کارآفرینی در قبرس

1 نظر

جمهوری قبرس جزیره ای در حوزه مدیترانه است که به لحاظ موقعیت مکانی بخش هایی از آن واقع در آسیا و اروپا می باشد. این جزیره تقسیم شده به دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که بخش جنوبی آن معروف به قبرس اروپایی بوده و در حقیقت از اعضای اتحادیه اروپا و نه پیمان شنگن می باشد. مهاجرت به قبرس در هفت طبقه بندی اعم از تولد، ازدواج، کار، تحصیل، مهاجرت افراد خاص، پناهندگی و سرمایه گذاری می باشد. کارآفرینی در قبرس از جمله دسته بندی های سرمایه گذاری در این کشور به شمار می آید. شرایط سرمایه گذاری و کارآفرینی در قبرس از جمله شرایط ویزای استارت آپ و اقامت کارآفرینی در قبرس در این مقاله به دقت بررسی خواهد شد. برای کسب اطلاعات جزئی تر در خصوص کارآفرینی در تمام کشورهای مطرح دنیا می توانید از وب سایت موسسه ملک پور بازدید نمایید. همچنین به واسطه برقراری تماس تلفنی، امکان بهره گیری از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ارشد مجموعه نیز فراهم می باشد.

 • مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در قبرس
 • بررسی استانداردهای و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس
 • انواع کارآفرینی در قبرس
 • چگونگی راه اندازی کسب و کار در قبرس
 • اخذ اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت
 • سوالات متداول

تماس با ما

کارآفرینی در قبرس

مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در قبرس

قبرس در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه جذب سرمایه و سرمایه گذار می باشد. سرمایه گذاری در قبرس از طرق مختلفی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق بهادار و در نهایت کارآفرینی در قبرس امکان پذیر خواهد بود. خرید ملک در قبرس یکی از معتبرترین مسیرهای منتج به دریافت اقامت قبرس و تابعیت این کشور می باشد. عموماً اکثر روش های سرمایه گذاری در قبرس به دریافت اقامت منجر خواهند شد. از الزامات کارآفرینی در قبرس یا دیگر کشورهای جهان ارائه طرح تجاری خلاقانه، نوآورانه و دارای توجیه اقتصادی برای کشور میزبان می باشد. بیزنس پلن باید کلیات، چهارچوب و حتی جزییات طرح اجرایی و کارآفرینی در قبرس را تحت پوشش قرار دهد. از جمله مهمترین مزایای دریافت اقامت قبرس به واسطه سرمایه گذاری در این کشور، دسترسی به حوزه اتحادیه اروپا و همچنین برخورداری از مزیت مهم پرداخت مالیات کمتر به نسبت سایر کشورهای هم طراز می باشد.

 

جمعیت

1،202،925

رتبه در جمعیت جهانی

158

پایتخت

نیکوزیا

زبان رسمی

یونانی، ترکی استانبولی

واحد پول رایج کشور

یورو

بررسی استانداردهای و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس

بررسی و تحقیق در خصوص استانداردها و شاخصه های سرمایه گذاری پیش از کارآفرینی در قبرس از الزامات سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به این کشور می باشد. قبرس به خصوص در سال های اخیر جزو پنج کشور امن جهان در نظر گرفته شده که توانسته است بستر مناسبی برای سرمایه گذاری های خارجی فراهم نماید. به همراه شما عزیزان مهمترین شاخصه ها و استانداردهای سرمایه گذاری و کارآفرینی در قبرس را مشاهده و تحلیل خواهیم نمود.

 • کنترل فساد اداری؛

از جمله استانداردهای لازم برای بررسی امنیت سرمایه گذاری میزان کنترل دولت و قوه قضاییه بر روی سازمان های اداری بوده که در نهایت در جهت حفظ منافع سرمایه گذار خارجی و کارآفرینی در قبرس خواهد بود. بیشترین میزان کنترل عدد دو و نیم و کمترین آن منفی دو و نیم می باشد.

خرید پاسپورت قبرس جنوبی

 • نرخ تورم؛

نرخ تورم مناسب در یک کشور مساوی با کیفیت، استاندارد و رفاه بالای زندگی افراد آن جامعه می باشد.

کارآفرینی در قبرس

 • تولید ناخالص داخلی؛

نرخ تورم از جمله شاخص های تعیین کننده در خصوص میزان قدرت خرید مردم برای ابتدایی ترین نیاز های مصرفی روزانه است که به صورت سالیانه مقایسه و محاسبه می شود.

کارآفرینی در قبرس

 • نرخ مالیات بر درآمد؛

نمودار زیر نشان دهنده نرخ مالیات بر درآمد تجارت ها و مشاغل می باشد. در سال 2019 این نرخ به 16 درصد کاهش یافت. نرخ مالیات در عموم کشورها حدود بیست و سه درصد می باشد که به صورت سالیانه پرداخت خواهد شد.

کارآفرینی در قبرس

 • نرخ بیکاری؛

نرخ بیکاری در قبرس در سال 2019 حدوداً 7 درصد و در سال 2020 حدود 8.23 درصد محاسبه شده است.

کارآفرینی در قبرس

 • ریسک مصادره اموال؛

نرخ مصادره اموال ارتباط مستقیمی با رعایت حقوق و امنیت سرمایه گذاری کارآفرین در کشور مقصد دارد. نرخ سلب مالکیت در جمهوری قبرس روی عدد یک یعنی کمترین میزان خطر برای سرمایه سرمایه گذار خارجی می باشد.

خرید پاسپورت قبرس جنوبی

انواع کارآفرینی در قبرس

کارآفرینی در قبرس می تواند در قالب ثبت شرکت، استارت آپ و... صورت بگیرد. برای کارآفرینی در قبرس لازم است فرد یک ایده مبتکرانه و خاص ارائه نماید که پیش از آن این طرح در جمهوری قبرس توسط کسی ارائه نشده باشد. همچنین این ایده می بایست بتواند برای این کشور رشد اقتصادی به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است گرچه ویزایی تحت عنوان ویزای کارآفرینی قبرس برای اتباع ایرانی تعریف نشده است اما به عنوان مثال چنین اقامتی را می توانید در کشوری نظیر کانادا با در اختیار داشتن مجموع شرایط به دست بیاورید. اصولاً کار کردن در قبرس برای اتباع ایرانی نیاز به دریافت مجوز کار در این کشور دارد. کسانی که طرح آن ها مورد قبول دولت قبرس قرار بگیرد؛ ابتدا یک اقامت یک ساله کاری داشته و پس از چهار سال از تمدید مجدد این اقامت می توانند درخواست اقامت دائم نموده و پس از دو سال از گذشت اقامت دائم نیز امکان درخواست برای تابعیت و پاسپورت قبرس فراهم خواهد شد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت قبرس

چگونگی راه اندازی کسب و کار در قبرس

یکی از مزایای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در قبرس، دسترسی مستقیم به بازار اتحادیه اروپا و همچنین برخورداری از شرایط مالیاتی مناسب می باشد. ایجاد کسب و کار در قبرس شاید حدود 10 روز به طول بیانجامد. کارآفرینی در قبرس می تواند تحت عنوان یکی از قالب های شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام یا خاص، شرکت تضامنی باشد. در نتیجه با در نظر گرفتن مجموع شرایط ویزای استارت آپ قبرس این کارآفرینی صرفاً به واسطه ثبت شرکت و به راه انداختن چرخه های اقتصاد در این کشور مقدور خواهد بود. این مقاله تماماً توسط کارشناسان ما در موسسه مشاوره ای ملک پور تنظیم و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری و رونوشت از آن به هر طریقی، خلاف عرف، قانون و اخلاقیات بوده و مورد تایید ما نخواهد بود. جزئیات کارآفرینی در قبرس به واسطه ثبت شرکت در بند بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس

اخذ اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت و ایجاد کارآفرینی در قبرس بسته به نوع فعالیت شرکت که تجاری باشد یا خدمات ارائه دهد. هزینه های معمولی و دولتی ثبت شرکت در قبرس حدود هزار تا دو هزار یورو می باشد. در صورتی که شرکت از نوع اول باشد حدود صد و هفتاد هزار یورو و در صورتی که از نوع دوم باشد حدود هفتاد هزار یورو می بایست سرمایه اولیه داشته باشد. باز کردن حساب بانکی، استخدام حسابدار، مشخص کردن آدرس شرکت، ارائه اساسنامه و مشخص کردن چهارچوب کاری و مالی شرکت، ارائه اسناد و سوابق کاری و تحصیلی مرتبط سرمایه گذار، ارائه گواهی سوء پیشینه و همچنین گواهی سلامت پزشکی کارآفرین، دریافت مجوزهای لازم برای کار در قبرس از جمله اقدامات لازم متقاضی برای کارآفرینی در قبرس می باشد. 

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

خرید پاسپورت قبرس جنوبی

برای آشنایی با انواع روش های دریافت اقامت و تابعیت در بیش از هفتاد کشور جهان می توانید با تهیه و مشاهده محصول ویدیویی مسیر سبز مهاجرت به تدریس مدیریت محترم موسسه موفق به انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت خود و اعضای خانواده خود شوید.


سوالات متداول

✔️ آیا دریافت ویزای کارآفرینی قبرس به واسطه سرمایه گذاری در این کشور مقدور می باشد؟

شرایط ویزای استارت آپ قبرس در صورتی فراهم می شود که بیزنس پلن کارآفرین نوآورانه، خلاقانه و دارای توجیه اقتصادی برای اقتصاد این کشور باشد.

✔️ آیا به واسطه خرید ملک می توان اقامت کارآفرینی قبرس را دریافت نمود؟

در حال حاضر دریافت اقامت موقت و دائم قبرس به واسطه خرید ملک امکان پذیر نمی باشد.

✔️ آیا به واسطه دریافت اقامت کارآفرینی در قبرس امکان بردن همراه به صورت همزمان وجود دارد؟

چنانچه سرمایه گذار بتواند اقامت کارآفرینی قبرس را دریافت نماید، بردن همزمان همسر و فرزندان امکان پذیر می باشد.

✔️ آیا دریافت پاسپورت قبرس به واسطه خرید ملک در این کشور امکان پذیر است؟

در حال حاضر و از تاریخ 1 نوامبر 2020 دریافت پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد.


_____________سخن پایانی ____________

یکی از پرطرفدارترین مسیرهای مهاجرت به قبرس دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور به واسطه خرید ملک می باشد. سابقاً امکان سرمایه گذاری و دریافت اقامت دائم و تابعیت قبرس به واسطه خرید ملک وجود داشت. اما در حال حاضر و از تاریخ اول نوامبر 2020 مسیر دریافت گلدن ویزای قبرس و در واقع خرید ملک در قبرس به کلی بسته شده است. مسیر کارآفرینی در قبرس به واسطه ثبت شرکت اما همچنان باز می باشد. چنانچه پیشتر ذکر نمودیم برای دریافت اقامت کارآفرینی در قبرس سرمایه گذار می بایست واجد شرایط ویزای استارت آپ قبرس باشد. این به معنای داشتن ایده نو، خلاقانه، مولد کار و توسعه اقتصادی در این کشور می باشد. افرادی که قصد کارآفرینی در قبرس یا هر کشور خارجی دیگری دارند می توانند در وب سایت موسسه ملک پور در خصوص شرایط ویزای استارت آپ کانادا و یا سرمایه گذاری در ایالت های کانادا مطالعه نموده و اطلاعات بیشتری را کسب نمایند. برای بررسی شرایط خود در زمینه شرایط ویزای استارت آپ و اقامت کارآفرینی قبرس با موسسه ملک پور تماس برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره گیری نمایید. کارشناسان ما همچنین در اسرع وقت سوالات شما در زمینه کارآفرینی در قبرس را در قسمت انتهایی تمام مقالات پاسخ گو خواهند بود.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مانیا ابدالی
آیا با اجاره آپارتمان در قبرس جنوبی میتوانیم اقامت بگیریم سوال بعدی بنده بیوتی تراپیست هستم در تهران آیا امکان کار در این کشور هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان دریافت اقامت با اجاره ملک و اثبات تمکن مالی در قبرس جنوبی وجود دارد. اگر قصد کار در زمینه بیوتی تراپی در این کشور را دارید می توانید از روش کارشرکت نیز اقامت این کشور را بدست آورید.
مشاوره رایگان