تحصیل در ترکیه

1 اسفند 1400 6 نظر
 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در ترکیه
  • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه، شرایط و هزینه تحصیل در ترکیه و ویزای تحصیلی کشور ترکیه در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. با توجه به آن که در سال های اخیر درخواست ها در باب تحصیل در ترکیه رو به افزایش می باشد، بر آن شدیم تا در قالب یک مقاله به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. کیفیت تحصیل در ترکیه چگونه است؟ شرایط ویزای تحصیلی کشور ترکیه چیست و چه مراحلی دارد؟ هزینه های تحصیل در کشور ترکیه چه میزان می باشد؟ با توجه به این که کشور ترکیه از دسته کشورهایی می باشد که همسایه کشور ما ایران است سالانه متقاضیان زیادی درخواست ورود به این کشور را دارند. پیشنهاد می شود متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت مشورت نموده و بهترین مسیر مهاجرت خود را انتخاب نمایند. شما سروران گرامی همواره می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. در ادامه تمامی موارد در باب تحصیل در ترکیه برای شما متقاضیان عزیز ذکر شده است.

  • آشنایی با کشور ترکیه و شرایط تحصیل در ترکیه
  • تحصیل در ترکیه در مقطع مدارس
  • تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی
  • تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد
  • تحصیل در ترکیه در مقطع دکتری
  • تحصیل در ترکیه به همراه بورسیه تحصیلی
  • هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه
  • شرایط کار دانشجویی و ضمن تحصیل در ترکیه
  • شرایط اخذ ویزای همراه ترکیه
  • معرفی دانشگاه های برتر ترکیه
  • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ترکیه
  • کار پس از تحصیل در ترکیه
  • اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ترکیه
  • سوالات متداول در زمینه تحصیل در ترکیه
  • سخن پایانی درباره تحصیل در ترکیه

  کار در کانادا

  تحصیل در ترکیه

  آشنایی با کشور ترکیه و شرایط تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه و اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل امکان پذیر می باشد. با توجه به این که سالانه متقاضیان زیادی جهت تحصیل در ترکیه اقدام می نمایند، پیشنهاد می شود قبل از ورود به این کشور اطلاعاتی کلی در مورد وضعیت این کشور داشته باشید. کشور ترکیه در شمال غربی کشور ما (ایران) قرار دارد.

  زبان رسمی کشور ترکیه زبان ترکی می باشد. پایتخت این کشور شهر آنکارا، وسعت کشور ترکیه 783.562 کیلو متر مربع و جمعیت آن 82 میلیون نفر می باشد. حدوداً 70 تا 80 درصد مردم این کشور سنی و 10 الی 20 درصد هم علوی می باشند. ترکیه دارای حکومت لائیک می باشد ولی بسیاری از افراد هنوز به دین اسلام در این کشور پایبند هستند. در این مقاله شرایط و هزینه تحصیل در ترکیه مورد بررسی قرار گرفته است.

   

  تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه در مقطع مدارس

  تحصیل در ترکیه در مقطع مدارس ابتدایی

  تحصیل در ترکیه و مدارس آن دارای شرایطی می باشد. تحصیل در مدارس ابتدایی این کشور از سن 6 سالگی شروع می شود. متقاضیان تحصیل در ترکیه و مدارس آن توجه داشته باشند که تحصیل اجباری در این کشور به مدت 12 سال می باشد که توسط اداره آموزش و پرورش این کشور مصوب شده است. دانش آموزانی که در این مقاطع تحصیل می نمایند می توانند به 2 زبان انگلیسی و ترکی تحصیل نمایند، البته لازم به ذکر است متقاضیان می توانند به زبان آلمانی نیز تحصیل نمایند که از نکات بسیار مهم تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی این کشور می باشد. قابل توجه است تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می باشد.

  تحصیل در ترکیه در مقطع مدارس راهنمایی

  تحصیل در مدارس راهنمایی این کشور همانند سایر مقاطع دارای قوانین و شرایط خاصی می باشد. متقاضیان تحصیل در مدارس در مقاطع راهنمایی این کشور باید توجه داشته باشند که دوره در نظر گرفته شده برای متقاضیان حدود 4 سال می باشد و متقاضیان می توانند همانند مقطع ابتدایی به دو زبان انگلیسی و ترکی تحصیل نمایند. نکته قابل توجه برای متقاضیان و دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند، وجود مدارس بین المللی در این کشور می باشد. تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه در مقطع مدارس متوسطه

  تحصیل در ترکیه در مقطع متوسطه دارای شرایطی می باشد که به بررسی آن می پردازیم. متقاضیان توجه داشته باشند که تحصیل در این مقطع حدود 4 سال زمان می برد اما افرادی که قصد مطالعه زبان خارجی به صورت تخصصی دارند امکان دارد 1 سال به مدت زمان تحصیل آن ها اضافه شود و این افراد طول دوره تحصیلی 5 ساله تجربه کنند. دانش آموزان پس از اتمام تحصیل، مدرک دیپلم 12 ساله lise diplomasi دریافت می نمایند.

   

  تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

  متقاضیان تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی، ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. تحصیل در دوره کارشناسی در این کشور حدوداً 4 سال زمان می برد و متقاضیان می توانند به 4 زبان ترکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی تحصیل داشته باشند. افرادی که قصد ورود به دانشگاه های این کشور را دارند می توانند از کلاس های زبان دانشگاه مقصد استفاده نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس 6 دارد. لازم به ذکر است، شروط ورود به دانشگاه های این کشور دارا بودن دیپلم 12 ساله می باشد.

  تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد دارای شرایط و مدارک خاصی می باشد. در مرحله اول متقاضیان باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً 2 سال به طول می انجامد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید حتماً آیلتس نمره 6.5 ارائه دهند. لزوم تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه مدرک لیسانس 4 ساله می باشد. تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی و دولتی امکان پذیر می باشد که هزینه هر یک از دانشگاه ها مبالغ مختلفی است که بعضاً تفاوت بسیاری دارد. تحصیل در دانشگاه های دولتی حدوداً 500 الی 700 یورو و در دانشگاه های خصوصی حدوداً 7 الی 10 هزار یورو هزینه دارد.

  تحصیل در ترکیه در مقطع دکتری

  متقاضیان تحصیل در ترکیه در مقطع دکتری در بدو ورود به این کشور باید یک پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر داشته باشند. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری با سایر مقاطع متفاوت می باشد. دانشجو باید از نظر یک استاد در دانشگاه مورد نظر تایید شده و سوپروایزر داشته باشد. متقاضیان تحصیل در این مقطع باید توجه داشته باشند ارائه مقالات بین المللی ISI و نمره آیلتس 7 برای دانشجویان بین المللی از شروط اخذ پذیرش در مقطع دکتری می باشد. از نکته مواردی که متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، هزینه های تحصیل می باشد که امکان اخذ بورس تحصیلی در این دوره ها وجود دارد. متقاضیان تحصیل در این مقطع همچنین می توانند به صورت تمام وقت ( 30 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند.

  تحصیل در ترکیه به همراه بورس تحصیلی

  تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه و اخذ کمک هزینه تحصیل در این کشور امکان پذیر می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند می توانند در صورت دارا بودن شرایط، درخواست بورس تحصیلی داشته باشند. متقاضیان توجه داشته باشند بورس تحصیلی امکان دارد بخش و یا تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش دهد. متقاضیان باید توجه داشته باشند، دانشجویانی که دارای شرایط خاصی می باشد می توانند پس از اخذ پذیرش، درخواست کمک هزینه تحصیل در این کشور را داشته باشند. دانشجویان در اکثر موارد باید وارد مقطع تحصیلی شده و بعد از کسب نمرات و امتیازات لازم، درخواست کمک هزینه تحصیل در ترکیه را داشته باشند. از نکات بسیار مهم، میزان کمک هزینه ای می باشد که دولت ترکیه اعطا می کند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند ماهانه 700 لیر و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 950 لیر و مقطع دکتری 1400 لیر دریافت نمایند و تقاضای این کمک هزینه تحصیل در ترکیه کاملاً بستگی به دانشجویان دارد.

  هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه

  تحصیل در ترکیه و هزینه های تحصیل در ترکیه از مواردی می باشد که متقاضیان تحصیل و اخذ اقامت در این کشور باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند در ادامه مطالب هزینه های تحصیل و اقامت در این کشور را بررسی نمایند.

   

  عنوان

  هزینه به لیر

  غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

  25.00

  شیر (1 لیتر)

  4.37

  نان شیرینی تازه (500 گرم)

  2.50

  برنج (سفید) (1 کیلوگرم)

  8.36

  تخم مرغ ( عدد12)

  9.77

  مرغ (1 کیلوگرم)

  20.90

  گوشت گاو (1 کیلوگرم)

  59.64

  سیب (1 کیلوگرم)

  4.91

  موز (1 کیلوگرم)

  11.46

  پرتقال (1 کیلوگرم)

  4.96

  گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

  4.74

  سیب زمینی (1 کیلوگرم)

  3.28

  پیاز (1 کیلو گرم)

  3.38

  آب (بطری 1.5 لیتری)

  11.87

  بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

  3.00

  تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

  3.2

  بنزین (1 لیتر)

  6.85

   

  در جدول زیر نیز هزنه اجاره مسکن در ترکیه نماش داده شده است:

  اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۷۵۰ لیر الی ۲۰۰۰ لیر
  اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر ۵۰۰ لیر الی ۱۲۰۰ لیر
  اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱۳۰۰ لیر الی ۴۰۰۰ لیر
  اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر ۸۰۰ لیر الی ۲۰۰۰ لیر
  قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۳۰۰۰ لیر الی ۱۰،۰۰۰ لیر
  قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۱۶۰۰ لیر الی ۵۰۰۰ لیر

   

  دانشجویان و متقاضیان تحصیل در ترکیه توجه داشته باشند، افرادی که قصد تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی دارند می توانند کشورهای همچون آلمان، اتریش و... را مدنظر قرار دهند.

  تحصیل در ترکیه

  هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه

  شرایط کار دانشجویی و ضمن تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه و اجازه کار در این کشور، دارای شرایطی می باشد. متقاضیانی که مشغول تحصیل در ترکیه می باشند اجازه کار در دفاتر دولتی و خصوصی این کشور را ندارند و این نکته ای بسیار مهم برای متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد. اصولاً دانشجویان می توانند در خود مراکز تحصیلی مشغول به کار باشند و این موضوع باعث می شود که زبان شما مانع کسب در آمد شما نشود. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام می باشد. در حال حاضر برخی افراد و دانشجویان که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده و وارد این کشور شده اند، به صورت غیر قانونی مشغول کار می باشد و با این موضوع کسب در آمد دارند و می توانند تحصیل خود را ادامه دهند.

  تحصیل در ترکیه

  شرایط اخذ ویزای همراه ترکیه

  متقاضیان تحصیل در این کشور باید توجه داشته باشند که می توانند درخواست ویزای همراه برای خانواده خود یعنی همسر و فرزند زیر 18 سال داشته باشند. علاقه مندان ورود به این کشور باید توجه داشته باشند که از ابتدای ورود به این کشور اجازه کار ندارند اما می توانند پس از جست و جوی کار در این کشور و دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما، درخواست خود را به اداره کار ارائه نمایند و پس از آن وارد بازار کاری شوند. متقاضیان توجه داشته باشند فرزندان شما نیز می توانند به راحتی در این کشور مشغول به تحصیل شوند اما نکته بسیار مهم این است هزینه های تحصیل فرزند شما در این کشور رایگان نمی باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مهاجرت و کشورهایی با شرایط اقامتی مطلوب، می توانید از ویدیو های رایگان روی سایت و کانال موسسه و همچنین تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت، دانش مهاجرتی خود را ارتقا بخشید.

  گام به گام تا اخذ اقامت

  معرفی دانشگاه های برتر ترکیه

  جهت تحصیل در ترکیه و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور، در ابتدای امر نیاز است دانشگاه های این کشور از لحاظ رتبه و سطح علمی با دانشگاه های سطح اول دنیا مقایسه شود. در ادامه تعدادی از دانشگاه های معتبر این کشور برای شما عزیزان ذکر شده است.

   

  نام دانشگاه

  رتبه ملی در سال 2021

  رتبه جهانی در سال 2021

  دانشگاه آنادولی

  (Anadolu Üniversitesi)

  1

  210

  دانشگاه استانبول

  (Istanbul Üniversitesi)

  2

  446

  دانشگاه بوگازچی

  (Bogaziçi Üniversitesi)

  3

  527

  دانشگاه آنکارا

  (Ankara Üniversitesi)

  4

  551

  دانشگاه فنی اورتا دوگا

  (Orta Dogu Teknik Üniversitesi)

  5

  565

  دانشگاه فنی استانبول

  (Istanbul Teknik Üniversitesi)

  6

  690

  دانشگاه حاجت تپه

  (Hacettepe Üniversitesi)

  7

  914

  دانشگاه دوکوز ایلول

  (Dokuz Eylül Üniversitesi)

  8

  961

  دانشگاه مرمره

  (Marmara Üniversitesi)

  9

  1021

  دانشگاه آتاتورک

  (Atatürk Üniversitesi)

  10

  1082

  مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

  تحصیل در ترکیه و اخذ اقامت این کشور نیازمند ارائه مدارکی می باشد. در ادامه تمام موارد و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیل در ترکیه برای شما عزیزان ذکر شده است:

  • ارائه پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
  • ارائه مدارک پذیرش تحصیلی
  • ارائه مدارک و انگیزه نامه تحصیلی
  • ارائه مدارک دال بر تمکن مالی دانشجویان
  • ارائه مدارک اقامتی در این کشور
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی
  • ارائه مدارک هویتی معتبر متقاضیان

  کار پس از تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه و اجازه کار بعد از تحصیل برای شما عزیزان امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند بعد از تحصیل در این کشور اجازه کار دریافت نمایند، اما نکته بسیار مهم این است که در برخی موارد شاید متقاضیان مجبور شوند که برای دریافت اجازه کار از کشور خارج شده و دوباره وارد شوند. متقاضیان باید توجه داشته باشند ویزای کار در این کشور ابتدا برای مدت 1 سال و بعد به مدت 3 سال تمدید می شود. در نوبت سوم ویزای کاری ترکیه به مدت 6 سال صادر می شود. متقاضیان می توانند بعد از 8 سال کار و اقامت قانونی در ترکیه، درخواست اقامت دائم داشته باشند. علاقه مندان جهت مهاجرت به ترکیه، تحصیل و ورود به بازار کار آن می توانند قبل از هرگونه اقدام، با شناسایی بازار کار این کشور و مشاغل مورد نیاز این کشور، موفق تر قدم بردارند. از مهم ترین نکات کار در این کشور نرخ بیکاری این کشور می باشد که آخرین تغییرات آن را در نمودار زیر مشاهده می نمایید.

  اقامت ترکیه

  اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ترکیه

  تحصیل در ترکیه و درخواست اقامت و تابعیت این کشور امکان پذیر می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که شرایط اخذ اقامت و تابعیت در هر کشور متفاوت می باشد. تحصیل در ترکیه در شرایطی منجر به اخذ اقامت ترکیه می شود که شما بعد از تحصیل وارد بازار کار شده و پروسه اقامتی خود را شروع کنید. شما می توانید بعد از 8 سال کار و پرداخت مالیات، درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشید. درخواست تابعیت ترکیه، 1 الی 2 سال پس از اخذ اقامت دائم ترکیه امکان پذیر است. متقاضیان توجه داشته باشند که برای دریافت پاسپورت این کشور باید در امتحان مربوط به تابعیت و شهروندی این کشور امتیازات لازم را کسب نمایند. در ادامه مدارک و موارد مربوط به اخذ پاسپورت ترکیه برای شما عزیزان مطرح شده است.

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه کارت اقامت معتبر
  • ارائه مدارک قبولی در آزمون تابعیت ترکیه
  • ارائه مدارک معتبر دال بر عدم سوء سابقه
  • ارائه مدارک زبان معتبر مورد تأیید دولت ترکیه
  • ارائه مدارک دال بر پرداخت مالیات
  • ارائه مدارک هویتی معتبر

  تحصیل در ترکیهاقامت ترکیه


  سوالات متداول راجع به تحصیل در ترکیه

  پرسش:آیا تحصیل در ترکیه به صورت رایگان است؟

  پاسخ: برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید یا به زبان ترکی تحصیل نمایید.

  پرسش: ✅برای تحصیل در کشور ترکیه مدرک زبان نیاز می باشد؟

  پاسخ: خیر نیازی به ارائه مدرک زبان نیست زیرا دانش آموزان عموماً از مقطع پیش دانشگاهی اقدام به تحصیل در ترکیه می نمایند و صرف مصاحبه کفایت می کند. جهت بالا بردن شانس اخذ ویزا، گاهاً توصیه می شود مدرک زبان ارائه شود.

  پرسش: ✅آیا امکان دریافت بورسیه دانشگاه های ترکیه وجود دارد؟

  پاسخ: بورسیه معمولاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی، فوق لیسانس و دکترا برای دانشجویانی که دارای رزومه قوی، مدرک زبان با نمره بالا و مقالات بین المللی هستند اعطا می شود.

  پرسش: ✅امکان کار در ترکیه پس از پایان تحصیلات وجود دارد؟

  پاسخ: پس از اتمام تحصیل در کشور ترکیه به دانشجو فرصت داده می شود تا در این کشور به دنبال کار مرتبط با رشته خود بگردد و در صورت پیدا کردن کار می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید.


  _____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در ترکیه _____________________

  تحصیل در ترکیه، شرایط و هزینه تحصیل در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و سعی داشتیم تمام سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان را پاسخ دهیم. چنانکه مطرح شد، متقاضیان برای ورود و تحصیل در این کشور باید در ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش اخذ نمایند و بعد از آن درخواست ویزای تحصیلی داشته باشند. پیشنهاد می شود متقاضیان تحصیل در ترکیه قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت و مشاورین معتبر موسسه ملک پور مشاوره تلفنی رایگان داشته و با کسب اطلاعات بیشتر نسبت به مهاجرت و آشنایی با سایر کشورهای سطح اول دنیا و برآورد موقعیت خود جهت مهاجرت اقدام نمایند. سروران گرامی و علاقه مند به تحصیل در ترکیه، شما عزیزان می توانید در قسمت انتهایی مقاله، در قسمت "ثبت پرسش " نظرات و سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریایید.

امتیاز 4.56 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم قراوی
اونطور که متوجه شدم شما ترکیه رو پیشنهاد نمیکنید ، پیشنهاد جایگزین شما چیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، انتخاب کشور مقصد کاملاً بستگی به علایق شما، شرایط و وضعیت شما داشته و برای تمامی افراد یک مقصد مهاجرتی مناسب نمی باشد. شما می توانید با تماس با مؤسسه از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا با ثبت مشخصات خود در قسمت "تماس با ما" از امکان تماس واتساپ کارشناسان دفتر مرکزی وین با شما، استفاده نمایید. * مانا باشید *
hila
سلام وقت بخیر کمک هزینه هایی که دولت به دانشجویان میدهد، در چه شرایطی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، عموماً بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها متفاوت بوده و البته به دانشجویان سطح بالا ارائه می شود. می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین ما تماس تلفنی رایگان داشته باشید تا شما را بصورت تخصصی راهنمایی بفرمایند.
انا موسوی
سلام و عرض ادب من 30 ساله هستم و زبان انگلیسی و ترکیم هم خوبه خواستم برای ادامه تحصیل ترجیحا در رشته های پزشکی برم ترکیه ایا شانس این رو دارم که در این رشته ها تحصیل داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم اما با 30 سال سن خیلی شرایط شما سخت می باشد و حتما باید در ازمون ورودی هم قبول شوید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
پرويزي
با سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوب شما تحصيل در تركيه سالامه به چه ميزان مي باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض اد ب بستگی به رشته و دانشگاه دارد از سالی 1000 دلار شروع می شود برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
نیایش نبوی
برای آزمون یوس من می تونم داخل ایران آزمون بدم یا باید برم ترکیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب این آزمون در ترکیه برگزار میشه
سهیل
سلام و وقت بخیر.هزینه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی در مقطع لیسانس میانگین چه مقدار می باشد؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، تحصیل در اکثر رشته ها به طور میانگین حدود 4 تا 5 هزار دلار در سال برای شما هزینه خواهد داشت البته این مبلغ برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی 2 تا 3 برابر خواهد شد.