شنگن واقع شده است، این شرایط را برای فارغ التحصیلان فراهم می نماید تا پس از اتمام تحصیل پزشکی در مجارستان، جهت ادامه تحصیل و کار وارد سایر کشور های حوزه شنگن شوند.

 

ویدیو موسسه MIE در موردتحصیل دوره تحصیل پزشکی در مجارستان


 

دانشجویان متقاضی برای تحصیل پزشکی در مجارستان پس از ورود به این کشور باید زبان خود را تکمیل کرده و در ادامه دوره پیش پزشکی (Pre-medical) را در این کشور با شهریه 6 هزار یورو بگذرانند. متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان همزمان با تقویت زبان انگلیسی و گذراندن دوره پیش پزشکی بدون نیاز به مدرک زبان باید خود را آماده  رقابت در آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان نمایند. این آزمون ها با توجه به کیفیت دانشگاه ها و میزان تقاضا برای آنها می تواند درجه سختی متفاوتی داشته باشد. دانشجویان پس از گذراندن آزمون ورودی کتبی و سپس شفاهی و با ارائه مدارک تحصیلی پیشین خود می توانند جهت پذیرش در رشته های پزشکی از دانشگاه های مختلف مجارستان اقدام نمایند. به علاوه تحصیل دوره پیش پزشکی در مجارستان این امکان را برای متقاضیان فراهم می نماید تا در تمامی محدوده شنگن، شانس خود را برای سایر دانشگاه های کشورهای حوزه شنگن از جمله کشورهای هلند، اتریش، آلمان، چک، لهستان و غیره نیز امتحان نمایید . دوره تحصیل پزشکی در این کشور که به MD معروف است، یک دوره تحصیلی شش ساله می باشد که توسط برترین دانشگاه های مجارستان ارائه می گردند. این برنامه 6 ساله شامل ده ترم و یک دوره کارآموزی یکساله می شود.

اگرچه به صورت کلی زبان آموزش، انگلیسی می باشد؛ اما دانشجویان رشته های پزشکی ملزم به یادگیری زبان مجارستانی هستند تا قادر باشند پس از سپری کردن سال سوم با بیماران به صورت فیزیکی و حضوری ارتباط برقرار نمایند و دانش و تجربه عملی خود را افزایش دهند. ساختار تحصیل پزشکی در مجارستان یا همان دوره MD به این صورت می باشد که در سالهای اول و دوم جنبه های تئوری پزشکی را شامل می شود. در سال سوم برنامه پزشکی متمرکز بر موارد پایه ای چون بیماری های مختلف، داخلی و جراحی می باشد که عموماً عملی هستند. در سال های چهارم و پنجم برنامه MD شامل مطالعه و تحقیق در روش های بالینی و آموزش در فارماکولوژی می شود. سال آخر تحصیل، آماده سازی برای امتحانات نهایی و پروسه کارآموزی می باشد. امتحانات نهایی دوره MD شامل طب داخلی، جراحی، طب اطفال، زنان و زایمان، مغز و اعصاب و روانپزشکی است.

تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور

جهت تحصیل پزشکی در کشور مجارستان اشخاص می بایست دوره کالج یک ساله را بگذرانند. در این دوره یک ساله متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی دروس زیست، ‌شیمی، زبان و دیگر دروس سال های آخر دبیرستان تدریس می شود. در واقع این این دوره به دانش آموزان کمک می کند که برای آزمون و کنکور پزشکی مجارستان آمادگی لازم را پیدا کنند. پس از گذراندن این دوره کالج یک ساله، زمان برگزاری آزمون ورودی پزشکی در مجارستان می رسد. در نتیجه تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور عملاً امکان پذیر نیست. پذیرش و ویزای این دوره 6 ماهه انجام میشود.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در مجارستان

از منظر شرایط سنی تحصیل پزشکی در مجارستان می توان گفت که برخلاف برخی از کشورهای مطرح اروپایی مانند آلمان، دانشگاه ها و سفارت کشور مجارستان شرایط سنی خاصی را برای تحصیل پزشکی در کشور مجارستان در نظر نگرفته اند، ولی به هر حال بهتر است سن متقاضی و همچنین گپ تحصیلی وی کم باشد تا شانس اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای متقاضی افزایش پیدا کند. به طور کلی سنین 23 تا 24 سال و حتی 28 سال (در صورت داشتن شرایط عالی و توجیه مناسب برای گپ تحصیلی) می توانند در در دوره های پیش پزشکی که در کالج های پزشکی کشور مجارستان برگزار می شوند درخواست ویزا نماید.

دانشگاه ها و کالج های پزشکی مجارستان

در ادامه این زیرعنوان، اطلاعات کلی در خصوص برترین دانشگاه ها و کالج های پزشکی مجارستان جهت تحصیل پزشکی در مجارستان ارائه شده است. این دانشگاه ها در سرتاسر اروپا معتبر بوده و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها قادر به ادامه تحصیل و کار در تمامی نقاط جهان می باشند برترین دانشگاه های مجارستان به ترتیب با توجه به رنکینگ جهانی در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

ردیف

نام مرکز آموزشی

رنکینگ جهانی

1

Semmelweis University      

401

2

Eötvös Loránd University

601

3

University of Pécs

601

4

University of Szeged

601

5

Budapest University of Technology and Economics

801

6

University of Debrecen

801

7

Corvinus University of Budapest

1001

 

برای تحصیل در رشته های دندان پزشکی در مجارستان در مقطع کارشناسی داشتن حداقل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مورد نیاز است. به طور کلی متقاضیان تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند و در هفته می توانند مبلغی در ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو حقوق دریافت نمایند که با استفاده از آن قادر خواهند بود بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تأمین کنند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در این کالج ها از 5 تا 8 هزار یورو می باشد. به صورت کلی تحصیل در دوره های فوق لیسانس در دانشگاه های مجارستان ۱ الی ۲ سال زمان برده و دانشجو در این بازه زمانی می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار نماید به همین ترتیب، در مقطع دکترا که در حدود ۳ سال به طول می انجامد دانشجو قادر به 30 ساعت کار در هفته خواهد بود.

تحصیل پزشکی در مجارستان

دانشگاه دامپزشکی مجارستان

بورسیه پزشکی و شرایط تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

در مورد تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان باید اذعان نمود که دانشگاه ها و دولت این کشور روش خاصی را برای تحصیل بدون هزینه در رشته پزشکی در مجارستان ارائه نداده اند. در مورد بورسیه پزشکی مجارستان هم می بایست بدانید که روند اخذ بورسیه پزشکی مجارستان به این صورت است که دانشجو در ابتدا می بایست وارد دانشگاه شود و در صورتی که در ترم ‌های اول و یا سال‌ های اول و دوم نمرات و کارنامه بسیار خوبی را از خود نشان دهد می تواند به دانشگاه درخواست بورسیه دهد.

مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در مجارستان

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت پذیرش و تحصیل پزشکی در مجارستان در این زیرعنوان مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل در دانشگاه های مجارستان سالانه دو پذیرش در ماه های سپتامبر و ژانویه دارد و متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و پیش پزشکی و همچنین دوره لیسانس باید حداقل یک ماه پیش از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام نمایند. افراد متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید از حداقل سه ماه پیش از شروع ترم تحصیلی پروسه پذیرش و ثبت نام خود را در دانشگاه مورد نظر تکمیل نمایند. مدارک اصلی جهت اخذ پذیرش، ترجمه رسمی اصل مدارک تحصیلی و پاسپورت معتبر می باشد و همچنین دانش نسبی زبان انگلیسی که در برخی از مراکز نیاز به مدرک آیلتس داشته و در برخی دیگر امتحان زبان توسط خود دانشگاه اخذ می گردد. به صورت کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی در مجارستان به شرح زیر می باشد:

 • مدارک دال بر پرداخت هزینه های دانشگاه یا کالج دوره پیش پزشکی
 • رزرو وقت سفارت و یا کنسولگری که باید از 4 تا 6 هفته قبل اقدام شود.
 • اثبات تمکن مالی جهت هزینه های تحصیل و زندگی حداقل در یک سال
 • همراه داشتن نامه پذیرش از دانشگاه و کالج های مورد تأیید در مجارستان
 • گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس پرسنلی با شرایط عکس پاسپورت
 • مدارک دال بر دارا بودن بیمه درمانی حداقل 90 روزه تا پایان مدت تحصیل
 • نمایش مدارک جهت اثبات یک محل اسکان و یا آدرس در مجارستان
 • تکمیل فرم درخواست ویزا

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در مجارستان

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در مجارستان و به صورت کلی میانگین هزینه های زندگی در این کشور در بازه بین 520 الی 690 یورو می باشد که شامل هزینه های اجاره مکان زندگی و تمامی هزینه های جانبی زندگی در مجارستان می باشد. هزینه های زندگی به طور مثال 44 درصد کمتر از هزینه های زندگی در هلند و هزینه های اجاره مکان زندگی به صورت کلی 60 درصد کمتر از هزینه اجاره مکان زندگی در هلند می باشد.

میانگین درآمد سالانه در مجارستان معادل 20378 یورو می باشد که این میزان بسیار کمتر از میانگین درآمد سالانه در اتحادیه اروپاست که معادل 39031 یورو می باشد. در جدول زیر برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی در مجارستان را مشاهده می فرمایید.

 

ردیف

شرح

قیمت (یورو)

1

یک وعده غذا در رستوران معمولی

5.59

2

یک وعده غذای فست فود

4.59

3

1 لیتر شیر

0.68

4

12 عدد تخم مرغ

1.49

5

سیب زمینی 1 کیلوگرم

0.68

6

500 گرم نان سفید

0.64

7

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

385.75

8

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

682.43

9

آپارتمان 1 خوابه در اطراف شهر

287.25

10

آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر

488.32

11

ا کیلوگرم برنج

0.89

12

یک بسته سیگار مارلبرو

3.83

 

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان و سایر زیرشاخه های علوم پزشکی در این کشور در زیرعنوان پیش رو مورد بررسی قرار می گیرد. سه رشته اصلی و بسیار مورد تقاضا در رشته های زیرمجموعه علوم پزشکی به شرح زیر می باشد:

 • داروسازی

دوره پرطرفدار داروسازی در کشور مجارستان، یک دوره پنج ساله است. تحصیل در این رشته دارای دو بخش اصلی می باشد؛ در بخش اول مقدمه ای از مباحث علوم پایه ارائه می شود که مبنایی پایه ای علوم دارویی می باشد و در بخش دوم محصلین آموزش های عمومی و تخصصی در داروسازی در بخش های مختلف در داروخانه ها ، موسسات پژوهشی، آزمایشگاه ها و دانشگاه ها و فعالیت های دارویی شرکت می نمایند. به صورت کلی تحصیل در رشته داروسازی در این دوره پنج ساله به زبان انگلیسی است. بعد از تکمیل موفقیت آمیز دوره داروسازی در دانشگاه های مجارستان، مدرک دکترا در این رشته به دانشجویان اعطا می گردد. مدرک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در تمامی کشورهای دنیا از جمله آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان و اتحادیه اروپا دارای اعتبار می باشد. آموزش هایی که دانشجویان داروسازی طی این دوره پنج ساله می گذرانند عبارتند از فعالیت های بالینی و بهره گیری از داروهای متنوع، جزئیات درمانی برای استفاده از دارو و عوارض آنها، مواردی که منع مصرف دارو ، فرمول داروهای مختلف و غیره که نحوه آموزش و اطلاعات آن هر ساله به روز رسانی می گردند.

 • دندان پزشکی

متقاضیان تحصیل دندان پزشکی در مجارستان باید ابتدا در دوره های پری مدیکال یا پیش پزشکی در یکی از کالج ها و دانشگاه های معتبر پزشکی در مجارستان، حداقل به مدت یکسال تحصیل نمایند و پس از اتمام این دوره با در نظر گرفتن نمرات حاصل شده قادر خواهند بود در دانشگاه های علوم پزشکی در کشور مجارستان جهت تحصیل در رشته دندان پزشکی با زبان انگلیسی اقدام نمایند. تحصیل دندان پزشکی در این کشور  پنج ساله می باشد و بعد از گذراندن این مقطع، دانشجو قادر خواهد بود در گرایش های مختلف جهت تحصیل تخصص اقدام نماید.

 • پرستاری

رشته پرستاری در مجارستان، یکی از پرتقاضاترین رشته های زیر شاخه علوم پزشکی می باشد. این رشته و رشته پزشکی دارای دروس مشترک فراوانی از جمله فیزیوتراپی، میکروبیولوژی و آناتومی بدن و غیره می باشد. تحصیل در رشته پرستاری به دو صورت پاره وقت و تمام وقت امکان پذیر بوده و به مدت 8 ترم برای اخذ کارشناسی پرستاری به طول می انجامد. در کشور مجارستان این رشته به سه زبان آلمانی، مجاری و انگلیسی ارائه می گردد که برای افراد مختلف با اهداف کاری و مهاجرتی مختلف می تواند بسیار پراهمیت باشد. متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری باید به این نکته توجه داشته باشند که به دلیل ارتباط مستقیم این رشته با بیماران ممکن است این رشته کاری دارای ساعات کار طولانی و طاقت فرسا بوده و پرستاران در برهه های زمانی مختلف فشار کاری بالایی را متحمل شوند. به صورت کلی شهریه دانشگاه ها در رشته پرستاری سالیانه در حدود ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد و متقاضیان علاوه بر این مبلغ باید مبلغی را بابت اجاره محل سکونت و هزینه های زندگی در نظر بگیرند. 

 دریافت ویزای تحصیل پزشکی در مجارستان

اخذ ویزای تحصیل پزشکی در مجارستان همانند دیگر ویزاهای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی غیراروپایی، یک ویزای بلندمدت تایپ D است که زمان آن بیشتر از 19 روز می باشد. مدارک کلی جهت اخذ ویزا و شرایط و الزامات برای متقاضیان تحصیل از کشورهای مختلف، متفاوت است؛ لذا توصیه می شود که قبل از اقدام برای دریافت انواع ویزاها به خصوص ویزاهای تحصیلی، قوانین ورود به کشور مجارستان را مورد بررسی قرار داده و حتماً مشورت با مشاورین با تجربه در این خصوص برای افزایش شانس ویزا و کاهش احتمال ردی ویزا صورت گیرد. برای شروع پروسه اخذ ویزا نیاز است که از یکی از دانشگاه های معتبر و یا کالج های مجارستان پذیرش اخذ شده باشد. سپس با استفاده از آن درخواست ویزای تحصیلی به سفارت یا کنسولگری کشور مجارستان در کشور خود مراجعه نموده و تقاضای ویزای تحصیلی می تمایید. پروسه صدور ویزای معمولاً بین 2 الی 8 هفته کاری زمان نیاز دارد؛ اما در برخی از موارد و با نظر اداره مهاجرت ممکن است این بازه زمانی افزایش یافته و تقاضای مدارک تکمیلی برای رفع برخی از ابهامات درخواست نمایند. همچنین برای تحصیل پزشکی در مجارستان و یا دیگر انواع تحصیل در این کشور باید خود را برای مصاحبه سفارت آماده نمایید که معمولاً برای ایرانیان بسیار سخت گیرانه است.

در این مسیر یک موسسه معتبر و با تجربه می تواند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار داده و شما عزیزان را آماده پروسه مصاحبه نماید. موسسه ملک پور همواره تمامی تلاش خود را برای یاری رساندن به متقاضیان مهاجرت، تحصیل و سرمایه گذاری در کشورهای مختلف به کار گرفته است. در لینک زیر شما عزیزان می توانید برخی از ویزاهایی را که این موسسه در سالهای اخیر اخذ نموده است مشاهده بفرمایید.

تحصیل پزشکی در سوئیس

گالری ویزاها

شرایط کار پس از تحصیل پزشکی در مجارستان

یکی از اصلی ترین اهداف از تحصیل پزشکی در مجارستان، برخوردازی از شرایط کار پس از تحصیل و اقامت کاری این کشور می باشد. به صورت کلی شما می توانید در کل طول تحصیل خود در مجارستان، اقامت تحصیلی داشته باشید و این نوع اقامت تنها تا زمانی معتبر است که تحصیل شما به پایان می رسد. برای ادامه اقامت لازم است که کار پیدا نمایید و یا بیزینس خود را راه اندازی کنید.

 

پروسه یافتن کار و یا استارت یک بیزینس پس از پایان تحصیل ممکن است کمی مشکل باشد؛ لذا کشور مجارستان این فرصت را به فارغ التحصیلان این کشور می دهد که 15 روز قبل از پایان اقامت تحصیلی خود برای اقامت پس از تحصیل اقدام نمایند. فارغ التحصیلان با اقدام برای این اقامت می توانند به مدت 9 ماه در این کشور حضور داشته و به کاریابی پرداخته و یا بیزینس خود را راه اندازی نمایند تا بتوانند به اقامت کاری و سپس اقامت مجارستان به صورت دائم دست یابند.

تحصیل پزشکی در مجارستان

 

شرایط کاری برای افرادی که تحصیل پزشکی در مجارستان را انتخاب نموده اند بسیار گسترده است؛ زیرا علاوه بر مجارستان قادر خواهند بود که برای تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خصوص کشورهای عضو شنگن رزومه ارسال نموده و در این کشورها مشغول به کار شوند. افرادی که مدرک تحصیل پزشکی در مجارستان را دریافت کرده اند، با توجه به اعتبار بالای مدرک تحصیلی خود، علاوه بر مجارستان، شانس بالایی برای یافتن کار و اشتغال در دیگر کشورها دارند. نرخ بیکاری در مجارستان را می توانید در نمودار روبرو مشاهده نمایید. نرخ بیکاری در مجارستان در سال 2020 دارای تغییراتی بوده و افزایش یافته است؛ اما در اواخر سال 2020 مجدداً سیر نزولی را پیش گرفته است. نرخ بیکاری حال حاضر در مجارستان در حدود 4 درصد است که نرخ بسیار پایینی محسوب می شود. حتی در برخی کشورهای مطرح نظیر کانادا نیز این نرخ نسبتاً بالا می باشد.


 

سوالات متداول

✅ آیا تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در مجارستان امکان پذیر است؟

بله؛ متقاضیان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی و با هزینه مناسب و در عین حال بهره مندی از کیفیت مناسب آموزش و زندگی می توانند برای تحصیل در کشور مجارستان اقدام نمایند.

✅ طول دوره و شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان به چه صورت است؟

متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های پیش پزشکی، علاوه بر تقویت زبان، آمادگی خود را برای قبولی در آزمون ورودی افزایش دهند. طول دوره پزشکی در مجارستان 6 سال است که شامل 10 ترم آموزش تئوری و عملی و یک دوره کارآموزی است.

✅ هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان چه مقدار است؟

برای تحصیل در رشته پزشکی کشور مجارستان باید سالیانه حدود 13 تا 25 هزار دلار هزینه کرد.

✅ هزینه زندگی در مجارستان چگونه است؟

کشور مجارستان با توجه به موقعیت قرارگیری خود، از هزینه پایینی برای زندگی برخوردار است. میانگین هزینه زندگی در مجارستان 520 الی 690 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه اجاره مسکن و سایر هزینه های زندگی می شود.


 

_____________________ سخن پایانی_____________________

تحصیل پزشکی در مجارستان، شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی مجارستان، ازمون ورودی پزشکی مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان رشته پزشکی در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی تخصصی قرار گرفت و سعی شد به تمامی سوالات مطرح شده در ابتدای مقاله در مبحث تحصیل پزشکی در مجارستان پاسخ علمی و کاربردی داده شود و تمامی جنبه های تحصیل پزشکی در مجارستان به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به مطالب درج شده در این مقاله می توان گفت که مجارستان به صورت کلی می تواند مقصد مناسبی جهت تحصیل و به خصوص تحصیل رشته های پزشکی باشد. موسسه ملک پور با استفاده هوشمندانه و موثر از بستر فضای مجازی و نرم افزار های روز دنیا و همچنین بهره گیری از مشاورین متخصص و کارآزموده در سرتاسر جهان، با کمال افتخار آمادگی خود را در ارائه انواع خدمات تحصیلی، مهاجرتی و سرمایه گذاری بین المللی اعلام می نماید. گواه کیفیت ما رضایت مشتریان از خدمات این موسسه و نمونه های موفق فراوان در تمامی زمینه های فعالیت ما بوده این پیشگامی و سابقه طولانی مدت پانزده ساله مهر اثباتی بر این ادعا می باشد. شما عزیزان همواره قادر خواهید بود با برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا کامل کردن فرم تماس بر روی وب سایت موسسه، از مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاورین کارآزموده و مجرب این موسسه بهره مند شده و اطلاعات مهاجرتی خود را تکمیل نمایید. اگر سوال یا ابهامی طی مطالعه مقاله تحصیل پزشکی در مجارستان برای شما پیش آمد به می توانید در بخش "ثبت پرسش" در انتهای همین مقاله آن را طرح نمایید تا مشاورین مجرب این موسسه در اسرع وقت پاسخگوی آنها باشند.

امتیاز 4.76 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Nima
با سلام ممنون از مقاله خوبتون بسیار کامل بود و من پاسخ تمام سوالاتم رو دریافت کردم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ممنون از همراهی شما دوست عزیز
امیر قربانی
با سلام. ممنون بابت مقاله خوبتون. ایا با تحصیل پزشکی در مجارستان امکان کار کردن در دیگر نقاط اروپا وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بعد از انجام یک سری پروسه معادل سازی بله امکان پذیر است.
عماد صالحی
با سلام. برای پذیرش دکترا در مجارستان چه میزان سرمایه در مجموع باید داشت؟ چه رشته هایی را می توان اسکالرشیپ گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز برای مقطع دکتری در رشته های مدیریتی شما می توانید با داشتن مدرک آیلتس حداقل 6.5 اقدام داشته باشید. ضمن اینکه احتمالا اسکالرشیپ نیز به شما تعلق می گیرد و هزینه های تحصیل شما رایگان خواهد بود.
فریباخلخال
به ازای۲۰-۳۰ساعت کارپاره وقت چقدرحقوق میدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بستگی به شرایط کاری و... دارد معمولا از حدود ۵۰۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو
رضا
سلام استاد با معدل دیپلم 16 و تمکن 40000 دلار ایلتس 6 و سن 19 میشه برای داروسازی اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اخذ پذیرش در مجارستان وجود دارد. لطفا با موسسه تماس حاصل نمایید تا کارشناسان موسسه شما را راهنمایی نمایند.
مشاوره رایگان