دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

بدون نظر

دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

دانشگاه پزشکی پچ مجارستان (University of Pecs) اولین و قدیمی ترین دانشگاه تاسیس شده در سال 1367 در شهر پچ کشور مجارستان است که دارای حدود 300 رشته مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی است و یکی از مهم ترین این رشته ها پزشکی است. تحصیل سایر رشته های علوم پزشکی در دانشگاه پچ مجارستان امکان پذیر است. این دانشگاه دارای شعبه ای در شهر Szeksard نیز می باشد. دانشگاه پزشکی پچ مجارستان دارای جایگاه ویژه ای در میان دیگر دانشگاه های کشور مجارستان است و هر سال پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشد. بر اساس آمار و گزارشات ارائه شده این دانشگاه دارای رتبه 500-401 در میان دانشگاه های جهان است. در این مقاله شرایط کلی تحصیل در این دانشگاه مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر و جامع تر در زمینه دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، آزمون ورودی پزشکی مجارستان و به طور کلی شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در مجارستان از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور (MIE) بهره مند گردید. در ادامه همراه با شما عزیزان و همراهان همیشگی عناوین زیر را بررسی خواهیم نمود:

 • دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه پچ مجارستان
 • رتبه دانشگاه های پزشکی مجارستان
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان
 • هزینه زندگی در مجارستان
 • اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان
 • هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی مجارستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان
 • کار پس از تحصیل در مجارستان
 • سوالات متداول در زمینه دانشگاه پزشکی پچ مجارستان
 • سخن پایانی

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکدوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پزشکی پچ مجارستان دارای ده دانشکده مختلف می باشد که رشته های مختلف تحصیلی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا در این دانشکده ها تدریس می گردند. دانشکده های موجود در این دانشگاه عبارتند از: دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده علوم فرهنگی/آموزش و پرورش و توسعه منطقه ای، دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده هنر های تجسمی و موسیقی و دانشکده علوم می باشد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مجارستان

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مجارستان

 

دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان در دانشگاه پچ می توانند به تحصیل رشته های مختلف به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجاری بپردازند، که نوع زبان تدریس در زمان ثبت نام مشخص می گردد. تحصیل در رشته های مختلف پزشکی مجارستان در این دانشگاه به هر سه این زبان ها امکان پذیر می باشد. دانشگاه پزشکی پچ مجارستان همچنین دارای کالج های متعددی برای گذراندن دوره های پیش نیاز است که متقاضیان را برای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه آماده می نماید.

رتبه دانشگاه های پزشکی مجارستان

یکی از مهمترین موضوعاتی که دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته پزشکی به آن توجه می نمایند میزان اعتبار دانشگاه مورد نظر در کشور مقصد است. در صورتی که دانشجویان ایرانی تمایل دارند تا دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران را انتخاب نمایند باید لیست دانشگاه های مربوطه را در سایت وزارت بهداشت مورد بررسی قرار دهند، زیرا هر چه میزان اعتبار دانشگاه محل تحصیل بیشتر باشد امکان و شانس کاریابی پس از فراغت از تحصیل و رسیدن به درآمد سطح بالا افزایش میابد. دانشگاه پزشکی پچ مجارستان قدیمی ترین و کهن ترین دانشگاه در میان دیگر دانشگاه های کشور مجارستان واقع در شهر پچ دارای جایگاه ویژه ای در سطح جهانی و بین المللی است. با توجه به آخرین رتبه بندی و آمار ارائه شده درخصوص دانشگاه های جهان که توسط دانشگاه هاروارد تهیه و ارائه گردیده است، دانشگاه پزشکی پچ مجارستان دارای رتبه ۳۰۱-۴۰۰ در رشته های علوم پزشکی و رشته های بالینی و بهداشت است. در جدول زیر می توان نام برخی از برترین و بهترین دانشگاه های پزشکی مجارستان و رنکینگ جهانی آن ها را مشاهده نمود:

 

دانشگاه های پزشکی کشور مجارستان

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی

Semmelweis University

672

University of Pécs

1131

University of Szeged

726

University of Debrecen

672

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

یکی از موضوعات و موارد دارای اهمیت بسیار برای متقاضیان و دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در کشورهای خارجی، هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه در آن کشور است. کشور مجارستان یکی از کشورهای دارای هزینه های پایین تحصیلی در میان دیگر کشورهای اروپایی است که امکان ادامه تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان با هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه را برای دانشجویان بین المللی فراهم می نماید. تهیه و نوشتن تمامی بخش های این متن توسط موسسه ملک پور انجام شده است و هرگونه کپی برداری از متن شرعاً و قانوناً حرام بوده و دارای پیگردهای قانونی است. در کل به صورت میانگین هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان در گرایشات مختلف مبلغی حدود 13 الی 20 هزار یورو در سال است. علاوه بر این دانشجویان در حال تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان می توانند در تمامی کشورهای حوزه شنگن به کاریابی پرداخته و مشغول به کار گردند. هزینه برخی از رشته های پزشکی در دانشگاه پچ در جدول زیر ارائه گردیده است:

 

رشته های علوم پزشکی

هزینه بر اساس یورو

رشته پزشکی

 12960 یورو

رشته دندانپزشکی

13455 یورو

رشته داروسازی

 8172 یورو

هزینه زندگی در مجارستان

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در زمینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان هزینه های زندگی در این کشور است. هزینه های زندگی در کشور مجارستان برای دانشجویان بین المللی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه بوده و در سطح پایینی قرار دارد و این کشور بالاخص برای دانشجویان و متقاضیان دارای قدرت مالی متوسط بسیار مناسب است. قدرت خرید مردم در کشور مجارستان تقریباً دو برابر قدرت خرید مردم در کشور ایران است. بر اساس برآوردهای انجام شده و آمار ارائه شده هزینه های زندگی دانشجویی در کشور مجارستان حدود 400 تا 600 یورو در ماه است. در جدول موجود در زیر می توان هزینه برخی از اقلام ضروری در کشور مجارستان را برای بررسی شرایط تحصیل و زندگی در این کشور مشاهده نمود:

 

هزینه های غذا و خورد و خوراک بر اساس

یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

6.74

یک لیوان کاپاچینو

1.68

سه وعده غذا در رستوران متوسط

40.42

نوشابه گازدار 33 میلی لیتری

1.16

یک وعده غذا در مک دونالد

5.39

آب معدنی 33 میلی لیتری

0.92

هزینه های سوپر مارکت بر اساس دلار

یک لیتر شیر

0.85

یک کیلوگرم پنیر محلی

7.12

یک کیلو گرم برنج

1.31

یک کیلوگرم سیب

1.65

دوازده عدد تخم مرغ

1.92

یک کیلوگرم موز

1.51

هزینه های حمل و نقل بر اساس دلار

بلیط حمل و نقل یک طرفه

1.18

کرایه هر یک کیلومتر با تاکسی

1.1

کرایه تاکسی

2.36

بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی

32.00

هزینه های خرید و اجاره آپارتمان بر اساس دلار

آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر (اجاره)

532.94

آپارتمان سه اتاق خوابه در حومه شهر (اجاره)

712.05

آپارتمان تک خوابه در حومه شهر (اجاره)

405.63

یک متر آپارتمان در مرکز شهر (خرید)

3467.28

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر (اجاره)

984.92

یک متر آپارتمان در حومه شهر (خرید)

2303.36

هزینه های پوشاک بر اساس دلار

شلوار جین

68.3

یک جفت کفش نایک

78.04

یک دست لباس تابستانه

30.65

یک جفت کفش مردانه

92.4

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان

اکثر دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل پزشکی تمایل دارند که برای کاهش هزینه ها و شهریه دانشگاه از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند. دانشگاه پزشکی پچ مجارستان هیچگونه بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی مشخص ننموده است اما سازمان های دیگر بورسیه ها و کمک هزینه هایی را در اختیار دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه قرار می دهند. در میان بورسیه های اعطایی توسط این مؤسسات بورسیه تحصیلی STIPENDIUM HUNGARICUM برای دانشجویان ایرانی مناسب می باشد. این نوع بورسیه در سال 2013 توسط دولت کشور مجارستان با هدف تشویق دانشجویان و متقاضیان بین المللی از سراسر کشور جهت ادامه تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان مشخص گردید. دانشجویان ممتاز دارای رزومه تحصیلی وعلمی قوی جهت دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی می توانند در سیستم درخواست آنلاین بنیاد عمومی تمپوس کشور مجارستان درخواست بورسیه نمایند. مبلغ مشخص شده برای این بورسیه شامل معافیت از شهریه دانشگاه و برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس شامل کمک هزینه های ماهانه مبلغی حدود 124 یورو و برای دانشجویان دکترا کمک هزینه به مبلغ معادل 395 یورو می گردد. همچنین این بورسیه شامل کمک هزینه اسکان در خوابگاه های مختلف دانشجویی به مبلغ 112 یورو و همچنین بیمه درمانی نیز می گردد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

بورسیه تحصیلی در مجارستان

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی مجارستان

دانشجویان بین المللی جهت تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان باید در منازل استیجاری و یا خوابگاه های مختلف دانشجویی اسکان نمایند که شرایط کامل اسکان در این خوابگاه ها در سایت دانشگاه پچ قابل مشاهده است. دانشگاه پزشکی پچ مجارستان دارای ده خوابگاه بسیار مجهز و مدرن می باشد که تمامی امکانات مورد نیاز را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. این خوابگاه ها در مناطق بسیار آرام مسکونی در شهر واقع گردیده و امکان دسترسی آسان به مرکز شهر را برای دانشجویان فراهم می نمایند. اکثر خوابگاه ها بازسازی شده و دارای اتاق های مجهز و مبله هستند که هزینه اسکان در این خوابگاه ها حدود 110 الی 300 یورو در ماه است. علاوه بر خوابگاه، دانشجویان بین المللی می توانند در منازل اجاره ای موجود در شهرهای مختلف مجارستان به صورت تکی و یا چند نفره اسکان پیدا نمایند. خوابگاه های دانشگاه پزشکی پچ دارای باشگاه، کتابخانه، سالن مطالعه، سالن پذیرایی، اینترنت رایگان و رایانه می باشند.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان

رشته پزشکی همیشه یکی از پر طرفدارترین رشته ها در میان دانشجویان جهان است و دانشجویان همیشه تمایل دارند که در بهترین دانشگاه های پزشکی نظیر دانشگاه پزشکی پچ مجارستان مشغول به تحصیل گردند. به همین علت این دانشگاه دارای جایگاه ویژه ای در میان دانشگاه های موجود در کشور مجارستان است.از میان شرایط پذیرش در این دانشگاه با توجه به رشته انتخابی آزمون ورودی و مصاحبه است. همچنین نمره معدل دیپلم و شرط سنی از جمله موارد مهم به منظور ارزیابی صلاحیت متقاضیان می باشند. لازم به ذکر است که حداکثر سن پذیرش در دانشگاه پچ مجارستان 23 سال است و همچنین حداقل معدل مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ر‌شته پزشکی در این کشور معدل 15 است. جهت ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه پچ دانشجویان باید وارد وبسایت دانشگاه شده و مدارک خود را ارسال نمایند و در صورت تایید صلاحیت از جانب دانشگاه جهت انجام آزمون و مصاحبه دعوت می گردند. پس از طی نمودن موفقیت آمیز پروسه مصاحبه و آزمون شهریه باید پرداخت شده و سپس جهت دریافت ویزای دانشجویی مجارستان اقدام نمود. از جمله مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه پزشکی پچ مجارستان جهت تحصیل در رشته های پزشکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رزومه تحصیلی
 • دو قطعه عکس
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • تکمیل فرم موجود در سایت
 • فیش واریز ثبت نام اولیه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • تمامی مدارک تحصیلی ترجمه شده
 • مدرک زبان آلمانی در سطح B2
 • مدرک آیلتس با نمره 5.5 و یا تافل 72

دانشجویان پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی پچ مجارستان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اقدام نمود. به صورت معمول پروسه دریافت ویزا یک الی سه ماه بطول می انجامد. از جمله مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی مجارستان عبارتند از:

 • عکس
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • فیش پرداخت شهریه
 • پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • اجاره نامه نشان دهنده محل اسکان
 • پرینت بانکی جهت اثبات تمکن مالی

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای تحصیلی مجارستان

کار پس از تحصیل در مجارستان

نکته بسیار مهم و اساسی در زمینه تحصیل در خارج از کشور که بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی می باشد امکان کار پس از فراغت از تحصیل در رشته های مختلف پزشکی در مجارستان است. در واقع کشوری برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی مناسب می باشد که پس از دوره تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاهی متقاضی بتواند در آن کشور مشغول به کاریابی و سپس اشتغال به کار گردد و از آن طریق بتواند اقامت و تابعیت کشور مقصد را بگیرد. نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده شرایط کاریابی و شانس اشتغال به کار در آن کشور است. نرخ بیکاری در کشور مجارستان در سطح پایینی قرار داشته و طی سال های متمادی زیر 4 درصد است. این مورد نشان می دهد که امکان و شانس یافتن کار در این کشور برای دانشجویان پزشکی در سطح بالایی قرار دارد این مورد باعث کاهش نگرانی دانشجویان بین المللی در حال تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان می گردد. پیشنهاد می گردد تا محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور را خریداری وو مشاهده نمایید تا با روش های مختلف کاریابی و راه های موفقیت در این پروسه آشنا گردید.

کار در جمهوری چک

نرخ بیکاری در کشور مجارستان در نمودار زیر نشان داده شده است:

دانشگاه پزشکی پچ مجارستان


سوالات متداول راجع به دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

✅ هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه پچ مجارستان چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان حدود 12960 یورو است.

✅ میزان سن مجاز برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان چند سال است؟

میزان سن مجاز برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان 23 سال است.

✅ حداقل معدل مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در رشته های پزشکی از دانشگاه پچ چه معدلی است؟

حداقل معدل مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در رشته های پزشکی از دانشگاه پچ معدل 15 است.

✅ هزینه اسکان دانشجویان در خوابگاه های مختلف دانشگاه پزشکی پچ مجارستان چقدر است؟

هزینه اسکان دانشجویان در خوابگاه های مختلف دانشگاه پزشکی پچ مجارستان 110 الی 300 یورو است.


_____________سخن پایانی__________

دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، آزمون ورودی پزشکی مجارستان، هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در کشور مجارستان و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اخذ پذیرش از دانشگاه پچ نیازمند موفقیت در آزمون ورودی و همچنین پشت سر گذاشتن مصاحبه است. دانشجویان خارجی جهت تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان باید دارای حداکثر سن 23 سال و مدرک دیپلم با حداقل معدل 15 باشند. هزینه تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان حدود 12960 یورو است. دانشجویان بین المللی می توانند در خوابگاه های مختلف مربوط به دانشگاه و یا در منازل اجاره ای موجود در سراسر شهر پچ اسکان نمایند. هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی در مجارستان نسبت به سایر دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. در صورت داشتن رزومه تحصیلی و علمی قوی دانشجویان بین المللی می توانند جهت تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند. در صورت تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر و کاملتر در این زمینه و اعزام دانشجو به کشورهای مختلف جهان می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شده و یا سوالات خود را در بخش پایانی همین متن مطرح نمایید تا کارشناسان مجرب و مطلع ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان