پاسپورت کره جنوبی

7 اسفند 1401 5 نظر

پاسپورت کره جنوبی

پاسپورت کره جنوبی، اعتبار پاسپورت و هزینه های زندگی در کره جنوبی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کره جنوبی یکی از کشورهای بسیار پیشرفته در زمینه صنعت و اقتصاد می باشد و در حال حاضر به عنوان یک کشور بسیار توسعه یافته تلقی می گردد. هر چند که کره جنوبی کشوری چندان مهاجرپذیر نمی باشد؛ اما هر سال افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به این کشور و دریافت پاسپورت کره جنوبی می باشند. زندگی در کشوری که مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی های جهان می باشد، باعث ایجاد رفاه سطح بالا برای افراد می شود. این کشور در سال های اخیر به یکی از بهترین کشورها جهت سرمایه گذاری و زندگی در سطح جهان تبدیل شده است. روند مهاجرپذیری در کشور کره جنوبی در طی دهه اخیر دارای رشد 53 درصدی بوده است و امروزه افرادی جهت مهاجرت، ادامه تحصیل، کار یا سرمایه گذاری و در نهایت دریافت اقامت دائم و پاسپوت این کشور، مقصد نهایی خود را کشور کره جنوبی انتخاب می نمایند. اما دریافت پاسپورت کره جنوبی یک پروسه تا حدودی مشکل بوده و متقاضیان بهتر از است جهت دریافت هرگونه اطلاعات در این زمینه با مشاوران مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را بر روی وب سایت کامل نمایند تا از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردد. در ادامه با ما همراه باشید تا موارد زیر را بررسی نماییم:

  • شرایط دریافت پاسپورت کره جنوبی
  • هزینه زندگی در کره جنوبی
  • راه های اخذ پاسپورت کره جنوبی
  • اعتبار پاسپورت کره جنوبی
  • مزایا و معایب زندگی در کره جنوبی
  • سوالات متداول راجع به پاسپورت کره جنوبی
  • نکات نهایی درخصوص پاسپورت کره جنوبی

پاسپورت کره جنوبیشرایط دریافت پاسپورت کره جنوبی

پاسپورت کشور کره جنوبی در حال حاضر امکان سفر به 187 کشور جهان بدون ویزا را برای دارندگان آن فراهم می نماید که این مورد نشان دهنده اعتبار سطح بالای پاسپورت این کشور است. افرادی که به روش های مختلفی وارد کشور کره جنوبی می شوند، در صورت پنج سال اقامت مداوم دراین کشور و اشتغال به کار به صورت قانونی می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور کره جنوبی و سپس دریافت تابعیت و پاسپورت کره جنوبی اقدام نمایند. افرادی که با یکی از اشخاص دارای تابعیت کره جنوبی ازدواج می نمایند، پس از دو سال از ازدواج خود می توانند برای دریافت تابعیت و پاسپورت اقدام نمایند. اما متقاضیان مهاجرت به کره جنوبی باید به این نکته توجه نمایند که یکی از شروط دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور، آشنایی کامل با زبان کره ای (خواندن، نوشتن و تکلم) و فرهنگ این کشور است که هر دو به عنوان امتیازی برای دریافت تابعیت کره جنوبی تلقی می گردند. افرادی که پس از دریافت اقامت دائم کشور کره جنوبی برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام می نمایند باید ثابت نمایند که به صورت جدی تمایل به دریافت تابعیت این کشور دارند و همچنین باید در آزمون مربوطه که به صوت کتبی و شفاهی برگزار می گردد، شرکت نمایند و در صورت قبولی، اقدامات لازم را جهت دریافت پاسپورت به انجام برسانند. این پروسه چندان کار ساده ای نمی باشد و متقاضیان باید قبل از انجام هرکاری با مشاورین مجرب مؤسسات مهاجرتی معتبر مشورت نمایند و علاوه بر دریافت اطلاعات در زمینه پاسپورت کشور کره جنوبی، شانس خود را برای دیگر کشورهای مهاجرپذیر که دارای پروسه آسان تری می باشند امتحان نمایند. پیشنهاد می گردد قبل از هرگونه تصمیم گیری در خصوص انتخاب مسیر مهاجرت خود، ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و مشاهده نمایید و مانند یک مشاور مهاجرتی، مسیر خود را بیابید.

پاسپورت کره جنوبی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

هزینه زندگی در کره جنوبی

یکی از مهم ترین موارد قابل بررسی جهت اخذ پاسپورت کره جنوبی، اعتبار پاسپورت و هزینه زندگی در کره جنوبی است. افرادی که تمایل به مهاجرت به کره جنوبی، زندگی در این کشور و دریافت اقامت دائم و همچنین دریافت پاسپورت کره جنوبی را دارند باید بدانند که هزینه های زندگی در کشور کره جنوبی با توجه به شهر و عادات و رسوم زندگی در هر شهر متفاوت می باشد. به طور کلی ذکر این نکته لازم است که هزینه زندگی در کره جنوبی در سال 2020 بالاتر از هزینه زندگی در ایران تخمین زده شده است. هزینه هایی که متقاضیان دریافت پاسپورت کره جنوبی باید بابت اینترنت، وسایل سرمایشی و گرمایشی، تلفن، الکترونیک و برق پرداخت نمایند، تقریباً در سطح بالایی قرار دارند؛ اما هزینه های مربوط به مسکن تا حدودی هزینه های معقول و مقرون به صرفه ای هستند. هزینه تقریبی زندگی برای یک نفر در شهرهای بزرگ کشور کره جنوبی معادل هزار دلار آمریکا در ماه است. اما متقاضیان زندگی در کشور کره جنوبی باید بدانند که تنها با یک برنامه ریزی صحیح، علاوه بر این که می توان هزینه های مربوط به زندگی را در این کشور پرداخت نمود، در کنار آن می توان پس انداز نیز داشت.در جداول موجود زیر، برخی از هزینه های مربوط به زندگی و هزینه خرید و اجاره مسکن در کره جنوبی را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

اقلام

قیمت

اقلام

قیمت

یک وعده غذایی در رستوران

8. 000 وون کره جنوبی

سیب (ا کیلوگرم)

7. 652وون کره جنوبی

مک دونالد

6. 500وون کره جنوبی

موز (1 کیلوگرم)

4. 517 وون کره جنوبی

شیر (1 لیتر)

2. 478وون کره جنوبی

پیاز (1 کیلوگرم)

3. 116 وون کره جنوبی

پنیر محلی

20. 031وون کره جنوبی

سیب زمینی (1کیلوگرم)

4. 441 وون کره جنوبی

برنج سفید (1کیلوگرم)

4. 300وون کره جنوبی

آب معدنی (1. 5 لیتر)

1. 394 وون کره جنوبی

تخم مرغ (12 عدد)

3. 173وون کره جنوبی

گوجه (1کیلوگرم)

 6. 770 وون کره جنوبی

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

1. 567وون کره جنوبی

پرتقال (1کیلوگرم)

 6. 161وون کره جنوبی

گوشت (1 کیلوگرم)

31. 519وون کره جنوبی

یک پاکت سیگار

4. 500 وون کره جنوبی

 

هزینه های مربوط به اجاره انواع آپارتمان و واحد مسکونی در بخش های مختلف شهر نیز در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

اجاره و خرید آپارتمان

قیمت

اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز

709. 275 وون کره جنوبی

اجاره آپارتمان تک خوابه در خارج از مرکز

471. 337 وون کره جنوبی

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز

1. 892. 820 وون کره جنوبی

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز

1. 065. 490 وون کر جنوبی

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز

14. 034. 739 وون کره جنوبی

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز

7. 126. 499 وون کره جنوبی

راه های اخذ پاسپورت کره جنوبی

کشور کره جنوبی که امروزه یکی از کشورها در زمینه تکنولوژی های روز دنیا و علوم نوین می باشد، دارای موقعیت های سرمایه گذاری بسیار عالی بوده و امکان نفوذ و قدرت یافتن در بازار بین المللی را برای سرمایه گذاران فراهم می نماید. لذا دریافت اقامت، تابعیت و در نهایت پاسپورت کره جنوبی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاران تلقی گردد. اما روش های مختلفی برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور کره جنوبی وجود دارند که در این جا مورد بررسی قرار می گیرند. یکی از نکات جالب توجه در رابطه با تابعیت کره جنوبی این است که افرادی که موفق به اخذ پاسپورت کره جنوبی می شوند می توانند تابعیت کشور خود را نیز حفظ نمایند و دارای تابعیت دو گانه شوند. در مجموع سه راه برای دریافت تابعیت و پاسپورت کره جنوبی وجود دارد که عبارتند از:

  • تابعیت عمومی: شخص باید پنج سال مداوم در کشور کره جنوبی زندگی کرده باشد، دارای حسن رفتار بوده، از تمکن مالی کافی برای اداره زندگی خود و خانواده برخوردار باشد و همانند یک کره ای با زبان و فرهنگ این کشور آشنایی داشته باشد.
  • تابعیت ساده: در این نوع تابعیت فرد باید سه سال در کشور کره جنوبی به صورت مداوم زندگی کرده باشد و علاوه بر موارد ذکر شده در مورد قبلی، یکی از والدین دارای تابعیت کره ای باشد یا خود در کشور کره متولد شده باشد و یا اینکه فرزندی کره ای را به فرزند خواندگی پذیرفته باشد. افرادی که با یک شهروند کره ای ازدواج کرده باشند و دو سال با وی زندگی کرده باشند نیز می توانند جهت اخذ تابعیت کره جنوبی اقدام نمایند.
  • تابعیت خاص: در این نوع تابعیت، داشتن حسن رفتار، دانش و آگاهی از زبان و فرهنگ کره لازمه اعطای تابعیت بوده و علاوه بر این موارد، یکی از والدین متقاضی باید دارای تابعیت کره جنوبی باشد.

در دسته بندی دیگر می توان روش های اخذ پاسپورت کره جنوبی را  کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی نام برد. تحصیل در کره جنوبی به طور مستقیم منجر به اخذ پاسپورت نمی شود، بلکه در صورتی تحصیل در کره جنوبی منحر به اخذ پاسپورت این کشور می شود که فرد پس از فارغ التحصیلی، پیشنهاد کاری در این کشور دریافت کرده، به کار در کره جنوبی پرداخته و اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهد. سپس با تبدیل اقامت خود به اقامت دائم می تواند پس از 5 سال، پاسپورت کره جنوبی را دریافت کند. پناهندگی روشی غیرقانونی برای مهاجرت به کره جنوبی و اخذ پاسپورت این کشور است که موسسه ملک پور در این زمینه خدمات نداشته و اقدام از این روش را توصیه نمی کند. برای دریافت پاسپورت کره جنوبی لازم است که ابتدا اقامت این کشور را دریافت کرده و سپس برای اخذ پاسپورت اقدام نمایید. در مقاله زیر، اطلاعات کاملی در زمینه اقامت کره جنوبی ارائه شده است.

پاسپورت کره جنوبی

اقامت کره جنوبی

اعتبار پاسپورت کره جنوبی

تمامی کشورهای موجود در سطح جهان با توجه به نوع روابط خود در سطح بین الملل و و همچنین با توجه به میزان دوستانه بودن این روابط، برای پاسپورت خود اعتبار مورد نیاز را کسب می نمایند. هرچه میزان روابط میان کشورها در سطح جامعه بین الملل دوستانه تر باشد و همچنین با توجه به تعهدات میان کشورها، اعتبار یک پاسپورت مشخص می گردد و افراد دارای این پاسپورت می توانند بدون نیاز به ویزا به کشورهایی که با آن ها دارای رابطه هستند سفر نمایند. بسیاری از کشورها در سطح دنیا قرار دارند که بر اساس قراردادهای بین المللی که با دیگر کشورها دارند می توانند بدون ویزا به این کشورها سفر کرده و پاسپورت آن ها دارای اعتبار سطح بالایی در جامعه بین المللی است. فرد با داشتن پاسپورت معتبر در صورتی که در خارج از کشور با مشکلی مواجه گردد می تواند به سفارت خانه و یا کنسولگری آن کشور مراجعه نموده و با ارائه پاسپورت خود از حمایت لازم برخوردار گردد. بر اساس آخرین آمار انجام شده در سطح جهانی در زمینه رتبه بندی پاسپورت ها از نظر اعتبار، در سال 2020 سه کشور آسیایی ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی توانستند به صدر جدول معتبرترین پاسپورت های جهان انتقال پیدا نمایند؛ در حالی که کشورهای قدرتمندی نظیر آمریکا و انگلیس با افت شدید اعتبار پاسپورت خود مواجه گردیده­اند. در حال حاضر ژاپن و سنگاپور با داشتن ارتباط آزاد و مناسب با 189 کشور، دارای قویترین پاسپورت های جهان بوده و دو کشور کره جنوبی و آلمان با داشتن ارتباط حسنه با 187 کشور و دسترسی آزاد به آن ها در رتبه دوم قرار دارند. لذا افرادی که دارای پاسپورت کره جنوبی می باشند بدون نیاز به هیچ گونه ویزایی می توانند به 187 کشور جهان سفر نمایند.

پاسپورت کره جنوبی

مزایا و معایب زندگی در کره جنوبی

کره جنوبی که در طی چند دهه اخیر به کشوری پیشرفته و مدرن تبدیل شده است که تلفیقی از یک زندگی مدرن و سنتی دارد. شهر سئول که پایتخت این کشور است در حال حاضر در میان ده شهر برتر جهان قراردارد و یکی از مراکز و قطب های اقتصادی مهم در جهان تلقی می گردد. این کشور دارای فرهنگ بسیار غنی می باشد و افراد مختلفی از ادیان مختلف و با فرهنگ های گوناگون در کنار یکدیگر زندگی می نمایند؛ اما در کل اختلاف فرهنگی میان بومیان این کشور و مهاجرین در سطح بسیار بالایی قرار دارد و مهاجرین همیشه حتی در صورت دریافت تابعیت این کشور برای بومیان یک خارجی محسوب می گردند. امنیت در این کشور از سطح بالایی برخوردار بوده و مهاجرین به این کشور و افراد دریافت کننده تابعیت و پاسپورت کره جنوبی به راحتی و با اطمینان و آرامش خاطر می توانند در این کشور زندگی نمایند. همچنین کشور کره جنوبی با توجه به پیشرفت تکنولوژِی دارای بازار کار و همچنین امکانات تحصیلی بسیار عالی برای بومیان و همچنین مهاجرین می باشد. یکی از مشکلاتی که مهاجرین به کره جنوبی با آن مواجه می گردند، یادگیری زبان کره ای و چگونگی برقراری ارتباط با مردم این کشور است که این موضوع علاوه بر یادگیری فرهنگ غنی کره جنوبی، لازمه دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور است.

سوالات متداول راجع به پاسپورت کره جنوبی

✅ آیا امکان دریافت تابعیت دو گانه در کشور کره جنوبی وجود دارد؟

بله؛ دریافت تابعیت دو گانه در کشور کره جنوبی امکان پذیر است و افراد می توانند ضمن حفظ تابعیت کشور خود، پاسپورت معتبر کشور کره جنوبی را نیز دریافت کنند.

✅ پاسپورت کره جنوبی از لحاظ اعتبار در کدوم سطح رتبه جهانی قرار دارد؟

پاسپورت کره جنوبی همراه با کشور آلمان در رتبه دوم اعتبار پاسپورت در سطح جهان قرار دارند.

✅ در صورت ازدواج با یک شهروند کره ای پس از چند سال می توان جهت دریافت پاسپوت و تابعیت کره اقدام نمود؟

در صورت ازدواج با یک شهروند کره ای پس از دو سال از ازدواج می توان برای دریافت پاسپورت و تابعیت اقدام نمود.

✅ پس از چند سال زندگی مداوم در کره می توان برای دریافت پاسپورت اقدام نمود؟

پس از 5 سال زندگی مداوم و کار قانونی در این کشور می توان جهت دریافت تابعیت و پاسپورت اقدام کرد.

 

_____________نکات نهایی در خصوص پاسپورت کره جنوبی_____________

پاسپورت کره جنوبی، معایب زندگی در کره جنوبی و راه های اخذ پاسپورت کره جنوبی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.در خصوص اعتبار پاسپورت و هزینه زندگی در کره جنوبی باید گفت که پاسپورت کره جنوبی از اعتبار سطح بالایی در میان پاسپورت اکثر کشورهای جهان برخوردار است و در حال حاضر در کنار آلمان رتبه دوم با اعتبارترین پاسپورت را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. هزینه زندگی در این کشور نیز نسبت به ایران بالاتر است. اما متقاضیان مهاجرت به این کشور باید به این نکته نیز توجه نمایند که این کشور چندان مهاجرپذیر نمی باشد و در حال حاضر شرایط دریافت ویزا و اقامت و تابعیت و در نهایت دریافت پاسپورت کره جنوبی برای ایرانیان فرایندی چالش برانگیز و بسیار مشکل است. بهتر است متقاضیان جهت دریافت اطلاعات درخصوص پاسپورت کره جنوبی و یا بررسی امکانات مهاجرتی دیگر و بررسی شرایط خود برای کشورهای مهاجرپذیری مانند اتریش و سوئیس که دارای پاسپورت معتبر هستند، با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایند و یا فرم تماس را کامل کنند تا از مشاوره تلفنی رایگان  مشاورین مجرب آن ها بهره مند گردند. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید آن ها را در قسمت انتهایی مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

امتیاز 4.46 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مریدسادات
سلام وقت بخیر با توجه به مطالب مقاله من اینطور متوجه شدم که یک ایرانی یا از طریق کار و یا ازدواج میتونه به تابعیت کره برسه سوالی که برام پیش اومده این هست که آیا برای دریافت اقامت دائم هم باید به زبان این کشور تسلط داشت؟ اصلا امکان زندگی یا تحصیل در کره جنوبی به زبان انگلیسی میسر نیست؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری می توانید در کره جنوبی به زبان انگلیسی هم تحصیل نمایید ولی به گسترده گی کشورهای اروپایی نیست و قوانین مهاجرتی سختگیرانه ای دارد. موفق باشید.
محمدی
سلام در مواقع کرونا امکان پذیر هست که به انجا سفر کرد ؟ اگر بخوای برای ادامه تحصیل اونجا بری برای دانشگاه هذینه اش یاده ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای ادامه تحصیل باید رزومه و شرایط شما بررسی شود . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
emok
سلام ببخشید باتوجه به متن هاتون یعنی کسی از ایران نمیتونه بره به کره حتی بعنوان مسافرت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درمورد ویزاهای توریستی یا مسافرت اگر از طریق آژانس های مسافرتی پیگیری بفرمایید خیلی بهتر است.
فاطمه باریزه
سلام وقت بخیر ده روز قبل همسرم در کره جنوبی فوت کرد میخواستم در مورد ارث و میراث بپرسم که قانون ارث در کره چجوری هست و آیا خانواده همسرم میتونن برن کره جنوبی ادعای مال بکنن و یه سوال دیگه اینکه الان که همسرم فوت کرده من میتونم پاسپورت کره رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این موارد را با یک وکیل لوکال کره ای مشورت نمایید بهتر است. در این مورد ما خدماتی نداریم بتوانیم به شما کمک بکنیم.
مشاوره رایگان