مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

10 نظر

خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشد که در صورت انتخاب صحیح مقصد می تواند گزینه مناسبی برای حفظ سرمایه و کسب سود باشد. مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک نیز یک سرمایه گذاری سودده است؛ چرا که کشور هلند با رعایت استانداردهای سرمایه گذاری و وضعیت مناسب شاخص های اقتصادی، از امنیت اقتصادی برخوردار بوده و شرایط افزایش سود ناشی از سرمایه گذاری را فراهم ساخته است. اما متقاضیان خرید ملک در هلند و اقامت از این طریق باید به این نکته توجه داشته باشند که اخذ اقامت هلند با خرید ملک، به تنهایی امکان پذیر نیست. برای اطلاع از قیمت خرید خانه در کشور هلند و یا مزایایی مانند دریافت وام خرید خانه در کشور هلند می توانید ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا کامل کردن فرم تماس بر روی وب سایت موسسه می توانید از مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاورین کارآزموده استفاده نمایید. 

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملکشرایط کلی خرید ملک در هلند

دولت هلند این امکان را برای متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک فراهم نموده است که در این کشور اقدام به خرید یا اجاره ملک نمایند. افراد پس از خرید خانه در کشور هلند می توانند آن را اجاره داده و از این راه، کسب درآمد نمایند. حتی می توان وام خرید خانه در هلند دریافت کرد که این مورد، از امتیازات برجسته مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک می باشد. افراد می توانند با دریافت وام از بانک های این کشور، کمک هزینه ای حتی گاهاً به ارزش کل ملک خریداری شده از دولت دریافت نمایند. اخذ وام خرید خانه در هلند دارای شرایطیست. از جمله این شرایط عبارتند از حداقل 5 سال زندگی در کشور هلند و توانایی تأمین هزینه های مالی زندگی خود و خانواده. معمولاً این شرایط در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز برقرار می شود. خرید ملک در هلند و اخذ اقامت در هلند با خرید ملک، یکی از موضوعات جذاب برای متقاضیان سرمایه گذاری در هلند می باشد که در ادامه مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


استانداردها و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در کشور هلند

هموطنانی که قصد مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک را دارند می بایست اطلاعاتی پیرامون استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. چرا که در صورت رعایت استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می توان از حفظ سرمایه اولیه خود و امنیت آن در کشور هلند اطمینان یافت. از طرفی با بررسی شاخص های اقتصادی هلند نیز می توان از آینده سرمایه گذاری خود و احتمال افزایش سود ناشی از خرید خانه در کشور هلند تا حدودی اطلاع یافت. به طور مثال با بررسی استانداردهایی مانند نرخ ریسک مصادره اموال در هلند و کنترل فساد می توان امنیت سرمایه خود در برابر خطر مصادره اموال توسط دولت و عدالت دستگاه قضایی را مورد ارزیابی قرار داد. همچنین با بررسی استاندارد کیفیت نظارتی، توانایی دولت در اجرای قوانین و کمک به بخش اقتصادی خصوصی سنجیده می شود. این استانداردها هر یک در بازه های مشخص شده و ثابتی سنجیده می شوند و بدین ترتیب قابل قیاس با وضعیت استانداردهای سرمایه گذاری مشابه در کشورهای دیگر می باشند. در نمودار زیر، ریسک مصادره اموال در کشور هلند نمایش داده شده است.

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

میزان این شاخص در نمودار فوق، عدد 1 نشان داده شده است که کمترین عدد در بازه 1 تا 7 می باشد. بر این اساس، کمترین میزان احتمال مصادره و سلب اموال توسط دولت و دستگاه قضایی در کشور هلند وجود دارد. بدین ترتیب امنیت سرمایه گذاری در کشور هلند برقرار است.

همانطور که قبلاً گفته شد، بررسی شاخص های اقتصادی در کشور مورد نظر نیز تأثیر بسیاری در تصمیم گیری نهایی متقاضیان برای سرمایه گذاری دارد. متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک می توانند با بررسی شاخص تورم، مالیات و رشد اقتصادی کشور هلند، وضعیت کلی اقتصاد این کشور را بررسی نمایند. به طور مثال، نرخ تورم در کشورهای دارای ثبات اقتصادی، مقدار پایین و کمتر از 3 درصد می باشد. در نمودار ذیل مشاهده می نمایید که میزان این نرخ در کشور هلند، کمتر از 3 درصد است.

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

رشد اقتصادی را نیز می توان با بررسی میزان تولید ناخالص داخلی کشور بررسی کرد. این میزان که بر اساس نرخ دلار کانادا سنجیده می شود، گویای رشد اقتصادی و پیشرفت کشور در مسیر خودکفایی می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

مراحل قانونی خرید ملک در هلند

همواره افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک را دارند، می بایست اطلاعات لازم از شرایط و مراحل قانونی خرید ملک در هلند را داشته باشند. مراحل خرید خانه در کشور هلند به شرح ذیل است:

در ابتدای امر فرد بایستی ملک مورد نظر خود را در کشور هلند پیدا نماید. این مهم می‌تواند از دو طریق به صورت حضور در کشور هلند و یا از طریق سایت های خرید ملک در این کشور انجام شود. در مرحله بعد، قراردادی تحت عنوان قرارداد اولیه فروش یا قرارداد موقت، توسط خریدار و فروشنده به امضا خواهد رسید، در این مرحله خریدار و فروشنده باید ۱۰ درصد از قیمت ملک را در دفتر اسناد رسمی به فروشنده پرداخت نمایند. پس از امضای نهایی، قرارداد در دفتر ثبت املاک به ثبت خواهد رسید. هزینه انتقال مالکیت در دفتر اسناد رسمی، حدود 1000 تا 3000 یورو می باشد که معمولاً هزینه های نقل و انتقال به صورت مشترک، توسط خریدار و فروشنده پرداخت می شود. قطعاً دریافت راهنمایی از وکیل آگاه به مراحل قانونی خرید ملک در هلند، مانع از بروز مشکل در پروسه خرید ملک مورد نظر خواهد شد. 

قیمت خرید خانه در کشور هلند

بی شک افراد که قصد مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک را دارند می بایست از قیمت خرید خانه در کشور هلند و هزینه اجاره خانه در هلند اطلاع داشته باشند. خرید ملک در هلند و میزان هزینه های آن مانند سایر کشورها بر اساس شهر، منطقه وقوع ملک، متراژ آن و... متفاوت می باشد. با این اوصاف، هزینه‌های خرید ملک در پایتخت هلند -شهر آمستردام- به نسبت سایر شهرها بیشتر خواهد بود. شما می توانید با مطالعه جدول ذیل، اطلاعات لازم را پیرامون میانگین قیمت خرید خانه در کشور هلند و اجاره ملک در این کشور به دست آورید.

 

مشخصات ملک

هزینه به یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر    

1،084.08

اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از شهر      

867.98

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر    

1،748.28

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از شهر     

1،318.54

خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع)   

4255.26

خرید آپارتمان خارج از شهر (هر متر مربع)   

3182.05

 

علاوه بر هزینه های خرید ملک، هزینه های جانبی دیگری نیز برای این امر وجود دارد؛ از جمله هزینه های انتقال مالکیت و مالیات آن، هزینه های حقوقی، هزینه ثبت اسناد رسمی و هزینه مشاور املاک. متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک باید علاوه بر هزینه‌های خرید ملک، به این موارد نیز توجه داشته باشد. این موارد جانبی هزینه بالایی ندارند و حدوداً بین ۱ تا ۲ درصد مبلغ ملک را شامل خواهند شد.

اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک

همانطور که می دانید سرمایه گذاری، یکی از هفت روش کلی مهاجرت است و در این قسمت، به بررسی اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک در این کشور می پردازیم. کشور هلند از جمله کشورهاییست که اجازه خرید ملک در این کشور را به ایرانیان داده است. اما نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک، منجر به اخذ اقامت برای فرد و یا خانواده وی نخواهد شد. در واقع خرید ملک در هلند و اقامت آن، دارای رابطه دو طرفه نیستند و گر چه افراد مقیم این کشور می توانند برای خرید ملک در هلند اقدام نمایند؛ اما صرفاً از طریق خرید ملک در هلند نمی توان برای اخذ اقامت این کشور اقدام کرد. کشورهایی که خرید ملک در آن ها منجر به اخذ اقامت می شود معدود می باشند. برای مثال می توان به کشورهایی مانند قبرس، اسپانیا، پرتغال و یونان اشاره کرد که خرید ملک در آن ها دارای آثار و نتایج اقامتی می باشد. به منظور مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک لازم است که متقاضی علاوه بر خرید ملک، کسب و کاری نیز در این کشور راه اندازی نماید و بدین ترتیب گام مؤثری در راستای پیشرفت اقتصادی هلند بردارد. سرمایه گذاری بیش از یک میلیون یورو در کشور هلند، منجر به اخذ اقامت هلند برای فرد و خانواده وی می شود. علاوه بر روش های سرمایه گذاری کلان، تحصیل در هلند نیز روشی برای مهاجرت به این کشور می باشد. شما می توانید اطلاعات مربوط به روش های سرمایه گذاری در هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را در مقالات ذیل مطالعه نمایید.

نکات حقوقی مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

موسسه ملک‌ پور از دیرباز و به پشتیبانی نزدیک به دو دهه فعالیت خود در زمینه های مختلف مهاجرت از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد توانسته است اعتبار بالایی نزد هموطنان عزیزمان و سایر اتباع کشورهای خاورمیانه کسب نماید. افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک را دارند می‌توانند با مشاوره و راهنمایی های مشاوران موسسه ملک پور، مهاجرت موفقی را در این زمینه تجربه نمایند. با توجه به صرف هزینه های بسیار در مسیر خرید ملک در هلند، توصیه می شود که از نظرات و مشاورهر متخصص و مجرب در این زمینه بهره مند گردید تا احتمال وقوع خطا در این مسیر کاهش یابد. توجه به این نکته ضروری است که صرف خرید ملک در هلند، دارای آثار اقامتی نیست و خرید ملک در هلند و اقامت آن، علت و معلول یکدیگر نمی باشند؛ بدین معنی که گرفتن اقامت از طریق خرید ملک در هلند امکان پذیر نخواهد بود. توجه به همین نکات حقوقی مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک، تأثیر بسزایی در تصمیم گیری شما عزیزان و اتخاد تصمیم نهایی دارد. متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک می توانند برای کشورهایی با بستر قانونی مهیا برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک اقدام نمایند. در لینک های ذیل، شرایط خرید ملک در تعدادی از این کشورها ارائه شده است.

بنرهای مورد نیاز

 

پرسش:سلام وقت بخیر، من حدودا سه سال پیش به پیشنهاد دوستی ملکی در هلند خریدم. الان قصد مهاجرت به هلند دارم. آیا اون ملک رو به عنوان سرمایه گذاری در نظر می گیرند که از طریق اون مهاجرت کنم یا مجدد باید پلن دیگه ای بریزم برای سرمایه گذاری؟

سوالات متداول

✔️ آیا خرید ملک در هلند منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟

خیر؛ خرید ملک در هلند، روش مناسبی برای مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور نمی باشد. برای مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک، علاوه بر خرید ملک باید اقدام به راه اندازی کسب و کار کرد تا بتوان اقامت هلند را دریافت کرد.

✔️ قیمت خرید خانه در کشور هلند چه مقدار است؟

قیمت خرید خانه در کشور هلند در شهرها و مناطق مختلف آن متفاوت است و نمی توان مبلغ ثابت و مشخصی را برای آن تعیین کرد.

✔️ آیا امکان اخذ وام خرید خانه در هلند وجود دارد؟

بله؛ متقاضیان خرید ملک در هلند می توانند در صورت 5 سال زندگی در این کشور و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده، وام خرید خانه در هلند را از بانک های این کشور دریافت نمایند.

✔️ آیا خرید ملک در هلند، یک سرمایه گذاری سودده است؟

بله؛ با توجه به رعایت استانداردهای سرمایه گذاری در هلند و وضعیت مناسب شاخص های اقتصادی این کشور، خرید ملک در هلند علاوه بر حفظ سرمایه، منجر به کسب سود می شود.


سخن پایانی

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک با خرید خانه در کشور هلند به تنهایی امکان پذیر نیست و برای اقامت هلند با خرید ملک، بایستی کسب و کار نیز راه اندازی شود. اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری، نیاز به صرف هزینه هنگفتی دارد. قیمت خرید خانه در کشور هلند در شهرها و مناطق مختلف یک شهر، متفاوت است. همین قانونی برای اجاره خانه در هلند نیز برقرار است. افراد پس از 5 سال زندگی در کشور هلند و توانایی مالی کافی می توانند وام خرید خانه در هلند را از دولت این کشور دریافت نمایند. متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در هلند می توانند از طریق تماس با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند شده و وقت مشاوره به مشاورین متخصص رزرو نمایند. همچنین در پایان مقاله در بخش "ثبت پرسش" نیز می توانند سوالات خود را یادداشت نمایند تا در کمتر از 12 ساعت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 4.34 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Mostafa ghane
با سلام و تبریک سال نو در صورت ثبت شرکت، شرکت باید فعالیت اقتصادی داشته باشد؟ هزینه ثبت شرکت چقدر می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و تبریک سال نو خدمت شما دوست گرامی، در مورد ثبت شرکت باید به این نکته توجه داشته باشید که صرف ثبت شرکت، عموماً منجر به اخذ اقامت نمی شود. بخشی از هزینه های شرکت مربوط به هزینه های دولتی است، بخش قابل توجه هزینه، مربوط به سرمایه گذاری در خود شرکت می باشد. جهت اطلاع بیشتر راجع به الزامات ثبت شرکت از قبیل ارائه بیزینس پلن (طرح تجاری) می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
شاهین عباسی
سلام من در مورد مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک چنتا سوال دارم کجا میتوانم با شما ارتباط بگیرم ملک ها را از کجا می توان دید من ۴ میلیارد سرمایه دارم و میخواهم ملک بخرم اقامت هم بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خرید ملک بسیار بحث طولانی می باشد باید شرایط شما بررسی شود لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
مرادی
سلام دخترم دانشجوی فیزیوتراپی قبرس شمالیه هست میخواد برای ادامه درسش به هلند بره امکانپذیره؟ترم دوم فیزیوتراپی و اینکه واحدهای خونده شده رو دانشگاهای هلند قبول میکنن؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بستگی به دانشگاه و کشور مقصد دارد برخی رشته ها آزمون ورودی دارند برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
سوگند صادقی
با سلام ممنونم از مقاله خوبتون حداقل میزان سرمایه برای مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب و ارادت مهاجرت به کشور هلند به واسطه خرید ملک امکان پذیر نمی باشد.در واقع خرید ملک در هلند برای شما و خانواده آثار اقامتی به همراه نخواهد داشت.در حال حاضر برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک میتوانید در خصوص کشورهایی نظیر پرتغال،اسپانیا،دومینیکا،برزیل و یونان بررسی های لازم را داشته باشید. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
احسان شهزادی
من دکترای مهندسی ابیاری دارم یک سال هم در هلند در دانشگاه دلفت تحصیل کرده ام اکنون با خرید ملک می توانم اقامت برای خود و خانواده ام بگیرم در صورت امکان مرا راهنمایی فرمایید از مساعدت شما نهایت تشکر را دارم. ممنون و متشکر...
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. اگر منظور شما این است که با خرید ملک در هلند اقامت دریافت کنید باید بگوییم خیر این امکان وجود ندارد اما شما می توانید با خرید ملک در کشورهای پرتغال، اسپانیا و یونان اقامت اروپا را بدست آورید.
عباس خاتونی
سلام من مجموعه نان سنتی و فانتزی دارم میتونم هلند مغازه بخرم نانوایی بزنم مشکل سرمایه ندارم ممنون ازشما راهنمایم کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، برای خرید یک بیزنس یا راه اندازی آن شما باید بیزنس پلن طراحی نمایید و در صورت تایید بیزنس پلن توسط دولت شما می توانید سرمایه گذاری نمایید اما به طور معمول سرمایه گذاری در کشوری مثل هلند قدری دشوارتر از برخی کشورها مانند اتریش، پرتغال و ... است.
علی همتی
با سلام در ارتباط با مهاجرت یک خانواده شامل 1- مادر 75 سال 2- فرزند پسر بازنشسته 57 سال 3- عروس بازنشسته50 سال 4 - نوه (دختر) 20 سال دانشجو 5 - فرزند پسر 54 سال بازنشسته 6 - فرزند پسر 38 سال لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، صرفا با توجه به شرایط سنی عزیزان نمی توان پیشنهاد مهاجرتی داد و باید فاکتورهایی همچون میزان سرمایه، سطح زبان و ... را نیز بررسی نمود. بهتر است شما شرایط خود را در قالب مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه در میان بگذارید.
حمید حقیقت
سلام من اقامت هلند داشتم و20سال هست نرفتم آیا میتوانم دوباره برگردم هلند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به نوع و شرایط اقامت تان دارد. پیشنهاد می کنم راهنمایی های دقیق تر را از سفارت هلند با مدارکی دارید پیگیری بفرمایید. موفق باشید.
بتسابه رحیمی
درخواست جلسه مشاوره در مورد فعالیت اقتصادی و تجاری دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی لطفا با شماره 02149196000 تماس گفته تا کارشناسان شرایط شما را بررسی نمایند.
علی روهینا
درود و عرض تبریک نوروز باستانی : ۱_آیا با خرید چند ملک ( به جز ملکی که خودم و خانواده ام میخوان ساکن بشن ) میتوان معیار اقامت قرارداد؟ یعنی یک یا دو ملک دیگه بخرم ۲_ آیا همون ملکهای مازاد رو میتوانم اجاره بدهم و نهایتا منجر به هزینه امرار معاش قرار بگیره ۳ _ لطفا میانگین هر متر مربع در پایتخت و شهرهای اطراف رو بفرمایید سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز با خرید ملک امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری را در برخی از کشور ها مانند پرتغال، اسپانیا و یونان را خواهید داشت. همچنین با خرید چند ملک و اجاره دادن ملک یا هاستل می توانید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید و از این راه کسب درآمد داشته باشید. لطفا جهت کسب اطلاعات دقیق تر با شماره های موسسه در ارتباط باشید.
مشاوره رایگان