مطالب مرتبط

شبکه های اجتماعی

محصولات مجموعه

در این مقاله به معرفی اقامت تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی یا خود اتکایی، تعریف کلی اقامت از طریق تمکن مالی و کلی ترین شرایط و مسائل مرتبط به این روش مهاجرت و همچنین به معرفی برخی از برترین کشورهایی که اقامت خودحمایتی ارائه می نمایند می پردازیم و به معرفی لینک های مرتبط برای کسب اطلاعات تکمیلی و همچنین جداولی برای مقایسه برخی از خودحمایتی ها خواهیم پرداخت. در این مقاله تلاش شده است که خلاصه ای از اطلاعات مهم و نکات مهم در خصوص اقامت خودحمایتی و شرایط کلی آن از منابع معتبر و قوانین کشور مقصد بیان شود و مزایا و معایب اقامت های خودحمایتی به اختصار عنوان شود. اقامت خودحمایتی به صورت کلی اقامتی است که نیاز به شرایط مالی مناسب دارد ولی نیاز به انتقال سرمایه برای اخذ اقامت ندارد و تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب که از نظر کشورها ممکن است متفاوت باشد، می توان به اقامت کشور مقصد رسید. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی همواره تلاش نموده است با ارتباط و مکاتبه با سفارت ها، اداره های مهاجرت و برترین کارشناسان مجرب  روش های مهاجرتی جدیدی را برای برای شما عزیزان باز نماید و پروسه های مهاجرتی را با بالاترین کیفیت و برترین کارشناسان مقیم در کشورها به سرانجام رساند. شما عزیزان همواره می توانید با دفاتر موسسه ملک پور در سرتاسر جهان تماس مستقیم برقرار نمایید و یا با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های این موسسه از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه در بررسی روش های مهاجرتی پیش رویتان بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت بدون نیاز به سرمایه گذاری


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

اقامت خودحمایتی

اقامت تمکن مالی یا خودحمایتی چیست؟

در این زیر عنوان به تعریف اقامت خودحمایتی یا همان اقامت تمکن مالی خواهیم پرداخت. اقامت خودحمایتی یکی از زیر مجموعه های اقامت های تمکن مالی و سرمایه گذاری می باشد. هفت کتگوری اصلی مهاجرت که شامل روش تحصیل، کار، تمکن مالی و سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و مهاجرت افراد خاص و هنرمندان می باشند. این هفت دسته اصلی مهاجرت که تمامی روش های مهاجرتی را شامل می شوند و تمامی مسیر های مهاجرت به عنوان زیر مجموعه های این هفت مسیر به صورت علمی دسته بندی گردیده اند. روش خودحمایتی یا تمکن مالی در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارند که برای بررسی و درک بهتر این دسته از مسیر ها مدیریت محترم موسسه MIE برای اولین بار این روش ها را با نام اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی معرفی نمودند.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت تمکن مالی


اقامت خودحمایتی یا اقامت تمکن مالی به دسته ای از اقامت ها گفته می شود که فرد تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب و داشتن درآمد کافی در کشور خود می تواند برای اخذ اقامت کشور مقصد بدون سرمایه گذاری اقدام نماید. میزان دارایی و درآمد و شرایط فرد و خانواده وی برای اخذ اقامت خودحمایتی در هر کشور متفاوت است و شرایط کشور مقصد شرایط اقامتی خاصی را به فرد ارائه می نماید. به طور معمول در اکثر کشورها با اخذ اقامت می توان پس از 5 سال به پاسپورت هم رسید. در اکثر کشورهایی که خودحمایتی را به عنوان یک روش اقامتی به متقاضیان از دیگر کشورها ارائه می نمایند معمولاً شش ماه شرط حضور و نداشتن اجازه کار جزو اصلی ترین موارد می باشد البته استثناء نیز در برخی موارد وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط اقامت خودحمایتی


انواع خودحمایتی

در این زیر عنوان به بررسی برخی از برترین کشورهایی که برنامه مهاجرتی به روش اقامت خودحمایتی را ارائه می نماید معرفی گردیده و به اختصار در خصوص آنها توضیح داده خواهند شد و اصلی ترین نکات آنها برای مقایسه بهتر در جدولی ارائه خواهد گردید. همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این برنامه های مهاجرتی لینک های مقاله هایی جهت اطلاعات تکمیلی ارائه می گردد. شایان ذکر است در اکثر برنامه های خودحمایتی فرد باید مبلغی را در داخل حساب خود در کشور مبدا و یا مقصد به مدت چند ماه قرار دهد و همچنین درآمد ماهانه ای با توجه به قوانین کشور مقصد ارائه نمایند. اقامت تمکن مالی در کشورهای مختلف را در ذیل بررسی نموده ایم.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت خودحمایتی


 • خودحمایتی اتریش

کشور اتریش یکی از برترین کشورهایی اروپایی و با ثبات اقتصادی بسیار بالا می باشد و شهر وین پایتخت این کشور 11 سال پیاپی در رده بندی کیفیت زندگی رتبه یک را در میان کشورهای جهان به دست آورده است. این کشور سالانه به به تعداد محدودی اقامت خودحمایتی به علاقه مندان از سرتاسر جهان ارائه می نمایند. اقامت تمکن مالی اتریش با اثبات دارایی هر نفر بیست هزار یورو بدست خواهد آمد. این کشور هر ساله در تاریخ 2 ژانویه به متقاضیان اقامت خودحمایتی این کشور را بررسی نموده و به 500 نفر اولی که تقاضای خود را با پرونده به تکمیل شده و مورد تایید سفارت ارائه نمایند اقامت خودحمایتی را اهدا می نماید. ار انجایی که اقامت تمکن مالی با ریسک همراه است بهتر است ایرانیان مقیم خارج از سایر کشورها برای این نوع اقامت اقدام نمایند زیرا که افراد درخواست دهنده در هر کشور دارای محدودیت می باشند. اما در این راه کار نیز نیاز به مدارک بسیار زیادی خواهد داشت.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط خودحمایتی اتریش


 

دارندگان کارت اقامتی خودحمایتی اتریش اجازه انجام بیزینس، ثبت شرکت و زندگی در این کشور را خواهند داشت و می توانند در این کشور خرید ملک نمایند اما باید حداقل شش ماه از سال در این کشور حضور داشته و اجازه کار ندارند.

عنوان

شرح

همراهان

همسر و هر فرزند به صورت پرونده مجزا اقدام می شوند. (تمامی سنین)

شرط حضور

6 ماه

میزان پول نیاز در داخل حساب

هر نفر 20 هزار یورو

میزان درآمد ماهانه

ماهانه حدود 2000 تا 2500 یورو

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی فرانسه

کشور فرانسه یکی برترین کشورهای اروپا و مورد علاقه بسیاری از متقاضیان می باشد. اقامت تمکن مالی فرانسه دارای پیش شرطی برای متقاضی خواهد داشت که داشتن ویزای شنگن در دو تا سه سال اخیر می باشد. در این نوع اقامت نظر افسر ویزا تعیین کننده نتیجه خواهد بود. خودحمایتی فرانسه شرط حضور ندارد و فرزندان زیر 18 سال در پرونده پدر و مادر قرار خواهند گرفت. برای فرزندان بالای 18 سال یا باید به صورت مجزا اقدام نمود ولی توصیه می شود که از روش های دیگر مهاجرتی مانند تحصیلی برای این افراد اقدام کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی فرانسه


در جدول زیر خلاصه ای شرایط اقامت خودحمایتی فرانسه یا همان تمکن مالی فرانسه نمایش داده شده است.

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرط حضور

ندارد

میزان پول نیاز در داخل حساب (با قوانین فعلی می تواند به ارز دولتی باشد)

40 هزار یورو فرد اصلی

20 هزار یورو همسر

10 هزار یورو هر فرزند

میزان درآمد ماهانه

-

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

ندارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • اقامت تمکن مالی ایتالیا

اقامت تمکن مالی ایتالیا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که بدون نیاز به سرمایه گذاری است. در این کشور نیز افراد با اثبات تمکن مالی در حساب خود می توانند وارد این کشور شده و شرط حضور شش ماهه ان را تکمیل کنند. اقامت اعطایی ابتدایی یک ساله و بعد از آن دو اقامت دو ساله قابل تمدید است.

 • خودحمایتی سوئیس

 اقامت خودحمایتی سوئیس روشی زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری و تمکن مالی کشور سوئیس می باشد با اخذ این اقامت با رعایت شرط حضور شش ماه در سال و پس از ده سال می توانید به اقامت دائم این کشور برسید سپس از سال 12 این امکان برای اخذ پاسپورت و شهروندی برای شما فراهم خواهد شد. روش خودحمایتی یا اقامت بدون اجازه کار در کشور سوئیس به دو روش اصلی تقسیم می گردد. روش اول ویزای بازنشستگی که برای افراد با سنین بالاتر از 55 سال و افراد بازنشسته می باشد و یا ویزای مالیات گزاف (Lump-sum taxation) که قابلیت اقدام برای افراد با سن پایین تر دارد. در اخذ این نوع اقامت متقاضی نشان دهد که پشتوانه مالی بسیار بالایی دارد و می تواند هزینه های زندگی خود و همراهانتان را تأمین نمایید. شایان ذکر است هزینه های زندگی در کشور سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است و مبالغی را که برای هزینه ها باید نشان دهید نیز نسبت به باقی خودحمایتی ها بیشتر است.

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرط حضور

شش ماه در سال

میزان پول نیاز در داخل حساب

هزینه های سن فرد تا 78 سالگی و به ازای هر سال 50 هزار یورو (می تواند با درآمدهای ماهانه نیز نمایش داده شود)

میزان درآمد

-

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی یونان

یونان در جنوب غربی اروپا واقع شده است و آب و هوای فوق العاده ای دارد و یکی با توجه به تاریخ و فرهنگ کهن خود جزو توریستی ترین مقاصد اروپا به حساب می آید. شایان ذکر است که کشور یونان اقتصاد قوی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ندارد و از لحاظ امنیت سرمایه گذاری و شرایط برای سرمایه گذاران خارجی نیز جزو رده های بالای کشورهای اروپایی نمی باشد. این مقاله توسط تیم پژوهشی موسسه ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری و استفاده از اطلاعات آن بدون ذکر منبع و کسب اجازه غیر قانونی و شرعاً حرام می باشد. شایان ذکر است در اقامت اقامت یونان از طریق تمکن مالی فرد باید قبل از اقدام حتماً سفری به کشور یونان داشته باشد که در صورت نیاز می تواند توسط کارشناسان موسسه ملک پور هماهنگ گردد.

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرط حضور

ندارد

میزان پول نیاز در داخل حساب

25000 یورو نفر اصلی

میزان درآمد ماهانه

ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

ندارد

اجازه خرید ملک

دارد

 • خودحمایتی پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای رو به رشد و با نظام آموزشی بسیار قوی در اروپا می باشد. مردم این کشور بسیار خون گرم بوده و رابطه بسیار صمیم و دوستانه ای با ایرانیان دارند و بسیاری از مردم جهان از تجربه های خود غذا های این کشور را جزو غذاهای بسیار خوشمزه در جهان دانسته اند. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مناسب بوده و در اقامت تمکن مالی یا خودحمایتی پرتغال برخلاف سایر خودحمایتی ها، اجازه کار به دارندگان کارت اقامت این کشور داده می شود.

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 24 سال

شرط حضور

مدت 6 ماه پیوسته در سال اول و 6 ماه ناپیوسته در سال دوم

میزان پول نیاز در داخل حساب

15600 یورو نفر اصلی به ازای 2 سال

برای همسر 7800 یورو برای 2 سال

5 هزار یورو برای هر فرزند به ازای 2 سال

اجازه کار

دارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی اسپانیا

متقتضیان دریافت اقامت خودحمایتی اسپانیا در صورت تایید پرونده در ابتدا یک اقامت یک ساله دریافت می نمایند و در تکمیل نمودن شرط حضور شش ماهه و تخطی نمودن در ابتدا یک اقامت یکساله اخذ می نمایند که اگر حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا حضور داشته و از قوانین کشور تخطی ننمایید، این اقامت به صورت اقامت 2 ساله تمدید می گردد؛ پس از آن نیز مجدداً 2 به مدت سال تمدید شده، پس از گذشت 5 سال به اقامت دائم تبدیل می شود و از آن پس حق کار خواهید داشت. البته می توان پس از گذشت 3 تا 5 ماه از اقامت در اسپانیا نسبت به مجوز کار در اسپانیا و ثبت شرکت اقدام نمود.

لازم به ذکر است که پس از 10 سال اقامت در اسپانیا نیز می توانید تقاضای دریافت تابعیت اسپانیا نموده و پاسپورت دریافت نمایید.

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 24 سال

شرط حضور

شش ماه در سال

میزان پول نیاز در داخل حساب

30 هزار یورو

میزان درآمد ماهانه

-

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

شرط حضور چیست و چه تاثیری در اقامت خودحمایتی دارد؟

کشور های مهاجر پذیر، قوانین متفاوتی از یک دیگر دارند که هدف ما در اینجا اطلاع رسانی در رابطه با یکی همین قوانین است. بعضی از کشور ها برای تمدید اقامت یا اخذ پاسپورت، قانونی به نام شرط حضور دارند. اما شرط حضور چیست و چه تاثیری در اقامت خودحمایتی دارد؟ شرط حضور، به بازه الزام آور حضور شما در کشور مقیم، برای  یک سال را گویند، که در بعضی از کشور ها برای تمدید اقامت یا اخذ پاسپور، الزامی است. عمومیت دولت ها حداقل میزان 6 ماه و یک روز در سال را الزام در شرط حضور می دانند، اما این مقدار نسبت به کشور مد نظر شما، می تواند کمتر یا بیشتر باشد. در این بین کشور هایی نیز وجود دارند که از طرق خاص اقدام به صدور مجوز اقامت می کنند و شرط حضور برای انها در نظر نمی گیرند. از این روش ها، اقامت خود حمایتی در فرانسه است، که شما در ان نیاز به اثبات تمکن مالی دارید تا برای دولت این کشور محرز شود در طول اقامت خود نیازی به کمک مالی از طرف فرانسه نخواهید داشت. از موارد دیگر در این موضوع، می توان به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان ، اسپانیا و پرتغال اشاره کرد. در واقع قانون الزام اوری جهت حضور شما در این روش ها وجود ندارد و یک هفته حضور در سال کافی خواهد بود. حال اگر شما نسبت به شرایط ذکر شده، نیازمند تمدید اقامت یا گذراندن پروسه اخذ پاسپورت در کشور مقیم باشید، می بایست قوانین شرط حضور در ان کشور را مطالعه و نسبت به احقاق ان، تلاش کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت


بهترین کشور برای اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی

انتخاب بهترین کشور برای اخذ اقامت خودحمایتی در میان کشورهای می تواند بسیار سلیقه ای و با توجه به شرایط مالی متقاضیان و رزومه آنها متغیر باشد. دو کشور در میان کشورهای فوق با توجه به مزایای خاصی که دارند می تواند در شرایط خاصی به عنوان گزینه های مناسب پیشنهاد گردند. خودحمایتی فرانسه به عنوان یکی کشورهای برتر و بزرگ اروپایی که علاقه مندان بسیاری دارد و همچنین به دلیل نداشتن شرط حضور می تواند برای افرادی که شاید نتوانند شش ماه شرط حضور اجباری در اکثر اقامت تمکن مالی ها را به دلیل داشتن بیزینس در ایران و یا مسائل دیگر پر نمایند گزینه ایده آل باشد. کشور ایتالیا نیز شرایط خوبی در اقامت تمکن مالی دارد زیرا مدت زمان اخذ اقامت به نسبت سایر کشورهای ارائه دهنده بهتر است.

مزایای اقامت خودحمایتی

در این زیر عنوان به اصلی ترین مزایای برنامه های خودحمایتی که در اکثر موارد مشترک می باشد اشاره می نماییم. برخی از اصلی ترین مزایای اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی به شرح زیر می باشد.

 • عدم نیاز به انتقال سرمایه جهت اخذ اقامتسرمایه گذاری در استرالیا
 • اخذ اقامت همزمان برای فرد اصلی و همراهان
 • شرایط اخذ اقامت برای والدین فرد اصلی و همسر در اکثر کشورهای ارائه دهنده اقامت خودحمایتی
 • سفر آزادانه و بدون ویزا به 28 کشور عضو شنگن
 • فراهم بودن شرایط رسیدن به اقامت دائم و پاسپورت کشور مقصد
 • ارزش داشتن کارت اقامت خودحمایتی و تاثیر مثبت برای اخذ ویزای بسیاری از کشورها مانند کانادا و آمریکا و...
 • امکان خرید خانه و سرمایه گذاری در املاک و کسب درآمد با اجاره املاک
 • اجازه تحصیل رایگان فرزندان
 • اجازه تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور مقصد برای تمامی دارندگان کارت اقامتی

معایب اقامت خودحمایتی

در ادامه به برخی از نکات منفی و معایب برنامه های اقامت خودحمایتی اشاره می نماییم.سرمایه گذاری در استرالیا

 • نداشتن اجازه کار
 • داشتن شرط حضور حداقل شش ماهه (به غیر از خودحمایتی فرانسه)
 • ریسک در صدور ویزا به دلیل اعمال نظر افسر پرونده
 • پروسه برخی از کشورها طولانی است
 • ظرفیت محدود افراد پذیرش شده

بدلیل ظرفیت محدود اقامت تمکن مالی در کشورهای مختلف بهتر است ایرانیان مقیم خارج از کشورهای دیگری نظیر کشورهای حوزه خلیج فارس برای این نوع اقامت اقدام کنند اما در این روش نیز نیاز به مدارک زیادی خواهید داشت.


بنرهای مورد نیاز

 

پرسش: من ۳۳ سالمه به همراه همسر و یک فرزند ۵ ساله، ارزش دارایی ملک حدود ۱۰ میلیارد و درآمد ثابت ۴۰ میلیون ماهیانه، امکان خود حمایتی کشورهای ذکر شده را دارم؟ کدوم کشور به شرایط من بهتره ؟

 


خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت خودحمایتی

موسسه ملک پور در تمامی سال های فعالیت خود همواره تلاش نموده است که با ارتباط با سفارت ها، ادارات مهاجرت و کارشناسان مقیم کشورها روش های مهاجرتی جدیدی را برای موکلین خود آماده اقدام نماید و اگر مسیری برای شهروندان ایران امکان پذیر نیست تلاش نموده است که با مکاتبات و رایزنی های خود و استفاده از قانون کشور مقصد و بهره گیری از برترین کارشناسان آن کشور آن مسیر را مجدد برای ایرانیان قابل انجام نماید. در سالیان گذشته تیم موسسه ملک پورهمواره پرونده های بسیاری را برای متقاضیان مختلف از کشورهای مختلف به انجام رسانده است و نمونه کار ت های اقامتی اخذ شده به همراه ویدئو هایی که موکلین پر مهر این موسسه ارسال نموده اند در وب سایت و سوشیال مدیا این شرکت قرار گرفته اند و می توانید نمونه هایی از آنها را در لینک زیر مشاهده نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها

 

موسسه ملک پور همواره تلاش نموده است که با تهیه ویدئو ها، فایل های صوتی و مقالات و انجام وبینار ها و سمینار های متعدد آگاهی مردم و علاقه مندان به بحث های مهاجرت و سرمایه گذاری را افزایش دهد تا علاقه مندان بتوانند با اگاهی کامل از مسیر های پیش رویشان و اطلاع از مزایا و معایب و هزینه های این روش ها برای تصمیم گیری در خصوص آینده خود تصمیم گیری نمایند و با داشتن علم مهاجرتی از مسیر های صحیح و پر خطر دوری نمایند. از سوی دیگر محصولات ویدئویی بی نظیری را در بسیاری از مسیر های مهاجرت تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری تهیه نموده و در آن به صورت علمی و تخصصی و جزییات قوانین کشورها توضیحات کاملی را ارائه نموده اند. یکی از برترین محصولات ویدئویی این موسسه مسیر سبز مهاجرت می باشد که در آن تمامی روش های مهاجرت و سرمایه گذاری به صورت کامل بررسی گردیده و نکات ارزشمندی برای اخذ اقامت برترین کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و استرالیا و... در آن ارائه شده است. شما عزیزان با مشاهده این محصول فوق العاده می توانید کارشناس مهاجرتی خود باشید و مسیر های مهاجرتی مناسب خود را مانند یک مشاور زبده انتخاب نمایید.


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام خسته نباشید. من ۲۱ سالمه و خانوادم شرایط مالی خوبی دارن. سوالم اینه که اگر از روش خودحمایتی پدر من مهاجرت کنن من میتونم به عنوان همراه باهاشون برم؟ چون شنیدم که بالای ۱۸ سال امکانش نیست.

پاسخ: 


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: آیا امکان کار برای متقاضیان اخذ خودحمایتی در اروپا وجود دارد؟

 


 

 

پرسش: در اقامت خودحمایتی فرزندان تا چند سال در پرونده قرار می گیرند؟

 


سوالات متداول راجع به اقامت خودحمایتی

آیا در برنامه های خودحمایتی نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد؟

خیر، این نوع اقامت وابسطه به سرمایه گذاری نمی باشد و تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب می توان به اقامت رسید.

آیا در برنامه های خودحمایتی اجازه کار وجود دارد؟

به صورت کلی در اکثر برنامه های خودحمایتی به غیر از خودحمایتی کشور پرتغال اجازه کار وجود ندارد.

آیا با داشتن اقامت خودحمایتی تحصیل فرزندان در مدارس رایگان است؟

بله، دارندگان کارت خودحمایتی می توانند از مزایای تحصیل رایگان برای فرزندانشان بهره مند شوند.

آیا اجازه انجام بیزینس و یا شروع کسب کار در اقامت خودحمایتی وجود دارد؟

بله، دارندگان کارت اقامت خودحمایتی به غیر از در کشور فرانسه قادر به ثبت شرکت و شروع کسب و کار در کشور مقصد می باشند.


_____________سخن پایانی درباره اقامت تمکن مالی و خودحمایتی_____________

در این مقاله به معرفی اقامت خودحمایتی و اقامت از طریق تمکن مالی و ویزای بازنشستگان اشاره شد و برترین کشورهای ارائه دهنده برنامه مهاجرتی خودحمایتی به اختصار معرفی گردیدند. همچنین در این مقاله به جداولی برای مقایسه بهتر خودحمایتی ها ارائه گردید و لینک هایی برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص کشورهای مختلف ارائه دهنده این روش مهاجرتی، معرفی گردید. در بخش پایانی این مقاله به صورت کلی به مزایا و معایب اقامت خودحمایتی پرداخته شد و سعی گردید به مهمترین سوالات در خصوص این روش اقامتی پاسخ داده شود. اگر در حین مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال یا نکته ابهامی پیش آمد به سادگی می توانید در بخش پرسش و پاسخ در انتهای این مقاله ان را طرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود. شما بزرگواران همواره می توانید با دفاتر موسسه ملک پور در سرتاسر جهان تماس مستقیم برقرار نمایید و یا با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های این موسسه از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه در بررسی روش های مهاجرتی پیش رویتان بهره مند گردید.

امتیاز 4.71 از 5 ( 34 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
بیتا
سلام. ممنون بابت مطالب خوبتون من می خواستم بپرسم در اقامت خودحمایتی فرزندان تا چند سال در پرونده قرار می گیرند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب عموما فرزندان تا 18 سال در پرونده شما قرار خواهند گرفت. البته تحت شرایطی در خودحمایتی پرتغال فرزندان ممکن است تا 24 سال و مشروط به نشان دادن وابستگی در پرونده والدین خود قرار بگیرند. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید. موفق باشید.
فرهاد دلفانی
سلام. آیا در کشورهای کانادا و امریکا هم برنامه اقامت خودحمایتی وجود دارد ؟ متشکرم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خیر دوست گرامی، در حال حاضر این برنامه در برخی کشورها از جمله اتریش، سوئیس، پرتغال، فرانسه، یونان، اسپانیا و ... امکان دریافت اقامت برای متقاضیان را فراهم آورده است.
علی حسن شیرگاهی
سلام و عرض ادب. آیا بعد از گرفتن خودحمایتی من و فرزندانم غیر از آن کشور که خودحمایتی گرفتن در کشورهای دیگر عضو شنگن میتوانند زندگی و تحصیل بکنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، دریافت اقامت خودحمایتی می تواند راه ورود شما به اروپا باشد و بعد از ورود حتی اگر تمایل داشتید اقامت کشور دیگری را بدست آورید امکان این کار وجود دارد و برای شما راحت تر خواهد بود.
حسن سعیداوی
با سلام و درود احتراما با توجه به اینکه اینجانب در حال حاضر دارای حدودا ۱۰هزار یورو بصورت نقد،مبلغ یک میلیارد تومان پول نقد و یک عدد آپارتمان به ارزش ۸۰۰میلیون تومان،یک عدد زمین به ارزش ۲میلیارد تومان و یک عدد آپارتمان پیش خرید شده به ارزش ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰میلیون تومان و ماشین به ارزش ۴۰۰میلیون تومان هستم و بدلیل نوع کار و رشته فعالیت،توانایی حضور ۶ماه مستمر را ندارم و خانواده ۴نفره هستیم و از طرفی خواهان تردد برای حداکثر ۳نفر دارم،لطفا راهنمایی بفرمایید بهترین روش اقامت کدام یک از روش های خوحمایتی یا روش های دیگر اقامت میباشد.قبلا از زحمات موسسه محترم کمال تشکر و قدردانی رادارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، اگر امکان حضور حداقل 6 ماه در سال را نداشته باشید تنها گزینه های موجود از طریق خودحمایتی برای شما کشورهای فرانسه و مکزیک خواهند بود. که هرکدام جزئیاتی دارند که توسط کارشناسان باید بررسی نمایند. به عنوان مثال سوابق ویزای شنگن شما بسیار مهم است و یا میزان درآمدی که در صورت عدم حضور شما می توان اثبات کرد. پیشنهاد می کنیم که از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید تا اطلاعات کامل در این خصوص را به شما ارائه نمایند.
Ali etesami
سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه و توی بازار فارکس کار میکنم و تقریبا ماهی ۷تا۸هزار یورو درامد دارم میتونم خود حمایتی اتریش یا کشوری دیگه‌ای رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله شرایط اقدام دارید میتوانید شماره واتس آپ خود را ثبت نمایید تا مشاوران مجرب با شما تماس بگیرند
بهنام
سلام و خسته نباشید.یه فرد مجرد هم میتونه از خودحمایتی استفاده کنه؟من 30 سالم هست و مجردم.همه شرایطش رو دارم.میتونم از این طرح استفاده کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
میلاد
عرض سلام و ارادت ، قصد اقامت خود حمایتی فرانسه را دارم به همراه همسر و پسر ۳ ساله ام ، ویزای شینگن به همراه همسرم قبل از متولد شدن فرزندم داشتیم و تقریبا با توجه به ویدیو هایی که از اقای دکتر دیدم واجد شرایط برای این نوع از اقامت هستم . سوالم از شما اینست ممنون میشم جواب بدهید ، با توجه به قانون اجباری رفتن بچه ها به مدرسه در اروپا و اینکه پسر من سه سال دیگه باید به مدرسه بره و من در حال حاضر امکان دائمی رفتن از ایران و ندارم چه راهکاری هست که من این اقامت و بگیرم اما در دو سال آخرم از پنج سال مجبور به موندم در فرانسه نباشم ( با توجه به اینکه پسرم سه سال دیگه باید بره مدرسه ) ممنون از زحمات شما .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه فرزندتان در آنجا تحصیل نکنند اقامت شاملشان نمی گردد.
Amir Alizadeh
سلام وقتتون بخیر . من ۱۸ سالمه و حدود ۲۰ هزار دلار هم درآمد دارم و درآمدم هم بصورت پسیوه ، آیا میتونم برای خودحمایتی اقدام کنم یا خیر ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز روش های خودحمایتی شرایط سنی نداره و میتونید اقدام کنید روش های تحصیلی برای شما شرایط مساعدی دارند با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
بهار
سلام ترکیه هم خود حمایتی داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر در حال حاضر کشورهایی چون فرانسه، اتریش، پرتغال، ایتالیا، سوئیس، یونان طرح خودحمایتی دارند و ایرانی ها هم پاسخ می دهند.
Mohammad
آیا میشه رفت اونجا و در بازارهای مالی مثل: فارکس- ارز دیجیتال و.... کار کرد و خودحمایتی گرفت یا نه کار حساب میاد و نمیشه؟ مثلا میگن اجازه کار نداری اینام کار حساب میشه یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در خودحمایتی ها شما اجازه کار اکتیو ندارید اگر اقامت خودحمایتی دارید اجازه برخی از سرمایه گذاری ها را به شما میدن پیشنهاد می کنم قبل هر اقدامی از سایت های دولتی یا اداره اقامت کشور مورد نظرتان استعلام بگیرید.
نادرحاتمی
سلام.متاهل وبازنشسته دولت وقصدمهاجرت یاخودحمایتی داشته ودرآمدمتوسط ویک نفرهستم.قصدمشاوره حضوری وتصمیم گیری داشته.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
Sahar sanatgar
سلام وقت ب خير همسر بنده كارمند بانك هستن يك منزل ب ارزش ٦ ميليارد يك منزل ب ارزش ١.٥٠٠ ميليارد داريم تقاضاي اقامت تمكن مالي در كشور اسپانيا ميتونيم داشته باشيم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایطی که می فرمایید بلی شرایط عمومی شما خوبه ولی حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید و از ریسک های این مسیر هم آگاه باشید. https://officialmalekpour.net/contact
سجاد
سلام انگلستان خودحمایتی ندارد؟ برای سوییس فرد اصلی باید تا ۷۸ سالکی به ازای هرسال ۵۰۰۰۰یورو داشته باشد یا هر فرد همراه شامل این قانون میشود؟ این عدد تمکن باید همش پول نقد داخل حساب باشه یا میشه ملک باشه داخل ایران که جمع اون املاک بشه عدد تمکن مالی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر انگلستان برنامه فعالی در مورد خودحماتی ندارد. درخصوص کشور سوئیس بلی ملک هم میتوانید نشان بدهید.
غلامرضا رجحانی
درود و ادب من ۳۳ سالمه بهمراه همسر و یک فرزند ۵ ساله ارزش دارایی ملک حدود ۱۰ میلیارد و درآمد ثابت ۴۰ میلیون ماهیانه امکان خود حمایتی کشورهای ذکر شده را دارم؟ کدوم کشور به شرایط من بهتره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی به نظر می‌رسد شما شرایط لازم برای اخذ اقامت خود حمایتی را داشته باشید. لطفاً برای بررسی دقیق تر رزومه خود با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید تا کارشناسان سایت شما را به طور دقیق‌تر بررسی نمایند. 
Mt
درود و عرض ادب ممنون از وقتی که میذارید و پاسخ میدید بنده ۲۸ سالم هست و مجردم و میزان ۱ میلیارد و نیم یک واحد مسکونی دارم و ماهی تقریبا ۴۰ میلیون تومان هم درآمد دارم سوال اولم این هست که آیا با این شرایط میتونم اقدام به اخذ ویزای فرانسه بکنم و این خونه می‌تونه به عنوان اون مبلغ ۴۰ هزار یورو ضمانت باشه یا نه باید به صورت نقد در بانک باشه و چون نمیتونم فعلا مهاجرت بکنم و شرط حضور ندارم و سوال دوم هم اینه که آیا اون مبلغ اولیه منظور همون ۴۰ هزار یورو هست اگر حتما باید به صورت نقدی باشه باید ثابت بمونه تو حساب یا نه میشه در گردش باشه؟؟سوال سوم هم بنده پایان خدمت ندارم میشه زمانی که اقامت دائم ام اومد حالا به هر نحوی مهاجرت بکنم به اون کشور یا نه حتما باید از ایران به صورت قانونی مهاجرت بکنم یا تا اون موقع میتونم کار پایان خدمتم رو ردیف بکنم و اقدام به مهاجرت قانونی بکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام با توجه به شرایطی که شرح دادید در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و اجازه خروج از کشور برای روش تمکن مالی فرانسه امکان اقدام وجود ندارد علاوه بر این شرایط سنی شما مناسب این روش نمی باشد و مبلغ ۴۰ هزار یورو نیز به صورت نقد می بایست در حساب بانکی شما به مدت چند ماه قرار داده شود . برای بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید
حسین عصرپوران
سلام برای اقامت خود کفای فرانسه نیازی به اثبات در آمد ماهیانه با مبلغ خاص نیست ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز نیازی به ارائه درامد ماهیانه نمی باشد اما می بایست به ازاء هر نفر مبلغ ثابتی در حساب بانکی ارائه شود
نیره زواری
سلام و خسته نباشید. آیا کشور ترکیه هم این برنامه مهاجرتی رو داره و درآمد شخص متقاضی چقدر باید باشه. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر ، شما می توانید برای کشورهایی نظیر فرانسه، اتریش و ایتالیا از این طریق اقدام نمایید
عباسی
سلام و درود. در خودحمایتی فرانسه که شرط حضور نداره، اگر فرزند محصل دوره راهنمایی یا ابتدایی (زیر 18 سال) داشته باشیم و قرار باشه که در ایران درس بخونن (کلا بخاطر شرایط، فعلا همه خانواده درایران هستند)، بعدا موقع تمدید اقامت سالیانه به مشکل بر نمیخورن؟ ممنون و متشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز فرزند زیر 18 سال حتما باید در مدارس فرانسه مشغول به تحصیل گردند. در غیر اینصورت اقامت فرزندان باطل می گردد.
غلامرضا رجحانی
عرض ادب و ارادت در جواب سوال قبل من جناب ملک پور فرمودند که کار شرکت انگلیس برای مهاجرت من مناسب هست لطفا منو بیشتر راهنمایی بفرمائید لطفا یا ازطریق وات ساپ یا ایمیل منتظر جواب شما هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره رایگان و بررسی شرایط خود توسط کارشناسان مجموعه با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
محمدی
سلام وقتتون بخیر.در مورد شرایط خودحمایتی کشور مجارستانم لطف میکنید؟و اینکه حداقل درامد ماهیانه و اینکه چقدر در حسابشون باید باشه هم لطف کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اقدام از طریق خودحمایتی برای کشورهایی مانند فرانسه ایتالیا فرانسه سوییس اسپانیا پرتغال مکزیک و یونان می توانید اقدام نمایید.
نادرحاتمی
تشکرازکانال خوبتون.فردی به سن۶۲وبازنشسته وددرامدی متوسط ومایل به اخذویزای خوداتکایی.لطفادرصورت کانال تلگرام ویاپیامک دفتروتلفن خودرااعلام تامصدع وقتتان شوم.باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بگیرید.
محمد شیری
سلام وقتتون بخیر برای اقامت خودحمایتی اروپا داشتن ۲ سند ملک مسکونی و ۲ سند تجاری کفایت میکنه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با داشتن حداقل ۲ سند ملکی نیز می توانید اقدام نمایید.
محمد صالحی
سلام وقت بخیر ایا با ویزای های خودحمایتی امکان خرید بیزنس و ثبت شرکت وجود دارد که بتونیم به عنوان مدیر بیزنس مشغول به کار شویم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما امکان ثبت شرکت و ایجاد بیزنس دارید اما امکان کار فعال نخواهید داشت.
مریم
سلام وقت بخیر از طریق خودحمایتی اگر اقامت بگیریم میشه به صورت فری لنسری کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما در بعضی از کشورها مانند پرتغال حتی امکان کار فعال را نیز خواهید داشت اما بسته به کشور ممکن است بتوانید برخی از اقدامات را داشته باشید.
کسری
سلام وقت بخیر شرایط تمکن مالی ایتالیا برای یک خانواده ۳ نفره چقدره و چند وقت طول میکشه تا بتونیم بریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. شما باید حدود 40 الی 50 هزار یورو در حساب خود نشان دهید و حدود 3 هزار یورو درآمد ثابت ارائه نمایید و در صورت ارائه سریع مدارک مراحل دریافت اقامت شما کمتر از 6 ماه به نتیجه می رسد.
طبرسی
سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم برای کدام یک از کشورهایی که خودحمایتی را دارند امکان کار کردن هست و کدام کشور میتوانم بیزینس راه اندازی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما در کشور پرتغال امکان ایجاد بیزنس و کار را خواهید داشت. البته در برخی دیگر از کشورها مانند اتریش می توانید سرمایه گذار باشید اما نباید شغل اکتیو داشته باشید.
روشنک حامدیان
سلام. ممنون میشم بفرمایید آیا ارزهای دیجیتال و درامد حاصل از برای این نوع ویزا به کار میان یا خیر. سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. متاسفانه خیر دوست عزیز، شما باید حتما سرمایه خود را به صورت ریالی و یا ارزی اثبات نمایید و درآمد ثابت نشان دهید و ارزهای دیجیتال برای این موضوع مورد قبول نیستند.
Dorsa
سلام وقت بخیر برای خودحمایتی فرانسه، اگر شرط حضور رعایت نشه، امکان گرفتن اقامت دائم نیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما در خودحمایتی فرانسه محدودیتی برای حضور نخواهید داشت و هر ساله با حضور در این کشور می توانید آن را تمدید کنید و بع داز 5 سال درخواست اقامت دائم داشته باشید.
سبزواری
سلام. خواستم ببینم اول اینکه من شرایط خودحمایتی رو دارم و اگر جواب مثبت هست کدوم کشور برام مناسب تر هستش؟ ما یه خانواده 4 نفره هستیم، من 44 ساله، همسرم 39 و دو فرزند 10 و 7 سال داریم. کار من در ایران ساخت و ساز هست و درآمد خوبی دارم و چند تا ملک هم به نامم هست. نمیخوام بیزنسم رو در ایران متوقف کنم و میخوام سر بزنم مدام و پروژه بگیرم. اما تمایل دارم بچه هام تو اروپا درس بخونن و همسرم هم میتونه کنارشون باشه. خواستم ببینم با این شرایط کدوم کشور برام مناسب تر هست. ممنون از شما و تیم خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، شما امکان اقدام برای گزینه های خودحمایتی را خواهید داشت و در این روش امکان تحصیل فرزندانتان در اروپا وجود دارد و حتی در مدارس دولتی رایگان می باشد. در صورتی که حداقل امکان حضور 6 ماه در اروپا داشته باشید می توانید برای گزینه هایی مانند اتریش، اسپانیا، ایتالیا و ... اقدام داشته باشید اما چنانچه نمی توانید حداقل 6 ماه از سال را در کشور مقصد حضور داشته باشید گزینه خودحمایتی فرانسه می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
Emad
سلام وقت بخیر میتونیم ویزای خودحمایتی بگیریم و اونجا که رسیدیم در خاک انگلستان تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. امکان دریافت اقامت از طریق روش خودحمایتی در انگلستان وجود ندارد ولی شما در هر کشوری اقامت دریافت کنید می توانید تحصیل داشته باشید.
مینا
حداقل هزینه تمکن مالی سالیانه برای ویزای خودحمایتی فرانسه برای خانواده چهار نفره چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما باید حدود 80 هزار یورو به صورت نقد در حساب خود نشان دهید.
sima alipour
سلام و عرض ادب ببخشید برای تمکن مالی یونان همراهان چه کسانی میتونند با ما بیایند؟ میزان تمکن باید چقدر باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود برای این پروسه اقدام نمایید میزان تمکن مالی با توجه به تعداد افراد خانواده متفاوت است پیشنهاد می‌شود مقاله‌های موجود در سایت را مطالعه نمایید و یا اینکه با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
الهام
ریجکتی برای اقدام در خودحمایتی موثر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، بسته به کشوری که اقدام مینمایید و نوع ریجکتی میتواند موثر باشد.
بردیا
سلام و درود من 67 سالمه و حدود 13 میلیارد ملک دارم و در حدود 2 میلیارد هم نقدینگی دارم. آیا با این شرایط من می تونم برای خودحمایتی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی به نظر می‌رسد شرایط کلی شما برای روش خود حمایتی مناسب می‌باشد اما لازم است که رزومه شما توسط کارشناسان نیز به طور دقیق‌تر بررسی گردد. پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید‌
موسی زاده
سلام برای اقامت خودحمایتی فرانسه نیازی به اثبات در آمد ماهیانه با مبلغ خاص هست ؟؟ میشه تمکن رو به صورت ملک نشون داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز بایستی درآمد ماهیانه اثبات نمایید و همچنین مبلغی را باید در حساب خود به عنوان تمکن مالی ارائه دهید
مشاوره رایگان