مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا

17 اردیبهشت 1402 1 نظر

کشورهای اروپایی و کشور کانادا از مهم ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان می باشند که تنوع روش های مهاجرتی و جذابیت های زندگی در این کشورها، افراد را برای زندگی در این کشورها متمایل ساخته است. از بهترین روش های مهاجرت به کانادا می توان به روش استارت آپ کانادا اشاره کرد که از نظر میزان سرمایه و مدت زمان پروسه و همچنین آثار اقامتی این روش، بسیار مناسب می باشد. روش خودحمایتی در کشورهای اروپایی نیز از بهترین روش های مهاجرت به این قاره سرسبز است که توسط برخی از کشورهای اروپایی مانند اتریش، فرانسه، پرتغال، یونان و... ارائه می گردد. استارت آپ کانادا یا خودحمایتی اروپا دارای مزایا و جذابیت هایی می باشند که یکی را بر دیگری برتری می بخشد. اما برای انتخاب بهتر از میان استارت آپ کانادا یا خودحمایتی اروپا، بایستی به مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا پرداخت. فاکتورهای مختلفی را نظیر شرایط سنی، آثار اقامتی، اجازه کار، شرایط زندگی و... می توان به عنوان فاکتورهای بررسی و مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا در نظر گرفت. در مقاله زیر به مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا بر اساس فاکتورهای ذکرشده پرداخته شده است. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر پیشنهاد می کنیم که از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  • معرفی روش استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا
  • مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا از نظر سرمایه مورد نیاز
  • مقایسه شرایط سنی در استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا
  • مقایسه اجازه کار و سرمایه گذاری در استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا
  • مقایسه آزادی تردد در استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا
  • شرایط زندگی در اروپا راحت است یا کانادا؟
  • مقایسه اخذ اقامت دائم و تابعیت در روش استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا
  • سخن پایانی

تماس با ما

مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپامعرفی روش استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا

روش استارت آپ کانادا یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور است که از الزامات اصلی آن، ارائه بیزنس پلن یا طرح تجاری خلاقانه و نو می باشد. این طرح تجاری بایستی مورد تأیید سازمان هایی قرار گیرد که توسط دولت کانادا مشخص شده اند. افرادی که موفق به تهیه چنین طرحی و دریافت تأییدیه آن از سوی سازمان های مورد اعتماد دولت کانادا می شوند، اقامت دائم کانادا را در بدو ورود دریافت می نمایند. اقدام از این روش، با شراکت حداکثر پنج نفر امکان پذیر است که حداقل سهم آن ها از این شراکت، ده درصد می باشد.

روش خودحمایتی نیز زیرمجموعه روش سرمایه گذاری محسوب می شود؛ اما در واقع نوعی روش سرمایه داری می باشد. چرا که در این روش، نیازی به سرمایه گذاری و انتقال پول به خارج از کشور نیست و با نشان دادن حساب بانکی خود در ایران می توانید برای این روش اقدام نمایید. از دیگر شرایط مورد نیاز این روش، داشتن درآمد ماهیانه است که مقدار دقیق آن در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ اما می توان بازه 2000 تا 2500 یورو در ماه را تخمین زد. روش خودحمایتی اروپا در کشورهای مختلف اروپایی اجرا می شود از جمله خود حمایتی یونان اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، اتریش و سوئیس اجرا می شود که از میان کشورهای یاد شده، تنها کشور پرتغال به متقاضیان اجازه کار می دهد. از سویی تمامی کشورهای اروپایی که اسامی آن ها برده شد به جز کشور فرانسه، دارای شرط حضور حداقل 6 ماهه می باشند. اقامت در این روش به صورت یک یا دو ساله می باشد که بایستی نسبت به تمدید آن اقدام گردد.

مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا از نظر سرمایه مورد نیاز

اقدام از طریق استارت آپ کانادا نیاز به تهیه طرح تجاری نو دارد. در صورتی که خود قادر به ارائه و پردازش چنین طرحی نیستید، شرکت هایی کانادایی که در همکاری با موسسه ملک پور هستند می توانند طرح تجاری خلاقانه ای را تهیه کرده، به پردازش آن پرداخته و تأیید آن را از سازمان های معتمد دولت کانادا دریافت نمایند. تهیه چنین طرحی در حدود 50 هزار دلار کانادا هزینه بر است. در حالی که در روش خودحمایتی نیاز به صرف هزینه نیست؛ چرا که همانطور که قبلاً گفته شد، خودحمایتی روش سرمایه داری است و نیازی به صرف هزینه و سرمایه گذاری در خارج از کشور ندارد. اما در این روش بایستی که سرمایه قابل توجهی را در حساب بانکی خود به مدت مشخصی به نمایش بگذارید که مبلغ آن با توجه به کشور مورد نظر متفاوت است. برای مثال تمکن مالی مورد نیاز در روش خودحمایتی کشور فرانسه، 40 هزار یورو برای فرد اصلی و در کشور اتریش، 20 تا 22 هزار یورو برای فرد اصلی و هر یک از اعضای خانواده می باشد.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد ویژگی های ایده های مطرح شده در ویزای استارت آپ کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویژگی های ایده های مطرح شده در ویزای استارت آپ کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویژگی های ایده های مطرح شده در ویزای استارت آپ کانادا

مقایسه شرایط سنی در استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا

یکی از مواردی که در مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا بایستی مورد توجه قرار گیرد، شرایط سنی متقاضیان است. روش خودحمایتی به روش اقامت بازنشستگان شهرت دارد؛ زیرا بهترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت افراد بازنشسته ای که از حقوق ماهیانه برخوردار بوده، تمکن مالی کافی برای نشان دادن در حساب بانکی خود دارند و بدون نیاز به کار، قادر به گذران زندگی در خارج از کشور هستند و درواقع منبع درآمدی قابل اتکایی در زندگی خود دارند (مانند اجاره دادن املاک و...)، روش خودحمایتی است. اما چنانچه هنوز در سن کار بوده و درواقع توانایی کسب درآمد را دارید، توصیه می شود که از روش هایی به جز خودحمایتی اقدام نمایید. چرا که در کشورهای اروپایی که خودحمایتی را ارائه می نمایند، به جز کشور پرتغال، سایر کشورها به شما اجازه کار را نداده و سرمایه گذاری در این کشورها نیز محدود می باشد؛ زیرا اکثر سرمایه گذاری ها به نوعی کار فعال محسوب می شود. بنابراین برای علاقه مندان به اخذ اقامت اروپا در چنین سنینی توصیه می شود که از روش استارت آپ اروپا اقدام نمایند که نه تنها شرط حضور ندارد، بلکه اجازه کار و سرمایه گذاری نیز به متقاضیان اعطا می نماید. اما شرایط سنی در روش استارت آپ کانادا چگونه است؟ اقدام از این روش با توجه به شرایط سنی افراد صورت می گیرد. بنابراین در مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا، روش استارت آپ کانادا برای افراد جوان و دارای توان کار و کسب درآمد و روش خودحمایتی برای افراد بازنشسته دارای تمکن مالی کافی و منبع درآمد مطمئن توصیه می شود.

مقایسه اجازه کار و سرمایه گذاری در استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا

 از دیگر فاکتورهای مورد توجه در مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا، اجازه کار است. در روش خودحمایتی اروپا، تنها کشور پرتغال اجازه کار را به متقاضیان اعطا می نماید و دیگر کشورها چنین اجازه ای را به متقاضی نمی دهند. این در حالی است که در روش استارت آپ کانادا، فرد اجازه کار و راه اندازی بیزنس خود را دارد. توجه داشته باشید که کپی برداری از محتوای این مقاله در صورت عدم ذکر نام منبع، غیرقانونی و غیرمشروع است و پیگرد قانونی را در پی خواهد داشت؛ چرا که مسئولیت گردآوری اطلاعات و نگارش این مقاله تماماً بر عهده موسسه ملک پور بوده است.

پاسپورت کانادا?مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری?

مقایسه آزادی تردد در استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا

با اخذ اقامت دائم کانادا با استارت آپ می توانید در هر یک از ایالت های این کشور به راحتی تردد داشته و زندگی کنید. این امکان برای افرادی که از روش خودحمایتی اروپا اقدام می نمایند فراهم است که به دیگر کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته و حتی در آن کشورها زندگی کنند. البته توجه داشته باشید که در کشورهایی که خودحمایتی اروپا را با شرط حضور ارائه می نمایند، بایستی شش ماه از سال را در همان کشور حضور داشته و زندگی کنید.

شرایط زندگی در اروپا راحت است یا کانادا؟

عوامل مختلفی را جهت بررسی شرایط زندگی در اروپا یا کانادا می توان مد نظر قرار داد؛ مانند اب و هوا، نوع زبان رایج و... . کشور کانادا دارای آب و هوای سرد و زمستانی است، در حالی که اروپا به قاره سبز مشهور است و کشورهای اروپایی دارای آب و هوای چهارفصل می باشند. زبان رایج در کشور کانادا، انگلیسی است و از این منظر، بسیار مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت قرار می گیرد. کشورهای اروپایی معمولاً چندزبانه هستند و علاوه بر زبان بومی و رسمی آن کشور، زبان انگلیسی نیز رایج بوده و اکثر مردم قادر به صحبت و مکالمه با این زبان هستند. با این وجود نمی توان از اهمیت زبان رسمی آن کشور برای زندگی و برقراری ارتباط با مردمان کشورهای اروپایی چشم پوشی کرد.

سرمایه گذاری در اروپا

?سرمایه گذاری در اروپا?

مقایسه اخذ اقامت دائم و تابعیت در روش استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا

از مهم ترین موارد در مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا، شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت است. در ابتدای مقاله گفته شد که روش استارت آپ کانادا گرچه دارای پروسه ای یک تا دو ماهه می باشد؛ اما با اخذ اقامت دائم کانادا در بدو ورود همراه است. پاسپورت کانادا را نیز می توان سه تا چهار سال پس از ورود دریافت کرد. در حالی که روش خودحمایتی اروپا، اقامت موقت یک تا دو ساله ای را به متقاضی اعطا می نماید و برای دستیابی به اقامت دائم و سپس تابعیت لازم است که این اقامت تمدید گردد. پروسه اخذ پاسپورت در کشورهای اروپایی بین شش تا ده سال به طول می انجامد و شرایط دقیق آن بستگی به قوانین کشور مورد نظر دارد. چنانچه مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا را از منظر شرایط و مدت زمان اخذ اقامت دائم و پاسپورت مورد توجه قرار دهیم، بایستی گفت که شرایط روش استارت آپ کانادا نسبت به خودحمایتی اروپا بهتر است.

پاسپورت کانادا

?اقامت کانادا?

جزئیات بیشتر در خصوص این روش های مهاجرتی و همچنین سایر روش های مهاجرت به اروپا و کشورهای آمریکایی را می توانید در محصول گام به گام اخذ اقامت به دست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت


_____________سخن پایانی__________

در مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا موارد مختلفی باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله آن ها شرایط سنی، اجازه کار، آثار اقامتی و شرایط زندگی در کشورهای یادشده می باشد. در مقاله فوق جزئیاتی در باب هزینه ها و شرایط اقدام از طرق استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا ارائه گردید که می تواند راهگشای شما در انتخاب بهترین مسیر مهاجرت باشد. روش مقایسه یکی از بهترین روش ها برای تسلط بر اطلاعات و دسته بندی آن ها و در نهایت نتیجه گیری مطلوب می باشد. امید است توانسته باشیم با استفاده از این تکنیک و مقایسه استارت آپ کانادا و خودحمایتی اروپا، در انتخاب بهترین روش مهاجرتی به شما عزیزان یاری رسانیده باشیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید. همچنین با بیان سوالات خود در انتهای مقاله نیز پاسخ آن ها را در مدت زمان کوتاهی دریافت می نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محسن ندیمی
سلام ممنون از توضیحات خوبتون درباره استارت اپ کانادا و روش های خودحمایتی. با توجه به اینکه بنده بازنشسته هستم و قصد راه اندازی بیزنس ندارم، بنظر شما خود حمایتی مناسبتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله در صورتی که بخواهید با نشان دادن سرمایه های خود اقامت بدست آورید روش خودحمایتی بهترین روش به حساب می آید.
مشاوره رایگان