دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان

13 دی 1401 1 نظر

خوانندگان گرامی در این نوشتار قصد داریم دوره پیش دانشگاهی در انگلستان را بررسی نماییم. افرادی که قصد دارند در انگلستان مقاطع آکادمیک را بگذرانند، می بایست دوره هایی مانند فاندیشن و ای لول را نیز پشت سر بگذارند. در واقع دوره های برگزار شده به صورت تمام وقت برای آن دسته از دانشجویان بین المللی برگزار می گردد که تمایل دارند وارد دانشگاه های کشور انگلستان شوند اما تفاوت هایی میان نظام آموزشی کشور آن ها و کشور انگلستان وجود دارد. علاقه مندان به شرکت دردوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان باید دوره دبیرستان را به پایان رسانده باشند. دانشجویانی که در این دوره ها شرکت می نمایند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان با شانس بیشتری مواجه می باشند. در صورتی که گس از مطالعه این مقاله نیازمند دریافت مشاوره در رابطه با دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان بودید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  • سیستم آموزشی انگلستان و انواع دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه در انگلستان
  • دوره جی سی اس ای(gcse) چیست؟
  • دوره فاندیشن (foundation) چیست؟
  • دوره ای لول (A-level) چیست؟
  • شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان با دوره های a-level، foundation و gcse
  • معرفی کالج های انگلستان برای تحصیل در دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان
  • سوالات متداول در خصوص دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان
  • سخن پایانی درباره دوره های a-level، foundation و gcse

شرایط تحصیل در انگلستان در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

تحصیل در فرانسه

 

اعزام دانشجو به ترکیه

سیستم آموزشی انگلستان و انواع دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای مورد علاقه جهت مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی بالاخص دانشجویان ایرانی می باشد. نظام آموزشی موجود در کشور انگلستان یک نظام بولونیایی در کنار نظام بریتانیایی است. نظام بولونیایی به عنوان یکی از معروف ترین نظام های آموزشی در جهان شناخته می شود. دانش آموزان می توانند پس از گذراندن دوران ابتدایی و متوسطه با شرکت در دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان خود را برای ورود به دانشگاه در رشته های مختلف آماده نمایند. دوره gcse در واقع بخش دوم دوره متوسطه در کشور انگلستان می باشد و تحصیل در این دوره اجباری می باشد. تهیه و نگارش این نوشتار توسط کارشناسان موسسه ملک پور انجام شده است و هرگونه کپی و رونوشت از آن بدون ذکر منبع شرعاً و عرفاً حرام می باشد. دو دوره a-level و foundation که شرایط هر یک در این مقاله به دقت مورد بررسی قرار می گیرند شرایط را برای ورود دانشجویان بین المللی به دانشگاه های انگلستان و شرکت در آزمون ورودی برخی از رشته ها آماده می نمایند.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در انگلستان

 

در مقاله زیر می توانید از شرایط تحصیل در انگلستان مطلع شوید:

تحصیل در خارج از کشور

شرایط تحصیل در انگلستان

دوره جی سی اس ای (gcse) چیست؟

در موضوع بررسی دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان،  Gcse به عنوان بخش نهایی از دوره متوسطه شناخته می شود که دانش آموزان دارای سن 14 سال می توانند وارد این دوره شوند. این دوره یک دوره دو سال اجباری می باشد. دروس ارائه شده در این دوره ریاضیات، زبان انگلیسی و علوم تجربی است و دروسی نظیر تجارت یا بیزینس، زبان های فرانسوی و یا آلمانی، موسیقی، تکنولوژی برخی دیگر از دروس به عنوان دروس تکمیلی ارائه می گردند. دانش آموزانی که از مهارت زبانی کافی برخوردار نبوده و یا دارای معدل سطح پایینی می باشند قبل از ورود به دوره gcse باید در دوره های Pre-gcse شرکت نمایند. این دوره ها در مدارس و کالج های کشور انگلستان برگزار می گردند. جهت ورود به دوره gcse متقاضیان باید 8 سال تحصیلی را پشت سر گذاشته و دارای آیلتس 5 باشند، البته نمره آیلتس با توجه به مدرسه متفاوت است.

نمره مشخص شده برای این دوره نمره 100 است که شامل 20 نمره برای فعالیت های کلاسی و 80 نمره برای امتحانات پایانی می گردد. این دوره ها به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می گردند که هزینه تحصیل دوره gcse به صورت حضوری حدود 8 هزار پوند و هزینه های دوره آنلاین تنها حدود 285 تا 429 پوند است.

دوره فاندیشن (foundation) چیست؟

دوره foundation که به عنوان دوره پیش دانشگاهی در انگلستان شناخته می شود یک دوره 9 الی 12 ماه برگزار شده در انگلستان برای آن دسته از دانشجویان بین المللی است که مدرک تحصیلی آنان برای کشور انگلستان شناخته شده نمی باشد. دانشجویان برای ورود به این دوره در انگلستان باید دارای مدرک دیپلم با نمرات خوب و مهارت زبانی در حد آیلتس 4.5 باشند. همچنین دانشجویان برای ورود به این دوره در انگلستان حداقل باید دارای سن 17 سال باشند. دانشجویانی که دارای نمرات سطح پایینی می باشند قبل از شرکت در دوره Foundation باید در دوره Pre-foundation شرکت نمایند. دانش آموزانی که دوره دبیرستان را تمام نکرده اند می توانند در ابتدا در دوره gcse شرکت نموده و پس از دریافت دیپلم وارد دوره foundation شوند.

در این دوره در کنار مطالعه دروس دانشگاهی و آمادگی برای ورود به دانشگاه، مهارت زبانی متقاضیان نیز تقویت می گردد. دوره فاندیشن در واقع همانند پلی میان دوره دبیرستان و دانشگاه عمل می نماید و شرایط و آمادگی لازم را جهت ورود متقاضیان بالاخص متقاضیان بین المللی به دانشگاه های استرالیا فراهم می نماید. دوره فاندیشن در انگلستان ساده تر از دوره A-level است. برای تحصیل در دوره ی فاندیشن بصورت تقریبی حدوداً 14 هزار پوند شهریه لازم است.

دوره ای لول (A-level) چیست؟

دوره A-level در انگلستان یک دوره دو سال برای آن دسته از متقاضیانی می باشد که دارای نمرات عالی در دوران مدرسه بودند و تمایل دارند در بهترین دانشگاه های انگلستان نظیر آکسفورد و کمبریج در رشته های مختلف پزشکی، دندانپزشکی و یا حقوق  ادامه تحصیل دهند. برای شرکت در این دوره دانشجویان باید دارای مهارت زبانی در حد آیلتس 5.5 باشند. محدوده سنی متقاضیان جهت شرکت در این دوره 16 الی 19 سال است. دانشجویانی که موفق به دریافت نمره بیشتر در دوره ای لول می شوند با شانس دریافت پذیرش در بهترین رشته در بهترین دانشگاه های انگلستان مواجه می باشند. دروس ارائه شده در این دوره با توجه به رشته انتخابی توسط دانشجو جهت تحصیل در دانشگاه انتخاب می گردند، به عنوان مثال دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی باید دروس شیمی، زیست و آمار را انتخاب نمایند و دانشجویان علاقه مند به رشته حقوق باید دروس حقوق و فلسفه را انتخاب کنند.

نمره بندی دروس دوره a-level بر اساس a، b،c، d و e می باشد و افرادی که موفق به کسب نمرات a،b، c  در دو درس می گردند می توانند به صورت مستقیم وارد دانشگاه شوند. هزینه دوره a-level در انگلستان برای دانشجویان بین المللی بطور تقریبی 35 هزار پوند خواهد بود.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان با دوره های a-level، foundation و gcse

در سال های اخیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان طرفداران بسیاری داشته لذا برای ورود به این مقاطع می بایست شخص شرایط ممتازی ارائه دهد. در کشور انگلستان دو نوع آزمون ورودی تحت عناوین UKCAT و BMAT در دانشگاه های پزشکی انگلستان برگزار می گردند. دانشجویان بین المللی قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور انگلستان باید در دوره Foundation و یا a-level شرکت نموده و خود را برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها آماده نمایند. جهت کسب موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان دانشجویان باید موفق به کسب نمره A در دروس شیمی و زیست و کسب نمره 7 در آزمون آیلتس شوند. استانداردهای مربوط به پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان بسیار سختگیرانه می باشد و دانشگاه ها در زمینه اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی بسیار با دقت عمل می نمایند.

شما عزیزان می توانید برای ارتقا سطح زبان خود از محصول ویدیویی بی نظیر آموزش زبان انگلیسی با تدریس استاد ملک پور بهره گیرید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

معرفی کالج های انگلستان برای تحصیل در دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان

همانگونه که بیان نمودیم کشور انگلستان دارای یک نظام آموزش عالی و بسیار با کیفیت است و حدود یک چهارم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور در میان برترین دانشگاه های موجود در جهان قرار دارند. هر سال دانشگاه های انگلستان پذیرای نیم میلیون دانشجوی بین المللی از سراسر جهان می باشند. اما همانگونه که بیان نمودیم جهت ورود به دانشگاه های این کشور دانشجویان در ابتدا باید در دو دوره Foundation و یا A-level شرکت نمایند. در حال حاضر تعداد زیادی از کالج ها در انگلستان ارائه دهنده این دو دوره به دانشجویان بین المللی می باشند که اسامی برخی از آن ها در جدول زیر قابل مشاهده است:

 

کالج های ارائه دهنده دوره فاندیشین

کالج های ارائه دهنده دوره ای لول

بل کمبریج

آموزش پادشاهان

کالج لاگبورو

کالج مدرسین کمبریج

اکادمی حمام

کالج CATS

دانشگاه باکینگهام

کالج مستقل چلسی

دانشگاه اچ هیل

کالج بلربیز

کالج مرکزی ناتینگهام

کالج دیوید بازی

کالج دیویدبازی

کالج لافبورو

دانشگاه کاونتری

کالج Abby DID

کالج دمونتفورت

کالج بروک هاوس

کالج کینگ لندن

آموزش پادشاهان

کالج لانزداون

کالج بلربیز

دانشگاه وست مینستر

دانشگاه شفلید هالام

کالج مستقل چلسی


 

سوالات متداول در خصوص دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان

✅حداقل سن لازم برای ورود به دوره foundation در انگلستان چند سال است؟

حداقل سن لازم برای ورود به دوره foundation در انگلستان سن 17 سال است.

✅دوره a-level در انگلستان چند سال بطول می انجامد؟

دوره a-level در انگلستان دو ساله است که بصورت فشرده هم برگزار می شود.

✅مدرک زبان لازم جهت تحصیل در دوره a-level در انگلستان کدام است؟

مدرک زبان لازم جهت تحصیل در دوره a-level در انگلستان آیلتس 5.5 است.

✅آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان شرکت در دوره های فوندیشن و ای لول اجباری است؟

برای تحصیل در شاخه های پزشکی و پیراپزشکی شخص می بایست حتماً دوره های فاندیشن یا ای لول را پشت سر بگذارد.


_____________________سخن پایانی درباره دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان______________________

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا به بررسی کلی دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان و شرایط مربوط به دوره پیش دانشگاهی در انگلستان بپردازیم. همانگونه که بیان نمودیم دوره gcse به عنوان پایان دوره متوسطه بوده و دوره Foundation و a-level جهت آماده سازی دانشجویان برای ورود به دانشگاه می باشند که دوره فاندیشن از دوره ای لول آسان‌تر است. دوره a-level که یک دوره دو سال است برای دانشجویان علاقه مند به شرکت در دوره های پزشکی و یا شرکت در رشته های حقوق و همچنین آماده سازی آن ها برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها طراحی شده است. جهت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان دانشجویان باید موفق به کسب نمره A در دروس شیمی و زیست و کسب نمره 7 آیلتس شوند، زیرا دانشگاه های پزشکی انگلیس جهت جذب دانشجویان بین المللی به صورت بسیار سختگیرانه و دقیق عمل می نمایند. جهت تمایل به کسب هرگونه اطلاعات در زمینه دوره های a-level، foundation و gcse در انگلستان می توانید از مشاوره کارشناسان مجرب موسسه ملک پور بهره مند شده و یا سوالات احتمالی خود را در بخش مشخص شده در زیر همین متن مطرح و جواب دقیق آن ها را هر چه سریعتر از ما دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فاطمه میرزایی
آیا میشه بدون آیلتس دوره فاندیشن رو در دبی گذراند و بعد از اتمام دوره مجددا بدون آیلتس برای لیسانس به انگلستان رفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود برای ورود به دوره A-level و فاندیشن باید حتما مدرک آیلتس در حد 5 داشته باشید و به طبع برای ورود به مقطع لیسانس هم نیازمند داشتن مدرک آیلتس می باشید مگر در این صورت که دوره A-level و فاندیشن را در انگلستان سپری کرده باشید.
مشاوره رایگان