اعزام دانشجو به لهستان

بدون نظر

اعزام دانشجو به لهستان

اعزام دانشجو به لهستان، شرایط، هزینه تحصیل و بورسیه لهستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از مدارس و دانشگاه های لهستان چیست؟ شرایط اخذ اقامت لهستان از طریق تحصیل چگونه است؟ بورسیه های تحصیلی لهستان به چه صورت می باشد؟ لهستان یکی از کشور های اروپای مرکزی است که بدلیل پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی، مجاورت با کشور های پیشرفته ای همچون آلمان و داشتن آب و هوای معتدل، همواره مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی بوده است. در این مقاله علمی کوشیده ایم به تمامی سوالات شما دوستان عزیز در رابطه با اعزام دانشجو به لهستان پاسخ دهیم. شما دوستان گرامی با خواندن این مقاله علمی که توسط مشاورین با تجربه موسسه ملک پور نگارش شده است، اطلاعات کاملی در رابطه با اعزام دانشجو به لهستان بدست می آورید. درصورت داشتن هرگونه پرسشی در رابطه با اعزام دانشجو به لهستان می توانید با دفاتر موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات تکمیلی را در این خصوص، به صورت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین با تجربه ما دریافت نمایید.

 • شرایط عمومی اعزام دانشجو به لهستان
 • اعزام دانش آموز به مدارس لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به لهستان در مقطع دکتری
 • دانشگاه های برتر لهستان
 • هزینه های تحصیل در لهستان
 • هزینه های زندگی در لهستان
 • بورسیه تحصیلی لهستان
 • شرایط پذیرش تحصیلی در لهستان
 • ویزای تحصیلی لهستان
 • زمان اعزام دانشجو به لهستان
 • بررسی وضعیت ویزای همراه برای تحصیل در لهستان
 • وضعیت اقامت پس از تحصیل در لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان و سخن پایانی

تحصیل در لتونیشرایط عمومی اعزام دانشجو به لهستان

در اینجا به بررسی شرایط عمومی اعزام دانشجو به لهستان می پردازیم. افرادی که قصد تحصیل در مدارس و دانشگاه های لهستان را دارند در ابتدا بهتر است با شرایط عمومی این کشور آشنا گردند. لهستان کشوری با فرهنگ و تاریخ غنی است که در مرکز اروپا قرار دارد و در همسایگی کشور های آلمان، اسلواکی، چک، بلاروس، لیتوانی و اوکراین می باشد. پایتخت لهستان شهر ورشو، پرجمعیت ترین شهر لهستان به حساب می آید. زبان رسمی این کشور زبان لهستانی است و بیشتر مردم پیرو آئین مسیحیت هستند. لهستان از بعد اقتصادی کشوری پیشرفته در اروپا به حساب می آید و واحد پول آن زلوتی است. لهستان جاذبه های گردشگری و تاریخی زیاد و آب و هوای معتدل و مطلوبی دارد، همین موضوع سبب شده گردشگران بسیاری به این کشور سفر کنند. تحصیل در لهستان نسبت به سایر کشور های اروپایی مقرون به صرفه تر است، سیستم آموزشی این کشور مشابه سیستم آموزشی اروپا می باشد. کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور بالاست و کشور امنی محسوب می شود. به دلیل شرایط مطلوب لهستان از نظر آموزشی، سالانه دانش آموزان و دانشجویان بسیاری از 170 کشور جهان به لهستان سفر می کنند تا در این کشور تحصیل خود را ادامه دهند.

تحصیل در کانادا

تحصیل در لهستان

اعزام دانش آموز به مدارس لهستان

جهت بررسی شرایط اعزام دانش آموز به مدارس لهستان در ابتدا توضیح مختصری در مورد سیستم آموزشی لهستان می دهیم. تحصیل در مدارس لهستان در سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان صورت می گیرد و مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود. تحصیل در دوره ابتدایی از سن 6 سالگی آغاز می شود و معمولا 6 سال به طول می انجامد. پس از تحصیل موفق در مقطع ابتدایی دانش آموز وارد مقطع متوسطه می شود که معمولاً 3 سال طول می کشد، تحصیل در مقطع دبیرستان 3 – 4 سال زمان می برد. دانش آموزان بین المللی می توانند در مقاطع مختلف در مدارس لهستان تحصیل کنند، در لهستان بیش از 50 مدرسه بین المللی وجود دارد که عموما در شهر های پرجمعیت این کشور همچون ورشو، کراکوف، لودوز، گدانسک و... جای گرفته است. سیستم های آموزشی رایج در مدارس بین المللی لهستان آمریکایی و انگلیسی است، این مدارس معمولاً از ساعت 9 صبح تا ساعت 4 عصر برنامه آموزشی دارند. تحصیل در مدارس دولتی لهستان، به زبان لهستانی و برای شهروندان لهستانی و دانش آموزان خارجی رایگان می باشد. تحصیل در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی، لهستانی، آلمانی و... است و هزینه تحصیل در مدارس بین المللی در مدارس مختلف متفاوت است و تقریباً بین 4،500 تا 27،000 هزار یورو می باشد.

در اینجا لیستی از اسامی برترین مدارس بین المللی لهستان و شرایط و سیستم آموزشی آنها آورده شده است.

 

سن پذیرش

سیستم آموزشی

زبان

اسامی مدارس

6 – 14 سال

انگلیسی - لهستانی

لهستانی - انگلیسی

مدرسه بین المللی Multischool

6 – 14 سال

کانادایی - لهستانی

لهستانی - انگلیسی

مدارس ونکور

3 – 14 سال

انگلیسی

انگلیسی

مدرسه ابتدایی انگلیسی ویلانو

2 – 18 سال

انگلیسی IB

انگلیسی

مدرسه انگلیسی ورشو

3 – 18 سال

آلمانی

آلمانی

مدرسه ویلی برانت شوله ورشو

14 – 18 سال

انگلیسی

انگلیسی

دبیرستان Akademeia

3 – 18 سال

آمریکایی IB

انگلیسی

مدرسه آمریکایی ورشو

3 – 18 سال

IB انگلیسی - لهستانی

انگلیسی

مدرسه بین المللی اروپایی

3 – 14 سال

لهستانیIB

انگلیسی - لهستانی

مدرسه کانادایی

5 – 18 سال

لهستانیIB

انگلیسی

مدارس بین المللی مریدین

1 – 14 سال

بین المللی

انگلیسی، چینی، فرانسوی، لهستانی، اسپانیایی

مدرسه بین المللی سه زبانه

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به لهستان در مقاطع آموزش عالی علاقه مندان بسیاری دارد. دانشگاه های لهستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرای دانشجویان بین المللی هستند. هزینه های پایین تحصیل در لهستان، کیفیت آموزشی بالا و تجربه زندگی در اروپا با هزینه های پایین، سبب شده هرساله تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی به لهستان مهاجرت کنند. تحصیل در مقاطع مختلف آموزش عالی به زبان لهستانی و انگلیسی امکان پذیر است. تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های مختلفی همچون مدیریت، کامپیوتر، مهندسی، پزشکی، پیراپزشکی و... صورت می گیرد. طول مدت تحصیل در کارشناسی 3 – 4 سال بسته به رشته ای که فرد قصد ادامه تحصیل در آن را دارد به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است و معمولاً هزینه های تحصیل سالانه بین 1،500 – 2،500 هزار یورو می باشد. فردی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارد بایستی دیپلم 12 ساله را اخذ نموده باشد و مدرک زبان حداقل آیلتس 5،5 یا مدرک زبان تافل را ارائه نماید. البته درصورتی که فرد مدرک زبان نداشته باشد می تواند دوره زبان را در خود دانشگاه بگذراند و بعد به تحصیل رشته مورد نظرش در مقطع کارشناسی بپردازد.

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان پذیر است، البته فردی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارد، بایستی مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده باشد. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از رشته ها همچون پیراپزشکی، مدیریت، کامپیوتر، مهندسی و... امکان پذیر است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان معمولاً 1،5 – 2 سال به طول می انجامد. همانطور که بیان داشتیم هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان به دانشگاه و رشته ای که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد و گاهاً هزینه ای در حدود 2،500-3،500 هزار یورو در سال است. دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در لهستان علاوه بر مدرک تحصیلی نیاز به مدرک زبان نیز دارند و دانشجویان بایستی مدرک آیلتس 6 – 6،5 یا مدرک تافل معادل آن را ارائه نمایند. البته درصورتی که فرد مدرک زبان نداشته باشد می تواند دوره زبان را در خود دانشگاه بگذراند و بعد به تحصیل رشته مورد نظرش در مقطع کارشناسی بپردازد.

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع دکتری

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع دکتری نیز امکان پذیر است اما نسبت به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دشوارتر می باشد. فردی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارد، بایستی علاوه بر دریافت مدرک کارشناسی ارشد، توصیه نامه از چند استاد و چندین پروپزال ISI داشته باشد. ادامه تحصیل در مقطع دکتری در بسیاری از رشته ها همچون تجارت، مدیریت، کامپیوتر، مهندسی، پیراپزشکی و... صورت می پذیرد. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در لهستان معمولاً 3 - 4 سال می باشد. در مقطع دکتری نیز هزینه های تحصیل بستگی زیادی به رشته و دانشگاه انتخابی فرد دارد، معمولاً فرد برای یکسال تحصیل در مقطع دکتری در لهستان بایستی مبلغ بین 2،500-3،500 هزار یورو پرداخت نماید. دانشجویان برای ورود به مقطع دکتری در لهستان علاوه بر مدارک تحصیلی بایستی مدرک زبان ارائه کنند، هر چه سطح علمی و مدرک زبان فرد بالاتر باشد امکان پذیرش در مقطع دکتری افزایش می یابد، دانشجو می بایست مدرک زبان آیلتس 7 یا مدرک زبان تافل معادل آن را ارائه نمایند.

دانشگاه های برتر لهستان

از موضوعاتی که شاید برای بسیاری از دانشجویان در رابطه با اعزام دانشجو به لهستان مهم به نظر برسد، سطح علمی و رتبه بندی دانشگاه های برتر لهستان می باشد. دانشگاه های لهستان قدمت زیادی دارد و قدمت تحصیل در مقاطع آموزش عالی در لهستان به 900 سال قبل برمی گردد. لهستان بیش از 70،000 دانشجوی بین المللی دارد که در بیش از 500 دانشگاه بین المللی در لهستان تحصیل می کنند. برخی از فارغ التحصیلان دانشگاه های لهستان افراد برجسته ای همچون ماری کوری و نیکولاس کوپرنیک اولین ستاره شناس می باشند. در اینجا توضیح مختصری در رابطه با برخی از دانشگاه های برتر لهستان آورده شده است.

 1. دانشگاه جاگلونی

دانشگاه جاگلونی که اکنون رتبه نخست در بین دانشگاه های لهستان را دارد، از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا نیز به حساب می آید. این دانشگاه که در سال 1364 میلادی تاسیس شده در بین دانشگاه های جهان رتبه 338 را به خود اختصاص داده است. نکته جالب در مورد این دانشگاه این است که نیکولاس کوپرنیک در این دانشگاه تحصیل کرده بود.

 1. دانشگاه ورشو

دومین دانشگاه برتر لهستان، دانشگاه ورشو است که بزرگترین دانشگاه لهستان به حساب می آید و در سال 1816 میلادی تاسیس شده است. در حال حاضر دانشگاه ورشو در رتبه 349 جهان قرار دارد.

 1. دانشگاه صنعتی ورشو

دانشگاه صنعتی ورشو یا دانشگاه فناوری ورشو، در رتبه سوم دانشگاه های لهستان جای دارد و یکی از دانشگاه های در حال توسعه در اروپاست که بزرگترین دانشگاه آموزش فنی به حساب می آید. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در جایگاه 521-530 جای دارد.

 

اسامی دانشگاه ها

رتبه جهانی

رتبه در لهستان

دانشگاه جاگلونی

338

1

دانشگاه ورشو

349

2

دانشگاه صنعتی ورشو

  521-530

3

دانشگاه آدام میکیویچ، پوزنا

801-1000

4

دانشگاه علم و صنعت AGH

801-1000

5

دانشگاه صنعتی کراکوف (دانشگاه صنعتی کراکوف)

801-1000

6

دانشگاه صنعتی گدانسک

801-1000

7

دانشگاه صنعتی لودز

801-1000

8

دانشگاه نیکولاس کوپرنیکوس

801-1000

9

دانشگاه صنعتی پوزنا

801-1000

10

هزینه های تحصیل در لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و هزینه های تحصیل در مدارس و دانشگاه های لهستان یکی دیگر از موضوعات مهم برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است. در اینجا هزینه های برخی از مدارس بین المللی آورده شده است.

 

شهریه سالیانه به یورو

اسامی مدارس

4،500

مدرسه بین المللی Multischool

3،900 تا 4،300

مدارس ونکور

8،300 تا 12،300

مدرسه ابتدایی انگلیسی ویلانو

8،300 تا 20،200

مدرسه انگلیسی ورشو

4،900

مدرسه ویلی برانت شوله ورشو

21،800 تا 27،000

دبیرستان Akademeia

12،000 تا 21،800

مدرسه آمریکایی ورشو

8،500 تا 10،800

مدرسه بین المللی اروپایی

6،700 تا 6،900

مدرسه کانادایی

7،200 تا 8،000

مدارس بین المللی مریدین

4،200 تا 10،200

مدرسه بین المللی سه زبانه

 

هزبنه ها در مدارس دولتی رایگان و در مدارس بین المللی به طور میانگین سالیانه بین 4،500 تا 27،000 هزار یورو می باشد. هزینه های تحصیل در مقاطع آموزش عالی بستگی به رشته و دانشگاه هایی که فرد انتخاب می کند دارد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی به طور میانگین سالیانه 1،500-2،500 هزار یورو می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور میانگین سالیانه 2،500 – 3،500 هزار یورو می باشد، در دکتری نیز به همین شکل است. البته این هزینه ها در دانشگاه های دولتی لهستان است، هزینه های دانشگاه های خصوصی کمی بالاتر می باشد. هزینه های تحصیل در برخی رشته ها مشابه MBA و پزشکی بسیار بالاتر و نزدیک به سالی 13 هزار یورو است. البته افرادی که علاقه مند به تحصیل در پزشکی می باشند می توانند در دانشگاه های ایتالیا و فرانسه تقریباً رایگان به تحصیل پزشکی بپردازند. در لینک های زیر می توانید شرایط تحصیل در پزشکی ایتالیا و فرانسه را مشاهده کنید.

هزینه های زندگی در لهستان

از دیگر مسائل مهم در مورد اعزام دانشجو به لهستان می توان به بحث هزینه های زندگی در لهستان اشاره کرد. در اینجا برخی از هزینه های زندگی در لهستان آورده شده است.

 

اقلام

قیمت به یورو

غذا، رستوران ارزان قیمت

5.47

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده

24.08

آب (بطری 0.33 لیتری)

0.76

شیر (1 لیتر)

0.57

قرص نان سفید تازه (500 گرم)

0.69

برنج (1 کیلوگرم)

0.80

تخم مرغ (12عدد)

1.73

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

5.24

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

3.65

سیب (1 کیلوگرم)

0.76

موز (1 کیلوگرم)

1.02

پرتقال (1 کیلوگرم)

1.12

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

1.36

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

0.74

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

1.53

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

0.53

پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع

150.55

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

466.57

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

362.53

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

815.76

آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

619.65

بورسیه تحصیلی لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و بورسیه های تحصیلی در مقاطع آموزش عالی از مباحثی است که در اینجا بررسی می نماییم. بورسیه های تحصیلی در لهستان یا از طریق دانشگاه به فرد اعطا می شود و یا از طریق شرکت ها، مؤسسات یا ارگان های دولتی. دانشجویان بین المللی درصورتی که شایستگی های علمی خود را نشان دهند مثلاً معدل بالایی داشته باشند، در مسابقات علمی شرکت نموده باشند و مدرک زبان بالایی داشته باشند، ممکن است بتوانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. این مقاله علمی توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و غیراخلاقی است. معمولاً بیشتر بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل را کاهش می دهد، البته برخی از بورسیه های کمک هزینه اسکان و زندگی فرد را شامل می شود. در لهستان بورسیه هایی نزدیک به 5000 هزار دلار هم به دانشجویان اعطا می گردد.

شرایط پذیرش تحصیلی در لهستان

اولین قدم برای اعزام دانشجو به لهستان اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس و دانشگاه های لهستان می باشد. دانش آموزان و دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های لهستان بسته به مقطع تحصیلی خود بایستی مدارکی را ارائه نمایند تا بتوانند موفق به اخذ پذیرش تحصیلی لهستان شوند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای مقاطع مختلف تحصیلی آورده شده است.

 

مقطع تحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش

 

مدارس

1. آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

2. پاسپورت معتبر

3. گواهی سلامت پزشکی

4. عکس استاندارد

5. ترجمه مدارک

6. تکمیل فرم ثبت نام مدرسه

7. فیش پرداختی بابت هزینه ثبت نام دانشگاه

8. نامه تمکن مالی

 

 

کارشناسی

1. مدرک دیپلم و ریز نمرات

2. پیش دانشگاهی و ریز نمرات تحصیلی

3. مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل

4. پاسپورت معتبر

5. گواهی سلامت پزشکی

6. عکس استاندارد

7. ترجمه مدارک

8. تکمیل فرم ثبت نام دانشگاه

9. فیش پرداختی بابت هزینه ثبت نام دانشگاه

10. نامه تمکن مالی

 

 

کارشناسی ارشد

1. دیپلم و ریز نمرات تحصیلی

2. پیش دانشگاهی و ریز نمرات تحصیلی

3. مدرک کارشناسی و ریز نمرات تحصیلی

4. مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل

5. پاسپورت معتبر

6. عکس استاندارد

7. ترجمه مدارک

8. تکمیل فرم ثبت نام دانشگاه

9. گواهی سلامت پزشکی

10. نامه تمکن مالی

11. فیش پرداختی بابت هزینه ثبت نام دانشگاه

 

 

دکتری

1. مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات تحصیلی

2. مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل

3. پاسپورت معتبر

4. عکس استاندارد

5. ترجمه مدارک

6. تکمیل فرم ثبت نام دانشگاه

7. گواهی سلامت پزشکی

8. نامه تمکن مالی

9. فیش پرداختی بابت هزینه ثبت نام دانشگاه

10. توصیه نامه از چند استاد

11. پروپزال

 

فرد با ارائه این مدارک درصورتی که شرایط لازم جهت تحصیل در مدارس و دانشگاه های لهستان را داشته باشد می تواند پذیرش مدارس و دانشگاه های لهستان را اخذ کند و پس از آن برای پروسه ویزای تحصیلی اقدام نماید.

ویزای تحصیلی لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و اخذ ویزای تحصیلی لهستان امری دشوار نمی باشد و معمولاً سفارت لهستان با ویزا های تحصیلی موافقت می نماید. دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا می باشند، یا برخی از شهروندان کشور هایی مانند آمریکا، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل در لهستان ندارند. البته اگر مدت تحصیل این افراد بیش از 3 ماه باشد، بایستی به اداره مهاجرت مراجعه کنند. شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا برای ورود به لهستان بایستی ویزای تحصیلی دریافت نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان مدارکی مورد نیاز می باشد، این مدارک به شرح ذیل می باشند؛

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • نامه پذیرش از مدرسه یا دانشگاه
 • عکس استاندارد
 • فرم تکمیل شده درخواستی
 • گواهی تمکن مالی جهت نشان دادن توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در لهستان
 • بیمه درمانی
 • نامه سلامت پزشکی

دانشجویان بین المللی پس از ورود به لهستان بایستی با مراجعه به اداره مهاجرت لهستان مجوز اقامت تحصیلی دریافت نمایند. این مجوز در ابتدا 15 ماهه صادر می گردد و فرد درصورتی که مدت تحصیلش به اتمام نرسیده باشد، برای اقامت سال های بعد بایستی مجددا به اداره مهاجرت لهستان مراجعه کند و مجوز اقامت خود را تمدید نماید.

زمان اعزام دانشجو به لهستان

اعزام دانشجو به لهستان در ماه های اکتبر و فوریه صورت می گیرد. مدارس و دانشگاه های لهستان معمولاً دو شروع ترم در سال دارند، یکی ترم پاییز که از اکتبر تا اواسط فوریه به طول می انجامد و دیگری ترم بهار که از اواسط فوریه تا ژوئن می باشد. در پایان هر ترم تحصیلی امتحانات از دانشجویان گرفته می شود. این مقاله علمی توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع غیرقانونی و غیراخلاقی است. معمولاً شرایط ثبت نام مدارس و دانشگاه های گوناگون با هم تفاوت دارد، دانشجویان بایستی با توجه به شرایط هر دانشگاه یا مدرسه زمان ثبت نام خود را مشخص نمایند و قبل از شروع ترم ثبت نام کنند. دانشجویان عضو اتحادیه اروپا تا 15 سپتامبر و دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا تا 15 اوت اجازه ثبت نام دارند.

وضعیت ویزای همراه برای تحصیل در لهستان

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی مسئله ویزای همراه به شدت حائز اهمیت می باشد. در موضوع اعزام دانشجو به لهستان بایستی به این نکته توجه کنیم که دانشجویان بین المللی عضو اتحادیه اروپا محدودیتی برای دریافت ویزای همراه ندارند. دانشجویان بین المللی غیر عضو اتحادیه اروپا در هنگامی که اقامت تحصیلی دارند می توانند برای خانواده خود یعنی همسر و فرزند زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه دهند. البته لهستان با این ویزا همیشه موافقت نمی کند و در مواردی این ویزا رد می شود. در ابتدا خانواده فرد با یک ویزای توریستی وارد لهستان می شوند و اجازه کار ندارند. درصورتی که خانواده فرد بخواهند مدت بیشتری در لهستان بمانند بایستی به اداره مهاجرت لهستان مراجعه نمایند و درخواست دهند.

برای دریافت ویزای همراه فرد بایستی مدارکی را ارائه دهد که این مدارک شامل موارد ذیل می باشد؛

 • پاسپورت معتبر
 • عکس استاندارد
 • گواهی ازدواج برای همسر و شناسنامه برای فرزند
 • نامه تمکن مالی

وضعیت اقامت پس از تحصیل در لهستان

در بحث اعزام دانشجو به لهستان یکی از مهمترین مسائل وضعیت اقامت پس از تحصیل می باشد. افرادی که برای ادامه تحصیل به یک کشور خارجی سفر می کنند، برای اینکه بتوانند پس از اتمام تحصیل در آن کشور بمانند بایستی مجوز اقامت جستجوی کار پس از تحصیل دریافت نمایند. یکی از مهمترین مسائل در انتخاب رشته برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، انتخاب رشته هایی است که اجازه کار پس از تحصیل داشته باشد. البته به دلیل اینکه لهستان عضو اتحادیه اروپا می باشد، دانشجویان بین المللی عضو اتحادیه اروپا پس از تحصیل در لهستان بدون محدودیت می توانند در لهستان بمانند و کار کنند. درصورتی که دانشجویان بین المللی غیر عضو اتحادیه اروپا، تحصیل خود را در دانشگاه های لهستان به پایان رسانده باشند، با مراجعه به اداره مهاجرت لهستان مجوز اقامت دریافت می نمایند و می توانند تا 2 – 3 سال پس از تحصیل در کشور لهستان بمانند و شغل مناسب خود را پیدا کنند. دانشجویانی که 2 سال در کشور لهستان کار تمام وقت انجام داده باشند، می توانند اقامت موقت خود را به مدت 3 سال دیگر تمدید نمایند و پس از 5 سال کار تمام وقت، پرداخت مالیات و عدم سوء پیشینه می توانند درخواست اقامت دائم دهند. لازم به ذکر است دانشجویان در حین تحصیل در لهستان به مدت 20 ساعت در هفته و در ایام تعطیلی دانشگاه ها به صورت تمام وقت اجازه کار دارند و می توانند مشغول کار شوند.


______________اعزام دانشجو به لهستان و سخن پایانی_____________

اعزام دانشجو به لهستان، نحوه اخذ ویزای تحصیلی لهستان و شرایط، هزینه تحصیل و بورسیه لهستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. لهستان به دلیل هزینه های پایین تحصیل و زندگی، آب و هوای معتدل و کیفیت زندگی مطلوب همواره مورد توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بوده است. تحصیل در مدارس از 6 سالگی شروع می گردد و به سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان تقسیم بندی می شود. در مقاطع آموزش عالی تحصیل در کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آمکان پذیر است. کشور لهستان تنها کشور اروپایی مناسب برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بین المللی نمی باشد، بسیاری از کشور های پیشرفته اروپایی همچون ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، اتریش و انگلستان نیز سیستم آموزشی مطلوبی دارند. در صورتی که علاقه مند به تحصیل در اروپا می باشید می توانید شرایط تحصیل در اروپا را مشاهده فرمایید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید. امیدواریم شما عزیزان پاسخ پرسش های خود را در مورد اعزام دانشجو به لهستان را از طریق این مقاله یافته باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد اعزام دانشجو به اروپا یا سایر کشور ها می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ کنید. در قسمت ثبت پرسش نیز می توانید پرسش های خود را در مورد اعزام دانشجو به لهستان مطرح نمایید. در صورت تمایل می توانید با گذاشتن ستاره میزان رضایت خود را از این مقاله اعلام نمایید.

امتیاز 4.85 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان