چرا تحصیل در کانادا

24 آذر 1401 بدون نظر

قطعا برای شما نیز این سوال پیش امده است که برای ادامه تحصیل کدام کشور و کدام دانشگاه مناسب خواهد بود؟ با اندکی پرس و جو پیرامون دانشگاه های برتر دنیا به این نتیجه می رسید که تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا هم از اعتبارات علمی و هم از رفاه کافی برای زندگی برخوردار است. با این حال در پاسخ به این سوال که چرا تحصیل در کانادا این روزها محبوب بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا شده است، شرحی به تفصیل آورده ایم تا از نکات مثبت و منفی این تصمیم شما را مطلع کنیم. موسسه MIE همواره پاسخگوی شما در رابطه با انواع مهاجرت های تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و... خواهد بود. شما می توانید از مشاوران ما به صورت تلفنی و رایگان نیز برخوردار شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

چرا تحصیل در کانادا

اعتبار مدرک مدارس و دانشگاه ها

اولین گزاره که عموما مورد پسند و مطلوب همه متقاضیان در بیان دلایل تحصیل در کانادا محسوب می شود، اعتبار مدرک مدارس و دانشگاه های این کشور است. مدارس، کالج ها، دانشگاه ها از جمله سیستم های آموزشی در این کشور هستند که هریک اعتبارات و گواهی های معتبر خود را ارائه می دهند. تحصیل در مدارس کانادا معمولا از 4 سالگی شروع می شود و دارا بودن ویزای تحصیلی و حداقل سن 4 سال برای دانش آموزان بین المللی الزامی است. البته در این مورد مدرک زبان ضروری نمی باشد. تحصیل در مدارس کانادا 12 ساله خواهد بود و پس از پایان این مرحله می توان به بازارکار وارد شد و یا تصمیم به ادامه تحصیل گرفت.

تحصیل در کالج ها نیز شرایط و نهایتا مدرک علمی خود را دارد. کالج های هامبر، سانتینیال، جورج براون، سنکا و... از بهترین کالج های دنیا در کانادا هستند. کالج ها در کانادا از کارگاه های زیادی برخوردارند و بهترین سیستم برای ورود به بازار کار محسوب می شوند. دانشگاه های کانادا که معرف حضور بسیاری از متقاضیان است و اعتبارات بین المللی زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و... دارد. از سوی دیگر تدریس رشته های مهم و بروز دنیا نظیر رشته های پزشکی، مهندسی، مدیریتی و... از دیگر اعتبارات دانشگاه های کانادا به شمار می آید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مزایای تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مزایای تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مزایای تحصیل در کانادا

کیفیت آموزش در کانادا

آموزش دانش آموزان و دانشجویان و به طور کلی  کیفیت آموزش در کانادا وارائه و تدریس علوم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همانطور که پیش تر به ان اشاره شد سیستم آموزشی در کانادا شامل مدرسه که از ابتدایی تا پایان دبیرستان بوده و کالج ها و دانشگاه ها برای مدارج علمی بالاتر و تحصیلات تکمیلی است. در همه این سیستم های آموزشی کیفیت آموزش و تربیت دانش آموزان و دانشجویان برای آموختن حرفه و علم به صورت تخصصی حائز اهمیت است. از این رو افردا پس از پایان هر مقطع تحصیلی می توانند به سادگی به بازار کار وارد شده و یا به ادامه تحصیل و یا کارهای پژوهشی بپردازند.

دانشگاه های کانادا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه های کانادا

در این مقاله ما تمام راه های دانشگاه های کانادا را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی

همان طور که می دانید تحصیل در کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. با این حال دارا بودن مدرک زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی بسیار ضروری بوده و شما را برای کسب موفقیت و پذیرش تحصیلی در کانادا بسیار کمک خواهد کرد. در صورتی که موفق به کسب مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا نشده باشید، پذیرش شما در دانشگاه ها پذیرش مشروط خواهد بود و باید تا قبل از شروع دوره تحصیلی در دوره های زبان انگلیسی در کانادا شرکت کنید.

بورسیه های تحصیلی متنوع

بورسیه های تحصیلی متنوع در دانشگاه ها و سیستم های اموزشی کانادا بسیار کمک کننده به مخارج و هزینه های دانشجویان مخصوصا دانشجویان بین المللی خواهد بود. بورسیه و فاندهای تحصیلی اغلب به دانشجویان ممتاز که از معدل و رتبه علمی خوبی برخوردار باشند تعلق می گیرد. علاوه بر این رزومه قوی، مدرک زبان با نمره بالا، سابقه علمی و پژوهشی و... برخی دیگر از موارد موثر بر دریافت بورسیه تحصیلی است. بورسیه های تحصیلی در کانادا به صورت های اسکولارشیپ، وام های دانشجویی، گرنت، تی ای، آر ای معمولا به دانشجویان ارائه می شود.

فرهنگ مهاجرت پذیر جامعه

کانادا از جمله کشور های مهاجر پذیری است که از امکانات رفاهی و دانشگاه های برتر و همچنین بازار کار خوبی برخوردار است. این موضوع سبب شده که مردم کانادا با مهاجران به شایستگی برخورد کنند. در این کشور وقت شناسی، حفظ فاصله در ارتباطات، رعایت اخلاق در تجارت و... از مهم ترین آداب اجتماعی محسوب می شود. می توان گفت این کشور از فرهنگ اجتماعی و کسب و کار خوبی برای زندگی، تحصیل و اشتغال برای مهاجران برخوردار است.

امنیت و رفاه اجتماعی

حتما می دانید که کانادا کشوری با امنیت بالا است. این کشور در میان 163 کشور رتبه ششم امنیت را توسط شاخص صلح جهانی کسب کرده است . از این رو برای معرفی یکی ازامن ترین مقاصد برای مهاجرت که از رفاه اجتماعی خوبی نیز برخوردار است همیشه نام کانادا شنیده می شود. امکانات رفاهی، مسکن مناسب، بهداشت بالا، شاخص کیفیت بالای زندگی و... در کنار امنیت خوب این کشور، کانادا را به یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تبدیل کرده است.

موقعیت های شغلی در کانادا

کانادا از بهترین بازارهای کار و پایین ترین نرخ بیکاری برخوردار است. این کشور مخصوصا برای فارغ التحصیلان کار های مرتبط با رشته تحصیلی دارد و از این رو افرادی که مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند می توانند از موقعیت های شغلی کانادا پس از تحصیل برخوردار شده و مشغول به کار شوند. مشاغلی از جمله پزشکی، مهندسی، آموزگاری، تاسیسات، آشپز، راننده، کارگران خدماتی و... در سطوح مختلف مهارتی معمولا از جمله مشاغل مورد نیاز این کشور به شمار می آیند. گفتنی است که با تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانید به مشاغل مرتبط که اعتبارات خوبی دارند مشغول شوید. خوب است به این نیز اشاره کنیم که مشاغل اداری، تولیدی و فنی، تدارکاتی و... برخی دیگر از دسته بندی های موقعیت های شغلی و مشاغل مورد نیاز در کانادا محسوب می شود.

میزان در آمد و حقوق در کانادا

همانطور که در بخش های قبل برای شما شرح دادیم نرخ بیکاری در کانادا بسیار کم بوده و حدود 7.5 درصد در سال اخیر محاسبه شده است، به همین دلیل کانادا از وضعیت ایده الی برای اشتغال به کار برخوردار است. میزان درامد و حقوق در کانادا برای مشاغل مختلف متفاوت است و در جدول زیر برخی از مشاغل با میزان در آمد و حقوق در کانادا در سال 2021 آمده است. 

شغل

یازه حقوقی

تحلیل گران و مدیران کسب و کار

73 هزار دلار تا 87 هزار دلار

حسابدارن و مدیران مالی

63 هزار تا 75 هزار دلار

نمایندگان فروش

52 هزار تا 64 هزار دلار

مدیران آی تی

92 هزار تا 114 هزار دلار

مهندسین نرم افزار

83 هزار تا 99 هزار دلار

مسئول منابع انسانی

59 هزار دلار تا 71 هزار دلار

مدیران پروژه های مهندسی

74 هزار تا 92 هزار دلار

مقایسه تحصیل در کشور کانادا با کشور های اروپایی

گاهی برای یک انتخاب خوب دست به مقایسه می زنیم. انتخاب یک دانشگاه برای تحصیل نیز از مواردی است که برای موفقیت در آن ما را به مقایسه وامی دارد. از این رو مقایسه تحصیل در کشور کانادا با کشورهای اروپایی همیشه چالشی بحث بر انگیز به شمار می رود. کانادا از بهترین کشور های قاره آمریکای شمالی است که همواره از گزینه های اصلی برای انتخاب محل مهاجرت برای کار، زندگی و تحصیل به شمار می رود. تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای اروپایی از هزینه کمتری برخوردار است. اعتبار بالای گواهی و مدارک تحصیلی، کیفیت بالای زندگی و امنیت و رفاه اجتماعی بالا برای دانشجویان، امکان دریافت اقامت دائم پس از تحصیل، امکان پذیرش تحصیلی رایگان و دریافت بورسیه، سیستم علمی و آموزشی ممتاز تنها برخی از مزایای تحصیل در کشور کانادا است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب چرا تحصیل در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

آیا تحصیل در کانادا با زبان فرانسویی امکان پذیر است؟

بله، تحصیل در کاناد ابه زبان های انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است.

آیا امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا وجود دارد؟

بله، در صورتی که از شرایط خوبی در رزومه و معدل خود برخوردار باشید، امکان درافت بورسیه توسط دانشگاه های کانادا وجود دارد.

آیا مهندسان نرم افزار از درآمد خوبی در کشور کانادا برخوردارند؟

بله، بازه حقوقی مهندسین نرم افزار حدود 83 هزار تا 99 هزار دلار است.

آیا کانادا برای مهاجران امنیت دارد؟

بله، کانادا از رتبه ششم امنیت در سازمان صلح جهانی برخوردار است.

سخن پایانی

در این مقاله شرحی برپرسش چرا تحصیل در کانادا آمده است. به جزییات و پارامترهای مهم در کانادا و تحصیل در این کشور نیز پرداختیم. در این کشور تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی به خوبی امکان پذیر بوده و اعتبار علمی بالایی برخوردار است. خالی از لطف نیست اگر به بازار کار این کشور و سهولت در اشتغال پس از تحصیا اشاره کنیم. این کشور نسب به سایر کشورهای اروپایی از هزینه کمتری برخودار بوده و بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی و کار به شمار می آید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان