مهاجرت به سوئیس یا آلمان

4 نظر

مهاجرت به سوئیس یا آلمان و انتخاب بین سوئیس یا آلمان برای مهاجرت در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. امروزه مهاجرت به کشورهای تاپ و سطح بالای اروپایی هدف بسیاری از ایرانیان محسوب می شود. کشوری که در عین داشتن رفاه و امنیت از حقوق شهروندی و نظام آموزش بالایی برخوردار باشد و در عین حال شرایط مناسبی برای کار و سرمایه گذاری نیز داشته باشد. از بین کشورهای اروپایی کشورهایی مانند سوئیس، آلمان جذابیت خاصی برای ایرانیان دارد. هر دو کشور امتیازات خاص و شرایط منحصر به فردی دارد که مهاجرت به سوئیس یا آلمان را برای متقاضیان مهاجرت به اروپا جذاب نموده است. اگر شما نیز قصد مهاجرت به سوئیس یا آلمان را دارید و نمی دانید کدام یک از این دو کشور برای زندگی و مهاجرت مناسب تر است و اگر سوالاتی درباره مقایسه شرایط مهاجرت به سوئیس و آلمان دارید، ما به شما مطالعه این مقاله را پیشنهاد می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور مشاوره رایگان از کارشناسان ما دریافت نمایید. 

در این مقاله موضوعات زیر بررسی شده است؛

  • درباره کشور سوئیس و آلمان
  • شاخصه های انتخاب برای مهاجرت به سوئیس و آلمان
  • مقایسه رواج زبان انگلیسی در دو کشور سوئیس و آلمان
  • مقایسه نظام قضایی و فساد اداری سوئیس و آلمان
  • مقایسه شرایط آب و هوایی سوئیس و آلمان
  • مقایسه هزینه های زندگی در سوئیس و آلمان
  • مقایسه خدمات اجتماعی در سوئیس و آلمان
  • انواع روش های مهاجرت به سوئیس و آلمان
  • سخن پایانی در زمینه مهاجرت به سوئیس و آلمان

تماس با ما

مهاجرت به سوئیس یا آلمان

درباره کشور سوئیس و آلمان

در این بخش مقاله درباره کشور سوئیس و آلمان و شرایط مهاجرت به سوئیس یا آلمان توضیح داده شده است. قبل از اینکه درباره ویژگی های و شرایط این دو کشور مطالبی را بیان کنیم لازم است به این مسئله واقف باشید که هر دو این کشورها جزو بهترین و امن ترین کشورهای اروپایی محسوب می شوند و در عین حال ثروتمندترین کشورها در اروپا به حساب می آیند و مرز مشترک با یکدیگر دارند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت


 

زبان بومی کشور سوئیس سه زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی است. البته زبان انگلیس نیز در این کشور رواج دارد. شرایط اقتصادی این کشور بسیار مطلوب است و سطح رفاه مردم سوئیس بسیار بالاست. جمعیت این کشور حدود 8 میلیون نفر است. سوئیس کشوری با نظام فدرالی است و دارای 26 کانتون می باشد و پایتخت این کشور زیبا، شهر برن است و شهرهایی که قطب اقتصادی این کشور خوانده می شوند دو شهر زوریخو و ژنو هستند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس


 

  • ایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه مهاجرت به سوئیس

 

زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی است. کشور آلمان با داشتن 82 میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین کشور اروپا محسوب می شود. پایتخت این کشور صنعتی شهر برلین است و یکی از شهرهای شلوغ اروپا می باشد. از دیگر شهرهای معروف آلمان مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت و درسون را می توان نام برد. آلمان یکی از مدرن ترین کشورهای اروپایی و در شمار صنعتی ترین کشورهای جهان است که نرخ بیکاری در این کشور بسیاری پایین است.

شاخصه های انتخاب برای مهاجرت به سوئیس و آلمان

در مورد شاخصه های انتخاب کشور سوئیس از نظر شاخصه های انتخاب برای مهاجرت و زندگی رتبه اول در جهان را دارد و کشور آلمان رتبه پنجم در جهان را به خود اختصاص داده است. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع خلاف قانون است.

مقایسه رواج زبان انگلیسی در دو کشور سوئیس و آلمان

رواج زبان انگلیسی در کشورهای سوئیس و آلمان برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشورها را دارند اهمیت ویژه ای دارد. معمولاً فراگیری زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان هایی که در کشورهای اروپایی رواج دارد مانند زبان آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و سایر زبان ها راحت تر و سریع تر است. بسیاری از کشورهای اروپایی در کنار زبان بومی و رسمی خود به زبان انگلیسی نیز تکلم می کنند. بین دو کشور آلمان و سوئیس می توان گفت در کشور سوئیس زبان انگلیسی در کنار زبان های فرانسوی و ایتالیایی رواج بیشتری دارد.

مقایسه نظام قضایی و فساد اداری سوئیس و آلمان

داشتن نظام قضایی سالم و ایمن و عدم وجود فساد اداری در یک کشور از شاخصه های مهم حفظ حقوق شهروندی است. این نکته شایان توجه است که زمانی که شما به یک کشور مهاجرت می کنید تا زمانی که پاسپورت آن کشور را اخذ نکرده باشید شهروند درجه دو محسوب می شوید. بنابراین بهتر است کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید که بین شما و شهروند درجه یک خود تمایزی از لحاظ حقوق شهروندی قائل نباشد و شما فقط امتیاز حق رای نداشته باشید. مهاجرت به سوئیس یا آلمان مستلزم اطلاع و آگاهی از نظام قضایی این دو کشور است. کشور سوئیس از نظر سلامت نظام قضایی و اداری رتبه بسیار بالایی دارد و جزو کشورهای طراز اول از نظر حقوق شهروندی و داشتن نظام قضایی سالم محسوب می شود. عدم وجود فساد اداری در این کشور، سوئیس را به کشوری ایده آل برای مهاجرت و زندگی تبدیل کرده است. کشور آلمان نیز دارای نظام قضایی سالم است که مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور را مطلوب می کند.

نمودار زیر شاخص توانایی نظام قضایی در کنترل فساد در سوئیس را نشان می دهد.

مهاجرت به سوئیس یا آلمان

نمودار زیر شاخص کنترل فساد در آلمان را نشان می دهد.

مهاجرت به سوئیس یا آلمان

بر اساس نمودارها نظام قضایی سوئیس بهتر از آلمان و کنترل فساد اقتصادی در این کشور بیشتر است.

مقایسه شرایط آب و هوایی سوئیس و آلمان

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در زمینه تصمیم گیری برای انتخاب کشور مقصد، توجه به شرایط آب و هوایی کشور مورد نظر می باشد. در مقایسه شرایط آب و هوایی دو کشور سوئیس و آلمان می توان گفت به دلیلی نزدیکی دو کشور با هم و هم مرز بودن شرایط آب و هوایی سوئیس و آلمان نزدیک به است. سوئیس گستردگی بیشتری نسبت به آلمان دارد و از تنوع آب و هوایی بیشتری برای اقامت برخوردار می باشد. جنوب و جنوب غربی آلمان دارای آب و هوای گرم تر و نزدیکتر به سوئیس می باشد.

مقایسه هزینه های زندگی در سوئیس و آلمان

هزینه های زندگی در سوئیس و آلمان در این بخش بررسی می شود. یکی دیگر از ملاک های انتخاب کشور برای مهاجرت بررسی هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد. کیفیت زندگی و سطح رفاه اجتماعی در کشور سوئیس بسیار بالاست و به همان نسبت هزینه های زندگی در سوئیس نیز نسبت به آلمان و سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. البته در آلمان نیز هزینه های زندگی در شهرهای مختلف متغیر است. برای مثال هزینه های زندگی در شهری مثل مونیخ نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است. مسئله خیلی مهم در کشورهایی مانند آلمان وجود توازن بین هزینه های زندگی و درآمد است. کشوری مانند سوئیس در مقایسه با آلمان کشوری گران و بسیار پرهزینه است. در مقاله های هزینه زندگی در آلمان و هزینه های زندگی در سوئیس و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان اطلاعات مفید و کاملی در مورد هزینه های زندگی در این دو کشور ارائه شده است.

مقایسه خدمات اجتماعی در سوئیس و آلمان

یکی از مهم ترین موارد جهت مقایسه شرایط مهاجرت به سوئیس یا آلمان، بررسی خدمات اجتماعی ارائه شده در این کشورها می باشد. مقایسه خدمات اجتماعی در کشورهای سوئیس و آلمان شامل مواردی نظیر تحصیلات، بیمه، سطح رفاه و وام دهی می شود. با توجه به شرایط آموزش عالی و نظام دانشگاهی بسیار مطلوب هر دو کشور سالیانه پذیرای دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف هستند. نکته مهم در زمینه تحصیلات این است که آلمان جزو کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می نماید اما سوئیس جزو کشورهایی است که تحصیل در این کشور تقریبا گران و پر هزینه است. در مورد بیمه می توان گفت بیمه ای که در این دو کشور ارائه می شود کلیه خدمات درمانی را پوشش می دهد و کامل ترین و بهترین نوع بیمه محسوب می شود و سطح رفاه مردم در کشورهای سوئیس و آلمان بسیار بالا و ایده آل است. در مقایسه آلمان و سوئیس، می توان گفت به همان نسبت که هزینه های زندگی در کشور سوئیس بالاتر است سطح رفاه و رضایتمندی مردم این کشور از زندگی نیز بالاتر است. در مقایسه شرایط سوئیس و آلمان برای اقامت و مهاجرت امکان دریافت وام برای سرمایه گذاران وجود دارد و نرخ بهره بانکی در هر دو کشور زیر دو درصد می باشد.

انواع روش های مهاجرت به سوئیس و آلمان

در بررسی انواع روش های مهاجرت به سوئیس یا آلمان باید این نکته را در نظر گرفت که برای مهاجرت به این دو کشور نیز مانند سایر کشورها هفت روش کلی وجود دارد. این هفت روش نیز عبارتند از روش تحصیلی، روش کاری، روش سرمایه گذاری و سرمایه داری، روش ازدواج، روش تولد، روش پناهندگی و روش افراد خاص. در این بخش مقاله درباره روش های مهاجرتی به این دو کشور به اختصار توضیحاتی را ارائه می دهیم.

برای مهاجرت از طریق کار به سوئیس و آلمان شخص متقاضی باید جاب آفر و دعوتنامه کاری داشته باشد. کارفرما بایستی کار مورد نظر را قبل از ارسال دعوتنامه به مدت 3 ماه در سوئیس آگهی کند و بعد به مدت 3 ماه در اروپا آگهی نماید و اگر متقاضی برای کار مورد نظر وجود نداشت اقدام به استخدام نیروی خارج از اتحادیه اروپا نماید. در کشور آلمان امکان اخذ ویزای جاب سیکر (ویزای جستجوی کار) با اعتبار 6 ماهه وجود دارد. کشور آلمان نسبت به سوئیس صنعتی تر است و به نیروی کار بیشتری نیاز دارد.

برای مهاجرت از طریق تحصیل فرد متقاضی می تواند از دانشگاه های کشور سوئیس و آلمان پذیرش دریافت نماید و سپس ویزای کوتاه مدت تحصیلی را اخذ کند و با اقامت موقت دانشجویی به این کشورها ورود پیدا نماید. در کشور آلمان با داشتن مدرک زبان آلمانی و معدل خوب امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمانی زبان این کشور وجود دارد.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید حداقل میزان سرمایه گذاری در این کشورها را با ثبت شرکت پرداخت نمایید. یکی از سروش های اخذ اقامت کشور سوئیس روش خودحمایتی است که برای افراد 55 سال تا 78 سال است. شخص متقاضی به ازای هر سال باید مبلغ 50 هزار فرانک سوئیس را در حساب خود نشان دهد و سند ملک نیز برای ارائه داشته باشد.


سوالات متداول

✅ شرایط مهاجرت به سوئیس به چه صورت است؟

برای مهاجرت به سوئیس شما می توانید از روش های تحصیلی، کاری و روش سرمایه گذاری و سرمایه داری اقدام نمایید.

✅ آیا داشتن وکیل مهاجرت به سوئیس در پروسه مهاجرت ضروری است؟

بله داشتن وکیل مهاجرت به سوئیس در پروسه مهاجرت بسیار به شما کمک می کند و تأثیر مثبتی در پیشبرد پرونده شما دارد.

✅ شرایط مهاجرت و زندگی در آلمان به چه صورت است؟

شرایط مهاجرت و زندگی در آلمان بسیار مورد توجه متقاضیان است. از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری می توان به آلمان مهاجرت کرد.

✅ اخذ اقامت آلمان و اقامت سوئیس برای متقاضیان از چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای مهاجرت به سوئیس یا آلمان و اخذ اقامت آن، متقاضیان باید ابتدا ویزای ورود به این کشورها را کسب کنند. از روش های موجود می توان گفت روش تحصیلی بهترین روش محسوب می شود.


_____________سخن پایانی در زمینه مهاجرت به سوئیس و آلمان__________

در این مقاله مهاجرت به سوئیس یا آلمان و انتخاب بین سوئیس یا آلمان برای مهاجرت بررسی شد و بهترین روش های مهاجرت به این کشورها توضیح داده شد. به طور کلی مقایسه شرایط مهاجرت به این دو کشور بر اساس هفت روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، تواد، ازدواج، پناهندگی و روش های سرمایه گذاری و سرمایه داری صورت می گیرد. از نظر مقایسه شرایط آب و هوایی می توان گفت کشور سوئیس دارای تنوع آب و هوایی بیشتر و مرطوب تر است. به لحاظ سلامت سیستم قضایی هر دو این کشورها موقعیت ایده آلی دارند و در مجموع شرایط سوئیس بهتر است. مقایسه نظام آموزشی و کیفیت خدمات رفاهی نیز در هر دو کشور صورت گرفت و عنوان شد که سوئیس در این زمینه شرایطی به مراتب بهتر دارد. به لحاظ سرمایه گذاری هر دو کشور آلمان و اتریش شرایط مطلوبی دارند و نرخ بهره بانکی در این کشورها کمتر از دو درصد است. لازم به ذکر است که هر دو این کشورها با خرید ملک به شما اقامت نمی دهند. اگر چنانچه شما عزیزان قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشورهای اروپایی را دارید، سرمایه گذاری در کشورهایی مثل پرتغال و اسپانیا و یونان نیز به شما توصیه می شود زیرا که در این کشورها از طریق خرید ملک می توانید اقامت کسب نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای همین مقاله یادداشت نمایید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

نویسنده این مطلب

نام : کوثر سواری (savari)

کارشناس موسسه MIE در زمینه مشاوره تخصصلی
دارای بیش از 1 سال سابقه  مشاوره تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
فرزانه حیدری
سلام وقت بخیر. می خواستم بپرسم سوئیس هم مثل آلمان به پناهندگان، در بدو ورود به کشورشان، مسکن جهت اسکان و حقوق شهروندی می‌دهد تا زمانی که پناهندگان زبان یاد بگیرند و کاری دست و پا کنند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد با تشکر
محمد حسن نعمت خواه
سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم برای مهاجرت کاری المان بهتره یا سوءیس و اینکه تو کدوم کشور پولدارتر میشی و هزینه های زندگیت کمتره؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز انتخاب کشور مقصد بستگی به شرایط شما دارد. پیشنهاد می شود با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شرایط شما را بررسی نمایند.
Nrgs
سلام بنظرتون با کارشناسی پرستاری مهاجرت کاری به سوئیس راحتتره یا آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر نیاز به پرستار در آلمان بیشتر بوده و شرایط بهتری برای معادلسازی پرستاران فراهم میکند.
Mina
سلام خسته نباشید برای مهاجرت کاری در رشته مهندسی المان بهتره یا سوئیس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. زمینه کاری شما باید مشخص باشد ولی به طور کلی شرایط مهاجرت کاری به آلمان آسان تر از سوئیس خواهد بود.
مشاوره رایگان