سرمایه گذاری در عمان

7 اسفند 1399 3 نظر

سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان، شرایط اخذ اقامت و تابعیت کشور عمان از طریق روش های سرمایه گذاری و فرصت های تجاری سودآور در عمان در این مقاله به طور اجمالی و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ برای سرمایه گذاری در عمان چه شرایط و مدارکی مورد نیاز می باشد؟ آیا برای سرمایه گذاری در این کشور مدرک تحصیلی و مدرک زبان لازم است؟ عمان از کشورهایی به شمار می رود که امروزه توجه متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است و افرادی زیادی قصد مهاجرت به این کشور، از طرق مختلف را دارند. یکی از روش های مورد توجه سرمایه گذاری در این کشور است. برای این امر می بایست یک ذهنیت اولیه نسبت به شرایط کلی کشور و شرایط سرمایه گذاری در عمان داشته باشید. که از طریق مطالعه این مقاله دانش لازم را به دست خواهید آورد. پس از مطالعه و تحقیق پیرامون این امر با موسسه ملک پور (MIE) تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب ما به شما عزیزان مشاوره تلفنی رایگان ارائه نمایند. همچنین با پر کردن فرم تماس نیز تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت خواهید کرد.

 • درباره کشور عمان و شرایط سرمایه گذاری در عمان
 • اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری
 • استانداردهای سرمایه گذاری در عمان
 • شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری عمان
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای سرمایه گذاری در عمان
 • معایب سرمایه گذاری در عمان
 • سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در عمان
 • سخن پایانی سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان

درباره کشور عمان و شرایط سرمایه گذاری در عمان

عمان یکی از کشورهای شبه جزیره عربستان است. شرق و شمال این کشور را دریای عرب و عمان پوشانده و از غرب با عربستان سعودی و امارات متحده عربی همسایه است. یمن همسایه جنوبی این کشور به شمار می رود. پایتخت عمان شهر مسقط است و مردمش به زبان عربی تکلم می کنند. اسلام دین رسمی این کشور معرفی شده است. آب و هوای عمومی عمان همانند سایر کشورهای شبه جزیره عربستان گرم و خشک است اگرچه در قسمت های جنوبی هوای خنک تری را تجربه خواهید کرد. حدود 4 میلیون جمعیت در مساحت 309500 کیلومتر مربعی آن در حال زندگی هستند.

 

 • فایل ویدئویی موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

 

منبع اقتصادی اصلی کشور عمان همانند سایر کشورهای حوزه خلیج فارس بر پایه نفت شکل گرفته است و بعد از آن ماهی گیری و کشاورزی دو فعالیت اقتصادی مهم به شمار می روند. در سال های اخیر صنعت گردشگری نیز رونق زیادی داشته است. کشور عمان سیاست هایی را در پیش گرفته که به سبب آن مهاجران خارجی ممکن است نهایتاً نتوانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنند. بنابراین اگر قصد شما از سرمایه گذاری در عمان دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور است، می بایست ابتدا به طور کامل جوانب اقدام خود را بررسی نمایید.

اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری

روش های مختلفی جهت مهاجرت به کشور عمان وجود دارد که در یک دسته بندی کلی می توان این روش ها را به شش دسته تقسیم نمود. این روش ها عبارتند از تحصیل در کشور عمان، کار و داشتن شغل، متولد شدن در این کشور، ازدواج با فرد عمانی، درخواست پناهندگی و نهایتاً روشی که موضوع مورد بحث ما به شمار می رود یعنی سرمایه گذاری در عمان است. همانطور که در بالا نیز اشاره شده، کشورهای عربی از جمله عمان عموماً اقامت دائم و تابعیت به مهاجران خارجی اعطا نمی کنند. بلکه برای متقاضیان ویزاهایی صادر نموده و وابسته به شرایط متقاضی آن را تمدید می نمایند. اگر هدف شما از سرمایه گذاری در عمان رسیدن به شهروندی و پاسپورت این کشور است، شاید بهتر باشد کشورهای دیگری را انتخاب نمایید. با سرمایه گذاری در برخی کشورها همچون قبرس مستقیماً پاسپورت این کشور اروپایی را دریافت خواهید نمود. بر اساس آخرین رتبه بندی جهانی پاسپورت عمان در جایگاه 51 قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در عمان

اقامت در عمان

استانداردهای سرمایه گذاری در عمان

اگر هدفتان سرمایه گذاری در کشور عمان است، دانستن برخی از استانداردها و شاخص های اقتصادی این کشور برای شما ضروری خواهد بود که ما در این قسمت به بررسی این موارد می پردازیم. یکی از شاخص های مهم این بخش که تأثیر زیادی بر روی تصمیم شما خواهد داشت، نرخ مصاره اموال است. این نرخ مصادره اموال میزان امنیت سرمایه گذاری شما را نشان می دهد. این نرخ بازه ای بین 1 تا 7 داشته و مقدار کمتر نشان دهنده ریسک کمتر است. همانطور که در نمودار زیر می بینید نرخ مصادره اموال در کشور عمان از سال 2016 یک درجه افزایش یافته و تا سال 2019 به میزان 3 بوده است.

سرمایه گذاری در عمان

کیفیت نظارت و کنترل فساد دو شاخص دیگری هستند که فساد دستگاه های اداری و قضایی کشورها و میزان نظارت و کنترل بر آن ها را نشان می دهد. در نمودارهای بعدی این دو شاخص در کشور عمان به ترتیب نشان داده شده است و می بینیم که کیفیت نظارت در سال 2018 به میزان 31/0 و کنترل فساد 25/0 می باشد.

سرمایه گذاری در عمان

نمودار نرخ کنترل فساد در عمان

 

سرمایه گذاری در عمان

نرخ کیفیت نظارتی در عمان

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری عمان

شاخص های اقتصادی نیز به طور مستقیم و غیر مستقیم تأثیر بسیاری در پروسه های سرمایه گذاری در عمان یا دیگر کشورهای جهان خواهند داشت. تعداد شاخص های اقتصادی زیاد است و ما در اینجا برخی از آن ها را در مورد کشور عمان بررسی می کنیم. اولین و شاید مهمترین شاخص اقتصادی هر کشور، تولید ناخالص داخلی آن به شمار می رود. بر اساس نمودار اول تولید ناخالص داخلی این کشور از سال 2009 سیر رشد خود را شروع کرده است. دومین نمودار میزان مالیات شرکت ها را نشان می دهد، همانطور که می بینیم از سال 2006 تا 2016 این نرخ برابر یا 12 درصد و از سال 2017 تا کنون 15 درصد می باشد. علاوه بر این شاخص ها دانستن میزان تورم و نرخ بیکاری در این کشور خالی از لطف نیست. نرخ تورم در سال 2019، 8/0 % است و پیش بینی شده تا سال 2024، این نرخ رشد داشته و به میزان 5/2% برسد. نرخ بیکاری نیز در کشور عمان در سال 2019 در حدود 3 درصد بوده است.

سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های پرطرفدار سرمایه گذاری در عمان و دیگر کشورهای جهان است. سود ناشی از این سرمایه گذاری و ساده بودن نسبی پروسه انجام آن مشتاقان زیادی را به سمت این روش سوق داده است. هدف برخی از افراد از سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک، اخذ اقامت یک کشور خارجی است ولی این نکته را باید بدانیم که این امر در همه کشور ها منجر به دریافت اقامت یا تابعیت یک کشور نخواهد شد. در کشور عمان شما می توانید با خرید ملک اقامت آن کشور را دریافت کنید و مادامی که سند ملکی به نام خود داشته باشید اقامت شما نیز تمدید خواهد شد. فقط این مهم را در نظر بگیرید که امکان خرید ملک در همه نقاط کشور عمان را ندارید و می بایست تنها در نقاطی که خود این کشور به منظور جذب سرمایه گذار خارجی در نظر گرفته است، ملک خود را خریداری نمایید. قیمت املاک در عمان از 85 هزار دلار آغاز می شود.

سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش های سرمایه گذاری در عمان، روش ثبت شرکت در این کشور است. شرکت ها انواع مختلفی مانند مسئولیت محدود، سهامی عام، سهامی خاص، مشارکت محدود، آژانس بازرگانی، دفتر شعبه و نمایندگی ها داشته که هر کدام شرایط و ملزومات خاص خود را دارند. سرمایه اولیه شرکت نیز وابستگی زیادی به نوع شرکت خواهد داشت به طور مثال برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل 150 هزار ریال عمان لازم است. طرح تجاری یا بیزینس پلن از دیگر ملزومات ثبت شرکت است که می بایست بسیار تخصصی نوشته شده و به لحاظ سودآوری برای کشور عمان توجیه اقتصادی داشته باشد. گاهاً داشتن یک شریک عمانی نیز ضروری خواهد بود. پروسه های ثبت شرکت پیچیدگی های خاص خود را دارد و موسسه ملک پور مفتخر است که به پشتوانه تجربه طولانی خود در این زمینه به شما کمک نماید. ثبت شرکت به خودی خود منجر به اقامت دائم یا تابعیت نمی شود و تا زمانی که شرکت شما فعالیت و سوددهی داشته باشد می توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

سرمایه گذاری در عمان

ثتب شرکت در عمان

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی از دیگر روش های سرمایه گذاری در عمان است. برخی از افراد از طریق سرمایه گذاری در بورس و اوراق قرضه این کشور، سرمایه و دارایی خود را افزایش می دهند. اما اگر شما نیز از جمله کسانی هستید، هدف اصلی او اخذ اقامت این کشور است باید بدانید که این امر برای شما نتیجه اقامتی در پیش نخواهد داشت. بنابراین روش های دیگر و یا شرایط سایر کشورها را ارزیابی نمایید. دوستان و همراهان گرامی مجموعه در نظر داشته باشید که این مقاله توسط تیم متخصص و حرفه ای موسسه MIE نگارش گردیده است و هر گونه کپی برداری از آن حتی با تغییر جملات از نظر شرعی حرام و از نظر حقوقی غیر قانونی است. پس لطفا با ذکر منبع حق مولف را محفوظ بدارید.

سرمایه گذاری در عمان

اخذ اقامت از طریق خرید سهام

مزایای سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان مزایایی دارد که از جمله آن ها می توان به رابطه خوب این کشور با ایران اشاره کرد. همچنین ارزش پول عمان بسیار بالا بوده و سرمایه گذار ترسی از کم شدن ارزش دارایی خود نخواهد داشت. عمان کشوری در حال توسعه به شمار می رود و سیاست های زیادی را در راستای جذب سرمایه گذار خارجی در پیش گرفته است. ثبات اقتصادی که در این کشور وجود دارد نیز مورد توجه بسیاری از متقاضیان می باشد. از دیگر مزایای سرمایه گذاری در کشور عمان می توان به امکان تجارت آزاد و موقعیت مناسب این کشور به منظور تجارت اشاره نمود. همانطور که دیدیم نرخ مالیات در این کشور پایین، همچنین تسهیلات و مزایای بانکی بسیاری برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

سرمایه گذاری در عمان

معایب سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان و هر کشوری مزایای و معایبی دارد که پس از آگاهی کامل از این موارد می توانید تصمیم منطقی تری اتخاذ نمایید. شرایط و امکانات شما نیز در انتخاب گزینه بهتر تعیین کننده هستند. اگرچه گفتیم که این کشور ارتباط خوبی با ایران دارد اما باید بدانیم که به همان میزان نیز رابطه مسالمت آمیزی با کشور آمریکا برقرار کرده و تحریم های این کشور علیه ما می تواند روی روابط عمان و ایران تأثیر بگذارد. علاوه بر این، دانستیم که روش های سرمایه گذاری در این کشور به دریافت اقامت دائم یا تابعیت عمان کمکی نخواهد کرد. همچنین بخش های اقتصادی این کشور تنوع زیادی نداشته و دست شما برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف باز نخواهد بود. به طور کلی این موارد از جمله مزایایی به شمار می روند که می توان برای این روش عنوان کرد. سرمایه گذاری در خارج از کشور نیاز به کسب اطلاعات کامل داشته و لازم است که در ابتدا از امنیت سرمایه گذاری خود و سپس سوددهی آن در کشور مدنظر خود اطمینان یابید. با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس استاد ملک پور می توانید از شرایط سرمایه گذاری در کشورهای دیگر اطلاع یابید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در عمان

✅ شرایط اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

از طریق سرمایه گذاری در عمان نمی توان به اقامت و پاسپورت این کشور دست یافت؛ بنابراین به متفاضیان اخذ اقامت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری توصیه می شود که کشور دیگری را برای این امر انتخاب کنند.

✅ امنیت سرمایه گذاری در عمان چگونه است؟

ریسک مصادره اموال در عمان برابر با 3 است که در میانه بازه تعریف شده برای این شاخص قرار دارد. بنابراین با اطمینان کامل نمی توان از امنیت سرمایه گذاری در عمان سخن گفت.

✅ مزایای سرمایه گذاری در عمان چیست؟

نرخ مناسب مالیات در عمان، توسعه اقتصادی این کشور در سال های اخیر و امکان تجارت آزاد با توجه به موقعیت این کشور، از مزایای سرمایه گذاری در عمان به شمار می رود.

✅ معایب سرمایه گذاری در عمان چیست؟

روش های سرمایه گذاری در این کشور به دریافت اقامت دائم یا تابعیت عمان کمکی نخواهد کرد. همچنین بخش های اقتصادی این کشور تنوع زیادی نداشته و دست شما برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف باز نخواهد بود.


_____________سخن پایانی سرمایه گذاری در عمان_____________

سرمایه گذاری در عمان و روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور را شناختیم. در مورد کشور عمان از طرق متفاوتی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه امکان سرمایه گذاری فراهم خواهد شد. در این روش ها به جز خرید اوراق قرضه که آثار اقامتی ندارد، شما اقامت موقت دریافت کنید و این کشور تضمینی به دادن اقامت دائم و یا تابعیت ارائه نخواهد داد. علی رغم این موضوع، شرایط اقتصادی مناسب و امکان تجارت آزاد، سرمایه گذاری در عمان را برای بسیاری از افراد جذاب نموده است. همچنین نرخ پایین مالیات ها در این کشور و تسهیلات و امکانات بانکی که برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده، از جمله نکات مورد توجه است. چنانچه شما نیز تصمیم گرفته اید در زمینه سرمایه گذاری و استفاده از فرصت های تجاری سودآور در عمان اقدام کنید و سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده است آن ها را در زیر این مقاله یادداشت کنید تا کارشناسان ما پاسخ آن را برای شما بنویسند یا از طریق تماس با موسسه مستقیماً و به طور رایگان با ایشان مشورت نمایید و یا فرم تماس را کامل کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فروزان فر
سلام میخواستم بدونم که اگر من با یک شریک عمانی برای سرمایه گذاری در عمان اقدام کنم و سرمایه حدود 300 هزار ریال هم به این کشور منتقل کنم آیا باز هم نمی توانم اقامت دائم این کشور را دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب اخذ اقامت دائم کشورهای عربی برای ایرانیها زمانی امکانپذیر است که پاسپورت کشور دیگری را داشته باشند. شما می توانید در این زمینه با موسسه ملک پور مشورت کرده و در زمینه اخذ پاسپورت دوم و اقامت دائم عمان اطلاعات دقیق و کامل دریافت نمایید. سپاس
صادقی
سلام و عرض ادب الان تو این شرایط ویزا داده میشه برای عمان؟ ویزاهای اقامتی بلند مدت با مثلا توریستی ها آیا فرق ندارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله موسسه ما در این شرایط کرونا ویزاهای متعددی داشته است که می توانید مشاهده نمایید. در حال حاضر اقدام برای ویزاهای توریستی ریسک بسیار بالایی دارد و توصیه می شود برای آن اقدامی نشود.
کامران
سلام و عرض ادب برای سرمایه گذاری در بخش نساجی در عمان اطلاعات میخواستم همچنین هزینه ثبت شرکت و قوانین صادرات و واردات عمان چون مواد اولیه و دستگاه نساجی را باید از ایران و اروپا وارد کنیم.همچنین راجع به تسهیلات برای احداث نساجی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز مواردی که شما فرمودید بسیار کلی است و توضیحات مربوط به آن را می توانید در مقاله های تخصصی از جمله با عنوان "ثبت شرکت در عمان" یا موارد مشابه مطالعه بفرمایید. ضمن اینکه می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجموعه استفاده کنید و تحلیل این موارد را بر اساس شرایط خود داشته باشید.