تحصیل پزشکی در لتونی

بدون نظر

امروزه تحصیل پزشکی در دانشگاه های اروپا با هزینه مناسب یکی از اهداف بزرگ متقاضیان تحصیل این رشته محسوب می شود. کشور لتونی که به عنوان دومین کشور سرسبز اروپا شمرده می شود و عضو شنگن است، برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی امکان تحصیل به زبان انگلیسی و با هزینه مناسب را فراهم نموده است و شرایط ایده آل و مناسبی برای دانشجویان این رشته ایجاد کرده است. تحصیل با هزینه مناسب در دانشگاه های عالی این کشور و هزینه های پایین زندگی و امکان دریافت بورسیه تحصیلی و داشتن کار حین تحصیل این کشور را برای بسیاری جذاب نموده است. بنابراین اگر چنانچه شما قصد دارید برای تحصیل پزشکی در لتونی اقدام نمایید، نخست مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید با موسسه ملک پور( موسسه mie اتریش )تماس گرفته و از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت نمایید. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  • زندگی در لتونی و شرایط تحصیل پزشکی در لتونی
  • تحصیل پزشکی در لتونی و شرایط ورود به رشته پزشکی
  • مدارک لازم جهت پذیرش تحصیل پزشکی در لتونی
  • تحصیل پزشکی در لتونی بدون مدرک زبان
  • هزینه های تحصیل پزشکی در لتونی
  • هزینه های زندگی در لتونی
  • تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در لتونی (پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی، چشم پزشکی)
  • شرایط اخذ ویزای تحصیلی
  • شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در لتونی
  • پاسخ به سوالات متداول

تماس با ما

 

تحصیل پزشکی در قبرس

زندگی در لتونی و شرایط تحصیل پزشکی در لتونی

کشور لتونی یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که در شمال این قاره واقع شده است. لتونی دومین کشور سرسبز اروپاست که آب و هوایی معتدل دارد. پایتخت کشور لتونی، شهر ریگاست که بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود. مساحت این کشور 64,589 کیلومترمربع و جمعیت لتونی 2,270,700 نفر می باشد. زبان مردم لتونی، زبان لتونیایی است و واحد پول این کشور یورو می باشد. لتونی با کشورهای روسیه، لیتوانی، اسلوونی و بلاروس هم همرز است.

امروزه اقتصاد کشور لتونی روبه رشد است و طبیعت بکر و زیبای لتونی این کشور را به مقصدی جذاب برای مهاجرت تبدیل کرده است. روش های مختلفی مانند روش تحصیلی، روش کاری، روش سرمایه گذاری، روش ازدواج، تولد و پناهندگی برای ممهاجرت به لتونی وجود دارد. پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور و امکانات خوب و مطلوب و همچنین نظام آموزش فوق العاده لتونی را به کشوری ایده آل برای مهاجرت تبدیل کرده است.

تحصیل پزشکی در لتونی و شرایط ورود به رشته پزشکی

امروزه تحصیل پزشکی در لتونی یکی از راه های خاص و محبوب مهاجرت به این کشور به شما می آید. برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی بازار کار مناسبی در این کشور و سایر کشورهای اروپایی وجود دارد. برای تحصیل در رشته پزشکی در لتونی شخص متقاضی باید دیپلم 12 ساله داشته باشد و معدل دیپلم وی حداقل 13 باشد. ارائه مدرک زبان با نمره 6 یا تافل با نمره 72 یا PTE  تا سطح  B2الزامی است. یک مزیت فوق العاده تحصیل در این کشور این است که متقاضیان می توانند به زبان انگلیسی تحصیل داشته باشند.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیل پزشکی در لتونی

متقاضیان تحصیل پزشکی در لتونی باید مدارک و شرایط لازم برای کسب پذیرش دانشگاه های این کشور را داشته باشند. یکی از شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در لتونی داشتن معدل مدرک دیپلم مورد قبول دانشگاه است. همچنین ارائه مدرک زبان با نمره 6  الزامی است زیرا همان طور که گفته شد تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است. سایر مدارک به شرح زیر است:

 

ارائه مدارک هویتی

ارائه ریز نمرات تحصیلی

پر کردن فرم های مربوط به پذیرش دانشگاه

ارائه مدارک علمی فرد متقاضی

ارائه فیش پرداخت شهریه دانشگاه

تحصیل پزشکی در لتونی بدون مدرک زبان

تحصیل پزشکی در لتونی نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح کافی می باشد. بدین ترتیب که افراد بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره 6 و یا تافل با نمره 72 و یا PTE در سطح B2 ارائه نمایند. لازم به ذکر است که به دلیل عدم برگزاری دوره های زبان انگلیسی در این کشور، افراد بایستی مدرک زبان با نمره یادشده را حتماً ارائه نمایند. گردآوری اطلاعات و نگارش این مقاله بر عهده موسسه ملک پور بوده است و به همین دلیل، کپی برداری از آن بدون نام بردن از منبع و نویسنده، امری غیرقانونی و خلاف شرع محسوب می شود.

هزینه های تحصیل پزشکی در لتونی

پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور اروپایی، یکی از دلایلی است که لتونی را برای تحصیل پزشکی نزد متقاضیان تحصیل در این رشته جذاب و پر طرفدار نموده است. دو دانشگاهی که سطح آموزشی بالایی برخوردارند، امکان تحصیل در رشته پزشکی را با هزینه بسیار مناسب و پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی فراهم نموده است. به طور کلی هزینه های تحصیل در این دو دانشگاه بین 10 تا 15 هزار یورو در سال است. لازم به ذکر است امکان تحصیل در رشته های دندان پزشکی، چشم پزشکی، داروسازی و پرستاری نیز در این دو دانشگاه وجود دارد. در مورد بورسیه تحصیلی دانشگاه های لتونی شرایط ویژه و فوق العاده ای وجود دارد، به طوری که اگر متقاضی در پایان سال اول تحصیلش جزو ده درصد نفرات برتر دانشگاه باشد، از سال دوم بورسیه می شود و هزینه های برای تحصیلش پرداخت نمی کند.

هزینه های زندگی در لتونی

همان طور که می دانید معمولاً هزینه زندگی در پایتخت هر کشوری نسبت به دیگر شهرهای آن کشور بالاتر است. همین امر برای کشور لتونی نیز صدق می کند. اما در مقایسه هزینه زندگی در لتونی با دیگر کشورهای اروپایی می توان گفت که لتونی کشوری ارزان قیمت است. هزینه برخی اقلام و خدمات در لتونی در جدول زیر به نمایش درآمده است:

 

       اقلام مصرفی و خدمات

          قیمت به یورو

آب بطری

              0,67

یک وعده غذا در رستوران متوسط

               5

گوشت 1 کیلوگرم

             7,01

شیر

              0,87

مرغ فیله 1 کیلوگرم

             4,91

برنج 1 کیلوگرم

             1,35

گوجه فرنگی 1 کیلوگرم

              1,48

موز 1 کیلوگرم

              1,03

سیب زمینی 1 کیلوگرم

              0,46

مترو و قطار

               16

اینترنت

                10

اجاره ملک 1 خوابه در مرکز شهر

              418

اجاره ملک 3 خوابه در مرکز شهر

              771

 

میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در لتونی را حدود 300 یورو در ماه برآورد کرده اند. همان طور که می دانید این مبلغ بسته به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی دانشجو می تواند بیشتر نیز باشد.

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در لتونی (پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی، چشم پزشکی)

دانشجویان می توانند علاوه بر پزشکی، در رشته های دندانپزشکی، داروسازی، چشم پزشکی و یا پرستاری مشغول به تحصیل شوند. این رشته ها در دو دانشگاه برتر لتونی ارائه می گردد. هزینه هایی که بابت تحصیل دندانپزشکی باید پرداخت شود، سالیانه بین ده تا پانزده هزار یورو و برای رشته داروسازی بین هشت تا نه هزار یورو در سال است. تحصیل پرستاری در لتونی با هزینه کمتری نسبت به سایر رشته ها و با مبلغ پنج تا شش هزار یورو در سال امکان پذیر است. از دیگر رشته هایی که هزینه پایینی نسبت به دیگر رشته ها دارد، رشته چشم پزشکی است. هزینه تحصیل این رشته در لتونی، چهار تا پنج هزار یورو در سال می باشد.

 

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور پس از دریافت پذیرش تحصیلی خود از این کشور باید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. از آن جا که پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اهمیت ویژه ای دارد، بنابراین توصیه ما این است که این روند را با نظارت موسسه ای معتبر و مجرب انجام دهید. موسسه ملک پور با داشتن سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا و کسب ویزاهای تحصیلی می تواند شما را در این زمینه یاری رساند.

مدارک مهمی که به منظور دریافت ویزای تحصیلی لتونی بایستی حتماً ارائه گردند، در جدول زیر فهرست شده اند:

 

مدارک دال بر پذیرش دانشگاهی

تکمیل فرم ویزا

پاسپورت معتبر

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی دال بر تمکن مالی

مدرک زبان با نمره کافی

  شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در لتونی

در این بخش شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در لتونی بازگو شده است. متقاضیانی که در کشور لتونی تحصیل می کنند، می توانند پس از تحصیل وارد بازار کاری این کشور شوند. برای دانشجویانی که در رشته پزشکی تحصیل نموده اند موقعیت و شرایط کار پس از تحصیل در لتونی مناسب لست. در این صورت اقامت کاری دریافت نموده و پس از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند و پس از آن برای اخذ تابعیت لتونی اقدام نمایند.

 

در نمودار زیر نمودار نرخ بیکاری در کشور لتونی را ملاحظه می فرمایید:

 

کار در قبرس

یکی از مواردی که به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری دانشجو کمک می کند، اطلاع از مهارت های کاریابی و نکات مهم آن است. اطلاعات مفصل و کاربردی مربوط به این موضوع را می توانید در محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور مشاهده نمایید که توسط استاد ملک پور تهیه و تدریس شده است.

کار در جمهوری چک


_____________سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی در لتونی___________

در این مقاله تحصیل پزشکی در لتونی مورد بررسی و تحلیل دقیق قرار گرفته است و شرایط و مدارک لازم جهت اقدام ارائه شد. لتونی یکی از کشورهای سرسبز اروپایی است که امروزه متقاضیان زیادی برای تحصیل پزشکی در لتونی اقدام می نمایند. وجود هزینه های پایین برای تحصیل و زندگی این کشور را برای متقاضیان جذاب نموده است. برای تحصیل پزشکی در لتونی ارائه مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک زبان الزامی است. اگر شما نیز قصد تحصیل پزشکی در کشوری کم هزینه مانند لتونی را دارید ما به شما کشورهای فرانسه و اسپانیا را نیز پیشنهاد می کنیم.برای دریافت اطلاعات دقیق و به روز در این زمینه حتماً با مشاوران مجرب ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در ذیل همین مقاله مطرح فرمایید و پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان