تحصیل داروسازی در روسیه

بدون نظر

در این نوشتار در خصوص تحصیل داروسازی در روسیه ، دکترای داروسازی در روسیه و اصولاً شرایط تحصیل در دوره های داروسازی در کشور روسیه و جزییات تحصیل در این رشته و همچنین در خصوص ویزای تحصیلی روسیه اطلاعات کامل و جامعی را با شما همراهان همیشگی موسسه MIE در میان خواهیم گذاشت. شما بزرگواران همواره می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی چه برای تحصیل داروسازی در روسیه چه برای تحصیل در رشته داروسازی و گرایش های مرتبط پزشکی در کشورهای طراز اول جهانی با خطوط موسسه تماس حاصل کرده و از مشورت و راهنمایی متخصصان مجرب مجموعه بهره مند شوید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

  • بررسی شرایط کلی تحصیل داروسازی در روسیه
  • معرفی دانشگاه های داروسازی در روسیه
  • تحصیل داروسازی در روسیه به زبان انگلیسی
  • هزینه های زندگی و تحصیل داروسازی در روسیه
  • بورسیه تحصیل داروسازی در روسیه
  • تحصیل داروسازی در روسیه و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا
  • شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در روسیه
  • خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در روسیه
  • سوالات متداول

تحصیل داروسازی در روسیه

بررسی شرایط کلی تحصیل داروسازی در روسیه

در کشور روسیه برای محصلینی که رشته تجربی را در دبیرستان گذرانده اند سه رشته پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی عموماً جزو اولویت های اول آن ها برای تحصیل در مقطع دانشگاه است. اما همان طور که مستحضر است شرایط ورود به دانشگاه در این رشته های خاص بسیار سخت در نظر گرفته شده است. اما باید در نظر بگیرید برای تحصیل داروسازی در روسیه همانند کشورهای حوزه اتحادیه اروپا شما می بایست یک سال دوره پیش پزشکی یا به اصلاح پادفک را گذرانده و پس از آن آزمون ورودی داده و وارد دانشگاه و دوره های داروسازی در کشور روسیه شوید. مدت زمان تحصیل داروسازی در این کشور بین پنج تا شش سال می باشد.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور روسیه مشاهده می کنید

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

معرفی دانشگاه های داروسازی در روسیه

تحصیل داروسازی در روسیه در این مقطع در بسیاری از دانشگاه های روسیه صورت می گیرد. علاوه بر این، شما می توانید یکی از 41 برنامه کارشناسی ارشد داروسازی در 41 دانشگاه و 27 برنامه دکترای داروسازی در روسیه در 27 دانشگاه این کشور را انتخاب نمایید. ذیل این مطلب برخی از دانشگاه داروسازی روسیه و جایگاه آن ها را در سطح این کشور و دیگر کشورهای جهان مشاهده خواهید نمود.

رتبه بندی جهانی و کشوری دانشگاه های روسیه

کشور

نام دانشگاه

جهان

1

Moscow State University

123

5

Kazan Federal University

423

3

Saint Petersburg State University

304

14

دانشگاه رودن روسیه

941

35

دانشگاه پزشکی سیچنوا روسیه

704

6

Ural Federal University

486

7

دانشگاه دولتی TSU

547

10

Sibirskiy Federal'nyy Universitet

736

تحصیل در خارج از کشور

?تحصیل پزشکی در روسیه?

تحصیل داروسازی در روسیه به زبان انگلیسی

امکان تحصیل داروسازی در روسیه هم به زبان بومی این کشور و هم به زبان بین المللی وجود دارد. نکته حائز اهمیت روی این گزینه است که در صورتی که شما قصد بازگشت به کشور و استفاده از مدرک تحصیلی خود در کشور مطبوعتان را دارید باید آگاه باشید که عموماً مدارک صادره مورد تایید ایران نخواهد بود. لازم است بدانید که اگر به طور مثال هزینه تحصیل به زبان روسی حدودا چهار الی هشت هزار دلار در سال باشد؛ هزینه تحصیل به زبان انگلیسی حدوداً شش الی ده هزار دلار می باشد. برای تحصیل داروسازی در روسیه به زبان بین المللی دانشجو می بایست مدرک زبان متناسب با نیاز دانشگاه ارائه نماید. همچنین عموماً از متقاضی مصاحبه نیز خواهند گرفت.

هزینه های زندگی و تحصیل داروسازی در روسیه

از نکات مهمی که دانشجو قطعا پیش از مهاجرت مد نظر قرار خواهد داد بحث هزینه تحصیل و زندگی در کشور مقصد است. هزینه تحصیل در روسیه بسته به دوره مد نظر دانشجو می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور مثال هزینه دوره پادفک متغیر بین سه الی شش هزار دلار است و هزینه دوره تحصیل داروسازی در روسیه چنانچه پیشتر ذکر نمودیم کاملاً بسته به این که دوره به زبان انگلیسی و یا روسی است متفاوت می باشد. اگر به زبان انگلیسی باشد هزینه ها از شش الی ده هزار دلار و اگر به زبان روسی باشد هزینه ها از چهار الی هشت هزار دلار تخمین زده می شود. در خصوص هزینه های زندگی نیز بسته به محل سکونت،نوع زندگی و لایف استایل فردی، شهر محل اسکان (این که پایتخت باشد یا شهرهای کوچک تر قطعا در هزینه ها به خصوص هزینه های مسکن تفاوت ایجاد می کند) بسیار متغیر و متفاوت است. اما به طور کلی هزینه های زندگی برای یک نفر دانشجو را می توان بسته به نوع زندگی وی به طور میانگین بین چهارصد الی ششصد دلار و هزینه خوابگاه را به طور متوسط تا دو هزار دلار در سال در نظر گرفت.

  هزینه های روزمره در کشور روسیه

غذا در رستوران ارزان

$ 6.81

غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

$ 27.24

اینترنت (per month)

$ 6.65

شروع قیمت تاکسی ( normal tariff )

$ 1.36

تاکسی ( 1 کیلومتر )

$ 0.20

تحصیل در خارج از کشور

?هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه?

بورسیه تحصیل داروسازی در روسیه

دریافت بورسیه در روسیه عموماً در مقاطع ابتدایی یعنی لیسانس و فوق لیسانس امکان پذیر نمی باشد. در مقاطع بالاتر نیز کاملاً وابسته به شرایط، نبوغ و استعداد فرد ممکن است به وی بورسیه تعلق بگیرد تا بخشی یا تمام هزینه تحصیل وی بخشیده شود. این اتفاق یعنی دریافت بورسیه تحصیلی نیز همزمان با دریافت پذیرش دانشجو صورت نمی گیرد. بلکه ابتدا به ساکن می بایست تحصیل خود را آغاز نموده جزو دانشجویان برتر باشد تا دانشگاه بسته به قوانین خود وی را سزاوار دریافت بورسیه بداند. در مقطع بالاتر نیز رزومه قوی، نمره زبان بالا و مقالات چاپ شده بین المللی می تواند به دانشجو در اخذ بورسیه یاری کند.

تحصیل در خارج از کشور

?بورسیه تحصیلی در روسیه?

تحصیل داروسازی در روسیه و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا

پس از دریافت پذیرش تحصیلی متقاضی مهاجرت از طریق تحصیل می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه اقدام کند. افرادی که برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی روسیه قصد اقدام دارند می بایست این نکته را مد نظر داشته باشند که دریافت پذیرش و ویزا امری زمان بر است و حداقل می بایست برای این امر یک بازه زمانی شش الی هشت ماهه را در نظر بگیرند.

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در روسیه و ویزای تحصیلی روسیه

پاسپورت با انقضای مناسب

 ترجمه مدارک مقاطع تحصیلی قبل متقاضی و ریز نمرات ترجمه شده به زبان بومی این کشور

گواهی سلامت پزشکی و آزمایش اچ آی وی

توصیه نامه

انگیزه نامه

شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در روسیه

پس از تحصیل داروسازی در روسیه فرد دانشجو می بایست بلافاصله جذب بازار کار شود چرا که این کشور ویزایی تحت عنوان stay back visa ندارد که در آن دانشجو اجازه دارد یک مدت زمان مشخص در کشور محل تحصیل خود سکونت کرده و در جستجوی شعل مد نظر خود باشد. در نتیجه از آن جایی که روسیه چنین اقامتی ندارد دانشجو باید در حین تحصیل داروسازی در روسیه به دنبال کار مناسب باشد و بلافاصله پس از اتمام دوره تحصیلی جذب بازار کار متناسب با شغل خود شود یا می بایست به کشور مبدا خود برگشته و یا این که به کشور دیگری مهاجرت نماید. این موضوع  را در نهایت می توان به عنوان یکی از معایب تحصیل در روسیه مد نظر قرار داد.

خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در روسیه

موسسه MIE این امکان را دارد تا برای شما عزیزان در هر کجای دنیا به خصوص در کشورهای طراز اول جهانی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نماید. شما همراهان همیشگی مجموعه می توانید برای بررسی شرایط خود به صورت تخصصی روی خطوط موسسه تماس تلفنی حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

تحصیل در خارج از کشور

?کار پس از تحصیل در روسیه?

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل داروسازی در روسیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

 


سوالات متداول

✔️ زبان تحصیل داروسازی در روسیه چیست؟

شما می توانید در روسیه در رشته داروسازی، هم به زبان روسی و هم زبان بین المللی تحصیل کنید.

✔️ آیا امکان تحصیل داروسازی در روسیه به صورت رایگان وجود دارد؟

خیر.تحصیل داروسازی در روسیه رایگان نبوده و مستلزم پرداخت هزینه است.

✔️ آیا می توانم مستقیم به رشته داروسازی در کشور روسیه ورود کنم؟

خیر. شما برای تحصیل داروسازی در این کشور باید حتماً یک سال دوره پادفک را در ابتدا بگذرانید.

✔️ آیا ارائه مدرک زبان برای تحصیل داروسازی در روسیه الزامی است؟

بسته به شرایط دانشگاه می توان پاسخ این سوال را داد. منتهای مراتب عموماً دانشگاه ها مدرک زبان نمی خواهند.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل داروسازی در روسیه__________

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در رشته داروسازی در روسیه ، دکترای داروسازی در روسیه و جزییات تحصیل در این رشته خاص در کشور روسیه مورد بررسی قرار گرفت. این دوره در کمتر از شش سال به اتمام می رسد. پس از آن فرد می تواند وارد دوره های ارشد و دکترای داروسازی در روسیه شود. شما عزیزان می توانید با سرچ کردن عنوان؛ تحصیل داروسازی در روسیه ملک پور به تمام اطلاعات مورد نیازتان در خصوص این موضوع به راحتی در وب سایت های موسسه دسترسی پیدا کنید. پیشنهاد ما این است که برای بررسی شرایط خود به صورت تخصصی، با موسسه ارتباط برقرار نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم به رسم همیشه سوالات و نظرات خود را با ما در بخش دیدگاه ها در انتهای مقاله به اشتراک بگذارید و در اسرع وقت پاسخ مناسب خود را از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.    

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان