کاریابی در عمان

14 دی 1401 9 نظر

کاریابی در عمان

در مقاله پیش رو اطلاعات مفیدی در خصوص کاریابی در عمان و موضوع اصلی آن از جمله مؤسسات کاریابی در عمان در اختیار متقاضیان این امر قرار خواهد گرفت. شرایط کاریابی در عمان به چه صورت می باشد؟ آیا اخذ اقامت دائم کشور عمان از طریق کاریابی برای ایرانیان امکان پذیر می باشد؟ مشاغل مورد نیاز در کشور عمان کدامند؟ قطعاً با خواندن این مقاله ابهامات شما در خصوص کار در عمان رفع خواهد شد. کشور عمان به دلیل شرایط کاری خوبی که برای کارمندان خود مهیا می کند به یکی از کشورهای محبوب جهت کاریابی تبدیل گشته است. بعلاوه به دلیل فعال بودن کشورهای عربی در حوزه نفت و گاز بسیاری از متقاضیان تمایل دارند در شرکت نفت عمان مشغول به کار شوند. جهت کاریابی در عمان بهتر است از طریق مؤسسات کاریابی اقدام نمایید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. یکی از فاکتور هایی که جهت کاریابی در عمان بایستی ارائه شود، ارائه دعوت‌ نامه می باشد. ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید تا روند کار در این کشور را توضیح دهیم. شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات کامل تر در زمینه کاریابی و استخدام در عمان از طریق مؤسسات کاریابی، با مشاورین کاردان مؤسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهم ترین موضوعاتی که در این نوشتار در خصوص کاریابی در عمان بررسی خواهد شد:

 • کاریابی در عمان برای ایرانیان
 • روش های جستجوی کار در عمان
 • لیست مؤسسات معتبر کاریابی در عمان
 • فرصت های کار در عمان
 • شرایط اخذ ویزای کار عمان
 • میزان درآمد در عمان
 • کاریابی در عمان و سخن پایانی

تحصیل در مدارس کاناداکاریابی در عمان برای ایرانیان

تمام متقاضیانی که قصد دارند جهت کار و استخدام شدن در یک شرکت معتبر به عمان مهاجرت نمایند، بایستی ابتدا ویزای کاری کشور عمان را اخذ نمایند. دستیابی به ویزای کاری این کشور کمی پیچیده و دشوار است. مهم ترین شرط جهت استخدام در عمان داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر عمانی می باشد. اشخاصی که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای عمانی نشوند، نمی توانند جهت کار به عمان مهاجرت نمایند. در واقع ویزای کاری برای آن ها صادر نمی شود.

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در مورد کار در عمان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد کار در عمان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد کار در عمان

 

برای این که کارفرمایان عمانی راضی به استخدام نیروی خارجی شوند، می بایست رزومه خود را برای آنان ارسال نمایید. اگر رزومه عالی ارائه دهید و هنگام مصاحبه با کارفرمای خود بتوانید وی را راضی نمایید، موفق به دریافت دعوتنامه می‌شوید. یکی از مدارک مهمی که تاثیر بسزایی در تصمیم کارفرما دارد، ارائه مدرکی می باشد که حرفه ای بودن شخص در فعالیت خود را اثبات نماید. اگر کارفرما با استخدام شما موافقت کند، بایستی به منظور دریافت تاییدیه به عبارتی اجازه استخدام شما، به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه نماید. پروسه کاری شما پس از دریافت دعوتنامه یک الی دو ماه طول می‌کشد. آشنایی به زبان عربی و تسلط کافی به زبان انگلیسی، داشتن گروه سنی ۲۱ تا ۶۰ سال، حرفه‌ای و با تجربه بودن فرد در زمینه فعالیت خود از جمله شرایط مهم جهت کاریابی در عمان می باشد. لازم به ذکر است بدانید که این کشور در خصوص استخدام اتباع خارجی سیاست‌ هایی را تعیین کرده است. این سیاست ها محدودیت های بسیاری را برای اشخاص خارجی ایجاد کرده است. براساس سیاست‌ های این کشور کارفرمایان خارجی می بایست ابتدا شهروندان عمانی را استخدام نمایند. حال اگر فرد ماهر جهت استخدام پیدا نشود، کارفرما می تواند شخص خارجی را استخدام کند. نکته قابل توجه در خصوص کار در عمان این می باشد که شاید این کشور شرایط خوبی جهت کار داشته باشد ولی سطح کیفیت زندگی و رفاه در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی پایین می باشد. بنابراین عمان کشور مناسبی جهت کار ایرانیان نمی باشد. پیشنهاد می کنیم، شرایط خود را قبل از مهاجرت بررسی نمایید.

روش های جستجوی کار در عمان

آنچه در مطالب فوق بیان شد بیانگر این موضوع می باشد که جهت اخذ ویزای کاری عمان بایستی تمام متقاضیان پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای عمانی دریافت کنند. بنابراین جهت یافتن کار مناسب با رشته تحصیلی در این کشور می توانید از طریق آژانس های معتبر کاریابی در عمان اقدام نمایید. در این صورت شما موظف هستید رزومه کاری و اطلاعات خود را کامل و درست به این مؤسسات ارائه دهید. آژانس های کاریابی پس از تحویل رزومه شما، آن را با کارفرمایان عمانی در میان می گذارند. در صورتی که کارفرما با استخدام شما موافقت نماید، می توانید خود را برای مصاحبه آماده کنید. یکی دیگر از روش های رایج جهت یافتن کار در کشور عمان این است که شخص در میان آگهی های کاری که در سایت مؤسسات معتبر کاریابی در کشور عمان ارائه می‌شود، به دنبال شغل مورد نظر خود بگردد و پس از پیدا کردن شغل مناسب به مکاتبه با کارفرما بپردازد و در نهایت اگر کارفرما با شرایط شخص موافقت نماید قرارداد کاری توسط آنان امضا می‌ شود. جهت مراجعه به سایت کاریابی عمان، به اعتبار آن ها توجه نمایید. مهارت های کاریابی در خارج از کشور و افزایش موفقیت خود در جلسات مصاحبه کاری را با مشاهده محصول زیر کسب نمایید.

کار در جمهوری چک

لیست مؤسسات معتبر کاریابی در عمان

طبق سخنان ذکر شده در مطالب قبلی متقاضیان کار در خارج از اتحادیه اروپا، می بایست جهت کار در عمان یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما که شخصی معتبر در عمان می باشد، در یافت نمایند. مؤسسات کاریابی در عمان راه بسیار مناسبی برای به دنبال کار بودن برای افراد خارجی می باشد که فرد خواستار کار در این کشور، می‌ تواند با ارسال رزومه کاری خود به این مؤسسات در اولین فرصت ممکن از کارفرمای عمانی پیشنهاد کاری دریافت نماید. در نظر داشته باشید کشور عمان ویزای جستجوی کار ارائه نمی‌دهد تنها راه کاریابی در عمان به صورت غیر حضوری و از طریق مؤسسات معتبرمی باشد. جدولی که در این قسمت آورده شده است نشان دهنده لیستی از مؤسسات معتبر می باشد.

 

Competence HR

Wadaef

Oxygen Oman

Workopolis

Talent Development LLC

Jobs.Pk

Budge Talent

Gulfijobseeker

فرصت های کار در عمان

یکی از مهم ترین و اساسی ترین عواملی که یک فرد متقاضی برای کار در عمان می تواند در نظر بگیرد و قبل از هر اقدامی به بررسی آن بپردازد، مشاغل مورد نیاز کشور عمان می باشد. هر کشوری هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز خود را به‌ روز رسانی کرده و لیست جدیدی از مشاغل را منتشر می‌ کند. از این طریق افراد بومی این کشور برای کار اقدام کرده و در صورت عدم مراجعه افراد بومی، کار فرمایان برای اشخاصی که خواستار کار در کشور عمان می باشند و رشته تحصیلی و سوابق کاری آنان مرتبط با مشاغل مورد نیاز این کشور است، دعوت نامه کاری ارسال می‌ کنند. در ادامه این نوشتار جدولی تهیه و تنظیم کرده‌ ایم تا مهاجران با مراجعه به این لیست، بتوانند از مشاغل مورد نیاز کشور عمان خبر دار شوند و میزان بخت و اقبال خود را در یافتن شغل مورد نظر امتحان و برای آن اقدام نمایند.

 

جوشکاری صنعتی

مدیریت پروژه

کار در هتل

دندانپزشکی

راه سازی

نجاری

پزشکی

پرستاری

راننده اتومبیل

صنایع نفت

برق کار

تعمیرات کولر

صنایع گاز

جوشکار

مدرس زبان

 

همچنین یکی دیگر از عواملی که شانس افراد را در کاریابی در کشور عمان بالا می‌ برد، بررسی دقیق میزان نرخ بیکاری در این کشور می‌ باشد که عاملی تعیین‌ کننده برای دعوت شدن افراد غیر بومی به کار می باشد. زیرا به هنگام بالا بودن نرخ بیکاری در کشور عمان و یا دیگر کشور ها، قاعدتا سازمان نیروی کار آن کشور، در ابتدا آماده به کاران کشور خود را به کار می گیرد. در این صورت شانس فرد خارجی جهت کار در کشور عمان کاهش و در برخی موارد غیر ممکن می شود. به طور کلی میزان نرخ بیکاری در ماه‌ های اخیر (از سال ۲۰۲۰ تا کنون) ۳.۱ درصد است. این نرخ نشان دهنده زمینه مطلوب جهت کار در عمان می باشد. به بیان ساده تر، افراد متقاضی جهت کار در کشور عمان می‌ توانند سریع تر به نتیجه مطلوب برسند. در زیر این متون، نمودار بیان کننده وضعیت نرخ بیکاری در چند سال اخیر را قرار داده ایم، که بیان‌ کننده کاهش نرخ بیکاری در عمان می باشد.

کاریابی در عمان

شرایط اخذ ویزای کار عمان

همان گونه که در دیگر عناوین مقاله کاریابی در عمان بیان کردیم، لازمه اخذ ویزای کار در عمان، دریافت پیشنهاد کاری (جاب آفر) از سوی یک کار فرمای معتبر عمانی می باشد. بعلاوه اخذ ویزای کار این کشور را به صورت آنلاین و از طریق وب سایت های معتبر بررسی نمودیم. قصد داریم در ادامه این روند به بررسی شرایط اخذ این ویزا بپردازیم. افراد می‌ توانند از طریق ویزاهای متفاوتی به کشور عمان مهاجرت کنند و به صورت موقت و کوتاه‌ مدت در این کشور اقامت داشته باشند. ولی آنچه حائز اهمیت است در خصوص مهاجرت کاری به کشور عمان می باشد که نیازمند ویزای کاری این کشور است. در ادامه شرایط اخذ ویزای کاری کشور عمان آورده شده است:

 • دارا بودن شرایط سنی مناسب ۲۱ سال
 • حمایت شده از سوی یک کارفرمای معتبر عمانی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری در کشور عمان عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا و امضا
 • ارائه رزومه cv
 • عکس پاسپورتی جدید
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گذرنامه معتبر دارای اعتبار و حداقل دو صفحه خالی
 • ارائه نامه پیشنهاد شغلی
 • ارائه مدارک شناسایی فرد به زبان انگلیسی یا عربی
 • ارائه گواهی سلامت فردی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه سابقه کیفری
 • ارائه نامه سوابق و مهارت کاری

در صورت دارا بودن مدارک و شرایط، فرد می تواند ویزای کار عمان را با اعتباری محدود اخذ کرده و در صورت پرداختن به کار و زندگی در عمان ویزا را تمدید و همچنین می‌ تواند در صورت داشتن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال با استفاده از ویزای همراه آنان را به کشور عمان آورده و برایشان اقامت بگیرد.

میزان درآمد در عمان

از جمله موارد مهم برای متقاضیانی که از وب سایت های رسمی به کاریابی در کشور عمان می پردازند، توجه به میزان حقوق و درآمد مشاغل در عمان می‌ باشد. متقاضیان کار در این کشور با در نظر گرفتن میزان سوابق، مهارت، تحصیلات و غیره و در نظر گرفتن میزان نرخ تعیین شده در عمان، می‌ توانند تا حدودی از مخارج زندگی و در آمد شخصی خود باخبر شوند. در چوامع امروزی افراد به طور معمول برای پیشرفت در زندگی به کشور هایی مهاجرت می‌ کنند، که بتوانند درآمد بیشتری نسبت به سطح رفاه زندگی دریافت کنند. به منظور آگاهی شما متقاضیان کار در کشور عمان حقوق و درآمد برخی مشاغل را به صورت جدول زیر این مطلب گردآوری نمودیم.

 

مشاغل

متوسط درآمد ماهیانه (ریال عمان)

حسابدار

1197

دستیار اداری

881

معمار

1504

وکیل

2413

مهندس زیست پزشکی

1496

صندوقدار

972

سر آشپز

1436

مدیر اجرایی

3964

مدیر ارشد مالی

3495

 


_____________سخن پایانی در باب کاریابی در عمان___________

در این نوشتار به ارزیابی کلی شرایط کاریابی در عمان و معرفی مؤسسات و سایت کاریابی عمان پرداختیم همچنین اخذ اقامت دائم کشور عمان از طریق کاریابی را نیز مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. دانستیم که، امروزه اشخاص بسیاری متقاضی کار در این کشور می‌باشند. زیرا این کشور امتیازاتی را برای کارمندان در نظر گرفته است. متقاضیان بایستی قبل از مهاجرت کاری به عمان رزومه کاری خود را بررسی نمایند. در صورت داشتن شرایط لازم می‌ توانید از طریق مؤسسات کاریابی رزومه خود را به یک کارفرمای عمانی ارسال نمایید. کارفرمایان عمانی پس از بررسی شرایط شخص و مصاحبه در صورت واجد شرایط بودن یک دعوتنامه برای شخص صادر می کنند. اگر در زمینه کاریابی در عمان نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی داشتید، می توانید با کارشناسان مؤسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. کارشناسان ارشد ما اطلاعات به روزی در خصوص کاریابی در عمان در اختیار متقاضیان این امر قرار خواهند داد. همچنین این امکان برای شما فراهم شده تا سوالات خود را در بخش انتهایی مطرح نمایید. در صورت مفید بودن اطلاعات مقاله پیش رو نظرات خود را با دادن ۵ ستاره ارزشمند اعلام نمایید.

امتیاز 3.87 از 5 ( 33 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عباس آراسته
سلام من 43سالم ملیت ایرانی متولد کشور کویت هستم مسلط به زبان عربی مدرک تحصیلی دیپلم جوشکار پلیت وبرشکاری وسنگ زنی انجام میدهم دارای گواهینامه پایه3 هستم آیا کار برای من در عمان هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر شما می توانید برای کاریابی در کشور امارات از طریق موسسه اقدام نمایید. برای پیدا کردن کار در کشور عمان شما نیاز به دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما دارید.
وحیدسماخ
سلام ۳۳ساله هستم متاهل و۲فرزند ودیپلم حسابداری ۳سال کاراسانسور و۳سال برق و۳سال کناف البته بیمه ندارم تواین کارها ۱سال هم کمک بازررس تجهیزات نفتی درشرکت خصوص بودم ک۲ماه بیمه ردکردن ایا امکان کاردرعمان و... برام هست ؟؟تاچندسال نیرو کار میگیرن ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای امارات امکان کاریابی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
محمد رضا رحمانی زاده
آیا می توانم با این رزومه در کشور عمان مشغول به کار جوشکار و برق کار و تاسیسات ۴۲ سال دارم متاهل بودم الان مجردم ممنون می شم نظرتان را بفرمایید 🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر امکان کاریابی در امارات وجود دارد. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
علی حیدری
سلام وقت بخیر بنده بیش از 15 سال سابقه فعالیت گردشگری دارم زبان عربی هم فول هستم، نظر و پیشنهاد شما برای کار در زمینه گردشگری کجا رو پیشنهاد میدین...
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان