اقامت خودحمایتی

18 مهر 1400 5 نظر

در این مقاله به معرفی اقامت خودحمایتی، تعریف کلی اقامت از طریق تمکن مالی و ویزای بازنشستگان و کلی ترین شرایط و مسائل مرتبط به این روش مهاجرت و همچنین به معرفی برخی از برترین کشورهایی که اقامت خودحمایتی ارائه می نمایند می پردازیم و به معرفی لینک های مرتبط برای کسب اطلاعات تکمیلی و همچنین جداولی برای مقایسه برخی از خودحمایتی ها خواهیم پرداخت. در این مقاله تلاش شده است که خلاصه ای از اطلاعات مهم و نکات مهم در خصوص اقامت خودحمایتی و شرایط کلی آن از منابع معتبر و قوانین کشور مقصد بیان شود و مزایا و معایب اقامت های خودحمایتی به اختصار عنوان شود. اقامت خودحمایتی به صورت کلی اقامتی است که نیاز به شرایط مالی مناسب دارد ولی نیاز به انتقال سرمایه برای اخذ اقامت ندارد و تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب که از نظر کشورها ممکن است متفاوت باشد، می توان به اقامت کشور مقصد رسید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی همواره تلاش نموده است با ارتباط و مکاتبه با سفارت ها، اداره های مهاجرت و برترین موکلای مقیم کشورها روش های مهاجرتی جدیدی را برای برای شما عزیزان باز نماید و پروسه های مهاجرتی را با بالاترین کیفیت و برترین وکلای مقیم در کشورها به سرانجام رساند. شما عزیزان همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر جهان تماس مستقیم برقرار نمایید و یا با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های این موسسه از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه در بررسی روش های مهاجرتی پیش رویتان بهره مند گردید.

در این مقاله زیر عنوان هایی به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • خودحمایتی چیست؟
 • انواع خودحمایتی
 • خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت خودحمایتی
 • بهترین کشور برای اقامت خودحمایتی
 • مزایای اقامت خودحمایتی
 • معایب اقامت خودحمایتی
 • سوالات متداول راجع به اقامت خودحمایتی
 • سخن پایانی درباره اقامت خودحمایتی

مدارک مورد نیاز اقامت خودحمایتی در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

تماس با ما

اقامت خودحمایتی

خودحمایتی چیست؟

در این زیر عنوان به تعریف اقامت خودحمایتی یا همان اقامت تمکن مالی خواهیم پرداخت. اقامت خودحمایتی یکی از زیر مجموعه های اقامت های تمکن مالی و سرمایه گذاری می باشد. هفت کتگوری اصلی مهاجرت که شامل روش تحصیل، کار، تمکن مالی و سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و مهاجرت افراد خاص و هنرمندان می باشند. این هفت کتگوری اصلی مهاجرت که تمامی روش های مهاجرتی را شامل می شوند برای اولین بار توسط استاد ملک پور معرفی گردیده و تمامی مسیر های مهاجرت به عنوان زیر مجموعه های این هفت مسیر به صورت علمی دسته بندی گردیده اند. روش خودحمایتی یا تمکن مالی در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارند که برای بررسی و درک بهتر این دسته از مسیر های استاد ملک پور برای اولین بار این روش ها را با نام اقامت خودحمایتی معرفی نمودند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مدارک مورد نیاز اقامت خودحمایتی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مدارک مورد نیاز اقامت خودحمایتی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مدارک مورد نیاز اقامت خودحمایتی

 

اقامت خودحمایتی به دسته ای از اقامت ها گفته می شود که فرد تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب و داشتن درآمد کافی در کشور خود می تواند برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام نماید. میزان دارایی و درآمد و شرایط فرد و خانواده وی برای اخذ اقامت خودحمایتی در هر کشور متفاوت است و شرایط کشور مقصد شرایط اقامتی خاصی را به فرد ارائه می نماید. در اکثر کشورهایی که خودحمایتی را به عنوان یک روش اقامتی به متقاضیان از دیگر کشورها ارائه می نمایند معمولاً شش ماه شرط حضور و نداشتن اجازه کار جزو اصلی ترین موارد می باشد البته استثناء نیز در برخی موارد وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بررسی و مقایسه اقامت خود حمایتی در کشور های مختلف

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بررسی و مقایسه اقامت خود حمایتی در کشور های مختلف

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه بررسی و مقایسه اقامت خود حمایتی در کشور های مختلف

انواع خودحمایتی

در این زیر عنوان به بررسی برخی از برترین کشورهایی که برنامه مهاجرتی به روش اقامت خودحمایتی را ارائه می نماید معرفی گردیده و به اختصار در خصوص آنها توضیح داده خواهند شد و اصلی ترین نکات آنها برای مقایسه بهتر در جدولی ارائه خواهد گردید. همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این برنامه های مهاجرتی لینک های مقاله هایی جهت اطلاعات تکمیلی ارائه می گردد. شایان ذکر است در اکثر برنامه های خودحمایتی فرد باید مبلغی را در داخل حساب خود در کشور مبدا و یا مقصد به مدت چند ماه قرار دهد و همچنین درآمد ماهانه ای با توجه به قوانین کشور مقصد ارائه نمایند.

 • خودحمایتی اتریش

کشور اتریش یکی از برترین کشورهایی اروپایی و با ثبات اقتصادی بسیار بالا می باشد و شهر وین پایتخت این کشور 11 سال پیاپی در رده بندی کیفیت زندگی رتبه یک را در میان کشورهای جهان به دست آورده است. این کشور سالانه به به تعداد محدودی اقامت خودحمایتی به علاقه مندان از سرتاسر جهان ارائه می نمایند. این کشور هر سالاه در تاریخ 2 ژانویه به متقاضیان اقامت خودحمایتی این کشور را بررسی نموده و به 500 نفر اولی که تقاضای خود را با پرونده به تکمیل شده و مورد تایید سفارت ارائه نمایند اقامت خودحمایتی را اهدا می نماید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی اتریش

 

دارندگان این کارت اقامتی اجازه انجام بیزینس، ثبت شرکت و زندگی در این کشور را خواهند داشت و می توانند در این کشور خرید ملک نمایند اما باید حداقل شش ماه از سال در این کشور حضور داشته و اجازه کار ندارند.

کالج بریمار

🔺خودحمایتی اتریش🔺

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و هر فرزند به صورت پرونده مجزا اقدام می شوند. (تمامی سنین)

شرط حضور

6 ماه

میزان پول نیاز در داخل حساب

هر نفر 22 هزار یورو

میزان درآمد ماهانه

ماهانه حدود 2000 تا 2500 یورو

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی فرانسه

کشور فرانسه یکی برترین کشورهای اروپا و مورد علاقه بسیاری از متقاضیان می باشد. خودحمایتی این کشور شرط حضور ندارد و فرزندان زیر 18 سال در پرونده پدر و مادر قرار خواهند گرفت. برای فرزندان بالای 18 سال یا باید به صورت مجزا اقدام نمود ولی توصیه می شود که از روش های دیگر مهاجرتی مانند تحصیلی برای این افراد اقدام کرد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی فرانسه

 

در جدول زیر خلاصه ای شرایط اقامت خودحمایتی فرانسه یا همان تمکن مالی فرانسه نمایش داده شده است و در لینک زیر می توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص خودحمایتی فرانسه را مشاهده نمایید.

خودحمایتی فرانسه

🔺خودحمایتی فرانسه🔺

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرط حضور

ندارد

میزان پول نیاز در داخل حساب (با قوانین فعلی می تواند به ارز دولتی باشد)

40 هزار یورو فرد اصلی

20 هزار یورو همسر

10 هزار یورو هر فرزند

میزان درآمد ماهانه

-

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

ندارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای رو به رشد و با نظام آموزشی بسیار قوی در اروپا می باشد. مردم این کشور بسیار خون گرم بوده و رابطه بسیار صمیم و دوستانه ای با ایرانیان دارند و بسیاری از مردم جهان از تجربه های خود غذا های این کشور را جزو غذاهای بسیار خوشمزه در جهان دانسته اند. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مناسب بوده و در اقامت خودحمایتی این کشور برخلاف سایر خودحمایتی ها، اجازه کار به دارندگان کارت اقامت این کشور داده می شود.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی پرتغال

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی پرتغال

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی پرتغال

 

حتما برای مطالعه بیشتر در خصوص اقتصاد این کشور و شرایط خودحمایتی آن به مقاله زیر مراجعه نمایید.

کالج بریمار

🔺خودحمایتی پرتغال🔺

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 24 سال

شرط حضور

مدت 6 ماه پیوسته در سال اول و 6 ماه ناپیوسته در سال دوم

میزان پول نیاز در داخل حساب

15600 یورو نفر اصلی به ازای 2 سال

برای همسر 7800 یورو برای 2 سال

5 هزار یورو برای هر فرزند به ازای 2 سال

اجازه کار

دارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی یونان

یونان در جنوب غربی اروپا واقع شده است و آب و هوای فوق العاده ای دارد و یکی با توجه به تاریخ و فرهنگ کهن خود جزو توریستی ترین مقاصد اروپا به حساب می آید. شایان ذکر است که کشور یونان اقتصاد قوی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ندارد و از لحاظ امنیت سرمایه گذاری و شرایط برای سرمایه گذاران خارجی نیز جزو رده های بالای کشورهای اروپایی نمی باشد. این مقاله توسط تیم پژوهشی موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری و استفاده از اطلاعات آن بدون ذکر منبع و کسب اجازه غیر قانونی و شرعاً حرام می باشد. شایان ذکر است در اقامت خودحمایتی یونان فرد باید قبل از اقدام حتماً سفری به کشور یونان داشته باشد که در صورت نیاز می تواند توسط وکلای موسسه حقوقی ملک پور هماهنگ گردد.

در لینک زیر می توانید اطلاعات کاملی را در خصوص اقامت خودحمایتی یونان کسب نمایید.

کالج بریمار

🔺خودحمایتی یونان🔺

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرط حضور

ندارد

میزان پول نیاز در داخل حساب

25000 یورو نفر اصلی

میزان درآمد ماهانه

ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

ندارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی اسپانیا

متقتضیان دریافت اقامت خودحمایتی اسپانیا در صورت تایید پرونده در ابتدا یک اقامت یک ساله دریافت می نمایند و در تکمیل نمودن شرط حضور شش ماهه و تخطی نمودن در ابتدا یک اقامت یکساله اخذ می نمایند که اگر حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا حضور داشته و از قوانین کشور تخطی ننمایید، این اقامت به صورت اقامت 2 ساله تمدید می گردد؛ پس از آن نیز مجدداً 2 به مدت سال تمدید شده، پس از گذشت 5 سال به اقامت دائم تبدیل می شود و از آن پس حق کار خواهید داشت. البته می توان پس از گذشت 3 تا 5 ماه از اقامت در اسپانیا نسبت به مجوز کار در اسپانیا و ثبت شرکت اقدام نمود.

لازم به ذکر است که پس از 10 سال اقامت در اسپانیا نیز می توانید تقاضای دریافت تابعیت اسپانیا نموده و پاسپورت دریافت نمایید.

کالج بریمار

🔺خودحمایتی اسپانیا🔺

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 24 سال

شرط حضور

شش ماه در سال

میزان پول نیاز در داخل حساب

30 هزار یورو

میزان درآمد ماهانه

-

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

 

 • خودحمایتی سوئیس

 اقامت خودحمایتی سوئیس روشی زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری و تمکن مالی کشور سوئیس می باشد با اخذ این اقامت با رعایت شرط حضور شش ماه در سال و پس از ده سال می توانید به اقامت دائم این کشور برسید سپس از سال 12 این امکان برای اخذ پاسپورت و شهروندی برای شما فراهم خواهد شد. روش خودحمایتی یا اقامت بدون اجازه کار در کشور سوئیس به دو روش اصلی تقسیم می گردد. روش اول ویزای بازنشستگی که برای افراد با سنین بالاتر از 55 سال و افراد بازنشسته می باشد و یا ویزای مالیات گزاف (Lump-sum taxation) که قابلیت اقدام برای افراد با سن پایین تر دارد. در اخذ این نوع اقامت متقاضی نشان دهد که پشتوانه مالی بسیار بالایی دارد و می تواند هزینه های زندگی خود و همراهانتان را تأمین نمایید. شایان ذکر است هزینه های زندگی در کشور سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است و مبالغی را که برای هزینه ها باید نشان دهید نیز نسبت به باقی خودحمایتی ها بیشتر است.

برای جزییات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه شود.

کالج بریمار

🔺خودحمایتی سوئیس🔺

 

عنوان

شرح

همراهان

همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرط حضور

شش ماه در سال

میزان پول نیاز در داخل حساب

هزینه های سن فرد تا 78 سالگی و به ازای هر سال 50 هزار یورو (می تواند با درآمدهای ماهانه نیز نمایش داده شود)

میزان درآمد

-

اجازه کار

ندارد

اجازه ثبت شرکت و انجام بیزینس

دارد

اجازه خرید ملک

دارد

خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت خودحمایتی

موسسه حقوقی ملک پور در تمامی سال های فعالیت خود همواره تلاش نموده است که با ارتباط با سفارت ها، ادارات مهاجرت و وکلای مقیم کشورها روش های مهاجرتی جدیدی را برای موکلین خود آماده اقدام نماید و اگر مسیری برای شهروندان ایران امکان پذیر نیست تلاش نموده است که با مکاتبات و رایزنی های خود و استفاده از قانون کشور مقصد و بهره گیری از برترین وکلای آن کشور آن مسیر را مجدد برای ایرانیان قابل انجام نماید. در سالیان گذشته تیم موسسه حقوقی ملک پورهمواره پرونده های بسیاری را برای متقاضیان مختلف از کشورهای مختلف به انجام رسانده است و نمونه کار ت های اقامتی اخذ شده به همراه ویدئو هایی که موکلین پر مهر این موسسه ارسال نموده اند در وب سایت و سوشیال مدیا این شرکت قرار گرفته اند و می توانید نمونه هایی از آنها را در لینک زیر مشاهده نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺گالری ویزاها🔺

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺نظرات موکلین🔺

 

موسسه حقوقی ملک پور با مدیریت استاد ملک پور همواره تلاش نموده است که با تهیه ویدئو ها، فایل های صوتی و مقالات و انجام وبینار ها و سمینار های متعدد آگاهی مردم و علاقه مندان به بحث های مهاجرت و سرمایه گذاری را افزایش دهد تا علاقه مندان بتوانند با اگاهی کامل از مسیر های پیش رویشان و اطلاع از مزایا و معایب و هزینه های این روش ها برای تصمیم گیری در خصوص آینده خود تصمیم گیری نمایند و با داشتن علم مهاجرتی از مسیر های صحیح و پر خطر دوری نمایند. از سوی دیگر این با تلاش استاد ملک پور محصولات ویدئویی بی نظیری را در بسیاری از مسیر های مهاجرت تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری تهیه نموده و در آن به صورت علمی و تخصصی و جزییات قوانین کشورها توضیحات کاملی را ارائه نموده اند. یکی از برترین محصولات ویدئویی این موسسه گام به گام تا اخذ اقامت می باشد که در آن تمامی روش های مهاجرت و سرمایه گذاری به صورت کامل بررسی گردیده و نکات ارزشمندی برای اخذ اقامت برترین کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و استرالیا و... در آن ارائه شده است. شما عزیزان با مشاهده این محصول فوق العاده می توانید وکیل خود باشید و مسیر های مهاجرتی مناسب خود را مانند یک وکیل مهاجرت انتخاب نمایید. برای اطلاعات تکمیلی و تهیه این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

اقامت خودحمایتی

بهترین کشور برای اقامت خودحمایتی

انتخاب بهترین کشور برای اخذ اقامت خودحمایتی در میان کشورهای می تواند بسیار سلیقه ای و با توجه به شرایط مالی متقاضیان و رزومه آنها متغیر باشد. سه کشور در میان کشورهای فوق با توجه به مزایای خاصی که دارند می تواند در شرایط خاصی به عنوان گزینه های مناسب پیشنهاد گردند. خودحمایتی فرانسه به عنوان یکی کشورهای برتر و بزرگ اروپایی که علاقه مندان بسیاری دارد و همچنین به دلیل نداشتن شرط حضور می تواند برای افرادی که شاید نتوانند شش ماه شرط حضور اجباری در اکثر خودحمایتی ها را به دلیل داشتن بیزینس در ایران و یا مسائل دیگر پر نمایند گزینه ایده آل باشد. از سوی دیگر کشور اتریش با توجه به کیفیت بالای زندگی و همچنین شرایط و امنیت اقتصادی این کشور می تواند برای بسیاری از علاقه مندان گزینه مناسبی باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که برای اخذ این اقامت مدارک متقاضیان برای یک روز مشخص از سال آماده باشد و در صورت آماده نبودن مدارک فرد باید تا سال بعد صبر نماید. در نهایت اقامت خودحمایتی پرتغال با توجه به کیفیت بالای اقتصادی و آموزش در این کشور و همچنین هزینه های پایین زندگی و داشتن اجازه کار این کشور را به یکی از برترین مقاصد اقامت خودحمایتی تبدیل می نماید. در مجموع توصیه می شود برای بررسی بهتر شرایطتان و انتخاب مقصد مناسب حتماً با وکلا و مشاورین مسلط به برنامه های سرمایه گذاری و خودحمایتی مشورت نمایید.

مزایای اقامت خودحمایتی

در این زیر عنوان به اصلی ترین مزایای برنامه های خودحمایتی که در اکثر موارد مشترک می باشد اشاره می نماییم. برخی از اصلی ترین مزایای اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی به شرح زیر می باشد.

 • نیاز به انتقال سرمایه جهت اخذ اقامتسرمایه گذاری در استرالیا
 • اجازه انجام بیزینس و شروع کسب و کار (به غیر از خودحمایتی فرانسه)
 • اخذ اقامت همزمان برای فرد اصلی و همراهان
 • شرایط اخذ اقامت برای والدین فرد اصلی و همسر در اکثر کشورهای ارائه دهنده اقامت خودحمایتی
 • سفر آزادانه و بدون ویزا به 28 کشور عضو شنگن
 • فراهم بودن شرایط رسیدن به اقامت دائم و پاسپورت کشور مقصد
 • ارزش داشتن کارت اقامت خودحمایتی و تاثیر مثبت برای اخذ ویزای بسیاری از کشورها مانند کانادا و آمریکا و...
 • امکان خرید خانه و سرمایه گذاری در املاک و کسب درآمد با اجاره املاک
 • اجازه تحصیل رایگان فرزندان
 • اجازه تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور مقصد برای تمامی دارندگان کارت اقامتی

معایب اقامت خودحمایتی

در ادامه به برخی از نکات منفی و معایب برنامه های اقامت خودحمایتی اشاره می نماییم.سرمایه گذاری در استرالیا

 • نداشتن اجازه کار (به غیر از اقامت خودحمایتی پرتغال)
 • داشتن شرط حضور حداقل شش ماهه (به غیر از خودحمایتی فرانسه)
 • قرار نگرفتن فرزندان بالای 18 سال در پرونده (به غیر از خودحمایتی پرتغال)

 


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام خسته نباشید. من ۲۱ سالمه و خانوادم شرایط مالی خوبی دارن. سوالم اینه که اگر از روش خودحمایتی پدر من مهاجرت کنن من میتونم به عنوان همراه باهاشون برم؟ چون شنیدم که بالای ۱۸ سال امکانش نیست.

پاسخ: 


سوالات متداول راجع به اقامت خودحمایتی

آیا در برنامه های خودحمایتی نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد؟

خیر، این نوع اقامت وابسطه به سرمایه گذاری نمی باشد و تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب می توان به اقامت رسید.

آیا در برنامه های خودحمایتی اجازه کار وجود دارد؟

به صورت کلی در اکثر برنامه های خودحمایتی به غیر از خودحمایتی کشور پرتغال اجازه کار وجود ندارد.

آیا با داشتن اقامت خودحمایتی تحصیل فرزندان در مدارس رایگان است؟

بله، دارندگان کارت خودحمایتی می توانند از مزایای تحصیل رایگان برای فرزندانشان بهره مند شوند.

آیا اجازه انجام بیزینس و یا شروع کسب کار در اقامت خودحمایتی وجود دارد؟

بله، دارندگان کارت اقامت خودحمایتی به غیر از در کشور فرانسه قادر به ثبت شرکت و شروع کسب و کار در کشور مقصد می باشند.


_____________سخن پایانی درباره اقامت خودحمایتی_____________

در این مقاله به معرفی اقامت خودحمایتی و اقامت از طریق تمکن مالی و ویزای بازنشستگان اشاره شد و برترین کشورهای ارائه دهنده برنامه مهاجرتی خودحمایتی به اختصار معرفی گردیدند. همچنین در این مقاله به جداولی برای مقایسه بهتر خودحمایتی ها ارائه گردید و لینک هایی برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص کشورهای مختلف ارائه دهنده این روش مهاجرتی، معرفی گردید. در بخش پایانی این مقاله به صورت کلی به مزایا و معایب اقامت خودحمایتی پرداخته شد و سعی گردید به مهمترین سوالات در خصوص این روش اقامتی پاسخ داده شود. اگر در حین مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال یا نکته ابهامی پیش آمد به سادگی می توانید در بخش پرسش و پاسخ در انتهای این مقاله ان را طرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود. شما بزرگواران همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پورف در سرتاسر جهان تماس مستقیم برقرار نمایید و یا با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های این موسسه از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه در بررسی روش های مهاجرتی پیش رویتان بهره مند گردید.

امتیاز 4.64 از 5 ( 27 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
بیتا
سلام. ممنون بابت مطالب خوبتون من می خواستم بپرسم در اقامت خودحمایتی فرزندان تا چند سال در پرونده قرار می گیرند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب عموما فرزندان تا 18 سال در پرونده شما قرار خواهند گرفت. البته تحت شرایطی در خودحمایتی پرتغال فرزندان ممکن است تا 24 سال و مشروط به نشان دادن وابستگی در پرونده والدین خود قرار بگیرند. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید. موفق باشید.
فرهاد دلفانی
سلام. آیا در کشورهای کانادا و امریکا هم برنامه اقامت خودحمایتی وجود دارد ؟ متشکرم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خیر دوست گرامی، در حال حاضر این برنامه در برخی کشورها از جمله اتریش، سوئیس، پرتغال، فرانسه، یونان، اسپانیا و ... امکان دریافت اقامت برای متقاضیان را فراهم آورده است.
علی حسن شیرگاهی
سلام و عرض ادب. آیا بعد از گرفتن خودحمایتی من و فرزندانم غیر از آن کشور که خودحمایتی گرفتن در کشورهای دیگر عضو شنگن میتوانند زندگی و تحصیل بکنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، دریافت اقامت خودحمایتی می تواند راه ورود شما به اروپا باشد و بعد از ورود حتی اگر تمایل داشتید اقامت کشور دیگری را بدست آورید امکان این کار وجود دارد و برای شما راحت تر خواهد بود.
حسن سعیداوی
با سلام و درود احتراما با توجه به اینکه اینجانب در حال حاضر دارای حدودا ۱۰هزار یورو بصورت نقد،مبلغ یک میلیارد تومان پول نقد و یک عدد آپارتمان به ارزش ۸۰۰میلیون تومان،یک عدد زمین به ارزش ۲میلیارد تومان و یک عدد آپارتمان پیش خرید شده به ارزش ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰میلیون تومان و ماشین به ارزش ۴۰۰میلیون تومان هستم و بدلیل نوع کار و رشته فعالیت،توانایی حضور ۶ماه مستمر را ندارم و خانواده ۴نفره هستیم و از طرفی خواهان تردد برای حداکثر ۳نفر دارم،لطفا راهنمایی بفرمایید بهترین روش اقامت کدام یک از روش های خوحمایتی یا روش های دیگر اقامت میباشد.قبلا از زحمات موسسه محترم کمال تشکر و قدردانی رادارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، اگر امکان حضور حداقل 6 ماه در سال را نداشته باشید تنها گزینه های موجود از طریق خودحمایتی برای شما کشورهای فرانسه و مکزیک خواهند بود. که هرکدام جزئیاتی دارند که توسط کارشناسان باید بررسی نمایند. به عنوان مثال سوابق ویزای شنگن شما بسیار مهم است و یا میزان درآمدی که در صورت عدم حضور شما می توان اثبات کرد. پیشنهاد می کنیم که از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید تا اطلاعات کامل در این خصوص را به شما ارائه نمایند.