تحصیل داروسازی در اروپا

13 دی 1401 بدون نظر

تحصیل داروسازی در اروپا

داروسازی به عنوان یکی از شاخه های علوم پزشکی دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد که آرزو دارند تا بتوانند به تحصیل این رشته در بهترین کشورهای دنیا از جمله کشورهای زیبای اروپایی بپردازند. تحصیل داروسازی در اروپا دارای مزایای بسیاری از جمله هزینه مناسب تحصیل، هزینه مناسب زندگی، شرایط تقریباً آسان جهت اعطای پذیرش، اعتبار سطح بالای مدارک دانشگاه های اروپایی در سطح جهان، امکان تحصیل رایگان داروسازی در برخی از کشورهای اروپایی و همچنین امکان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی می باشد که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب این قاره سرسبز جهت مهاجرت تحصیلی می نماید. همچنین درآمد داروسازی و وجود بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان این رشته، از دیگر عوامل جذاب جهت ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در کشورهای مختلف اروپایی می باشند.

تحصیل داروسازی در اروپا، چگونگی انتخاب بهترین کشور جهت تحصیل داروسازی در اروپا و هزینه های مربوط به تحصیل در رشته داروسازی در کشورهای اروپایی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهند گرفت. کدام یک از کشورهای اروپایی دارای هزینه مناسبی جهت تحصیل رشته داروسازی می باشند؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی به چه صورت است؟ تحصیل داروسازی در اروپا در کدام کشورها به زبان انگلیسی امکانپذیر است؟ ما در این مقاله تلاش می نماییم تا به سوالاتی از این دست نیز پاسخ دهیم. در صورتی که پس از بررسی این مقاله کماکان تمایل به دریافت مشاوره در زمینه تحصیل داروسازی در اروپا بودید می توانید با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نمایید. در ادامه مقاله موجود عناوین زیر مورد بحث و بررسی قرار می گیرند:

 • شرایط کلی تحصیل داروسازی در اروپا
 • شرایط ورود به رشته داروسازی در اروپا
 • تحصیل داروسازی در اروپا به زبان انگلیسی
 • مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در اروپا
 • بهترین دانشگاه های داروسازی و پزشکی در اروپا
 • هزینه تحصیل داروسازی در اروپا
 • شرایط کار پس از تحصیل داروسازی در اروپا
 • سوالات رایج در خصوص تحصیل داروسازی در اروپا
 • سخن پایانی

شرایط کلی تحصیل داروسازی در اروپا

همانگونه که میدانیم اکثر کشورهای اروپایی دارای نظام آموزش  بسیار عالی و با کیفیتی می باشند که شرایط مطلوب تحصیلی را در بهترین دانشگاه ها برای دانشجویان داخلی و بین المللی فراهم نموده اند. تحصیل داروسازی در اروپا، با توجه به آینده شغلی این رشته، میزان درآمد حاصل از آن و آسانتر بودن دروس این رشته نسبت به رشته های پزشکی و دندانپزشکی یکی از رشته های پزشکی با متقاضیان بسیار است. تحصیل داروسازی در اروپا در برخی از کشورها نیازمند شرکت در آزمون ورودی می باشد، در برخی دیگر از کشورها نیز ممکن است دانشجویان در ابتدا مجبور به دریافت لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه گردند تا بتوانند به ادامه تحصیل در رشته داروسازی بپردازند. درآمد داروسازی در تمامی کشورهای جهان در سطح بسیار مطلوب و عالی قرار دارد. تهیه و نگارش مقاله موجود توسط موسسه ملک پور انجام گرفته است و هرگونه کپی برداری از این متن از نظر شرع و قانون حرام و دارای پیگرد قانونی است. امکان تحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی در کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین المللی امکان‌پذیر می باشد که هر یک از این کشورها جهت اعطای پذیرش به دانشجویان دارای شرایط خاص خود می باشند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بهترین جای دنیا برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی کجاست؟

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد بهترین جای دنیا برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی کجاست؟

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد بهترین جای دنیا برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی کجاست؟

شرایط ورود به رشته داروسازی در اروپا

در اکثر کشورهای اروپایی دانشجویان جهت تحصیل در رشته های مختلف پزشکی از جمله  داروسازی باید در آزمون ورودی شرکت نمایند، لذا دانشجویان و متقاضیان تحصیل داروسازی در اروپا باید دارای آمادگی لازم برای کسب موفقیت در آزمون ورودی باشند. در اکثر کشورها دانشجویان قبل از ورود به رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی باید در ابتدا در یک دوره پیش پزشکی، که در کشورهای مختلف با عناوین مختلف شناخته می شوند، شرکت نمایند. این دوره های یک الی دو سال دانشجویان را در دروسی نظیر زیست، شیمی و زبان تقویت می نمایند و شرایط موفقیت در آزمون ورودی را برای آنان فراهم می نمایند. در کشور انگلستان این دوره پیش پزشکی تحت عنوان A Level شناخته می شود. در برخی دیگر از کشورهای اروپایی، نظیر آلمان، علاوه بر شرط موفقیت در آزمون، دانشجویان باید دارای معدل سطح بالا نیز باشند. تحصیل داروسازی در اروپا در برخی از کشورها نظیر اتریش، کشور فرانسه، کشور اسپانیا و کشور آلمان در صورتی که به زبان بومی این کشورها باشد رایگان است، لذا آن دسته از دانشجویان علاقه مند به تحصیل رایگان داروسازی در این کشورها، در دوره پیش پزشکی می توانند به فراگیری زبان بومی کشور مربوطه نیز بپردازند و با داشتن مهارت کافی در زبان بومی کشور مربوطه شرایط تحصیل رایگان را برای خود فراهم نمایند.

تحصیل در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل داروسازی در اروپا به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته های مختلف از جمله داروسازی در کشورهای انگلیسی زبانی نظیر ایرلند و انگلستان امکان‌پذیر می باشد. اما تحصیل داروسازی در اروپا به زبان انگلیسی نیز در اکثر کشورهای اروپایی حتی کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز امکان پذیر می باشد. به عنوان مثال کشور مجارستان، کشور  لاتویا، کشور چک، کشور قبرس، کشور اسلواکی، کشور رومانی و کشور بلغارستان شرایط تحصیل داروسازی در اروپا به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند. به همین خاطر دانشجویان در هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه های کشورهای اروپایی باید دارای مدرک زبان مورد نظر دانشگاه مربوطه باشند. اما آن دسته از دانشجویان فاقد مدرک علاقه مند به تحصیل داروسازی در اروپا می توانند در ابتدا در دوره های زبان برگزار شده در اکثر کالج ها و دانشگاه ها شرکت نمایند و پس از کسب مهارت در زبان انگلیسی، به تحصیل در دانشگاه بپردازند. در بیشتر کشورهای غیر انگلیسی زبان تحصیل  به زبان انگلیسی با پرداخت شهریه همراه می باشد.

تحصیل در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در اتریش

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در اروپا

مهاجرت تحصیلی جهت تحصیل داروسازی در اروپا نیازمند آماده سازی مدارکی خاص است. اگرچه هر یک از دانشگاه های در اروپا نیازمند مدارک خاصی بوده و دارای شرایط مختص به خود جهت جذب دانشجو می باشند، اما برخی از مدارک در میان اکثر دانشگاه ها و کشورها جهت اعطای پذیرش و ویزای تحصیلی مشابه بوده که عبارتند از:تحصیل دکترا در اتریش

 • مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی
 • تمامی ریز نمرات مربوط به سال آخر دبیرستان
 • تاییدیه تحصیلی
 • نامه دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه
 • تمامی مدارک هویتی
 • پاسپورت دارای اعتبار(اعتبار مورد نیاز با توجه به کشور مقصد ممکن است متفاوت باشد).
 • دو قطعه عکس
 • گواهی سلامت پزشکی
 • فرم درخواست ویزا
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • پرینت بانکی به منظور اثبات تمکن و توانایی مالی

برای دریافت اطلاعات کاملتر در رابطه با مدارک مورد نیاز، دانشجویان می توانند به سایت سفارت کشور مورد نظر خود مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که تمامی مدارک باید به زبان مور نظر کشور مقصد ترجمه رسمی گردند. داشتن انگیزه نامه قوی و توصیه نامه از جانب اساتید پیشی دارای تاثیر بسیاری بر روند اخذ پذیرش جهت تحصیل داروسازی در اروپا می باشد.

برای مشاهده برخی از ویزاها و کارت های اقامتی اخذ شده توسط این موسسه و همچنین اطلاع از نظرات برخی از متقاضیان در خصوص تجربه اقدام به مهاجرت از طریق موسسه ملک پور می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا

گالری ویزاها

بهترین دانشگاه های داروسازی و پزشکی در اروپا

با توجه به این که اکثر دانشجویان علاقه مند به تحصیل داروسازی در اروپا تمایل دارند تا در بهترین دانشگاه های این قاره در کشور مورد نظر خود مشغول به تحصیل گردند، لذا باید به دقت دانشگاه ها و رنکینگ جهانی آن ها و همچنین میزان اعتبار مدرک صادر شده از سوی دانشگاه را مورد توجه قرار دهند. کشورهای اروپایی با توجه به پیشرفت روز افزون در زمینه های مختلف از جمله آموزش، دارای دانشگاه های بسیار مدرن، پیشرفته و با کیفیتی می باشند. امکان دریافت تخصص داروسازی در خارج از کشور در این دانشگاه ها نیز امکانپذیر است. در جدول زیر می توانیم برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل داروسازی در اروپا و رتبه ان ها در سطح اروپا را مشاهده نماییم:

رتبه

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

1

ETH Zurich, Switzerland

2

LMU Munich, Germany

3

Karolinska Institute, Sweden

4

Technical University of Munich, Germany

5

Heidelberg University, Germany

6

KU Leuven – University of Leuven, Belgium

7

Paris Sciences et Lettres – PSL Research University of Paris, France

8

charles university czech

9

Leiden University, Netherlands

10

University of Groningen, Netherlands

هزینه تحصیل داروسازی در اروپا

مهاجرت تحصیلی و تحصیل داروسازی در اروپا دارای هزینه می باشد که در برخی از کشورها این هزینه کمتر و در برخی دیگر بیشتر است، اما در کل تحصیل این رشته در دانشگاه های کشورهای اروپایی نیازمند پرداخت هزینه می باشد. به همین خاطر اکثر دانشجویان به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی جهت تحصیل رشته داروسازی می باشند. برای دریافت بورسیه دانشجویان باید دارای رزومه تحصیلی و علمی بسیار پربار و قوی باشند. تحصیل رشته های مختلف از جمله تحصیل رایگان داروسازی در اکثر کشورهای اروپایی به زبان بومی آن کشور رایگان می باشد، اما با توجه به اینکه اکثر دانشجویان زبان انگلیسی را جهت تحصیل خود انتخاب می نمایند لذا مستلزم پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی می باشند. در برخی از کشورها نظیر قبرس، مجارستان، لاتویا و غیره هزینه تحصیل داروسازی در اروپا بسیار مناسب‌تر و مقرون به صرفه تر از دیگر کشورها می باشد. هزینه تحصیل رشته داروسازی در اروپا با توجه به کشور و دانشگاه ممکن است از 5 هزار یورو الی 40، 50 هزار یورو در برخی از دانشگاه ها متغیر باشد، که دانشجویان با توجه به شرایط مالی خود می توانند کشور مقصد را جهت تحصیل انتخاب نمایند. در جدول موجود در زیر می توانیم هزینه تحصیل داروسازی در برخی از کشورهای اروپایی را مشاهده نماییم:

کشور

هزینه(یورو)

ایرلند

9000 الی 45000 یورو

فرانسه

9000 الی 1000 یورو

آلمان

20000 یورو

اسپانیا

8000 یورو

مجارستان

5000 الی 8000 یورو

چک

8000 الی 10000 یورو

شرایط کار پس از تحصیل داروسازی در اروپا

در اکثر کشورهای جهان دانشجویان باید پس از فراغت از تحصیل کشور مربوطه را ترک و به کشور خود بازگردند. اما در اکثر کشورهای اروپایی دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود شش الی یک سال می توانند در کشور مقصد باقی مانده و به جستجوی کار مرتبط با رشته خود بپردازند. در صورتی که دانشجویان علاقه مند به تحصیل داروسازی در اروپا وارد دوره تخصص شوند و موفق به کسب تخصص داروسازی در خارج از کشور شوند، حقوق دریافت نموده و با پرداخت مالیات پس از مدتی می توانند اقامت دائم آن کشور را بدست آورند. بر اساس قوانین موجود در اروپا، فارغ التحصیلان دانشگاه های اروپایی در صورت یافتن کار می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند با یافتن کار و پرداخت مالیات به مدت سه الی پنج سال می توانند جهت دریافت اقامت دائم آن کشور اقدام نمایند و در نهایت نیز پاسپورت و تابعیت آن کشور را بدست آورند. درامد داروسازی در تمامی کشورها در سطح بسیار بالایی قرار دارد. پیشنهاد می گردد تا محصول راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت را جهت دریافت اطلاعات کامل در رابطه با شرایط دریافت اقامت کشورهای مختلف تهیه و مشاهده نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

برخی از افراد که دارای مدرک داروسازی از کشوری خارج از اتحادیه اروپا می باشند در برخی از مواقع باید اقدام به معادل سازی مدرک داروسازی خود نمایند تا بتوانند در کشور اروپایی مربوطه مشغول به کار گردند. آینده شغلی داروسازی در خارج از کشور بسیار روشن می باشد و افراد دارای مدرک داروسازی با شانس سطح بالای اشتغال به کار در تمامی کشورهای دنیا مواجه می باشند.


_____________________سخن پایانی _____________________

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا تمامی جنبه های مربوط به تحصیل داروسازی در اروپا را مورد بررسی قرار دهیم. تحصیل در اروپا بالاخص تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و غیره می تواند آرزوی هر یک از دانشجویان بین المللی باشد. دریافت تخصص داروسازی در خارج از کشور باعث ایجاد یک آینده روشن کاری پیش روی متقاضیان تحصیل داروسازی در اروپا می شود. تحصیل در رشته داروسازی در اکثر کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی امکانپذیر می باشد و تحصیل رایگان داروسازی در برخی از کشورها به زبان بومی آن ها امکانپذیر می باشد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل داروسازی در اروپا باید ابتدا در دوره A-LEVEL شرکت نموده و سپس اقدام به اخذ پذیرش در این رشته از دانشگاه های پزشکی اروپا نمایند. امکان دریافت بورسیه تحصیلی جهت کاهش هزینه های تحصیل در اروپا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. فارغ التحصیلان رشته داروسازی با شانس بالای کاریابی در تمامی کشورها مواجه می باشند و ان دسته از افرادی که در اروپا تحصیل ننموده اند ممکن است برای اشتغال به کار در اروپا مجبور به معادل سازی مدرک داروسازی خود باشند. در صورت نیاز به دریافت هرگونه اطلاعات کاملتر در رابطه با تحصیل داروسازی در اروپا و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در باکس زیر همین متن مطرح و پاسخ سریع آنها را از ما دریافت نمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان