کار در ترکیه

24 نظر

کار در ترکیه، بررسی مشاغل مورد نیاز ترکیه، میزان حقوق در ترکیه، شرایط و قوانین کار در ترکیه برای ایرانیان،  مهاجرت به ترکیه از طریق کار و شرایط کار و کاریابی در ترکیه در این مقاله توسط موسسه ملک پور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما چرا ترکیه؟ آیا کشور ترکیه، کشوری مناسب برای مهاجرت کاری می باشد؟ آیا با کار در کشور ترکیه می توان اقامت دائم و یا تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ این مقاله برای پاسخ دادن به سوالات ذهنی شما در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار تهیه شده است. امروزه کشور ترکیه برای سفرهای توریستی و مهاجرت های کاری و تحصیلی به سبب نزدیکی به ایران مورد اقبال بسیاری افراد می باشد. با مطالعه این مقاله خواهیم دریافت که آیا ترکیه، کشوری مناسب جهت مهاجرت هست یا خیر. همچنین می توانید با تماس با موسسه ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص کار در ترکیه بهره گیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

کار در ترکیه

آشنایی با کشور ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد که بخش بزرگی از کشور در شمال غرب آسیا و خاورمیانه است (آناتولی یا آسیای کوچک) و بخش کوچکی از آن نیز در منطقه بالکان در جنوب شرق آسیا قرار دارد. پایتخت این کشور آنکارا می باشد که به عنوان پایتخت اداری ترکیه محسوب می شود اما بزرگترین و توریستی ترین شهر ترکیه شهر استانبول با پیشینه تاریخی طولانی می باشد. جمعیت کشور ترکیه 82000000 نفر و واحد پول آن لیر ترکیه است. ترکیه در شرق با کشورهای ایران، ارمنستان و گرجستان و در جنوب غربی با بلغارستان و یونان همسایه است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در خارج از کشور


 

مردم این کشور عمدتا مسلمان می باشند که اغلب به مذهب سنت معتقدند. زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی می باشد که از سال 1923 با الفبای لاتین نوشته می شود. این مقاله توسط گروه موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی و رونوشت از این مقاله شرعا حرام است. در ادامه به مباحثی در خصوص چگونگی و شرایط عمومی کار در ترکیه خواهیم پرداخت.

 

کار در ترکیه

شرایط کار در ترکیه

همواره افرادی از کشورهای خارجی، مثل ارمنستان، آذربایجان، عراق و ایران هستند که درست یا غلط، در صدد یافتن شغل و کار در ترکیه می باشند. این مهم به جهت همسایگی و ورود راحت و بدون ویزا به کشور ترکیه می باشد. برای ورود به کشور ترکیه از طریق توریستی، یک شخص ایرانی نیازی به دریافت ویزا از سوی مقامات ترکیه در ایران ندارد و با وارد شدن به فرودگاه کشور ترکیه، می توانند ویزای توریستی کوتاه مدت خود را دریافت کنند. اما در ماده 30 قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی ترکیه، به این صورت مشروح شده است که افرادی که قصد کار در ترکیه، به مدت بیشتر از 3 ماه دارند، باید از طرف مؤسسات کاری و شرکت هایی که به فعالیت مشغولند و نیاز به نیروی خارجی دارند، دعوت نامه کاری دریافت کنند. یعنی به صورت شخصی نمی توانند اجازه کار در ترکیه را کسب نمایند. دریافت اجازه کار به منزله اقامت بلند مدت در کشور ترکیه نمی باشد و مستنداً در سایت وزارت امور خارجه کشور ترکیه مشروح شده است که هر فرد خارجی برای ویزای کار در ترکیه باید هر سه ماه اجازه کار خود را تمدید کند. یعنی افرادی که قصد اقامت در کشور ترکیه به مدت بیش از 90 روز دارند، می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت استانی، اجازه اقامت خود را (حداکثر تا 2 سال) تمدید کنند. 

بررسی نرخ بیکاری و بازار کار ترکیه

میزان نرخ بیکاری در ترکیه در ماه نوامبر سال 2018 به 12 درصد رسیده است. در صورتی که در سال قبل و همین ماه، نرخ بیکاری در ترکیه 10 درصد بوده است. میانگین نرخ بیکاری در کشور ترکیه از سال های 2005 تا کنون 10 درصد محاسبه شده است. کمترین این نرخ در ماه جوئن سال 2012 به 7 درصد رسیده است و بیشترین نرخ در ماه فوریه سال 2009 به 14 درصد رسیده بود. از ابتدای سال 2022 نرخ بیکاری در کشور ترکیه به حدود 11 درصد رسیده است که نرخ مطلوبی به حساب نمی آید.

نمودار نرخ بیکاری در ترکیهاین در صورتی است که نرخ بیکاری در کشورهای سطح اول اروپا مثل آلمان، اتریش و هلند، به طور میانگین زیر 5 درصد تخمین زده شده است. پس برای مهاجرت از طریق کار در ترکیه باید کمی تامل کرد. پیش از اقدام به مهاجرت لازم است آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. لذا، جهت اطلاع ازشرایط دیگر کشورها و سایر روش ها و قوانین مهاجرتی، ویدئویی تحت عنوان مسیر سبز مهاجرت برای شما عزیزان تهیه شده است که می توانید با مشاهده آن، همچون یک وکیل مهاجرتی، مناسب ترین روش ویژه خود را انتخاب نمایید.

ویزای کاری در ترکیه

مهاجرینی که به کارکردن در کشور ترکیه علاقه نشان می دهند، می بایستی بر اساس شرایط و تابعیتشان اقداماتی را در مورد دریافت تاییدیه کار و ویزای کار انجام دهند. کارت موقت کاری و ویزای کار نامحدود هر دو در دسته ویزاهای کاری ترکیه قرار دارند که راجع به آنان در ادامه توضیحاتی کاربردی و مهمی را ارائه داده‌ ایم.

 • ویزای کار موقت

در واقع ویزای موقت زمانی در دسترس متقاضیان قرار می‌ گیرد که حرفه و تخصص ویژه و محل کار مشخص شده ای داشته باشند. پس از انقضای کارت موقت متقاضی باید کشور ترکیه را ترک کند. البته اگر کارفرمای ترک‌ زبان از وی راضی باشد و تمایل به ادامه همکاری با وی داشته باشد، کارت موقت شخص متقاضی برای سه ساعت تمدید می گردد. پس از انقضای کار موقت ۳ ساله اگر کارفرما مجدداً با شما قرارداد منعقد کند تا ۶ سال دیگر می توانید در ترکیه بمانید.

 • ویزای کار نامحدود

تنها اشخاصی که ۸ سال زندگی در میان مردمان ترک زبان را تجربه کرده باشند و با فرهنگ و تمدن این کشور تا حد زیادی آشنا شده باشند، اجازه اخذ ویزای کار نامحدود را دارند. البته اگر به جای ۸ سال ۶ سال بدون رفت ‌و آمد به کشورهای دیگر در یکی از شهرهای ترکیه سکونت داشته باشید، نیز برای ویزای کار نامحدود در نظر گرفته می شوید. به طور معمول و طبق آخرین تحقیقات انجام شده کشور ترکیه نام اشخاصی که ویزای کار نامحدود را دریافت می‌ کنند، در لیست اخذ کنندگان کارت اقامت دائم ثبت می کند. ولی ما بین ۵ الی ۱۰ سال به آنان اجازه ورود به مرزهای ترکیه را نمی دهد. خارجی ها برای حضور در ترکیه می بایست از طریق کنسولگری مربوطه اقدام کنند. توجه به این موضوع مهم است که متقاضیان غیربومی موظفند در صورت داشتن مجوز ۶ ماهه اقامت، اقدامات اولیه را به جهت دریافت ویزای کاری ترکیه انجام داده و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن اسناد را به سفارت مربوطه اعطا کنند. در حالت کلی یک ماه طول می‌ کشد تا به درخواست شما پاسخ دهند. پاسخ می تواند به صورت تلفنی و یا پست الکترونیکی باشد.

همانطور که ذکر شد، برای کار در ترکیه نیاز به اجازه کار از طرف مقامات و کنسولگری این کشور و همچنین وزارت امور خارجه و امور اتباع بیگانه می باشد. طبق قانون این کشور به طور کلی ویزای کار در ترکیه، تحت 7 نوع دسته بندی شده است. موسسه ملک پور با تجارب چند ساله خود در زمینه مهاجرت به صورت مختصر به این دسته بندی خواهد پرداخت:

 1. ویزای کار در ترکیه با هدف استخدام و استخدام ویژه
 2. ویزای کار در ترکیه برای استادان و آکادمی ها در ترکیه
 3. ویزای کار در ترکیه برای ورزشکاران در ترکیه
 4. ویزای کار در ترکیه برای هنرمندان در ترکیه
 5. ویزای کار در ترکیه برای کارگران منقطه آزاد در ترکیه
 6. ویزای کار در ترکیه برای روزنامه نگاران در ترکیه
 7. ویزای کار در ترکیه برای تعمیرکاران و مونتاژکاران در ترکیه

نکته مهم این است که قانون کشور ترکیه برای افرادی که تابعیت دوگانه دارند (دو پاسپورت) اجازه اقامت قانونی در ترکیه را بیشتر از 90 روز نخواهد داد. برای مهاجرت پزشکان به ترکیه یکی از شروط موفقیت در آزمون STS ترکیه است.

بررسی شرایط ویزای همراه در مهاجرت به ترکیه از طریق کار

ویزای همراه به افرادی تعلق می گیرد که همراه وی، همسر و یا فرزندان مجرد زیر 18 سال و وابسته باشند که می توانند با ویزای پیوست، به شخص اصلی ملحق شوند. اما در صورتی که شخص اصلی که با ویزای کار در ترکیه وارد شده است، کارت اقامت کاری خود را دریافت کند، می تواند برای الحاق همراهان خود به اداره مهاجرت و وزارت امور خارجه و بیگانگان درخواست دهد. در صورتی که شخص اصلی دارای بیش از یک همسر باشد، فقط می تواند برای یکی از آن ها درخواست الحاق خانواده را ارائه دهد. اما برای دیگر فرزندان وی، هیچ منعی برای الحاق وجود ندارد. اجازه اقامت خانوادگی تحت ویزای کار در ترکیه، بدون نیاز به اجازه اقامت دیگری، حق آموزش در مراکز آموزشی ابتدایی و راهنمایی را تا سن 18 سالگی برای همراهان فرد اصلی تأمین می کند.

لیست مدارک مورد نیاز ویزای کار ترکیه

برای دریافت هر نوع ویزایی باید مقدمات و ملزومات اصلی آن را رعایت کرد. ویزای کار در ترکیه نیز از این موضوع مستثنی نیست. برای دریافت ویزای کار در ترکیه، مدارک و اسنادی نیاز است تا بتوان برای دریافت این ویزا اقدام کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در ترکیه به شرح ذیل می باشد.

 • 4 قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت
 • فتوکپی از برگه های پاسپورت(صفحه اول و صفحه آخر با مهر و تاریخ اعتبار آن)
 • ارائه اصل و کپی اجازه کار در ترکیه که توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی صادر شده است
 • وضعیت بانکی و تمکن مالی فرد
 • پرداخت هزینه های صدور ویزا(در صورت رد شدن ویزا قابل بازگشت نیست)
 • بیمه خدمات درمانی از سوی ترکیه

برای دریافت ویزای کار در ترکیه، اخذ مدارکی از قبیل سطح زبان و یا سطح تحصیلات، سختگیری خاصی نمی شود. یعنی برای کار در ترکیه، دانستن مهارت های زبان انگلیسی در سطح نمره 5 آیلتس برای شما کفایت می کند. اما برای اینکه بتوانید به راحتی وارد بازار کار کشور ترکیه شوید، باید به سطح معقولی از زبان ترکی مسلط باشید که بتوانید به راحتی با مردمان این کشور ارتباط برقرار کنید. چرا که فقط 30 درصد مردم کشور ترکیه به زبان انگلیسی مسلط هستند! 

میزان حقوق و درآمد در ترکیه چقدر است؟

به طور حداقل درآمدهای شغلی در کشور ترکیه در ماه به مبلغ 422 یورو تخمین زده شده است که معادل 5000 یورو در سال می باشد. به عبارت دیگر، درآمد افراد در کشور ترکیه به صورت حداقلی، به 2550 لیر در ماه می رسد که نسبت به سال قبل 520 لیر افزایش داشته است. اگر بخواهیم در سایت جهانی رتبه بندی حداقل درآمدها بنگریم، می بینیم که کشور ترکیه رتبه 38 را در این موضوع کسب کرده است. پس می توان گفت که ترکیه کشوری با حداقل درآمد برای اتباع خود می باشد. در ادامه به بررسی برخی از درآمدهای مشاغل خواهیم پرداخت:

 

حداکثر درآمد (دلار آمریکا)

مشاغل

18000

برنامه نویس

23000

مهندس نرم افزار

24000

مهندس مکانیک

21000

مهندس عمران

40000

مدیر پروژه

42000

مدیریت بازاریابی

15000

گارسون

 

در ادامه به روند رشد حداقل درآمدهای کشور ترکیه خواهیم پرداخت. واحد پول در این نمودار، وجه رایج کشور ترکیه یعنی لیر می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

کار در ترکیه و هزینه زندگی در ترکیه از مواردی می باشد که متقاضیان اخذ اقامت کاری ترکیه باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. متقاضیان کار در ترکیه می توانند در ادامه مطالب هزینه های زندگی و اقامت در این کشور را بررسی نمایند.

 

ریز هزینه های زندگی

مبلغ مورد نیاز به لیر ترکیه

غذا در رستوران ارزان

20

غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

80

بطری آب 0.33 لیتری

1.29

نوشابه  0.33 لیتری

3.64

یک فنجان قهوه

9.64

بطری شیر 1 لیتری

3.96

نان 500 گرمی

2.23

1 کیلوگرم برنج

8.11

1 کیلو سینه مرغ

19.07

1 کیلو گوشت گاو

57.18

1 لیتر بنزین

6.42

اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر

1336 در هر ماه

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر

833 در هر ماه

اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر

2321 در هر ماه

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر

1424 در هر ماه

لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022

هر کشوری کمبودهای شغلی خود را دارد. یک سری از مشاغل هستند که هر کشوری نیاز شدید به آن ها دارد. این مشاغل در هر کشور می تواند بسته به سطح رشد صنعتی، متفاوت باشد. کشور ترکیه نیز از این قاعده مستنثی نیست. موسسه ملک پور به صورت اختصاصی به این مقوله پرداخته است و لیست مشاغل مورد نیاز در خصوص کار در ترکیه را برای شما فراهم کرده است.

خدمات مراقبت از مشتری

آموزش زبان های خارجی

مراقبت از کودک

تدوین و ترجمه

متخصص فروش در صادرات و واردات

کارگران نساجی

کارگران ساده

گارسون

نگهبان

خدمات نظافتی

حسابدار

مشاغل در امور مالی مثل مدیریت مالی، مشاغل تجارتی، صادراتی و...

این ها مشاغلی هستند که اکثر افراد خارجی به دنبال استخدام در ترکیه این مشاغل می باشند. همچنین از نگاه دیگر، این ها مشاغلی هستند که مقامات و مسئولان وزارت کار و خدمات اجتماعی کشور ترکیه، برای مهاجرین در نظر گرفته اند. شما می توانید با کار در ترکیه در این مشاغل، درخواست خود را برای اقامت ثبت کنید. البته طبق آمار اکثر مشاغلی که افراد مهاجر بعد از فارغ التحصیلی در جست و جوی آن هستند، رشته های مهندسی، رشته های مالی، فناوری اطلاعات، مشاغل در خصوص فروش و مارکتینگ، مدیریت رستوران های زنجیره ای و... می باشد. جهت ورود به بازار کار ترکیه می توان ابتدا در این کشور تحصیل داشت و سپس با مدرک مربوطه اقدام به جست و جوی کار نمود.

نحوه کاریابی در ترکیه

کار در ترکیه در شکل های مختلف از قبیل کار سفید، کار سیاه و کارهای آزاد صورت می گیرد. اما به صورت کلی کاریابی در ترکیه در دو نوع فیزیکی و مجازی صورت می گیرد. به این شکل که در کاریابی های فیزیکی، فرد به صورت حضوری در مراکز کاریابی حاضر می شود و درخواست خود را برای استخدام در یکی از نهادهای کاری ثبت می کند. برای این روش شما نیاز به اجازه اقامت برای پیدا کردن کار در ترکیه دارید. عموماً افراد با ویزای ترکیه از نوع توریستی وارد کشور می شوند و در این مراکز حضور پیدا می کنند و درخواست خود را برای یافتن شغل مورد نظر خود ثبت می کنند. اما نوع دیگری از کاریابی وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین و غیر حضوری (مجازی) درخواست خود را برای کاریابی در ترکیه ثبت کنید. سایت ها و روزنامه های موجود در کشور ترکیه در موضوعات کاریابی می توانند کمک رسان افراد جویای کار باشند. برای اطلاع از شرایط کار در ترکیه برای خانم ها مقاله سایت را مطالعه کنید.

کار در ترکیه

مؤسسات کاریابی ترکیه

سایت های کاریابی در ترکیه به صورت رسمی مشغول به کار هستند تا روند یافتن شغل شما را آسان تر و سریع تر پیش ببرند. این سایت ها عموماً خصوصی و یا دولتی می باشند که می توانند شما را به هدفتان نزدیک تر کنند. در ادامه موسسه ملک پور به معرفی مطرح ترین سایت های کاریابی ترکیه پرداخته است:

 • www.expat.com
 • www.iskur.gov.tr
 • www.jobsinistanbul.com
 • www.learn4good.com
 • www.marmarisrecruitment.com
 • www.reed.co.uk/jobs-in-turkey
 • www.secretcv.com
 • www.totaljobs.com/jobs/in-turkey
 • www.yenibiris.com

همچنین برای کارگران تابستانی (کوتاه مدت) سایت هایی مخصوصی جهت یافتن کار تهیه شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 • www.iagora.com/work/en/jobs-and-internships/turkey/istanbul
 • www.learn4good.com/jobs/language/english/list/summer/turkey/
 • www.seasonworkers.com

اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق کار

در ماده 42 الی 45 قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی، مقررات اجازه اقامت بلند مدت تنظیم گردیده است. به اتباع خارجی که در کشور ترکیه برای مدت حداقل 8 سال بدون وقفه با اجازه اقامت قانونی، اقامت داشته باشند و دارای شروط تعیین شده از سوی سازمان سیاست های مهاجرتی باشند، با تایید سازمان مربوطه، اجازه اقامت بلند مدت صادر می گردد. اجازه اقامت بلند مدت می تواند به صورت نامحدود صادر شود. تعیین این مدت با مقامات کشور ترکیه می باشد. این بدین معنی است که افراد با حضور قانونی خود در این کشور و اشتغال به کار در ترکیه به صورت قانونی از طرف دولت می توانند بعد از مدت 8 سال، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. با دریافت این نوع از اقامت می توانید از تمام امتیازات یک فرد ترک تبار استفاده کنید و از حقوق شهروندی و تأمین اجتماعی این کشور استفاده تمام را ببرید. طبق قانون مهاجرتی این کشور، حداقل بعد از یکسال پس از دریافت اقامت دائم این کشور، می توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه و تابعیت این کشور اقدام کنید. این مقاله توسط گروه موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی و رونوشت از این مقاله شرعا حرام است. جهت اطلاع از سایر روش های اخذ اقامت ترکیه می توانید به مقاله سایت مراجعه فرمایید.


سوالات رایج درباره کار در ترکیه

✅آیا ترکیه ویزای جستجوی کار دارد؟

خیر. برای کار در ترکیه، داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای ترک نیاز است.

✅چگونه می توان در ترکیه به جستجوی کار پرداخت؟

برای کاریابی در ترکیه می توان از موسسات کاریابی معتبر کمک گرفت. همچنین، با توجه به عدم نیاز به ویزا برای سفر به ترکیه، می توان به این کشور تردد نموده و بصورت حضوری به دنبال کار گشت.

✅حقوق پرداختی به مشاغل در کشور ترکیه در چه حدودی است؟

درآمد افراد در کشور ترکیه به صورت حداقلی، به 2.550 لیر در ماه می رسد که نسبت به سال قبل تر از آن،520 لیر افزایش داشته است.

✅وضعیت اشتغال در ترکیه چگونه است؟

نرخ بیکاری کشور ترکیه در حدود 13 درصد است که در مقایسه با کشورهای آلمان و اتریش نرخ بالایی محسوب می شود.

آیا امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق مهاجرت کاری وجود دارد؟

بله، اگر ۸ سال در یکی از بخش های کاری ترکیه، کار کنید تحت شرایط ویژه ای، کارت اقامت دائم ترکیه در دسترستان قرار می گیرد.

✅آیا ایرانیان می توانند بدون اخذ ویزای کاری کشور ترکیه، برای یافتن کار به یکی از شهرهای این کشور بروند؟

بله، اگر شرایط و رزومه اکنون شما، مناسب مهاجرت به ترکیه از طریق کار می باشد، می توانید بدون ویزا به منظور جستجوی کار عالی، تمام وقت و ثابت به ترکیه بروید.


_____________________ سخن پایانی درباره کار در ترکیه _____________________

کار در ترکیه، شرایط و قوانین کار در ترکیه برای ایرانیان، مهاجرت به ترکیه از طریق کار و شرایط کار و کاریابی در ترکیه در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بررسی قرار گرفت. کشور ترکیه شاید به جهت نزدیکی و هم مرزی با ایران، گزینه مناسبی جهت مهاجرت به نظر آید، اما برای اینکه کشوری برای مهاجرت کاری مناسب باشد، باید شرایطی همچون مهاجر پذیری، رشد اقتصادی و صنعتی مناسبی داشته باشد. کشور ترکیه خود کشوری مهاجر فرست است و از لحاظ ثبات اقتصادی و روابط بین المللی با قدرت های برتر دنیا مثل آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و یا کانادا قابل مقایسه نیست. شایسته است با تأمل و تدبر بیشتر و با در نظر گرفتن معیارهای مهمی همانند نرخ بیکاری، میزان دریافتی حداقل افراد جامعه و... کشور مناسب خود را جهت مهاجرت از طریق کار را انتخاب کنید. در هر حال، در صورت انتخاب کشور ترکیه برای کار، اگر نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره داشتید، می توانید با تماس با موسسه ملک پور از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین در انتهای این مقاله می توانید در قسمت "ثبت پرسش"، نظرات و سوالات خود را در خصوص موضوع کار در ترکیه مطرح نموده تا کارشناسان ما ظرف کمتر از12 ساعت پاسخگوی شما باشند.

امتیاز 4.69 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آرش جهانخواه
سلام. میخوام برم ترکیه برا کار. دیپلم دارم ۲۴ سالمه. سربازیم رفتم. شرایطش چطوره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، چنانچه در متن مقاله گفته شد شرایط کار در ترکیه به جهت نرخ بالای بیکاری در این کشور مطلوب نمی باشد. با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید تا شما را جهت مهاجرت به سایر کشورها امکان سنجی نمایند. * مانا باشید *
J hemati
سلام وقت بخیر بنده مدرک کارشناسی معماری دارم و سه سابقه کار بازرگانی دارم همراه با سابقه بیمه… میخواستم بدونم میتونم برای کار وتحصیل در کشور ترکیه اقدام کنم؟؟چیکاری باید انجام بدم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، منعی جهت تحصیل شما در ترکیه وجود ندارد اما برای کار باید پیشنهاد کاری از یک کارفرما داشته باشید که با توجه به نرخ بیکاری بالای کشور ترکیه امری آسان نیست. توصیه می کنیم با دریافت مشاوره رایگان تلفنی، امکان اقدام برای کشورهای با شرایط مطلوب تر را بسنجید. * مانا باشید *
محمدی پور
سلام وقت بخیر برای کار در ترکیه میشه توریستی رفت و کار پیدا کرد و ویزا رو تغییر داد ؟ یا مثل کشورهای اروپایی باید برگشت و از ایران درخواست داد ؟ ممنونم از مقالات زیاد و دقیقتون خیلی کمک میکنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزا های توریستی کوتاه مدت هستند و قابلیت تبدیل را ندارند و باید برگردید ایران و ویزای کار ترکیه نیازمند به پیشنهاد شغلی یا جاب آفر می باشد. پیشنهاد می کنم قبل هر اقدامی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سارا امراللهی
عرض ادب و ارادت ممنونم از مقاله و سایت خوبتون من هر بار هم تماس گرفتم موسسه تمام مشاورینتون در کمال صبوری و ادب و احترام پاسخگو بودند که واقعا جای تشکر داره سوال من این هست که من لیسانس برق هستم 30 ساله و 4 سال سابقه کار مرتبط دارم . آیا این امکان رو دارم که برای کار در ترکیه اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای کار در کشور ترکیه باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته و از این طریق ویزای کاری دریافت کنید. رشته شما یکی از رشته های پرطرفدار بوده که در کشورهای اروپایی و همچنین کانادا به دلیل کمبود نیروی کار در این رشته می توانید ویزای جستجوی کار آلمان و یا اتریش را دریافت کنید . یا از طریق اسکیل ورکر کانادا برای ویزای کاری اقدام کنید که از همان ابتدا اقامت دائم دریافت می کنید. پیشنهاد ما به شما عزیز این است که برای راهنمایی دقیقتر با مشاورین تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی تر در مورد کشور ترکیه و یا سایر کشورها دریافت نمایید. سپاس
آذر
سلام برای کاریابی در ترکیه آیا حتما سابقه کار و تحصیل میبایست مرتبط باشند؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ترجیحا بله مگر در مشاغل ساده برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
هادی طاهری
سلام وقتتون بخیر من متاهل هستم برای کار میخام برم ترکیه ولی تنها میخاستم برم آیا امکانش هست ؟آیا در مدارک لازم سند ازدواج الزامیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله امکان اینکه شما به تنهایی تشریف ببرید و در ترکیه کار کنید وجود دارد و اینکه شما اعلام کنید متاهل هستید الزامی برای ورود همسر ندارد ولی هر موقع بخواهید می توانید برای همسرتان نیز اقامت داشته باشید.
سعید
سلام من ب کار در ترکیه نیاز دارم خیلی ضروری میتونین کمکم کنین؟؟ لطفا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور می توانید کارفرمای خود را در کشور ترکیه پیدا کرده و از این طریق اقامت کاری بدست آورید که البته به شرایط تحصیلی، سطح زبان، سابقه کار و ... بستگی دارد.
محمد محمدی
با سلام دارای مدرک ارشد مهندسی صنایع و طراح 3جلد کتاب در زمینه طراحی الگوریتمهای هوش نرم بهینه ساز جهت طرحریزی و مقاومسازی سیستمها و ابر سیستمها میباشمکه انتظاراتی که از پیاده سازی این دانش میرود چنینست:تنظیم بازار و قیمت کالاهای اساسی،ابزارهای بازار پولی و بانکی،بازار سرمایه،بازار باز و راهسازی، سدسازی،خطوط راه آهن، بندر و اسکله سازی ،میادین و سازه های صنایع دریایی و کشتی سازی،بندرسازی و موج‌شکن‌های عظیم؛ سازه‌های دریایی و فراساحلی،راه و مسیر دسترسی به مناطق صعب‌العبور، پروژه‌های حوزۀ نفت و گاز و پتروشیمی،آبگیرهای صنعتی پالایشگاهی و آبشیرین‌کن‌ها،تونل آب رسانی ،بندر پتروشیمی،نیروگاه برق،شهرک صنعتی-مسکونی،پالایشگاه میعانات گازی، آزاد راه‌ها، بزرگ راه‌ها،تونل ها،سکوها و تأسیسات نفتی خطوط انتقال فیبر نوری، راه‌آهن شهری،خطوط لوله نفت و گازرسانی به شهرها و روستاها،کیفیت و کمیت پالایشگاههای فراورده های نفتی...(40ساله ام).در ضمن بنده بدون سابقه کاری میباشم و بطور نسبی یعنی در حد مطالعه به زبانهای انگلیسی،سوئدی،عربی و ترکی واردم اما هنوز در محیط مربوطه قرار نگرفته ام که به قول معروف فول بشوم.قبل از اینکه برایم کار مورد نظر را پیشنهاد دهید و حق الزحمه شما بکنار لطفاَ بگویید که چه کارهایی را باید انجام دهم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز لطفا برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید.
امین
سلام من دانشجو هستم خدمت هم نرفتم میخام وثیقه بزارم برم ترکیه رفتم ترکیه میخام کار پیدا کنم کار کنم و نمیخام برگردم باید چیکار کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز موسسه ملکپور در زمینه پناهندگی ارائه مشاوره و خدمات ندارد
اکبر مطلبی مقدم
سلام میخواهم از طریق خرید ملک و الباقی پولم در بانک های ترکیه سپرده بگذارم ؟ آیا میتوانم با معادل مبلغ خرید ملک اینکار را انجام دهم ممنونم از راهنمائیتان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما می توانید وقتی ملک خریدید و موفق به دریافت پاسپورت شدید در بانک های ترکیه سپرده هم بگذارید.
هومن توفیقی
سلام من۳۲سالمه جوشکارتاسیسات وانواع لوله هستم.لوله کشی آب هم بلدم چجوری میتونم برای اعزام به کار اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برا اخذ ویزای کاری شما می بایست از طرف یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در قسمت محصولات پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه نمایید.
پوریا
سلام وقت بخیر با توجه به شرایط اقتصادی ترکیه کشور بهتری برای کار پیشنهاد ندارید ترجیحا در اروپا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر ویزاهای کاری برای کشورهایی مانند عمان امارات امریکا و برخی از کشورهای حوزه شنگن قابل اقدام است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید.
سمیرا حبیبی
سلام وقت بخیر آیا کشور ترکیه مکان مناسبی برای کار و دریافت اقامت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. این موضوع بسته به شرایط افراد است اما معمولا با توجه به شرایط اقتصادی این کشور، گزینه های جذاب تری در اروپا برای مهاجرت وجود دارد.
داود عبداللهی
باسلام من مهارت های رنگ آمیزی ساختمان و رانندگی و سیمن بوک (کارت ملوانی زیر1000تن) دارم . چطورمیتونم برای کار به ترکیه برم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید با استفاده از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور مراحل کاریابی را کامل پشت سر بگذارید و با یافتن کارفرمایی در این کشور اقامت کاری دریافت نمایید.
کوثر سواری
سلام ممنون از مقاله خوبتون من جوشکارم و 28 سالم هست سابقه کار چندین ساله در این زمینه دارم ایا امکان کار در ترکیه را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که کارفرمایی در این زمینه بیابید امکان دریافت اقامت کاری خواهید داشت.
علیپور
سلام و درود من نجار هستم و میخواستم برای کار در خارج اقدام کنم. 40 سال سن دارم و دیپلم هستم آیا برای ترکیه یا کشورهای دیگر امکان کاریابی برای من هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز در حال حاضر در بسیاری از کشورها خدمات کاریابی ارائه می‌شود پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید
آقای حسینی
سلام خسته نباشید بنده 36 سالمه و در رشته مکانیک خودرو مشغول به فعالیت هستم به مدت 7 سال سطح زبانم در حد صحبت هست ممنون میشم بفرمایید امکان کاریابی هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در بسیاری از کشورهای اروپایی امکان کاریابی برای شما فراهم می‌باشد پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
هاشم
سام بنده 38 سالمه زبانم در حد مکالمه و 10 سال نجاری کار کردم تمکن مالی در حد 4 میلیارده برای چه کشوری امکان اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما برای کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی قابل بررسی می‌باشد برای دریافت مشاوره می‌توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.
کیان نژاد
سلام ودرود بنده ۴۱سالمه وهمسرو یک فرزنده ۱۲ساله دارم ودارایی ۳میلیارد دارم وشغلمم تراشکاره میخواستم ببینم بااین شرایط میتونم ترکیه کارکنم وازپس مخارجمون بربیام ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز در حال حاضر کشور ترکیه از اقتصاد خوبی برخوردار نمی‌باشد و پیشنهاد می‌شود برای مهاجرت کشور مناسب‌تری را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید‌
پیمان
سلام ممنونم بابت اطلاعات مفید این مقاله. من ترکیه را برای زندگی دوست داشتم ولی با توجه به مقاله کشور مناسبی برای کار نیس. چه کشوری را پیشنهاد میدید؟ من ۲۵ سالمه و ارایشگر حرفه ای مردانه و هم زنانه هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط سنی، شما میتوانید برای تحصیل در کشورهای اروپایی اقدام نمایید و پس از آن وارد بازار کار حرفه ای شوید.
رزیتا
سلام وقت بخیر بنده 40سال دارم لیسانس موسیقی همسرم 37ومهندس عمران توی یه شرکت امریکایی بیزینس میکردم قبلا واز وقتی مهاجرت کردیم ترکیه بیکارهستیم داراییمون 40 هزار دلار هست امکان کاریابی برای ما وجود داره بااین شرایط در ترکیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع کاملا بسته به رزومه شما و درخواست کارفرماست ولی برای کار عمران در کشورهای مختلف باید مدرک خود را معادلسازی نمایید.
فرناز
سلام وقت بخیر من ۲۹ سالمه ناخن کارم و متاهلم. می تونم توی ترکیه کار پیدا کنم؟ کار پیدا کنم همراه هم می تونم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شانس کاریابی خواهید داشت و همراه نیز میتوانید با خود داشته باشید.
کیوان جلیلی
سلام و درود . با ۱۹ سال سن برای کار تو ترکیه میتونم اقدام کنم؟ تو حوزه های عمومی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام وجود دارد اما بهترین گزینه برای سن 19 سال روش تحصیلی است.
مسعود
به نظر شما شرایط بنده برای کار در ترکیه بهتره یا عمان؟ ۲۱ سالمه و زبان انگلیسی رو تا یه حدودی بلدم. سابقه کار فنی و ساختمون سازی دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری توسط کارشناسان بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان