بورسیه تحصیلی عمان

8 اسفند 1401 2 نظر

بورسیه تحصیلی عمان

بورسیه تحصیلی عمان، اخذ بورسیه دکترا در عمان، شرایط و هزینه تحصیل در عمان از مواردی می باشند که در ادامه با محوریت موضوع اصلی مقاله به آن ها پرداخته می شود. شرایط کسب بورسیه تحصیلی عمان به چه صورت می باشد؟ شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی به واسطه تحصیل در مقطع کارشناسی چگونه است؟ آیا اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد عمان امکان پذیر می باشد؟ بورسیه تحصیلی عمان در مقطع دکترا به چه صورت می باشد؟ هزینه های زندگی و تحصیل در عمان چگونه است؟ آیا جهت کسب بورسیه تحصیلی نیاز به آزمون ورودی می باشد؟ دانشگاه های برگزیده عمان جهت دانشجویان بین الملل را نام ببرید؟ چنانچه مستحضر می باشید تحصیلات آکادمیک در عمان نوپا می باشد. هرچند که در این مدت رشد خوبی به لحاظ علمی در دانشگاه های عمان مشاهده می نماییم اما ما شما را به بررسی بیشتر در این حیطه دعوت می نمائیم. بورسیه تحصیلی عمان از موارد مورد علاقه هر متقاضی تحصیل در مقاطع عالی در این کشور می باشد. کشور عمان به واسطه همسایه بودن با کشور ایران، توانسته اند رابطه خوب استراتژیک برقرار نمایند. چنانچه علاقمند به بررسی موضوع بورسیه تحصیلی در کشور عمان می باشید، می توانید ما را تا انتهای این نوشتار علمی همراهی نمائید. موسسه ملک پور همواره در راستای جلب رضایت شما عزیزان قدم های خود را بر می دارد و در این حیطه تلاش های فراوانی نیز نموده است. در حقیقت شما می توانید با افزایش دانش و احاطه کامل بر روی امر مهاجرت بسیار دقیق عمل نمائید. درواقع هدف موسسه ملک پور نیز بر همین اصل می باشد که با ارائه مطالب تخصصی و جامع پیرامون امر مهاجرت، عملکرد شما را همچون یک متخصص پرورش دهد. بنابراین شما با دانش بر تمامی موارد و کسب اطلاعات جامع می توانید به عنوان بهترین مشاور مهاجرتی بر روی شرایط خویش نظارت داشته باشید و بهترین مسیر را برای خود رقم بزنید. در این راستا مقالات، ویدئو ها، پادکست و همچنین محصولات متعددی را در نظر گرفته ایم. با توجه به اینکه امر مهاجرت امری پر ریسک و زمانبر می باشد شما می توانید از دانش مشاورین متخصص تیم MIE بهره مند گردید. جهت این امر مهم می توانید از سایر خدمات گسترده از جمله برقراری تماس تلفنی و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، از اطلاعات ارزشمند و مفید مشاورین زبده موسسه ملک پور کمال بهره ببرید.

 • بورسیه تحصیلی عمان و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی عمان و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی عمان در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی عمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی عمان در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی عمان و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی عمان و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی عمان و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی عمان و هزینه های زندگی
 • سوالات متداول راجع به بورسیه تحصیلی عمان
 • بورسیه تحصیلی عمان و کلام آخر

کار در جمهوری چکبورسیه تحصیلی عمان و شرایط عمومی

کشور عمان از آن جهت که در سیستم مقاطع آموزش عالی در خاورمیانه نوپا می باشد اما در روند رو به رشدی قرار گرفته است. ساخت اولین دانشگاه ها این کشور به دهه 80 میلادی برمی گردد. این دانشگاه که با نام سلطان قابوس اعلان شده است، توانسته است لقب برگزیده ترین دانشگاه عمانرا به خویش اختصاص دهد. این درصورتی است که با توجه به ارزشیابی های جهانی و QS این دانشگاه توانسته در دنیا نیز اعتبار و جایگاه علمی بالایی را کسب نماید. سایر دانشگاه های عمان نیز با توجه به نوپا بودن و افتتاح آن ها از سال 2000 به بعد، نتوانسته اند جایگاه بهتر از مقام 4000 در سطح جهان کسب نمایند. از موارد حائز اهمیت که بایستی به آن توجه ویژه داشت، زبان تدریس در مقاطع دانشگاهی در عمان می باشد. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همینطور دکترا در عمران هستید ملزم به فراگیری زبان انگلیسی خواهید بود. این موضوع در شرایطی بیان گردیده است که تحصیل در عمان نیازمند ارائه مدرک زبان نمی باشد. بر این مبنا، موقعیتی فراهم گردیده است دانشجویان متقاضی که بار نخست در کشور عمان تحصیل می نمایند تحت آموزش دوره زبان انگلیسی قرار بگیرند. بنابریان در سال اول تحصیلی خویش ملزم به گذراندن دوره های زبان انگلیسی خواهند بود. بورسیه تحصیلی عمان از آن حیث که قابلیت کاهش هزینه ها تحصیلی و زندگی را به دنبال دارد، می تواند بسیار حائز اهمیت قرار بگیرد. این نکته را درنظر داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی خود از قواعد خاصی پیروی می کند و هر دانشگاهی آمادگی ارائه کمک هزینه تحصیلی را نخواهد داشت. حتی در هریک از انواع بورسیه های تحصیلی شرایط متفاوتی من باب مبلغ دریافتی و وضعیت آن وجود دارد. در برخی از انواع آن تنها مبلغی به عنوان پرداخت شهریه و به صورت وام در اختیار گذارده می شود. در برخی دیگر علاوه بر ارائه خدمات کامل رایگان در تحصیل و اقامت، مقداری از هزینه زندگی شما نیز پوشش داده می شود. همچنین بر خود لازم می دانیم شما را نیز از این موضوع آگاه نمائیم که به صورت معمول بستر کار ضمن تحصیل در کشور عمان برای دانشجویان متقاضای تحصیل در این کشور فراهم نمی باشد. با این وجود در نظر داشته باشید که سابقه تحصیل و به مراتب آن کیفیت تحصیل در عمان از سابقه بالایی برخوردار نمی باشد و بررسی های بیشتری را می طلبد.

 

نام رسمی

عمان

پایتخت

مسقط

زبان رسمی

عربی

مذهب

اسلام

واحد پول

ریال عمان

جمعیت

4.656.755

مساحت

500.039کیلومتر مربع

 

خودحمایتی یونان

بورسیه تحصیلی عمان و شرایط اخذ آن

با توجه به افزایش کیفیت نظام آموزشی در عمان شرایطی مهیا شده است که دریافت بورسیه تحصیلی جهت دانشجویان متقاضی بین الملل نیز فراهم گردد. لازم به ذکر است که تحصیل در کشور عمان ارزان محسوب نمی شود، بنابراین شما بایستی در فکر کمک هزینه تحصیلی نیز باشید. در برخی از رشته ها نسبت به سایر آن ها شرایط دریافت بورسیه تحصیلی عمان راحت تر مقدور خواهد بود. رشته هایی من جمله ریاضیات، علوم پایه و علوم مربوط به کامپیوتر از دسته مواردی هستند که در کسب بورسیه تحصیلی شانس بالاتری را به خود اختصاص می دهند. بدین ترتیب دانشجویان قادر خواهند بود در این قبیل رشته های جهت دریافت کمک هزینه تحصیلی اقدام نمایند و شانس خود را جهت ارزیابی این فرآیند بررسی نمایند. بورسیه تحصیلی در عمان خود به دو بخش تقسیم می شود. عمان جهت متقاضیان تحصیل نخبه و قوی بستری فراهم نموده است تا مادامی که مشغول به تحصیل خواهند بود از مزایای بورسیه تحصیلی برخوردار گردند. این درصورتی است که جهت کسب این نوع بورسیه، در آغاز مورد ارزیابی دقیق از سوی دانشگاه قرار می گیرند. در آخر با ارائه نمره زبان بالا و نمره قبولی در آزمون مربوطه، کارت های معتبر منوط بر سطح دانش و سواد بالا برای ایشان صادر می شود. بنابراین تنها به واسطه این نوع کارت قادر خواهند بود درطول مدت زمان تحصیلی خویش از مزایا و امکانات رایگان برخوردار گردند. لازم به بیان می باشد که طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی مشمول این فرآیند خواهند شد. همچنین رشته های دانشگاهی مرتبط با تحصیلات فنی حرفه ای نیز مشمول اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. دسته دیگری از بورسیه تحصیلی به صورت نیم بها ارائه می شود. این نوع از کمک هزینه تحصیلی به شکل دولتی می باشد و جهت افراد متقاضی بورسیه که علاقمند به نوع دولتی آن بوده اند، فراهم گردیده است. نکته ای که در این قسمت حائز اهمیت می دانیم این است که این نوع از بورسیه تحصیلی به صورت مقطعی و در هر ترم امکان پذیر خواهد بود. بنابراین جهت دریافت این نوع بورسیه تحصیلی بایستی در هر ترم آن را تمدید نمائید. این کمک هزینه تحصیلی به شکل وام در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می گیرد. جهت اخذ این نوع از کمک هزینه تحصیلی ملزم به ارائه مدرک زبان و رزومه تحصیلی می باشید.

 

توضیحات بیشتر

مبلغ کمک هزینه (دلار)

نام بورسیه تحصیلی

این نوع از بورسیه تحصیلی معتبر به عنوان یک جایزه از موسسه بنجامین ا. گیلمن به دانشجویان محروم تعلق می گیرد.

5000

بنجامین ا. گیلمن

این نوع از بورس تحصیلی بیشتر جهت ارائه به دانشجویان محروم بین الملل مورد قرار می گیرد.

26000

دیوید ل. بورن

این نوع از بورسیه تحصیلی که درواقع در قالب جوایز تحصیلی می باشد. جهت ارائه به دانشجویان بین المللی قرار گرفته است.

12000

جوایز بین المللی تمایز ۲۰۱۹-۲۰۲۰

این نوع از بورسیه تحصیلی به افرادی که از رزومه قوی برخوردار می باشند و علاقمند به یادگیری در حوزه تجربی می باشندتعلق می گیرد.

25000

Myus.com Global Perspectives

این نوع از بورسیه تحصیلی به دانشجویان اتباع خارجی با رزومه های علمی تحقیقاتی و سابقه تحصیلی خوب تعلق می گیرد.

35000

کتو ۲۰۲۰

بورسیه تحصیلی عمان در مقطع کارشناسی

تحصیل در عمان در مقطع کارشناسی با لحاظ نمودن رشته تحصیلی و دانشگاه مربوطه می تواند مدت زمان متغیری را بطلبد. زبان تدریس در دانشگاه های عمان در مقطع کارشناسی در اکثر قریب به اتفاق به زبان انگلیسی می باشد. بدین ترتیب متقاضیان که تسلط کافی بر روی زبان انگلیسی ندارند، ملزم به گذراندن دوره های آموزش جهت تقویت این امر می باشند. بدین سبب طول مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در عمان می تواند از 4 سال نیز فراتر رود. از موارد مهم دیگر که بایستی از آن مطلع باشید این است که تعدادی از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی نیازمند آزمون وروی می باشند که دانشجویان اعم از تبعه یا بین الملل مستلزم شرکت در آن می باشند. مفاد آزمون اکثر در زمینه ریاضی، زبان انگلیسی و IT خواهد بود. بدین ترتیب تنها با شرکت در آزمون و کسب حد نصاب امتیاز قادر خواهید بود به دانشگاه های مربوطه ورود نمائید. مدارک مقدماتی جهت ورود به مقطع کارشناسی عمان دیپلم 12 ساله می باشد. همچنین دانشجویان بین الملل مستلزم ارائه نمرخ زبان آیلتس 5.5 می باشند. رشته های متنوعی در دانشگاه های معتبر عمان مشغول به ارائه خدمات آموزشی خود در این مقطع می باشند. از جمله آن ها می توان به علوم پایه، علوم اجتماعی، رشته های فنی و مهندسی و همینطور انواع رشته های پزشکی و پیراپزشکی اشاره داشت. همانطور که پیشتر به حضورتان رسید، با توجه به تنوع دانشگاه های عمان در مقطع لیسانس می توان مقادیر متفاوتی را نیز جهت پرداخت شهریه در نظر داشت. اما اینطور که بنظر می رسد می توان شهریه مقطع کارشناسی را در بازه 2500-1000 دلار درنظر داشت. از نکات حائز اهمیت که لازم می دانیم به آن اشاره داشته باشیم موضوع بورسیه تحصیلی عمان در این مقطع تحصیلی می باشد. درواقع کشور عمان در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی در نظر نگرفته است و این موضوع نیازمند بررسی های به روزتری نیز خواهد داشت.

بورسیه تحصیلی عمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در عمان را می توان به صورت ترم 2 ساله در نظر داشت. به واسطه تحصیل در این مقطع قادر خواهید بود به سه نوع تمام وقت، نیمه وقت و آنلاین در راستای اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیش روید. من جمله مدارک مقدماتی جهت کسب پذیرش از دانشگاه های عمان در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی می باشد. لازم به ذکر است که چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان را به سر می برید می بایست مدرک کارشناسی مرتبط ارائه دهید. همچنین از موارد دیگر که ملزم به ارائه آن خواهید بود، نمره زبان آیلتس 6.5 می باشد. دانشگاه سلطان قابوس عمان از جمله دانشگاه های معتبر عمان محسوب می شود که لقب برترین دانشگاه این کشور را نیز به خود اختصاص داده است. در برخی از دانشگاه های عمان متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تنها با اخذ حد نصاب نمره از آزمون مدنظر دانشگاه قادر به ورود خواهند بود. ازجمله این موارد می توان به دانشگاه سلطان قابوس اشاره داشت. چناچه علاقمند به گذراندن تحصیلات خویش در این دانشگاه هستید مستلزم کسب حد نصاب امتیاز 4-2.75 در آزمون ارزیابی CGPA خواهید بود. در این مقطع تحصیلی رشته هایی تحصیلی که دانشگاه های عمان می طلبد در حیطه اقتصاد، امور مالی و مدیریتی، بازاریابی، تجارت و سرمایه گذاری، ارتباطات و سایر موارد خواهد بود. همچنین می توان جهت بحث هزینه و شهریه دانشگاه های عمان در مقطع کارشناسی ارشد به صورت کلی و تقریبی در بازه 6-4 هزار دلار دانست. از موارد مهم دیگر که لازم می دانیم به آن اشاره داشته باشیم، مبحث بورسیه تحصیلی عمان در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

خرید ملک در مالزی

تحصیل در عمان

بورسیه تحصیلی عمان در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در عمان با توجه به رشته تحصیلی می تواند مدت زمان متفاوت بطلبد. اما می توان به صورت نرم بازه 4-2 ساله را برای مقطع دکترا در عمان درنظر داشت. تحصیل در این مقطع نیز همانند مقاطع سابق به زبان انگلیسی خواهد بود. از مدراک و الزامات اولیه جهت اخذ پذیرش در این مقطع، ارائه الزاماتی من جمله مدرک کارشناسی ارشد به همراه سایر مدارج در مقاطع قبلی می باشد. از سایر نکات مهم که در ارائه الزامات جهت اخذ پذیرش دکترا عمان باید لحاظ داشته نمره معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. همچنین دارا بودن نمره زبان آیلتس 7 از دیگر الزامات تحصیل دکترا در این مقطع خواهد بود. از موارد دیگر که باید توجهمان را به آن معطوف نمائیم، دارا بودن مقالات معتبر جهانی و ISI می باشد. اما در صورت برخوردار بودن همه موارد فوق شرط اصلی ورود به دانشگاه های عمان در مقطع دکترا وجو سوپروایرز خواهد بود. جمله پیشین بدین معناست که در صورت ارائه یک رزومه قوی قادر خواهید بود استاد راهنما را در جهت تحصیل دکترا در دانشگاه عمان مجاب نمائید. بدین وسیله راه ورود شما به دانشگاه های عمان در مقطع دکترا فراهم خواهد گردید. بنابراین با ایجاد مصاحبه و علاقمندی به کار بر روی پروژه تحقیقی، تحصیل در مقطع دکترا آغاز می شود. رشته های مورد نیاز در مقطع دکترا از گستردگی و تنوع برخوردار می باشد. من جمله رشته های تدریس شده در مقطع دکترا عمان می توان به موارد ذیل اشاره داشت: فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات، حسابداری، امور مالی، مدیریتی و سایر موراد اذعان داشت. از موارد قابل توجه در مقطع دکترا در عمان شرکت در کثیری از سمینارها و همایش های علمی می باشد. در انتها با توجه به اهمیت بسیار، خود را ملزم می دانیم موضوع بورسیه تحصیلی عمان در مقطع دکترا را بازگو نمائیم. خوشبختانه بورسیه تحصیلی در این مقطع مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و می توان اذعان داشت که اکثر قریب به اتفاق بورسیه های تحصیلی مشمول این مقطع می شوند.

بورسیه تحصیلی عمان و دانشگاه های بین المللی آن

تحصیل در کشور عمان چه در دانشگاه های خصوصی و چه دولتی به زبان انگلیسی می باشد. همچنین آزمون های ورودی نیز برای دانشجویان متقاضی تحصیل اعم از اتباع عمان و یا بین الملل منظور گردیده است. درواقع دانشگاه های این کشور سعی بر آن دارند که سیستم آموزشی خویش را ارتقا دهند. دانشگاه های در سطح عمان با اینکه نوپا می باشند اما تلاش خود را در راستای سیر صعودی ارائه آموزش و دانش طی می نمایند. در عمان دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیاری تأسیس شده اند که در ارائه رشته تحصیلی تنوع را نیز لحاظ نموده اند. همچنین برخی از دانشگاه ها و مراکز مشمول بورسیه تحصیلی عمان قرار گرفته اند. بدین ترتیب دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های عمان قادر خواهند بود با ارائه مدارک کافی جهت دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند.

 

رتبه در جهان

رتبه در عمان

نام دانشگاه

۱۳۴۶

۱

سلطان قابوس

۴۳۰۵

۲

نزوی

۴۴۵۲

۳

صحار

۴۹۷۷

۴

فن آوری آلمان در عمان

۵۹۲۱

۵

ظفار

۶۴۷۹

۶

کالج فن آوری شناص

10899

7

الشرقیه

10961

8

کالج عالیه فن آوری HCS

11763

10

کالج ماجان

۱۱۴۷۵

۹

کالج پزشکی عمان

بورسیه تحصیلی عمان و مدارک مورد نیاز

تحصیلات رایگان در کشوری همچون عمان تنها برای اتباع این کشور امکان پذیر خواهد بود. بدین سبب تحصیل بواسطه تبعه بودن این کشور می تواند پیامد هایی چون تحصیل ارزان و مناسب را در پی داشته باشد. این در صورتی است، تحصیل برای افراد خارجی و بین الملل هزینه هایی را رقم می زند که می تواند تحت شرایطی کمک هزینه تحصیلی برای آن ها لحاظ گردد. در واقع مواردی هستند که بانی می شوند شرایط تحصیل در این کشور ارزانتر محاسبه گردد. متقاضیان تحصیل که در کشور عمان سابقه تحصیل را داشته اند قادر خواهند بود از مزایای آن بهره ببرند. بنابراین چنانچه شما از سابقه تحصیل در کشور عمان برخوردار هستید، می توانید بر این موضوع امیدوار باشید که مشمول کمک هزینه تحصیلی خواهید شد. در دانشگاه های عمان تحصیل در بسیاری از رشته های مهندسی و یا حتی برخی از رشته ها مشمول شرایط تحصیل رایگان می شود. لازم به ذکر می باشد که شرایط عمومی تحصیل در عمان به صورتی است که در سال های اخیر در فرآیند صعودی خویش قرار گرفته است و از منظر هزینه ها نیز روند کاهشی به خود گرفته است. دانستن این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که شرایط ارائه بورس تحصیلی در ترم حاضر مستلزم دارا بودن روند مثبت و قوی شما در ترم ماقبل می باشد. همچنین باتوجه به شرایط تحصیلی سابق شما سنجیده خواهد شد. چنانچه قصد تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی عمان را به سر می برید، تهیه مدارک ذیل اجباری می باشد:

 

مدارک و الزامات جهت اخذ پذیرش تحصیل رایگان در عمان

1

مدارک مشمول شهریه و طول مدت دوره

2

مجوز صادره از اسپانسر جهت تحصیل دانشجو

3

شناسنامه

4

پاسپورت با میزان اعتبار حداقل 6 ماه

5

2 قطعه عکس 6*4

6

سوابق تحصیلی به علاوه ریز نمرات

بورسیه تحصیلی عمان و ویزای آن

چنانچه مستحضر هستید، جهت تحصیل در کشور عمان مستلزم به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مربوطه خواهید بود که به دنبال آن ویزای تحصیلی را نیز بایستی اخذ نمائید. متقاضیان تحصیل در کشور عمان جهت ورود ملزم به دریافت ویزا خواهند بود. درواقع شما با ویزای تحصیلی یک کشور مجوز ورود به آن کشور را کسب نموده اید. میزان اعتبار و طول مدت این ویزا می تواند با توجه به نوع انتخاب که در دانشگاه اخذ نمودید، متنوع باشد. بنابراین تنها دانشگاهی که موردپذیرش واقع شده اید می تواند طول مدت اقامت در عمان را به واسطه تحصیل تعیین نماید. بدین ترتیب با در اختیار داشتن نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه به همراه ارائه سایر مدراک مذکور قادر خواهید بود جهت کسب ویزای تحصیلی خویش اقدام نمائید. همچنین جهت دریافت بورسیه تحصیلی عمان بایستی فرم های مربوطه را در زمان مقرر شده تکمیل نمائید و با سایر مدراک دیگر جهت ارائه به سفارت ارسال نمائید. همینطور در شرایط کنونی بایستی 20 ریال عمان را برای پرداخت هزینه های ویزا درنظرداشته باشید. از زمان ارسال مدارک می توانید در مدت زمان تقریبی 20 روز پاسخ نهایی ویزای تحصیلی خویش را دریافت نمائید. جدول ذیل جهت مدراک کسب ویزای تحصیل عمان طرح ریزی شده است:

 

مدارک و الزامات جهت اخذ ویزای تحصیل در عمان

1

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه

2

ارائه فرم تکمیل درخواست ویزای تحصیلی

3

شناسنامه

4

پاسپورت با میزان اعتبار حداقل 6 ماه

5

2 قطعه عکس 6*4

6

ارائه سابقه کاری مرتبط

7

ارائه مدرک نمره زبان

8

گواهی سلامت پزشکی

9

ارائه تمکن مالی

10

پرداخت هزینه های مربوط به ویزا

بورسیه تحصیلی عمان و هزینه های زندگی

درحالت عمومی شما زمانی موضوع بورسیه تحصیلی عمان را با اهمیت بیشتر دنبال خواهید نمود که بر هزینه های زندگی علاوه بر تحصیل اشراف کامل داشته باشید. فرد متقاضی تحصیل در کشور عمان بسته به نوع و کیفیت زندگی که به همراه خواهد داشت، هزینه های متفاوتی متقبل خواهد شد. با این که سخن گفتن در این حیطه نیازمند بررسی ها بیشتری می باشد اما می توان به صورت تقریبی شما را از هزینه های موجود مطلع نمود. در حالت میانگین می توان هزینه های زندگی در عمان را در بازه 12-11 هزار دلار متصور شد. این مقدار در سطح متوسط و جهت زندگی دانشجویی بررسی شده است. موضوع اقامت و سکونت متقاضی تحصیل در عمان از سایر هزینه هایی می باشد که بایستی مدنظر قرار دهید. بسته به این که دانشجو خوابگاه یا یک سوئیت و یا آپارتمان را برای محل زندگی خویش برگزیند، می تواند هزینه های متفاوتی را متقبل گردد. همچنین دانشگاه های عمان بسته به مقطع تحصیلی، رشته و خود دانشگاه می توانند مقادیر متفاوتی جهت پرداخت شهریه اتخاذ نمایند. به صورت میانگین می توان بازه 13-3 هزار یورو را جهت هزینه های تحصیل در دانشگاه های عمان درنظر داشت. این در حالی است که می توانید با اخذ بورسیه تحصیلی، مخارج و هزینه های مصرفی خود را کاهش دهید. جداول ذیل جهت بررسی بیشتر هزینه های زندگی و تحصیل در عمان گردآوری شده است:

 

 کالا و خدمات

قیمت (ریل عمان)

رستوران

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده

غذا در رستوران ارزان قیمت

آب (بطری 1.5 لیتر)

10.00

2.00

0.21

بازار

شیر (منظم)، (1 لیتر)

نان شیرینی تازه (500 گرم)

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

پنیر محلی (1 کیلوگرم) 

سینه های مرغ (بدون پوست)، (1 کیلوگرم)

دور گوشت گاو (1 کیلوگرم)، (یا گوشت قرمز قرمز معادل)

سیب (1 کیلوگرم)

موز (1 کیلوگرم)

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

پیاز (1 کیلوگرم)

0.62

0.40

0.75

3.17

2.25

2.27

0.89

0.61

0.49

0.38

 حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

پاس ماهانه (قیمت عادی)

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

بنزین (1 لیتر)

0.50

13.50

0.20

0.22

مسکن (ماهیانه)

 آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 1 خوابه درخارج شهر

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

217.13

145.23

392.28

250.56

 

در تصویر زیر توزیع هزینه ها با استفاده از مدل آماری برای کشور عمان ملاحظه می نمائید:

 

هزینه تحصیلی (یورو)

مقطع تحصیلی

3500-2500

کارشناسی

4000-3000

کارشناسی ارشد

7000-4500

دکترا

خرید ملک در مالزی

هزینه های تحصیل و زندگی در عمان


سوالات متداول راجع به بورسیه تحصیلی عمان

✅ آیا دریافت بورسیه تحصیلی در کشور عمان امکان پذیر می باشد؟

بله، دریافت بورسیه تحصیلی عمان به دو صورت تمام بهاء و وام کمک هزینه تحصیلی ممکن خواهد بود.

✅ کیفیت آموزش و تحصیل در عمان به چه صورت می باشد؟

تحصیلات در مقطع عالی در کشور عمان نوپا می باشد، هرچند که در این زمینه رشد چشمگیری داشته است.

✅ هزینه زندگی به واسطه تحصیل در کشور عمان به چه میزان می باشد؟

هزینه های زندگی در عمان بسته به نوع زندگی فرد می تواند مقادیر متفاوتی به خود بگیرد. اما می توان به صورت حدودی 12-11 هزار یورو درنظر داشت.

✅ تحصیل در عمان به چه زبان مکان پذیر خواهد بود؟

شما قادر خواهید بود تنها با یادگیری زبان انگلیسی در دانشگاه های عمان حضور یابید.


_____________بورسیه تحصیلی عمان و کلام آخر_____________

بورسیه تحصیلی عمان، شرایط و هزینه تحصیل در عمان و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های عمان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این مقاله علمی به بورسیه تحصیلی عمان و انواع آن پرداخته شد. همانطور که پیشتر به استحضارتان رساندیم، کشور عمان در حیطه آموزش آکادمیک با این که رشدهای خوبی را تجربه نموده است اما با این حال جای تفحص بیشتر خواهد داشت. این موضوع به این دلیل است که عمان در حوزه آموزش عالی هنوز نوپا می باشد و به پختگی بیشتری در این زمینه نیاز می باشد. نکته حائز اهمیت که باید به آن توجه ویژه ای داشت، بحث هزینه های تحصیل و زندگی در عمان می باشد. ریال عمان در مقایسه با دلار و یورو از ارزش بیشتری برخوردار است و این خود دلیل بر گران بودن تحصیل در این کشور می باشد. همچنین کار ضمن تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین الملل از اهمیت کمی برخوردار است و دانشجویان متقاضی تحصیل نمی توانند بر این امر امید داشته باشند. هرچند که انواع متفاوتی از بورسیه تحصیلی عمان موجود می باشد. اما باید دانست که این نوع بورسیه ها بیشتر در مقطع دکترا لحاظ شده اند. نکته قابل توجه دیگر این است که پس از اتمام تحصیل تا حدی یافتن کار در عمان غیر ممکن بنظر می رسد. بنابراین اگر دورنمای جامعی نسبت به کشور عمان مدنظر قرار دهیم، در می یابیم که شاید کشور عمان آن کشور آمال و آرزوها نباشد. تحصیل در یک کشور تا مادامی که بتواند کیفیت، تحصیل ارزان و خدمات پس از تحصیل خوبی به متقاضیانش ارائه دهد می تواند میسر و مؤثر واقع گردد. این در حالی است که اگر شما از آن کشور به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده می نمائید بایستی قابلیت های لازم جهت این گزینش را داشته باشد. شما می توانید با بررسی های لازم بر روی بورسیه تحصیلی عمان و همچنین قیاس با کشورهایی چون آلمان، دانمارک، فنلاند و اتریش به خیلی از نکات پی ببرید. کشورهای نظیر فرانسه و نروژ از منظر تحصیل و مزایایی که به دنبال آن ایجاد می شود نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به واسطه تحصیل در کشورهای استرالیا و کانادا نیز می توانید شانس خویش را در یافتن کار مناسب افزایش دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات با موضوع مدنظر خویش را بر روی وب سایت موسسه ملک پور دنبال نمائید. همچنین می توانید از خدمات موسسه ملک پور من باب موضوعات مهاجرتی نهایت استفاده را ببرید. رویکرد موسسه ملک پور، ارائه خدمات مهاجرتی با عملکرد صادقانه می باشد. مشاوران زبده تیم MIE همواره آماده پاسخگویی و مشاوره اولیه رایگان به شما عزیزان خواهند بود. چناچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود داشتید، می توانید با درج شماره واتس آپ در فرم درخواست مشاوره رایگان و ارتباط تماس از سوی موسسه از اطلاعات ارزشمند تیم MIE برخوردار گردید. همچنین جهت تکمیل ارائه خدمات، قسمت "ثبت پرسش" برای جوابگویی هرچه سریع تر به شما عزیزان تعبیه شده است.

امتیاز 3.89 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
anahita31
سلام من میخواستم توی رشته بیزینس درس بخونم در عمان شرایط و هزینش چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای پاسخگویی به این سوال نیاز است تا شرایط سن، تحصیلات، مدرک زبان و دارایی های شما دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. اما برای تحصیل در رشته بیزنس شما به طور کلی باید سابقه تحصیل یا کار در زمینه مدیریت و بیزنس داشته باشید تا بتوانید به این رشته ورود پیدا کنید و الزامات دانشگاه برای پذیرش را نیز باید داشته باشید. برای بررسی دقیق شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده بفرمایید.
Soheil
سلام من پایه دهم تا دوازدهم رو معدلم بالای 19 بوده و رشته ام تجربی هست و یک مقاله داخلی دارم با چند مقام استانی میخواستم بدونم آیا میشه اون بورسیه کامل گرفت برای دوره دانشگاه رشته پزشکی یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اسکالرشیپ دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت است. شما بایستی سایت دانشگاه های مورد نظرتان را بررسی نمایید.
مشاوره رایگان