پناهندگی ترکیه

7 نظر

پناهندگی ترکیه، چگونگی روند پناهندگی در کشور ترکیه، مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی و همچنین پناهندگی در ترکیه از طریق UN در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما چرا پناهندگی ترکیه؟ آیا کشور ترکیه گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق پناهندگی می باشد؟ آیا خطرات روش پناهندگی را می دانید؟ این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده است تا اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی در اختیار شما قرار دهد. برای دریافت راهنمایی ها و اطلاعات بیشتر راجع به خطرات پناهندگی ترکیه و یا سایر رو های مهاجرت، می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید. شما می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان روش های قانونی جایگزین پناهندگی را که مناسب شرایط شماست مورد تحلیل قرار دهید.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارایه می گردد.

 

در ادامه موارد زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • پناهندگی ترکیه و مقدمه ای بر آن
 • پناهندگی ترکیه و شرایط عمومی
 • پناهندگی ترکیه و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی ترکیه و خطرات آن
 • پناهندگی ترکیه و مراحل آن
 • پناهندگی ترکیه و کیس های پناهندگی ترکیه
 • پناهندگی ترکیه و روش های جایگزین
 • سوالات متداول 

تماس با ما

پناهندگی ترکیه

پناهندگی ترکیه و مقدمه ای بر آن

!!! لازم به ذکر است موسسه ملک پور در خصوص پناهندگی هیچ گونه خدماتی ندارد و این مقاله صرفاً در خصوص افزایش آگاهی شما نگاشته شده است.

جمهوری ترکیه کشوری در همسایگی ایران می باشد که بسیاری از افراد برای ورود به قاره اروپا از این کشور استفاده می کنند. بخش بزرگی از کشور ترکیه در شمال غرب آسیا و خاورمیانه است (آناتولی یا آسیای کوچک) و بخش کوچکی از آن نیز در منطقه بالکان در جنوب شرق اروپا قرار دارد که این کشور را دارای خصوصیات ویژه ای می کند. اغلب مردم کشورهای خاورمیانه، برای مهاجرت خود، پناهندگی ترکیه را انتخاب می کنند. اما آیا پناهندگی ترکیه روشی مناسب برای مهاجرت است؟ آیا می توان به قطعیت گفت که در صورت پذیرفته شدن کیس پناهندگی شما، از امتیاز خاصی در کشور ترکیه برخوردار هستید؟

 

پناهندگی ترکیه

پناهندگی ترکیه و شرایط عمومی آن

پناهندگی از روش های خطرناکیست که برخی افراد بی بضاعت بدون داشتن شرایط خاص پناهندگی به آن روی می آورند. لذا باید در ابتدا به این مقوله پرداخت که تعریف شخص پناهنده چیست؟ پناهنده کسی است که به جهت شرایط خود در موضوعات نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه های خاص اجتماعی و... ترس قریب الوقوع از آزارهای جسمانی و تحت تعقیب قرار گرفتن توسط دولت یا کشور خود را دارد و به جهت در امان ماندن از خطرات، به کشوری دیگر پناه می برد. اغلب افراد متقاضی مهاجرت از طریق پناهندگی ترکیه، به شرایط و ویژگی های مهاجرتی خود آگاه نیستند و بدون توجه به شرایط مهاجرت قانونی و پتانسیل های خود، تصمیمات اشتباه می گیرند. از نکات بارز منفی پناهندگی این است که حتی در صورت قبولی کیس دروغین پناهندگی، دید جامعه به شما مطلوب نیست. نگاه های سنگینی که می تواند به روحیات شما آسیب بزند. موسسه ملک پور در این راستا راهنمای شما خواهد بود و اطلاعات کافی را خدمت شما ارائه می دهد. البته موسسه ملک پور در خصوص پناهندگی ترکیه و یا سایر کشورها هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد و این مقاله صرفاً در جهت افزایش اطلاعات شما در خصوص ریسک ها و خطرات پیش رو می باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی در ترکیه

پناهندگی ترکیه و کنوانسیون ژنو

کشور ترکیه در سال 1951 یکی از کشورهای اصلی امضاءکننده معاهده کنوانسیون ژنو می باشد. قانون پناهندگی کشور ترکیه در سال 2014 به عرصه اجرا درآمد و فقط در خصوص افراد با تبعه اروپایی، پناهندگی آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. این مقاله توسط گروه موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی و رونوشت از این مقاله شرعا حرام است. نکته ای که در مورد پناهندگی ترکیه دارای اهمیت است، این است که ترکیه این کنوانسیون را با محدودیت جغرافیایی پذیرفته است. بدین صورت که توضیح داده شد، تنها مسئولیت افرادی را در خصوص پناهندگی ترکیه قبول می کند که از ناحیه اتحادیه اروپا باشند. یعنی افرادی که از دیگر نقاط دنیا مثل قاره آسیا برای این کشور درخواست پناهندگی می دهند، به صورت موقت مورد بررسی قرار داده و جهت اخذ تصمیم نهایی، پرونده آن ها را به کشورهای دیگر ارجاع خواهد داد. این بدین معنیست که این افراد نمی توانند درخواست اقامت دائم و یا دریافت پاسپورت از کشور ترکیه داشته باشند. طبق نمودار زیر تعدا افراد پناهنده و آواره در خاک ترکیه به حد بالایی است. در نمودار زیر بالاترین مقدار مربوط به شاخص پناهنده داخل کشور، عدد 10 و کمترین مقدار عدد صفر می باشد که ترکیه با عدد 9.3 مقداربالایی را به خود اختصاص داده است.

پناهندگی ترکیه

پناهندگی ترکیه و خطرات آن

به طور کلی پناهندگی ترکیه خطرناک ترین و سخت ترین روش مهاجرت به ترکیه است. خطراتی که در این راه پیش بینی شده، بسیار زیاد است و فقط ما به عنوان کردن برخی از آن ها خواهیم پرداخت. عواملی از جمله سطح پایین امنیت کشور ترکیه برای پناهجویان، سطح پایین رفاه اجتماعی و بهداشتی، وجود قاچاقچیان انسان در بین راه و... می تواند از جمله خطرات این روش برای مهاجرت به ترکیه باشد. عموماً افرادی که در تعریف پناهنده طبق کنوانسیون ژنو نیستند، برای اثبات پرونده های پناهندگی خود، از ادعاهای دروغین استفاده می کنند. از این جهت برای خود ریسک  و خطراتی به ارمغان می آورند. چرا که در صورت اثبات ادعای دروغ افراد در خصوص پناهندگی، مجبور به ترک خاک کشور ترکیه خواهند شد و کشور مبدأ نیز با آنان برخورد خواهد کرد. همچنین به دلیل اینکه این کشور با محدودیت جغرافیایی عضو کنوانسیون ژنو شده است، افرادی که از کشور ایران قصد پناهندگی ترکیه را دارند، نمی توانند در این کشور بمانند و کشور دیگری باید درخواست پناهندگی آنها را قبول نماید و در این مدت ناچارند در کمپ ها با شرایط نامطلوب، مستقر شده تا تعیین تکلیف شوند.

طبق آمار در کشور ترکیه حدود دو میلیون نفر پناهنده وجود دارد که بسیاری از آن ها وضعیت مناسبی ندارند و در سطح بسیار پایینی از رفاه زندگی می کنند. بسیاری از پناهجویان به صورت غیر قانونی وارد کشور یونان یا قبرس می شوند تا از آنجا کشور های برتر و بزرگتر اروپا عزیمت کنند که بسیاری از آن ها از راه دریا وارد شده و خطر غرق شدن آنان را تهدید می کند. حتی ممکن است با راهزنان و قاچاقچیان اعضای بدن رو به رو شوند. همچنین عدم امکان بازگشت به کشور خود می تواند از معیارهای بازدارنده پناهندگی ترکیه باشد. در ادامه به بررسی آمار تعداد افراد پناهنده از کشور های مختلف به کشور ترکیه ارائه شده است.

کشور

تعداد افراد

عراق

68117

افغانستان

37854

ایران

5036

سومالی

1723

پاکستان

227

فلسطین

183

ترکمنستان

168

یمن

138

ازبکستان

96

آمار کلی

114537

شما می توانید با آگاهی از راه های مهاجرت قانونی به ترکیه، روش های قانونی و بی خطری جهت مهاجرت خود به عنوان جایگزین پناهندگی ترکیه، انتخاب نمایید. البته موسسه ملک پور به شما پیشنهاد می نماید قبل از انتخاب ترکیه به عنوان کشور مقصد، دانش مهاجرتی خود را بالا برده و کشورهای سطح اول اروپا و آمریکا را مقصد خود قرار دهید. جهت آگاهی از شرایط سایر کشورها، قوانین و انواع مسیرهای قانونی مهاجرت، ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط موسسه ملک پور تهیه شده است، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

اقامت ترکیه

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پناهندگی ترکیه و مراحل آن

پناهندگی ترکیه پیچیده ترین روش اقدام برای مهاجرت می باشد که هر فرد می تواند برای خود در نظر بگیرد. روش هایی که می توان برای اقدام در جهت پناهندگی ترکیه در نظر گرفت، در سه حالت بررسی عادی، بررسی مرزی و بررسی سریع می توان نام برد. در این بخش به بررسی مختصر روش سریع که پرکاربرد ترین آن هاست می پردازیم.

متقاضیان پناهندگی ترکیه باید در ابتدا در دفاتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد درخواست خود را ثبت کنند. پرونده بعد از ثبت، به یکی از استان های کشور ترکیه ارجاع داده می شود. متقاضی به یکی از دفاتر پلیس مهاجرت مراجعه کرده و ادامه روند را از آنجا پیگیری می کند. در پرونده های پناهندگی سریع در کشور ترکیه، عموما بعد از 3 روز از ثبت درخواست افراد، باید از آن ها مصاحبه گرفته شود. تصمیم گیری در خصوص پرونده باید ظرف 5 روز بعد از دریافت مصاحبه از فرد، اتخاذ شود. البته پرونده افراد ممکن است از حالت سریع خارج شده و به حالت منظم و عادی بازگردد.

برای مصاحبه یک فرم به متقاضی تحویل داده می شود تا اطلاعات خود را در آن ثبت کند. اطلاعاتی همچون اطلاعات هویتی، دلایل درخواست پناهندگی ترکیه و علت های ترس و عدم قصد بازگشت به کشور متبوع و... در این فرم درج می شود. روند بررسی پناهندگی ترکیه در حالت عادی و منظم ممکن است 6 ماه یا بیشتر به طول بیانجامد. در حالت سریع و اولویت دار ممکن است تا 15 روز این روند بررسی شود. این حالت برای افرادیست که عموماً شرایط خاص تری نسبت به دیگر افراد دارند. مثل کودکان بدون همراه یا زنان باردار. نتایج بررسی تصمیم از طرف دولت ترکیه، به صورت رسمی با ذکر دلیل اعلام می شود. اگر درخواست شخصی رد شود، می تواند به دادگاه ها و یا مراجع ذی صلاح اعتراض کرده و درخواست تجدید نظر کند.

پناهندگی ترکیه

پناهندگی ترکیه و کیس های پناهندگی ترکیه

در این بخش به تعاریف لازم در بحث پناهندگی پرداخته می شود:

پناهنده: فردی است که به علت ترس قریب الوقوع ناشی از آزار و اذیت جسمی و روحی بخاطر نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی، خارج از کشور متبوع خود است و امکان بازگشت به کشور خود را ندارد و ازحفاظت کشور خود بهره مند نیست.

پناهندگی مشروط: اگر شخصی با مشخصات بالا، در خارج از کشور خود باشد و به ترکیه عزیمت کند به جهت اینکه پناهندگی ترکیه از لحاظ جغرافیایی پذیرش مشروط دارد، این افراد به صورت موقت مجاز به اقامت در کشور ترکیه می باشند. پس پناهنده مشروط، فردی است که شرایطی را که در تعریف پناهندگی مطرح می شود داراست و برای حمایت بین المللی در ترکیه درخواست می دهد و تا زمانی که به کشور سوم منتقل شود در ترکیه اقامت دارد.

پناهندگی فرعی: یک فرد خارج از منطقه مورد پذیرش پناهندگی ترکیه (خارج از اروپا) یا یک فرد بدون سرپرست که نمی تواند به عنوان پناهنده و یا پناهنده مشروط، واجد شرایط باشد، با توجه به تعیین وضعیت خود، به حمایت های متقابل از طرف دولت ترکیه معطوف می شود، زیرا اگر به کشور مبدا بازگردد:

  • به مجازات اعدام محکوم شود
  • با شکنجه یا رفتارهای غیرانسانی و یا تحقیرآمیز مواجه می شود.
  • به دلیل خشونت بی اندازه به خطرات جدی تهدید شود.

حفاظت موقت: به خارجیانی که مجبور به ترک خاک کشور خود شده اند، و قادر به بازگشت به کشور های خود نیستند، و از مرز های کشور ترکیه عبور کرده اند تا به صورت موقت مورد حمایت دولت کشور ترکیه قرار گیرند تا پرونده آنان مورد بررسی قرار گیرد.

حال که با تعاریف پناهندگی ترکیه آشنا شدیم به بررسی انواع کیس های پناهندگی می پردازیم:

کیس سیاسی: در این حالت فرد ادعا می کند که به دلیل عضویت در گروه سیاسی خاصی مورد تعقیب و یا اذیت و آزار از سوی دولت کشور متبوع خود بوده و چنانچه به کشور خود باز گردد مورد شکنجه و یا حبس قرار خواهد گرفت.

کیس اجتماعی: طرح این کیس از سوی اتباع کشورهایی مطرح می شود که کشورشان در حال جنگ و نا امنی و یا قحطی و موارد دیگری ست که زندگی و جان آنها در مخاطره است.

کیس مذهبی: درخصوص افرادی مطرح می شود که به دلیل گرایش و یا مذهب خاصی مورد شکنجه و یا اذیت و آزار قرار می گیرند و یا اینکه بدلیل تغییر دین احتمال از دست دادن جان شخص پناهجو وجود داشته باشد.

پناهندگی ترکیه و روش های جایگزین

با توجه به مواردی که عرض شد، در خصوص پناهندگی ترکیه باید کمی تأمل کرد. چرا که از بدو ورود به کشور ترکیه، خطرات و ریسک هایی وجود دارد. فارغ از ریسک ها و خطرات مسیر، این ریسک وجود دارد که اگر شما یک بار درخواست پناهندگی در کشوری ثبت کنید، نمی توانید از طرق دیگر در همان کشور درخواست اقامت بلند مدت یا دائم ارائه دهید. در این قسمت ما شما را به صورت مختصر با روش های قانونی مهاجرت به ترکیه که جایگزین پناهندگی ترکیه می باشند، آشنا می نماییم.

 

پناهندگی ترکیه و روش قانونی جایگزین، تحصیل:

تحصیل در ترکیه می تواند روش مناسب جایگزینی پناهندگی ترکیه باشد. عموماً افرادی که جهت پناهندگی ترکیه اقدام می نمایند، اگر از پتانسیل خود اطلاع داشته باشند و همچنین شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را بررسی نمایند، تصمیمات دیگری برای مهاجرت خود اخذ می نمایند. هرچند که رده بندی دانشگاه های ترکیه به دانشگاه های برتر کشور های اروپایی نمی رسد، اما در مقایسه با پناهندگی ترکیه، بسیار مناسب تر است.

پناهندگی در ترکیه

تحصیل در ترکیه

پناهندگی ترکیه و روش قانونی جایگزین، کار:

کار در ترکیه برای بسیاری افراد می تواند جایگزین پناهندگی ترکیه شود. با دریافت یک پیشنهاد شغلی می توان مهاجرت کاری به ترکیه داشت. این پیشنهاد شغلی بایست از طرف کارفرمای رسمی برای فرد خارجی صادر شود. بعد از مدت 8 سال اقامت قانونی و مستمر در این کشور می توان برای اقامت دائم ترکیه درخواست داد. البته جهت کار در ترکیه باید به نرخ بیکاری در این کشور توجه نمود که مقادیر بالایی داشته و نشان از این است که در خود تبعه ترکیه، نیروی کار بدون شغل زیادی وجود دارد.

پناهندگی ترکیه

جهت دریافت اطلاعات کامل تری راجع به کار در ترکیه به عنوان جایگزین مناسبی برای پناهندگی ترکیه، به مقاله زیر رجوع فرمایید.

پناهندگی در ترکیه

کار در ترکیه

پناهندگی ترکیه و روش قانونی جایگزین، سرمایه گذاری:

با خرید ملک و یا ثبت شرکت و دیگر روش های سرمایه گذاری در ترکیه می توان به اقامت بلند مدت و در نهایت اقامت دائم این کشور رسید. خرید ملک در کشور ترکیه می تواند با 250000 دلار منجر به دریافت پاسپورت ترکیه شود. با مراجعه به لینک زیر می توانید اطلاعات خود را راجه به سرمایه گذاری در ترکیه به عنوان جایگزینی برای پناهندگی ترکیه، افزایش دهید.

پناهندگی در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

پناهندگی ترکیه و روش قانونی جایگزین، ازدواج:

عموماً افراد خارجی با ازدواج با اتباع ترک، می توانند اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را دریافت کنند که می تواند جایگزین روش پناهندگی ترکیه باشد، در صورتی که واقعا ازدواج حقیقی بین شخص و تبعه ترک صورت گرفته باشد و ازدواج صوری نباشد. این امر نسبی است. چرا که شخص اصلی می تواند به همسر خود همان نوع از وضعیت (اقامت یا تابعیت ترکیه) را منتقل کند. عموما ازدواج با افراد خارجی در سه حالت می تواند شکل بگیرد. اول اینکه در ابتدا در کشور مبدا ازدواج شکل بگیرد که در این حالت ممکن است شرایط پیچیده ای برای تبعه کشور مقصد به همراه داشته باشد. دوم اینکه ازدواج در کشور ثالث شکل بگیرد. این بهترین حالت ثبت ازدواج با افراد خارجی است. چرا که نتایج یکسانی برای هردو به همراه خواهد داشت. سوم اینکه ازدواج در کشور مقصد شکل بگیرد که برای وقوع این امر در ترکیه، نیاز به دریافت ویزا نیست و می توان به راحتی اقدام کرد.

پناهندگی ترکیه و روش قانونی جایگزین، تولد:

روش آخر دریافت اقامت ترکیه که به عنوان جایگزین پناهندگی در اینجا ذکر شده، تولد می باشد. البته نوزادانی که در ترکیه از پدر و مادر خارجی متولد می شوند، تابعیت ترکیه را دریافت نمی کنند. مگر آن دسته از والدین که یکی از آن ها ترک تبار بوده و یا به طور کل بی تابعیت باشند. عموماً روش تولد فرزند در کشور های خارجی حتی کشورهایی که از قاعده خاک پیروی می کنند و به فرزند متولد شده در خاک آن کشور تابعیت اعطا می کنند، روش مناسبی جهت دریافت اقامت محسوب نمی شود چرا که یا برای والدین آثار اقامتی به دنبال ندارد یا پروسه بسیار طولانی تا زمان رسیدن فرزند به یک سن خاص می طلبد.

سوالات متداول در زمینه پناهندگی ترکیه

پرسش: ✅ آیا با پناهندگی در ترکیه می توان به تابعیت این کشور دست یافت؟

پاسخ: تنها بخش کمی از متقاضیان پناهندگی که مشکل جدی و واقعی برای فرار و ترک کشور خود دارند (جنگ زدگی، خطر مرگ، ...) می توانند در کشور ترکیه و سایر کشورها پناهنده شوند و باقی این افراد به اصطلاح دیپورت خواهند شد.

 

پرسش: ✅ آیا پناهندگی در ترکیه روش خوبی است؟

پاسخ: خیر. بدلیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا، خطرات مسیر، دشواری زندگی در کمپ، تضمینی نبودن قبولی درخواست پناهندگی و وجود روش های جایگزین، روش پناهندگی در ترکیه به هیچ وجه توصیه نمی شود. همچنین افراد متقاضی پناهندگی در این کشور به دلیل تعداد بالای متقاضیان، برای مدت طولانی در انتظار وقت مصاحبه سازمان ملل (UN) و اداره پلیس ترکیه در این کشور سرگردان خواهند بود.

 

پرسش: ✅ آیا کشور ترکیه کنوانسیون ژنو را پذیرفته است؟

پاسخ: بله. کشور ترکیه جزو کشورهای تابع این کنوانسیون محسوب می شود و همچنین شعبه کمیساریای پناهندگای سازمان ملل متحد نیز در این کشور قرار دارد.

 

پرسش: ✅ خدمات موسسه ملک پور در باب پناهندگی چیست؟

پاسخ: موسسه ملک پور پناهندگی را روش نادرستی دانسته و هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد.

 

_____________________ پناهندگی ترکیه و سخن پایانی _____________________

پناهندگی ترکیه، روش های قانونی جایگزین پناهندگی ترکیه و خطرات و ریسک روش پناهندگی در این مقاله به صورت اختصاصی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. موسسه ملک پور هیچگونه فعالیتی در خصوص پناهندگی ترکیه یا سایر کشورها دیگر ندارد و صمیمانه از شما تقاضا دارد با افزایش دانش خود نسبت به روش های قانونی مهاجرت، از اقدام برای پناهندگی خووداری فرمایید. افراد با سن زیر 30 سال، تحصیلات مناسب دانشگاهی، سابقه کار یا بودجه معمولی، می توانند از انواع روش های تحصیلی و کاری اقدام به مهاجرت به کشور های برتر دنیا مثل آلمان، اتریش، کانادا، دانمارک، هلند، نیوزلند و... داشته باشند. شما می توانید با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس گرفته و با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، شرایط خود را جهت مهاجرت به روش های قانونی جایگزین پناهندگی ترکیه، امکان سنجی نمایید. همچنین در انتهای این مقاله می توانید در قسمت "ثبت پرسش" نظرات و سوالات خود را مطرح نموده تا کارشناسان ما ظرف کمتر از 12 ساعت پاسخگوی شما باشند.

امتیاز 4.38 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آرش جهانخواه
سلام. میشه رفت ترکیه بعد از اون طرف برای پناهندگی اروپا و آمریکا اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما، پناهندگی امری نکوهیده و مغایر با عزت انسانیست و موسسه ملک پور در این زمینه توصیه ای ندارد. به شما پیشنهاد میکنیم اپتانسیل خود را جهت اقدام از طرق قانونی با دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مؤسسه بسنجید. * مانا باشید *
Asghar rafati
Kolan panahandegi ro ravesh khoobi nemidoonid ya faghat torkie rahe khoobi nist ?
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، به طور کلی پناهندگی در صورتی که شرایط واقعی ذکر شده در کنوانسیون ژنو را نداشته باشید و همچنانکه در مقاله ذکر شد ناچاراً به ادعاهای دروغین متوسل شوید، امری نکوهیده و منافی شأن انسانیست که باید از آن حذر کرد. *مانا باشید *
Ehsan
با سلام و تشکر. آیا امکان دارد از شرایط جستجوی کار پناهندگان بنویسید. میزان متوسط درآمد و اینکه چقدر تفاوت دریافتی بین یک پناهنده و یک ویزای کار در ترکیه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در جریان باشید که موسسه ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای درخصوص پناهندگی ندارد و صرفاً جهت علمی بودن ساین و اگاهی هموطنان عزیز اقدام به ارائه مطالب علمی از کنوانسیون ژنو می نماید. درخصوص تفات زندگی و حقوق هم مثل این است که شما حقوق یک کار ثابت و تمام وقت را با مستمری یا یارانه های دولتی مقایسه نمایید. موفق باشید
عباس برزگر
سلام وقتتان بخیر، ممنونم از مقاله کاملتون، آیا با توجه مقاله شما که تعداد پناهندگان در ترکیه هر سال افزایش داشته است و من و همسرم و فرزند 3 ساله ام قصد پناهندگی داریم آیا به نظر شما شانس موفقیت برای ما وجود دارد؟ آیا شما مسیر جایگزینی دارید؟ با تشکر و احترام فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب موسسه ملک پور هیچ گونه خدمات پناهندگی ندارد و توصیه هم نمیکند با توجه به این که فرزند هم دارید این مسیر خطرناک می باشد. میتوانید از طریق کاری یا تحصیلی اگر شرایط داشته باشید اقدام نمایید . برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
farshad hasanzade
درود ممنون از فعالیتتون،من مدرک فنی حرفه ای دارم درزمینه ساخت خانه‌های پیش ساخته نما کاری چوب ورق پی وی سی ...میتونم اقامت بگیرم ایآ
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما خیلی کلی است و در یک کامنت نمی توان پاسخ دقیق داد. اگر در زمینه کاریتان پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید اقامت دریافت کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
Morteza sef
با عرض سلام در حال حاظر رزیدنت هلند هستم .و حدود ۸ سال پیش در un ترکیه ثبت نام کردم.و بعد از تقریبا ۲ سال که از اونجا ناامید شدم به صورت غیر مجاز از اون کشور خارج شدم .و جدیدا از سفارت ترکیه در هلند در خواست ویزای توریستی دادم که بدون ذکر دلیل ریجکت شد در صورتی تمام مدارک کامل بود .میخواستم بدونم در این زمینه اطلاعاتی دارین که بدین و یا چطور این سابقه پاک میشود در ترکیه .ممنون از جواب دهی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با عرض پوزش موسسه خدماتی در مورد پناهندگی ارائه نمی دهد.
Rashid
سلام وقت بخیر در ترکیه به غیر از پناهندگی چه روشی برای یک شخص پنجاه ساله مناسب میتونه باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شدایط شما بایستی بررسی گردد پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تملس خاصل نمایید.
مشاوره رایگان