اقامت در عمان

9 اسفند 1401 3 نظر

اقامت در عمان

اقامت در عمان، انواع روش های مهاجرت به عمان و اخذ اقامت و تابعیت عمان و هزینه مهاجرت به عمان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. بسیاری از افراد به دلیل نزدیکی کشور عمان به ایران و خدمات ارائه شده در این کشور، عمان را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. شرایط مهاجرت و اخذ اقامت در عمان را می توانیم در روش های مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی بررسی کنیم. اما آنچه قابل اهمیت است ذکر این نکته می باشد که اخذ اقامت عمان از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر نیست. با مطالعه ادامه مقاله، اطلاعات کاملی در خصوص هر یک ار روش های مهاجرت به عمان و اخذ اقامت آن به دست می آورید. همچنین با برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، در مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین مجرب موسسه، اطلاعات مفیدی دریافت خواهید کرد. عناوین بررسی شده در این مقاله عبارتست از:

ویدئو موسسه MIE در مورد همه چیز در مورد ثبت شرکت امارات و عمان 


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

اقامت در عمانآشنایی با کشور عمان و شرایط اقامت در عمان

کشور عمان در ساحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است. این کشور با قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک مهم در دهانه خلیج فارس، مرزهای زمینی با امارت متحده عربی در شمال غربی را در اختیار دارد. مسقط، بزرگترین شهر در عمان و پایتخت این کشور است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد نکات مهم مهاجرت به عمان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد نکات مهم مهاجرت به عمان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد نکات مهم مهاجرت به عمان

 

تقریباً می توان گفت که تمام عمانی ها مسلمان و اکثریت آنها سنی هستند. مردمانی که شیعه هستند در ساحل مسقط زندگی می کنند. کشور عمان از طرف شرق به دریای عرب و از طرف غرب به دریای عمان منتهی می شود. جمعیت کشور عمان 5 میلیون و 312 هزار نفر با میانگین سنی 19 سال می باشد. واحد پولی این کشور به ریال است. این کشور با وجود ذخایر نفتی، رتبه بیست و دومین در جهان و هفتمین کشور در خاورمیانه دارد. ذخایر نفتی قطب اصلی اقتصاد کشور عمان است. به این دلیل بسیاری افراد خواهان مهاجرت به عمان هستند.

اقامت در عمان

نکات مهم مهاجرت به عمان

اقامت در عمان از طریق کار

کسانی که قصد مهاجرت به کشور عمان را دارند، مسائلی همچون: اخذ اقامت عمان از طریق کار و نرخ بیکاری کشور عمان برای آنها حائز اهمیت است. نرخ بیکاری بیانگر تعداد افراد آزاد در کشور است. هرچه نرخ بیکاری کمتر باشد، شانس برای استخدام شدن بالاتر است. به این دلیل که کشور عمان از لحاظ ذخایر نفتی، رتبه بیست و دومین را در جهان دارد و روزانه یک میلیون بشکه تولید نفت می کند، بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت این کشور از طریق کار در عمان می کنند. متقاضیان مهاجرت به کشور عمان قبل از اقدام برای کار در عمان، ابتدا بایست درخواست کار دهند و یک فرم NOC  را تهیه کنند. NOC سندی است که بیان می کند کارفرما و دولت کشور عمان با ورود شما به این کشور هیچ مشکلی ندارند. هفته کاری در عمان به صورت سنتی است که بین 40 تا 48 ساعت است و روزای شنبه و جمعه، روزای تعطیلی عمان محسوب می شود. دو نوع ویزا در کشور عمان استفاده می شود:

 • ویزای اشتغال:

 بدین صورت که فرد با این ویزا در کشور عمان مشغول به کار می شود.

 • ویزای اقامت:

این نوع ویزا تنها برای خانواده یا همسر فرد شاغل در عمان است که نمی خواهند در این کشور کار کنند.

لازم به ذکر است که پروسه اخذ ویزای کاری عمان 2 ماه است. یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای کاری عمان، دریافت یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما عمانی یا شرکتی معتبر در عمان است. برای اخذ این دعوت نامه باید رزومه و مدارک حرفه ای خود را از طریق ایمیل به کارفرما ارسال کرده و از این طریق، کارفرما را برای ارسال دعوت نامه متقاعد کنید. تسلط به زبان عربی و انگلیسی از دیگر شرایط مهم برای کار در عمان است. نکته حائز اهمیت این است که از طریق کار نمی توانیم اقامت در عمان را بدست آوریم. زمانی که مدت ویزای کار تمام می شود، بر اساس نیاز کارفرما دوباره تمدید می گردد و فرد می تواند اقامت موقت بگیرد. نرخ بیکاری کشور عمان در نمودار زیر نمایش داده شده است.

اقامت در عمان

کار در عمان

 • کار پزشکان و دندانپزشکان در عمان

کشور عمان یکی از کشورهایی است که نیاز به نیروی کار در زمینه پزشکی در آن به شدت احساس می شود. برای اینکه پزشکان و دندانپزشکان عزیز کشورمان بتوانند برای مهاجرت کاری به عمان اقدام نمایند و در این کشور مشغول به کار شوند، باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. برای معادل سازی مدرک تحصیلی، شخص متقاضی باید آزمون پرومتریک عمان را با موفقیت طی نماید. پس از گذراندن آزمون پرومترویک شخص متقاضی باید از نظر مدارک و صلاحیت پزشکی نیز مورد تأیید قرار گیرد. همچنین پس از این مراحل فرد متقاضی باید مصاحبه خود را نیز با موفقیت پشت سر بگذراند. اشخاص متقاضی می توانند پروسه معادل سازی خود را به زبان انگلیسی انجام دهند. همچنین دانش زبان عربی نیز به متقاضیان کمک شایانی می نماید. در صورتی که موفق به معادل سازی مدرک تحصیلی خود شوید، شرایط کار در عمان برای پزشکان را به دست خواهید آورد.

برای کسب اطلاعات تمکیلی در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

اقامت در عمان

کار پزشکان و دندانپزشکان در عمان

اقامت در عمان از طریق تحصیل

داشتن ویزای دانشجویی برای کلیه متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور عمان را دارند، اما کارت اقامت این کشور را ندارند الزامی است. کالج خاورمیانه (MEC) طبق قوانین و مقررات پلیس رویال عمان، ویزای دانشجویی را برای دانشجویان فراهم می کند. مدارک مورد نیاز برای دانشجویانی که کارت اقامت عمان ندارند، عبارتند از:

 • کپی گذرنامه
 • مدرک سلامت پزشکی تایید شده
 • دو قطعه از عکس جدید متقاضی
 • تصویب از وزارت آموزش عالی

دانشجویان بعد از اخذ ویزای دانشجویی می توانند در دانشگاه های عمان ادامه تحصیل دهند. این نکته حائز اهمیت است که از طریق تحصیل نمی توانیم اقامت در عمان را بدست آوریم. کشور عمان مانند بقیه کشورها به افراد دانشجو تا زمانی که در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند، ویزای دانشجویی کوتاه مدت می دهد و دانشجویان بعد از اتمام تحصیل باید کشور عمان را ترک کنند. امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های عمان فراهم است. همچنین دانشجویان می توانند در حین تحصیل، کار کنند. ساعت مجاز برای کار حین تحصیل در همه مقاطع تحصیلی،20 ساعت می باشد. تحصیل در این مقاطع، مستلزم داشتن مدرک آیلتس و تسلط کامل به زبان انگلیسی است. مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف و هزینه تحصیل و نمره مورد نیاز زبان در جدول زیر ارائه شده است.

 

مقطع

مدت زمان تحصیل

هزینه سالانه تحصیل

نمره زبان

کارشناسی

5 سال

6000 - 12000 دلار

5.5

کارشناسی ارشد

3 سال

10000 - 18000 دلار

6.5

دکتری

4-5

8000 – 20000 دلار

7

 • بورسیه تحصیلی در عمان

بورسیه های داخلی و خارجی به طرز چشمگیری در رشد اقتصادی عمان نقش دارند. هدف اصلی دولت عمان از این بورسیه ها، اطمینان از برنامه ریزی دانشجویانی است که در مناطق مربوط به بازار کار سلطان نشین هستند. یکی از راه های دستیابی به این هدف، ارائه بورسیه های تحصیلی داخلی و خارجی است که دانشجویان می توانند تحصیلات عالی را در برخی از تخصص ها، البته در مقاطع مختلف، از مؤسسات آموزش عالی (IIS) در داخل و خارج از عمان دنبال کنند. هدف از این بورسیه ها، پرورش دانش آموخته هایی است که نه تنها مهارت و دانش فنی در رشته های اصلی را دارند بلکه مهارت های عمومی را نیز که توسط کارفرمایان جستجو می شود مانند تفکر انتقادی، حل مسئله، مهارت کار تیمی و ارتباطات دارند. بورسیه های تحصیلی عمان به شرح زیر است:

 • بورسیه های بنجامین آ.گیلمن

این بورسیه یکی از برجسته ترین بورس ها در کشور عمان است که دارای جوایز بالایی می باشد (جوایز پولی ممکن است 5000 دلار باشد). دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند آرزو دارند اجازه ورود به بورسیه گیلمن را به دست آورند. بورسیه تحصیلی معتبر بنجامین آ.گیلمن برای تحصیل دانشجویان محروم از مطالعات بین الملل اعمال شده است. این برنامه برای تنوع بخشیدن به نسل های بعدی کارگران، شرکت ها و صنعت گران طراحی شده است.

 • بورس تحصیلی NSEP BOREN

این بورسیه برای افرادیست که دارای تحصیلات عالی هستند. دانشجویانی که از این بورسیه استفاده می کنند باید زبان عربی و فرهنگ کشور عمان را یاد بگیرند. این بورس تحصیلی مربوط به برنامه خدمات است؛ بدین صورت که بعد از فارغ التحصیلی، کسانی که مایل هستند می توانند در مشاغل طولانی مدت امنیت ملی مشغول به کار شوند. این بورس آموزش عالی و حرفه ای در زمینه خدمات، برای دانشجویان ارائه می دهد. انتخاب این نوع بورسیه برای کسانی که می خواهند بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند حائز اهمیت است. جوایز مربوط به این بورسیه 26000 دلار است.

اقامت در عمان از طریق سرمایه گذاری

کشور عمان به دلیل اینکه در خارج از خلیج فارس و تنگه هرمز قرار دارد، دارای سهم قابل توجهی از ترافیک دریایی جهان است. اولین سوالی که برای افراد پیش می آید این است که: چرا باید در عمان سرمایه گذاری کنیم؟ دلایل بسیاری وجود دارد، از جمله:

 • رتبه اول در شروع تجارت، بین 20کشور عضو MENA و در جهان رتبه سی و دومین
 • ثبات سیاسی و اقتصادی
 • ارز محلی قابل انتقال با ثبات
 • جابجایی رایگان و انتقال بودجه و مزایا بدون محدودیت
 • مالیات بر درامد شخصی ندارد.
 • نرخ گمرک پایین است.
 • توافق نامه تجارت آزاد با بلوک های مختلف تجاری و کشورهای مختلف
 • بهترین موقعیت تجاری برای رسیدن به بازارهای خلیج فارس، آسیا و آفریقا

کشور عمان عضو سازمان تجارتی (WTO) است. اگر قصد سرمایه گذاری در کشور عمان را دارید، حداقل سرمایه مورد نیاز 150000 ریال عمانی است. مشاغلی که می توانید در کشور عمان اقدام به سرمایه گذاری کنید عبارتند از: پروژه های عمرانی و ساختمانی،، قیر، آسفالت، سیگار و صنایع. سرمایه گذارانی که در کشور عمان اقدام به سرمایه گذاری می کنند، می توانند از وام های کلان با سود کم در کشور عمان بهرمند شوند. کشور عمان با وجود اینکه دارای اقتصاد رو به رشد و مدرن است، بستر بسیار عالی برای تجارت و سرمایه گذاری دارد. انواع سرمایه گذاری در عمان عبارتند از: خرید ملک و ثبت شرکت است.

اقامت در عمان

سرمایه گذاری در عمان

نکته حائز اهمیت این است که از طریق سرمایه گذاری در کشور عمان، اخذ اقامت در عمان امکان پذیر نیست. همچنین نرخ مصادره اموال در این کشور متوسط است و این بدان معناست که سرمایه گذاری در عمان، از امنیت کافی برخوردار نبوده و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور رعایت نمی شود. نمودار نرخ مصادره اموال در کشور عمان را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.

اقامت در عمان

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری، خرید ملک است. افرادی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت در عمان را دارند می توانند ملک خریداری کنند. البته تا زمانی که سند ملک خریداری شده به نام فرد است، اقامت کشور عمان به وی تعلق می گیرد. متقاضیان خرید ملک، تنها در مناطقی می توانند ملک خریداری کنند که دولت تعیین کرده باشد.

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

کسانی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت دارند، در مناطقی از عمان می توانند شرکتی را ثبت کنند. با ثبت شرکت در عمان، اقامت 2 ساله به آنها تعلق می گیرد. حداقل مبلغ ثبت شرکت از 2000 تا 8000 دلار با کمترین هزینه مالیات است. با ثبت شرکت متقاضی می تواند اقامت کار هم دریافت کند و با همین اقامت ویزای همراه هم برای همسر و فرزند خود اخذ کند. مراحل ثبت شرکت در عمان به شرح زیر است:

 • رزرو کردن نام شرکت
 • ارسال اسناد ادغام
 • ثبت نام در اتاق تجارت و صنعت عمان(OCCI)
 • دریافت مصوبات از ادارات دولتی عمان
 • طراحی کردن مهر شرکت

یکی از راه های اخذ اقامت در عمان، ثبت شرکت در عمان است. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت عبارتند از:

 • فرم ثبت شرکت
 • کپی شناسنامه سهامداران و امضا کنندگان مجاز شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • مجوز وابستگی اتاق بازرگانی و صنعت
 • گواهی سپرده اولیه سرمایه در بانک

اقامت در عمان

ثبت شرکت در عمان

اقامت در عمان از طریق ازدواج

کسانی که تنها برای اخذ اقامت در عمان، اقدام به ازدواج صوری می کنند عواقب بدی در پی دارند. ازدواج صوری به ازدواجی اطلاق می شود که دروغین است و برای گرفتن اقامت یا فرار از قانون انجام می شود. افرادی که به هر دلیلی ازدواج صوری انجام می دهند، تحت پیگرد قانونی و قضایی قرار می گیرند. افرادی که قصد اقامت در عمان از طریق ازدواج دارند، حتماً باید اثبات نمایند ازدواج آن ها یک ازدواج صوری نیست تا از این طریق بتوانند اقامت در عمان را بدست آورند. وزارت کشور عمان برای شهروندان عمانی که قصد ازدواج با شهروندان خارجی دارند، قوانینی را وضع کرده است. یک مرد عمانی باید حداقل 45 سال داشته باشد. برای اخذ اقامت عمان از طریق ازدواج، شخصی که قصد ازدواج با وی را دارید باید تابعیت کشور عمان را داشته و از نظر مالی دارای شغل و درآمد ماهیانه مکفی باشد. اولین اقدام برای ازدواج با شهروندان خارجی، درخواست ازدواج در دفاتر مربوطه است. پس از آن پرونده آنها در وزارت کشور ثبت می شود. بدیهی است که با ازدواج در عمان می توانید اقامت در عمان را بدست آورید. وقتی ازدواج در دفاتر ازدواج در کشور عمان ثبت شد، اقامت 1 ساله داده می شود و بعد از 5 سال در صورت تداوم زندگی مشترک، اقامت دائم به فرد خارجی تعلق می گیرد. بعد از گذشت 10 سال نیز می توان برای اخذ پاسپورت و تابعیت اقدام کرد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت و تابعیت عبارتند از:

 • نداشتن جرم کیفری و قضایی
 • اثبات ده سال زندگی مشترک
 • تسلط به زبان عربی

اقامت در عمان

اقامت در عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد به دو صورت امکان پذیر است:

 • از طریق خون:

تابعیت از طریق خون بدین صورت است که پدر یا مادر (ترجیحاً پدر) باید تابع کشور باشند.

 •  از طریق خاک:

با تولد در خاک کشورهایی که از قانون خاک در اعطای تابعیت پیروی می کنند، تابعیت آن کشور به فرزند تعلق می گیرد؛ بدون در نظر گرفتن اینکه پدر و مادر تابع آن کشور هستند یا خیر.

کشور عمان تابع قانون خون است. البته فرزند خواندگی در عمان اجرا می شود؛ به این صورت که اگر پدر و مادر عمانی فرزندی خارجی را به فرزند خواندگی بگیرند، اقامت و تابعیت عمان به آن فرزند داده می شود.

اقامت عمان از طریق پناهندگی

پناهندگی دارای خطرات و مشکلات زیادی است. از طریق پناهندگی می توان اقامت در عمان را بدست آورد، ولی تا زمانی که کشور عمان با دلایل پناهجویان موافقت نکند، نمی توان وارد خاک این کشور شد.دلایل اقدام به پناهندگی در کشورهای خارجی عبارتند از:

 • نداشتن امنیت جانی
 • مسائل سیاسی
 • مسائل جنسی (در رابطه با همجنسگرایان)

افراد با این دلایل، اقدام به پناهندگی در کشورهایی می نمایند که عضو کنوانسیون ژنو هستند. کنوانسیون با توجه به تعهدی که در این زمینه دارد از پناهندگان حمایت می کند. کشور عمان جزو کشورهاییست که کنوانسیون ژنو را امضا و آن را قبول کرده است. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

اقامت در عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

کسانی که در زمینه علمی، هنری، صنعتی و ورزشی خلاق بوده و دارای افتخارات جهانی هستند، می توانند درخواست اقامت در عمان را دهند. البته باید توانایی آنها در چارچوب نظام کشور عمان ثابت شود و اینکه برای این کشور افتخار آفرین باشند. به طور مثال: موسسه هنری خلیج فارس گوته واقع در مسقط، از سال 2014 طرحی را به نام اقامت افراد هنرمند در این کشور، به منظور پرورش فرهنگ های معاصر مسقط و تقویت روابط اجرا کرد. هنرمندان و ورزشکارانی که خواهان اخذ اقامت در عمان هستند، ابتدا باید پیشنهادی از طرف کارفرما یا شرکت معتبر هنری، ورزشی در کشور عمان داشته باشند. بعد از دریافت پیشنهاد می توانند اقدام به اخذ ویزا کنند.

هزینه های زندگی در عمان

هزینه زندگی در عمان نسبت به بقیه کشورها از جمله مادرید و رم پایین تر است و نسبت به ایران بالاتر و گرانتر است. درآمد عمانی ها عاری از مالیات است. سوالی که ذهن مهاجران را بخود مشغول کرده این است که هزینه زندگی در عمان چگونه است ؟ هزینه زندگی بر اساس شهر و منطقه زندگی متفاوت است. در جدول زیر هزینه های زندگی در کشور عمان ارائه می شود:

 

هزینه زندگی در کشور عمان

غذا، رستوران ارزان قیمت

2.20  ریال عمان

آب (بطری 0.33 لیتر)

0.12  ریال عمان

برنج (یک کیلو گرم)

0.78  ریال عمان

تخم مرغ

0.98  ریال عمان

مرغ (یک کیلو گرم)

2.11  ریال عمان

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

0.50  ریال عمان

تاکسی با ترافیک نرمال

1    ریال عمان

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

220.44 ریال عمان

اخذ تابعیت در عمان

کشور عمان برای اینکه تابعیت کشور خود را به افراد خارجی دهد، مجموعه ای از قوانین را وضع کرده است که شامل موارد زیر می شود:

 • 20 سال در عمان زندگی کرده باشد.
 • با خانمی که تابعیت عمانی دارد، ازدواج کند و ثمره این ازدواج، فرزند پسر باشد و بعد از ازدواج به مدت 15 سال در این کشور زندگی کند. این ازدواج باید با اجازه وزارت عمانی به رسمیت شناخته شده باشد.

مهاجرانی که قصد دریافت پاسپورت عمان را دارند، ابتدا باید فرم مربوطه را که دارای هزینه 600 ریال عمان است داشته باشند. متقاضیان اخذ تابعیت باید ثابت کنند که هیچ گونه پرونده قضایی و کیفری ندارند، در عمان مشغول به کار هستند و درآمد دارند، هیچگونه بیماری واگیر داری ندارند و در همین راستا، مدرک و گواهی پزشکی معتبر ارائه دهند. مدارک مورد نیاز برای درخواست تابعیت کشور عمان عبارتند از:

 • یک نسخه از گذرنامه یا ویزا معتبر
 • کپی کارت شناسایی شخصی
 • کپی از کارت اقامت معتبر
 • کپی گواهی ازدواج در صورت ازدواج
 • سند درآمدی از کارفرمای خود

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به اقامت در عمان

✅ آیا تابعیت عمان را می توان به دست آورد؟

به طور کلی می توان گفت که کشورهای عربی مانند عمان، تابعیت خود را به خارجیان اعطا نمی نمایند. در صورت ازدواج با مرد عمانی می توان تابعیت عمان را در صورت داشتن شرایط لازم دریافت کرد.

✅ امنیت سرمایه گذاری در کشور عمان چگونه است؟

یکی از مهم ترین شاخص ها برای بررسی امنیت سرمایه گذاری، نرخ مصادره اموال است که در کشور عمان بیشتر از 1 هست؛ بنابراین امنیت سرمایه گذاری در عمان بالا نیست.

✅ اخذ اقامت در عمان از طریق تولد چگونه است؟

اعطای اقامت و تابعیت در عمان از طریق تولد مبنی بر سیستم خون است و تابعیت به افرادی اعطا می شود که دارای والدین عمانی هستند.

✅ آیا تحصیل در عمان رایگان است؟

خیر؛ تحصیل در عمان شامل هزینه می شود و به متقاضیان واجد شرایط، بورسیه تحصیلی اعطا می شود.


_____________سخن پایانی درمورد اقامت در عمان_____________

اقامت در عمان، اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری، هزینه مهاجرت به عمان و شرایط اخذ تابعیت عمان در این مقاله بررسی شد. اخذ اقامت موقت عمان با اقدام از روش های یادشده امکان پذیر است؛ اما اقامت دائم عمان را نمی توان از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور به دست آورد. اخذ اقامت در عمان از طریق ازدواج، تولد و پناهندگی نیز دارای شرایطیست که در مقاله به آن ها پرداخته شد. این در حالیست که با روش های کار، تحصیل و سرمایه گذاری در کشورهای مطرحی چون اتریش و آلمان می توان پس از چند سال اقامت دائم و سپس تابعیت این کشورهای را به دست آورد. حتی شرایط تحصیل رایگان در کشورهایی مانند اتریش فراهم است و بدین ترتیب با هزینه پایینی می توان برای اخذ اقامت برترین کشور اروپایی اقداما کرد. برای کسب اطلاع در این زمینه می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت کامل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. در انتهای مقاله نیز می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را در زمینه اقامت در عمان ثبت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
فرهادنیا
سلام. آیا کار در عمان، سابقه کاری مناسبی برای مهاجرت کاری به کشورهای برتر اروپایی محسوب می شه؟ من مهندس برق هستم و اگر بتونم در عمان مشغول به کار بشم، می تونم از امتیاز کار در خارج از کشور برای مهاجرت کاری به اتریش استفاده کنم؟ تاثیری در امتیاز اتریش داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در امتیازات قرمز سفید قرمز تجربه کاری در کشور اتریش دارای امتیاز می باشد. رشته شما رشته خیلی خوبی است و اگر حدقل 3 سال سابقه کار و سن زیر 40 سال داشته باشید مستقیم برای کار در اتریش می توانید اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
شادی سعدی
سلام ممنون از مقاله خوبتون در خصوص اقامت در عمان من شنیدم کار هم واسمون پیدا میکنید من مهندس راه هستم دوست دارم عمان کار کنم نظر شما چیه ۳۴ سالمه سابقه کار خوبیم دارم از کجا شروع کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشورهای عربی باید پیشنهاد شغلی و یک کفیل داشته باشید. درخصوص کاریابی هم اگر از کاریابی های بین المللی اقدام نمایید نتیجه بهتری خواهید گرفت. موفق باشید.
وفایی
باسلام.۳۶سالمه،مجرد، مدرکم کارشناسی مهندسی تکنولوژی ساختمان ازجهاددانشگاهی علمی کاربردی کرمانشاه بامعدل ۱۲.۶۴دارای سه سال سابقه نظارت سازه درنظام مهندسی وناظرهماهنگ کننده، آیاباشرایط فوق میتونم درعمان به عنوان مهندس عمران ،یامدیرپروژه ساخت و ساز استخدام بشوم ومیخوام مدرک آیلتس م روهم بگیرم. میشه درمورد تمکن مالی وهزینه مهاجرتم توضیح بفرمایید چون این برایم خیلی خیلی مهم است. باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال خاضر امکان کاریابی در امارات وجود دارد که برای اطلاع از جزییان ان می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان