اقامت کشورهای اسکاندیناوی

1 نظر

در نوشته حاضر اقامت کشورهای اسکاندیناوی، بهترین روش برای مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی، بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در اسکاندیناوی  و نحوه اخذ ویزای شنگن مورد واکاوی علمی قرار گرفته است. اخذ اقامتگرفتن اقامت کشورهای اسکاندیناوی برای ایرانیان چگونه میسر می شود؟  کشورهای اسکاندیناوی چه شرایطی دارد؟هزینه اقامت کشورهای اسکاندیناوی چقدر خواهد بود؟ جواب این نوع از سوالات در متن قابل مطالعه خواهد بود. کشورهای اسکاندیناوی به شماری از کشورها اطلاق می شود که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع در قسمت شمالی اروپا گرد هم آمده اند. این کشور ها شامل کشورهای مانند نروژ، دانمارک، سوئد، ایسلند و فنلاند است. شرایط خوب این گروه از کشورها از جذابیت بالایی برخوردار است و همواره توجه مهاجران را به خود جلب می کند.از جمله شرایط بسیار عالی آنها می توان به این موضوع پرداخت که اجازه کار فول تایم به همراه داده می شود و نکته مثبت دیگر اینکه همسر و فرزندان می توانند همگی با هم وارد کشور شوند. چنانچه به اخذ اینچنین اقامتی تمایل دارید می توانید با موسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریفت کرده و سوالات خود را بپرسید.

ویدیو موسسه MIE در مورد اخذ اقامت سوئد و کشور های اسکاندیناوی با ریسک کم


فایل صوتی موسسه MIE در مورد اخذ اقامت سوئد و کشور های اسکاندیناوی با ریسک کم

 

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

 • اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • اقامت کشورهای اسکاندیناوی و شرایط عمومی
 • انواع اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق ویزای توریستی
 • اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق تحصیل
 • اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق کار
 • اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق سرمایه گذاری
 • امتیازات اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • مدارک مورد نیاز برای اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • هزینه های زندگی برای اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • خدمات موسسه MIE در مورد اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • پرسش و پاسخ درباره اقامت کشورهای اسکاندیناوی
 • سخن نهایی درباره اقامت کشورهای اسکاندیناوی

اقامت در کشورهای اسکاندیناوی

اقامت کشورهای اسکاندیناوی و شرایط عمومی

اقامت کشورهای اسکاندیناوی با هدف ها و چشم اندازهای گوناگونی همراه خواهد بود؛ همین هدف از گرفتن اقامت در کشورهای اسکاندیناوی اقامت ها را به دو گروه از نظر زمانی تقسیم می کند. بداین معنی که متقاضی اخذ اقامت از این کشورها با توجه به موقعیت خود اقامت می گیرد. برای مثال دسته ای از متقاضیان با هدف گردشگری و تجارت به این کشورها سفر می کنند و گروهی هم با اهدافی مانند تحصیل به این کشورها مهاجرت می کنند در این میان هدف از مهاجرت این افراد تعیین کننده مدت زمان اقامت است. اقامت هایی با محدودیت زمانی و کوتاه مدت سه ماه برای کارهای تجاری و گردشگری مناسب است و اقامت هایی با مدت زمان طولانی تر و از سه ماه تا یکسال برای هدف هایی مثل تحصیل و یا کار داده می شود. در واقع هدف متقاصیان در انتخاب بهترین روش مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی تاثیر گذار است. مزیت بسیار بالایی که برایدریافت ویزای این کشور ها است این است که نظر آفیسر موثر نیست یعنی اگر مدارک شما کامل باشد قطعا ویزای شما پذیرش می شود و اگر رد شوید از مراحل قانونی می توانید از افیسر مربوطه شکایت کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد زندگی در کشورهای اسکاندیناوی


انواع اقامت کشورهای اسکاندیناوی

امروزه مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی رو به رشد است و این افزایش تقاضا ناشی از شرایط اقامت و زندگی در کشورهای اسکاندیناوی است. شرایط خوب زندگی به نحوی که در مقایسه با اکثر کشور های سطح اروپا هم بهترگزارش شده است. انواع اقامت کشورهای اسکاندیناوی شامل: اقامت توریستی، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار و اقامت از طریق سرمایه گذاری می شود؛ این هدف و نوع اقامت است که باعث دسته بندی و زمانبندی اقامت کشورهای اسکاندیناوی می شود.  بعضی از کشورهای اسکاندیناوی از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب نمی شوند ولی جزء کشورهایی هستند که پیمان یا  ویزای شنگن را تاًیید و امضا کرده اند و در ناحیه شنگن قرار دارند. در میان این پنج کشور نروژ و ایسلند عضو اتحادیه اروپا به حساب نمی آیند و از طرفی  کشورهای اسکاندیناوی همه عضوناحیه شنگن هستند. حال این مسئله پیش می آید که روش اقامت در این کشورها ویزای اقامت اسکاندیناوی است یا ویزای شنگن اعطا می شود. ویزای که زمان کوتاهی اعتبار دارد به ویزای شنگن در این ناحیه معروف است و ویزایی که دارای اعتبار بیشتر تا یک سال است را ویزای اقامت اسکاندیناوی می نامند.

ویزای نروژ

?ویزای نروژ?

اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق ویزای توریستی

در اخذ اقامت کشورهای اسکاندیناوی متقاضی مهاجرت به این مناطق 5 گزینه در معرض انتخاب خواهد داشت که این 5 کشور همه از همان 26 کشور امضا کننده رفت و آمد آزاد بین کشورها هستند؛ و از مقررات شنگن حمایت می کنند. طبق این اصول کسانی که اقامت کشورهای اسکاندیناوی را کسب می کند (فارغ از اینکه نوع اقامت کوتاه مدت باشد یا بلند مدت) می تواند همزمان از این مزیت رفت و آمد استفاده کند. بنابراین متقاضیانی که از طریق ویزای توریستی قصد اقامت در کشورهای اسکاندیناوی را دارند می توانند ویزای سه ماهه دریافت کنند این اقامت منحوط به ویزای شنگن نیز هست و فرد به راحتی می تواند در ناحیه شنگن هم اقامت ویا تردد داشته باشد. اگر بخواهید اینگونه ویزایی را دریافت کنید باید مدارک خاصی داشته باشید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن
 • دو قطعه عکس در سایز پاسپورتی
 • مدرک دال بر اینکه فرد هتل رزو کرده و یا دعوت نامه دارد یا در مقصد خانه دارد
 • داشتن اظهارنامه اینکه فرد توانایی مالی و حساب بانکی کافی دارد یا مورد حمایت فردی یا سازمانی است
 • بیمه نامه
 • بلیط رفت و برگشت
 • پرداخت مبلغ درخواست ویزا هشتاد یورو برای افراد بالای هیجده سال و چهل و پنج یورو برای خردسالان الزامی است.

تحصیل در خارج از کشور

?دعوتنامه ویزای توریستی?

اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق تحصیل

تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی به واسطه تاریخ پربار و فرهنگ با ارزشی که دارد؛ برای دانشجویان سراسر دنیا جذاب است. در کشورهای اسکاندیناوی مدرسه ها و دانشگاه های تاپ همراه با آموزش با کیفیت وجود دارد که متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه ها و مرکز آموزش عالی درخواست می دهند و به طبع تحصیل به اقامت بلند مدت نیاز خواهد داشت؛ فرد با درخواست اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق تحصیل به ویزای اقامت بلند مدت دست خواهد یافت که دریافت این ویزا مدارکی هم نیاز خواهد داشت که پس از تهیه آنها می توان بری اخذ ویزا اقدام کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی


اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق کار

درآمد بالا و موقعیت شغلی زیاد بواسطه نرخ بیکاری خیلی کم کشورهای اسکاندیناوی از ویژگی های جذاب کار در این کشورهاست. تقاضا برای مجوز کار و ویزای کاری در این کشورها با وجود سختی و سلسله مراتب تقریباً مشکل است. افراد متقاضی این نوع از اقامت باید پیشنهاد شغل داشته باشند؛ این پیشنهاد شغل از سوی کارفرمایی از یکی از کشورهای اسکاندیناوی باشد. در گام بعدی فرد متقاضی بواسطه داشتن پیشنهاد کار؛ این امکان برایش فراهم می شود که کارفرما مراحل اخذ ویزای کار را بری او پیگیری کند و ویزای اقامت کار از نوع بلند مدت را اخذ کند تنها وظیفه ای که درخواست کننده کار خواهد داشت تهیه و گرد آوری مدارک مود نیاز است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق سرمایه گذاری

اقامت کشورهای اسکاندیناوی از طریق سرمایه گذاری در بازار پررونق این کشورها می تواند علاوه برکسب سود به اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت هم منتهی شود. شاید این اقامت ها در مراحل اولیه خود دائمی نباشند اما با سپری شدن سال های مشخص در هر کشور می توان  بواسطه سرمایه گذاری اقامت دائم هم کسب کرد. در کشورهای اسکاندیناوی کشوری مانند دانمارک، سوئد و فنلاند   پس از گذشت پنج سال زندگی بواسطه سرمایه گذاری فرد می تواند تقاضای اقامت دائم در این کشورها را مطرح کند اما این مدت زمان در کشورهای دیگراسکاندیناوی مانند ایسلند چهارسال بعد ونروژ سه سال بعد از زندگی در آنجا فرد می تواند بواسطه سرمایه گذاری درخواست اقامت دائم را ارائه کند و آن را اخذ نماید. سرمایه گذاری های متفاوتی در این کشورها امکن پذیر است که از نمونه آن می توان به خریدن املاک یا سهام اشاره کرد.

مهاجرت به فنلاند

?مهاجرت به فنلاند?

اقامت نروژ

?اقامت نروژ?

امتیازات اقامت کشورهای اسکاندیناوی

امتیازات اقامت کشورهای اسکاندیناوی برکسی پوشیده نیست؛ افراد متقاضی بواسطه دسترسی و بهره مندی از امتیازاتی خاص به این کشورها مهاجرت می کنند و ممکن است سختی هایی را هم متحمل شوند اما در عوض به امتیازات خوبی دسترسی پیدا خواهند کرد. از جمله مهم ترین امتیازات می توان به دریافت اقامت هایی متناسب با نوع مهاجرت و روش آن اشاره کرد که بعدها با سپری شدن سالهای مشخصی اقامت کشورهای اسکاندیناوی به اقامتی دائم تبدیل خواهد شد. بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در اسکاندیناوی کشور نروژ گفته شده زیرا روش های کسب اقامت در این کشور اندکی آسان تر و سریعتر است و فرد پس از گذشت سه سال می تواند به اقامت دائم برسد. قصد افراد از مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی برآورده شدن انتظاراتی است که افراد پس از مهاجرت دارند و حتی امتیازاتی بیشتر را کسب خواهند کرد. ثبات سیاسی ، رشد مثبت اقتصادی، مشخص بودن دخل و خرج و ثبات آن، رفاه و برابری اجتماعی و ... از امتیازات اولیه عمومی و  شرایط اقامت و زندگی در کشورهای اسکاندیناوی محسوب می شود. افراد می توانند با کسب اقامت از این کشورها بدون محدودیت سفر کنند از حق شهروندی برخوردارشوند و در این کشورهای اروپایی وارد بازار کار شوند.

مدارک مورد نیاز برای اقامت کشورهای اسکاندیناوی

اینکه برای اقامت در کشورهای اسکاندیناوی به چه مدارکی احتیاج است به این بستگی دارد که شما به چه هدفی و از چه روشی می خواهید به این کشورها مهاجرت کنید اناع مهاجرت به این کشورها دارای الزامات ویژه ای هستند.  مدارک برای اخذ ویزای توریستی:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن
 • دو قطعه عکس در سایز پاسپورتی
 • مدرک دال بر اینکه فرد هتل رزو کرده و یا دعوت نامه دارد یا در مقصد خانه دارد
 • داشتن اظهارنامه اینکه فرد توانایی مالی و حساب بانکی کافی دارد یا مورد حمایت فردی یا سازمانی است
 • بیمه نامه
 • بلیط رفت و برگشت
 • پرداخت مبلغ درخواست ویزا هشتاد یورو برای افراد بالای هیجده سال و چهل و پنج یورو برای خردسالان الزامی است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کارو اقامت کشورهای اسکاندیناوی:

 • تکمیل کردن فرم درخواست کار
 • دو قطعه عکس
 • مدارک هویتی
 • داشتن پیشنهاد کار از طرف کارفرمایی از کشورهای اسکاندیناوی
 • اظهارنامه توانایی مالی
 • عدم سابقه کیفری
 • بیمه

مدارک جهت اخذ ویزای و اقامت تحصیلی از کشورهای اسکاندیناوی:

 • مدارک تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • پاسپورت
 • بیمه نامه
 • واریز هزینه اخذ ویزا الزامی است

تحصیل در خارج از کشور

?اقامت سوئد?

هزینه های زندگی برای اقامت کشورهای اسکاندیناوی

 بدون شک هزینه های زندگی در کشورهای مختلف یکسان نخواهد بود و در هر کشور عواملی وجود دارد که هزینه را دستخوش تغییر خواهد کرد. یکی از عواملی که به طور مستقیم برمیزان هزینه ها تاًثیر خواهد داشت تعداد افراد خانواده است . این درحالی است هزینه زندگی در این کشورهای اسکاندیناوی بسیار پایین تر سایر کشورهای سطح اروپا است مثلا در فنلاند با هزینه ای حدود هفت تا نه هزار یورو است و کشوری مانند سوئیس این مبلغ حدود چهارده هزار یورو است.در جدول های زیر هزینه ها در کشورهای اسکاندیناوی آورده شده:

 

 شرح هزینه های زندگی در نروژ

مبلغ هزینه

غذا ی دو نفر دریک رستوران

600 کرون

 یک بطری آب (5/1 لیتری)

9.99  کرون

یک قرص نان

17.85  کرون

اجاره یک خانه یک خوابه در مرکز شهر

6713  کرون

اجاره یک منزل یک خوابه در بیرون شهر

513 کرون

غذای دو نفر در رستورانی متوسط  

800 کرون

یک بطری آب

27 کرون

برنج ۱ کیلو گرم

27.84  کرون

تخم مرغ

39 کرون

یک لیتر شیر

18.55 کرون

یک لیتر شیر

18.55 کرون

غذا ی دو نفر در رستورانی متوسط

65.00 یورو

 یک بطری آب

1.69 یورو

یک لیتر شیر

0.92 یورو

برنج یک کیلو گرم

1.8 یورو

هزینه اجاره  آپارتمان در مرکز شهر

1.259.51 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در اطراف شهر

2.821.67 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

4.776.23 یورو

تحصیل در خارج از کشور

?هزینه های زندگی در نروژ?

خدمات موسسه MIE در مورد اقامت کشورهای اسکاندیناوی

موسسه MIE با سابقه درخشان چندین  در امر مهاجرت مفتخر است که خدماتی بسیاری در راستای امر مهاجرت انجان داده است مشاوره های بدون مبالغه و تعارف و راهنمایی های سرشار از حسن نیت گوشه ای از خدمات این  موسسه در سطح جهانی است. هر ساله متقاضیان زیادی با شرایط های اقتصادی و اجتماعی متفاوتی برای بهره مند شدن از خدمات این موسسه مراجعه می کنند و اکثریت قریب به اتفاق آنها پروسه مهاجرت خود ر با موسسه MIE با موفقیت به سرانجام می رسانند و از این امر بسیارراضی و خوشنود سخن به میان می آورند.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره اقامت کشورهای اسکاندیناوی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 سوالات متداول

✔️آیا هزینه های زندگی در اقامت کشورهای اسکاندیناوی یکسان است؟

خیر به طبع هزینه های زندگی در همه کشورهای اسکاندیناوی یکسان نیست و تفاوت دارد .

✔️در اقامت کشورهای اسکاندیناوی چه کشور هایی از قانون ناحیه شنگن پیروی می کنند؟

همه پنج کشور اسکاندیناوی عضو ناحیه شنگن هستند و از قوانین این ویزا پیروی می کنند.

✔️چه نوع ویزا هایی در اقامت کشورهای اسکاندیناوی اعطا می شود؟

اقامت های کتاه مدت سه ماهه(ویزای شنگن) و اقامت های بلند مدت از سه ماه تا یکساله (ویزای ملی کشورهای اسکاندیناوی) بسته به نوع و روش مهاجرت افراد اعطا می شود.

✔️در اقامت کشورهای اسکاندیناوی متقاضی پس از مهاجرت چه امتیازاتی کسب می کند؟

فرد مهاجر با کسب اقامت از کشورهای اسکاندیناوی از مزایایی زیادی در حیطه فردی و اجتماعی برخورداد خواهد شد ور حیطه فردی مانند برخورداری از حقوق شهروند که خود شامل مزایای زیادی است.در حیطه اجتماعی برخورداری از امنیت اقتصادی و سیاسی ، آزادی تردد و سفر به سایر کشورهای ناحیه شنگن از نمونه این مزایا است.


_____________سخن پایانی _________

اقامت کشورهای اسکاندیناوی و بهترین روش برای مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفت از روش های مختلف مهاجرت و شرایط اقامت در کشورهای اسکاندیناوی را شفاف سازی کردیم و دانستیم که پنج کشور ناحیه اسکاندیناوی همگی عضو ناحیه شنگن هستند و مهاجران می توانند به راحتی از این امتیاز استفاده کنند علاوه براین اقامتی هم براساس روش مهاجرت به متقاضیان داده می شود که به اقامت ملی اسکاندیناوی شهرت دارد که بواسطه آن اقامت متقاضی از نود روز تا یک سال معتبر است.  مدت زمانی که طول می کشد اقامت کشورهای اسکاندیناوی کسب شود در کشور نروژسه سال و در کشور ایسلند  پس از سپری شدن چهار سال زندگی در این کشور اقامت دده می شود و ایم مدت زمان برای کشورهای فنلاند، سوئد و دانمارک پنج سال تعین شده است. چنانچه رویای مهاجرت به این ناحیه را در سر می پرورانید می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی بگیرید و مشاوره رایگان  دریافت کنید و سوالات خود را هم جویا شوید و این امکان هم فراهم است که شما سوال خود را در کادر ویژه بیان دیدگاه ها قرار داده و پاسخ خود را در همانجا دریافت کنید.

امتیاز 2.83 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مهدی نیکومنش
با درود: و ارزوی سالی سرشار از پیروزی و بهروزی و شادمانی برای تمامی افراد ان مجموعه من یک پسر مجرد متولداول فروردین ماه سال ۱۳۵۴هستم و دانشجوی اخراج شده از دانشگاه به دلایل اتفاقاتی که در سال ۷۸ برای دانشجویان پیش امدهستم.بعد ازاتمام مشگلات پیش امده ازاخراج برای کار وارد حرفه جوشکاری طلا و نقره شدم.و ان حرفه را تا امروز ادامه داده ام و در حال حاضر هم مشغول به همین حرفه هستم.من هیچگاه تصمیم به مهاجرت و ترک سرزمین مادری را نداشتم ولی اکنون تمایل بسیار زیادی برای مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی دارم.برای رسیدن به این هدف چه راه کارهایی برای شخصی با شرایط من امکان پذیر است,و بهترین گزینه کدام است؟پیشاپیش از راهنماییتان سپاسگزارم و امیدوارم با مشورت و همفکری و همیاری موسسه شما رسیدن به این هدف دسترس پذیر باشد. تا درودی دیگر بدرود
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره و برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان