پاسپورت عمان

27 آذر 1401 2 نظر

پاسپورت عمان

کشور عمان در سالهای اخیر یکی از مقاصد بزرگ کاریابی و کار و زندگی بوده است. یکی از نکاتی که در خصوص کشور عمان مورد بحث می باشد پاسپورت عمان است. افراد زیادی سالیانه به کشور عمان جهت کار و زندگی مهاجرت می کنند و با کاریابی در این کشور مشغول به کسب درآمد می شوند. تفاوت نرخ ارز و درآمد بالاتر در منطقه موجب شده است کشور عمان طرفداران خاص خود را داشته باشد. موضوعی که در خصوص عمان مطرح است شرایط پاسپورت عمان و اخذ تابعیت می باشد. مهاجرت برخی مواقع شرایط موقتی دارد و شخص بعد از گذشت مدت زمانی به کشور و زادگاه خود بازمیگردد و گاهی نیز در صدد اقامت دائم و اخذ حقوق شهروندی و زندگی دائم در آن کشور است. در کشور عمان قوانین به صورتی تنظیم شده است که قبول مهاجرین و اخذ پاسپورت عمان مسیر مشخص و معمولی برای خارجیان نمی باشد و اخذ پاسپورت این کشور حتی با سالها زندگی در عمان بسیار دشوار و گاهی امکان ناپذیر می باشد. در این مقاله ما روش های اخذ پاسپورت عمان را بررسی خواهیم کرد و نقاط مثبت و منفی مهاجرت به عمان را نیز بیان خواهیم کرد. موسسه ملک پور با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت آماده کمک به شما عزیزان جهت مهاجرت به عمان می باشد و جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

عناوینی که به بررسی آن ها می پردازیم شامل موارد ذیل می شوند:

 • رنکینگ پاسپورت عمان
 • شرایط اخذ اقامت و ویزای عمان
 • شرایط دریافت پاسپورت عمان
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه اخذ اقامت عمان
 • مزایا و معایب مهاجرت به عمان
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت عمان
 • نکات پایانی پاسپورت عمان

ثبت شرکت در عمان

رنکینگ پاسپورت عمان

پاسپورت و تابعیت یک کشور از نقاط مختلفی می تواند مورد بحث قرار گیرد. امکان سفر بدون ویزا به کشورهای مختلف یکی از مهمترین معیارهای ارزش پاسپورت یک کشور می باشد. همینطور میزان حمایت دیپلماتیک یک کشور از شهروندان خود نیز یکی از موارد ارزش تابعیت می باشد. کشور عمان از نظر رتبه و جایگاه پاسپورت و مقایسه با سایر کشورهای دنیا جایگاه خیلی جالبی ندارد و در رتبه 51 دنیا در کنار کشورهایی مثل عربستان و تایلند قرار دارد. با داشتن پاسپورت عمان امکان سفر به 43 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا وجود دارد ولی این کشورها اکثرا کشورهای آسیایی و آفریقایی می باشند و شهروندان عمان برای سفر به کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا و یا کشورهای اروپایی نیاز به دریافت ویزا دارند. یکی از نقاط ضعف کشور عمان جهت مهاجرت ارزش پایین پاسپورت این کشور می باشد. در مقابل عمان کشورهای با بالاترین درجه پاسپورت کشورهایی نظیر امارات ، فنلاند و لوکزامبورگ می باشند که قدرتمند ترین پاسپورت های جهان متعلق به اتباع این کشورها می باشد.

با توجه به این که امارات اعطای پاسپورت به افراد خارجی به صورت کلی ندارد می توانید شرایط اخذ پاسپورت کشور فنلاند را در مقاله زیر مطالعه بفرمایید:

پاسپورت عمان

پاسپورت فنلاند

شرایط اخذ اقامت و ویزای عمان

اقامت و ویزای کشور عمان از روش های مختلف امکان پذیر است. برای متقاضیان اخذ پاسپورت عمان ابتدا مهاجرت و زندگی و اخذ اقامت عمان مهم می باشد. با توجه به نزدیکی عمان به ایران و درآمد بالاتر بسیاری از افراد جهت کار و زندگی به صورت موقت به کشور عمان مهاجرت می کنند. از مشاغلی نظیر کارگر ساده تا پزشک متخصص در سالهای اخیر دیده شده که با مهاجرت به کشور عمان مشغول به کار در این کشور می شوند.

روش های اخذ اقامت عمان:

روش

شرح روش

مهاجرت به عمان از طریق کار

این روش پر طرفدار ترین روش مهاجرت به عمان می باشد. اگر فردی در کشور عمان یک اسپانسر شغلی داشته باشد و به اصطلاح جاب آفر دریافت کند می تواند مشغول به کار در عمان شود و ویزای عمان از طریق کار را دریافت کند. ویزای کار عمان در شرایط فعلی برای برخی مشاغل نظیر مشاغل مرتبط با پزشکی و بهداشت درآمد مناسبی دارد و پزشکان و پرستاران و سایر کادر درمان می توانند جهت اخذ اقامت کاری با شرکت در آزمون های مرتبط و تنها با دانش زبان انگلیسی مشغول به کار شوند.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

در کشور عمان با ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار امکان اخذ اقامت وجود دارد. میزان سرمایه لازم جهت راه اندازی کسب و کار بستگی به طرح تجاری دارد و شخص ویزای عمان جهت سرمایه گذاری و کار را دریافت می کند. حدوداً به طور میانگین بین 50 تا 150 هزار ریال عمان برای ثبت شرکت در عمان نیاز خواهد بود.

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

برخی نیز از طریق گذراندن دوره های تحصیلی در کشور عمان و دریافت ویزای عمان وارد این کشور شده و اقامت و ویزا دریافت می کنند ولی با توجه به هزینه های بالای تحصیل روش محبوبی نمی باشد. یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی در عمان، تحصیل در رشته پزشکی در این کشور است.

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

یکی از روش های اقامت عمان که به پاسپورت نیز منجر می شود، ازدواج با تبعه عمانی می باشد.

مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی

از روش های غلطی مهاجرت می باشد که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در این خصوص ارائه نمی دهد. کشور عمان خدمات خاصی را برای پناهندگان و پناهجویان در نظر نگرفته است.

 

شرایط دریافت پاسپورت عمان

روش های دریافت تابعیت و پاسپورت عمان در مقایسه با بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر دشوار تر می باشد. در کشورهای مهاجر پذیر معمولاً پس از مدت زمان کوتاهی (برای مثال 5 سال) امکان درخواست تابعیت و پاسپورت وجود دارد. کشورهایی نظیر کانادا امکان دریافت پاسپورت حتی 3 ساله نیز وجود دارد ولی این موضوع در کشور عمان نظیر سایر کشورهای عربی به علت مهاجر پذیر نبودن این کشورها بسیار دشوار تر می باشد. در کشور عمان از طریق کسب تابعیت (Naturalization) امکان درخواست تابعیت و پاسپورت عمان وجود دارد. در این بخش دو شرط جهت دریافت پاسپورت عمان وجود دارد:

 1. شخص 20 سال در عمان زندگی کرده باشد. اگر شخص خارجی با یک زن عمانی ازدواج کرده باشد و 15 سال از ازدواج گذشته باشد و یک پسر داشته باشند.
 2. از نظر ذهنی سالم باشد و تابعیت کشور قبلی خود را سلب کند.

با توجه به قانون تابعیت کشور عمان دریافت پاسپورت عمان بسیار دشوار می باشد. با توجه به اینکه ویزای عمان دشوار نمی باشد و از برخی کشورها کم هزینه تر و ساده تر است ولی برای بلند مدت زندگی در این کشور و دریافت حق شهروندی بسیار سخت و دشوار می باشد.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه اخذ اقامت عمان

یکی از پر تقاضا ترین روش های مهاجرت به عمان و دریافت ویزای عمان روش کار و کاریابی می باشد. کار در کشور عمان به جهت نزدیکی به کشور ایران و حقوق بالاتر هواداران زیادی دارد، ولی باید به این نکته توجه شود که کشور عمان در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی مهاجر پذیر نیست و اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی کند بنابراین افرادی که قصد دارند به طور دائم در یک کشور زندگی کنند و مهاجرت کامل داشته باشند بهتر است در انتخاب کشور دقت بیشتری به عمل آورند. برای کشور عمان برای دریافت ویزای عمان از طریق کار نیاز به پیدا کردن کارفرما در این کشور است و هم از طریق حضور در کشور عمان امکان مصاحبه و صحبت با شرکت های مختلف وجود دارد و هم از طریق وب سایت های کاریابی و به صورت آنلاین امکان جستجوی کار و پیدا کردن اسپانسر شغلی فراهم می باشد.

موسسه ملک پور می تواند به شما عزیزان در خصوص ویزای عمان مشاوره و خدمات ارائه دهد. در خصوص کاریابی نیز شما عزیزان می توانید با تهیه پکیج فوق العاده کامل گام به گام تا کار در خارج از کشور بدون نیاز به موسسه کاریابی و یا هیچ شخصی قدم به قدم کاریابی را انجام دهید.

پاسپورت عمان

مزایا و معایب مهاجرت به عمان

برای انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان، شناخت انواع شرکت ها در این کشور ضرورت دارد. همچنین باید قوانین انواع شرکت در عمان را به خوبی بدانید تا بتوانید اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور نمایید. به همین دلیل در این بخش از مقاله به انواع شرکت ها در عمان می پردازیم.

شرایط اخذ پاسپورت عمان و ویزای عمان در این مقاله بررسی شد. یک مسیر زمانی منطقی جلوه می کند و ارزش هزینه کردن و صرف وقت دارد که شما تمامی نکات مثبت و جنبه های منفی آن را بررسی کرده و با یکدیگر و سایر گزینه ها مقایسه کنید. مقایسه و بررسی و تحلیل به انتخاب یک مسیر صحیح کمک بسیار زیادی می کند. توجه بفرمایید که هرگز دل به تبلیغات گمراه کننده و غیر واقعی نبندید و به واقعیات توجه کنید. یک انتخاب درست انتخاب بدون تعصب و واقع بینانه می باشد. حال برخی از نکات مثبت و منفی پاسپورت عمان را بررسی می کنیم.

برخی از نکات مثبت:

 • نزدیکی به ایران
 • هزینه های پایین
 • شرایط ویزای ساده تر
 • روند سریعتر نسبت به خیلی از کشورها

برخی از نکات منفی:

 • عدم اعطای اقامت دائم و پاسپورت و حق شهروندی
 • عدم اعطای اقامت در برخی مواقع به خانواده شخص
 • امکان بازگشت و عدم تمدید اقامت
 • سطح و درجه پایین پاسپورت
 • سطح پایین تر زندگی در مقایسه با کشورهای درجه یک جهان

یکی از خدمات موسسه ملک پور به متقاضیان مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، تهیه محصول بی نظیر مسیر سبز مهاجرت است. این محصول با تلاش موسسه برای اولین بار در خاورمیانه، به طور دقیق و همه جانبه به بررسی انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف پرداخته است و سطح آگاهی و اطلاعات شما را در حد یک مشاور مهاجرتی معتبر افزایش می دهد.

ثبت شرکت در عمان

نکات مهم مهاجرت به عمان

سوالات متداول راجع به پاسپورت عمان

پرسش: ✅پس از چند سال امکان دریافت پاسپورت عمان وجود دارد؟

پاسخ: حداقل پس از 20 سال و یا در صورتی که شخص با یک تبعه عمانی ازدواج کند و همینطور تابعیت قبلی خود را باطل کند.

پرسش: ✅ویزای عمان از طریق کار چگونه است؟

پاسخ: با داشتن یک پیشنهاد شغلی و قرارداد کاری امکان دریافت ویزای کاری عمان امکان پذیر است.

پرسش: ✅روش های کلی اخذ اقامت عمان چگونه است؟

پاسخ: مهاجرت به کشور عمان از 7 روش مختلف کار، تحصیل ،سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی و اقامت های خاص امکان پذیر است و محبوب ترین نوع اقامت و مهاجرت به عمان ویزای کاری عمان می باشد.

پرسش: ✅بهترین راه دریافت پاسپورت عمان چه می باشد؟

پاسخ: بهترین روش دریافت پاسپورت از طریق ازدواج با یک تبعه عمانی می باشد.

 

_____________ نکات پایانی پاسپورت عمان_____________

در این مقاله سعی شد تمامی جوانب و موارد مورد نیاز در خصوص پاسپورت عمان و ویزای عمان بررسی شود. همانطور که اشاره شد دریافت پاسپورت عمان برای خارجیان بسیار دشوار می باشد و این کشور تابعیت و پاسپورت به سادگی اعطا نمی کند و با ازدواج با یک شخص عمانی و گذشت مدت زمان بسیار طولانی امکان دریافت پاسپورت وجود دارد. برای افرادی که قصد دریافت ویزای عمان برای مدت 1 سال یا کوتاه جهت کار و درآمد و سپس مهاجرت به کشورهای بزرگ را دارند این موقعیت مناسب است ولی برای افراد و یا خانواده هایی که قصد مهاجرت خانوادگی و زندگی دائم در یک کشور را دارند قطعاً عمان جزو بهترین گزینه ها نمی باشد و این موضوع را خود شخص باید به کمک مشاورین و اطلاعات صحیحی که دریافت می کند ارزیابی کند. موسسه ملک پور با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت آماده کمک به شما عزیزان جهت تصمیم گیری درست و انتخاب مسیر صحیح می باشد و می توانید با تماس با دفاتر ما از مشاوره رایگان استفاده کنید. همینطور نیز می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ وب سایت مطرح کنید تا کارشناسان به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
با سلام. من الان نزدیک به ۱ ساله با یک دختر عمانی مقیم ایران نامزدم. ایا در صورت ازدواج میتونم پاسپورت عمان رو به دست بیارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای ازدواج و اخذ اقامت بهتر است که شما از یک وکیل لوکال یا محلی راهنمایی بگیرید ولی اگر قوانین عمان درخصوص زنان مثل ایران باشد ازدواج شما از برای گرفتن اقامت و تابعیت تاثیری زیادی نخواهد داشت. موفق باشید.
حمید زیدابادی
سلام شب شما بخیر هزینه اقامت کار معمولی در کشور عمان چقدر هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کار در کشور عمان اگر خودتان کارفرما داشته باشید هزینه ای ندارد. مگر اینکه با کاریابی قرارداد داشته باشید که ببینید هزینه و دستمزد آنها چقدر است. موفق باشید.
مشاوره رایگان