دانشگاه برگن نروژ

بدون نظر

دانشگاه برگن یکی از معتبرترین و معتبرترین دانشگاه‌های نروژ است. این دانشگاه در شهر برگن قرار دارد که یکی از شهرهای زیبا و مهم نروژ است. دانشگاه برگن در سال 1946 تأسیس شده و امروزه بیش از 17 هزار دانشجو را در برنامه‌های تحصیلی مختلف پذیرش می‌کند. دانشگاه برگن نروژ در سال 2021 در رتبه بندی صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دانشگاه برگن به دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های زیادی برای تحصیل در یک محیط تحصیلی پژوهشی مجهز فراهم می‌کند. همچنین، دانشگاه برگن با دانشگاه‌ها و مؤسسات بین المللی دیگر همکاری‌های فراوانی دارد و ارتباطات بین‌المللی قوی را حمایت میکند. در این مقاله به بررسی بیشتر امکانات و شرایط تحصیل در دانشگاه برگن نروژ و رشته های تحصیلی موجود در این دانشگاه می پردازیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر با شماره های موسسه ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

در این مقاله موارد زیر بررسی می گردد:

تماس با ما

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در سوئد، فنلاند و نروژ


(University of Bergen) معرفی دانشگاه برگن

دانشگاه برگن، این دانشگاه در سال 1946 تأسیس شد. دانشگاه برگن بیش از 7 دانشکده و چندین مرکز تحقیقاتی را در زمینه های مختلف از جمله علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، پزشکی و فناوری اطلاعات دارد. این دانشگاه برای کلیه مقاطع تحصیلی برانامه ارائه می دهد. علاوه بر برنامه های آکادمیک و فعالیت های تحقیقاتی، یک زندگی دانشجویی پر جنب و جوش را با سازمان ها و باشگاه های دانشجویی مختلف ارائه می دهد. پردیس دانشگاه در قلب مرکز شهر برگن واقع شده است و دسترسی آسان دانشجویان به رویدادهای فرهنگی، فعالیت های فضای باز و مناظر طبیعی خیره کننده را فراهم می کند. از مزایای تحصیل در دانشگاه برگن می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • آموزش عالی: دانشگاه برگن، همه ساله رتبه برترین دانشگاه را در بین دانشگاه های نروژ به خود اختصاص می دهد. و به دلیل دستاوردهای تحقیقاتی و دانشگاهی خود در سطح بین المللی شناخته شده است. این دانشگاه،  تمرکز زیادی بر مطالعات بین رشته ای دارد و دانشجویان را تشویق می کند تا در فعالیت های تحقیقاتی شرکت کنند.
 • امکانات و منابع: دانشگاه برگن ، امکانات مدرن و تجهیزات پیشرفته را برای حمایت و یادگیری دانشجویان فراهم می کند. کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های کامپیوتر و فضاهای مطالعه در سراسر این دانشگاه در دسترس هستند.
 • محیط مطالعه: دانشگاه برگن نروژ یک محیط مطالعه پر جنب و جوش و پیشرفته ای را ارائه می دهد. دانشجویان به سازمان‌های دانشجویی مختلف، باشگاه‌ها، امکانات ورزشی و رویدادهای فرهنگی دسترسی دارند که به یک تجربه دانشگاهی کامل کمک می‌کنند.
 • فعالیت های بین المللی: دانشگاه برگن، تعهدی قوی به بین المللی شدن دارد و برنامه های مشترک متعددی را با دانشگاه های همکار در سراسر جهان ارائه می دهد. این به دانش آموزان اجازه می دهد تا در معرض دید بین المللی ارزشمند قرار بگیرند و دیدگاه های خود را گسترش دهند.
 • خدمات پشتیبانی: دانشگاه برگن، خدمات پشتیبانی جامعی را برای موفقیت تحصیلی و رفاه دانشجویان ارائه می دهد. این خدمات شامل مشاوره تحصیلی، راهنمایی شغلی، خدمات بهداشتی، حمایت از معلولین، کمک به مسکن و غیره است.
 • فرصت های تحقیقاتی: دانشگاه برگن نروژ به دلیل فعالیت های تحقیقاتی خود در زمینه های مختلف مشهور است. دانشجویان این فرصت را دارند که در کنار اعضای هیئت علمی یا از طریق مراکز تحقیقاتی اختصاصی وابسته به دانشگاه در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند.
 • فعالیت در فضای باز: برگن در ساحل غربی نروژ که توسط کوه ها و آبدره ها احاطه شده است، مناظر طبیعی خیره کننده ای را برای علاقه مندان به فضای باز ارائه می دهد. دانش‌آموزان می‌توانند از مسیرهای پیاده‌روی، فرصت‌های اسکی در ماه‌های زمستان، فعالیت‌های ورزش‌های آبی در آبدره‌ها لذت ببرند، یا به سادگی محیط زیبای شهر را کشف کنند.

دانشگاه برگن در یک نگاه جدول معرفی

در جدول زیر مشخصات دانشگاه برگن نروژ را به طور خلاصه قرار داده ایم. مشخصات دانشگاه برگن در یک نگاه به شرح زیر می باشد.

(University of Bergen) دانشگاه برگن نروژ

نام دانشگاه

1946

سال تاسیس

223

رتبه جهانی (qs)

بین 40 الی 150 کرون

هزینه تحصیل

شهر برگن ، نروژ

موقعیت

دانشگاه پژوهشی دولتی

نوع

7

تعداد دانشکده

54

تعداد دپارتمان

شهری

پردیس

مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

مقاطع ارائه شده

 

دانشگاه برگن کجاست؟

دانشگاه برگن  در مرکز شهر برگن، نروژ واقع شده است. پردیس اصلی این دانشگاه در نیگاردشویدن   واقع شده است که در نزدیکی منطقه تاریخی شهر و در فاصله چند قدمی بسیاری از جاذبه‌های گردشگری قرار دارد

پردیس های دانشگاه نروژ

دانشگاه برگن در نروژ دارای پردیس های متعددی است که در سراسر شهر گسترده شده اند. در ادامه به بررسی انواع پردیس های دانشگاه نروژ می پردازیم.

 • پردیس نیگاردشویدن: این پردیس اصلی دانشگاه برگن است که در مرکز شهر قرار دارد. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی از جمله علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق، روانشناسی و هنرهای زیبا است.
 • پردیس ارستاد: پردیس ارستاد،  دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی این دانشگاه است. که در نزدیکی پردیس نیگاردشویدن قرار دارد و ساختمان هایی مانند مرکز علوم و مرکز فناوری پیشرفته دارد.
 • پردیس هاوکلند: این پردیس که در نزدیکی بیمارستان دانشگاه هاوکلند واقع شده است، عمدتاً به مطالعات پزشکی و مرتبط با سلامت اختصاص دارد. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در این پردیس قرار دارد.
 • پردیس مارینهولمن: این پردیس در کنار رودخانه قرار دارد و بر علوم دریایی و رشته های مرتبط با فناوری تمرکز دارد. این دانشکده دارای گروه علوم زیستی دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی است.
 • پردیس مولندالسوین: این پردیس دانشکده روان شناسی دارد و در خیابان مولندالسوین قرار گرفته است.

این پردیس ها طیف متنوعی از برنامه های دانشگاهی و فرصت های تحقیقاتی را برای دانشجویان دانشگاه برگن ارائه می دهند.

از مزایای تحصیل در دانشگاه برگن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

رتبه دانشگاه برگن نروژ

دانشگاه برگن در رتبه دوم کشور نروژ، رتبه 223 در رتبه بندی جهانی 2023، و در 100 عنوان برتر در 12 موضوع تحقیقاتی امتیاز کسب کرده است. دانشگاه برگن نروژ ،  با 40418 انتشار و 1389789 استناد در رتبه دوم زیست شناسی در نروژ و 261 در جهان قرار گرفت. موضوع اصلی تحقیقات و پژوهش های علمی این دانشگاه ،  ژنتیک، بیوشیمی، دیرینه شناسی، ایمونولوژی، و علوم اعصاب بوده است.

 

(University of Bergen) رتبه دانشگاه برگن نروژ

223

 رتبه QS در جهان

79

رتبه QS در اروپا

2

رتبه QS در نروژ

1

رتبه QS در برگن

 

دانشکده های دانشگاه برگن

دانشگاه برگن دارای هفت دانشکده است.

 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده هنرهای زیبا، موسیقی و طراحی

دانشکده روانشناسی دانشگاه برگن

دانشکده روانشناسی دانشگاه برگن یک موسسه پیشرو برای تحقیق و آموزش روانشناسی در نروژ است. این دانشکده یکی از دانشکده های اصلی است که چندین گروه و مراکز تحقیقاتی به حوزه های مختلف روانشناسی در آن دایر است که گروه های روانشناسی عبارتند از:

 • روانشناسی شناختی
 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی رشد
 • روانشناسی اجتماعی
 • علوم اعصاب

 اعضای هیئت علمی درگیر همکاری های بین رشته ای هستند و اغلب با سایر بخش های دانشگاه همکاری می کنند. این دانشکده همچنین بین المللی شدن را ترویج می کند و برنامه های تبادلی را برای دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور یا شرکت در پروژه های تحقیقاتی بین المللی ارائه می دهد. این به دانش آموزان اجازه می دهد تا تجربیات ارزشمند بین فرهنگی را به دست آورند و دیدگاه های خود را گسترش دهند. به طور کلی، دانشکده روانشناسی در دانشگاه برگن یک محیط محرک برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل روانشناسی فراهم می کند. با تأکید شدید بر تحقیق، آموزش با کیفیت و بین المللی شدن، دانشجویان را برای مشاغل موفق در دانشگاه، مؤسسات تحقیقاتی یا محیط های کاربردی آماده می کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه برگن

دانشگاه برگن نروژ طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی را در رشته های مختلف از جمله علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، پزشکی و مهندسی ارائه می دهد. در ادامه،  به شرایط تحصیل در دانشگاه برگن می پردازیم.

تحصیل کارشناسی دانشگاه برگن

دانشگاه برگن نروژ در بیش از 50 رشته مختلف در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد. از جمله این رشته ها می توان به علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، پزشکی، حقوق، روانشناسی و غیره اشاره کرد. زبان آموزش در اکثر رشته های کارشناسی در این دانشگاه به زبان نروژی می باشد. با این حال، تعداد بی شماری از دوره ها به زبان انگلیسی برای پذیرش دانشجویان بین المللی نیز ارائه می شود. برای تحصیل کارشناسی دانشگاه برگن، می بایست:

 • تحصیلات متوسطه یا معادل آن را در کشور خود تکمیل کرده باشید و نمرات خوبی کسب کرده باشید.
 • ریز نمرات خود را به همراه کپی مدارک ارسال کنید
 • مدرک زبان انگلیسی و یا نروژی ارائه دهید.
 • پرداخت هزینه های تحصیل را پرداخت کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه برگن

دانشگاه برگن  طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف ارائه می دهد. برخی از رشته های تحصیلی محبوب عبارتند از: علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم انسانی، پزشکی، حقوق و مهندسی. برای تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه برگن، باید شرایط پذیرش عمومی تعیین شده توسط دانشگاه را داشته باشید. این الزامات معمولاً شامل:

 • داشتن مدرک لیسانس مرتبط یا مدرک معادل
 • مدرک زبان معتبر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است.
 • تکمیلفرم های پذیرش و ارسال آنها فرآیند پذیرش معمولا شامل ارسال یک فرم درخواست آنلاین به همراه مدارک تکمیلی مانند مدارک تحصیلی ، انگیزه نامه، و ارائه مدرک زبان انگلیسی است.

شرایط خاص ممکن است بسته به مقطع و رشته ای که برای آن درخواست می دهید متفاوت باشد. هم چنین دانشجویان بین المللی که در دانشگاه برگن تحصیل می کنند، ممکن است نیاز به درخواست ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت بسته به کشور مبدأ خود نیز داشته باشند.

تمرکز تحقیقاتی قوی و آموزش با کیفیت بالا این دانشگاه را به انتخابی جذاب برای دانشجویانی که به دنبال تحصیلات پیشرفته در نروژ هستند تبدیل کرده است.

تحصیل دکتری در دانشگاه برگن

دانشگاه برگن نروژ طیف گسترده ای از دوره های دکترا را در رشته های مختلف ارائه می دهد. این برنامه ها برای ارائه آموزش تحقیقاتی پیشرفته برای افرادی که به دنبال شغلی در دانشگاه یا صنعت هستند، طراحی شده اند. برای تحصیل دکتری در دانشگاه برگن، معمولاً باید مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را تکمیل کرده باشید. فرآیند درخواست معمولا شامل ارسال فرم درخواست آنلاین، همراه با مدارک تکمیلی مانند کپی مدارک تحصیلی ترجمه شده، توصیه نامه ها و یک پروپوزال تحقیقاتی است. پس از پذیرش، دانشجویان دکترا در دانشگاه برگن معمولاً یک دوره تحصیلی پیشرفته که شامل تحصیل و کارورزی، فعالیت های تحقیقاتی و تکمیل پایان نامه دکترا است، را طی می کنند. مدت زمان دوره دکتری می تواند بسته به رشته تحصیلی و شرایط فردی متفاوت باشد، اما به طور کلی از سه تا چهار سال متغیر است. در طول تحصیل در مقطع دکترا، شما از نزدیک با یک استاد راهنما کار خواهید کرد که تحقیقات شما را راهنمایی و پشتیبانی می کند. این دانشگاه همچنین منابع و امکانات مختلفی را برای کمک به دانشجویان در مسیرهای تحصیلی از جمله کتابخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی فراهم می کند. علاوه بر کار تحقیقاتی، دانشجویان دکترا ممکن است فرصت هایی برای کسب تجربه تدریس یا برگزاری سمینارها داشته باشند. این موضوع می تواند برای کسانی که علاقه مند به دنبال کردن یک حرفه آکادمیک پس از اتمام دکترا هستند مفید باشد. به طور کلی، ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه برگن یک فرصت عالی برای شرکت در تحقیقات پیشرفته در یک محیط دانشگاهی حمایتی است.

مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه برگن

در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه برگن می پردازیم.

 • گواهی سال های قبل تحصیلی خود
 • ریز نمرات تحصیلی شامل شرح مقیاس درجه بندی استفاده شده
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی ارائه حداقل آیلتس 6.5
 • اثبات تمکن مالی حداقل 128 هزار کرون نروژی برای هزینه های زندگی
 • کپی پاسپورت معتبر یا شناسنامه عکس دار
 • رزومه شامل سوابق تحصیلی شما
 • انگیزه نامه حداکثر 450 کلمه ای

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه برگن

دانشگاه برگن نروژ به مدرک زبان خاصی برای پذیرش نیاز ندارد. با این حال، از آنجایی که زبان آموزشی در این دانشگاه در درجه اول نروژی است، تسلط به زبان نروژی به شدت توصیه می شود. دانشگاه برگن در مقطع کارشناسی ، تحصیل به زبان انگلیسی ندارد. بنابراین، تمام دوره های کارشناسی به زبان نروژی تدریس می شوند و متقاضیان به مهارت زبان نروژی نیاز دارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان بین المللی که دانش زبان نروژی ندارند، می بایست از طریق آزمون هایی مانند تافل یا آیلتس، مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهند. به صورت کلی مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه برگن در مقطع کارشناسی ارشد،  آیلتس آکادمیک 6.5 ، تافل 90  و آزمون پیرسون انگلیسی آکادمیک 62 می باشند. در جدول زیر مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه برگن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را مشاهده می کنید.

 

حداقل نمره

مدرک زبان مورد نیاز

6.5

آیلتس

90

IBT تافل

62

PTE آزمون

 

ددلاین پذیرش دانشگاه برگن

دانشگاه برگن برای ترم پاییز در 1 فوریه پورتال پذیرش خود را باز می کند. آخرین مهلت درخواست برای دوره های کارشناسی ارشد 15 آوریل است. ددلاین پذیرش دانشگاه برگن،  در بازه زمانی 1 فوریه تا 15 آوریل می باشد و ددلاین پذیرش ترم بهار در بازه زمانی 1 اکتبر تا 1 نوامبر می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه برگن

هزینه تحصیل در دانشگاه برگن،  بسته به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی ، رشته تحصیلی، و اینکه آیا شما یک دانشجوی بین المللی هستید یا دانشجوی نروژی، می تواند متفاوت باشد. در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل در دانشگاه برگن نروژ می پردازیم. دانشجویان نروژی، برای مقطع کارشناسی هزینه ای پرداخت نمی کنند و تحصیل رایگان خواهند داشت. با این حال، برای تحصیل در برخی از دوره های کارشناسی ارشد ممکن است هزینه های اضافی داشته باشند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی از 40000 تا 100000 کرون نروژی در سال می باشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از 40000 تا 150000 کرون نروژی در سال متغیر است. هزینه کتاب و مواد آموزشی بسته به برنامه تحصیلی شما می تواند متفاوت باشد. همچنین هزینه های کتاب و مواد آموزشی  به طور متوسط در هر ترم،  حدود 2000 تا 4000 کرون نروژی می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه برگن (University of Bergen)

هزینه های زندگی دانشجویان در برگن (University of Bergen) در مقایسه با سایر شهرهای نروژ می تواند بسیار بالا باشد. به طور متوسط، هزینه زندگی دانشجویان در برگن بین 10000 تا 12000 کرون نروژی در ماه برای هزینه اسکان، خورد و خوراک و حمل و نقل و سایر هزینه های شخصی می باشد. هزینه مسکن در برگن بسته به نوع مسکن و ابعاد آن،  متفاوت است. جدول زیر ریز هزینه ها را مشخص می کند:

 

موارد

هزینه ها (کرون)

خورد و خوراک

8000 الی 14000

مسکن دانشجویی

3500 الی 6500

مسکن خارج دانشگاه

5500 الی 10000

بیمه درمانی

2500  الی 3500

 

بورسيه های دانشگاه برگن در نروژ

دانشگاه برگن در نروژ چندین بورسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. در ادامه برخی از بورسیه های دانشگاه برگن در نروژ را بررسی می کنیم .

 • طرح سهمیه نروژی: این بورسیه توسط دولت نروژ ارائه می شود و برای دانشجویان برخی از کشورهای در حال توسعه در دسترس است. هزینه های کامل تحصیل، هزینه های زندگی، هزینه های سفر و بیمه درمانی را پوشش می دهد.
 • بورسیه دانشگاه برگن: این بورسیه به دانشجویان بین المللی اعطا می شود که عملکرد علمی برجسته ای از خود نشان داده اند. و بخشی ازهزینه های تحصیلی را پوشش می دهد
 • بورسیه های اراسموس موندوس: دانشگاه برگن در برنامه های مختلف اراسموس موندوس شرکت می کند که به دانشجویان بین المللی برای دوره های کارشناسی ارشد خاص بورسیه می دهد. و هزینه های تحصیلی را به طور کامل پوشش می دهد.
 • بورسیه های خاص دانشکده: برخی از دانشکده های دانشگاه برگن به طور خاص برای دانشجویان بین المللی که در رشته تحصیلی خود تحصیل می کنند، بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. این بورسیه ها ممکن است هزینه های تحصیل را پوشش دهند یا کمک هزینه ماهانه ارائه دهند.
 • بورسیه های خارجی: سازمان ها و بنیادهای خارجی نیز وجود دارند که به دانشجویان بین المللی که در دانشگاه برگن تحصیل می کنند بورسیه می دهند. این بورسیه ها ممکن است معیارهای واجد شرایط بودن و فرآیندهای درخواست خاصی داشته باشند. این بورسیه ها هزینه تحصیل دانشجویان را پوشش می دهد.

امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه برگن

دانشگاه برگن نروژ مجموعه ای از امکانات رفاهی و خوابگاه را برای دانشجویان خود ارائه می دهد. برخی از امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه برگن به شرح زیر است:

 • مسکن دانشجویی: دانشگاه چندین گزینه مسکن دانشجویی را در داخل و خارج از دانشگاه ارائه می دهد.
 • امکانات ورزشی: این دانشگاه طیف وسیعی از امکانات ورزشی را ارائه می دهد که شامل سالن های ورزشی، استخرهای شنا، سالن های ورزشی برای بسکتبال یا والیبال، زمین های تنیس و زمین های روباز برای ورزش های مختلف است.
 • کتابخانه ها: دانشگاه برگن چندین کتابخانه دارد که در پردیس های مختلف پراکنده شده اند.
 • خدمات بهداشتی: سامن، کلینیک های بهداشتی را در محوطه دانشگاه راه اندازی می کند که در آن دانشجویان می توانند مراقبت های پزشکی دریافت کنند
 • فضاهای مطالعه: وجود کتابخانه ها و مراکز مطالعه مخصوص دانشجویان
 • کافه تریا و رستوران ها
 • دسترسی به اینترنت

مشاهیر دانشگاه برگن

در این بخش به بررسی مشاهیر دانشگاه برگن می پردازیم. دانشگاه برگن جزو معتبرترین دانشگاه های سراسر نروژ می باشد که درادامه  لیستی از فارغ التحصیلان برجسته از دانشگاه برگن را بررسی می کنیم که  شامل فارغ التحصیلان مشهور و دانشجویان سابق به همراه پژوهشگران و نخبگان این دانشگاه می باشد.

ارنا سولبرگ: سیاستمدار نروژی و رهبر فعلی اپوزیسیون است. او از سال 2013 تا 2021 به عنوان سی و پنجمین نخست وزیر نروژ خدمت کرد و از می 2004 رهبر حزب محافظه کار بود.

کارل اووه کناوسگارد: نویسنده نروژی معروفی می باشد که با شش رمان زندگی‌نامه‌ای با عنوان مبارزه من (مین کمپ) در سراسر جهان شناخته شد.

مورتن تیلدوم: مورتن تیلدوم کارگردان نروژی است. او در زادگاهش نروژ برای کارگردانی فیلم هد هانترز، براساس رمان معروف جو نسبو معروف شد. همچنین برای کارگردانی  درام تاریخی بازی تقلید موفق به کسب جایزه بهترین کارگردان در نروژ شد و در سال 2014 نامزد دریافت جایزه اسکار شد.   

آن هولت: آن هولت، نویسنده،  وکیل و وزیر سابق دادگستری نروژی است.

سوزان آرتون ساندفور: سوزان آرتون ساندفور، خواننده، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی نروژی است. این خواننده نروژی که در هاوگساند به دنیا آمد و بزرگ شد، دو سال قبل از انتشار اولین آلبوم استودیویی خود که به رتبه سوم جدول آلبوم نروژ رسید، حرفه موسیقی خود را آغاز کرد. که به دنبال آن آلبوم تیک وان، آلبوم زنده ای متشکل از اولین آهنگ های او بود.

گونار استالسن: گونار استالسن،  نویسنده معروف نروژی است که با 19 رمان معروفش با حضور وارگ وئوم، کارآگاه خصوصی در برگن در ساحل بارانی غربی نروژ، یکی از چهره‌های اصلی ژانر داستانی جنایی نوآر نوردیک است. مجموعه رمان های وارگ وئوم، به عنوان یکی از بهترین داستان های جنایی مدرن تحسین شده  در سراسر جهان است. وبیش از 5 میلیون کتاب در 26 کشور دنیا فروش داشته است. استالسن همچنین یک فیلمنامه نویس و نمایشنامه نویس است که به طور گسترده با تئاتر دن نشناله ، بزرگترین تئاتر در برگن،  کار کرده است.

سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل  رایگان در دانشگاه برگن نروژ امکان پذیر است؟

خیر. تحصیل در این دانشگاه، برای دانشجویان بین المللی رایگان نیست و فقط برای دانشجویان بومی بدون هزینه می باشد. اما اگر در حین تحصیل رزومه علمی بالایی داشته باشید در صورت واجد شرایط بودن، ممکن است بورسیه دانشجویی به شما تعلق بگیرد.

✔️ هزینه های تحصیل در دانشگاه برگن چقدر است؟

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی از 40000 تا 100000 کرون نروژی در سال می باشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از 40000 تا 150000 کرون نروژی در سال متغیر است.

✔️ آیا دانشگاه برگن بورسیه تحصیلی دارد؟

بله. این دانشگاه در صورت واجد شرایط بودن دانشجویان، انواع مختلفی از بورسیه های دانشجویی را به متقاضیان ارائه می دهد. که هزینه های تحصیل را کامل پوشش می دهند.

✔️ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه برگن چیست؟

برای تحصیل در این دانشگاه می بایست زبان نروژی بدانید و در کنار آن برای دوره های تحصیلی که به زبان انگلیسی ارائه می شود، آیلتس 6.5 یا تافل 90 را ارائه دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به دانشگاه برگن نروژ و شرایط تحصیل در آن پرداختیم و مدرک زبان مورد نیاز، شرایط بورسیه های  تحصیلی این دانشگاه و همچنین هزینه های تحصیل را به طور کامل بررسی کردیم. آگاه شدیم که دانشگاه برگن جزء برترین دانشگاه های نروژ می باشد و رتبه اول را در سطح این کشور دارد. همچنین افراد مشهور زیادی در کشور نروژ ازجمله نویسندگان، خوانندگان، و دانشمندان معروفی از دانشگاه برگن نروژ فارغ التحصیل شده اند. تحصیل در این دانشگاه مستلزم دانش زبان نروژی می باشد و در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم فراهم می باشد. به طور کلی، تحصیل در دانشگاه برگن فرصتی عالی برای دریافت آموزش با کیفیت بالا در محیطی زیبا و غنی از لحاظ فرهنگی فراهم می کند. که می تواند یک تجربه تحصیل و زندگی بی نظیری در این کشور برای متقاضیان به ارمغان آورد.

 

چکیده

در این مقاله در خصوص دانشگاه برگن نروژ و شرایط تحصیل در آن توضیح دادیم. این دانشگاه یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه های نروژ می باشد وهمه ساله ، از سرتاسر جهان دانشجوی بین المللی پذیرش می کند. برای تحصیل در دانشگاه برگن نیاز به دانش زبان نروژی دارید و هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بین 40000 تا 100000 کرون نروژی در سال می باشد. همچنین آگاه شدیم که این دانشگاه در مقطع کارشناسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را ندارد و دروس فقط به زبان نروژی ارائه می شود. در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل به دو زبان انگلیسی و نروژی امکان پذیر است و مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع آیلتس 6.5 یا معادل آن تافل 90 می باشد. امیدواریم در این مقاله به سوالات شما در خصوص دانشگاه برگن نروژ پاسخ داده باشیم.  

 

 

 

 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان